סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 1:35 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 156 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:24 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
גור שלף נכנס למגרש לראות מה עם סופו וחטף טכנית או הספסל חטף ת'טכנית.

מה שכן, רואים כבר שאבנר קופל התחיל לנער את המוסד המאובק והמושחת של איגוד הכדורסל - הוקמה להקת המעודדות של האיגוד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:42 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
רציני? טוב, הקפדה יתרה... בעקרון כל מי שהוא לא הרופא חייב לבקש רשות מהשופט. אפשר לחשוב, המשחק ממילא נעצר על נגיעת רגל (שלא הייתה).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 3:11 am 
Junior

לא ברור למה בלאט צריך להתחנף ככה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4189237,00.html
על מה בדיוק יש לו להודות לפדרמן שרצה להכריח אותו לשחק באדריאטית?
מאמן בסדר גודל של בלאט לא צריך להתחנף לבעלים כדי לקבל חוזה שכבר יש לו לעונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 8:09 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אז אם יש לו כבר חוזה לעונה הבאה כנראה שהוא מתחנף לבעלים כדי לקבל חוזה לעונה הבאה, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 8:48 am 
Sophomore

shachaf78 כתב:
שלומי הרוש זה בסך הכל גירסאת הלייט של רוט. עוד גארד שעיקר התרומה שלו היא ביכולת לקפוץ על כדורים תועים על הפרקט. פעם היו פה גארדים שקולעים בצרורות כמו קטש וגורדון ואייס מן כמו שפר, היום יש שחקני כדורסל מזעזעים כמו רוט והרוש וחג'ג' שיש להם אפס אינטילגנציית משחק.

פשוט מתאימים עצמם לרמת האינטילגנציה של כמה מאוהדי מכבי שלא מתביישים להניף שלטי "אי הגינות" במשחק חצי גמר הגביע באירוח הפועל חולון ושמשוחק בנוקיה.
וד"א , עם כל התשבוחות על 2 הראשונים שרשמת מיכולתם ההתקפית , האם היו גם אינטליגנטים בהגנה או סתם היו עצלנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 9:04 am 
מנהל פורום

עדי גורדון היה לבטח סתם עצלן (בהגנה).

וכמובן נובמת, אפשר לחשוב שפעם לא היו עמי נאווים וקורן אמישאים. האחרונים שצריכים להתנצל על מצב הכדורסל הישראלי אלה מורן רוט ודרור חג'ג', שני שחקנים מוגבלים מאוד שהוציאו מהכישרון שלהם הרבה מעבר למה שהשחקן הישראלי הממוצע מוציא (ולגנותם ייאמר ששניהם העזו לחמוס תואר ממכבי). אם שואלים איפה הקטש והשפר של הדור הנוכחי, צריך לא לבוא בטענות למורן רוט אלא לשחקנים מפונקים כמו טל בורשטיין ויותם הלפרין, איפה שהכישרון האמיתי באמת נמצא, ולבדוק מה הם עשו איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 9:16 am 
Hall of Famer

בורשטיין מפונק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 9:44 am 
מנהל פורום

אלא מה הוא? איך תגדיר אחרת שחקן עם כישרון ברמת NBA, עם שילוב של יכולות ומבנה פיזי שלא נראה בארץ מאף גארד, ושמרוצה מקריירה שלמה כשחקן משלים, ושעונת השיא שלו ביורוליג עומדת על משהו כמו 9 נקודות למשחק?

עצם העובדה שבתחרות על שחקן העשור בורשטיין היה צריך להתמודד מול שחקנים כמו שארפ או טפירו, שהכישרון שלהם לא מדגדג את שלו ושגם מבחינת מעמד היו נחותים ביחס אליו, ובסוף להפסיד לטפירו (לדעתי לשניהם), מדברת בעד עצמה. כל הדור הזה של נבחרת העתודה הוא מבוזבז לגמרי, ואבסולוטית נכון לטעון שבורשטיין היחיד שבאמת הצליח, אבל מבחינת פיצוי פוטנציאל הוא בדיוק כמו כולם שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 9:55 am 
Hall of Famer

אני ממש לא מסכים איתך ראובן. זה שבורשטיין נופח על ידי התקשורת (יש מכבי, יש חברים) ככישרון על, לא אומר שהוא באמת כזה. לא יודע אם אתה זוכר, אבל כשהוא עבר בגיל צעיר למכבי, הקונצנזוס היה שבשנים הראשונות שלו הוא יראה בעיקר ספסל ובכלל לא היה ברור האם בורשטיין הוא שחקן ברמה של מכבי. בורשטיין עבד על המשחק שלו לא מעט. הוא התחזק פיזית מאד (כמה שחקנים בארץ אתה מכיר שעשו זאת?), הוא שיפר את הקליעה שלו, מאד מאד (שוב, מנה את השחקנים הללו) והפך לשחקן שלם וטוב בהרבה ממה שהוא היה כשהוא שיחק בהרצליה של אדלשטיין. ברור שכשהוא הגיע למכבי הוא נאלץ לוותר על דברים מסויימים במשחק שלו, כי מה לעשות בקבוצות שהוא היה בהן במכבי, מה שהיו צריכים ממנו זה להיות שחקן משלים ולא שחקן יוזם. בסופו של דבר כשאתה משחק תפקיד מסויים ולא מקבל אופציות להרחיב את המשחק שלך, אז אתה ממשיך לעשות את מה שמביא לך את הדקות באחת הקבוצות הכי גדולות באירופה. זה כמו שתגיד שטוני קוקוץ' בעצמו בזבז את הכישרון שלו באן.בי.איי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:08 am 
Hall of Famer

דליים בתיקרה כתב:
shachaf78 כתב:
שלומי הרוש זה בסך הכל גירסאת הלייט של רוט. עוד גארד שעיקר התרומה שלו היא ביכולת לקפוץ על כדורים תועים על הפרקט. פעם היו פה גארדים שקולעים בצרורות כמו קטש וגורדון ואייס מן כמו שפר, היום יש שחקני כדורסל מזעזעים כמו רוט והרוש וחג'ג' שיש להם אפס אינטילגנציית משחק.

פשוט מתאימים עצמם לרמת האינטילגנציה של כמה מאוהדי מכבי שלא מתביישים להניף שלטי "אי הגינות" במשחק חצי גמר הגביע באירוח הפועל חולון ושמשוחק בנוקיה.

היה בהחלט משעשע , במיוחד כשאותם שלטים לא הונפו במשחקי האדריאטית וביורוליג (ודווקא ביורוליג הייתה ממש הזדמנות מצויינת , ג'ורדי היה בהיכל רק בשבוע שעבר , חבל).

עוד משהו משעשע מהרולקסים היה השיר "מה זה הפועל" , כשאפילו האוהדים של חולון לא קוראים ככה לקבוצה שלהם.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:14 am 
Hall of Famer

מסכים לגמרי עם עמוס, בורשטיין רחוק מאד מלהיות עצלן ומפונק. למעשה, די להיפך.

אבל אם מזכירים מפונקים, באמת שאני לא מבין איך אי אפשר בלי הגדול מכולם בדור הזה: ליאור אליהו. כל כך מוכשר התקפית, שהיה צריך לעבוד על החלקים האפורים במשחק כמו כח פיזי והגנה, ופשוט זרק זין בראש חוצות. נראה שהוא לגמרי מרוצה מהמעמד שלו, שאין לו שום תשוקה אמיתית להיות משהו גדול מזה (בגלל זה תמיד צחקתי על הNBA בהקשר שלו) וכל עוד אפשר לכייף ככוכב במכבי ת"א בזכות איזה מהלך התקפי יפה פה או שם-מה צריך יותר מזה? להתאמן קשה בספרד חלילה וחס?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:18 am 
Hall of Famer

דייבי ג'ונס כתב:
סופו עשה כזאת הצגה סביב הנפילה שלו, זה נראה כמו מינימום הפציעה של פרקינס. מילא.

לא שאני מאחל לסופו ולמכבי שזה המצב , אבל ב-95 במשחק הגביע של הפועל ירושלים באוסישקין שבו פפי נפצע וגמר את העונה הכי טובה שלו, הוא חזר לאיזה דקה אחרי שנפצע. כמובן שזה לא אומר כלום , ויכול מאוד להיות שזה לא המצב כאן.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:21 am 
מנהל פורום

טוני קוקוץ' הגיע לNBA אחרי שפחות או יותר הגיע לכל שיא אפשרי באירופה. אני ממש לא טוען שכל מי שמעדיף מצב של כוכבות בקבוצה קטנה על שחקן משלים בקבוצה גדולה הוא מפונק, נהפוך הוא. אבל מי שמסתפק במה שיש כי זה מספיק טוב ולא שואף ליותר הוא בהחלט מפונק, בטח כשמדובר בכדורסל מקצועני. אולי שיהיה לו לבריאות על הבחירה הזו, אבל זה נותן מענה לתהייה של שחף איפה השפרים והקטשים של הדור הנוכחי מאשר הירידה המכוערת וחסרת ההיגיון על מורן רוט.

ולגבי "כשהגיע למכבי", אני זוכר דברים אחרים לגמרי על בורשטיין הצעיר. אני זוכר ששחקן שאמרו עליו "הוא ילבש צהוב בקרוב" עוד כשהיה בן 18 בהרצליה. כמה שחקנים כאלה יש היום? ולא דובר על איזו אמירה ערטילאית נוסח "אלון שטיין הוא מיקי ברקוביץ' הבא" אלא אמירה קונקרטית, שגם התגשמה, לאור העובדה שהילד הזה היה כוכב של קבוצה סופר מפתיעה. דיבורים על פוטנציאל NBA, על רכז בגובה כמעט שני מטר, על יכולת חדירה וירטואוזית (איפה זה נעלם?) היו לגמרי בזמן אמת והיו נכונים לגמרי לזמנם.

ולגבי הקליעה מבחוץ, סלח לי. מעבר לזה שלבורשטיין היה יופי של ג'אמפ כבר מההתחלה, פיתוח קליעה טובה מהשלוש היא מפלטו הגדול ביותר של העצלן הישראלי המצוי. משה מזרחי עשה מזה קריירה שלמה, והדוגמה הכי מופתית היא שרון ששון, אחד הפורוורדים החודרים הכי טובים שנראו כאן, שמתי נמאס לו להתאמץ ומשחקן של 30% מהשלוש הפך לקלע שלשות מדהים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 10:50 am 
Hall of Famer

החדירה של בורשטיין היתה ברמה גבוהה גם באירופה לאורך כמה עונות. לאן זה נעלם? יו נואו, הוא כבר לא לגמרי ילד, ובהחלט רואים את ההשפעה של פציעות ושל הגיל.

מזרחי שחקן מגעיל, אבל ששון תמיד היה שחקן שהלך על הטיקט של הקליעה, אני זוכר ראיון איתו מתקופת הפועל ירושלים שבו הוא יורד על עצמו על כך שבתור נער הוא היה מתאמן אך ורק על זריקה ולא התאמן מספיק על כח.

אם כבר חודר מדהים באמת שהלך ודעך עד ליידוי אחוזים מזוויעים משלוש-אורי יצחקי. לא חושב שהיה גארד אתלט כזה בכדורסל הישראלי עד אליו, או שלפחות היו בודדים ביותר. בעתודה היה חודר מדהים שרק צריך לשפר את הקליעה כדי להיות 2 ברמה אירופאית גבוהה, אחרי זה אנחנו יודעים מה קרה איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 11:13 am 
Hall of Famer

אני לא חושב שבורשטיין עצלן, מי שחוזר מפציעות ברמה שהוא חטף הוא לא עצלן. אני כן חושב שהיה לו נוח במעמד של שחקן משלים, וזה התבטא בצורה הכי חריפה דווקא בנבחרת. במכבי עוד אפשר להבין את זה, היו שם שחקנים הרבה יותר מוכשרים ממנו, והוא אף פעם לא יועד להיות זה שמחזיק שם את המפתחות (מה שאי אפשר לומר, למשל, על הלפרין, שקיבל בעונה האחרונה שלו במכבי לגמרי את המפתחות). אבל בנבחרת לא היו שחקנים מוכשרים כמותו. תמיד היה נראה שהוא מעדיף להיות שחקן משלים גם בנבחרת ולהשאיר את העבודה הקשה לחבר'ה כמו טפירו.

לגבי "פיתוח הקליעה משלוש הוא מפלטו של העצלן" - תלוי בעצלן... אם אתה הופך להיות רק זה ומוותר על יכולות אחרות שלך - אתה עצלן. אם אתה מפתח את זה כעוד נשק שמגוון אותך בתור שחקן, הדבר האחרון שאפשר לומר עליך זה שאתה עצלן. כשנכנס חוק ה-3 נקודות מיקי ברקוביץ' פיתח מאד את הקליעה מטווח רחוק, פשוט כי זה השתלם - 3 נקודות בהתקפה אחת. נדמה לי שהאחרון שאפשר לומר עליו שהתעצל לאורך הקריירה שלו זה מיקי ברקוביץ'.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' פברואר 14, 2012 11:22 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 11:20 am 
Junior

הצילום של המשחק אתמול היה הזוי ברמות. לא מראים זריקות עונשין, התקפות מצולמות מזוויות לא ברורות. נראה שהושיבו שם סטודנט לתקשורת על כיסא הבמאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 11:33 am 
Hall of Famer

בהמשך לדבריו של הראי על ברקוביץ', האגדה מספרת שהוא הטביע לראשונה בחייו לקראת גיל 40, באימון כששיחק בראשל"צ. בין אם זה נכון ובן אם לאו, הסיפור מעיד על ההערכה למוסר העבודה של האיש, שגם כשרואים אותו היום הוא מופת וסמל לאיך ספורטאי צריך לשמור על הגוף שלו. באמת ספורטאי ענק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 11:56 am 
Hall of Famer

ברקוביץ' בכלל התפתח פיזית בצורה מרשימה דווקא בשנות ה-30 שלו.

אני תמיד משווה אותו לג'מצ'י, שעלה על ברקוביץ' בכל הנתונים הטבעיים, אבל מתאים במשהו לתיאור העצלן של ראובן. תמיד אני אומר שהוא היה גבוה מברקוביץ', חזק ממנו, אתלטי ממנו, וכמובן קלעי יותר טוב ממיקי, מה שהיה מונע מהשומרים שלו לתת לו מרחק ופותח לו אפשרויות חדירה שהוא נמנע מלנצל.
למרות זאת לזכותו של ג'מצ'י יש לציין שני דברים: קודם כל הוא באמת היה קלעי עצום, אז אפשר במידה מסויימת להבין שהוא התרכז בזה; והוא, שבניגוד לבורשטיין למשל, הבין יפה מאד שהוא חייב לשנות את צורת משחקו בנבחרת כי אין לו את הזרים המוכשרים (והגבוהים) שהיו במכבי. בנבחרת הוא עזר הרבה יותר בהגנה ובריבאונד, נדמה לי שהיו לו כמה משחקים של דאבל-דאבל אפילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 12:10 pm 
מנהל פורום

רק להבהרה (והאשמה עלי כי לא התנסחתי טוב) - אני לא מאשים את בורשטיין בעצלנות. אני מאשים את בורשטיין במפונקות, במובן שנוח היה לו במצב הטוב פלוס שהוא נכנס לתוכו ולא היה לו האומץ או הרצון להגיע ליותר מזה. אין לי ספק שמוסר עבודה היה לו מעל ומעבר לממוצע. אני שוב אזכיר את ההקשר של הדוגמה הזו - השאלה לאן נעלמו הקטשים והשפרים הישראלים. אז לדעתי צריך לחפש אותם לא מתחת לפנס של מורן רוט (כמה כיף לרדת על שחקן אחרי שקרעת את הקבוצה שלו בעשרים הפרש) אלא באזור של כוכבים אמיתיים כמו הלפרין ובורשטיין.

נדב, לא יודע מה שרון ששון אמר, אבל המהפך שהוא עבר משחקן מבוסס חדירה לשחקן שבעיקר קולע מהשלוש, ובלי סיבות מקלות של הזדקנות וכיוצ"ב, הוא פשוט מדהים. תראה את המספרים:

http://www.safsal.co.il/hPlayerStatPage.aspx?id=192

בגליל ב2001, הוא לקח 32 זריקות לשתיים (וקלע 23) ו-21 זריקות לשלוש (וקלע 5). ב-2002, כשהוא כבר שחקן לגיטימי לגמרי, הוא לקח 138 זריקות לשתיים (וקלע 66), מול 84 זריקות לשלוש (וקלע 30), שנה אחר כך בנהריה הוא כבר לוקח (קצת) יותר זריקות לשלוש משתיים, עדיין באחוזים רעים, ומה2004 הוא כבר מתחיל להיות לגמרי מבוסס על זריקות שלוש, עד ל-2007 במכבי שם הוא כבר לוקח פי שניים זריקות שלוש משתיים. הטעות היחידה שלי היא שגם בשנים שבהן הוא התבסס יותר על חדירה הוא עדיין זרק המון מהשלוש, אבל זה לא בדיוק מחליש את הנקודה.

וכמובן כמובן כמובן לא טענתי שכל מי שמוסיף קליעה לשלוש הוא עצלן (רק שאי אפשר להשתמש בטיעון הזה כמו שעמוס השתמש). אחד מאהובי בכל הזמנים, שלום פ. תורג'מן, נאלץ להוסיף קליעה משלוש בשלב מתקדם למדי של הקריירה, ועשה את זה מצוין. אבל זה לא בא על חשבון יכולות אחרות והגיע מתוך צורך - מאמנים התעקשו לתפקד אותו כמספר שתיים, אז הוא הבין שחשוב לטפח יכולת שמצפים ממספר שתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 12:34 pm 
Junior

גם טל בורשטיין הוא לא ההשוואה המדויקת לקטש או שפר. השחקן עם הכישרון להיות ברמות האלה, בעשור החולף היה יותם הלפרין. בורשטיין שחקן שבעיניי הוציא מעצמו הרבה מאוד, בטח בהתחשב בפציעות שהוא עבר. השינויים במשחק שלו הם ממש לא דבר טריביאלי ומרבית הכדורסלנים שאני מכיר לא היו מצליחים להפוך משחקן של חדירה, לקליעה ולהיפך. לא פשוט.

לא רואה גם מה פסול או לא ראוי בהישגי הקריירה של טל בורשטיין. היה שותף משמעותי לקבוצת הכדורסל הגדולה ביותר ששיחקה כאן אי פעם, כנראה. 3 גביעי אירופה. אינספור אליפויות וגביעים בארץ. ייזכר בצדק כאחד השחקנים הישראלים היותר טובים ובוודאות בטופ3 של העשור הזה. לא חושב שמישהו היה חושב על בורשטיין בן ה18 מהרצליה שהוא יגיע רחוק יותר. כנ"ל לגבי שארפ (כמובן) ואפילו טפירו. טפירו השיג כל מה שכדורסלן מקצועני יכול לחלום עליו, היה שחקן מוביל בכל קבוצה שבה שיחק וכמובן מנהיג. לא היה במכבי, זה לזכותו או לגנותו (שכל קורא יחליט לעצמו) אבל זהו. מעבר לזה באמת עשה הכל והוציא מעצמו 100% בעיניי.

לא בכל עשור אפשר למצוא שחקנים ברמת הכישרון של עודד קטש או מיקי ברקוביץ'. בעשור הקודם מי שהיה אמור להיות שם זה בכלל יותם הלפרין. התפספס מסיבות שלא קשורות לסט יכולות נטו. בעשור הנוכחי אנחנו מדברים בעיקר על ליאור אליהו ועמרי כספי, שניהם ברמות כישרון פחותות בעיניי (בוודאי עמרי) אבל יש על מה לדבר. מורן רוט וחג'ג', לא משנה באיזה שנה ובאיזה יקום מקביל, בכלל לא נכנסים לדיון הזה ובאמת שאין טעם להאשים אותם במשהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 12:43 pm 
Senior

לליאור יש סט יכולות שאם הוא היה עובד על המשחק שלו הוא היה סמול ב-NBA.מה שהוא יודע לעשות אי אפשר כל כך ללמד ומה שהוא לא יודע- את זה אם היו עובדים איתו בגיל צעיר הוא כנראה לא היה פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 12:50 pm 
Junior

מסכים איתך בגדול, אבל חשוב לזכור כמה דברים לגבי ליאור -

קודם כל למען ההגינות צריך לומר שהוא בהחלט עובד ומשפר אספקטים מסוימים במשחק שלו. נסה להיזכר בליאור של עונות הפריצה בגליל, אותו שחקן שחי מנקודות זבל ומתנועה רלוונטית אחת בהתקפה (עם הפנים לסל, לצד שמאל וסיום בימין), השחקן שפיני גרשון אמר עליו ש"עם זריקה כזאת הוא אף פעם לא יהיה במכבי" או משהו בסגנון, אל תתפוס אותי במילה.

אליהו פיתח בשנים האחרונות משחק פוסט-אפ טוב מאוד, לא מתבסס על פיזיות בכלל אמנם אבל כן על טכניקה גבוהה מאוד ועבודת רגליים מצוינת. הוא הגדיל באופן ניכר את טווח הזריקה, אה הטלת גויאבה שלו. הוא עובד על זריקה מנקודות שונות, אתה רואה את זה. גם עם הקרש ב45 מעלות וגם מיושר לטבעת. אלה דברים שלא היו לו בעבר.

נכון שאליהו זה שחקן שמפתה לחשוב עליו שיושב בבית ולא עושה כלום, כי הכל נראה כאילו בא לו מאוד בקלות. הזריקה הזאת, בכלל. סיפור מטורף. כאילו הוא בכלל לא חושב ובטח שלא מתאמן עליה. אז זהו, שכן. הקואורדינציה ותיאום העין-יד בהחלט זה משהו שאתה לא יכול ללמד, אבל כל היתר מצריך עבודה לא קלה. טווחים, זוויות. איך אתה בכלל מגיע לפוזיציית זריקה הנוחה שלך.

אחרי שאמרנו את כל זה, אז כן. אני מסכים. שחקן ברמות של אליהו היה חייב לעבוד יותר ולשפר עוד אספקטים קריטיים במשחק שלו ואת זה הוא לא עשה. היתה לו הזדמנות פז בעיניי אצל איוונוביץ' בטאו, הוא היה יוצא משם שחקן הגנה ובאופן כללי שחקן יותר קשוח והוא בחר לחזור לכסף ולמשפחה ולמכבי (בינינו, כמה היו עושים בחירה אחרת?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 12:51 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

לזכותו של רוט אפשר להגיד שהוא באמת יודע להלהיב את הקהל שלו. הוא בילה יותר זמן מרוח על הפרקט מאשר על הרגליים.
ועם כל הכבוד לחג'ג', מורן רוט שחקן הרבה יותר מוכשר ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:00 pm 
Senior

דייבי ג'ונס כתב:
מסכים איתך בגדול, אבל חשוב לזכור כמה דברים לגבי ליאור -

קודם כל למען ההגינות צריך לומר שהוא בהחלט עובד ומשפר אספקטים מסוימים במשחק שלו. נסה להיזכר בליאור של עונות הפריצה בגליל, אותו שחקן שחי מנקודות זבל ומתנועה רלוונטית אחת בהתקפה (עם הפנים לסל, לצד שמאל וסיום בימין), השחקן שפיני גרשון אמר עליו ש"עם זריקה כזאת הוא אף פעם לא יהיה במכבי" או משהו בסגנון, אל תתפוס אותי במילה.

אליהו פיתח בשנים האחרונות משחק פוסט-אפ טוב מאוד, לא מתבסס על פיזיות בכלל אמנם אבל כן על טכניקה גבוהה מאוד ועבודת רגליים מצוינת. הוא הגדיל באופן ניכר את טווח הזריקה, אה הטלת גויאבה שלו. הוא עובד על זריקה מנקודות שונות, אתה רואה את זה. גם עם הקרש ב45 מעלות וגם מיושר לטבעת. אלה דברים שלא היו לו בעבר.

נכון שאליהו זה שחקן שמפתה לחשוב עליו שיושב בבית ולא עושה כלום, כי הכל נראה כאילו בא לו מאוד בקלות. הזריקה הזאת, בכלל. סיפור מטורף. כאילו הוא בכלל לא חושב ובטח שלא מתאמן עליה. אז זהו, שכן. הקואורדינציה ותיאום העין-יד בהחלט זה משהו שאתה לא יכול ללמד, אבל כל היתר מצריך עבודה לא קלה. טווחים, זוויות. איך אתה בכלל מגיע לפוזיציית זריקה הנוחה שלך.

אחרי שאמרנו את כל זה, אז כן. אני מסכים. שחקן ברמות של אליהו היה חייב לעבוד יותר ולשפר עוד אספקטים קריטיים במשחק שלו ואת זה הוא לא עשה. היתה לו הזדמנות פז בעיניי אצל איוונוביץ' בטאו, הוא היה יוצא משם שחקן הגנה ובאופן כללי שחקן יותר קשוח והוא בחר לחזור לכסף ולמשפחה ולמכבי (בינינו, כמה היו עושים בחירה אחרת?).

הבעיה שהעובדה שליאור עבד על המשחק פוסט שלו איפושהו הרחיק אותו עוד יותר מלהיות שחקן מוביל בעמדה שלו באירופה, או מה-NBA. הפוסט אפ שלו באמת אחלה מול לובליאנה, קאנטו ועוד כל מיני קבוצות שברוב המקרים הפאוור ששומר עליו פחות חזק ממנו ואולי גם נמוך יותר, אבל מול הלורבקים, הואסקזים והפוטסיסים של הגדולות עם ה-2.09 מ' והפיזיות זה כלי פשוט לא רלוונטי ועדיף היה אם הוא היה קולע מבחוץ ומתחיל את המהלכים שלו משם(הגדולות פשוט נותנות לו שני מטר לזרוק מתוך ידיעה שהוא לא יעשה את זה). בגלל זה החוזה שלו במכבי(שווה ערך לזר יקר בגלל המיסוי) בעייתי להחריד כי הוא לא פוגע מול הגדולות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 14, 2012 1:07 pm 
Junior

הבנתי. זה וויכוח ישן. אני חושב שליאור הוא 4 ואך ורק 4 באירופה וזאת העמדה שמנצלת בצורה הטובה ביותר את היתרונות שלו כשחקן. מסכים שבאן.בי.איי הוא היה צריך לעשות את המעבר לעמדה 3 אבל מכיוון שעושה רושם שחלום האן.בי.איי לא מאוד רלוונטי לליאור, כך גם הסוגיה ההיפותטית הזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 156 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 26 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: