סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 5:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מכבי - קאנטו
הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 1:31 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
לכספי זה גם לא נכון. קבוצתו הראשונה היתה אליצור יבנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 1:51 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
jack the ripper כתב:
רק לי שרמאדיני מזכיר את גרגמל?

מה הריח מבית השחי של גרגמל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 2:51 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
לא ממש מסכים לגבי ניהול המשחק המושלם כביכול של בלאט. פעם שנייה כבר בטופ 16 שהוא נשאר עם שחקן שלא תורם על המגרש יותר מדי זמן. הפעם זה היה דמונד מאלט שפשוט לא תרם כלום בהתקפה בזמן הריצה של מכבי ברבע השלישי שבשיאה הגיעה ל-17 הפרש ובהגנה לא הצליח לעצור את באזילה שדפק שלשה על הראש שלו וסחט עוד 3 זריקות בהתקפה הבאה, מה שהוריד את ההפרש ל-8 בדקה אחת. לפחות הוא התעשט והחליף את מאלט בלנגפורד שעזר להשיג את ההפרש הגבוה. אהבתי שבלאט נתן את הקרדיט לגודס בראיון בסוף המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 3:48 pm 
Hall of Famer

ziv כתב:
\
דבר שלישי, שוב הוכח שסמית' צריך לקבל יותר דקות. עם חוסר היציבות של סופו, ההשתעבדות ללנגפורד והחולשה של מאלט (אני מאוד מאוכזב ממנו) - מי שבאמת מסמל את הקבוצה הזאת הם הנדריקס, בלו, סמית' ואוחיון שצריך להודות שהם לא באמת חומר לפיינל פור. מה שהם עושים זה במידה רבה אובראצ'יבריות אבל הקשיחות והפיזיות שהם מביאים למכבי זה מה שהיא תצטרך להמשיך למכור. זה לא יספיק מול קבוצות שמטביעות אותך בכשרון, כמו ברצלונה (לא ראיתי את המשחק אז אני לא מתייחס) וצסק"א אבל זה בהחלט יכול להספיק כדי לקחת את הקבוצה לפיינל פור.

נו באמת זיו, כל הפסקה הזאת היא לא הרבה יותר מרומנטיזציה. וגרוע מכך - זאת רומנטיזציה נטולת סקסיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 4:03 pm 
Junior

למה רומנטיזציה? בדיוק להפך.
אני אומר באופן מאוד ברור - זה לא מספיק טוב לשאיפות של מכבי. אבל מצד שני זו גם לא נבחרת ישראל עם קוז'יקרו וגרין - אלה שחקנים הרבה יותר מוכשרים (גם אבסולוטית וגם יחסית לרמה של היורוליג) וזה לגמרי אפשרי להגיע להצלבה ולנצח שם קבוצות שהן לא צסק"א או ברצלונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 4:09 pm 
Hall of Famer

כי אתה מאפיר את מכבי קצת בכוח. דווקא שנה שעברה, אני מסכים שהנשמה של מכבי, סגנונית היתה שלושת הגארדים שלה. אבל השנה, אתה פשוט לא יכול להתעלם מלנגפורד, לפחות הוא. בעיניי, השחקן הכי חשוב של מכבי העונה, כי הוא היחיד שיכול באמת ליצור באופן קונסיסטנטי. ואם למכבי יש שחקן שמסוגל ליצור באופן קונסיסטנטי, אז היא כבר פחות אפורה ממה שאתה מתאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 4:19 pm 
Junior

כן, אבל היכולת (המרשימה) של לנגפורד להגיע לדאבל פיגרז באופן קונסיסטנטי היא כמעט חיצונית לדיון. זה קורה גם במשחקים היותר טובים וגם במשחקים הפחות טובים של הקבוצה. זה מאוד מרשים, אבל זה כמעט לא מעניין כי השאלה לגבי המשך העונה של מכבי היא מה עושים שאר השחקנים. לכן גם ברור לי שליד הרביעיה שהזכרתי המקום החמישי הוא ללנגפורד וברור שאם לנגפורד לא יוכל להמשיך לייצר לעצמו נקודות מכבי בכל מקרה תהיה בבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 4:24 pm 
Senior

אני חושב שכדי לעבור סדרה בלי ביתיות נגד פאו ואפילו נגד קאזאן(שהיא קבוצת הגנה מצויינת) מכבי תצטרך יכולת שיא מלאנגפורד וסופו. מול קאזאן יכול להיות שתספיק יכולת שיא מאחד מהם(כמו עם פארגו בשנה שעברה). סמית' והנדריקס זה לא מספיק נגד באטיסט ודיאמנטדיס. חייבים כוח אש התקפי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 9:19 pm 
Junior

ראובן -

אתה מכיר אותי ויודע שאי אפשר לחשוד שאני מנסה לגמד את היריבות של מכבי ממניעים לא ענייניים.

קאנטו קבוצה טובה, מאומנת היטב ואובראצ'יברית באופן מובהק. נשווה אותה, לצורך העניין לברי הבלגית ששיחקה נגד הפועל ירושלים לפני כמה וכמה שנים (ברמת היורוקאפ, כמובן). זה תמיד כיף לראות, ובוודאי שינוי מרענן על רקע כל קבוצות המיליונרים שנראות כמו שום דבר, אבל זאת לא קבוצה שאמורה לעבור קבוצה (שוב) מאומנת ומחוברת כמו מכבי. אני שוב מזכיר את שנה שעברה, שם מכבי פגשה קבוצה שעשתה ריצה לא פחות יפה ביורוליג ולמרות שאני לא מחזיק מהמאמן שלה, הציגה גם היא כדורסל קבוצתי וקשוח. ומכבי פשטו להם את העור, מילולית עם 58 הפרש בשני המשחקים.

בקיצור, פרופורציות. עכשיו אולי ההערות שלי על המשחק מול ברסה יותר ברורות. ברור שברסה קבוצה מצוינת ועמוקה עם הגנה חזקה מאוד. אבל גם למכבי יש חלק גדול בתצוגה שלה (וכמובן בתצוגה שלה מול קאנטו, בשני המשחקים). הקבוצה בכושר התקפי לא טוב וזה נובע בעיקר מהחסרון המעשי של סופו. מכבי בכושר השיא של אמצע העונה דורסת את קאנטו, עם כל הכבוד, וגם מגיעה לפוטו פיניש מול ברסה, לדעתי עם צ'אנס טוב מאוד לנצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 11:09 pm 
מנהל פורום

אני לא חושד בך בזה, אבל שיעשע אותי שככה ההודעה שלך נשמעה. בכל אופן, והדוגמה של ברי שנתת היא דוגמה טובה, גם קבוצה סופר מאומנת תתקשה להגיע רחוק אם היא מוגבלת בכישרון. ואם קאנטו הגיעה לטופ-16 והיא בעמדה סבירה לעבור שלב, אז אני מתקשה להאמין שהכישרון שלה כל כך מוגבל. אני בכל אופן ראיתי בשני המשחקים האלה לא רק קבוצה קשוחה ומאומנת אלא גם קבוצה עם אחלה שחקנים. בכל אופן, גם קבוצות מוכשרות בהרבה קרסו ביד אליהו שהוא עדיין אחד האולמות הכי ביתיים באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 11:13 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
אם השלישייה של שנה שעברה הייתה פה יום (במיוחד איידסון את פרקינס), אז הקבוצה "המוכשרת" הזאת הייתה מתקשה לעבור חצי, למה מי יש שם במובילי כדור?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 11:22 pm 
Junior

בדיוק. מכבי של שנה שעברה היתה מתוכנתת לשבור לחלוטין קבוצות מהסוג הזה.

והכישרון של קאנטו בהחלט מוגבל (מאוד), מה שרק הופך את ההישג שלהם לבאמת פנטסטי. סינדרלה אמיתית. חוץ ממיצוב, שהוא אול-אראונד איכותי שעוד יקבל חוזים טובים יותר בספרד או איטליה בהמשך, אין שם אף שחקן שאפשר לומר שהוא צפוי עוד להתקדם למעלה.

כבר אמרתי שצריך להפריד בין קבוצות אפורות למהדרין כמו קאנטו, לבין קבוצות כמו מכבי של השנה שעברה (או בילבאו של השנה) שלא נחשבות מאריות היבשת אבל חומר השחקנים מספיק טוב כדי ללכת רחוק מאוד. אם קאנטו תעלה בסופו של דבר להצלבה זאת תהיה סנסציה עצומה וכמובן כישלון גדול של מכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 11:29 pm 
Hall of Famer

דייבי ג'ונס כתב:

והכישרון של קאנטו בהחלט מוגבל (מאוד), מה שרק הופך את ההישג שלהם לבאמת פנטסטי. סינדרלה אמיתית. חוץ ממיצוב, שהוא אול-אראונד איכותי שעוד יקבל חוזים טובים יותר בספרד או איטליה בהמשך, אין שם אף שחקן שאפשר לומר שהוא צפוי עוד להתקדם למעלה.

כבר אמרתי שצריך להפריד בין קבוצות אפורות למהדרין כמו קאנטו, לבין קבוצות כמו מכבי של השנה שעברה (או בילבאו של השנה) שלא נחשבות מאריות היבשת אבל חומר השחקנים מספיק טוב כדי ללכת רחוק מאוד. אם קאנטו תעלה בסופו של דבר להצלבה זאת תהיה סנסציה עצומה וכמובן כישלון גדול של מכבי.

או של ברצלונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 10, 2012 11:43 pm 
Junior

דייבי ג'ונס כתב:
ראובן -

אתה מכיר אותי ויודע שאי אפשר לחשוד שאני מנסה לגמד את היריבות של מכבי ממניעים לא ענייניים.

קאנטו קבוצה טובה, מאומנת היטב ואובראצ'יברית באופן מובהק. נשווה אותה, לצורך העניין לברי הבלגית ששיחקה נגד הפועל ירושלים לפני כמה וכמה שנים (ברמת היורוקאפ, כמובן). זה תמיד כיף לראות, ובוודאי שינוי מרענן על רקע כל קבוצות המיליונרים שנראות כמו שום דבר, אבל זאת לא קבוצה שאמורה לעבור קבוצה (שוב) מאומנת ומחוברת כמו מכבי. אני שוב מזכיר את שנה שעברה, שם מכבי פגשה קבוצה שעשתה ריצה לא פחות יפה ביורוליג ולמרות שאני לא מחזיק מהמאמן שלה, הציגה גם היא כדורסל קבוצתי וקשוח. ומכבי פשטו להם את העור, מילולית עם 58 הפרש בשני המשחקים.

בקיצור, פרופורציות. עכשיו אולי ההערות שלי על המשחק מול ברסה יותר ברורות. ברור שברסה קבוצה מצוינת ועמוקה עם הגנה חזקה מאוד. אבל גם למכבי יש חלק גדול בתצוגה שלה (וכמובן בתצוגה שלה מול קאנטו, בשני המשחקים). הקבוצה בכושר התקפי לא טוב וזה נובע בעיקר מהחסרון המעשי של סופו. מכבי בכושר השיא של אמצע העונה דורסת את קאנטו, עם כל הכבוד, וגם מגיעה לפוטו פיניש מול ברסה, לדעתי עם צ'אנס טוב מאוד לנצח.

מה גורם לך לחשוב כי מכבי היא קבוצה מאומנת?
זה שדיוויד בלאט עומד בראשה? זה שיש בחזקתה המון שחקנים אחראים?
רוב המשחק זה לעבור את החצי ולעשות או פיק אנד רול גמלוני או אחד על אחד או כסופו על המגרש לתת לו את הכדור בפוסט-אפ.
וקשה לי להאשים את בלאט בכך שהקבוצה לא מאומנת, אין לו זמן ושניה פנאי להכתיב משהו באמת שורשי. אבל הוא הסכים לשלוש מסגרות, לא אני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 12:12 pm 
מנהל פורום

אם קאנטו תעלה להצלבה זה יהיה כישלון של מכבי מבחינת מבחן התוצאה וזהו. אבל ארבעה ניצחונות של קאנטו יהיו הישג מדהים שלהם שלא קשור בכלל לשאלה האם מכבי תפתיע את ברצלונה בחוץ או לא.

מה שכמובן יהיה משעשע זה אם ברצלונה תפסיד פעמיים ותישאר בחוץ בגלל הפרשים, בהנחה שלזה נורטון רמז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 12:37 pm 
Senior

דייבי ג'ונס כתב:

אבל זה נכוןן ספיצפית לגבי הקבוצה של העונה שעברה. ברצלונה בשנה שעברה התקשו בלובליאנה ומכבי פירקו אותם 25 הפרש. אז הם לא בלבל של ברצלונה וגם לא בלבל של מכבי, אבל יש בכדורסל עניין של מאצ' אפים והקבוצה של שנה שעברה הייתה מותאמת לפרק קבוצות לא אתלטיות עם מיעוט מובילי כדור. מכבי של 2005, אחת הקבוצות הגדולות באירופה אי פעם, הפסידה בלובליאנה. אז מה?

בהקשר אחר, עופר שלח חופר בכל משחק על הבעיה של מכבי מול מספרי 4 שקולעים מבחוץ. הבעיה של מכבי במקרה הזה היא בעיקר שההגנות שלה מתכווצות פנימה כי אין לה ביג מנים שמשנים זריקות בצבע כמו ברצלונה נניח(אפשר להוסיף גם שליאור אליהו שומר גרוע).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 12:40 pm 
מנהל פורום

באופן כללי, לא ברור לי מה האמירה של מכבי של השנה שעברה אומרת - מכבי של שנה שעברה היתה קבוצה מעולה וטובה בהרבה מזו של השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 12:53 pm 
Junior

קנטו היא בעיניי האב טיפוס לדוגמא שהשלם גדול מסך חלקיו. באמת, מדובר בקבוצה של פנסיונרים(בזילה, מרקונטו, מאצרינו)עם שאר שחקנים שדישדשו בבינוניות של אירופה מספר שנים(מרקושווילי ומיצ'וב), ועוד סנטר גרוזיני מושאל, שלדעתי צפוי לו עתיד נהדר(בכל זאת שחקן מאוד גבוה שעושה דברים יפים ביורוליג יחסית לגילו).
ועם כל האוסף הבינוני ואף יורוקאפי הזה, הם מציגים כדורסל באמת נהדר והצליחו לתת פייט הולם לכל הקבוצות שפגשו העונה ביורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 2:39 pm 
Senior

ראובן כתב:
באופן כללי, לא ברור לי מה האמירה של מכבי של השנה שעברה אומרת - מכבי של שנה שעברה היתה קבוצה מעולה וטובה בהרבה מזו של השנה.

אני לא בטוח בזה. מכבי של השנה שעברה הייתה בלי ספק מחוברת יותר בשלב הזה של העונה, אבל זה טבעי לקבוצה שהחליפה רכז והוסיפה עוד שחקן(לאנגפורד הגיע אחרי המשחק נגד מילאנו) באמצע העונה. מבחינת סך כל הכישרון אין הבדלים מהותיים בעיני. לאנגפורד לא פחות מוכשר מפארגו מבחינת יכולות האחד על אחד שלו לדעתי אפילו יותר(יש ללאנגפורד מיד ריינג' שלפארגו אין והחוזק שלו הופך אותו לסלאשר איכותי שלא חי רק על האתלטיות שלו). בין פרקינס של העונה שעברה למאלט אין הבדלים גדולים. דורון לא נתן הרבה התקפית ודי השאיר את הבמה לפארגו. השינמוך המשמעותי היחיד זה בעמדה 3 עם הנפילה של סמית' לעומת אידסון והנפילה בכושר וביכולת הקליעה של גיא פניני. חוץ מזה יש השנה עומק עדיף שבלאט לא לגמרי משתמש בו(לדוגמא פאפאלוקאס). ועדיין, צריך להזכיר שמכבי השנה מתמודדת עם 3 מסגרות שמקשות לחבר את הקבוצה ועם יריבות שבאופן כללי טובות יותר מהיריבות שלה אשתקד. פרטיזן של השנה(זו של תחילת העונה עם פקוביץ' ואייסי לואו) טובה משמעותית מפרטיזן של שנה שעברה. מילאנו בוודאי עדיפה על ז'לגיריס של אשתקד(למרות האנדראצ'יבריות של האיטלקים). אפס טיפה יותר מוכשרים מחימקי וכנ"ל ריאל לעומת קאחה לאבורל, למרות שפה ההבדלים לא משמעותיים. הגנתית אין ספק שמכבי נפלה משמעותית מבחינת היכולת שלה לייצר לחץ על הכדור ואיבודים, אבל מבחינת המספרים מכבי סופגת מספר דומה של נקודות יחסית לעונה שעברה. הנפילה היא כאמור, בעיקר התקפית(4 נקודות לעומת אשתקד).

ספציפית לגבי קאנטו, הם קבוצה קשוחה ופיזית מאוד. אני לא מסכים עם ההשוואה שלהם ללובליאנה. מה היה לסלובנים, התקפית, חוץ מקני גרגורי? מבחינת הגנה אין בכלל מה להשוות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 2:43 pm 
מנהל פורום

לא יודע מה זה כישרון, אני יודע איך הקבוצות נראות ומה הן עושות, ומעבר לעובדה שפחות או יותר כל השחקנים מהקבוצה של שנה שעברה בכושר פחות טוב השנה, אז מכבי איבדה את שלושת השחקנים שהפכו אותה לקבוצת הגנה מפחידה פשוט ואפילו אם התחליפים הולמים (ואני בספק אם מישהו יטען את זה ברצינות) לבטח מבחינת חיבור זו לא תחרות בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 2:54 pm 
Hall of Famer

שחף, הניתוח שלך לא בכיוון בכלל לטעמי. יכול להיות שבהתקפה העומדת מכבי העונה לא פחות טובה, אם לא יותר מזאת של עונה שעברה, אבל זה לא רלוונטי. הכוח של מכבי בעונה שעברה היה ההגנה הלוחצת וכמות הסלים הקלים שהיא השיגה כתוצאה מכך והעובדה שהלחץ פשוט הפך את סגנון המשחקים וגרם ליריבה לצאת לחלוטין מתבנית המשחק שלה.

כמות הנק' שמכבי ספגה יכולה להישאר דומה, אבל אין בכלל מה להשוות הגנתית בין הקבוצה הזאת לקבוצה של העונה שעברה. אתה רוצה השוואה הגנתית בין 2 הקבוצות תתחיל מאחוזי השדה של היריבה. אח"כ תמשיך לכמות פוזשנים במשחק. לבסוף תבדוק את כמות הנק' שמכבי השיגה כתוצאה מאיב' בעונה שעברה לעומת העונה (אם אפשר למצוא נתון שכזה). יש לי הרגשה שהנתונים של העונה שעברה חיוביים בצורה משמעותית לעומת הקבוצה הנוכחית.

וזה עוד לפני שדיברנו על כך שסופו בעונה שעברה היה בכושר עדיף בהרבה.

אני יודע שאני במיעוט גדול, אבל אני לא חושב שיש הבדל גדול בין סמית' לבין אידסון. הראשון שומר אישי טוב יותר, השני קבוצתי עדיף, השני מוריד כדור טוב יותר, אבל גם יכול להרוג התקפות עם כדוררי סרק והיפטרות מהכדור כמו תפוח אדמה חם. גם אידסון נהנה מאד מהחיבור הקבוצתי המעולה שהיה בעונה שעברה. בקבוצות ברמה של ריטאס אני ממש לא משוכנע שדווין סמית' כשחקן הטוב בקבוצה פחות טוב משמעותית מאידסון. בכל מקרה, אני לא חושב שסמית' במקום אידסון גרם לאיזשהו שינוי משמעותי בקבוצה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 3:11 pm 
Junior

מסכים לגמרי עם כל מה שנאמר ואפילו עם הפסקה האחרונה (ואני אישית מת על אידסון, דווקא). מה שמסמל יותר מהכל את השינוי של מכבי השנה זה הגארדים שלה לעומת פרקינס-פארגו, שמכתיבים סגנון משחק אחר לגמרי.

אבל זה בכלל לא האישיו. הטענה היא שמכבי, בהינתן הכלים של העונה, יכולה וצריכה לשחק כדורסל הרבה יותר טוב. ברור שזה עובר קודם דרך סופו, שמה לעשות פשוט פצוע ורואים את זה (הסיבוב על כתף ימין, אולי המהלך הכי אפקטיבי שלו, פשוט נעלם לגמרי בשבועות האחרונים), אבל זה לא רק סופו. אם מכבי משחקת בכושר של אמצע העונה, עם כל השחקנים המרכזיים בעניינים, היא לדעתי מנצחת בקאנטו ואולי גם בבית את ברסה.

יש גבול לכמה אפשר להצדיק הכל ברמת היריבות. מכבי, למעט הרבע השלישי ביום חמישי (להוריד את הכובע וכו') לא משחקת ברמה המצופה ממנה יחסית לגודל המעמד. ולכן בלי קשר למה תעשה קאנטו נגד ברצלונה, אם הם לא עולים להצלבה זה אך ורק באשמתם וכמובן כישלון ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 4:53 pm 
Senior

טוב, הנה ההשוואה הסטטיסטית(בלי נק' כתוצאה מאיבודים, זה סטטיסטיקה שאני לא חושב שיש אתר באירופה שיכול לספק כרגע):
מכבי 2012: סופגת 72.9 נקודות, 47.6% של היריבות לשתיים, 33.4% לשלוש, TFG 44.8%, כופה 13.1 איבודים.
מכבי 2011: סופגת 71.7 נקודות, 47.7% של היריבות לשתיים, 34.6% לשלוש, 45.1% TFG, כופה 15.5 איבודים.
סך הכל ההבדל ההבדל בנקודות הוא מינורי, ונובע בעיני מעוד נתון סטטיסטי שלא מוזכר פה: כמות האיבודים של מכבי- בשנה שעברה הכי מעט ביורוליג, 11.3 למשחק(אם לא סופרים את מילאנו שלא עלתה שלב), השנה מקום שמיני מבין הקבוצות שעלו לטופ 16 עם 13.1 למשחק. שוב, הלחץ של מכבי בעיני היה פונקציה מול יריבות שלא מותאמות לשחק מולו. מול ברצלונה, קאחה לאבורל, ריאל מדריד ופאנאתנייקוס הוא לא שיחק תפקיד ובלאט לא ניסה להשתמש בו גם. אם מוסיפים לזה את הפונקציה של איכות היריבות ההבדלים האלו הם זניחים לחלוטין. ההבדלים המהותיים הם בעיקר בנתונים ההתקפיים.

לגבי סמית', אני נאלץ שלא להסכים. אידסון הוא אולי לא סקורר אבל יש לו יכולת לשים נקודות על הלוח גם מול קבוצות רציניות( הוביל את מכבי בפיינל פור). לסמית' אין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 10:09 pm 
Junior

לא צריך לחפור יותר מדי, לפעמים התשובה נמצאת ממש מתחת לאף. מכבי השנה קולעת 4 נק' פחות בממוצע למשחק, ירדה באחוזי הקליעה מכל הטווחים, מוסרת כמעט 3 אס' פחות ומאבדת יותר כדורים.

מכבי השנה לא מצליחה לייצר סלים קלים במעבר או מתפרצת וזאת תוצאה ישירה של רמת ההגנה שלה. כל הסטטיסטיקות על אחוזי הקליעה והסקור של היריבות זה על הכיפאק, אם לא היינו רואים את המשחקים. מה לעשות שבסטטיסטיקות האלה משתקללים הרבה יותר משחקים נגד קבוצות חזקות (הצלבה, פיינל-פור) שמכבי עשו בשנה שעברה והשנה עדיין לא ממש הגיעו לשם. בתקווה שיגיעו בהמשך.

קבוצות כמו קאנטו מכבי דרסה בעונה שעברה. אני שוב חוזר לדוגמא של לובליאנה, קבוצה שעשתה ריצה דומה ביורוליג (בהבדלים המוכרים), הגיעה לנוקיה וחטפה פה 37 הפרש. חזרה בשבוע לאחר מכן לסלובניה וחטפה שוב 21 הפרש ממכבי. זה כל הסיפור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 11, 2012 10:40 pm 
Senior

שוב עניין המאצ' אפים. מכבי הייתה מותאמת לחסל קבוצות מהסוג בשנה שעברה ובאופן כללי הייתה קבוצה מעולה מול יריבות נחותות ממנה בכישרון בצורה משמעותית שאין להם גם מספיק גארדים להתמודד עם הלחץ. אותה לובליאנה ניצחה את פאנאתנייקוס בחוץ והפסידה לה רק ב-7 בבית, ואותה פאו הפסידה 4 משחקים בשלב המוקדם ליריבות שרובן המוחלט נחותות ממנה להחריד. היא גם סיימה שנייה בטופ 16 אחרי אותה קאחה שקיבלה פה פעמיים בראש בהיכל והפסידה לריטאס בבית בדרך. אם מכבי הייתה מנצחת ב-20 את ברצלונה בבית וברסה היו מאבדים 15-16 כדורים הייתי יכול להגיד שהלחץ היה יעיל גם מול יריבות איכותיות. בסופו של דבר מכבי לא השתמשה בו מול ברצלונה, לא ברבע הגמר וגם לא בחצי ובגמר(למרות שאפשר לטעון שבמשחקים האלה היא שיחקה בלי פרקינס ולכן זה היה פחות אפקטיבי).

אפשר לתת גם את ריטאס של ספאחיה שניצחה את מכבי פעמיים ב-2006 והייתה הקבוצה היחידה שהנחילה למכבי "סוויפ" עונתי בשלוש שנים. פיני אמר אחרי המשחק(אולי גם כדי ליצור מוטיבציה בקבוצה) שריטאס טובה ממכבי. המשך אותה עונה ידוע. ריטאס נתקעה על 49 נקודות בבית מול צסק''א ועפה בטופ 16, מכבי עלתה עם 5-1 לרבע הגמר, ניצחה בסדרה קשה את אולימפיאקוס, נתנה בראש לטאו ויטוריה כדי להפסיד לאותה צסק''א בגמר.

נערך לאחרונה על ידי shachaf78 בתאריך ש' פברואר 11, 2012 11:41 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 107 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה