סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 19, 2024 1:14 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3845 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 1:47 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
עברו פאקינג 7 חודשים. אני לא מבין את הטיעון שבדיוק אוטוטו אנחנו מתקרבים להכרעת החמאס (ניצחון מוחלט!), החזרת השקט בדרום ובצפון, הגברת הלחץ על בכירי חמאס וכו' וכו'.
בינתיים "הטרנד נגדנו" בכמעט כל הפרמטרים: גינויים ואנטישימיות בעולם, סיוע הומנטרי הולך וגדל לרצועה, "נירמול" המצב בו הצפון מטווח כבר 7 חודשים (אם כבר - כניסה לרפיח רק תנציח עוד יותר את אי הפעילות שלנו אל מול לבנון), עליות מחירים במשק ומשבר כלכלי בפתח (לא אם שואלים את השרים הרלוונטיים כמובן), קיפאון בענף הבנייה (זוכרים את תוכניות הממשלה להבאת עובדים זרים שיחליפו את הפלסטינים? בינתיים הגיעו 2000...), קרע עצום בעם - ואפשר להמשיך עוד ועוד.

אז כן, אולי לא "עסקה בכל מחיר" (שזה בכל מקרה סתם סיסמא, הרי יש מו"מ עם לא מעט פרמטרים), אבל בהחלט לחתור לעסקה משמעותית ככל שניתן, במיידי.
כמו הסיפא של דובי, גם אני לפני כמה חודשים הייתי לא שלם בדעתי מה צריך לעשות בכל שלב במלחמה - אבל "החיים עצמם" מכתיבים כיוון די ברור לטעמי.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 3:18 am 
Hall of Famer

אנחנו חייבים ללכת לבחירות. לצערי, שום דבר לא צפוי להיות טוב יותר עם ההנהלה הנוכחית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 8:58 am 
Junior

שמוליקי האוטוטו לא נאמר פה. פוליטי ולא מעניין

עסקה תציל את החטופים תציל את ישראל מפירוק החברה תוריד את הנכס האסטרטגי שנקרא חטופים. אבל ערבות אמריקאית להפסקת לחימה זה הדבר המשוגע ביותר בעיני. לא תהיה התיישבות יהודית בדרום ובצפון. לא יהיו גבולות, הטרוריסטים יחדרו ללא התנגדות. חיזבאללה יקפוץ עלינו במערכה כבדה בהרבה. איראן תצטרף. סכנה קיומית. ישראל צריכה לסרב לערבות אמריקאית, להמשיך בלחץ בפינוי עזתים וכניסה הדרגתית לרפיח עד שתגיע לעסקה עם התחייבות ל"שקט בר קיימא" או וואטאבר. אחרי העסקה לסיים עם כל מה שנשאר מחמאס גם אם זה יקח 5 שנים בפשיטות ללא או עם מלחמה, בשלב הראשוני לדעתי טוב ללכת על פשיטות במקביל לבחירות. 7 חודשים זה כלום לארגון טרור עם חימוש של צבא ומערכת מנהרות מספר 1 בעולם. בחומת מגן זה לקח כמה שנים לארגון קטן בהרבה, עם כל הכבוד למצב הכלכלי, מדובר על סכנה קיומית אמיתית אם מסיימים את המלחמה במצב הנוכחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 9:10 am 
Hall of Famer

העניין עם הדרישה של חמאס הוא לא לסיים את המלחמה בקטע של תמרון יבשתי. זה נגמר מזמן. מבחינת חמאס ברור שהדרישה היא כזו שישראל לא תוכל לפעול נגדו במתכונת של "כיסוח דשא". במצב כזה, אם אין שינוי מדיני גדול הכולל את רצועת עזה, חמאס ישקם את עצמו ויתעצם מחדש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 10:13 am 
מנהל פורום

FLASH כתב:
שמוליקי האוטוטו לא נאמר פה. פוליטי ולא מעניין

עסקה תציל את החטופים תציל את ישראל מפירוק החברה תוריד את הנכס האסטרטגי שנקרא חטופים. אבל ערבות אמריקאית להפסקת לחימה זה הדבר המשוגע ביותר בעיני. לא תהיה התיישבות יהודית בדרום ובצפון. לא יהיו גבולות, הטרוריסטים יחדרו ללא התנגדות. חיזבאללה יקפוץ עלינו במערכה כבדה בהרבה. איראן תצטרף. סכנה קיומית. ישראל צריכה לסרב לערבות אמריקאית, להמשיך בלחץ בפינוי עזתים וכניסה הדרגתית לרפיח עד שתגיע לעסקה עם התחייבות ל"שקט בר קיימא" או וואטאבר. אחרי העסקה לסיים עם כל מה שנשאר מחמאס גם אם זה יקח 5 שנים בפשיטות ללא או עם מלחמה, בשלב הראשוני לדעתי טוב ללכת על פשיטות במקביל לבחירות. 7 חודשים זה כלום לארגון טרור עם חימוש של צבא ומערכת מנהרות מספר 1 בעולם. בחומת מגן זה לקח כמה שנים לארגון קטן בהרבה, עם כל הכבוד למצב הכלכלי, מדובר על סכנה קיומית אמיתית אם מסיימים את המלחמה במצב הנוכחי.

1. אם האיום המשמעותי שלך הוא איראן וחזבאללה, אז למה זה טוב שחלק משמעותי מהצבא, החימושים וכוח האדם יופנה לאיום אחר שהוא כבר כמעט לא משמעותי?
לחמאס אין ולא הייתה את מערכת המנהרות מספר אחת בעולם. אם כבר אז לחזבאללה יש ואת זה נגלה במוקדם או במאוחר.
2. לא הבנתי איך עסקת חטופים מתיישבת עם מה שרשמת - "לא יהיו גבולות, הטרוריסטים יחדרו ללא התנגדות. חיזבאללה יקפוץ עלינו במערכה כבדה בהרבה. איראן תצטרף. סכנה קיומית." באמת שאני לא מבין מה זה קשור. עסקה יכולה להרגיע את כל האיזור ולתת הפסקה אש זמנית ואולי אפילו קבועה.
3. אני מקווה שאם לא הבנת לפני ה7 באוקטובר כמה אנחנו תלויים בסיוע כספי ואמל"חי מהאמריקאים והאירופיים, אז אתה מבין אותו עכשיו. להמשיך ללכת עם הראש בקיר איתם לכיוון עימות, סנקציות כלכליות, אמברגו נשק וכו' במחיר של "להיות צודק", זה לא "להיות חכם".
4. ביהודה ושומרון אתה דה פקטו כבר מעל 20 שנה נכנס ויוצא עם מדיניות כיסוח דשא, מעצרים חופשי וכו', ואתה רואה שזה לא נגמר לעולם. ויותר מזה, זה גם לא מוריד את המוטיבציה.
5. רפיח הייתה צריכה להתבצע כבר לפני חודשים רבים, בסמוך לפריצת המלחמה ככל האפשר וזו הייתה טעות אסטרטגית לא לעשות את זה אז.
כיום זה הסתבך לחלוטין מכל הבחינות - בינלאומית, מבצעית, הומניטרית וכו'. זו אחריות קולוסאלית של מקבלי ההחלטות המדיניים וראשי הצבא למה זה לא נעשה אז, ולצערי עכשיו נצטרך לחיות עם הבעייתיות של אי ההחלטה הזאת בזמן. אי אפשר להחזיר את הזמן לאחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 12:11 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הפסקת אש קבועה לא הייתה גם ב-6 באוקטובר?
ולגבי התלונות על כיסוח הדשא ביו"ש, האם הפסקת האש בעזה הביאה לתוצאה יותר טובה? כן, תצטרך כיסוחי דשא גם בעזה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 2:10 pm 
Sophomore

בינתיים בשעה האחרונה .30. רקטות לקרית שמונה וופצוע אחד

ו10. פצמרים לעבר. כרם שלום שנורו מרפיח.3 פצועים

חלם זה כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 6:54 pm 
Sophomore

הרבה דיבורים על זה שגנץ יעזוב את הממשלה.
במה זה ישנה? נעזוב רגע דברים שאין לנו לגביהם מושג כמו תמיכה אמריקאית או משהו כזה, מבחינת אצבעות, זה לא באמת משנה. לא?
עדיין 64. זה סתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 7:05 pm 
Hall of Famer

הוא לא היה צריך להיות שם מלכתחילה, ממילא ביבי הכניס אותו בתור fall guy.
האם ציינתי כבר בעבר שמדובר במטומטם? איש נחמד, עושה רושם. I'll give him that (לפחות עד שזה מגיע להגדלות הפנסיה שלו ושל חבריו), אבל מטומטם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 10:27 pm 
Sophomore

אבל עצם זה שהוא ייצא, זה מקרב באופן ברור בחירות?
כאמור, לא בהיבט הטכני של הצבעות, אלא בנוגע לתמיכה הציבורית שעוד יותר תרד לממשלה הנוכחית...?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 10:33 pm 
Junior

איפה ראית שמשהו ברחשי הציבור גורם למנשלה הנוכחית לזוז?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 10:55 pm 
Hall of Famer

Lakic כתב:
אבל עצם זה שהוא ייצא, זה מקרב באופן ברור בחירות?
כאמור, לא בהיבט הטכני של הצבעות, אלא בנוגע לתמיכה הציבורית שעוד יותר תרד לממשלה הנוכחית...?

להיפך. עכשיו הוא גם יהיה הבוגד והפוגם באחדות שעוסק בפוליטיקה בזמן מלחמה, וגם עדיין התיק ייפול עליו.
מטומטם, אמרתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 11:02 pm 
Sophomore

דובר צה"ל מודיע על 3 חיילי צה"ל הרוגים מהאירוע היום בכרם שלום.
בנוסף, 3 חיילי צה"ל פצועים קשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 6:52 am 
Junior

תגידו, כל הסיפור על "כניסה לרפיח" שיביא את "הנצחון המוחלט" זה נשען על משהו מבוסס?
כאילו, יש הנחות של גורמים צבאיים\מדיניים\מודיעינים\אמריקאים\ווטאבר שכניסה לרפיח באמת יכולה לגרום לחיסול או לפחות לפגיעה אנושה בחמאס בצורה שהוא לא יהיה יותר כוח צבאי רציני?
אני אפילו לא נכנס לשאלה האם ישראל יכולה לבצע שם פעולות צבאיות בהניתן כל האוכלוסיה שם...

אני באמת חושב שחיסול החמאס היה היעד המרכזי של המבצצע, עד כה הדבר הזה הוא כשלון חרוץ. נגיד ונכנסים מחר לרפיח וכל העולם איתנו וסבבה - יש אינדיקציות מהותיות שאם עובדים טוב ברפיח אפשר באמת לפרק את היכולות ואת ראשות החמאס?

התחושה שלי, הלא בוססת על כלום אגב, שרפיח הפך להיות איזה שם קוד למשהו "ימני" שברגע שיעשו אותו הכל יעבוד כמתוכנן, אבל מסיבה כלשהי (אמריקאים, שמאל, תקשורת, צבא וכו') זה לא יקרה (לפחות לא במתכונת "הימנית") ואותם אנשי ימין (ביביסטים, בטח בן גביר וחבריו) יוכלו בסוף המלחמה להאשים את מי ש"מנע" כניסה לרפיח ובעצם השאיר את החמאס עומד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 7:27 am 
Junior

כל התיאור לפיו מה שנשאר מחמאס זה רק עוד שני גדודים אחרונים ברפיח וברגע שנפרק אותם פירקנו את כל חמאס, זאת חתיכת פרופגנדה דבילית שמשלבת את הרמה האינטלקטואלית שבה מסבירים את המלחמה לילד בן 7 ליצירתיות נראטיבית שהלוואי שזה רק בגלל יום השואה שכל כך מזכירה לי את גבלס. מישהו שאל כמה גויסו לזרוע הצבאית של חמאס מאז ה-7 באוקטובר? הימור שלי: יותר מכמות המחבלים שחוסלו. מישהו שמע את השמות של כל הסמח״טים שקודמו בשעה טובה למח״ט בעז א-דין אלקסאם, או שאנחנו מתעניינים בתארים שלהם רק אחרי שחוסלו?

ראיתי אתמול ציוץ של ניר ברקת שאומר ש״ממש כפי״ שאף אחד לא חשב להשאיר רבע מהנאצים בחיים במלחמת העולם השנייה, ככה אי אפשר להסתפק בלהשמיד 75% מחמאס וחייבים להשמיד את כולו. זאת רטוריקה של ג׳נוסייד, שקוראת לג׳נוסייד ובעצם אומרת שג׳נוסייד זה הדבר המוסרי היחיד. ומה שעצוב זה שברקת אפילו לא מבין את זה. ביבי, מצידו, דבק בנוסחה הישנה והטובה: אם אתם לא רוצים שואה שנייה - הצביעו לי… let the good times roll…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 8:36 am 
Senior

זה תמיד מדהים אותי מחדש, על אף כל מה שאני יודע על פוליטיקאים, כמה הם מטומטמים באמת. עזבו דיבורים החוצה. מטומטמים על אמת.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 8:43 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
כל התיאור לפיו מה שנשאר מחמאס זה רק עוד שני גדודים אחרונים ברפיח וברגע שנפרק אותם פירקנו את כל חמאס, זאת חתיכת פרופגנדה דבילית שמשלבת את הרמה האינטלקטואלית שבה מסבירים את המלחמה לילד בן 7 ליצירתיות נראטיבית שהלוואי שזה רק בגלל יום השואה שכל כך מזכירה לי את גבלס. מישהו שאל כמה גויסו לזרוע הצבאית של חמאס מאז ה-7 באוקטובר? הימור שלי: יותר מכמות המחבלים שחוסלו. מישהו שמע את השמות של כל הסמח״טים שקודמו בשעה טובה למח״ט בעז א-דין אלקסאם, או שאנחנו מתעניינים בתארים שלהם רק אחרי שחוסלו?

ראיתי אתמול ציוץ של ניר ברקת שאומר ש״ממש כפי״ שאף אחד לא חשב להשאיר רבע מהנאצים בחיים במלחמת העולם השנייה, ככה אי אפשר להסתפק בלהשמיד 75% מחמאס וחייבים להשמיד את כולו. זאת רטוריקה של ג׳נוסייד, שקוראת לג׳נוסייד ובעצם אומרת שג׳נוסייד זה הדבר המוסרי היחיד. ומה שעצוב זה שברקת אפילו לא מבין את זה. ביבי, מצידו, דבק בנוסחה הישנה והטובה: אם אתם לא רוצים שואה שנייה - הצביעו לי… let the good times roll…

להגיד שצריך להשמיד את כל החמאס זו רטוריקה של ג'נוסייד? מה?
לא נכנס לשאלה אם זה ריאלי או לא (נוטה להאמין שלא אגב), אבל איך לקרוא להשמיד ארגון טרור עולה כדי רטוריקת ג'נוסייד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 9:00 am 
Junior

כי להשמיד את *כל* חמאס, בשונה מ״לפרק את תשתית הטרור״/״להסיר את איום הרקטות״/״למוטט את שלטון חמאס״/״להכניע את הזרוע הצבאית״ וכו׳ וכו׳ בזמן שאתה חוזר ומדגיש שחמאס זה כל מי שקשור לארגון - אנשי כספים, ממשל אזרחי וכו׳ וכו׳ - ובזמן שאתה חי בשלום עם זה שכדי להרוג אחד כזה אפשר להרוג עשרה אזרחים, אתה בעצם אומר שמותר לך להרוג שם את כולם, או לכל הפחות מאות אלפים. זה ג׳נוסייד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 9:00 am 
Junior

sheky כתב:
תגידו, כל הסיפור על "כניסה לרפיח" שיביא את "הנצחון המוחלט" זה נשען על משהו מבוסס?
כאילו, יש הנחות של גורמים צבאיים\מדיניים\מודיעינים\אמריקאים\ווטאבר שכניסה לרפיח באמת יכולה לגרום לחיסול או לפחות לפגיעה אנושה בחמאס בצורה שהוא לא יהיה יותר כוח צבאי רציני?
אני אפילו לא נכנס לשאלה האם ישראל יכולה לבצע שם פעולות צבאיות בהניתן כל האוכלוסיה שם...

אני באמת חושב שחיסול החמאס היה היעד המרכזי של המבצצע, עד כה הדבר הזה הוא כשלון חרוץ. נגיד ונכנסים מחר לרפיח וכל העולם איתנו וסבבה - יש אינדיקציות מהותיות שאם עובדים טוב ברפיח אפשר באמת לפרק את היכולות ואת ראשות החמאס?

התחושה שלי, הלא בוססת על כלום אגב, שרפיח הפך להיות איזה שם קוד למשהו "ימני" שברגע שיעשו אותו הכל יעבוד כמתוכנן, אבל מסיבה כלשהי (אמריקאים, שמאל, תקשורת, צבא וכו') זה לא יקרה (לפחות לא במתכונת "הימנית") ואותם אנשי ימין (ביביסטים, בטח בן גביר וחבריו) יוכלו בסוף המלחמה להאשים את מי ש"מנע" כניסה לרפיח ובעצם השאיר את החמאס עומד.

לגבי החלק הראשון: אם אני זוכר נכון מכל הדיווחים בתקשורת, אז בצה"ל הדעות הן בעד פעולה ברפיח. נכון זה אותו צה"ל שתדרך שחמאס מורתע ושרקטות שנורות לכיוון ישראל זה בעצם כתוצאה מברקים, אבל מצד שני את המערכות במלחמה צה"ל מנהל די טוב, אפילו טוב מהמצופה בתחילת הדרך, אז לא ניתן לשלול לחלוטין המלצות מהדרג הצבאי.
ובכל מקרה, לא הייתי מתייחס כלל וכלל ל"המלצות"* של האמריקאים בעניין. כל מה שמעניין אותם אלו הבחירות בארה"ב ותמונות יפות במדשאות הבית הלבן לאחר הסכם נורמליזציה עם סעודיה, ולכן האינטרס המובהק שלהם הוא שהמלחמה תיפסק אתמול. אני זוכר את נבואות הזעם שלהם בתחילת המלחמה (לפחות לפי הדיווחים דאז) שלפיהן פעולה קרקעית בעזה תגבה מצה"ל מאות הרוגים ביום. אותן נבואות שדי התגלו כבדיה. אמנם המחיר קשה, אבל בין מה שהפחידו אותנו אז ובין מה שקרה בפועל המרחק עצום.

*כשאני אומר "המלצות" הכוונה למידע שלפיו נחליט האם כדאי, מבחינה צבאית גרידא, להיכנס לרפיח או לא. כמובן שהאמריקאים יכולים להחליט פשוט להקריב אותנו על מזבח הבחירות שלהם ולזרוק אותנו לעזאזל, וככל הנראה במקרה כזה נתקשה מאוד להמשיך במלחמה, אבל עדיין אל לנו להתבלבל שהם יחליטו לעשות זאת כי זה האינטרס הישראלי, אלא אך ורק כי זה האינטרס של הממשל האמריקאי הנוכחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 9:01 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
כי להשמיד את *כל* חמאס, בשונה מ״לפרק את תשתית הטרור״/״להסיר את איום הרקטות״/״למוטט את שלטון חמאס״/״להכניע את הזרוע הצבאית״ וכו׳ וכו׳ בזמן שאתה חוזר ומדגיש שחמאס זה כל מי שקשור לארגון - אנשי כספים, ממשל אזרחי וכו׳ וכו׳ - ובזמן שאתה חי בשלום עם זה שכדי להרוג אחד כזה אפשר להרוג עשרה אזרחים, אתה בעצם אומר שמותר לך להרוג שם את כולם, או לכל הפחות מאות אלפים. זה ג׳נוסייד.

לא, זו פרשנות מעוותת שלך בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 9:13 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
זה תמיד מדהים אותי מחדש, על אף כל מה שאני יודע על פוליטיקאים, כמה הם מטומטמים באמת. עזבו דיבורים החוצה. מטומטמים על אמת.

חלקם אכן אנשים דפוקים לחלוטין. מאז הרשתות החברתיות אנחנו מונגשים יותר לקו המחשבה שלהם ואכן אצל חלקם יש מקרים שאתה אומר לעצמך "מה לעזעזל"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 9:53 am 
מנהל פורום

מי שהרבה יותר מטומטם זה האזרחים שמצביעים להם. הם פשוט רשעים שזה הרבה יותר גרוע ממטומטמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 10:16 am 
Hall of Famer

sheky כתב:

השמטתי בכוונה את הסיפא שיש בה הרבה מן ההגיון (מהסיבה שאני חושב שביבי לא בהכרח רוצה להשמיד את כל חמאס) ואתייחס לחלק הזה.
אשאל על אותו משקל - האם אתה חושב שחומת מגן הייתה מבצע מוצלח? ואם כן למה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 10:52 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
השמטתי בכוונה את הסיפא שיש בה הרבה מן ההגיון (מהסיבה שאני חושב שביבי לא בהכרח רוצה להשמיד את כל חמאס) ואתייחס לחלק הזה.
אשאל על אותו משקל - האם אתה חושב שחומת מגן הייתה מבצע מוצלח? ואם כן למה?

לא ממש זוכר בלייב את חומת מגן, כבר היה לנו דיון על זה שהזדעזעת (נראה לי שזה אתה) שילד בתיכון לא התעניין במבצעים צבאיים, אבל פרספקטיבה של הזמן זה בהחלט היה מבצע מוצלח... הוא היה מוצלח כי צה"ל הצליח לפרק את תשתיות הטרור (או לפחות את אלו הממוסדים בהם) ומאז לשמור על התארגנות הטרור על אש נמוכה באיו"ש.

אתה טוען שפעולה ברפיח תוכל להביא אותנו למצב הזה? אני שואל באמת, אין לי מושג והשאלה המקורית שלי הייתה באמת במטרה לשמוע דעות.
אני כאמור באמת חושב שהמטרה המרכזית היא פירוק החמאס או לפחות להביא אותו למצב שהוא לא יכול לשתק חצי מדינה כל פעם שהוא רוצה (ובטח ובטח לא לעשות את ה7.10)... לתחושתי כרגע לא עשינו שום דבר שמתקרב לזה, במקסימום שיתקנו אותם חלקית לשנה (פחות או יותר). אני חושב שיותר גרוע מזה - הרגנו סדר גודל של אחוז מהאזרחים בעזה ( בערך 20K אזרחים מתוך 2 מיליון), זה מספר מטורף שבסופו לא השגנו את המטרות שלנו או משהו בסגנון.
אם כניסה לרפיח זו פעולה שבאמת מאמינים שיש סיכוי שיביא את המצב בעזה למצב של יו"ש לצורך הענין אז בעייני חייבים ללכת על זה (וכאן מעניין לשאול מה קורה עכשיו שלא קרה לפני 3-4 חודשים?), אני פשוט לא מצליח להבין אם זה באמת אמור לגרור את ההישג הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 06, 2024 11:15 am 
Hall of Famer

אז זהו, הנקודה שבאתי להדגיש היא (וכבר העליתי אותה כאן) שחומת מגן היה מבצע מאד מוצלח לדעת הרוב המכריע לפחות - אבל הוא לא עשה עבודה הרמטית, היו פיגועי התאבדות גם אחריו, ונדרשו מבצעים משלימים אחריו - למעשה מאות של מבצעים קטנים ופשיטות מרוכזות (רובם קובצו תחת שם מרוכז, "דרך נחושה"). זה לקח עוד שנתיים-שלוש אחרי חומת מגן! את זה הרבה אנשים לא זוכרים.
זה מה שאני מצפה שיהיה גם פה. מפלצת בסדר גודל שהתפתח בעזה לא גומרים הרמטית במבצע אחד, אבל בעיני הצלחה של המבצע הזה יהיה פגיעה קשה מאד ביכולות (כמו שחומת מגן השיגה) אבל העיקר הוא שמירה על חופש פעולה להשלמות עתידיות. אני לא מצפה ששיגורי רקטות ופצמ"רים למשל ייפסקו הרמטית במכה אחת, זה לא ריאלי ולא יקרה, כמו שהיו פיגועי התאבדות פה ושם גם אחרי חומת מגן.
אם לא נשיג את חופש הפעולה הזה, נחזור תוך שנים בודדות למצב שהיינו בו.

לגבי רפיח - כמו שאמרתי לפני הפעולה הקרקעית, אני לא אומר "חייבים". אני לא איש צבא. יש מטרה וממנה נגזר מה צריך לעשות כדי להשיג אותה, ומה הפעולות שבלעדיהן בטוח לא תשיג אותה. את זה קובעים אנשי הצבא, וגם אם תיקח את דבריהם עם גרגיר של מלח - משהו שתמיד כדאי לעשות, בטח לאור הקונספציות הכושלות שהם היו שותפים להן - אין מה לעשות, כנראה צריך להסתמך עליהם.
אני חושב שהיום כשאנחנו יודעים יותר על עזה ועל סדר הגודל של התשתית הצבאית שם ממה שידענו קודם (אפרופו המודיעין המופלא שלנו), ולאור זה שהשיגורים מעזה לישראל הם בסופו של דבר מאד מוגבלים - בניגוד לסבבים קודמים - לא חושב שיש הרבה שיטענו שהפעולה הקרקעית לא הייתה הכרח המציאות.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' מאי 06, 2024 11:21 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3845 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: FLASH, ראי שעל הקיר ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: