סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 11:25 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כמה זרים לדעתך צריכים רשומים לכל קבוצה במהלך משחק בליגת העל
פחות מארבעה 34%  34%  [ 12 ]
ארבעה 23%  23%  [ 8 ]
עד שישה אבל עם חוק רוסי 6%  6%  [ 2 ]
עד שישה ללא חוק רוסי 17%  17%  [ 6 ]
עד שמונה 0%  0%  [ 0 ]
ללא הגבלה 9%  9%  [ 3 ]
ללא הגבלה עם חוק רוסי 6%  6%  [ 2 ]
אחר 6%  6%  [ 2 ]
סך הכל הצבעות : 35
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 10:36 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
גל? איך הגעת לשם הזה?

פורום סל ניוז הוא דווקא ההארדקור של ההאוהדים בעיני,אנשים שרואים את ערב הכדורסל על בסיס שבועי ואכפת להם מהליגה וגם מאיך שהנבחרות נראות,יהיו פה 12 זרים לקבוצה,אני בספק אם ראי או שכמותו באמת יוכלו להתחבר לליגה הזו יותר מהליגה הצרפתית/אלבנית/NBDL/הכנס איזה ליגה שתרצה(ולא מדובר פה על הNBA עם העילית של הכדורסל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 10:55 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אז שלא יהיה לך ספק, לפחות לגבי, ואל תדבר בשמי אפילו בנשימה פנימה.
גם לא הצבעתי בסקר, אז לי יש זכות לומר שהוא מגוחך?
ומצדי תעשה סקר של 1000 איש, לא 20. למעשה כבר עשו כאלה באתרים יותר גדולים, לדעתי, וגם הם לא הרשימו אותי. בלדבר כולם גדולים, אני מסתכל על מה אנשים עושים בפועל במשך שנים, גם בישראל וגם במקומות אחרים. כן, מס שפתיים ומקלדת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 11:15 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
בשנות התשעים חולון הייתה קבוצה קטנה, שהמציאה את הטריק לבנות קבוצה בדקה התשעים ואחת בזול מאד עם זרים שנחתכים ממחנות אן.בי.איי ויהודים אמריקאים (רייאן לקסר ההצלחה הגדולה, הרבה ברנט פישרים היו הצלחה פחות גדולה), שנלחמה להישאר בליגה. לא פלא שלקבוצה כזאת לא היה קהל גדול מדי.

חולון בשנות ה-90 דווקא גידלה כמה ישראלים צעירים שאמורים היו להיות מושא אטרקציה גדולה. קודם כל יואב ספר, שלדעתי גם שיחק בקבוצה לאורך כמעט כל שנות ה-90, וכשהוא הלך פרח בקבוצה משה מזרחי שנחשב לאחד הצעירים המבטיחים בליגה ושיחק כדורסל מגוון, עם חדירות ומהלכים שבחיים הוא לא עושה היום. בטח יש עוד ששכחתי, ואם בכל זאת בא כל כך מעט קהל יחסית אז זה אומר משהו לענייננו. בנוסף, איפשהו באמצע העשור הייתה שנת מנבר, ואז הקימו בחולון קבוצת מיליונרים עם עדי גורדון ודורון שפע וכל זה, והיא הייתה אחת הקבוצות הגדולות בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 11:28 pm 
Junior

לא אדבר בשמך ובכל זאת,תרגיש יותר התעניינות בליגה אם יהיו בה קבוצות עם 12 זרים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 11:31 pm 
Freshman

דווקא קבוצת המליונרים בימי מנבר כן סחפה קהל - אני זוכר שאפילו משחק טרום עונה הפחים היה מפוצץ לגמרי (ולא התכוונתי לנפצים...).
שהיתה קבוצה טובה היה קהל.

אבל לפחות החוויה כאוהד דומה מאוד לאיך שעמוס תיאר את חולון בשנות ה 90.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 11:35 pm 
Hall of Famer

אם אתה ממשיך לשאול, סימן שלא באמת קראת את מה שכתבתי.
אכתוב זאת שוב, במסורת חסכון העבודה למשוחחים איתי שהשתרשה אצלי בזמן האחרון: אני אוהד מועדון. המועדון שלי נמצא כאן ולא ב-NBA. אם יביאו אליו שחקנים טובים, מחוייבים ו/או לוחמים, מה טוב. אני לא אסתכל על חלוקת הדרכונים שלהם ולו כזית. שחקן שלא ימצא חן בעיני בגלל רמה ירודה ו/או חוסר מחוייבות והשקעה - שיעוף למקום אחר, ולא ישנה לי אם יהיה הומי מהארלם או אם יהיה מלח הארץ, נצר דוד בן ישי, יוצא סיירת מטכ"ל ושייטת גם יחד.
אני לא חייב שיהיו דווקא זרים, אבל אני גם לא חייב שיהיו דווקא ישראלים. תביאו שחקנים טובים או לפחות לוחמים שמחוייבים לקבוצה. זה הכל. לא יותר מדי לבקש.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' פברואר 12, 2012 11:44 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 12, 2012 11:38 pm 
Hall of Famer

shayn00 כתב:
דווקא קבוצת המליונרים בימי מנבר כן סחפה קהל - אני זוכר שאפילו משחק טרום עונה הפחים היה מפוצץ לגמרי (ולא התכוונתי לנפצים...).
שהיתה קבוצה טובה היה קהל.

אבל לפחות החוויה כאוהד דומה מאוד לאיך שעמוס תיאר את חולון בשנות ה 90.

קודם כל, המשפטים הפותחים שלך נחמדים. די הרמת לי להנחתה. "כשהייתה קבוצה טובה היה קהל", אהבתי. אז בסוף אנחנו מסכימים.
ולגבי השנים האחרות של העשור - אני מבין שלא עזרו הצעירים שגידלתם באותה תקופה, לדעתי ספר זכה בתגלית העונה ונחשב לאחד הישראלים הכי אטרקטיבים בליגה, בטח לצעיר הכי אטרקטיבי ומבטיח. הוא גם נשאר בקבוצה תקופה די ארוכה למיטב זכרוני, כמעט לכל אורך העשור. גם משה מזרחי עורר לא מעט עניין, כאמור הוא לא הזכיר בכלום את השחקן הדהוי והמוגבל של היום. בטח שכחתי עוד כמה. מה עם התאומים בלול? נדמה לי שגם הם גדלו בקבוצה באותו עשור. מה, כל אלה לא פוצצו את האולם?

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ב' פברואר 13, 2012 12:22 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 12:03 am 
Junior

דווקא קראתי ודווקא הלויאליות למועדון בכל מחיר,גם כאשר הוא עושה צעדים שלא נראים לך או לחלוטין מוחק את הזהות המקומית שלו(שלפי דבריך לא ממש מעניינת אותך) נראים לי כמו מס שפתיים/מקלדת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 12:06 am 
Hall of Famer

לא, יותר כמו התנהגות נורמלית של אוהדים בישראל ובעוד מקומות בעולם לאורך הרבה שנים. שוב, התנהגות. עשייה בפועל, לא דיבורים. ההתנהגות בפועל מדברת בשבילי, אז אני לא צריך לתת שום מס שפתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 1:09 am 
Hall of Famer

דייבי ג'ונס כתב:
אז או שבני השרון היא חתיכת פס ייצור מתקדם לסמלים בכדורסל (9 שחקנים ב5 העונות האחרונות, ארבעה מהם זרים) אז שאתה פשוט סתם טיפוס חברותי במיוחד שמתחבר בקלות לאנשים.

אני לא רואה את הקשר בין שחקן שאתה מתחבר אליו אישית , לבין שחקן שמהווה סמל .
לדוגמא : אני חושב שהרוב המוחלט של אוהדי מכבי סוגדים להנדריקס ( עקב היכולת שלו , ההשקעה , האופי הנוח וכו' ) , אבל תסכים איתי שהוא לא סמל במועדון ( בינתיים לפחות ) .

THE G1 כתב:
לניילון ואיבי החביב עלי מאוד,לא התחברת?

ניילון בעונה הראשונה בהחלט היה חביב , אך בלתי נסבל בעונה השנייה .
אין לי משהו מיוחד להגיד על איבי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 1:15 am 
Hall of Famer

במועדון הנוכחי אני חושב שהנדריקס דווקא הולך וקונה לו מקום. בשנה שעברה הוא לא היה מספיק דומיננטי, אז קשה עוד לשפוט. אבל קח לדוגמה את שאראס. הוא שיחק במכבי כולה שנתיים, ועדיין הפך לסמל אצל האוהדים למרות ששיחק במכבי זמן קצר מתוך קריירה ארוכה. בגלל היכולת וההצלחה וגם בגלל התשוקה, צורת המשחק, החיבור שנראה טבעי, היחס לקהל. לדעתי הוא נהייה סמל אצל אוהדי מכבי הרבה יותר מטל בורשטיין, למשל, למרות שבורשטיין משחק במכבי במצטבר שנים לא מעטות ולמרות תעודת זהותו הכחולה כתכול השמיים, דרכונו הנושא את סמל המנורה בגאון, וצ'ופצ'יקו הנימול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 1:18 am 
Hall of Famer

הכל נכון , אבל נראה לי קצת מוגזם להגדיר את הנדריקס כ-"סמל" של הקבוצה בשלב זה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 1:22 am 
Hall of Famer

נכון, וגם לא אמרתי את זה. עדיין מוקדם לשפוט. בשנה שעברה הוא לא היה דומיננטי כמו היום, השנה הנוכחית נמצאת בעיצומה ועוד אי אפשר לשפוט אותה, כך שלא עבר מספיק זמן. בדיוק כמו שיוגב אוחיון, הישראלי השורשי מהגליל הירקרק, עוד לא נחשב לסמל במכבי למרות שהוא הפתעה נעימה בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 2:11 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
דייבי ג'ונס כתב:
דווקא לארז כץ קל מאוד להתחבר. בטח להזדהות. כמה הוא כבר רחוק מאוהד כורסא ממוצע?

כשאוהד הכורסא הממוצע ייקח כדור ביניים משחקן שגבוה ממנו בעשרים סנטימטרים, יהיה מעניין לשאול את השאלה הזו.

מן הראוי היה שבדיון הזה, שהוא דיון על אהדה ולא על כדורסל פר סה, אוהדים יביאו את דעתם על שחקנים ששיחקו אצלם בקבוצה ולא על שחקני קבוצות יריבות, שבד"כ (לא תמיד) לא זוכים למלוא ההערכה והקרדיט. אני הכרתי מספיק אוהדי מכבי שעבורם פפי היה השחקן המגעיל ביותר עלי אדמות.

ובכל אופן, אם אתה תוהה, אז עד שהוא עזב את הפועל (הועזב, ליתר דיוק, בידי האידיוט שמאמן עכשיו את הקבוצה), ארז כץ היה אחד השחקנים הכי אהובים עלי בקבוצה. באותה דבוקה עם פפי, טפירו, יוברט רוברטס, נוריס קולמן ודרק המילטון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 2:46 am 
Hall of Famer

בהמשך לראובן, פשוט הוא החזיר אותי למשהו ששמוליק אמר: הוא התחבר לארז כץ, אבל רק "בשנותיו הראשונות, כשעוד היה שחקן פעיל".
במילים אחרות, הפך להיות פחות טוב - הלך החיבור...
סמל עאלק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 10:42 am 
Hall of Famer

פחות אכפת לי מזה שהוא הפך להיות פחות טוב , הבחור כבר 6 שנים אוכל לנו נתח נכבד מהשכר , ואם בשנותיו הראשונות זה עוד היה נסבל לאור יכולתו הטובה , עכשיו זה כבר מקומם .
אוכל לתת כדוגמא נגדית את בלצ'ר , שדעך מאוד לאורך הקדנציה שלו אצלנו ( בעיקר עקב פציעות ) , אך עדיין נשאר מוערך ומוערץ על ידי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 11:01 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
חלילה לי מלהצדיק את השכר והיכולת הנוכחית של כץ, אבל רוח ההודעה שלך בהחלט תואמת את הגישה הכללית כלפי השחקן הזה, שלמרות שהגיע לפיינל פור ולשאר הישגים עם משהו כמו ארבע קבוצות שונות, ולמרות "יכולתו הטובה", עדיין נתפס כסרח עודף על ידי לא מעט אוהדים (אני אפילו לא מדבר על הגישה המזלזלת של דייבי). והעיקר שאחר כך בא נדב וטוען שהוא אוברייטד.

אגב, אני דווקא ממש לא חושב שזה בהכרח רע ששחקנים יהיו אוברפייד לאורך תקופה ארוכה, כלומר שימשיכו לקבל משכורת גם כשהתרומה שלהם דועכת (שוב, במקרה של כץ זה ללא ספק מוגזם), ומהרבה בחינות השיטה של הNBA עובדת ככה. אם מדברים על יצירת סמלים וזיקה בין שחקנים לקבוצות, אז התפישה הזו שאומרת "אנחנו רוצים אותך כאן לא רק כשאתה טוב" היא חלק מהדרך ליצור זיקות כאלה. הפועל היא דוגמה מופתית למועדון שחושב בצורה ההפוכה (ארז כץ המקורי הוא דוגמה יפה אחת, שרון ששון של שנה שעברה דוגמה יפה אחרת), וזה לא ממש מצליח לו. אני אפילו לא בטוח שנחסך כסף מהעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 12:27 pm 
Junior

איזו רצינות תהומית, ראובן. קצת מודעות עצמית לא תזיק. לא גישה מזלזלת ולא כרוב ניצנים, את דעתי על ארז כץ כתבתי לא פעם ולא פעמיים בפורום והיא למען האמת קרובה הרבה יותר לדעה שלך לגביו. הוא אגב בהחלט מזן השחקנים שאוהדים מצליחים להתחבר אליהם - ובעיניי, לפחות יש לזה חלק לא מבוטל בכך שהוא מחזיק גם בנתונים פיזיים יותר ארציים (ואני לא מדבר על גרסת בטטת הכורסא הנוכחית, תודה ג'ק) ולא איזה אתלט על עם מוטת ידיים של אלבטרוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 12:43 pm 
Hall of Famer

אני בכלל הסתכלתי על זה מזווית אחרת - ההגדרה של אנשים מסויימים ל"סמל" ובעיקר לסמל ישראלי. הוא הפסיק להיות טוב ולוקח יותר מדי כסף, אז הוא כבר לא סמל... בקיצור, מי שאומר דבר כזה בעצם מסכים איתי. זה לא קשור לישראלי או לא, זה קשור לטוב או לא/נותן תמורה או לא.

בכל אופן, אם זו הייתה ההגדרה לסמל, אוהדי מכבי היו מתנתקים מדרק שארפ בשנתיים האחרונות שלו כשחקן פעיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 2:20 pm 
Hall of Famer

אני לא דיברתי על סמלים , דיברתי על שחקנים שאני מחובר עליהם . כאוהד פרטי אני לא מכתיר ומנפה סמלים , אלא "מפתח רגשות אישיים" כלפי השחקנים .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 8:05 pm 
Sophomore

פאנוש כתב:
נורטון כתב:
ועל כמה ישראלים אתה יכול לדבר בקטע של ההמשכיות וההזדהות. אז כן, יש פה ושם. קוז'י בגליל (יותר מאשר בירושלים). רוט בחולון, כץ (ל"ע) בשרון. אבל כמה כאלה כבר יש שלא עוברים קבוצה פעם בשנתיים.

נעימי, דוגי, שמוליק, קוקיה, גורדון, גואטה, סקוורר, דניאל

דייבי ג'ונס כתב:
אפשר לדבר בחצי רצינות אולי על שני שמות ברשימה שלך. וגם הם עם לא מעט הסתייגויות. בקיצור, זרים או ישראלים, בספורט מקצועני יש סמל אחד והוא נראה בערך כמו דולר. אולי יורו, במדינות יותר מתוקנות.

מי לדעתך לא עונה על ההגדרה של נורטון בעניין "המשכיות והזדהות"? כולם שחקנים שמתמידים בקבוצות שלהם (כלומר שחקני רוטציה בקבוצות שלהם ולמעלה מכך שמשחקים בקבוצות שלהם כמה שנים, להוציא את גואטה- תקרא לו השארפ של נתניה, להבדיל אלף אלפי הבדלות. גם גורדון דומה לו) ושכן ניתן להגיד שהם מחוברים לקהל. דגדג לי להכניס פנימה עוד כמה שמות אבל היה צריך לחתוך איפשהו.

אם כבר, לרשימה הזאת לא הייתי מכניס מלכתחילה את רוט שעושה קריירה יפה בתור מנשק סמלים מקצועי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 13, 2012 10:58 pm 
Junior

מה זה "שחקנים שמתמידים בקבוצה שלהם", למען השם? שם קוד לשחקני נוער שמתייבשים על הספסל של הקבוצה עד גיל 27?

אפשר לדבר בקושי על שני שמות, אבישי גורדון ואורי קוקיה. שניהם קפטנים של הקבוצה ויחסית מזוהים עם המועדון והקהל. בקושי, כי גורדון עשה יופי של סיבוב בליגה (כולל אליפות בקבוצה אחרת) ואורי קוקיה החליף כבר כמה וכמה קבוצות וגם מהנוכחית שלו היה כבר עם רגל וחצי בחוץ. ושלא יקשקשו לי על קהל וסמנטיקה. מה שהשאיר אותו במועדון מתחיל באות כ'.

היתר לא באמת ראויים להתקרא "סמל". אם נעימי, אחד השחקנים הפחות אהודים במלחה (לכל הפחות הייתי מגדיר את היחס של הקהל כלפיו כאמביוולנטי) הוא הסמל המקומי של המועדון, אולי לא פלא שככה הם נראים בשנתיים האחרונות. דוגי בסך-הכל שנתיים בגליל כשחקן מוביל, מוקדם מאוד לקבוע. שון דניאל וסקוורר פשוט לא מספיק חשובים ומשפיעים בקבוצות שלהם (סקוורר אולי כן, אבל בוא ניתן לזה יותר מעונה אחת). גואטה זה בכלל בדיחה עצובה. זה שלקבוצה שלו אין כסף להביא שחקן נורמלי לספוט ה10 ברוטציה זה משהו אחד. להגיד שהוא באיזשהי צורה שחקן משפיע ומשמעותי בקבוצה זה משהו אחר לגמרי. שוב, אם היה שם כסף לבנות רוטציה של 10 שחקנים בכירים הוא היה חוזר למקום הטבעי שלו, בליגה הארצית, אולי עוד 20 ק"מ על כביש 4 באיזה חור אחר. חדרה או משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:04 am 
Junior

עד אבישי!
מתוך 16 עונות, רק 3 הוא שיחק מחוץ לקבוצה. והוא מכפר בלום במקור. אם זה לא שחקן שמזוהה עם מועדון אז מה כן?
דוגי, בן משמר העמק, זה גם סיפור דומה, מאז ומעולם הוא שיחק בעמק (למרות שקיץ אחד הוא חתם בחולון, אבל עוד לפני תחילת העונה הוא שב הביתה).
עידו, האל מבית הלל, הוא היחיד משחקני גליל שאפשר לפקפק במידת היותו סמל (7 שנים בקבוצות אחרות), ועדיין, גם הוא, בהחלט סמל, ושחקן נשמה, ומה שבא לך.  

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:37 pm 
Junior

אבישי גורדון הוא אכן שחקן שאני יכול להסכים לגביו בעניין הזה. גם אורי קוקיה, נניח (לגביו יש לי יותר הסתייגויות). כל השאר פשוט לא רלוונטיים, וזה כולל את דוגי שאמנם מושבניק מהעמק אבל להפוך אותו לסמל של קבוצה שהגיעה לעמק רק לפני כמה עונות (וכמובן שמקורה בכלל בגליל), כשדוגי בעצמו משחק בה רק שנתיים כשחקן מוביל, זה לא ממש רציני.

עידו קוז'יקרו שלא ציינת ברשימה המקורית דווקא בהחלט יכול להיחשב כסמל של המועדון בגליל. אבל כך גם שחקנים כמו אנדרו קנדי או ברד ליף, לדעתי. לא בדיוק גדלו על חלב עגלים מהצרכנייה בבית הלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 74 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: B.a.c, B.Grant44 ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה