סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 10, 2024 6:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 3:47 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
סמי בכר להזכירך הפסיק לשפוט לא בגלל מה שציינת (נהפוך הוא, ואני חושב שטעית לא רק בכמה זמן זה היה לסיום), אלא בגלל שהוא העלים מס במאות אלפי שקלים. אבל אל תיתן לזוטות כאלה להפריע לך. ומה גם שאני תוהה אם לא הבנת מה כתבתי או שסתם חבל לך שהת'רד לא נפל לפח ההתקשקשויות וחזר לכיוון רציני יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 3:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ראובן - במצב כזה, המשחק הסתיים. לא מחזירים זמן כל כך קצר לשעון. החוקה אומרת את זה בפירוש.
If a foul is committed when or just before the game clock signal sounds for the end
of playing time, any eventual free throw(s) shall be administered after the end of
playing time.

שים לב למילים or just before. נדמה לי ש-2 עשיריות זה just before...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 4:24 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
אם כבר הזכרת את סטרוברי, ראיתי שהוא שיחק 43 דקות! נח רק שתי דקות במשחק עם הארכה.
שיבחו פה את ניהול המשחק של דרוקר, אבל באמת באמת אי אפשר כמה דקות בלי סטרוברי? ועוד אחרי שהגיע ברדלי לקבוצה? לא ראיתי את החלק האחרון של המשחק, אבל אני מתאר לעצמי שהוא נפל מהרגליים.

ותוצאת +- של מינוס 13...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 4:41 pm 
מנהל פורום

ראובן לדעתי זריף הוא מזמן בכר גרסה 2.0. אחד השופטים המזוויעים. ולדעתי היו במשחק הרבה שריקות שלפחות מהבית נראו בודאות שגויות בצורה אומללה. נכון שאולי הצדק עמם במהלך המכריע של המשחק, אבל לא הרבה מעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 4:45 pm 
Hall of Famer

זריף לא שפט אתמול במשחק .

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 4:45 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
זריף תמיד היה מזעזע טילים ותמיד היה גרוע מבכר, שלמרות הפיודים המתוקשרים והפוזות הוא מבחינה מקצועית יחסית בסדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 5:37 pm 
מנהל פורום

סליחה התכוונתי לגילי עובד שאכן שפט אתמול (מה שלא מנקה את זריף משיפוט גרוע). הם אגב מאוד דומית חיצונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 7:17 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראיתי את המשחק רק מ-5 דקות לסוף הזמן החוקי כך שאין לי מושג מה הלך מבחינת השיפוט עד לאותו רגע ואם מכבי חזרה מפיגור בעזרת השופטים, אבל מה-10 דקות שראיתי היו 3 החלטות שיפוט בעיתיות:
העבירה של בורשטיין שלא נשרקה - יכלה לסיים את המשחק ומצד שני יכלו גם לשרוק לטל ב"ס. בעקבותיה סטרוברי כמעט איבד את הכדור שלמרות שפגע בדרך ביוגב איכשהו הגיע לבראדלי שהצליח להגיע לזריקה בזמן ולנגפורד הדביל (שקלע 3 מהלכי 3 נקודות ברצף ועדיין הצליח לעשות טעות שכמעט עלתה במשחק) עשה עבירה ברורה. היה קשה לראות מהזויות בהילוך החוזר אם בראדלי דרך על הקו. מעניין מה הירושלמים היו אומרים על העבירה שלא נשרקה במידה ולא היו משווים...
בהארכה שתי ההחלטות האלו חזרו איכשהו נגד י"ם:
קודם העבירה של נעימי על טל - הכדור פגע ברגל של טל בזמן הכדרור אבל אני לא חושב ששורקים על זה רגל ואז כשהוא ניסה להשתלט עליו נעמי הכניס לו יד לגוף. יכלו לא לשרוק אבל נראה לי שבמקרה הזה השופטים עשו התחשבנות מקודם.
החלטה נוספת שלא שינתה הרבה, אבל לקראת סיום ההארכה שחקן של י"ם (נראה לי סטרוברי) ניסה להוציא עבירה בזריקה ל-3 והפעם השופטים לא קנו את זה (ההערה הזו לא באה לבטל את השריקה הנכונה מסיום הזמן החוקי).
בכל אופן היה אחלה משחק ואף צד לא יכול להגיד שנשדד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 7:28 pm 
מנהל פורום

העבירה של נעימי היתה עבירה ברורה לחלוטין, לא ברור לי איך אפשר לא לשרוק את זה ולמה זו התחשבנות. הדבר היחיד הוא שהכדור עף מהברך של בורשטיין אבל לדעתי זו לא בעיה משום בחינה (אולי אם בורשטיין היה ממשיך לכדרר?).

לגבי העבירה של בורשטיין על ברדלי, אני חושב שאפשר יחסית בקלות לענות על שאלת ה"מה היה קורה אילו" ששאלת - בהארכה היה את הקטע שאוחיון עבר את סטרוברי ומסר להנדריקס לסל ועבירה שגמרו את המשחק. אני די משוכנע שסטרוברי ניסה לעשות פאול בשלב הזה ולא הצליח, ועובדה שאתה לא רואה אוהדי הפועל מסתערים על הגדרות וטוענים שהשופטים לא בסדר שלא שרקו. במצבים כאלה של סיום משחק לעתים קרובות השופטים נותנים לפאולים שלא שינו שום לעבור והמקרה הזה נכנס לקטגוריה הזו. אין לי מושג אם מבחינה חוקתית טהורה זו שגיאה או לא, בכל אופן בטח לא משהו שמרעיד סיפי עולם.

אני מסכים שהיה קשה מאוד לדעת אם ברדלי דרך על הקו או לא, אבל בהתחשב בזה שאי אפשר לדעת מהצילום השופטים קיבלו החלטה סופר נכונה ולא ראיתי שמישהו בא אליהם בטענות על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 7:34 pm 
Hall of Famer

את המהלך האחרון של הזמן החוקי ראיתי (את השאר עדיין לא) ולא הייתה עבירה של לנגפורד לדעתי. הסברתי את זה בת'רד החוקה, ובהילוך החוזר שצולם מזווית קו הרוחב רואים את זה בבירור.
גם לא הייתה סיבה לשרוק לבורשטיין ב"ס (במידה והעבירה הייתה נשרקת), מה הסיבה בדיוק? בכל אופן, וגם את זה הסברתי בת'רד החוקה, אין משהו דטרמיניסטי בחוקה לנושא, אבל בהתאם להנחיה כללית שיש לשופטים - לדעתי ההחלטה לתת למהלך להמשיך הייתה הגיונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 7:52 pm 
Sophomore

אני קצת מבולבל לגבי השימוש בהילוכים חוזרים.
בידיעות של היום כתוב שהשופטים הסתכלו במוניטור כדי לבדוק אם בראדלי דרך על הקו.
אין איזה סיפור שבאירופה לא משתמשים בהילוכים חוזרים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 7:58 pm 
Hall of Famer

לשופט מותר להשתמש בהילוך חוזר על הזריקה האחרונה בכל רבע/הארכה, כדי להחליט אם נזרקה בזמן ואם היא זריקה ל-2 או 3 (אך ורק סיבות אלה - השופטים לא יכולים למשל לבטל את השריקה לפאול על סמך הילוך חוזר). זה מצוין בקובץ הפירושים.
זו לא חובה, השופט יכול להחליט אם להשתמש בהילוך החוזר או לא.
מה שאומר שבמקרה הזה השופטים פעלו לפי זכות שיש להם בחוקה. יכול להיות שבלאט ביקש מהם לבדוק - זו זכותו של המאמן לבקש בדיקה כזו, והשופטים יכולים לדחות את הבקשה אם הם בטוחים בצדקתם או לקבל אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 8:07 pm 
Hall of Famer

רק בקשה פרוצדורלית - כדי שהשאלות והתשובות בנושאי חוקה יישמרו, אנא תשאלו אותן בת'רד החוקה. תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 9:22 pm 
Freshman

מחצית בחולון, 46-33 לנתניה.
כבוד גדול לנתניה ופרנקו על התקפות מתפרצות פשוט נפלאות. הוא יודע שיש לו סילונים בקבוצה כמו בנקס וליפשיץ ופשוט אומר להם לרוץ בכל הזדמנות אפשרית. בינתיים חולון לא מתמודדת עם זה, נראה לאן זה יתפתח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:33 pm 
Senior

חולון גונבת ניצחון על נתניה בבית בסידרת פוקסים בשניות בדקה האחרונה...

למזלה הגדול מאד של חולון כי הפסד היום היה מביא אותם למשחק עונה בשבוע הבא באשדוד. גם ככה חולון נמצאת במצב לא פשוט, הפסד בשבוע הבא לאשדוד בהפרש גבוה ממה שהם ניצחו ישים אותם במצב לא קל עם סיכוי לאבד את המקום בפלייאוף העליון לאשדוד. לחולון יש להזכיר נשארו משחקים במלחה למכבי בבית, בעוד אשדוד עברה את המשחקים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:41 pm 
מנהל פורום

אולי היו מאבדים את הביתיות בסידרת הפליי אוף בשביל לעוף מהפליי אוף העליון הם צריכים ליפול למקום תשיעי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:44 pm 
Senior

הכוונה כמובן הייתה לבית העליון, לא הפלייאוף. החלוקה בסוף הסיבוב השני. אם היו מפסידים היום, ואז לאשדוד בחוץ בשבוע הבא הם היו נופלים למקום שביעי (בית תחתון) כשהם לפני משחקים מול ירושלים ומכבי. הניצחון היום הציל אותם מלהגיע למשחק הזה בלחץ מאד גדול. עכשיו הם יותר קרובים למקום השני מהשביעי (עד כדי כך המצב צמוד שם), מצד שני כאמור להם נשארו מכבי וירושלים בעוד כל קבוצות הצמרת מלבד ראשון כבר עברו את המשחקים האלה.

ראשון נמצאת גם במצב דומה, משחקת בנתניה בשבוע הבא, אשדוד מכבי וירושלים. אם טיפול במשחק מול נתניה, היא תגיע למשחק נגד אשדוד בלחץ גדול מאד שהפסד שם גם יכול להפיל אותם למטה.

נערך לאחרונה על ידי קוף ירוק בתאריך ב' פברואר 20, 2012 10:48 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:45 pm 
מנהל פורום

הטבלה האלטרנטיבית:

blog.php?u=94&b=21

התחזית שאשדוד תעבור את חולון נראית פנטזיונרית לחלוטין גם בלי התחזית של הטבלה האלטרנטיבית. אפילו אם חולון תפסיד שלושה משחקים מהארבעה שנותרו לה (את חיפה בסוף העונה מותר להניח שהיא תנצח), היא תהיה עם 31 נקודות, תשע מעל מה שיש לאשדוד עכשיו. בחישוב זריז זה אומר שאשדוד צריכה לנצח ארבעה מחמישה, כשהחמישה האלה כוללים לא רק את חולון בבית אלא גם את גליל וראשון בחוץ, וגם הביקעה בבית והרצליה המשתפרת בחוץ לא צפויים להיות משחקים קלים. הרבה יותר סביר שהיא תצא מזה עם ארבעה או חמישה הפסדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:50 pm 
Senior

לא ממש. אשדוד עם 4 נצחונות רצופים. אם נניח ניצחון על חולון (על זה התאוריה מתבססת הרי), הבקעה והרצליה שהם חובה במצב הזה... ניצחון או על הגליל בבית (במחזור האחרון) או על ראשון בחוץ זה לא משהו כזה מופרך.

ברור שזה פחות סביר. קודם כל אמרתי שזה היה הופך מאד ראלי במידה וחולון לא מנצחת היום. אבל עדיין, זה לא משהו לא הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 10:52 pm 
Senior

ראובן, רק שתדע שאתה צריך להתבייש על זה שלא העברת את חיפה לחלק התחתון. זה גם מציג את הטבלה באור מגוחך מבחינתי!!!

וחוץ מזה, רק בגלל זה אנחנו ממשיכים להפסיד.

אני נותן לך אתגר להוריד אותה לחלק התחתון לפני המשחק שלכם בנשר בעוד שבועיים ואני מבטיח לך ניצחון שלנו. בו נראה אם יש לך אומץ!

למרות שמבחינת חיפה לא נראה לי שכדאי, נראה לי שמקומנו בטבלה הנכונה יהיה יותר גרוע מהיום, מקום אחרון בלי שותפים... אז אולי עדיף שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 11:05 pm 
Junior

תוקף של קטש.
טוד וורניק מת, ואמא של וירובניק טינופת.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 11:06 pm 
מנהל פורום

אם אתה מניח ניצחונות על הביקעה והרצליה, למה אתה לא מניח ניצחונות על ראשון והגליל וזהו? כל הכבוד לאשדוד שהם ניצחו ארבעה משחקים לא קלים, אבל הם עדיין צריכים לנצח עוד ארבעה. בכל מקרה, התסריט שבו הם עוברים את הביקעה נראה הרבה יותר סביר. לא הסתכלתי על כל רשימת המשחקים, אבל בטבלה האלטרנטיבית מספיק להם לנצח אותם בבית ושכל השאר יתנהל כרגיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 11:14 pm 
Senior

לא אמרתי לרגע שאני מניח שזה מה שיקרה... אמרתי שזה היה הופך את זה למאד ראלי. זה פחות ראלי היום כמובן, אבל עדיין קיים (במידה וחולון תפסיד באשדוד בהפרש גבוה יותר משניצחה).

אני לא מניח שאשדוד ינצחו את חולון, גם אם היו מפסידים היום אם כבר נכנסים להנחות... פשוט הצגתי מצב אפשרי וראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 11:15 pm 
Senior

ראובן, הם כבר עברו את הבקעה בטבלה הרגילה ורק בגלל הטבלה האלטרנטיבית שלך הם לא עברו לדעתי. אם תוריד את חיפה למיקום הנכון שלה וככה גם את הבקעה, לדעתי אשדוד יעברו את הבקעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 20, 2012 11:42 pm 
Sophomore

הנה תגובה מהפייסבוק של דובי מאת עמית סלונים (אין לי מושג מי זה, אבל זה דיי סוגר את העסק):

===
שאלת שתי שאלות: האם הקטע של יתרון רציני - התשובה היא כן. האם זה תופס במקרים של הכרעת משחק - לא ברור.
מה שכן, העבירה של בורשטיין בטוח נופלת להגדרה של עבירה שצריך לשרוק עליה, מכיוון שהיא הכניסה את השחקן המתקיף לעמדת נחיתות מובהקת (והובילה לאיבוד שליטה וכמעט איבוד כדור)

זה מה שהועבר ברענונים האחרונים של פיב"א:

בשנים האחרונות התפתחה תופעה מוכרת של שריקת עבירות רבות כנגד שחקני שתי הקבוצות בדקות או בשניות האחרונות של משחקים צמודים, וזאת כתוצאה משימוש בטקטיקה לא הוגנת של הקבוצות המנסות לעצור את המשחק במחיר של עבירה אישית רגילה.

הגידול במספר זריקות העונשין בשני צידי המגרש (בדקות הסיום), פוגם ברמת המשחק, ומביא לכך שדווקא בשלהי המשחק לא מתאפשרים מהלכי כדורסל אטרקטיביים ומעניינים.

במשחקים מסוג זה השופטים מתבקשים להחיל באופן דווקני את עקרון היתרון/נחיתות ולהימנע מלהפריע לשטף המשחק, ולהימנע מלהעניש מגע אישי רק כאשר הם סבורים כי אותו מגע:
העניק יתרון לשחקן שאחראי למגע
הכניס את השחקן היריב לנחיתות
הוא חלק מתופעה כוללת של מגע שיטתי שעלול לדרדר את המשחק לאלימות

זכור: אם המגע אינו מכוון ואינו מכניס אף אחד לנחיתות, אל תשרוק!
===

וזו אחת נוספת:

===
אגב, לגבי חוק היתרון, הוא לא רק לגבי עבירות אלא גם לגבי הפרות אחרות ברגעים המכריעים במשחק... כלומר, השופטים אמורים להתעלם אפילו מצעדים של שחקן התקפה במידה וזה לא משפיע בצורה רצינית על המשחק (כלומר לא בצעד וחצי לסל)

הרציונל הוא שהמשחק לא יגיע לרגעי השיא שלו ואז יעצור כל רגע בגלל השופטים
===

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: