סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 3:39 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 116 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 3:00 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
נו בחיאת, קוף... אתה לא יכול לקחת את ראשון שנה שעברה כדוגמה רק כשנוח לך. אתה לא יכול להגיד שראשון של שנה שעברה גמרה במאזן שלילי למרות קבוצה יותר טובה מהשנה, ולכן הליגה חלשה יותר. בעצמך אמרת בת'רד אחר - או אולי אפילו מוקדם יותר בת'רד הזה? - שראשון צברה את המאזן השלילי שלה בגלל הסגל החלש של תחילת העונה, לפני שהגיעו מיצ'ל וסוואן. עם מיצ'ל וסוואן ראשון הזו די פירפרה את הליגה שהיא לא מכבי, זו עם שלוש הקבוצות של דרג הביניים, זו הטובה יותר מהשנה, והגיעה למקום החמישי ואחר כך לפיינל פור.

אני יכול ועוד איך. עובדה. ואל תבלבל מה שאמרתי, אמרתי שראשון סומנה בתחילת העונה כיורדת בטוחה, אבל אחרי זה שינתה את הסגל ככה שהוא בהחלט היה טוב ושווה את המיקום שלו. אבל אחרי פתיחת העונה זה לא סוף או אמצע העונה, זה המחזורים הראשונים. מיצ'ל הגיע לראשון בגביע ווינר, שבוע לפני פתיחת העונה הרגילה. סוואן הגיע כמה שבועות אחרי. את המאזן השלילי שלה היא צברה עם הסגל שלה שהגיע למקום החמישי וסיים במאזן שלילי. הסגל הטוב שלה, לא זה שהיה אמור לפתוח את העונה.

עם מיצ'ל וסוואן ראשון לא פירפרה אף אחד, להפך היא איבדה את המקום הרביעי (סיימה את הסיבוב השני במקום הרביעי לדעתי) ונפלה למקום החמישי בסיבוב השלישי. סיימה במאזן שלילי, ושם שבועיים טובים בפלייאוף שינו להם את העונה והביאו אותם לפיינל פור.

מצד שני, לדעתי שים את הקבוצה הזאת בליגה של השנה והם מתחרים חזק מאד ורציני מאד על המקום השני. מראה לטעמי מאד מאד על חולשת הליגה השנה.

אמרתי, הליגה השנה הרבה יותר שיוויונית, זה אולי גורם לבלוף (אותו בלוף שאתה נפלת בו שחשבת שמכבי תתקשה בגביע) שכאילו הליגה לא רעה, אבל כל מי שיש לו עיניים באמת מבין שהליגה השנה נחלשה משמעותית. אין קבוצות צמרת השנה שמתקרבות לרמה של הקבוצות שהובילו את הליגה בשנה שעברה, יש רמה נמוכה יותר, ולכן יש יותר שיוויוניות, יותר קבוצות שיכולות לנצח אחת את השנייה, וזהו פחות או יותר.

נערך לאחרונה על ידי קוף ירוק בתאריך ו' פברואר 17, 2012 3:17 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 3:02 am 
Senior

וראובן, הקבוצה עם החמישיית יורוליג היא דוגמא מצויינת לחולשת הליגה... הקבוצה הזאת רק נחלשה השנה, זרים פחות טובים, פחות ישראלים (2 הישראלים שנשארו היו גם שנה שעברה, מצד שני 2 שחקני נבחרת עזבו), וכמות הנצחונות היא בערך אותו הדבר כמו גם המיקום נכון לנקודת הזמן הזאת שנה שעברה.

אני מאמין שהקבוצה של השנה שעברה הייתה נאבקת על מקום בפלייאוף העליון השנה לפחות, עד כדי כך לדעתי הליגה נחלשה השנה.

בכלל, לדעתי אם לוקחים את 10 הקבוצות שהיו בשנה שעברה בליגה ועושים השוואה בינהם, אני חושב שתהיה תמימות דעים שמלבד אשקלון וחולון (אפשר להתווכח על ראשון, אני חושב שהם היו יותר טובים שנה שעברה) כל שאר הקבוצות נחלשו לעומת השנה שעברה. ואם 8 מתוך 10 הקבוצות נחלשו, זה אמור להגיד משהו על הליגה לא? ולפחות לדעתי 8 מתוך 10 קבוצות נחלשו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 8:49 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
חיפה היא דוגמה מצוינת לחולשת הליגה מבחינה אחת בלבד - זה שקבוצה שאמורה להיות קבוצת צמרת הופכת לבדיחה של הליגה בודאי שזה מחליש אותה (את הליגה). לספור כמה ניצחונות היו בדיוק לקבוצה שהרגע הפסידה עשרה משחקים רצופים זו בעיני אינדיקציה גרועה למדי.

ואגב, ה"תמימות דעים" שאתה מדבר עליה בעליל לא קיימת, כי ממש לא מזמן ניהלת דיון עם צוד על השאלה האם הגליל נחלשה או לא, למשל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 11:36 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא, גם אתה אל תתבלבל. אני אמרתי שמכבי תתקשה בגביע לפני שנודע על ביטול המשחק עם בודוצ'נוסט. אתה יכול לומר שמכבי באה חדה כי זה משחק קובע, וכו' וכו' - זה לא הוכח בשום מקום. למזלה של מכבי לא יצא לנו לבחון איך היא תבוא למשחק קובע עם סופ"ש של יורוליג + אדריאטית. לעומת זאת אני חושב שאי אפשר להתווכח על ההבדל בין מכבי של אחרי סופ"ש יורוליג + אדריאטית לבין מכבי בסופ"ש אחר. זה דווקא כן מוכח לאור התוצאות שמראות מתאם כמעט מושלם. בעצם למה כמעט? מושלם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 11:51 am 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
סופו נראה טוב יחסית לתקופה האחרונה. לא ראיתי כמה דקות הוא שיחק, אבל לאור בעיית העבירות שלו ושל הנדריקס מזל שמכבי רשמה אותו. היה מאד מעניין עם אליהו בתור סנטר 10-15 דקות.

היה מעניין בדיוק באותה מידה ואפילו פחות. ההרכב של אליהו ובלו הוא הרכב שגם יכול היה לפרק את ראשון הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק. זה הרכב שתפור על הליגה ושקבוצות לא ממש יכולות להתמודד איתו, אפילו קבוצה כמו חולון לא הצליחה להתמודד איתו (ויש לה קו קידמי חזק ומאסיבי יותר). בהתחשב ביכולת של הגארדים של מכבי (סמית ואוחיון לא ממש היו קיימים היום) עוד גארד שקולע (אם מאלט היה קולע כמובן) היה יכול לעשות את המשחק הרבה יותר קל. למרות שזה ממש לא משנה, ככה או ככה היה נגמר אותו דבר ולא ממש היו צריכים להתאמץ במכבי בשביל לנצח. דווקא עם הגבוהים של מכבי ראשון הסתדרה היום טוב, אלו היו הפווארדים שפגעו בה, בורשטיין, בלו ופניני בתוספת כמובן למשחק המצויין של לאנגפורד.

וזה למרות שסופו דווקא נראה מצויין היום מבחינה פיזית ותנועה, ואפילו תרומה (8 נק' ו 6 ריב' זה תרומה גדולה מאד בשבילו לאחרונה). חוץ מזה, שתרשה לי לנחש שבמידה והיה נרשם רק גבוה אחד גם כמות העבירות שהיו נשרקות להנדריקס למשל היו קטנות יותר, ככה זה עם השופטים בארץ.

אז אני מרשה לך לנחש, ניחושים זה טוב. אני חושב שמכבי הייתה נכנסת לבעיית עבירות קשה בקו הקדמי שלה, בטח אם הנדריקס היה משחק יותר 2-3 דקות. הקו הקדמי של חולון מבוסס בעיקר על אתלטיות, של ראשון (שזה בגדול יוטר) מבוסס על משחק כוח עם הרבה מגע שבאופן טבעי סוחט יותר עבירות. לא פלא שאדריאן יוטר הוא אחד מסוחטי העבירות הכי טובים בליגה, לדעתי בהרבה לפני כל אחד בקו הקדמי של חולון.
ההרכב של אליהו ובלו טוב לכמה דקות, בטח לא לשחק 10-15 דקות כמו שלדעתי היה קורה.
נוח מאד להסתכל על סמית ואוחיון, אבל למכבי היו עוד כמה קלעים על המגרש בכושר סביר בהחלט. לא צריך 18 קלעים. צריך שניים-שלושה שקולעים טוב.
עם הגבוהים של מכבי ראשון הסתדרה טוב? תלוי מאיפה מסתכלים. עם כמה נקודות סיים יוטר, אחד השחקנים הכי יעילים בליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 4:26 pm 
Senior

ראובן כתב:
חיפה היא דוגמה מצוינת לחולשת הליגה מבחינה אחת בלבד - זה שקבוצה שאמורה להיות קבוצת צמרת הופכת לבדיחה של הליגה בודאי שזה מחליש אותה (את הליגה). לספור כמה ניצחונות היו בדיוק לקבוצה שהרגע הפסידה עשרה משחקים רצופים זו בעיני אינדיקציה גרועה למדי.

ואגב, ה"תמימות דעים" שאתה מדבר עליה בעליל לא קיימת, כי ממש לא מזמן ניהלת דיון עם צוד על השאלה האם הגליל נחלשה או לא, למשל.

ראובן, זה שכמה אנשים (ואתה בינהם) החליטו שהיא צריכה להיות קבוצת צמרת לא ממש הופכת אותה לכזאת. מי שחשב שסגל שרק נחלש לעומת השנה שעברה יהיה קבוצת צמרת השנה כנראה או שבאמת העריך שהליגה מאד מאד נחלשה השנה או שבאמת לא הבין כמה הקבוצה לא כזאת גדולה. בשנה שעברה גם הפסדנו איזה 10 משחקים רצופים או משהו כזה, לדעתי המאזן שלנו בשלב הזה היה פחות או יותר אותו הדבר. וזה כאמור שלדעתי החזקנו בקבוצה טובה יותר שהשנה אפילו הייתה יכולה להתמודד על הפלייאוף העליון.

תרשה לא לא לקחת ברצינות את דברי צוד שמבחינתי יותר מנסה לשכנע את עצמו שהגליל השנה טובה יותר, ככה זה שאתה במקום השני אתה רוצה לשכנע את עצמך שאתה שם שם כי אתה גדול ולא כי הליגה חלשה (שזאת המציעות לצערי). לדעתי כאמור אם תשאל את עצמך, או תעשה סקר מקיף, אז אלא אם כן אנשים קצת איבדו את הצפון והמצפון תהיה תמימות דעים לגביי 7 מתוך 10 קבוצות שנחלשו, כמו גם לגביי 2 שהתחזקו, וויכוח לגביי ראשון (שלדעתי לא צריך להיות, אבל בעקבות מה שאפי מוציא מהקבוצה השנה אני יכול לראות את הוויכוח הזה קיים). וזה גם כשבנוסף 2 הקבוצות הטובות בליגה שנה שעברה (ביחד עם הגליל שהצטרפה בסיבוב השלישי) נחלשו משמעותית, לא איזה החלשות קטנה, החלשות משמעותית ורצינית כשאחת הפכה לבדיחה של הליגה והשנייה לבדיחה בפני עצמה).

אני באמת חושב שצריך להיות אידיוט (ויסלח לי מי שיפגע מזה מראש) בשביל לחשוב שהליגה השנה לא נחלשה. אפשר להתווכח עד כמה, אפשר להתווכח למה, אבל להגיד שהליגה השנה לא נלחשה זה טיפשות מבחינתי לפחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 4:32 pm 
Senior

ראי, יוטר סיים עם 8 נק' ומכבי הסתדרה איתו טוב.

אתה טועה בטענה שלי, מעולם לא אמרתי שמכבי לא תוכל לנצח את ראשון, לשלוט, ולעשות מה שהיא רוצה בסגל הזה. אמרתי שפערי הרמות כל כך גדולים שזה לא משנה (מכבי הייתה מנצחת את המשחק גם עם 3 זרים ושסופו לא היה משחק בכלל, וגם אז זה היה בקלות לדעתי). רק שלדעתי לפחות עם עוד גארד ואפילו פחות גבוה זה היה להם יותר קל, מהסיבה הפשוטה מאד שראשון קבוצת התקפה בינונית ומטה, היא בנויה על זה שהיא מורידה את הקבוצות למטה, משחקת לאט, משחקת מגעיל, בידודים ואחד על אחד וזהו, ובתוצאה נמוכה וקצב נמוך רוב הזמן המשחקים צמודים, ואז הם מקווים שהיכולת האישית שלהם תנצח את המשחק בשבילם. לא סתם רוב ההפסדים שלהם השנה צמודים מאד מאד. ולכן גם אמרתי לפני המשחק שראשון לא תקלע יותר מ60-70 נקודות, השאלה כמה מכבי תקלע תקבע את ההפרש. לדעתי עם עוד גארד סקורר כמו מאלט, ולמרות גם אם נגיד היה קצת פחות מאסה בפנים וכוח, למכבי אפילו היה יותר קל. ולכן לדעתי גם ההרכב של אליהו ובלו היה יכול לרוץ גם 15 דקות ולהיות טוב יותר אפילו מההרכב עם הגבוה הטבעי, בגלל שאולי יוטר היה עושה עוד 6 נקודות, אבל מכבי הייתה עושה עוד 20 אולי, כשהיא רצה וקולעת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 5:17 pm 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:

האם ראשון של השנה הייתה נכנסת ל1-4 בשנה שעברה?
האם ראשון של השנה שעברה הייתה נכנסת ל1-4 השנה?
יותר מזה, אני לא חושב שיש קבוצה אחת בצמרת השנה (מקומות 2-6) שהייתה נכנסת או מאיימת על המקום ב1-4 בשנה שעברה.
וצריך לזכור, שגם שנה שעברו דיברו על הרמה הנמוכה שרק יורדת כל הזמן, על החולשה של הליגה, אנחנו לא מדברים על שנה טובה לכדורסל ולליגה בשנה שעברה, ועדיין השנה הצליחו להתעלות עוד יותר ולנפק ליגה חלשה אף יותר.
ראשון של השנה שעברה סיימה את העונה במאזן שלילי. אם ראשון השנה יסיימו במאזמן שלילי הרבה אנשים יפלו מהכסא.

התשובות שלי הן לא ולא . מצד שני , השאלות האלו לא שוות הרבה , כי בשום שלב של העונה שעברה עד הפלייאוף לא הייתי אומר לך שראשון תעפיל לפיינל פור .
לטעמי גליל , חולון ואפילו ירושלים ( בתקופה שהיא טיפה מחוברת ) הנוכחיות יכלו לאיים בצורה כזו או אחרת על הפיינל פור אשתקד .
הפסקה האחרונה שלך היא בדיוק הטענה שלי - כל שנה אנחנו שומעים טרוניות על כך ש"הליגה השנה חלשה באופן מיוחד" , וזה קצת מונוטוני מדי עבורי .
אני בהחלט רואה סרט שראשון יסיימו גם העונה במאזן שלילי ( אם כי זה יקרה עקב החלוקה לפלייאוף עליון ותחתון ) .

ראובן , אשדוד העונה עם מאזן של 8-6 ( כלומר 43% ניצחונות ) , בעונה שעברה היה להם מאזן של 14-13 ( 48% ניצחונות ) . האם זה ההבדל הגדול ? ( חוץ מזה שכאמור בהחלט ניתן לטעון שהם נחלשו לא מעט בספסל ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 5:49 pm 
Senior

זכותך כמובן, לדעתי ראשון של השנה שעברה הייתה נאבקת על המקום השני השנה ולא רק על הפיינל פור. סוואן, מיצ'ל, מורגן, מגי וחנוכי, אותו ספסל עם חילוף של בנדה באורלנד. אני חושב שהקבוצה שלהם שנה שעברה הייתה אפילו טובה יותר ונאבקת על המקום השני השנה. בעוד ראשון של השנה לטעמי לא הייתה נאבקת או יכולה לאיים על כניסה לפיינל פור בשנה שעברה. ושוב, זאת עוד הקבוצה שגם אמרתי שעוד ניתן להתווכח בגלל שאפי מוציא מהם המון. ב7 מתוך 10 הקבוצות האחרות לדעתי קשה להתווכח אפילו שהם נחלשו, כולל כמה שנחלשו משמעותית (ירושלים, השרון, חיפה).

ושמלוקי, למה זה קצת מונוטוני מדי שהליגה נחלשת? למה אי אפשר לקחת את זה כעובדה דיי ברורה שמשנה לשנה יש ירידה ברמה, עזיבה של שחקנים משמעותיים יותר לאירופה, הצטברות שלהם בקבוצות הגדולות יותר ויותר. הנבחרות שלנו יורדות לדרג ב' אחת אחרי השנייה, משנה לשנה אנחנו מציגים יכולת פחות טובה בנבחרות ונאלצנו בשנים האחרונות לגייס מתאזרחים (דבר שלא היה קיים בעבר) לנברות הצעירות שלנו, שחקנים שלא משחקים בליגה ולא ישחקו בה גם בשנה-שנתיים הקרובות כי הם בכלל בקולג'. ועדיין אנחנו עמוק בדרג ב', כשלא רואים ממש את העתיד ואיך יוצאים משם בקרוב כנראה. כשמסתכלים על המציאות של הכדורסל הישראלי מאד קל והבין ולהפנים שהרמה כנראה יורדת משנה לשנה, והכדורסל הישראלי הולך אחורה ולא קדימה, ומלבד מכבי הקבוצות הישראליות במגמה שלילית ולא חיובית. דווקא הניסיון להתעלם מזה ולנסות לצייר את הליגה כטובה וחיובית היא הבעיה, במקום להסתכל לאמת בעיניים ולהבין שהמצב הולך ונהיה רע משנה לשנה ולא לנסות לרמות את עצמנו.

ואם אני צריך להמר אז בשנה הבאה יש סיכוי גבוה שלמרות הרמה הירודה השנה היא תרד עוד יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 6:09 pm 
Junior

מאוד קשה לי להשוות בין ראשון של שנה שעבר לזו של השנה, אבל אני כן יודע שהאכזבה ממנה היא עצומה.
כאוהד מכבי, אני אומר בפה מלא שמכבי היא בהחלט לא גדולה אבל ראשון לא באו לעבוד. עצם ההגעה לשלב הגמר היוותה סיפוק לשחקנים של ראשון אחרת אין לי איך להסביר כזה ריפיון הגנתי.
גם את מכבי הנוכחית - הכל כך מוגבלת התקפית - אתה לא מנצח בקרב זריקות בנוקיהו. לאנגפורד חם? תפוצצו אותו, שלחו אותו לקו. בגלל שהוא לא שחקן מעמדות 4-5 אז לא עושים את הטריק הזה? לא נותנים לשחקן עם חומר נפץ כזה בידיים לרוץ בחסימות בכל כך חופשיות, בלי מכות, בלי חילופים בלי כלום.
בכמה רגעי מפתח במשחק, הנדריקס שנכון, הוא ריבאונדר בחסד עם מיקום מעולה לכדורים חוזרים אבל בהחלט לא מפלצת - בסך הכול 2.03 - אין שום סיבה שיתן שם 2-3 'טיפים' קטנים לכדור לעבר הטבעת.
אליהו גם טייל בצבע עשה מה שהוא רוצה. מלכתחילה היה ברור שראשון היא לא הקבוצה ההתקפית הכי טובה בליגה. ביום נתון יש לה כמה כלי נשק לא רעים כמו ג'ו ובאומן שהכדורים אצלו צוללים פנימה אבל לוותר על "מכות" ועל הדברים הקטנים כשאתה בא מול מכבי בנוקיה? נאיביות, או תבוסתנות. מה שתחליטו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 17, 2012 7:00 pm 
Junior

זה בסדר, גם כאן הליגה שלנו בסך הכל מנסה לחקות פורמט מצליח וכלכלי אחר (היורוליג). גם פיינל-פור, גם קבוצות פח שמפסידות למ.כ. הבקעה וכמובן רמה שיורדת בכל שנה.

בעוד 20 שנה בפורום סלניוז סביר להניח ש"האדם הירוק" (בכל זאת, אבולוציה) יכתוב על כמה טוב היה כאן ב2012.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 3:53 pm 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
זכותך כמובן, לדעתי ראשון של השנה שעברה הייתה נאבקת על המקום השני השנה ולא רק על הפיינל פור. סוואן, מיצ'ל, מורגן, מגי וחנוכי, אותו ספסל עם חילוף של בנדה באורלנד. אני חושב שהקבוצה שלהם שנה שעברה הייתה אפילו טובה יותר ונאבקת על המקום השני השנה. בעוד ראשון של השנה לטעמי לא הייתה נאבקת או יכולה לאיים על כניסה לפיינל פור בשנה שעברה. ושוב, זאת עוד הקבוצה שגם אמרתי שעוד ניתן להתווכח בגלל שאפי מוציא מהם המון. ב7 מתוך 10 הקבוצות האחרות לדעתי קשה להתווכח אפילו שהם נחלשו, כולל כמה שנחלשו משמעותית (ירושלים, השרון, חיפה).

ושמלוקי, למה זה קצת מונוטוני מדי שהליגה נחלשת? למה אי אפשר לקחת את זה כעובדה דיי ברורה שמשנה לשנה יש ירידה ברמה, עזיבה של שחקנים משמעותיים יותר לאירופה, הצטברות שלהם בקבוצות הגדולות יותר ויותר. הנבחרות שלנו יורדות לדרג ב' אחת אחרי השנייה, משנה לשנה אנחנו מציגים יכולת פחות טובה בנבחרות ונאלצנו בשנים האחרונות לגייס מתאזרחים (דבר שלא היה קיים בעבר) לנברות הצעירות שלנו, שחקנים שלא משחקים בליגה ולא ישחקו בה גם בשנה-שנתיים הקרובות כי הם בכלל בקולג'. ועדיין אנחנו עמוק בדרג ב', כשלא רואים ממש את העתיד ואיך יוצאים משם בקרוב כנראה. כשמסתכלים על המציאות של הכדורסל הישראלי מאד קל והבין ולהפנים שהרמה כנראה יורדת משנה לשנה, והכדורסל הישראלי הולך אחורה ולא קדימה, ומלבד מכבי הקבוצות הישראליות במגמה שלילית ולא חיובית. דווקא הניסיון להתעלם מזה ולנסות לצייר את הליגה כטובה וחיובית היא הבעיה, במקום להסתכל לאמת בעיניים ולהבין שהמצב הולך ונהיה רע משנה לשנה ולא לנסות לרמות את עצמנו.

ואם אני צריך להמר אז בשנה הבאה יש סיכוי גבוה שלמרות הרמה הירודה השנה היא תרד עוד יותר.

מה ההבדל הגדול בין להיאבק על מקום שני לבין לעלות לפיינל-פור ? בני השרון בשנה שעברה נאבקה על המקום השני וסיימה מחוץ לפיינל פור , השנה עושה רושם ש4-5 קבוצות ייאבקו על המקום השני , כך שברור שחלקן יהיה מחוץ לפיינל פור . מאבק על מקום שני ( או אפילו לסיים בו ) - ממש לא מבטיח פיינל-פור .
אני לא מסכים שירושלים וחיפה נחלשו בצורה משמעותית . חיפה בשתי העונות נראית כמו כלום ושום דבר , וסגל השחקנים לא ממש משנה את זה . לגבי ירושלים , הם לטעמי יתנו איזה ריצה לקראת הסוף , ויסיימו עם מאזן לא רחוק מזה שסיימו בעונה שעברה ( שהייתה בכלל לא מרנינה - נזכיר רק את סולומון וריץ' ) .
איזה שחקנים משמעותיים עזבו לאירופה ?
דווקא אולי אפשר להגיד שמעולם לא היו בליגה כל הרבה מתאזרחים תורמים ( בלו ושייר במכבי , לנדסברג , גרונפלד , רוזפלט , בוסטיין האשדודי , יאן מרטין אם תרצה ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 4:37 pm 
Hall of Famer

"מעולם" זו מילה גדולה. אולי אפשר לומר "אף פעם לא בעידן 4+ הזרים", למרות שגם בזה אני בספק. עד שנות ה-80 ותחילת ה-90 היו פה מתאזרחים בכמות גדולה (הרבה יותר מאשר היום) וגם באיכות גבוהה, ועד שנכנס חוק המתאזרח הבודד באמצע שנות ה-80 היו גם בנבחרת ישראל 3-4 מתאזרחים משמעותיים על בסיס קבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 4:50 pm 
Hall of Famer

ראי צודק. היו מתאזרחים יותר משמעותיים בשנות ה-80' (ואולי גם בסוף ה-70').
דוגמאות למתאזרחים ששיחקו בתקופות שנות:
סוף שנות ה-70': יכולנו למצוא כוכבים כמו: סילבר,בוטרייט,בוב גריפין, אולסי פרי (מ-1979), סטיב קפלן,סטיב שלכטר (שכונו "הסטיבים של הפועל ר"ג"), ניל ווק, בארי ליבוביץ', קני לבנובסקי, ג'ון ויליס (עם הגיור דה-לה שמאטע שלו), אריק מנקין, קאמיל דירקס, רוני לאנג.

במהלך שנות ה-80' היו פה מתאזרחים כמו: פרי, סילבר, ארל וויליאמס, לבן מרסר, דזי בורמור, קני לבנובסקי, ג'ון וויליס, סטיב קפלן, סטיב שלכטר, סטיב מאלוביק (ה"סטיבים" הפכו להיות שלישייה....), האווי לאסוף, גרג קורנליוס, קורקי נלסון, ג'ונתן דלזל, ווילי סימס, ברד ליף. היו גם את החבר'ה מאליצור נתניה שאף פעם לא ידעתי מי היה זר ומי מתאזרח (היו שם חבר'ה כמו טרי פייר וקרל נברסון שאולי התאזרחו בשלב מסוים, לא?). אגב, מה עם התאומים ג'יימס טרי וקית' בנט? אחד מהם גם היה מתאזרח לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:00 pm 
Hall of Famer

לדעתי גם טרי וגם בנט התאזרחו בשלב מסוים של הקריירה. בטח ובטח שפייר (ששיחק במכבי כמתאזרח) ונברסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:01 pm 
Hall of Famer

נברסון, אני די סגור על זה, שיחק בנתניה כזר. הוא התאזרח אחרי זה. פייר וכמובן סימס היו לדעתי מתאזרחים כבר שם. מי עוד נשאר? ג'יימי הול, וחסר לי עוד אחד.

דירקס למיטב זכרוני שיחק בתקופה יותר מוקדמת מהאחרים שציינת. היו כמובן מתאזרחים מצויינים גם לפניהם - חוץ מדירקס היה את שני המעופפים של מכבי ר"ג צ'יטהאם וגורדון, היה את ברודי וצ'ובין במכבי, ג'ק אייזנר בבית"ר ירושלים, וכמובן את טורנשיין, לישינסקי, זולוט וצוקרמן המתאזרחים של הפועל שהביאו לה את הדאבל ב-69'. אחר כך היה בהפועל מתאזרח בשם דייב ניומארק, סנטר ענק ששיחק לפני זה ב-NBA.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' פברואר 19, 2012 5:08 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:07 pm 
Hall of Famer

בעונה ה-1 היו שם סימס,הול,נברסון וג'ף פל.
שנה אח"כ היו שם 6 אמריקאים: סימס ומאלוביק שהיו מתאזרחים בטוח, נברסון, ג'ונסטון, גידינס וטרי פייר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:08 pm 
Senior

מה זה מעולם, כל המתאזרחים הדומיננטים האלה היו בליגה בשנה שעברה (או לפני שנתיים במקרה של רוזנפלד). היחידי שלא היה זה שייר שלא תורם כלום. ובינתיים עזבו ארנולד, קורי קאר ורוטבארט אם כבר נכניס את המתאזרחים לדיון.

שמלוקי, זה הבדל גדול מאד. כמו שאמרתי, המבחן הכי משמעותי אולי זה מבחן ההחלשות של הקבוצות, שכמו שאמרתי לדעתי יהיה קשה להתווכח ש7 מתוך 10 נחלשו, ועוד אחת נתון לוויכוח.

יש הבדל גדול מאד בין להאבק על מקום שני לבין כניסה לפיינל פור. אני שם את סיפור הפלייאוף בצד כי שם הכל יכול להיות (למשל יש סיכוי לא רע שהקבוצה ממקום שביעי השנה תעשה פיינל פור, וזה מבחינתי מראה על חולשת הליגה כי הקבוצה במקום 7 היא קבוצה חלשה עם מאזן שלילי עלוב). ההבדל הוא שהשנה יש יותר קבוצות שנאבקות על הפיינל פור בגלל הירידה ברמה ולא בכלל עליה ברמה. ראשון של שנה שעברה לא נאבקה אפילו על מיקום ב4 הראשונות בסופו של דבר, היא סיימה במאזן שלילי כשהקבוצה שמעליה סיימה במאזן חיובי לא רע בכלל (11-16 נראה לי). הקבוצה הזאת בליגה השנה הייתה נאבקת על מקומות 2-4, זה ההבדל הגדול. הקבוצה שלה השנה שלדעתי לא הייתה נאבקת על מקום ב1-4 בשנה שעברה, היא היום מועמדת לקבוצה מס' 2 בליגה. זה מראה על חולשה, חולשה, חולשה.

אתה יכול לא להסכים שירושלים וחיפה נחלשו, אבל לדעתי אתה עושה את זה סתם לשם הוויכוח ולא ממש מאמין בזה. ירושלים שנה שעברה הייתה קבוצה בדרגה אחת אם לא יותר מעל מה שהיא היום. הזיכרון או הרצון להצדיק את חולשת הליגה כנראה קצת פוגע בשיקול דעת שלך. זה היה הסגל שלהם שנה שעברה, אוחיון, נעימי, סולומון, ריץ, דאוול, רנדל, קלנסי, קוקיה חכמון ומזרחי. זה הסגל שלהם עכשיו, בראדלי, סטרוברי, נעימי, יזרעלי, מזרחי, גרונפלד, רנדל, תומאס, קוקיה וכדיר. למעשה, הם נחלשו בכל עמדה שהם החליפו בה שחקן, חוץ מהעמדה של גרונפלד ואולי כדיר. אם כל הביקורת על סולומון (שעדיין היה סופרסטאר בליגה שמסוגל לנצח משחקים לבד) וריץ (שהיה גארד מוביל בליגה) הם היו בדרגה אחת לפחות טובים יותר ממי שהגיע לשם עכשיו. שלא לדבר על האיבוד של אוחיון שהפך בינתיים להיות רכז ראשון במכבי (מראה גם על חולשת הליגה או מכבי לפחות לפי מה שראי אמר פה יותר מוקדם). יכול מאד להיות שירושלים יעשו ריצה ועוד יסיימו עם מאזן דומה לשנה הבאה ויכול להיות שלא, רק שאתה שוכח דבר אחד... זה לא חוכמה לעשות את זה בליגה כל כך חלשה (לדעתי) ולכן אולי הם יעשו.

לגביי חיפה זה מבחינתי בכלל שטות לנסות לטעון את זה. הסגל שלנו נשאר כמעט זהה לזה של שנה שעברה, ג'קסון, לאנדסברג, פאוול, ווילקרסון וסמית + בן שימול השנה, לעומת ג'קסון, לאנדסברג, רובינסון, ווילקרסון, כדיר, רוטבארט ודרק לאו. מבחינת זרים נשארנו באותו מקום, מבחינת ישראלים איבדנו את כדיר ורוטבארט שהם 2 שחקני נבחרת אם אנחנו אוהבים את זה או לא. זה החלשות של הסגל (אני לא מדבר בכלל על הסגל של תחילת העונה שכלל גם את בראטיץ ואובנון) לעומת השנה שעברה. מבחינת היכולת נשארנו אותו הדבר פחות או יותר, אבל מבחינת הסגל נחלשנו. ואני ממש לא מוציא מכלל אפשרות שהסגל של חיפה בשנה שעברה השנה היה יכול להתמודד על מקום בפלייאוף העליון.

קרו 2 דברים, אחד עזבו 2 שחקנים ישראלים מובילים לאירופה (גרין ומקל) בנוסף לשינוי החוק הרוסי. זה גרם למכבי להביא אליה את אוחיון, ולירושלים למשוך אליה את כדיר גרונפלד ויזרעלי (3 שחקנים ששיחקו בקבוצות אחרות בשנה שעברה, 2 מהם קבוצות 1-4). זה תקע את רוב הישראלים המובילים ב2 הקבוצות האלה או באירופה (שם גם אפיק עדיין משחק), והשאיר לשאר שאריות כשבכל קבוצת צמרת אחרת יש במקרה הטוב ישראלי אחד ברמה גבוה והשאר בינוניים ומטה. אם תסתכל על הסגל של נבחרת ישראל בקיץ האחרון היא מורכבת משחקני הפועל ירושלים, מכבי ת"א ושחקנים שמשחקים באירופה בלבד. אני לא חושב שהיה מצב כזה בעבר, אבל אולי אני טועה. זה כנראה ישתנה בקיץ כשרוט יכנס על חשבון נעימי, אבל המצב הזה מבחינתי אומר המון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:21 pm 
Hall of Famer

גרין שחקן מוביל? הוא לא תרם למכבי לפני שעזב הרבה יותר מששייר תורם היום.
כן, אני יודע על המיתוס שנוצר כאילו אם גרין היה נשאר בארץ, רק בקבוצה אחרת, הוא היה שוב דומיננטי ושחקן מוביל חשוב. אני חושב שהוא היה נשאר בערך כמו שהוא היה, והתוצרת שלו בקבוצתו הבינונית מראה את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:26 pm 
Hall of Famer

שלמה שרף היה אומר עליו את מה שאמר על עופר טלקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 5:57 pm 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
גרין שחקן מוביל? הוא לא תרם למכבי לפני שעזב הרבה יותר מששייר תורם היום.
כן, אני יודע על המיתוס שנוצר כאילו אם גרין היה נשאר בארץ, רק בקבוצה אחרת, הוא היה שוב דומיננטי ושחקן מוביל חשוב. אני חושב שהוא היה נשאר בערך כמו שהוא היה, והתוצרת שלו בקבוצתו הבינונית מראה את זה.

גרין שחקן נבחרת, זה שחקן מוביל גם אם הוא לא תרם במכבי כלום. גרין היה שחקן שמילא מכסה של ישראלי במכבי ת"א, כשהוא הולך (בין אם הוא תורם או לא) אז מישהו אחר בה במקומו.
למשל, שייר לא תורם כלום למכבי, אבל אם הוא ילך לאירופה שנה הבאה (כמו שגרין הלך) ומכבי תקח את לאנדסברג למשל, אז הרמה של הישראלים בשאר ליגה תחלש יותר לא?

גם את הלפרין כמובן צריך להוסיף לישראלי שמשחק באירופה, כשאם הוא היה עובר למכבי זה כנראה היה מפנה את אחד הישראלי האחרים ממכבי (שייר, אוחיון, בורשטיין) לשחק בקבוצה אחרת וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 6:08 pm 
Senior

אגב, לקרוא לשייר "מתאזרח תורם" זה בערך כמו לקרוא ליניב גרין "סנטר מחליף לגיטימי ביורוליג".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 6:20 pm 
Hall of Famer

מה הקשר לזה שהוא שחקן נבחרת או לא שחקן נבחרת? השאלה הנכונה לצורך הטיעון שלך היא - האם גרין, במידה והיה נשאר בארץ אבל בקבוצה אחרת ממכבי, היה שחקן ישראלי משמעותי? לדעתי לא, יחד עם הפציעה בגב הוא הגיע לדרגה של חצי שבר כלי, והביצועים הנוכחיים שלו בקבוצת תחתית באיטליה מראים את זה.
אז הוא הלך, יופי. לדעתי לא הפסד גדול לא למכבי ולא לאף קבוצה אחרת בליגה. גם היום יש במכבי ישראלי אחד שתורם בדיוק כמוהו, כמעט כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 7:05 pm 
Senior

זאת דעתך, סביר שגרין היה שחקן ישראלי מאד מאד משעותי בקבוצה אחרת בליגה, עם קוז'יקרו עדיין מסוגל, בטח שגרין יכול.

ומעבר לזה, אתה ממשיך להתעלם ממה שאמרתי לגביי הוואקום. העזיבה של גרין גרמה למכבי להביא שחקנים אחרים במקום, ואז במקום שהשחקן הזה שלא תורם כלום היה משחק נגיד בהפועל ירושלים, ואז יזרעלי היה נשאר בגליל, גרין לא תורם כלום באירופה, יזרעלי בירושלים, והשחקן הזה לא תורם כלום במכבי. עזיבה של כל שחקן ישראלי משמעותי (וכל שחקן נבחרת הוא שחקן ישראלי בכיר מבחינתי) לאירופה גורמת לאפקט שרשרת שמחליש את שאר הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 19, 2012 7:09 pm 
Senior

איזה ישראלי מכבי הביאה במקום גרין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 116 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר