סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' יולי 05, 2024 7:49 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 49 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יוני 19, 2014 9:13 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
טוב, אני מסתובב כבר שש שעות בשיטהול שנקרא ברטיסלבה, ואלה הן מסקנותיי, בינתיים:

1. אין בעיר הזאת פאקינג בניין אחד, למעט ארמון הנשיאות, שאין עליו כתובת גרפיטי. זה מטורף. לא מדבר על שכונת עוני או על פרברים. באמצע של הצנטרום של העיר, הכל מלא גרפיטי, בכל מקום. וגרפיטי מכוער, בעיקר. וגם על החומה שמקיפה את הגן שמאחורי ארמון הנשיאות יש גרפיטי. מכוער.

2. אין בעיר הזאת פאקינג בניין אחד, למעט ארמון הנשיאות, שלא נמצא בשלב כזה או אחר של התקלפות.

3. האוכל פה נהנה מהמיומנות הבסיסית של כל טבח סלאבי שמכבד את עצמו ואת המסורת של המטבח הצ'כי/פולני (לרוסי אין לי אומץ להתקרב): להפוך כל מאכל, יהא עשוי מפרודוקטי עזי טעם ככל שיהיו, לתפל לגמרי. בנאדם מזמין במסעדה המבורגר עם גבינת גורגונזולה ובייקון. רבאק, המבורגר, גורגונזולה ובייקון. עוד לפני ירקות ורטבים אלה שלושה מרכיבים שיש להם טעם. אפשר לעשות המבורגר כזה גרוע, מפרודוקטים לא טריים או מה. אבל אני לא מבין איך אפשר לעשות המבורגר כזה תפל לגמרי, נטול טעם לחלוטין. נגסתי בפלא שוב ושוב, והמשכתי לתהות: איך הם עושים את זה?!

4. התחבורה פה על הפנים. אוטובוסים וחשמליות מתקופת הקומוניסטים, מוניות מוזנחות בתחנה המרכזית, יכול להיות שיש פה מטרו-כנראה פספסתי את הכניסה בגלל שהיא היתה מכוסה בגרפיטי.

5. יקר פה. אתה מגיע לעיר כזו מחורבנת, מזרח אירופה לכל דבר, אבל המחירים באירו ובתעריפי תל אביב. נהג המונית החוצפן ניסה לגבות פאקינג 20 אירו על נסיעה מהתחנה המרכזית למלון, משהו שאפשר לעשות בהליכה של עשר דקות עד רבע שעה. שאלתי במלון והתברר שהתעריף האמיתי הוא 10, שזה עדיין קצת יותר ממה שהייתי משלם בתל אביב על אותה נסיעה. ההמבורגר הדלוח עלה 10 אירו. אספרסו טו גו עולה כ7.5 שקלים, תשכחו מקופיקס. הדבר היחיד שזול פה, כמובן, זה בירה-ואני לא שותה אלכוהול כבר. כוסאומו המקום הזה.

נקודות אור:

1. (סליחה מראש מאורטל בן דיין אם היא קוראת פה). הבחורות. רבות מהן נראית כאילו יצאו מסוגה מסוימת, שיש לה טקס פרסים משלה והיכל תהילה משלה. הן מתלבשות כמו שחקניות בסוגה הזו, בשלב הקצר והמיותר שמכנים-בהיעדר ביטוי אחר-"עלילה". רוצה לומר, מעולם לא נתקלתי בכמות כזו של נשים מהממות מסתובבות בבגדים שקופים או במכנסונים שכל הבדל בינם לבין חוטיני הוא סמנטי לגמרי.

2. אבל מילולית נקודה, קטנה-קטנה. יש פה מרכז עיר עתיק, קטן וחביב. אם נסעתם פעמיים בחיים לכל מקום באירופה הקלאסית, ראיתם כבר מקומות יפים וחשובים בהרבה. אבל זה לפחות לא נורא מכוער או נראה כאילו יצא מפרופסקט קומוניסטי.

בקיצור, אני תקוע כאן עד שבת בצהריים והגאולה שבנסיעה חזרה לציוויליזציה של וינה.

בינתיים, אם בא לכם להשתעשע, שתפו בסיפורי הטיולים המזעזעים שלכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 19, 2014 9:47 pm 
Hall of Famer

בתור סלובקי, אני מוחה
בתור מישהו שהיה שם יומיים, תכלס. רק שלצערי הייתי בחורף אז מכנסונים לא היו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 19, 2014 10:46 pm 
Hall of Famer

גם נסעת בערך לכל חור בעולם, אז לפחות עשה טובה ושתף באיזה כמה סיפורים. אני לא מתכוון לצאת מהמלון (שהוא נקודה קטנה של אסתטיקה ושפיות בגראנדה חדרה הזאת) ביומיים הקרובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:13 am 
Hall of Famer

כבר כששאלת לפני חודשיים אמרתי, העיר העתיקה סבירה, הארמון סביר והדבר הכי טוב חוץ מזה, זה שוינה ממש קרובה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:22 am 
Hall of Famer

זה היה לפני 3 שבועות ואני זוכר שאמרת, אבל לא הפנמתי שזו אשכרה צ'כונה קומוניסטית שנתקעה בסוף האייטיז ונזכרה להתעדכן רק במחירים.

אבל לא זה מה שביקשתי עכשיו. לא היו לך טיולים מחורבנים? בהודו סבלת, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:26 am 
Junior

ובקבר של החתם סופר כבר היית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:30 am 
Hall of Famer

בהודו סבלתי, אבל בעיקר בגלל ההודי שהייתי איתו. אחד מחבריי הטובים, אבל עשיר ואמריקא מדי בשביל לדעת איך להסתדר בהודו. האמת היא שברוב העולם די נהניתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:31 am 
Junior

אם היה יודע מה דעתו של החתם סופר על עליה לקברים (כולל קיתון של אש וגופרית על הילולות ל"ג בעומר, והיות הדבר הסיבה מדוע הוא נמנע מלעלות ארצה), היה מוותר על כך.

לא רוצה להפוך עוד ת'רד לדיון יהודי, אבל העסק שנוצר סביב קברים והתעשיה שהתפתחה בשל כך (בעיקר אצל החסידים, אבל גם בשולי הליטאיים פשה הנגע), הם פשוט עלבון וכלימה למאמינים בה' ותורתו, היי, בגמרא כתוב שלתלמיד חכמים אפילו מצבה לא עושים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:33 am 
Hall of Famer

גם כתובים כמה דברים על פרנסה מלימוד תורה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:35 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא יודע אצל איזה טבח פולני אכלת, אבל האוכל הפולני (האמיתי, לא העוף המכובס של הסבתא היהודיה) מצוין לדעתי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 12:40 am 
Junior

nadav_hacohen כתב:
גם כתובים כמה דברים על פרנסה מלימוד תורה...

בימים כתיקונם עוד הייתי נגרר לויכוח, אבל עזוב, כבר לא רלוונטי, מחודש כסליו האחרון (חצי שנה), קיבלנו מהמדינה מילגה אחת עלובה של 415 ש"ח, ותו לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 10:54 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

לפי מה שאתה מתאר נדב, אין ספק שהסלובקים לא חשבו עד הסוף כשהם החליטו להתנתק מצ'כיה...
הייתי בפראג לפני כמה זמן, הבניינים עתיקים ויפים, התחבורה הציבורית נוחה וזולה והאוכל היה סבבה (יסלחו לי הקוראים שומרי הכשרות אבל המאכל הלאומי שלהם - ברך של חזיר בשילוב חרדל וחזרת עם בירה בצד - דליקטס). הם עדיין משתמשים בקרונה הצ'כית אז המחירים זולים (בעיקר של אוכל, בירה ותחבורה ציבורית, אבל גם הבגדים והלגו שקניתי לאחיינים שלי היו זולים מבארץ).
רק מה, היינו באזור מאוד תיירותי אז בקושי ראיתי מקומיות כך שקשה לי להעיד על האיכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 11:28 am 
Hall of Famer

אגב פראג, אני חייב לעצמי ביקור נוסף שם. עיר יפה והכל, חבל רק שהיא קלאסית להליכה ברגל ואני בדיוק הייתי עם הרמסטרינג קרוע, אז לא ממש התרכזתי ביופי אלא יותר ברצון העז להזריק מורפיום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 1:04 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בטיול שלנו לא ממש היה כיף ללכת ברגל כי רוב הרחובות בעיר העתיקה מרוצפים אבנים עגלגלות (cobblestone) שגרמו לרגליים שלי לכאבים חזקים אחרי כמה זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 1:17 pm 
Hall of Famer

בגיל 14 נסענו אני, אחי הקטן וההורים לטיול באנגליה ,סקוטלנד ו-ווילס. חרי כמה ימים נחמדים בלונדון ,אדינבורו ו-ווינדרמיר (איזה מקום נהדר) הגיעה התקלה: שביתת רכבות. מפה לשם, לווילס לא יכולנו להגיע, ונתקענו בבלקפול. הטיילת שם שעל הוף נראית כמו הטיילת הישנה שהייתה בת"א בשנות ה-60 וה-70, מלא בתי הימורים וכאלה. מכיוון שכל המלונות בעיר היו תפוסים, הלכנו על ה-באד אנד בראקפסט הקלאסי שיכול להיות נפלא לעיתים. לא אצלנו. נפלנו על בית מוזנח, עם צינורות שעשו רעשים מפחידים באמצע הלילה ותחושה כללית של חוסר נקיון כולל במיטות, מה שהוביל אותי לישון על הבגדים שפרשתי על המיטה. זו הייתה יממה וחצי מופלאה שכל מה שרצינו לעשות זה לעוף משם כמה שיותר מהר לאיזה מלון נורמאלי בלונדון. יאק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 1:26 pm 
Senior

חזרתי עכשיו מהמזרח, כאשר היעד האחרון שלי היה תאילנד. במהלך השהות שלי בצפון נסעתי לעיירה פאי, ששמעתי עליה דברים טובים מכאן ועד הודעה חדשה.
אז עזבו את זה שלא מאוד התחברתי למקום שנראה שעיקר מה שיש לו להציע זה טיולי טוסטוסים למפלים יבשים ובריטים סנובים לאללה, היום הרביעי שלי שם כלל רגע שבו במהלך רביצה לצד הבריכה גיליתי נחש אוכל צפרדע במרחק סנטימטרים מהראש שלי, המשיך עם בחור בריטי מבוגר, כנראה עם תסמונת טורט, שניסה להתחיל איתנו מכות בשל היותנו ישראלים, נמשך בבעל גסטהאוס שהאשים אותנו ברמאות (שלא בצדק) ונגמר בבחור מקומי שפגע קלות בחבר שהיה איתי במכונית, וכשניסינו לנזוף בו על העניין שלף מצ'טה וסימן לנו לא להתעסק איתו, תוך שהוא כמעט דורס שני תיירים נוספים.
מיותר לציין שלמחרת התחפפנו מהמקום רק כדי לשמוע מעוד אנשים רבים על כמה שהם אהבו אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 1:27 pm 
Junior

בכלל, הבתים באנגליה בחלקם הגדול מיושנים מאוד, הן מבחינת תשתיות פנימיות ואפילו מבחינת עיצובם הפנימי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 1:44 pm 
Hall of Famer

אפרופו תשתיות, באנגליה נתקלתי בכיורים ואמבטיות במבנים ישנים עם שני ברזים- אחד למים בטמפ' של חנקן נוזלי, והשני למים בטמפ' של קיטור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 2:14 pm 
Hall of Famer

גינות מיכאל כתב:
בכלל, הבתים באנגליה בחלקם הגדול מיושנים מאוד, הן מבחינת תשתיות פנימיות ואפילו מבחינת עיצובם הפנימי.

וזה נכון לכל עיר שלא נבנתה בעשור האחרון, כולל תל אביב או ציריך (הדירה שלי למשל...). כמובן אינטרפרטציה למילה "חלקם" נדרשת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 8:51 pm 
Hall of Famer

oren_80 כתב:
בגיל 14 נסענו אני, אחי הקטן וההורים לטיול באנגליה ,סקוטלנד ו-ווילס. חרי כמה ימים נחמדים בלונדון ,אדינבורו ו-ווינדרמיר (איזה מקום נהדר) הגיעה התקלה: שביתת רכבות. מפה לשם, לווילס לא יכולנו להגיע, ונתקענו בבלקפול. הטיילת שם שעל הוף נראית כמו הטיילת הישנה שהייתה בת"א בשנות ה-60 וה-70, מלא בתי הימורים וכאלה. מכיוון שכל המלונות בעיר היו תפוסים, הלכנו על ה-באד אנד בראקפסט הקלאסי שיכול להיות נפלא לעיתים. לא אצלנו. נפלנו על בית מוזנח, עם צינורות שעשו רעשים מפחידים באמצע הלילה ותחושה כללית של חוסר נקיון כולל במיטות, מה שהוביל אותי לישון על הבגדים שפרשתי על המיטה. זו הייתה יממה וחצי מופלאה שכל מה שרצינו לעשות זה לעוף משם כמה שיותר מהר לאיזה מלון נורמאלי בלונדון. יאק.

בגיל 13 נסענו הוריי, אחותי, אחי הקטן ואני לטיול משפחתי באיטליה, מרומא וצפונה עד חזרה מונציה, התחנה האחרונה. אחרי שבכל הטיול היינו במלונות סבירים+, אמא שלי החליטה שאת השבת השנייה נעשה בקרב הקהילה היהודית של ונציה. המשמעות היתה לינה בבית האבות החצי נטוש של הקהילה, עם אוכל מזעזע וטיפוסים מוזרים למכביר. כל זה חבר לחום ולחות מטורפים שהיו באותו סופ"ש בונציה, כך שהעיר שעבור רבים היא קסם רומנטי, היא עבורי סוג של טראומת ילדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 20, 2014 9:32 pm 
Junior

stavs כתב:
חזרתי עכשיו מהמזרח, כאשר היעד האחרון שלי היה תאילנד. במהלך השהות שלי בצפון נסעתי לעיירה פאי, ששמעתי עליה דברים טובים מכאן ועד הודעה חדשה.
אז עזבו את זה שלא מאוד התחברתי למקום שנראה שעיקר מה שיש לו להציע זה טיולי טוסטוסים למפלים יבשים ובריטים סנובים לאללה, היום הרביעי שלי שם כלל רגע שבו במהלך רביצה לצד הבריכה גיליתי נחש אוכל צפרדע במרחק סנטימטרים מהראש שלי, המשיך עם בחור בריטי מבוגר, כנראה עם תסמונת טורט, שניסה להתחיל איתנו מכות בשל היותנו ישראלים, נמשך בבעל גסטהאוס שהאשים אותנו ברמאות (שלא בצדק) ונגמר בבחור מקומי שפגע קלות בחבר שהיה איתי במכונית, וכשניסינו לנזוף בו על העניין שלף מצ'טה וסימן לנו לא להתעסק איתו, תוך שהוא כמעט דורס שני תיירים נוספים.
מיותר לציין שלמחרת התחפפנו מהמקום רק כדי לשמוע מעוד אנשים רבים על כמה שהם אהבו אותו.

תאילנד זה רק איים ובנגקוק (בעיני עיר מדליקה). הצפון בעיני זה בזבוז זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 21, 2014 3:56 am 
Sophomore

לאומית כתב:
stavs כתב:

ופאטייה. עיר מדהימה :P
בכלל, בניגוד להרבה מקומות שהייתי בעולם, תאילנד שווה מאוד סיבוב שני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 21, 2014 10:41 pm 
Sophomore

oren_80 כתב:
אפרופו תשתיות, באנגליה נתקלתי בכיורים ואמבטיות במבנים ישנים עם שני ברזים- אחד למים בטמפ' של חנקן נוזלי, והשני למים בטמפ' של קיטור.

והעלילה מסתבכת כשהם רחוקים אחד מהשני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 22, 2014 8:53 am 
Hall of Famer

פוציץ' כתב:
לאומית כתב:
stavs כתב:

ופאטייה. עיר מדהימה :P
בכלל, בניגוד להרבה מקומות שהייתי בעולם, תאילנד שווה מאוד סיבוב שני.

החלק שהכי אהבתי בטיול שלנו בתאילנד היה בכלל שמורת טבע בשם קאו-סוק, שנמצאת, פחות או יותר, בדרך מפוקט לבנגקוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 22, 2014 3:18 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
המקום הכי גרוע שהייתי בו היה הצד האסיאתי של איסטנבול. בערים זוועתיות אחרות שהייתי המצב לא היה נורא כל כך - באתונה בכל זאת יש כמה אתרים לראות והאוכל טוב, בנאפולי אפשר לצאת מרחק לא גדול מהעיר ולהגיע לאזורים מהיפים בעולם.
בסך הכל, יחסית לאחד שנסע את כמות הנסיעות שנסעתי, לא היו לי באמת נסיעות מחורבנות. אם היו כאלה הן היו בעיקר בגלל תנאים שלא תלויים במקום, למשל נסיעת עבודה לסין שחליתי בה תוך כדי, איבדתי את הקול ועדיין הייתי חייב לדבר יומיים מול סינים ניג'סים שלא הפסיקו לשאול שאלות. הטיסה משנחאי לארץ כשאני חולה ולא יכול לישון, לא יכול להתרכז בקריאה או בסרט, ובקושי יכול לדבר אפילו על אם אני רוצה עוף או בקר, הייתה הטיסה המסוייטת בחיי. ואני עברתי כמעט הכל בטיסות, פרט להתרסקות אני מניח.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 49 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה