סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 10:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: בייסבול למתקדמים.
הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 7:51 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
בעבר נתקלתי פה בכמה ת'רדים על בייסבול, אני מקווה שמומחי התחום עדיין נמצאים פנ ויכולו לענות לי כל כמה שאלות.
החיבה שלי לבייסבול החל בגלל איש אחד, מריאנו ריברה. אחד הספורטאים הגדולים שראיתי, קלוזר (משחק באינינג האחרון בדרך כלל שהקבוצה ביתרון של עד 3 נקודות כדי להשיג "סייב") שעולה בקור רוח לרקע enter sandman של מטליקה, המבטים שהיו לחובטים מלו גרמו לי להבין שיש משהו עמוק יותר במשחק הזה מאשר סתם לזרוק ולחבוט. בחוקי המשחק והטקטיקות (סוגי זריקות, עמידה של ההגנה במגרש וכו) אני שולט בהרחבה, לאחרונה בעקבות העובדה שאני חובב משחקי ספורט בפלייסטישן והmlb the show נחשב למשחק הספורט הטוב ביותר, החלתי לשחק בו, אני נהנה מכל רגע אבל עלו לי כמה סוגיות שהייתי שמח לדעת עליהן יותר:

1) דראפט, מדוע 40 סיבובים? רוב השחקנים מגיעים ישירות מהתיכון וגם אלו שנבחרים גבוה בדרך כלל הולכים לכמה שנים ל minor league. למה לא הולכים לקולג? למה ככ קשה גם לשחקן שנבחר ראשון להתמודד ישירות באמ אל בי?

2) נמשיך לגבי המינור לייג, אלו קבוצות בת שכפופות ישירות לקבוצות אם? סגנון של ליגת הפיתוח באן בי אי?

3) נכון שיש חשיבות לקבוצתיות בספורט הזה, אבל לאיבנדואל הסטטיסטיקה אמורה לאורך השנים ליהיות יחסית יציבה (למעט יחס w/l של פיצ'רים), מדוע יש ככה הרבה עליות וירידות בקריירה של השחקנים? בדגש על era של פיצ'רים.

4) בליגה של 164 משחקים, עולה לפליאוף אחת מכל בית (האם יש דיבור/רצון לשנות את שיטת הפליאוף?) ודראפט לא משמעותי כ"כ, מה מניע קבוצות/שחקנים בקבוצות חלשות?

5) אם אין תקרת שכר, מה מונע מהינקיז/קבוצה עשירה אחרת, להחתים את כל השחקנים הטובים, לפחות הכי טוב בכל עמדה. ?

יש לי עוד כמה שאלות בראש אבל קודם אני מקווה שהת'רד יהיה פורה ומעניין, ערב טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: בייסבול למתקדמים.
הודעהפורסם: ב' מאי 07, 2018 11:54 pm 
Junior

daniel כתב:
לאיבנדואל הסטטיסטיקה אמורה לאורך השנים ליהיות יחסית יציבה

למה זה נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 12:33 am 
Hall of Famer

ייתכן שאני טועה פה, אבל כמדומני שבייסבול, להבדיל מספורט כמו כדורגל וכדורסל, לא השתנה באופן משמעותי מאוד מאז שהוא משוחק מקצוענית. בסופו של יום זה זורק וחובט. האתלטיות של השחקנים עלתה כנראה לאורך השנים, אבל בבייסבול היא פחות משמעותית ביחס לענפי ספורט אחרים.

לכן, גם אם יש גרף שיפור מסוים לשחקן, מתישהו הוא מגיע ל-steady state שלו מבחינת רמת החבטות ואין סיבה שזה ישתנה דרמטית. בדיוק כמו שאחרי 2-3-4 שנות ותק באן בי איי, אתה מצפה לראות יציבות באחוזי עונשין של שחקני אן בי איי. לפעמים רואים תנודתיות, במיוחד במשברים מנטאליים או אם שחקן עבד על הקליעה בקיץ, אבל ברוב המקרים זה באמת די יציב.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 6:37 am 
Freshman

matan 2.0 כתב:
daniel כתב:
לאיבנדואל הסטטיסטיקה אמורה לאורך השנים ליהיות יחסית יציבה

למה זה נכון?

בוא ניקח למשל אחוזי עונשין בכדורסל, לא תראה יותר מדי שחקנים ששנה אחת קולעים 60 אחוז, שנה הבאה 40 אחוז ושנה אחרי 80 אחוז. בביסבול פיצ'ר בסופו של דבר זורק לשחקנים שמולו וחוץ מכמוץ הניצחונות/הפסדים לא אמור להיות הבדל ככ בסטטיסטיקה, הרבה מאוד שחקנים זורקים עונה אחת 4.00 era עונה אחרי 2.00 ועונה אחרי 6.00, אני לא מצליח להבין את הסטייה הגדולה הזו, אותו דבר אפשר להגיד על אחוזי חבטות מוצלחות לחובטים, זה נתון שלא אמור לשנות באיזה קבוצה אתה ומה המקום שלך בליינאפ וגם שם יש הבדלים גדולים מדי לדעתי.

נערך לאחרונה על ידי daniel בתאריך ג' מאי 08, 2018 6:49 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 08, 2018 6:48 am 
Freshman

התותח המפוברק כתב:
ייתכן שאני טועה פה, אבל כמדומני שבייסבול, להבדיל מספורט כמו כדורגל וכדורסל, לא השתנה באופן משמעותי מאוד מאז שהוא משוחק מקצוענית. בסופו של יום זה זורק וחובט. האתלטיות של השחקנים עלתה כנראה לאורך השנים, אבל בבייסבול היא פחות משמעותית ביחס לענפי ספורט אחרים.

לכן, גם אם יש גרף שיפור מסוים לשחקן, מתישהו הוא מגיע ל-steady state שלו מבחינת רמת החבטות ואין סיבה שזה ישתנה דרמטית. בדיוק כמו שאחרי 2-3-4 שנות ותק באן בי איי, אתה מצפה לראות יציבות באחוזי עונשין של שחקני אן בי איי. לפעמים רואים תנודתיות, במיוחד במשברים מנטאליים או אם שחקן עבד על הקליעה בקיץ, אבל ברוב המקרים זה באמת די יציב.

זה בדיוק מה שאני חושב, הסטטיסטיקה מראה אחרת הרבה פעמים ושוב מה שמבדיל זה שבהרבה נתונים לא אמור לשנות בכלל באיזה קבוצה אתה ומה המיקום שלך בליינאפ, בעידן הסמים חלק מהשחקנים שהכי בולט בהם הוא ברי בונדס הפכו משחקנים אתלטים ומהירים ל"פאוואר היטר" כבדים, אחוזי החבטות המוצלחות ירדו וכמות ההומראן עלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עופר האדום ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה