סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 08, 2024 5:52 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 11:53 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
עוד מעט נדע מי הקבוצות שישחקו השנה בפיינל 4, אבל כבר עכשיו אפשר לסכם ולבחור את השחקנים הטובים. הבחירה שלי:

החמישייה הראשונה

אנדריי קירילנקו. הלידר הבלתי מעורר. גם מוביל את הליגה באינדקס, גם הרקורד של צסק''א מדבר בעד עצמו. אחרי השנים המבוזבזות (טוב, ככה אני חושב) ב-NBA, אנדריי חזר לבמה המרכזית ומראה מה הוא שווה. בשבילי הוא אחד השחקנים הגדולים באירופה, בקליבר של סאבוניס, וולקוב, שאראס, ברקוביץ', בודירוגה ורבים אחרים.

אראזם לורבק. הייתה לי התלבטות קצת בינו לבין מצ'באן. למילאן גם הייתה עונה גדולה בפרטיזן, אבל אני בוחר בלורבק, כי לנבארו באמת עונה בינונית ומטה, ולורבק לא רק היה השחקן הבולט בבארסה, אלא גם היציב ביותר (למעט למשחק הלא קובע מול מכבי, ועוד שני משחקים הכי קלים מול ליובליאנה - לא ירד מדאבל פיגרס). מצד שני, היה למצ'באן קל יחסית לשחק לצד החיה כמו פקוביץ', ועדיין פרטיזן גם לא הצליחה להפתיע העונה.

ננאד קריסטיץ'. גם הבחירה בסנטר לא קשה במיוחד. קריסטיץ' ללא ספק הסנטר הטוב היום בליגה, בעונה הכי טובה שלו באירופה.

הנרי דומרקנט. הוא הבחירה שלי לעמדת הסקורר, והוא באמת אחד הסקוררים הגדולים בליגה שלטעמי לא זכה להערכה לה הוא ראוי עד היום. כי תמיד היו לפניו נבארו, ספאנוליס ואחרים. העונה יש לאוניקס קבוצה מאוד חביבה, עם מאמן מצוין, ושחקנים טובים, אבל דומרקנט הוא מעל כולם שם.

בו מק'קאלב. גם השחקן הטוב באחת הקבוצות הכי טובות השנה באירופה. לא ירד אפילו לא פעם אחד מדאבל פיגרס. קולע באחוזים מדהימים יחסית לגארד.

החמישייה השנייה

מילאן מצ'באן - כבר כתבתי למה.

גיורגי שרמדיני - לא רק בגלל הסטטיסטיקה ואפקט ההפתעה של קאנטו. פשוט סנטר מצוין.

ואסיליס ספאנוליס - הפעם בחמישייה השנייה, אבל הוא עדיין כאן, ועדיין מסוכן, ועדיין מוביל את אולימפיאקוס שעדיין בטופ האירופי.

סוני ווימס - כמו שנאמר, החלום הרטוב של כל קבוצה באירופה. נתן דחיפה ענקית לז'לגיריס.

דימיטריס דיאמנטידיס - איך אפשר בלעדיו? לא בחמישייה הראשונה בגלל מק'קאלב, אבל מי אנחנו שנזלזל באחד הגדולים בכל הזמנים? לך תדע, אולי עוד יניף את הגביע השנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 12:54 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לנגפורד במקום ווימס. ועם כל הכבוד, אין שם מקום לשרמדיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 1:07 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שעם כל הכבוד, תתקשה למצוא מישהו שמגיע לו להיות שם במקום גיורגי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 1:16 pm 
Hall of Famer

אנדרסן, באטיסט
לא קשה כל כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 1:31 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כמה גדולה היתה העונה של מצ'באן אם פרטיזן אפילו לא עלתה שלב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 1:40 pm 
Junior

עד כמה שני זוכר החמישיות ביורוליג מחולקות לבחירה בעמדה 1,2-3,4-5.

יהיה מעניין לראות מי יכנס לחמישיה,מקאלב או דיאמנטידיס,אני גם כן הולך עם האמריקאי-מקדוני שממשיך עונה נהדרת מהקיץ הענק שנתן.

לורבק יכנס או במקום קרסטיץ' או בכלל לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 2:30 pm 
Sophomore

THE G1 כתב:
עד כמה שני זוכר החמישיות ביורוליג מחולקות לבחירה בעמדה 1,2-3,4-5.

יהיה מעניין לראות מי יכנס לחמישיה,מקאלב או דיאמנטידיס,אני גם כן הולך עם האמריקאי-מקדוני שממשיך עונה נהדרת מהקיץ הענק שנתן.

לורבק יכנס או במקום קרסטיץ' או בכלל לא.

לא רואה מצב שדיאמנטידיס יכנס במקום מקאלב. מי שראה אותו משחק העונה יכול להעיד שהוא נותן עונה מדהימה, שולט לחלוטין במה שקורה על המגרש ונתן כמה משחקים רצחניים. דיאמנטידיס שחקן ענק, אבל הוא לא בעונה טובה כל כך. ירד השנה בתפוקה ויחד איתו גם פאו גמגמה, סיינה של מקאלב (שהוא ה-כוכב שלה) היתה הרבה יותר מרשימה.

לא הבנתי למה שלורבק יכנס במקום קרסטיץ' או בכלל לא?
קרסטיץ' ביי פאר ה-5 הכי טוב, לורבק ה-4 הכי טוב, לא רואה פה מקום לשינויים יותר מדי. (קירילנקו 3).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 2:47 pm 
מנהל פורום

שמרדיני זוכה להערכה שלך אולי בגלל ההפתעה, אבל בפרפורמנס נטו, באטיסט היה טוב יותר בלי להציץ במדדים רק מלראות את שניהם משחקים לפחות 5 פעמים העונה, באטיסט ממש אס שמנצח משחקים, שמרדיני בוסט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 3:21 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

איזה משחק באטיסט ניצח העונה? בשום פנים לא מכניס אותו בגלל הפתיחה הנוראית, כאשר הוא הגיע לא בכושר וכבד במספר קילוגרמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 3:28 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ווימס שחקן בהחלט מוכשר אבל בחיים לא הייתי מכניס לחמישייה שחקן שהקבוצה שלו לא ניצחה משחק בשלב השני.
כנ"ל לגבי מצבאן שאפילו לא עלה שלב ונהנה מאוד מהנוכחות של פקוביץ לידו. אם כבר להנדריקס יותר מגיע להיות בחמישייה השנייה (שני במדד בטופ 16). אה, וקירילנקו היום הוא 4 ולא 3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 3:54 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
אה, וקירילנקו היום הוא 4 ולא 3.

אני חושב שקזלאוסקאס יתווכח איתך על זה, כי צסק"א משחקים הרבה מאוד בחמישיות שכוללות את קירילנקו ליד חריאפה/ורונטסביץ'/לברינוביץ' וקרסטיץ'/קאון/לברינוביץ' בסנטר. הוא משחק גם ב-4, אבל פחות. ולכן אפשר לבחור אותו בתור ה-3 בחמישית העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 7:23 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אין בעיה. האמת שאין ממש 3 אחר שהרשים במיוחד העונה.
אני גם חוזר בי בעניין ווימס, אין אף SF אחר שהרשים במיוחד אז מגיע לו מקום בחמישייה השנייה.
חמישייה ראשונה: מקאלב, דומרקנט, קירילנקו, לורבק, קרסטיץ.
חמישייה שנייה: DD, ספאנוליס (הייתי מכניס את לנגפורד אבל היווני הוביל כמעט לבד את אולימפיאקוס שאיבדה מנכסיה להצלבה), ווימס, הנדריקס, שמרדיני (עזר לקאנטו המפתיעה להגיע מרחק יריקה מההצלבה עם מספרים נהדרים ואף סנטר אחר מהמובילים בעונה שעברה לא הרשים במיוחד השנה (סופו, באראץ, בורוסיס)).
יצא דומה לפרודו חוץ מריצ'י שמחליף את מילאן.
עכשיו שמתי לב שאם שמים את פארמר בצד אז השחקן היחיד במכבי שהגיע לממוצע קליעה בספרות כפולות הוא לנגפורד עם 10 עגול (ועוד 4 עם מעל ל-9)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 8:40 pm 
Hall of Famer

לנגפורד אמנם קלע רק 10 בממוצע, אבל זה בגלל המשחקים הראשונים החלשים בהם הוא עדיין לא התאקלם. בטופ 16, הממוצע שלו נושק ל 15.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 9:07 pm 
Sophomore

גם הנדריקס בוודאי עובר את העשר, אם סופרים רק מהעזיבה של פרמר.
אבל בכל מקרה לא ברור לי מה זה אומר שבמכבי תל־אביב רק שחקן—שניים מגיעים לממוצע של עשר נקודות במשחק. הייתי גם מנחש שהמצב הזה בכלל לא יוצא־דופן באירוליג, לנוכח המגמה (שכבר נידונה בפורום הזה בהרחבה) למנוע משחקנים את המאמץ העליון שבעשרים וחמש דקות למשחק ר״ל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 9:45 pm 
Junior

sir charles כתב:
אין בעיה. האמת שאין ממש 3 אחר שהרשים במיוחד העונה.
אני גם חוזר בי בעניין ווימס, אין אף SF אחר שהרשים במיוחד אז מגיע לו מקום בחמישייה השנייה.
חמישייה ראשונה: מקאלב, דומרקנט, קירילנקו, לורבק, קרסטיץ.
חמישייה שנייה: DD, ספאנוליס (הייתי מכניס את לנגפורד אבל היווני הוביל כמעט לבד את אולימפיאקוס שאיבדה מנכסיה להצלבה), ווימס, הנדריקס, שמרדיני (עזר לקאנטו המפתיעה להגיע מרחק יריקה מההצלבה עם מספרים נהדרים ואף סנטר אחר מהמובילים בעונה שעברה לא הרשים במיוחד השנה (סופו, באראץ, בורוסיס)).
יצא דומה לפרודו חוץ מריצ'י שמחליף את מילאן.
עכשיו שמתי לב שאם שמים את פארמר בצד אז השחקן היחיד במכבי שהגיע לממוצע קליעה בספרות כפולות הוא לנגפורד עם 10 עגול (ועוד 4 עם מעל ל-9)

מדהים שאם אתה עושה חישוב גס מאוד - חיבור ממוצע הנקודות של החמישייה הראשונה, אתה מגיע לזה שהיא לא מגיעה ל- 80 נקודות אפילו.
מכעיס, מבאס ומעצבן מה שקורה עם הרוטציות האלו. חמישיית העונה עם איזה 76-75 נקודות בממוצע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:02 pm 
Hall of Famer

מה כל כך מכעיס, מעצבן ומבאס בזה? אנשים פשוט לא שינו פאזה משנות התשעים ביורוליג. כמה אפשר לכתוב, ולחזור ולאזכר שבקבוצות האיכות של היורוליג משחקים רוטציות ארוכות יחסית של שחקנים איכותיים, ואין יותר תופעות של סקוררים 20+ בקבוצות האלה? נכון שהיורוליג פחות כיף לצפייה מהNBA ועניין הסגנון והסקורינג זה חלק מזה, אבל אני לא מקבל את זה כסימן לירידת איכות בליגה. פשוט שינוי תפישתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:05 pm 
Hall of Famer

frodoborg כתב:

אנדריי קירילנקו. הלידר הבלתי מעורר. גם מוביל את הליגה באינדקס, גם הרקורד של צסק''א מדבר בעד עצמו. אחרי השנים המבוזבזות (טוב, ככה אני חושב) ב-NBA, אנדריי חזר לבמה המרכזית ומראה מה הוא שווה. בשבילי הוא אחד השחקנים הגדולים באירופה, בקליבר של סאבוניס, וולקוב, שאראס, ברקוביץ', בודירוגה ורבים אחרים.

רציתי רק להגיד יופי של נושא, אבל המשפט על קירילנקו מנע ממני. כמה אירופופיל אפשר להיות? מילא שנים מבוזבזות באן.בי.איי, אבל אנדרי חוזר לבמה המרכזית? מה אחרי השנים המבוזבזות בליגה המשנית ההיא בארה"ב, עכשיו סוף סוף הוא במקום המרכזי של הכדורסל העולמי? בנוסף, רק לי מפריע השם וולקוב לצד השמות האחרים?

חוץ מזה, אני ממש לא מתלהב משרמדיני. אני מת שהוא יהיה השחקן שיחליף את סופו והנדריקס במכבי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:08 pm 
Junior

לא רמזתי לירידה באיכות הליגה. אנשים משלמים כסף לראות פעם בשבוע את הכוכבים של הקבוצות.
מק'אלב - 26 דק' בממוצע.
קירלנקו - 28.
קרסטיץ - 23.
ואני עוד יכול להמשיך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:26 pm 
Hall of Famer

בשם אילו אנשים אתה מדבר?

שמע, המאמנים לא טיפשים ובטח לא רוצים להפסיד, מה גם שהם יודעים יותר ממה שאתה ואני יודעים. אין שום סיבה לקרוע את נבארו/קירילינקו/מקאלב 40 דקות על המגרש כשיש קבוצה עמוקה שיכולה לתת קצת לנוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:42 pm 
Hall of Famer

נדב, לא מקבל את מה שאתה אומר. לא אומר שהמאמנים טיפשים, אבל לפעמים יש קונבנציות שקיימות. למשל אם אוברדוביץ' משתמש בסגל של 12 שחקנים, למה לא אני? לפעמים באמת קבוצה נבנית מסגל עמוק וקיימים חילופים חברתיים, כי קשה לא לתת דקות כמעט בכלל לשחקן ה-11 שיכול להיות כוכב בקבוצת יורוקאפ ומקבל המון כסף.

אין צורך לקרוע שחקנים כשההפרשים גבוהים, אבל כשהמשחקים צמודים, לא רואה סיבה לתת לשחקנים מספר כזה של דקות. באן.בי.איי, בלוח משחקים יותר עמוס, הכוכבים משחקים מעל 10 דקות למשחק יותר ולא ראיתי אותם נופלים כל כך מהרגליים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:55 pm 
Hall of Famer

אני לא זוכר יותר מדי מקרים אבסורדיים של משחקים שבהם קבוצה גדולה היתה צריכה את הכוכב שלה במשחק חשוב, והוא לא עלה בגלל "קונבנציה". המאמן היחיד שאני יכול לחשוב עליו שהלך ראש בקיר עם העניין הזה הוא כמובן אאיטו, ואני לא חושב שיש הרבה מהסוג הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 10:57 pm 
Senior

הממממ, מה זה "לקרוע שחקנים"? רוב השחקנים ביורוליג להוציא את אלה של מכבי משחקים פעמיים בשבוע, וקצב המשחק של היורוליג הוא הרבה הרבה יותר איטי ממשחק ממוצע ב-NBA. עד לפני 6 שנים זה היה דבר מקובל לחלוטין ששחקנים מובילים משחקים 25-30 דקות והכוכב שלך הוא בדרך כלל שחקן שמשחק 30 דקות ומעלה. אנתוני פארקר ב-3 שנים שלו במכבי שיחק 35 דקות באופן קבוע. הולדן(ששיחק ליד פאפאלוקאס ולאנגדון) שיחק 31-32 דקות למשחק. מרכוס בראון שיחק 34. היוצא דופן היחיד שאני ראיתי זה לואיס סקולה ששיחק 28 דקות, אבל אני מניח שזה בגלל קצב צבירת עבירות גבוה מאוד(3.7 למשחק). סקולה היום היה משחק כנראה 24-25 בקצב צבירת העבירות הזה. למה אוהד של פאנאתנייקוס צריך לראות את צארצאריס במקום את באטיסט? האם אובראדוביץ' חייב משהו למישהו שהוא משתף אותו? אני זוכר את אובראדוביץ' מחתים את יאבטוקאס(בשיאו, לא השחקן הגמור שראינו בנוקיה לפני שלושה שבועות) ומייבש אותו כל העונה על הספסל בלי לעשות חשבון לאף אחד. כנ''ל קירילנקו או מקאלב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 07, 2012 11:46 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
frodoborg כתב:

רק לי מפריע השם וולקוב לצד השמות האחרים?

לי דווקא מפריע השמות של האחרים ליד זה של סאבוניס שהוא טופ 5 באירופה בכל הזמנים כאשר השאר הם איפשהוא באמצע- סוף העשיריה השניה(אולי בודירוגה קצת למעלה יותר ואלכסנדר וולקוב הרבה יותר למטה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 12:51 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה מובן מאליו שהרוטציות הארוכות מורידות את הרמה ביורוליג. לא במובן של קרסטיץ' קולע 14 נקודות במקום 20 אז הוא שחקן פחות טוב, אלא במובן שכשיש יותר שחקנים בקבוצות הבכירות אז יש פחות שחקנים בקבוצות הפחות בכירות. אני חושב שגם שמה שקורה בקבוצות הגדולות זו גם הדגמה יפה של עקרון התמורה השולית הפוחתת, אבל על זה אפשר להתווכח. וחוץ מזה שמותר להתבאס מזה, ככה שהתגובה של נדב לא ברורה לי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 10:39 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

עמוס לב כתב:
frodoborg כתב:

רציתי רק להגיד יופי של נושא, אבל המשפט על קירילנקו מנע ממני. כמה אירופופיל אפשר להיות? מילא שנים מבוזבזות באן.בי.איי, אבל אנדרי חוזר לבמה המרכזית? מה אחרי השנים המבוזבזות בליגה המשנית ההיא בארה"ב, עכשיו סוף סוף הוא במקום המרכזי של הכדורסל העולמי? בנוסף, רק לי מפריע השם וולקוב לצד השמות האחרים?

חוץ מזה, אני ממש לא מתלהב משרמדיני. אני מת שהוא יהיה השחקן שיחליף את סופו והנדריקס במכבי.

"חוזר לבמה מרכזית" - לא התכוונתי גאוגרפית, אלא החזרה לתפקיד הטבעי שלו, להוביל, להצטיין בהכל וחו'. לגבי המבוזבזות... אתה מאמין שקירילנקו מיצא את עצמו בנבא? תקף תגיד שגם קוקוץ' הגיע למיצוי עצמי מלא בשיקגו.
וולקוב היה מגדולי הכדורסלנים בזמנו. הפציעות הפריעו לו מאוד להגיע לטופ, אבל ההשוואה מאוד לגיטימית בעיניי, כי וולקוב, כמו קורילנקו היה אול-אראונד ושחקן כמעט מושלם.
לגבי שרמדיני, אני גם מת שהוא יגיע למכבי, אבל מסיביות אחרות :mi_ga_et:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: bill_tipesh ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה