סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 12:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 9:04 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אני מניח שאתה לא מכיר את ריקי וויליאמס (אין שום קרבה משפחתית, הוא אפילו לא האח המת/חי של קני), אחד הטיפוסים היותר צבעוניים ומופרעים שנחתו בליגת האן.אף.אל. חוזה הרוקי שלו שם בכיס הקטן ביותר את החוזה של קני. וויליאמס, רנינג בק, נבחר 5 בסיבוב הראשון ובבחירה גבוהה כזאת הוא היה אמור לקבל חוזה נכבד במיוחד, בעיקר מאחר והיו לו גם סטאר קווליטיס. במקום זאת, בעצת הסוכן הראפר שלו, הוא חתם על החוזה הכי מופרך אי פעם. שכר הבסיס של וויליאמס עמד על חוזה מינ' בליגה. מעבר לכך שורה של אבני דרך הקפיצו לו את המשכורת והסכום המקסימלי היה גבוה מאד. הבעיה עם אבני הדרך שלו הייתה שבשביל לעמוד ברובן הוא היה צריך לתת את עונות תחילת הקריירה עבור רנינג הגדולות בהיסטוריה. ראוי לציין שהסוכן כמובן שפוטר ונדמה לי שתוך עונה וויליאמס עדכן את החוזה שלו.

בכל מקרה, בפוטבול זה די מקובל לקבל בונוסים על השגת יעדים, בין אם יעדים סטט' או אפילו כמות משחקים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 9:53 pm 
Junior

שימי ריגר וונאבי כתב:
גם הדוגמא שלך מראה את הבעייתיות, אתה מכיר איש קוד שמקבל בונוסים על זיהוי בעיות בקוד? באמת?

כל מקצוע אפשר לפרק לרשימת מטלות, ברגע שאתה מתחיל להציע קנסות ובונוסים על דברים שהם הבסיס של העבודה שאמורה להעשות אתה מושך את השטיח מתחת לכל הרעיון של העסקת איש מקצוע.

נשבע לך שאני זוכר שהייתה שביתת מצילים מתישהו בקיץ (כמו כל שנה) ואחד הסעיפים שהם ביקשו בו תוספת נקרא : תוספת הצלה.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 11:56 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שימי ריגר וונאבי כתב:
זה בדיוק כמו ההבדל בין לתת בונוס לאיש קוד על זיהוי בעיות בקוד (לא קורה), לבין לתת לו בונוס על הנפקה ענקית של החברה.

לקלוע עונשין כמיטב יכולתו זה הבסיס של עבודתו, לשם זה הוא מקבל משכורת כשחקן כדורסל. בונוס על זכיה באליפות הוא תמריץ קולקטיבי שניתן לכולם כהכרה והוקרה על כך שהקבוצה השיגה את מטרותיה הסופיות - זכיה באליפות. מטרת הקבוצה היא לא לשמור על אחוזי עונשין מסויימים, אחוזי עונשין הם רק אמצעי שיסייע למטרה - אליפות.
זכיה באליפות מקנה לקבוצה (במדינות נורמליות) הרבה יתרונות, כלכליים ואחרים. לכן זה הגיוני לחלוק חלק מהם עם השחקנים שעזרו להשיג אותה. קליעות עונשין לא מקנות לך כלום ולא ברור צריך לבודד דווקא אותן כגורם שראוי לבונוס, אולי נתחיל לחלק בונוסים גם על חסימות או קליעת שלשות?

כשאתה נותן בונוס קולקטיבי אתה יוצר סוג של אחווה ותמריץ לחתור למטרה משותפת גם במחיר של הקרבה אישית, לקבוצה יש אינטרס לעודד את התחושה הקבוצתית הזאת. רק לשאול אזיינברג יש אינטרס לקנוס שחקן על זה שיש לו יד עקומה מהעונשין, או שהוא בכושר רע. כשאתה מחלק בונוסים או קנסות על פרמטרים נקודתיים כמו זריקות עונשין או חסימות אתה גם מסתכן בעיוות צורת המשחק הטבעית של שחקנים למען בצע כסף בצורה שתפגע בהשגת מטרתך הסופית, שהיא אליפות. ( לדוגמא : הולך לי גרוע מהעונשין היום, עדיף שאני אסתפק בזריקות מבחוץ במקום לחדור חזק). מין הסתם כשאתה מחלק בונוס על אליפות אין סכנה כזאת, כי אליפות היא המטרה שלך ולכן אין שינוי שלא שווה לעשות למענה.

ואגב נדמה לי שבשלב מסויים בדיון הרעיון המזעזע של לקנוס שחקנים נהפך ללתת בונוס לשחקנים, הראשון קצת יותר זוועתי.

גם לגבי אנשי מחשבים, הלא קורה שלך מאוד מפוקפק, אבל זה נהיה כבר לגמרי אוף טופיקי.

בכל אופן, הדיון התחיל מהצעה לקנוס שחקנים על החטאות עונשין, ואני הצעתי את ההצעה הנגדית של לתת בונוסים. לא ברור לי למה אתה כורך את שני הדברים ביחד, כי הם שונים מאוד.

אני מניח שלא לכל שחקן סוג כזה של תגמול מתאים, אבל זה בדיוק הרעיון של חוזים אישיים ומותאמים לשחקנים. לבראיין רנדל או עומאר סניד, למשל, אני חושב שהוא מושלם. אלה שחקנים ששווים משכורת גבוהה מאוד עם ה60% מהעונשין שהם נותנים, וצריכים לקבל אותה. אבל בשימחה הייתי מוסיף להם 10% (או יותר) על כל חודש שבו הם מגיעים ל80% מהעונשין, כי זה יהפוך אותם (בייחוד את סניד) לחיות טרף. מה רע בלתגמל מישהו על שיפור מהותי במשחק שלו? כמובן, שלקיבו סטיוארט לא הייתי מציע חוזה כזה, כי להבדיל מהשניים האלה, הוא שחקן שמעוניין רק בסטטיסטיקה האישית (ובכסף) וזה לא היה יוצא טוב. מצד שני, אם זה מה שמטריד אותך לגבי שחקן, עדיף כבר לא להחתים אותו בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 30, 2011 10:23 am 
Hall of Famer

אאז"נ, קיבו היה קלע עונשין מצויין.

עכ"פ, נדמה לי שההסכמים בין איגוד השחקנים למנהלת או לאיגוד, או למי שזה לא יהיה, מגבילים מאוד את היכולת לבנות חוזה על בונוסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 30, 2011 11:28 am 
Hall of Famer

שחקנים עם חוזה לעונה הבאה בבירה:

ליאור חכמון,משה מזרחי,ריץ',דוואל,רנדל(לדעתי חלקם לא ימשיכו לעונה הבאה)

אורי קוקיה סיכם לשנתיים נוספות

על פי המקומונים תקציב י-ם ישודרג מ18 ל25 מיליון שקל בעונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 30, 2011 4:59 pm 
מנהל פורום

אורן, הם אוסרים על בונוסים בכלל או שהם אוסרים על שיקלול המשכורת כבונוס? כי אני לא מציע להמיר חלק משכר הבסיס של רנדל בבונוס (זה למעשה סוג של קנס) אלא להוסיף לו על השכר שאני מוכן לשלם לו בונוס נוסף אם הוא ישפר את הקליעה מהעונשין. נראה לי קצת טפשי שאיגוד השחקנים יגיד במצב כזה "תודה על הנכונות, אבל תשמור את הכסף לעצמך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 10:55 am 
מנהל פורום

http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/246/ ... 620&loc=10

הערב ישיבה מכרעת על עתידו של קטש. הוא רוצה להמשיך וגם קליין וצביקה קציר (הנציג של רענן כץ) תומכים בו, אבל לפי הכתבה יש רוב בדירקטוריון להחליף אותו. שיבק ושמיר מועמדים להחליף אותו אם וכאשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 10:57 am 
Hall of Famer

הם לא "אוסרים בכלל" אלא מגבילים - רק חלק קטן מהמשכורת יוכל להיות בונוס.
ומבחינה כלכלית אין שום הבדל בין שתי החלופות שהצעת (ובאמת מדובר בסוג של קנס. בשתיהן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 11:02 am 
Hall of Famer

Shiver כתב:
http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/246/105.html?hp=3&cat=620&loc=10

הערב ישיבה מכרעת על עתידו של קטש. הוא רוצה להמשיך וגם קליין וצביקה קציר (הנציג של רענן כץ) תומכים בו, אבל לפי הכתבה יש רוב בדירקטוריון להחליף אותו. שיבק ושמיר מועמדים להחליף אותו אם וכאשר.

אמן, אמן ששמיר יגיע לירושלים. רק בשביל התגובות של ראובן...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 12:26 pm 
Sophomore

ראובן ייסע לחצי שנה להודו נראה לי אם שמיר חוזר למלחה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 1:28 pm 
Sophomore

קטש נשאר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 1:31 pm 
מנהל פורום

להודו? עם הקיבה שלי? כבר עדיף שמיר כמאמן...

דווקא אין לי בעיה שהוא יגיע. עד עכשיו יחסי עם שמיר נעו סביב רצון שיפסיד מצד אחד וחשש עז שהוא בכל זאת יצליח (לזכותו ייאמר שהוא דאג לרצות אותי עד עכשיו). אם הוא מגיע להפועל זה ווין-ווין סיצ'ואשן. וחוץ מזה תהרגו אותי איך אדם שבארבע שנותיו כמאמן הצליח באופן די עקבי לבזבז תקציבים גדולים ושחקנים מדהימים להישגים בינוניים מאוד, הופך להיות האג'נדה הפרטית שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 1:46 pm 
Hall of Famer

Luiscola כתב:
קטש נשאר

לינק?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 1:47 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:

דווקא אין לי בעיה שהוא יגיע. עד עכשיו יחסי עם שמיר נעו סביב רצון שיפסיד מצד אחד וחשש עז שהוא בכל זאת יצליח (לזכותו ייאמר שהוא דאג לרצות אותי עד עכשיו). אם הוא מגיע להפועל זה ווין-ווין סיצ'ואשן. וחוץ מזה תהרגו אותי איך אדם שבארבע שנותיו כמאמן הצליח באופן די עקבי לבזבז תקציבים גדולים ושחקנים מדהימים להישגים בינוניים מאוד, הופך להיות האג'נדה הפרטית שלי.

שני גביעי מדינה בארבע שנים זה הישגים שאין להרבה מאמנים בארץ , בטח לאלה שלא עברו בצהוב כמאמן ראשי.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 2:00 pm 
מנהל פורום

זה איזשהו צידוק שמסביר למה לא היה קונצנזוס על שמיר בסוף הקדנציה שלו בהפועל. זה לא יכול לשמש כצידוק כזה עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 5:14 pm 
Hall of Famer

עופר האדום כתב:
ראובן כתב:

שני גביעי מדינה בארבע שנים זה הישגים שאין להרבה מאמנים בארץ , בטח לאלה שלא עברו בצהוב כמאמן ראשי.

צריכים לעשות הפרד ה מוחלטת בין העונה הרא/שונה של שמיר כמאמן שהיתה עונה טובה פלוס עם כדורסל איכותי תואר אחד ומרחק ריב מתואר שני לעונה ה-2 שהיתה אחת הגרועות בתולדות המועדון ונגמרה איכשהו בגביע המדינה. בבני השרון הוא נכשל בשנתיים האחרונות.
בכל מקרה כרגע אריק שיבק הוא המועמד הראשי אם וכאשר יוחלט להחליף את קטש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 8:18 pm 
Hall of Famer

ישיבה סוערת במיוחד בדריקטריון הפועל י-ם
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 00870.html

קשט בין הפטיש לסדן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 10:51 pm 
Senior

ואני אומר לקטש בו אלינו בו לחיפה... בעלים נחמד שגם ככה עוזר בבניית הקבוצה ואוהב להיות מעורב, גם בבנייה וגם בלדבר עם השחקנים. קבוצה שתפורה על המידות שלך ובניגוד לגלבוע יכולה להתקדם קדימה עם אולם ושאיפות (כל עוד הבעלים רוצה). תזכה לאמן נגד קבוצת NBA והגבוה הטוב בעולם. ותקשורתית אתה בייבי מדהים בדיוק כמו שהבעלים שלנו רוצה. שילוב מנצח שנועד זה לזה. מה יש לך לחפש בירושלים עם כל הלחץ? אפילו נביא לך את כדיר (הרי מכבי מוכנים לתת לנו אותו בתמורה ללאנדסברג) ואם תרצה גם את דוואל וחכמון תקבל אצלנו. רק תבוא!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 31, 2011 11:18 pm 
Sophomore

כן, בטח. כל השנה קטש מתלונן שמתערבים לו בהחלטות מקצועיות, אז הוא בטח ייסע לקבוצה שממומנת בידי קונטרול פריק שמשחק מהבית בפיפ"א מנג'ר בגרסת הכדורסל הישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 11:57 am 
Sophomore

עידן שגיב כתב:
כן, בטח. כל השנה קטש מתלונן שמתערבים לו בהחלטות מקצועיות, אז הוא בטח ייסע לקבוצה שממומנת בידי קונטרול פריק שמשחק מהבית בפיפ"א מנג'ר בגרסת הכדורסל הישראלי.

למה סתם לזרוק קלישאות? קטש התלונן השנה שמתערבים לו בהחלטות מקצועיות? אם כבר, אז ההיפך הוא הנכון. הוא טען שההנהלה הייתה צריכה להתערב יותר בתאקלים שהיו לו עם קלנסי וסולומון (בפרשת נעימי ההנהלה התערבה בצורה גלויה ותוצאה ידועה..)

הוא קיבל יד חופשית לבנות את הסגל, אין זר אחד השנה שלא חתום על שמו. כולל ההחתמה ההזויה של ג'אוואד

אני מסכים איתו שכשחקנים בקבוצה פותחים עליך פה (תקשורת, טוויטר, לא משנה) ההנהלה צריכה להתערב ולהעמיד את השחקנים לועדת משמעת, לא משנה אם יש חברי הנהלה שחושבים שהוא טועה. זה האיש וזו הדרך שלו, ואם ההנהלה החליטה לתת לו גיבוי מלא אז במקרים כמו הראיון של קלנסי או הטוויטר של סולומון ההנהלה חייבת להבהיר שדברים כאלה לא עוברים בשקט - קנס או השעייה. לזרוק את קטש לבד למערכה מולם (מה הוא יכול לעשות חוץ מלספסל אותם?) זו בריחה מאחריות ולזה בדיוק קטש התכוון שהוא אמר שהיו חלקים העונה שההנהלה לא הייתה לצידו.

אבל עזבו את זה, יש פה משהו יותר מעניין. כפי שרשמתי בתחילת הת'רד, התחזית שקטש ישאר מאמן כפוף לסמכות המקצועית של דני "ג'נרל מנג'ר" כהן אכן התממשה (אמנם קטש רוצה זכות וטו על שחקנים, אבל זה עדיין נראה קצת יותר טוב). עכשיו המצב הוא כזה. קלנסי, ג'אוואד, סולומון כמו גם אהוביו של קטש דאוול וחכמון לא ימשיכו.רנדל ממשיך וריץ' מתנדנד. הכיוון בישראלים די ברור: לסגור את עמדה 3 עם גראנפלד ומזרחי, ועמדת הרכז תאוייש להערכתי ע"י שניים מתוך הרביעייה: אוחיון-נעימי-מקל-שייר. אוחיון רוב הסיכויים שממשיך. קוקיה סגור

וזה משאיר אותנו עם זרים להשלמת הסגל. מתוך הליגה ? כנראה שלא בא בחשבון, במיוחד אחרי הכישלון של השנה ולאור העובדה שאין ממש מציאות (היחיד שהפועל רצו נחטף כמובן ע"י מכבי). כמו שאנחנו יודעים, קטש לא מכיר שחקנים מחוץ לגבולות הארץ מה שמשאיר את דני כהן עם אחריות כבדה על הכתפיים - למצוא 2-3 זרים שישלימו את הסגל. במידה רבה, זה יכול לקבוע איך העונה של הפועל תראה. פגיעה בול בזרים תגדיל משמעותית את הסיכויים שלא נחווה עוד עונה כמו זו האחרונה

ואני שואל שאלה פשוטה: מי זה דני כהן? מה הרקע שלו בכדורסל? על סמך מה דני קליין החליט לבחור דווקא בו לתפקיד כ"כ קריטי, האם גם בהחלטה הזו הוא עירב את "הדריקטוריון" ? או שקליין פשוט מגייס חברים שלו לתפקידים מקצועיים(גידי דודלי)? אני באופן אישי מעולם לא שמעתי את שמו עד לאמצע העונה האחרונה. אני מניח שקליין גייס אותו אחרי ישיבת ההנהלה שבה קטש הצהיר שאין לו מושג בשוק השחקנים. מבירורים שעשיתי לבחור יש הרבה רצון טוב ואוזן קשבת אבל ידע ורקע בכדורסל זה כבר משהו אחר. ואני חייב לציין שהמהלך הזה, עד שמישהו יבוא ויסביר לי משהו על דני כהן שאני לא יודע, מוכיח שדני קליין מנהל את הפועל מהבטן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 12:46 pm 
Sophomore

נראה לי הדני כהן הזה זה משהוא דמיוני שקליין המציא.ככה אם הפועל ירושלים שוב תיכשל יהיה אפשר להאשים את אותו כהן בכישלון.
או שזה בכלל REEDDTTT

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 1:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם עם שם כזה, דני כהן... זה כל כך גנרי, כמו ג'ון סמית. חשוד מאד.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 1:13 pm 
Sophomore

אני מניח שההחתמה הראשונה של דני כהן תהיה של דני דין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 1:52 pm 
Sophomore

jack the ripper כתב:
אני מניח שההחתמה הראשונה של דני כהן תהיה של דני דין.

הרסת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 01, 2011 3:21 pm 
Senior

ציטוט:
עכשיו המצב הוא כזה. קלנסי, ג'אוואד, סולומון כמו גם אהוביו של קטש דאוול וחכמון לא ימשיכו.רנדל ממשיך וריץ' מתנדנד. הכיוון בישראלים די ברור: לסגור את עמדה 3 עם גראנפלד ומזרחי, ועמדת הרכז תאוייש להערכתי ע"י שניים מתוך הרביעייה: אוחיון-נעימי-מקל-שייר. אוחיון רוב הסיכויים שממשיך. קוקיה סגור

לי דווקא יש הרגשה שירושלים הולכת להתעורר בקרוב למציאות לא נעימה. נעימי, אוחיון ומקל ישחקו בשנה הבאה באירופה לדעתי. נעימי ומקל בטוח, אוחיון קצת פחות בטוח אבל גם סיכוי גבוה. כשבשוק כמעט ואין מחליפים גארדים ראויים, בשביל להשאיר את אוחיון (את נעימי ומקל לדעתי בכלל אין על מה לדבר) ירושלים יצטרכו הציע לאוחיון בערך פי 2 ממה שהוא הרוויח השנה, לא רואה את זה קורה. אני דווקא מעריך שיש סיכוי גבוה שתראו דווקא את גוני יזרעלי חביבו של קטש מהגליל עולה למלחה בשנה הבאה.

כמובן, לא מדברים על זה אבל במידה והמהלך שמתבשל בימים האחרונים של טרייד בין כדיר ללאנדסברג לא יצא לפועל (יצא לפועל רק אם ג'ף רוזן יחליט שהוא רוצה, מכבי רוצים) אין לי ספק שירושלים יעשו ניסיון חזק מאד להביא את כדיר למרות החוזה במכבי (ואולי בוויתר של כדיר על החוזה בתמורה לחוזה טוב בירושלים), שהוא הישראלי הבכיר שהם יכולים לנסות ולהביא הקיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 478 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: