סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 7:31 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 116 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מכבי פוסט-פארמר
הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:28 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נדמה לי שזה ראוי לת'רד נפרד.
פארמר כנראה יעזוב בזמן הקרוב, אני מניח שתהייה תקופת אימונים לקבוצות כבר החל מהימים הקרובים.
היו פה כבר כמה דיונים על איך תיראה מכבי בהמשך העונה בעידן פוסט-פארמר, עכשיו כשזה קורה זה הזמן לדון בזה ברצינות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מכבי פוסט-פארמר
הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:31 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
הנוסע קית' לאנגפורד מתבקש לעלות מיידית לסיפון. ונראה לי שאפשר גם לדון בצסק''א-פוסט קירילנקו וריאל פוסט-רודי(לעונה הקרובה). אני במקום מכבי לא בונה על פליטי NBA או פרקינס. אם אפשר לשכנע איכשהו את פארגו לחזור, למרות שזה קלוש להחריד זה כמובן יהיה הכי טוב.

נערך לאחרונה על ידי shachaf78 בתאריך ש' נובמבר 26, 2011 1:34 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:33 pm 
Junior

באופן הכי שטחי-
פארמר עוזב בימים הקרובים, למכבי יש את פאפלוקאס שמחובר לקבוצה ועשה איתה גם את ההכנה אבל לא מחובר לדקות משחק.
למכבי גם יש את אוחיון, אבל הבנו שאוחיון עולה מהספסל לדקות שהקבוצה היריבה כבר פחות חדה ורעננה, הוא הרבה יותר אפקטיבי.
למכבי גם יש את לאנגפורד שיסגור להם את עמדה שתיים. אני לא רואה הרבה ברירות, אלא לפשפש ביורוקאפ/יורוצ'אלנג' ושאר הליגות ולפתות רכז להגיע למכבי. זה לא אידאלי אבל זה מה יש.
פרקינס זה לא משהו שאפשר לבנות עליו בשום מובן בשלב הזה. פארגו כבר הוכיח שיכול לקחת את הקבוצה למקומות הכי גבוהים שיש מעמדת הרכז אבל הקרע בינו לבין מכבי מסתמן כעמוק למדי וסביר שינסה עכשיו עם חזרתה של ה-NBA, את מזלו שם לאחר פסק הדין בין הצדדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:38 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מכבי נטו אמורה להיראות לדעתי רע מאוד לפי כל היגיון אפשרי. אבל גם פארמר היא היתה אמורה להתקשות בבית האיכותי ביותר ביורוליג (כפי שהוא הוגדר על ידי לא מעט אנשים טרום העונה) והיא צועדת די בביטחה לקראת המקום הראשון.

בכל אופן, ההיגיון אומר שהיא חייבת להימנע מהחתמות פאניקה. יש לה מספיק שחקנים בהרכב גם ככה ומספיק מרווח ביטחון גם ביורוליג וגם בליגה הישראלית. יש לה שלושה שחקנים בהרכב שבינתיים מסתמנים כפלופים - סמית', לנגפורד ופאפאלוקאס, הפיתרון צריך להיות בלמצוא באחד מהם את המחליף (מבחינת חשיבות אם לא מבחינת עמדה) לפארמר, להוציא את שייר מההקפאה, ולחפש בזהירות איזו מציאה.

אם זו היתה הפועל ירושלים, הייתי מגחך על המחשבה שמשהו כזה יכול להצליח. אבל זו מכבי, שגם בעונות מחורבנות לא מתפרקת, ככה שאני לא דואג לה. תמיד בסוף מישהו יגיע ויציל את המולדת, ע"ע ליאור אליהו מול סיינה בחצי גמר היורוליג. רק שזה לא יהיה יוגב אוחיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:40 pm 
Hall of Famer

גם אני חושב, אם כבר סטינו לנושא פארגו, שחזרת ה-NBA מטה את הבוררות לזכותו. גם אם היה אמור להציג חוזה חתום ולא הציג - הוא יוכל עכשיו להציג חוזה חתום, ולטעון שהעיכוב בהצגתו נבע מסיבות טכניות שלא תלויות בו, סוג של כוח עליון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:42 pm 
Junior

מכבי בעיניי(אולי ביחד עם ויטוריה)היא הקבוצה שתיפגע הכי הרבה מהשביתה, מבין הקבוצות הבכירות(כלומר, לא נאנסי וכו'). היא עשתה טעות גדולה בקיץ כשהחתימה את פארמר כרכז המוביל הבלעדי שלה, כאשר מלבדו אין לה הרבה(למרות שפארגו היה אמור עוד להישאר, אבל היו צריכים לדאוג למחליף רציני ברגע שהפרשה עימו התפוצה). כיום פארמר, ואני לא מגזים, הוא חצי קבוצה במכבי. הרבה זמן לא ראיתי את מכבי תלוייה כ''כ בשחקן אחד. והוא באמת שחקן נפלא שתפור בצורה מושלמת לכדורסל האירופי. חבל. ונכון שישנו פאפאלוקס והוא שחקן נפלא, אבל בגילו הוא לא תחליף ראוי לפארמר.
בניגוד למכבי, הקבוצות האחרות דאגו לבנות את הקבוצה על שחקנים שישארו גם לאחר סיום השביתה. מילאנו, פילזן, צסק''א, פנרבחצ'ה והשאר דאגו לבניית שלד יציב לפני שצירפו שחקן NBA טוב. אין ספק שבצסק''א תורגש עזיבתו של קירילנקו, ובמדריד זו של רודי, אבל יש להן שחקנים שמסוגלים להיכנס לתוך המשבצת ולמלא אותה בצורה מכובדת. כאן מכבי לא דאגה מספיק לאופציה שפארמר יעזוב.
עם זאת אני מניח שיהיה קל יותר ללנגפורד להיכנס לקצב של הקבוצה, כשיותר כדורים יגיעו אליו ובתוספת העובדה שהוא בסופו של דבר יכנס לכושר. שחקן כזה לא מסוגל להישאר כ''כ רע לאורך זמן. ולכו תדעו, אולי בסוף מכבי יימחלו על כבודם ויחזירו את ג'רמי פארגו(במידה וזה יפסיד בבוררות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:47 pm 
Hall of Famer

דרך אגב, אם הזכירו את נושא ה-7 או 8 זרים - גם אם זה 7 זה שם את מכבי בעמדה לא נוחה, והנה לכם עוד מחיר שלא חשבנו עליו לחסכון של כמה לירות בלרשום את פארמר כזר ולא לאזרח אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:48 pm 
מנהל פורום

ואני די בטוח שפארמר יגמור את העונה במכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:50 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שאלה קטנה לרגל כך שהוא עוד עימנו - מה הסיכוי שלו לחזור למכבי סטייל רודי וריאל?

נראה שהצדדים התלהבו מאוד מההתקשרות ןבהתחלה היו דיבורים מצד פארמר על קדנציה שנייה אם וכאשר (כמובן שהם לא חרגו מהנימוס המקובל). עוד כמה שנים יש לפארמר לחוזה? יש סיכוי שהוא יעדיף קריירה אירופית אחר כך?

אני מניח שזה יעלה כסף, אבל עושה רושם שפארמר הוכיח שהוא עשוי להיות שווה את המיליון-שניים אם וכאשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:54 pm 
Junior

ראובן, אני מניח שבמידה ופארמר איכשהו ימצא את עצמו מחוץ ל NBA הוא יחתום במכבי לאחר שיזכר שהיה לו טוב שם ויעדיף להימנע מכל מיני נסיונות בקבוצות אחרות ביבשת.
אגב זה בכלל בכלל לא בטוח שרודי יחזור לריאל בעונה הבאה. יש לו את האופציה, אבל אף אחד לא מבטיח שהוא יממש אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:54 pm 
Hall of Famer

פארמר לא יישאר עד סוף העונה, ומי שבנה על זה עשה טעות, כי לדעתי מראש היה ברור שהסיכוי שהעונה תתבטל באופן מוחלא היה אפסי.
והאם יחזור לקדנציה שנייה? רק כברירת מחדל מבחינתו. אני לא רואה אותו חוזר לאירופה לפני שמיצה את כל קריירת ה-NBA גם מקצועית וגם כספית, ולא רואה את מכבי מתחרה עליו. גם לט'ס פייס איט, זה לא שהוא היה איזה רכז כוכב על דומיננטי בכל משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:55 pm 
Junior

הבעיה הגדולה עם העזיבה של פארמר היא לא בעמדת הרכז (גם זו בעיה, אבל משנית) אלא בתפקיד השחקן שמייצר נקודות לעצמו. הראשון שמצופה ממנו לקחת צעד קדימה בהקשר הזה (כמו ששחף ציין) הוא לנגפורד. חלק מהעומס ייפול גם על סופו, בלו ואליהו - אבל יש עכשיו הרבה משקל על לנגפורד.
לעניין הרכז, יש בעיה מסוימת בהגנה בלי פארמר (זה גם יקשה על הלחץ) אבל בלאט הצליח לקנות עד עכשיו דקות ריכוז מבורשטיין, פאפאלוקאס יקבל עוד דקות ריכוז, גם אוחיון. העניין הזה של לעבור את החצי עם הכדור הוא פחות משמעותי כשהבעיה היא מה אתה עושה עם הכדור אחרי שעברת את החצי ובלי פארמר אין אף שחקן שמייצר לעצמו באופן שיטתי יתרון על שחקן ההגנה שמולו.

לגבי היריבות של מכבי, לדעתי בטווח הקצר זה שם אותן בבעיה ובטווח הבינוני והארוך זה יעשה להן טוב - כי אלו קבוצות שלא נבנו בהתחשב בשביתה. העזיבה של איליסובה (היה בינוני) תעשה טוב לסבאנוביץ', רודי (שהיה טוב וגם לא ברור אם יעזוב) יפנה דקות ליול שקופח עד כה (וריאל בכל מקרה תמשיך להנות מקארול שנמצא בתקופה מדהימה) וגם - ככל שזה ישמע מוזר - העזיבה של גלינארי תעזור למילאנו לייצב קבוצה יותר מסודרת. יקח לקבוצות האלו זמן לעשות שינוי כיוון ולכן בטווח הקצר שמעניין אותנו לא בטוח שנראה את זה, אבל גם אפס וגם ריאל יכולות לצאת נשכרות מזה בהמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 1:59 pm 
Senior

יול לא שחקן ברמה של רודי. עם כל הכבוד לו. הוא גם לא שחקן עם יכולת לייצר לעצמו מצבים ברמה גבוהה. מה גם שיול משחק הרבה דקות על תקן מנהל המשחק בפועל של ריאל. בלי רודי הם קבוצה בינונית מה גם ששחקני הפנים שלהם לא פוגעים מתחילת העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 2:02 pm 
Hall of Famer

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
ואני די בטוח שפארמר יגמור את העונה במכבי.

מכיוון שיש לו חוזה לעוד שנתיים בניו-ג'רזי, הסיכוי היחיד שזה יקרה הוא אם ניו ג'רזי תחתוך אותו (ואף קבוצה אחרת לא תחתים אותו), לא רואה את זה קורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 2:03 pm 
Senior

אי אפשר לנסות לדבר עם הנטס? הם יהיו קבוצת לוטרי ככה או ככה :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 2:36 pm 
Junior

shachaf78 כתב:
יול לא שחקן ברמה של רודי. עם כל הכבוד לו. הוא גם לא שחקן עם יכולת לייצר לעצמו מצבים ברמה גבוהה. מה גם שיול משחק הרבה דקות על תקן מנהל המשחק בפועל של ריאל. בלי רודי הם קבוצה בינונית מה גם ששחקני הפנים שלהם לא פוגעים מתחילת העונה.

חבל לדבר על ריאל בת'רד של מכבי. רודי הוא אחת הסיבות לזה שהגבוהים לא פוגעים. הוא מחזיק המון בכדור, שחקנים אחרים בקבוצה נותנים לו יותר מדי כבוד וזזים בשבילו הצידה יותר מדי. יול לא מאוד רחוק ממנו וגם נותן (כלומר, נתן בעונה שעברה) דברים שרודי לא עושה. זו לא שאלה של שחקן מול שחקן, זו שאלה של קבוצה ולדעתי בלי רודי ריאל תהיה יותר מאוזנת ויותר טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 2:45 pm 
Hall of Famer

עד שימצאו מחליף ראוי (מייר צ'טמאן יכול להיות אופציה ) פאפאלוקאס ואוחיון יקבלו הרבה דקות ובמכבי יקוו לטוב ,פרקינס יחזור להתאמן רק בינואר ולא נראה לי שבמכבי יחכו להחלמה מלאה שלו ,פארגו סגור בסאן אנטוניו ובכל מקרה פדרמן כבר אמר שהוא לא רוצה לראות אותו לובש צהוב לעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:01 pm 
Junior

ואם כבר- רק לציין שוב שקירילנקו הוא פרי אייג'נט ויכול לחזור לנבא מתי שבא לו אם בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:04 pm 
Junior

ziv כתב:
shachaf78 כתב:

חבל לדבר על ריאל בת'רד של מכבי. רודי הוא אחת הסיבות לזה שהגבוהים לא פוגעים. הוא מחזיק המון בכדור, שחקנים אחרים בקבוצה נותנים לו יותר מדי כבוד וזזים בשבילו הצידה יותר מדי. יול לא מאוד רחוק ממנו וגם נותן (כלומר, נתן בעונה שעברה) דברים שרודי לא עושה. זו לא שאלה של שחקן מול שחקן, זו שאלה של קבוצה ולדעתי בלי רודי ריאל תהיה יותר מאוזנת ויותר טובה.

אתה אופטימי מידי. אני לא רואה סרט כזה בכל אופן. זה כמו שתגיד שברצלונה תהיה יותר טובה בלי נבארו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:23 pm 
Junior

אין שום מקבילה למעמד של נבארו באירופה, רודי (עם כל הכבוד) זה אפילו לא קרוב. הוא שחקן מצוין אבל לא מנהיג שהקבוצה לא תסתדר בלעדיו. אני עם זיו כאן - יש קבוצות שבטווח הארוך לדעתי יכולות לצאת נשכרות מהסיפור הזה. איליאסובה למשל לא היה מדהים באפס (למרות שהוא מביא סט יכולות שאין לשחקנים אחרים), גלינארי השחקן הכי טוב של מילאנו אבל הנוכחות שלו שם שינתה את המשחק שלהם וגם העלימה שחקנים אירופיים טובים מאוד כמו פוטסיס ומנצ'ינלי.

בריאל כאמור פרננדז סקורר נהדר אבל המשחק שלהם לא בנוי (רק) סביבו. יקבלו עכשיו יותר דקות ג'ייסי קארול (בכושר פנטסטי ומשחק רק 20 דקות לערב), יול שיחזור לעמדה הטבעית שלו יותר וגם מרטינאס פוצ'יוס שהיה גדול-גדול במשחק שלהם נגד שרלרואה וגם הוא יכול לשחק 2. בקיצור, לא בטוח בכלל שהם נחלשים.

יש קבוצות אחרות שכמובן יחלשו מאוד - פרטיזן בלי פקוביץ'. צסק"א בלי קירילנקו (למרות שכפי שכתבתי כאן בעבר, הם נבנו מצוין גם בלעדיו. אבל ברגע שהוא הגיע, המעמד עשה את שלו והקבוצה מאוד תלויה בו כרגע), נאנסי בלי באטום ודוגמאות נוספות.

לעניין הת'רד - מכבי תיפגע מאוד בטווח הקצר, אבל אני מאמין שלאורך זמן היא תמצא פתרונות. כרגע לא צריך למהר ולהחתים רכז נוסף. פאפאלוקאס ולנגפורד צריכים לקחת צעד קדימה ולהעלות את הרמה שלהם. לפי לגבי הפאפא אני די בטוח שיעשה את זה (אם כי הסגנון שונה לחלוטין כמובן). מכבי כקבוצה בעיקר תצטרך לבצע התאמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:23 pm 
Hall of Famer

מכבי כמובן צריכים לזכור גם משחקת באותן 3 מסגרות. שחקן אחד פחות- עוד קצת עומס על הקו האחורי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:26 pm 
Sophomore

sunj כתב:
ואם כבר- רק לציין שוב שקירילנקו הוא פרי אייג'נט ויכול לחזור לנבא מתי שבא לו אם בכלל.

קירילנקו חתום ל3 שנים בצסק"א אבל ממש אין לו בעיה לצאת מהחוזה הזה אם הוא רוצה.
מי חתום באירופה בלי סעיף?
וויאצ'יץ' באפס, קרסטיץ' בצסק"א, עוד מישהו? (משמעותי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:33 pm 
Junior

אנדרסן בסיינה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 3:56 pm 
Senior

sunj כתב:

קירילנקו יכול להיות שחקן מועיל בקונטנדורית והוא משחק בצסק''א בחינם(תורם את הכסף שהוא מרוויח). אני לא מאמין שבכושרו הנוכחי הוא ישאר באירופה. יש מספיק קבוצות שיתנו לו חוזה טוב.
לגבי רודי, אם הוא מחזיק הרבה בכדור זו אשמת המאמן שלו(שלא שייך לטופ). אם ריאל משחקת סגנון שמתבסס המון על קליעה מבחוץ זה לא משהו שישתנה ביום אחד וקשה לי להאמין שטומיץ' יקפוץ מ-5 נקודות למשחק ל-15 תוך חודש. לגבי מכבי, היא לא יכולה להרשות לעצמה שיוגב ינהל את העסק וראינו את זה טוב בשבוע האחרון. האיש לא קולע בכלל ובאחוזים שלו גם עדיף שהוא לא יזרוק. אי אפשר לשחק 4 על 5 בהתקפה בטופ 16. עדיף להערכתי שחקן כמו מאלט שיהיה בכושר משחק טוב גם אם הוא לא מתאים בצורה מושלמת. אם איכשהו אפשר יהיה להחזיר את פארגו זה כמובן יהיה מצויין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 26, 2011 4:28 pm 
מנהל פורום

מה פאפאלוקס? לא יכול לשחק 30 דקות בערב? פעם בשבוע ועוד 15 דקות בשני ערבים אחרים?
כולם מדברים על יוגב אפחד לא מדבר על פאפא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 116 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה