סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 11:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 1:21 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
הכוונה שלי הייתה למהלך הזה: http://www.calcalist.co.il/marketing/ar ... 65,00.html
ובכל מקרה, האם שטראוס יכלו להתנתק מהחוזה שנחתם לפני 2004, או לחילופין חידשו אותו בין 2004 ל-2008?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 1:28 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נו, אז מה הראית פה? שב-2008 נפסקה החסות? אמרתי את זה בעצמי. זה היה 4 שנים אחרי שהחברות התמזגו.
אני לא יודע מה היה המצב החוזי, אבל קשה לי להאמין שחוזה אימוץ נמשך 4-5 שנים ללא אפשרות יציאה למי מן הצדדים (בטח לצד המאמץ). די בטוח שהאימוץ של מכבי נמשך ברצון שני הצדדים אחרי המיזוג הסופי בין החברות, ובוודאי הרבה שנים (יותר מ-10) אחרי מהלך הרכישה.
אם לקשר את זה למגדל ולירושלים, כרגע מתבצע מהלך הרכישה (ואפילו הוא מן הסתם עוד לא הושלם), אז לדעתי יעברו שנים לפני שיוחלט על מהלך כמו שסומו מדבר עליו, אם בכלל (וגם אז, לא הפועל ת"א תהנה ממנו).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 1:35 pm 
Junior

זו לא הנקודה. עד כמה שאני זוכר היו מספר שלבים:
1. רכישת עלית ע"י שטראוס ופדרמן. שתי החברות מנוהלות בנפרד. לדעתי הם לא קנו את השליטה בחברה מן ההתחלה.
2. העזיבה של פדרמן את שטראוס.
3. המשך התמיכה של עלית במכבי (האם במקביל שטראוס תמכו בנהריה?).
4. איחוד החברות לקבוצה אחת ב-2004 כאשר שטראוס הוא השם המוביל ועלית תחתיו.
5. 2008 - איחוד המותגים תחת השם שטראוס - אסטרטגיה שיווקית חדשה לכל קבוצת שטראוס, והניתוק ממכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 1:37 pm 
Junior

ונקודה אחרונה, לעומת מכבי שמציגה יציבות והמשכיות מקצועית גם בעונות חלשות, הפועל רחוקה מכך. לכן דווקא ניתוק הזיקה בי י-ם למגדל, אשר יכול להעביר סכום גבוה בתקציב השיווק ליעד אחר, נראה יותר הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 1:38 pm 
Junior

וכדי להפוך זאת לקל יותר לראי: תבדוק את נדב צנציפר מתאריך 29.12.09:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340, ... 86,00.html

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 2:27 pm 
Hall of Famer

איך אני אוהב שאנשים מביאים לי "הוכחות" ו"הבהרות", ובעצם תוקעים לעצמם גול עצמי ועושים את העבודה שלי יותר קלה.
כדי לעשות את זה יותר קל לסומו, באמת נראה מהידיעה הזו שהוא ממש שש לחבר את השם שלו להפועל ת"א. למעשה הוא עליז, שמח וגאה על זה. רואים את זה בכל מילה שלו במאמר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 2:30 pm 
Junior

לא אמרתי שהוא שש. אתה טענת שזה לא פורסם, הוכחתי שכן. לגבי היתר נחכה ונראה.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 2:32 pm 
Hall of Famer

לא לא, ילד. אני טענתי שהוא ביקש לשמור את זהותו בסוד. זה מה שאתם טענתם בעצמכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 2:45 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
אם הוא עשה את זה, הוא עשה את זה לגמרי בסוד. אני זוכר שהתעקשתם לכנות אותו "איש עסקים אלמוני שביקש להישאר בעילום שם" (שברגע זה נעלם עילומו, מן הסתם). מעניין מאד.
.

ברגע זה, לא אלא ב-דצמבר 2009

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 2:57 pm 
Hall of Famer

בסדר, אז לא נעלם עילומו ברגע זה, נעלם עוד קודם בחסות מדליף כלשהו. זה לא משנה את העובדה שהוא ביקש לשמור את זהותו בסוד (אתם אמרתם כך), ושגם לאור זה וגם לאור הכתבה שהבאת הוא לא כל כך מהר קושר את שמו ואת עסקיו בגלוי להפועל ת"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 5:34 pm 
Hall of Famer

מאדים כתב:
זו לא הנקודה. עד כמה שאני זוכר היו מספר שלבים:
1. רכישת עלית ע"י שטראוס ופדרמן. שתי החברות מנוהלות בנפרד. לדעתי הם לא קנו את השליטה בחברה מן ההתחלה.
2. העזיבה של פדרמן את שטראוס.
3. המשך התמיכה של עלית במכבי (האם במקביל שטראוס תמכו בנהריה?).
4. איחוד החברות לקבוצה אחת ב-2004 כאשר שטראוס הוא השם המוביל ועלית תחתיו.
5. 2008 - איחוד המותגים תחת השם שטראוס - אסטרטגיה שיווקית חדשה לכל קבוצת שטראוס, והניתוק ממכבי.

לגבי סעיף 1 - עד כמה שאני זוכר הרכישה הראשונית הייתה באמצע שנות ה-90 ואחרי שנה שנתיים, עוד לפני סוף העשור, הם כבר הפכו לבעלי השליטה בחברה.
לגבי סעיף 3 - אכן הייתה תקופה שעלית תמכו במכבי ובמקביל שטראוס תמכו בנהריה, דיברו קצת על הנושא הזה שבעצם חברה אחת תומכת בשתי קבוצות. לא זוכר אחרי כמה זמן, נדמה ליעונה אחת או שתיים, שטראוס החליטה להפסיק את התמיכה.

זה למען ההיסטוריה, אבל בעצם אתה רואה פה את המקבילה? אליהו ומגדל נמצאים בתחילת סעיף 1. ייקח עוד זמן עד שיגיעו לסעיף 5, אם בכלל (בסופו של דבר הכל יוחלט לפי הביזנס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 6:28 pm 
מנהל פורום

מאדים כתב:
זה לא פרסום, זה גמ"ח.

לא בטוח שמנהל השיווק של מגדל יסכים איתך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 08, 2012 6:57 pm 
Junior

ראי, אני מסכים לגבי הסיפא - אנחנו בתחילת סעיף 1 וצריך לראות אם בכלל הרכישה תאושר. יחד עם זאת אין מניעה שמהרגע שהיא תאושר השלבים הבאים יתרחשו הרבה יותר מהר. הערך של הפועל כמועדון מוביל, מקצועי ומצליח - לצערי הרב - בירידה חדה.

אוריאל, מנהל השיווק אולי לא יסכים איתי בקול רם, אבל הפועל היא הפיקסציה של יו"ר החברה. יש לי תחושה שפוגל, שמחפש את דרכו ע"פ הפרסומים החוצה כבר כמה חודשים, היה מאלה שלחצו על עסקת אגייאר כי הוא הפנים שהתמיכה של מגדל במועדון לקראת סיום. זו כאמור רק ספקולציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 1:23 pm 
Hall of Famer

על פי כל הפירסמוים באתרי התקשורת מגדל תכבד את החוזה עם ירושלים גם לעונה הבאה ובקיץ 2013 היא כנראה תפרד מהבירה .

ביוני 2013 הארינה תהיה מוכנה(בשלב הראשון עם 5600 מקומות ישיבה) ,מן הסתם יכנסו עוד ספונסרים גדולים וגומא (ואולי גם רענן כץ) יגדליו את התמיכה הכספית ובבירה יחזרו לתקציבים כמו בתקופת גאידמק ואולי גבוהים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 1:54 pm 
Hall of Famer

אז תראה לנו פרסומים כאלה.
בסופו של דבר זה ביזנס. אם מגדל תחליט שירושלים טובה לה לביזנס מעבר ל-2013 היא תישאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 2:27 pm 
Hall of Famer

זה פורסם בין היתר במגזין כלכליסט ,ברור ששום דבר לא סופי.

לדעתי שכהארינה תהיה מוכנה ירושלים תקבל מהיולב שיריון למוקדמות היורוליג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 3:30 pm 
Hall of Famer

קצת מוזר לעזוב את ירושלים בדיוק בנקודה שבה היא עוברת לשחק במגרש של הגדולים (תרתי משמע..)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 4:05 pm 
מנהל פורום

מה שפורסם בכלכליסט הוא ניחוש במקרה הטוב הנחה הגיונית לא מבוסס על שום מידע או אפילו הדלפה ממגדל
הפרצוף החדש של הפועל ירושלים שווה ת'רד נפרד, מחר יש לי 12 שעות טיסה אולי אתוב פוסט על זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 4:30 pm 
Hall of Famer

RREEDDTT. כתב:
זה פורסם בין היתר במגזין כלכליסט ,ברור ששום דבר לא סופי.

לדעתי שכהארינה תהיה מוכנה ירושלים תקבל מהיולב שיריון למוקדמות היורוליג.

1. לא נכון, מעבר להגיגים של כתב שהם לא יותר טובים מהגיגים שלך.

2. נקרא לזה בלשון נקייה - כמות גדולה של דמיון יוצר... קבוצות מבוססות, וותיקות ובעלות אולם יותר גדול מהארינה לא מקבלות שיריון למוקדמות היורוליג. גם ירושלים לא תקבל.

אבל אולי היא תשוזמן... עכשיו, כשיש שלושה שלבי מוקדמות עם 16 קבוצות, יש המון ויילד-קארדים לחלק.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ד' מרץ 14, 2012 5:37 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 5:34 pm 
Senior

לא צריכים להיות גאונים גדולים בשביל לדעת שהתמיכה של מגדל בירושלים בדרך לסיום. אין לתמיכה בסכומים שמגדל תומכת בירושלים באמת סיבה או יתרון כלשהו (אחרת לקבוצות כמו הפועל ת"א או חולון היה הרבה יותר קל למצוא ספונסרים) הם תומכים בה בעיקר בגלל רצונו והחיבור של פוגל לירושלים. ברגע שפוגל לא יהיה שם סביר שהתמיכה תסתיים באותה המהירות. אם יש הסכם מן הסתם הם יכבדו אותו, אם יש אפשרויות יציאה (בדרך כלל יש כאלה בחוזים, בטח של חברות שיכולות להרכש כל הזמן) לא מן הנמנע גם שינצלו אותו וכבר בקיץ ההסכם יסתיים.

זה שאוהדי הפועל ת"א רכשו את הקבוצה זה רק פרט פיקנטי שיעניין בעיקר את אוהדי הפועל ת"א שאולי יחשבו שזה בגללם.

מאדים, אני לא בטוח שפוגל ידע שזה הולך לבוא. מה שכן אני למשל מעריך שהסיבה שירושלים לא מתנתקת מאגאייר למרות כל הבעיות איתו לאחרונה והערפל סביב העתיד של דני קליין, הסיבה שהם לא מבטלים את ההסכם איתו ומחזירים לו את הכסף היא גם העניין עם מגדל. בהנתן במצב שמגדל יעזבו את ירושלים + יזרקו את אגאייר החוצה יש מצב שהם ימצאו את עצמם עם תקציב מאד נמוך (זה בערך פחות 3 מיליון דולר) ומצב קשה שהם פשוט לא יכולים להרשות לעצמם. ולכן אין להם בריירה אלא להתמודד עם אגאייר ולנסות להסתדר איכשהו כי אם לא המצב יהיה עוד יותר גרוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 5:39 pm 
Senior

אבימאל כתב:
קצת מוזר לעזוב את ירושלים בדיוק בנקודה שבה היא עוברת לשחק במגרש של הגדולים (תרתי משמע..)

הייתי שמח להסבר ממישהו מאוהדי ירושלים למה הם חושבים שהארנה תשנה את הקבוצה ותעביר אותה למגרש של הגדולים? יש תחושה כזאת גם בחיפה בצורה לא ברורה עם המעבר לרוממה המשופץ, ואיכשהו כל הדברים האלה נראים לי בעיקר כמו משאלות לב בלי קשר למציאות.

ירושלים לא ממלאת את מלחה היום כשהוא מכיל 2200 מקומות. כשתהיה ארנה זה יהיו 2000 צופים באולם של 5600. ביג דיל. לא רואה ספונסרים ואנשים שמצטרפים בגלל הארנה, לא לחיפה ולא לירושלים אם כל הכבוד.

היתרונות היחידים שאני רואה שזה נותן הם אפשרות משחק ביורוליג (אבל ביניינו אף קבוצה אל ממש בכיוון להגיע לשם בתנאים הקיימים היום). ואפשרות לארח את המשחקים המכריעים בארץ כמו גביע ופיינל פור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 5:44 pm 
Hall of Famer

השאלה היא מה יהיה בשנה-שנתיים הראשונות של הארינה. הארינה תתן בשלב הראשון תחושה של התחדשות ונובלטי מסויים שימשוך קהל בטווח הקצר, לדעתי בשנה הראשונה ירושלים תעבור בהרבה את שיא הקהל השנתי שלה. השאלה אם את זה היא תוכל למנף להמשך, אם היא תמשיך להיראות... ובכן... כמו השנה, זה לא יימשך הרבה זמן. הצורה שירושלים תיראה בשנה-שנתיים הראשונות של הארינה היא קריטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 5:52 pm 
Senior

לא יודע כמה קהל הם ימשכו כבר. אז יביאו 2500 (לא רואה אפשרות שמסוגלים להביא יותר זה למשחקי ליגה רגילים). נכון שנגד מכבי אני מניח שהם יכולים למלא את האולם, נגד הפועל ת"א יהיו מסוגלים כנראה להביא איזה 3000-4000. לא חושב שפוטנציאל הקהל הירושלמי ביום יום הוא גדול הרבה יותר. הליגה פה פשוט לא מספיק מעניינת לצערי ואני לא רואה את העניין סביב ירושלים גדל בגלל הארנה. האפשרות היחידה היא איכשהו כניסה ליורוליג, ואז מכירת מינויים ליורוליג שיכולה באמת להביא איזה בסיס גדול מאד כמו שבמכבי קונים את הכרטיסים בשביל היורוליג. אבל ירושלים לא תקבל את המקום ביורוליג בקרוב כנראה כמו שאמרת, ולכן כל המעבר על לשחק במגרש של הגדולים לא ממש ברור לי. לא רואה שידרוג שהארנה נותנת לירושלים יותר מידי מאשר כאמור אפשרות לשחק ביורוליג אם יקבלו מקום (שזה יהיה שידרוג אמיתי) ואפשרות להוציא את המשחקים המכריעים בליגה מהבית של מכבי.

זה בדיוק כמו שאני חושב על חיפה. מדברים על רוממה כאיזה משהו חדש ואדיר... אבל גם ברוממה הישן האולם היה חצי ריק במקרה הטוב (ואני מדבר בפלייאוף, לא במשחקי ליגה סתם). אז עכשיו יהיה אולם של 5000 מקומות עם 1000 צופים. אם כבר זה רק יראה רע יותר ולא טוב יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 5:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הירידה בכמות הצופים קשורה מאוד גם לכך שמחירי המינויים מאוד מאוד גבוהים, וזה קשור לכך שמלחה אולם קטן ולכן גם בתפוסה מלאה נדרש מחיר מינוי/כרטיס גבוה.

אם תהיה ארינה, אפשר להניח שמחירי המינויים ירדו משמעותית - ואם תיבנה קבוצה אטרקטיבית והמחיר של מינוי יהיה פחות מ-1000 שקל, יש סיכוי סביר שהרבה אנשים יימשכו אחרי זה, ואז אלוהים גדול. כמובן שהתסריט של הפועל משחקת מול אולם ריק (סטייל המשחק המוזר מול סיינה ביד-אליהו בערב יום העצמאות) גם הוא אפשרי וצריך לחשוש ממנו.

אבל כמובן צריך גם להגיד שכל אינפורמציה שנמסרת על ידי ררדדטט לגבי תאריך הסיום של הארינה, מספרי מקומות וכיוצ"ב היא באמינות מפוקפקת במקצת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 6:21 pm 
מנהל פורום

בשנים הטובות של הפועל מספר הפעמים שמילה מגדל מוזכרת בתקשורת, בין אם בהקשר ניטרלי או בהקשר חיובי שווה חיליון דולר בהשווא הלחלופות
לא הייתי מניח אוטומטית שלא יהיה המשך לחוזה
מה שרואים משם לא רואים מכאן וההפך
למה הפועל תא וחולון לא מצליחים לגייס ספונסר באותו סדר גודל?
קובינציה של כמה סיבות
קשרים אישיים עם פוגל, המותג הפועל ירושלים הרבה יותר חזק אצל האדם הממוצע ברחוב מאשר שתי האחרות, אייל חומסקי אחד האנשים הכי קרובים להפועל בעלים של משרד פרסום גדול ויודע להשיג את הקשרים ולהציג את התועלת השיווקית לגורמים הלוונטים
אין סיבה אחת, יש קומבינציה ואולי גם קצת מזל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Dan, Google [Bot] ו 29 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה