סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 2:07 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 59 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 4:48 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
חייב לתהות: ראובן,למה שיטת הצ'מפיונס גרועה בעיניך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 5:41 pm 
Sophomore

לא צריך להיות ראובן כדי לענות על השאלה הזאת.
אבל בגדול, השיטה בליגת האלופות לא מספקת מבחינת כמות המשחקים, וגורמת לכך שקבוצה שזוכה בתואר פוגשת לכל היותר 8 קבוצות,שחלק קטן מהן באמת שוות משהו. שיטה שאפילו מחווירה בהשוואה ליורוליג לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 5:44 pm 
Junior

כאשר בעבר היה את שלב הבתים השני,זכור לי שהתלוננו על עומס...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 5:56 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה שנאמר מעלי. סתם כדוגמה - מנצ'סטר יונייטד הגיעה שנה שעברה לגמר כשהיא משחקת מול: ולנסיה, ריינג'רס, בורסהספור, מרסיי, שאלקה, וצ'לסי. אחרי הזה הטענות על כך שמכבי לא פגשה מספיק קבוצות בכירות נשמעות מגוחכות לגמרי.

אני חושב שליורוליג ולצ'מפיונז (בודאי לצ'מפיונז) יש אותו מרפא - להפוך את הליגות הללו לליגות סגורות NBA-לייק ולבטל השתתפות בליגות המקומיות. שהקבוצות הגדולות באירופה ישחקו זו נגד זו כל הזמן במקום אחת לחודשיים ובמקום לרמוס את הקורבנות שלהן בליגות המקומיות. אפשר מצידי גם להוסיף מוקדמות/עולות-יורדות כדי לרענן את העסק ולתת מוטיבציה לליגות המקומיות. אני חושב שיש סיכוי גבוה יותר לשמעון פרס להיות ראש ממשלה מאשר שזה יקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 6:02 pm 
Sophomore

היריבויות הגדולות ביותר הן עדיין בליגות המקומיות.
הן יוצרות גם עניין וגם כסף כי יש יותר צופים בטלויזיה ובאולם.
הרעיונות האלה של ליגות סגורות הן, לדעתי, רעיונות איומים משום שהם מעקרים את התחרותיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 6:38 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
ראובן כתב:
חוזה A משמעותו שקבוצה משחקת ביורוליג בלי קשר לתוצאותיה בליגה המקומית

זה לא מדויק. רישיון A אפשר לאבד, וכפי שאני עניתי לא פעם ולא פעמיים (אבל זה נמחק כל פעם מחדש): זה שכלול של תוצאות תלת שנתית ביורוליג + תוצאות בליגה מקומית (כמו שרומא איבדה את מקומה בשנה שעברה, אחרי שנשרה מחוץ לפלייאוף איטלקי) + רכיבים כלכליים (טלוויזיה, גודל אולם, ...).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 8:17 pm 
מנהל פורום

התעלמת מההערה שלי בסוגריים. אני מודע לעובדה שיש פרמטרים שבהם אתה מאבד רישיון A, אבל ברמת העיקרון (כפי שגם אתה כתבת) מדובר בשיקלול רב שנתי או קטסטרופה מיוחדת בליגה. זה לא המצב בו קבוצה - כל קבוצה - צריכה להתמודד מול כל קבוצה אחרת כל שנה מחדש על המקומות המוגבלים שמוקצים לליגה בצ'מפיונז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 8:26 pm 
מנהל פורום

G כתב:
היריבויות הגדולות ביותר הן עדיין בליגות המקומיות.
הן יוצרות גם עניין וגם כסף כי יש יותר צופים בטלויזיה ובאולם.
הרעיונות האלה של ליגות סגורות הן, לדעתי, רעיונות איומים משום שהם מעקרים את התחרותיות.

איך בדיוק זה מעקר את התחרותיות? הNBA מעקרת את התחרותיות רק כי היא ליגה סגורה? הפרמייר ליג באנגליה מעקרת את התחרות כי משחקות בה רק 20 קבוצות ולא גם קבוצות הליגה השנייה והשלישית?

אירופה כבר מזמן עברה להיות אזור אחד, מבחינה תקשורתית, תעבורתית וכמובן מבחינת מאגר שחקנים. והיריבויות הגדולות (ריאל-בארסה, האנגליות, מילאן-יובה, כמו גם יריבויות בין-לאומיות) יישארו יופי. אבל בגלל סיבות שמרניות ולא רציונליות עדיין מתעקשים להתייחס לליגה הבכירה (האירופית) כאל איזו תוספת פעוטה ולהניח שיש טעם בלאומית ב' מחוזקת במכבי ת"א וגליל עליון שזה בערך המצב של מרבית הליגות הבכירות היום. בכדורסל לפחות משחקים בליגה האירופית כל שבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 9:05 pm 
Junior

מוטב מאוחר מאשר אף פעם. החלטה הגיונית סוף סוף של היורוליג.

עם זאת הפורמט החדש לא יהיה שלם בלי עוד כמה התאמות:

1. הגדלת הליגה ל32 קבוצות, עם עוד 8 קבוצות שעולות מהמוקדמות.

2. הקטנת הסיבוב הראשון - אני הייתי הולך על 8 בתים של 4 קבוצות. 6 משחקים בשלב הזה.

3. כמובן פלייאוף החל מרבע הגמר ועד הסוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 15, 2011 9:12 pm 
מנהל פורום

כשאתה אומר "סוף סוף" אפשר להבין מכך שהיול"ב לא מקבל החלטות הגיוניות - אני חושב שביורוליג, לפחות ברמת השיטה, היול"ב דווקא מקפיד להכניס שיפורים כל הזמן: העלאת מספר העולות מהטופ-16, הנהגת הצלבה ברבע הגמר (וההפיכה שלה לסידרה של הטופ מחמש), המעבר בשלב הראשון מבתים של שמונה קבוצות ומספר לא אחיד של עולות, לארבעה בתים של שש קבוצות, הוספת שלב המוקדמות, וכו'. אפשר לטעון שזה מעט מדי ומאוחר מדי, אבל עושה רושם שיושבים ביול"ב אנשים כמונו שרואים את אותן הבעיות ומנסים לשפר אותן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:23 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

ראובן כתב:
התעלמת מההערה שלי בסוגריים. אני מודע לעובדה שיש פרמטרים שבהם אתה מאבד רישיון A, אבל ברמת העיקרון (כפי שגם אתה כתבת) מדובר בשיקלול רב שנתי או קטסטרופה מיוחדת בליגה. זה לא המצב בו קבוצה - כל קבוצה - צריכה להתמודד מול כל קבוצה אחרת כל שנה מחדש על המקומות המוגבלים שמוקצים לליגה בצ'מפיונז.

אני מודה שאני לא בקיע בפרטי פרטים של ליגת האלופות. אבל מבדיקה חפוזה עולה כי דירוגים והקצאות באופ''א מבוססות על שיקלול של 5 שנים:

ציטוט:
The number of teams that each association enters into the UEFA Champions League is based upon the UEFA coefficients of the member associations. These coefficients are generated by the results of clubs representing each association during the previous five Champions League and UEFA Europa League/UEFA Cup seasons.

המקור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 1:43 am 
Sophomore

ראובן כתב:
איך בדיוק זה מעקר את התחרותיות? הNBA מעקרת את התחרותיות רק כי היא ליגה סגורה?

אם היתה ליגה פתוחה אתה חושב שהיית רואה טאנקינג?
אתה יכול לא לאהוב את מודל הצ'מפיונס אבל זה מודל שמכריח תחרותיות גם בליגות המקומיות.
קבוצות בליגה האיטלקית, הספרדית והאנגלית נלחמות על מיקום בשביל להגיע לצ'מפיונס, כך שזה גם עוזר ברמה המקומית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 1:46 am 
Hall of Famer

בליגת האלופות , הקבוצות נקבעות בצורה פשוטה הרבה יותר מאשר ביורוליג .
הדירוג נעשה עבור מדינות , ולא עבור קבוצות .
ככל שהמדינה מדורגת גבוה יותר , כך היא מקבלת יותר נציגות שמעפילות אוטומטית לשלב הבתים / למוקדמות .
לשם המחשה , בליגות הגדולות 4 הראשונות מקבלות כרטיס ( כמדומני שלוש הראשונות כניסה אוטומטית לשלב הבתים , והרביעית למוקדמות ) , ולעומת זאת בישראל האלופה בלבד הולכת למוקדמות .

השינוי הגדול של זה מהשיריון הוא בכך שקבוצות גדולות בקנה מידה אירופי ( ליברפול , באיירן וכו' ) מוצאות עצמן מדי פעם מחוץ לליגת האלופות . בעונה הבאה למשל סביר שלא נראה במפעל את ארסנל , שתתקשה מאוד לסיים באחד מארבעת המקומות הראשונים בפרמייר ליג .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 2:34 am 
מנהל פורום

G, אפשר להתווכח אם ליגה סגורה זה דבר טוב או רע, אבל אפילו לא באמת הצעתי את זה. הנקודה המשמעותית בהצעה שלי היא שהקבוצות בליגה האירופית לא ישחקו בכלל בליגה המקומית שלהן. אין לי בעיה שתהיה גם תחלופה בין הקבוצות ושיהיו ירידות ועליות, אם זו הבעיה.

פרודו, הניסיון שלך לטעון שהשיריון לא קיים הוא מעורר כבוד אבל משונה למדי. הציטוט שהבאת מתייחס לא לייצוג של קבוצות *ספציפיות* (שזה רשיון A) אלא לכמה נציגות כל מדינה מקבלת בליגת האלופות. יחי ההבדל הקטן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 2:41 am 
Senior

דייבי ג'ונס כתב:
מוטב מאוחר מאשר אף פעם. החלטה הגיונית סוף סוף של היורוליג.

עם זאת הפורמט החדש לא יהיה שלם בלי עוד כמה התאמות:

1. הגדלת הליגה ל32 קבוצות, עם עוד 8 קבוצות שעולות מהמוקדמות.

2. הקטנת הסיבוב הראשון - אני הייתי הולך על 8 בתים של 4 קבוצות. 6 משחקים בשלב הזה.

3. כמובן פלייאוף החל מרבע הגמר ועד הסוף.

אתה יכול למנות 32 קבוצות שראויות אשכרה להיות ביורוליג מבחינת איכות הסגל שלהן? אני בספק אם יש 24 כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 8:03 am 
Hall of Famer

שחף, הטיעון שלך הוא טאוטולוגי לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 10:35 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

לא חושב שאמרתי שאין הבדלים בכלל. אמרתי שזה די דומה. עדיין קיימים הקצאות למדינות, עדיין חלק מהקבוצות נאלצות לשחק במוקדמות, וחלק אינו מגיע בכלל. אז אין שיווניות גם שם. ומה כבר הסיכוי שהקבוצה כמו בארסה תישאר מחוץ לתחרות? הרי אין כמעט תחרות בספרד (כמו בכדורסל).

אגב, שכחתי לציין עוד שינוי משמעותי שמשתמע מאותו פרסום באתר: החל מהעונה הבאה לא יהיו יותר מ-4 נציגות למדינה במפעל. זאת אומרת שספרד לא תוכל לקבל רישיונות מסוג B או C.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 11:15 am 
מנהל פורום

אני חושב ש"כמו שאמרתי. אין הבדל" דווקא כן אומר שאין הבדלים בכלל, אבל לא משנה. אני עדיין נפעם מהניסיון שלך להמעיט בערכה של שיטת השיריונים עד כדי אבסורד. בוא נניח שבארסה היא דוגמה "לא טובה" (היא דווקא דוגמה מצוינת - עובדה שבכדורגל מספיק מאמינים שהיא לא תיכשל כדי שלא יהיה צורך לתת לה רישיון מיוחד וביטוח נגד כישלון). מה עם מדינות אחרות, שבהן האלופה היא פחות דומיננטית או שבהם יש פחות נציגות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:02 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

זה לא שאני ממעיט בערכם של הדירוגים, אבל אני בתורי נפעם מהניסיון של אנשים להציג את השיטה כלא ספורטיבית בעליל, כאשר בפועל זו שיטה שמבוססת על הישגים ספורטיביים בעיקר.
בנוסף, רק בגלל שהשיטה בליגת האלופות מדרגת מדינות ולא קבוצות, לומר יש פה הבדל מהותי? בעיניי זו קצת דמגוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:18 pm 
Hall of Famer

פרודו , בא נתסכל על דוגמאות מהשנים האחרונות :
ליברפול ( זוכה ב-2005 , סגנית ב-2007 ) לא משחקת העונה בליגת האלופות , ואם אינני טועה פספסה עוד עונה בשנים האחרונות .
גם באיירן ( זוכת 2001 , סגנית 2010 ו-99 ) החמיצה את עונת 2007-08 .
בלי להתאמץ הרבה אפשר גם להביא דוגמאות נוספות .

אילו דוגמאות דומות יש לך מהיורוליג ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:31 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

יפה שאתה מעביר לי ידע על המפעל הזה. אבל מה זה שייך לטענות שעלתי?
ובלי קשר למה שרשמתי, רוצה דוגמאות? בבקשה. איפה היום אריס, יוגופסטיקה, לימוז', הובנטוד, בנטון, פאוק, קינדר בולוניה (כולם השתתפו בפיינל 4-ים בעבר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:40 pm 
Junior

frodoborg כתב:
יפה שאתה מעביר לי ידע על המפעל הזה. אבל מה זה שייך לטענות שעלתי?
ובלי קשר למה שרשמתי, רוצה דוגמאות? בבקשה. איפה היום אריס, יוגופסטיקה, לימוז', הובנטוד, בנטון, פאוק, קינדר בולוניה (כולם השתתפו בפיינל 4-ים בעבר?

טוב שלא הבאת את אס"ק ריגה כדוגמא...אריס נכחה בפיינל פור לאחרונה ב1990,לימוז' ב1995,בדאלונה ב1994,פאוק ב1993...

הרשימה שלך די מגוחכת ואתה יודע את זה...קינדר איבדה את הרשיון בגלל שהתפרקה מעשית ואפילו ירדה ליגה,היחידה שהיא סוג של דוגמא היא בנטון,רק שההישג המשמעותי האחרון שלה היה ב2003...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:42 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הדוגמה אולי היחידה המקבילה מהיורוליג היא ריאל מדריד, שהשתתפה פעמיים ביול"ב קאפ בעשור האחרון.
בכל אופן, בעיני אין ספק שכל עוד היורוליג היא לא ליגה סגורה בהגדרה, שיטת ליגת האלופות היא ספורטיבית בהרבה. שיקלול נכון של הישגים בליגה שלך ושל איכות הליגה שלך מול האחרות.
אז ברצלונה בכדורגל היא תמיד בין שתי הראשונות בליגה שאולי יש בה פערים, אבל עדיין נחשבת לאחת הטובות באירופה עם ברצלונה או בלעדיה? וואו, אז כנראה מגיע לה להיות בצ'מפיונז כל שנה, היא מביאה את זה בזכות ההישגים שלה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:45 pm 
מנהל פורום

frodoborg כתב:
זה לא שאני ממעיט בערכם של הדירוגים, אבל אני בתורי נפעם מהניסיון של אנשים להציג את השיטה כלא ספורטיבית בעליל, כאשר בפועל זו שיטה שמבוססת על הישגים ספורטיביים בעיקר.
בנוסף, רק בגלל שהשיטה בליגת האלופות מדרגת מדינות ולא קבוצות, לומר יש פה הבדל מהותי? בעיניי זו קצת דמגוגיה.

אז יהיה לך איכפת להעביר את רשיון הA ממכבי להפועל? הרי שתיהן ישראליות ואם אין כאן הבדל מהותי אז אני בטוח שלא תהיה לך בעיה.

זה גם בכלל לא הבדל מהותי שביורוליג קבוצות משחקות גם אם הן לא עמדו בתנאי הליגה המקומית בעוד שבצ'מפיונז ליג קבוצות מסוימות משחקות רק אם הן עמדו בתנאי הליגה המקומית. כולהו שתיים-שלוש מלים הבדל, מה זה משנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2011 12:47 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

הבאתי כמה דוגמאות כי ביקשו ממני, אבל בתכל'ס, אני לא יודע מה ולמה זה שייך. כאילו, אם קבוצה שזכתה בתואר בעבר לא משחקת במפעל היום - זה טוב? זה סימן לבריאות המערכת? :mrgreen:

ראובן כתב:
אז יהיה לך איכפת להעביר את רשיון הA ממכבי להפועל? הרי שתיהן ישראליות ואם אין כאן הבדל מהותי אז אני בטוח שלא תהיה לך בעיה.

קחו! קחו הכל. אני מוכן לתת להפועל הכל, רק שיפסיקו לבכות. :mrgreen:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 59 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Lakic, מיכאל ו 17 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה