סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 5:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' דצמבר 07, 2011 10:02 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
לדעתי חייב להיות שם סעיף שלפארגו אסור לשחק באף קבוצה אחרת באירופה השנה, לא? כמו במקרה פניני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 11, 2011 12:19 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

חוזה לשנתיים של 2 מליון דולר בממפיס גריזליס. עכשיו ההפרה עם מכבי נראית משתלמת יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 11, 2011 1:04 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
קודם כל מעניין לקרוא את פסק הבורר במלואו. לצערי הוא עדיין לא פורסם באתר פיב"א, אבל בכלל לא בטוח שפסק הבורר קובע אוטומטית שהחוזה הוא null and void. בסך הכל נקבע פה פיצוי על נזק.
מצד שני, כשאני חושב על זה, בהנחה שהחוזה הוא אכן null and void - כל עוד פארגו מצליח להישאר ב-NBA, איזו סיבה יש לו לשלם למכבי אפילו שקל מהפיצוי? כל עוד הוא ב-NBA, פיב"א לא יכולה להפעיל נגדו שום סנקציה. אם הוא ייפלט מה-NBA וירצה לחזור למסגרת של פיב"א זה סיפור אחר, אבל כרגע? למה לו לשלם?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 11, 2011 3:09 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
כמדומני שיש פרוצדורת שחרור מסודרת כלשהיא בין פיב"א לNBA שבעקרון פיב"א יכולה לשים שם מקל בגלגלים. אני זוכר שכספי בזמנו למרות שכבר לא היה לו חוזה במכבי התעכב קצת בחתימה בגלל שמכבי לא סידרה את הפרוצדורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 14, 2011 12:11 pm 
מנהל פורום

טל וולק מגלובס מפרסם פרטים נוספים מהבוררות בין פארגו למכבי
הנה כמה ציטוטים

"הנה אנקדוטה מעניינת הקשורה לטיעונים של מכבי, בדבר התחליפים שנאלצה להביא כשנודע לה שפארגו לא מתכוון להישאר. טיעון שנועד להציג עד כמה התחליפים שהביאה היו רחוקים מהמקור. "כדי לסגור את הפער נאלצה הקבוצה לשכור את שירותיו של שחקן נוסף מלבד ג'ורדן פרמאר (מר פאפאלוקאס)", טענה מכבי בבוררות. "מר פאפאלוקאס, בכל מקרה, לא היווה תחליף הולם בגלל גילו, הוא לא היה שחקן פותח ולא היה בעל יכולת להיות יעיל ליותר מ-20 דקות במשחק".

"התביעה של מכבי נגד פארגו עמדה על סכום של 1,498,052 דולר, .."

סכום של 500 אלף דולר שמכבי, לטענתה, היתה מקבלת מקבוצת NBA עבור שחרור השחקן; או תשלום נוסף שמכבי נאלצה לשאת בו, לדבריה, בגין הבאת שני מחליפים - פאפאלוקאס ופרמאר - שעלו למועדון 198 אלף דולר נוספים מעבר לחוזה שהיה אמור פארגו לקבל; או פיצוי על נזקים מקצועיים שונים אותם כימתה מכבי ל-799 אלף דולר

הכתבה כולה
http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000705804

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 14, 2011 2:43 pm 
Hall of Famer

מישהו כבר טרח לתרגם לפפאלוקאס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 14, 2011 2:49 pm 
מנהל פורום

יש מצב שזה הגורם למשבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 14, 2011 3:44 pm 
Sophomore

לא מבין מה חשבתם, שמכבי יספרו בבוררות ש"הכל הסתדר חלק והם ממש שמחים שפארגו עזב"? וכן, פפאלוקאס לא רלוונטי ליותר מ20 דק'. ולא, הוא לא מביא את מה שפארגו היה מביא/הביא בעונה שעברה. אני מניח שאם תשאלו אותו, הוא יסכים עם הדברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 15, 2011 2:20 am 
Junior

לאור הכתבה בגלובס קשה בעיני להגדיר את פסק הבורר כנצחון אמיתי למכבי. מכבי הרי תבעה קרוב למליון וחצי וקבלה בסך הכל 270,000. עד עכשיו היא הוציאה כבר הרבה יותר מזה ונשארה ללא מחליף לפארגו. אז אולי יש כאן הכרה בצדקת טענותיה נגד פארגו אבל במישור הכספי זה נצחון קטן מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 16, 2011 5:14 pm 
Junior

הממממ. אתה יודע שאנשים בדרך כלל תובעים *יותר* מהסכום האמיתי שהם חושבים שמגיע להם, נכון?

לפחות לפי המספרים בכתבה, הפיצוי שפארגו ישלם למכבי (ביחד עם עלות החוזה שלו ש"נחסכה") זה בערך הסכום שמכבי שילמה לשני המחליפים שלו בקבוצה, פאפאלוקאס ופרמאר. ביחד.

פסיקת הבוררות הזאת היא בערך הבסט קסט סצנריו שמכבי היו יכולים לצפות לו. מישהו באמת חשב שהם יקבלו מיליון דולר פיצוי על עוגמת נפש? נו באמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 16, 2011 7:42 pm 
Junior

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1885963

מאחורי הקלעים ואזכורים מתוך פסק הבורר בפרשת פארגו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 16, 2011 8:16 pm 
Junior

גרינוולד צריך ללכת להיבדק, בחיי. לאיש יש OCD רציני.

צריך לשבח את יכולת התחקיר שלו (או שאולי צריך לומר, את יכולת הנטוורקינג שלו) אבל הלוגיקה שלו לוקה מאוד בחסר. לא נורא, קשה לבקש יותר מדי מעיתונאי הספורט בארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 5:21 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
על מה אתה מדבר?

בכל אופן, אם הדברים נכונים הם מפריכים לחלוטין את ההנחה שמכבי כשועל מנוסה וציני וותיק ידעה לבטח את עצמה מפני חזרת פרשת פניני. למעשה, מדובר בדיוק בפרשת פניני 2, עם אותו ניסוח עמום וניצול ציני וחסר היגיון של העמימות שלו. לא שהמסקנות מכך אמורות להפתיע מישהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 5:31 pm 
Junior

אני מתקשה להאמין שדווקא אתה לא מוצא את הכשל הלוגי החמור בכתבה שלו.

גרינוולד מלקט מספר שורות מפסק הבוררות, בהן הוא משתמש כדי "להוכיח" שמכבי הפסידה (מילא, אני יודע שיש כאן יותר ממשפטן אחד או שניים בפורום ומעניין אותי לדעת אם היתה אי פעם תביעה בהיסטוריה האנושית שזכתה להכרה מלאה ב100% מראשי הנזק שלה. משום מה אני בתחושה שבפסקי-בוררות הסטטיסטיקה היא אפילו נמוכה עוד יותר) ואז מגיע לשורה התחתונה - ג'רמי פארגו ניצח.

ובכן, אם ב"ניצח" הכוונה שהוא ישחק בNBA אז כן, הוא ניצח. לא עם מתן פסק-הבוררות אלא ביום שהוא, אפעס, פשוט החליט לשחק בNBA. אלא אם כן מישהו חשב שהבורר יכפה על פארגו קיום מלא של החוזה (עבדות מודרנית?).

אבל אם ב"ניצח" הכוונה בניצחון הבוררות אז, לא. כמובן שלא. פארגו הפסיד בבוררות וישלם למכבי את מלוא גובה החוזה שלו בקבוצה בשנה שעברה (שכר שנתי). אם מוסיפים לכך את העובדה שהוא יקבל בארה"ב חוזה שפחות או יותר זהה לזה שהיה אמור לקבל בישראל, אולי אפילו נמוך יותר - אז, כמו שאומרים, עוד ניצחון כזה ואבדנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 6:51 pm 
מנהל פורום

אני לא חושב שזה מה שגרינוואלד ניסה לטעון (למען האמת, לא תמיד צריך לנסח אג'נדה נסתרת - מה שאני ראיתי זו פשוט סקירה של פסק הבורר, דבר מבורך לכשעצמו). אם כבר הוא טען מפורשות שהבורר פסק לטובת מכבי, אבל הפיסקה האחרונה שלו אומרת את השורה התחתונה - פארגו לא יצא מופסד מהעניין. לא רואה איך אפשר לחלוק על זה, ואני די אסכים עם מי שיגיד שפסק הבורר הזה הוא המלצה לשחקנים להפר חוזה כל פעם שבא להם לנטוש את הקבוצה שלהם ויש להם אופציה טובה יותר.

ממש לא הבנתי את החלק של ה"מלקט שורות" - למה לא לראות בקטע סקירה של פסק הבורר? קראת אותו בשלמותו שאתה חושב שהוא בחר דווקא קטעים שמסייעים לו? דווקא החלק הפותח, שהיה הכי מעניין בעיני, מסתיים בפסיקה שמקבלת את הטענה של מכבי ולא של פארגו.

ולגבי העבדות המודרנית, העובדות הן שגם מכבי וגם קבוצות אחרות ניצחו במאבקים משפטיים שחייבו שחקנים לשחק אצלן. לא ברור לי מה עבדות מודרנית בלדרוש משחקן לעמוד בהתחייבויותיו ולקבל תמורה הולמת על כך (אם כי אני עובד במקצוע שהוגדר לא פעם כעבדות מודרנית, אז אני רגיל לשימוש התמוה משהו במושג הזה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:04 pm 
Junior

הדבר היותר מעניין בסקירה של גרינוולד הוא סלע המחלוקת, הסעיף אשר היה מנוסח באופן עמום ובניגוד לשאר ההסכמים אשר נחתמו בעבר אל מול סוכנות השחקנים, אשר כללו התחייבות להציג חוזה חתום ולא מסמך מאת הסוכן המציין שיש חוזה חתום. מכבי די ירתה לעצמה ברגל עם הסעיף הזה, מאחר והמטרה הראשונית היתה הבאת פארגו לכלל מחויבות להמשיך ולשחק בארץ לפחות לשנה הקרובה - ולא להביא לידי מצב בו הסוכן מנצל באופן ציני ודי מוצדק מבחינתו את הסעיף וגורר את מכבי לבוררות.

בכל האמור למסקנה הסופית, אם פארגו ניצח או לא ניצח, הכל בעיני המתבונן. מכבי מן הסתם יצאו יחסית מרוצים מכל התובענה, ופארגו ודאי שיצא מרוצה בעצם הגשמת חלומו לשחק כבר עתה ב-NBA, בין אם נוצר לו הפסד כספי לעת עתה, אם לאו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:11 pm 
Sophomore

מסכים עם אריאל. פארגו ניצח מבחינתו כי הוא משחק באנ בי איי, מכבי ניצחה כי היא קיבלה כסף על העזיבה שלו וגם כי הבורר פסק ככה.
בסוף, לא מפתיע אותי שגרינוולד מציג את הדברים בצורה שמקטינה את מכבי, אפילו שלכולם ברור שמכבי היתה מעדיפה את פארגו בקבוצה על ניצחון בבוררות הזאת. זה רק עוד ניסיון קטן של גרינוולד לעשות כותרות. אחד הפחות מוצלחים שלו בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:12 pm 
Junior

ראובן כתב:
אני לא חושב שזה מה שגרינוואלד ניסה לטעון (למען האמת, לא תמיד צריך לנסח אג'נדה נסתרת - מה שאני ראיתי זו פשוט סקירה של פסק הבורר, דבר מבורך לכשעצמו). אם כבר הוא טען מפורשות שהבורר פסק לטובת מכבי, אבל הפיסקה האחרונה שלו אומרת את השורה התחתונה - פארגו לא יצא מופסד מהעניין. לא רואה איך אפשר לחלוק על זה, ואני די אסכים עם מי שיגיד שפסק הבורר הזה הוא המלצה לשחקנים להפר חוזה כל פעם שבא להם לנטוש את הקבוצה שלהם ויש להם אופציה טובה יותר.

ממש לא הבנתי את החלק של ה"מלקט שורות" - למה לא לראות בקטע סקירה של פסק הבורר? קראת אותו בשלמותו שאתה חושב שהוא בחר דווקא קטעים שמסייעים לו? דווקא החלק הפותח, שהיה הכי מעניין בעיני, מסתיים בפסיקה שמקבלת את הטענה של מכבי ולא של פארגו.

ולגבי העבדות המודרנית, העובדות הן שגם מכבי וגם קבוצות אחרות ניצחו במאבקים משפטיים שחייבו שחקנים לשחק אצלן. לא ברור לי מה עבדות מודרנית בלדרוש משחקן לעמוד בהתחייבויותיו ולקבל תמורה הולמת על כך (אם כי אני עובד במקצוע שהוגדר לא פעם כעבדות מודרנית, אז אני רגיל לשימוש התמוה משהו במושג הזה).

מכבי ניצחה משפטית, ואני מניח שלשמעון הניצחון הזה יותר חשוב מאשר מאשר העונש שיוטל על פרגו.
ההכרה כי מכבי צדקה בסוגיה הזו חשוב מאוד לבעליה.
בפועל, מה באמת תורמים לי הסכום הנ"ל שג'רמי חויב לשלם? איך השכר שלו בעונה הנוכחית קשור לזה ששבועיים לפני תחילת העונה אני נשאר עם חור ענק בסגל כהשחקן הכי יקר וסביר גם כנראה הכי חשוב מחליט שלא בא לו על ההעסקה שחתם עליה.

הבורר היה צריך להעמיד בפני מכבי את האפשרויות(הרי היא ניצחה לא?) - קחו את פרגו בחוזה שנחתם או שפארגו לא ישחק כדורסל השנה בשום מפעל, בשם ליגה או בשום מדינה.
בפועל מה קרה - הפר חוזה והתקדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:12 pm 
Junior

אינני מומחה גדול לענייני חוזים אבל אני לא חושב שהמציאות אפילו קרובה לפשטות שאתה מתאר כאן. "אין שום בעיה"? באמת? לדעתי בעולם הספורט הסנקציה של קיום מלא של החוזה היא לא רק דרסטית ביותר אלא גם חריגה מאוד. בוודאי אם זוכרים ש"קיום חוזה" כאן הוא בעצם מרכיב אישי לגמרי (זה לא חוזה בנייה או אספקת שירותים כאלה או אחרים, השחקן צריך להופיע כל יום לאימון מול האנשים שלקחו אותו לבית-המשפט).

לא אופתע לגלות שכ90 אחוז מהמקרים של הפרת חוזה מטופלים בדרך של פיצוי ולא כפייה על שחקן להישאר בקבוצה X.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:19 pm 
Junior

ולגבי המשפט של ראובן שיואב הדגיש בתגובה שלו -

בהחלט, קוראים לזה "הפרה יעילה". אם הקבוצה מקבלת פיצוי הולם, והשחקן מוכן לשלם אותו (במובן שעדיין כדאי לו לעזוב כדי להתקדם למקום אחר בקריירה) אז כולם מרוויחים, במרכאות או שלא. השאלה המרכזית היא לגבי גובה הפיצוי.

האלטרנטיבה השנייה היא לכפות על השחקן להישאר בקבוצה ואני חושב שבמרבית המקרים, אף אחד מהצדדים כבר לא באמת מעוניין בכך בשלב הזה.

אגב, צריך להפריד בין שחקנים ש"מפרים" חוזה כחלק מטקטיקת מו"מ לשיפור התנאים (ראינו את זה לא פעם, לא רק בהקשרי ספורט כמובן) - במקרים האלה אני חושב שכפייה של קיום החוזה במלואו היא ראויה וצודקת. במקרה הקיצוני הצדדים יישבו ביניהם, יגיעו לפשרה וימשיכו לעבוד. כאן המקרה הוא אחר - השחקן פשוט רוצה לעזוב, לא רק מסיבות כלכליות. אין שום דרך של הצדדים להגיע לפשרה ביניהם ולכן אני גם לא חושב שבמקרים כאלה הבורר ימהר לכפות קיום מלא של החוזה. זאת בדיוק הסיבה לשמה נועד המנגנון של פיצויים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:38 pm 
מנהל פורום

העובדות הן שקבוצה שרוצה לחתוך שחקן/מאמן בד"כ מחויבת לשלם לו את יתרת החוזה שלו (גם אם הוא כבר מפסיק לשחק אצלה). מה לא הגיוני לצפות לאותו הדבר מצד השחקן? מה גם שעונות כדורסל הן לא שיוויוניות - ברור לחלוטין שהחודשים האחרונים של העונה שווים יותר מהראשונים. כשקבוצה מחתימה שחקן על חוזה של מיליון דולר והוא עושה לה שון וויליאמס אחרי חודשיים, יוצא שהחלק היחסי של החוזה שהיא שילמה היה על החלק הפחות חשוב של התרומה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:52 pm 
Junior

דייבי ג'ונס כתב:
הממממ. אתה יודע שאנשים בדרך כלל תובעים *יותר* מהסכום האמיתי שהם חושבים שמגיע להם, נכון?

לפחות לפי המספרים בכתבה, הפיצוי שפארגו ישלם למכבי (ביחד עם עלות החוזה שלו ש"נחסכה") זה בערך הסכום שמכבי שילמה לשני המחליפים שלו בקבוצה, פאפאלוקאס ופרמאר. ביחד.

פסיקת הבוררות הזאת היא בערך הבסט קסט סצנריו שמכבי היו יכולים לצפות לו. מישהו באמת חשב שהם יקבלו מיליון דולר פיצוי על עוגמת נפש? נו באמת.

כן אני יודע שתובעים יותר ממה שמקבלים וזה בכלל לא הנושא המרכזי. מבחינת מכבי יש כאן אולי נצחון מוסרי, אבל נצחון פירוס (שעליו נאמר עוד נצחון כזה ואבדנו). מכבי הוציאה את מה שחסכה על החוזה של פארגו על פאמר ועל פאפאלוקאס ועכשיו היא בלי פארמר ובלי מחליף אמיתי לפארגו. כמו שכתבו מעלי - אם היו פוסקים שפארגו לא ישחק שנה כדורסל או שעליו לחזור לעונה הנוכחית למכבי זה היה נצחון אמיתי. פסק בורר היום הוא אולי חשוב למכבי מבחינה הצהרתית, אבל לא יותר מכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:54 pm 
Junior

ראובן -
בסדר גמור, רק שזה שדה וויכוח אחר לגמרי. אני מבין שזנחת את הטיעון בדבר "קיום מלא של החוזה כלשונו", אם גם אתה מכיר בכך ששחקנים/מאמנים עוזבים לפעמים את הקבוצה לפני תום החוזה.

עכשיו זאת רק שאלה של גובה הפיצויים. האם אתה טוען שהשחקן צריך לפצות את הקבוצה בגובה החוזה העתידי שלו? זאת בעצם טענה של סימטריה בין הצדדים. יש שתי בעיות בטענה הזאת כמובן:

1. קודם כל אתה מניח שבמקרה שבו הקבוצה חותכת שחקן/מאמן היא משלמת לו את החוזה עד תום. המציאות מלמדת שזה לא המצב בכל המקרים ואפילו לא ברובם. בדרך-כלל מגיעים לפשרה על סכום מסוים, שהרי השחקן/מאמן גם ימצא בדרך-כלל קבוצה אחרת שתשלם לו עבור שירותיו.

2. הטיעון הזה הופך למורכב עוד יותר כשמדברים על חוזה עתידי שהופר. נאמנים לעיקרון הסימטריה, אז בדומה לסעיף (1) הרי שהקבוצה תמצא תחליף אחר לשחקן. אז מה, צריך לפתח נוסחא שתשקלל את הפרש התרומה בין שני השחקנים? אולי בהצמדה למדד המחירים לצרכן? בקיצור, אני חושב שהפיתרון המקובל של "דמי השבחה" (הפרש בין חוזה קיים לעתידי) הוא לא רע. ובכל מקרה כמובן שעדיף להסכים מראש על פיצויים למקרה שכזה בחוזה (או, כמו שאנחנו ההדיוטות קוראים לזה - "דמי שחרור").

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 7:57 pm 
Junior

מנחם - איך, למען השם, העובדה שפארגו יישב בצד ולא ישחק עונה שלמה תהפוך את זה ל"ניצחון" של מכבי? הקבוצה תבעה את פארגו בשביל הכסף. ירקרקים. דינרוס. מאני מאני מאני, מייק'ס דה וורלד גו ראונד.

נקמה בפארגו על זה שהוא דפק את המועדון ולכן צריך להכניס אותו להסגר זה כל כך ניינטיז. כנראה שעדיין צריך ללמוד דבר או שניים מהחבר'ה בכדורגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 8:40 pm 
מנהל פורום

לא הבנתי איך מצאת את זה מההודעה שלי.

ולגבי ללמוד מהכדורגל, כנראה שפארגו היה יוצא בשן ועין אם הבורר היה לומד מהכדורגל (כמובן שמכבי היתה יוצאת בשן ועין אם הוא היה לומד מאיגוד הכדורסל שלנו). דובר על כך שפיב"א הכניסה תקנה שקובעת שהשחקן במצב כזה צריך לשלם משהו כמו את החוזה המלא שלו, אם לא יותר (נדמה לי שהביאו מקרה של שחקן מקבוצה באוקראינה שחתם בליגה הספרדית, אבל אני לא בטוח).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: uriel17 ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה