סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 10, 2024 4:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 1:35 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
פאנוש כתב:
הנה תגובה מהפייסבוק של דובי מאת עמית סלונים (אין לי מושג מי זה, אבל זה דיי סוגר את העסק):

זה ההוא שכתב את הזבל המופתי הזה בשעתו:

http://www.mako.co.il/video-blogs-baske ... 721004.htm

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:07 am 
Hall of Famer

קודם כל היה בובה של משחק. דבר שני, שני הרכזים הישראלים ששיחקו הפגינו משחק לא אופייני ובלוטות הריר שלי עוד לא החליטו לנזול, כי די ברור שנעימי יפסיק לשחק מבוקר, לקבל החלטות נכונות ואילו אין ספק שיוגב לא יקלע כך מבחוץ במשחקים הבאים.

לגבי השיפוט בסוף. אין ספק שבורשטיין עשה עבירה. אין ספק בעיני שהיה צריך לשרוק אותה. אני גם חושב שלנגפורד עשה עבירה. אם הוא היה קופץ אנכית כלפי מעלה והשחקן התוקף היה קופץ לאיזור שלו (עיין ערך מאות פאולים על דוויין ווייד) אז זה בהחלט לא עבירה. אבל לנגפורד קפץ לכיוונו של בראדלי. לכן לטעמי הוא יזם את המגע והיה צריך לשרוק עבירה. בוודאי שלא מדובר פה בהחלטת שיפוט ברורה וחד משמעית עבור שופט בזמן אמת. לעומת זאת האי שריקה על בורשטיין...

המקרה הזה שוב מוכיח כמה ההחלטה לעשות עבירה ביתרון 3 נק' היא לא אוטומטית. המהלך הסתבך בגלל ההוראה לעשות עבירה. בורשטיין עשה עבירה, השופט לא שרק וההגנה של מכבי הייתה מבולבלת לחלוטין ולבסוף האינסטינקטים של לנגפורד הכריעו. גם בגמר המכללות 2008 היה מצב דומה כשממפיס הובילו ב-3, קנזס הוציאו את הכדור, ממפיס ניסו לעשות עבירה, אך לא הייתה שריקה (במשחק הזה, ממפיס באמת לא הצליחו לעשות את העבירה) וצ'אלמרס התפנה לשלשה חופשית ששלחה את המשחק להארכה בה קנזס ניצחה.

לגבי אליצור נתניה ומיקי. באותו זמן הייתה הפרדה לעבירה בעת הזריקה, ששלחה את השחקן אל הקו, לבין עבירה אחרי שהכדור יצא מן היד, שאז העונש היה בהתאם למצב העבירות של הקבוצה. 2 זריקות מהקו, או 1+1. אני זוכר מאין ספור שידורים חוזרים שהעבירה של מיקי הייתה בבירור אחרי שהכדור יצא מהצד, לכן לא הגיעו למכבי 3 זריקות. זה היה אחד המקרים המדוברים תמיד כשהיה דיון על החלטות שופטים שגויות לטובת מכבי. דרך אגב, נדמה לי שבנושא אחר אורן80 טען שארבעת הכושים (פלוס דני ברכה) של אליצור היה נברסון, סימס, הול ואחד ג'ף פאל. זהו, שלא זכרתי את הפאל ובסרטון ראיתי שצדקתי בזכרוני הרעוע. ארבעת שחומי העור (בכל זאת 2012 היום) של נתניה היו סימס, נברסון, טרי פייר וג'יימי הול. אני זכרתי שהול היה הזר, בעוד השלושה האחרים היו מתאזרחים, אבל מכבי שיחקו עם 2 זרים במשחק הזה, ג'ונסון ומגי, כך שכנראה נברסון היה עדיין זר באליצור נתניה ורק אח"כ התאזרח.

ראובן, אני לא מבין למה אתה אומר שדן שמיר בוודאות הוא מאמן העונה. כלפי חולון יש הייפ גדול מאד העונה, גדול מדי לטעמי ונובע כנראה לא מעט מהקהל, מפיני גרשון ובאזזז תקשורתי. הסגל שלה הוא מרשים למדי עם רון לואיס שהיה בקדנציה הקודמת זר מוביל בליגה, בריאן דנסטון, גם הוא זר לא זול ועוד 2 זרים אתלטיים, שלפחות טזמין מיצ'ל הוא שחקן איכותי ששיחק במכללה גדולה. תוסיף על כך את הישראלי הכי משמעותי כיום בליגה שלנו, מורן רוט ומדובר בסגל מאד איכותי ולא זול לטעמי. תשווה אותו לסגל של אפי, שמעמיד מאזן הפסדים זהה לחולון. המשך המשחקים עבור חולון יותר קשה. לשתי הקבוצות יש משחקים מול מכבי וירושלים, אבל בעוד שאפי יפגוש את ירושלים בראשון, סיכוי טוב לניצחון, חולון יתארחו במלחה, מצב הרבה יותר קשה. לא אופתע בכלל עם ראשון ללא הייפ יסיימו במקום מעל חולון עם כל ההייפ שבעולם. וזה עוד לפני שהכנסנו את ליאור ליובין לדיון, שכפי שהקוף רשם, הוא יכול לסיים את העונה עם יתרון של 3 הפסדים ומעלה על כל שאר הליגה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:20 am 
Hall of Famer

הקבוצה האחרונה שמכבי תרצה לפגוש בפיינלפור היא ירושלים שיש לה מצ'אפ טוב מול הצהובים אבל השאלה אם ירושלים תצליח להגיע למעמד הזה.לא לשכוח שהעונה לפני הסדרות בפלייאוף(8 הראשונות) יש חלוקה של הליגה ש6 הראשונות ישחקו 5 מחזורים ו2 הראשונות בפ.א. התחתון(5 קבוצות ,4 משחקים) יעלו לסדרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:26 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני חייב לציין שהנימוק האחרון הזה נגד לעשות עבירה - כי בסוף זה לא הצליח וחטפו שלשה/עבירה ל-3 - הוא החצוף מכולם.
אם כבר, זה נימוק לעשות את העבירה כמו שצריך כך שלא יהיה ספק שהמהלך לא נמשך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:38 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אמרתי "בודאות"? אז זו היתה הגזמה.

בעיני חולון עד עכשיו מרשימה מאוד, לא רק הרבה ניצחונות יפים, אלא גם כמה ניצחונות ממש יפים (אם כי ה40 הפרש על הרצליה וג'יי ג'יי היקסון קצת צריך להיכנס לפרופורציה). תחושה של קבוצה מאוד מאומנת שמוציאה יותר ממה שהסגל שלה שווה לכאורה. אני מסכים שצריך לחכות לסוף העונה עם הסיכומים האלה, כמובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:43 am 
Hall of Famer

ראי, בורשטיין עשה עבירה למופת, בספר העבירות של מצבים שכאלו. ברורה, לא בלתי ספורטיבית. השופטים לא שרקו. גם זה קורה. אני באמת מחכה למישהו שיעשה מחקר מקיף בנושא.

דבר ראשון אחוזים של שלשות שנכנסו במצבים האלו, לעומת החטאות. דבר שני האחוזים של הצלחה במקרה של עבירות במצבים הללו. ההרגשה שלי שהאחוזים יהיו דומים למדי בלי שום הבדל מהותי.

כמובן שהשאלה איפה אתה מכניס מקרים כמו של ירושלים או של ממפיס, בצורך לעשות עבירה או שההוראה לעשות עבירה עלתה בשלשת שיוויון?

ואם כבר מדברים על החלטות מפגרות בסיום, הנה מה שעשה מרטל וובסטר הלילה -

בדנבר נשבר שיא הטמטום של סוף משחק. 3.9 שניות לסוף ההארכה ביתרון שלוש נק', הרכז המחליף של הנאגטס, סלואן (לאוסון נפצע, מילר הורחק) הוציא כדור חוץ באזור החצי. הוצאת חוץ אומללה (קארל לא עובד איתם על הוצאות חוץ? מה יהיה?) ומרטל וובסטר דוהר לכיוון הסל. שלשה והמשחק הולך להארכה שניה!!!! אבל מרטל ממשיך בדהירה, חוצה את קו השלוש ודופק דאנק אימתני שמקטין הפיגור לנק' 0.5 שניות לסוף המשחק ומגיש לנאגטס את הניצחון על מגש של כסף. הנה ההסבר הלוגי של מרטל למהלך המבריק.

"If I had to do it over again, yeah, I'd probably pull up for a jump shot," Webster said. "But what was going through my mind was go to the rim and possibly get fouled. The contingency to that shot was get a bucket, get a foul, they miss free throws and we get another shot. It didn't work out that way."

מה שיפה זה שהוא אומר שאם המצב יקרה שוב פעם, הוא כנראה יקח שלשה. כנראה????!!!!!!!

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:50 am 
Hall of Famer

ראינו מספיק שלשות שוויון/נצחון בשניה האחרונה גם בלי שניסו לעשות עבירה (למעשה כמעט כולן היו כאלה).

העבירה של בורשטיין הייתה ברורה, אבל איפשרה למהלך להימשך. לאור הדגשים לשופטים שהבאתי מהחוקה, זו סכנה בכל פעם שתעשה עבירה בצורה כזו.
יש מספיק דרכים לעשות עבירה ולוודא שהיא תישרק בלי להסתכן בב"ס. תצמיד אליו גוף, תלחץ אותו קצת יתר על המידה, שלח ידיים לכוון הכדור ותן לו קטנות. אם לא שורקים על הבאמפ הראשון, תן עוד אחד. אם לא שורקים על הקטנה הראשונה, תן עוד אחת.
הטעות של בורשטיין, והוא לא היחיד - זו נטייה של הרבה שחקנים, היא שהוא נתן לשחקן לעבור אותו והסתפק במכה אחת, מין עבירה עצלנית כזו. שחקנים עושים את זה הרבה - נותנים מכה אחת על היד של היריב ואז עומדים במקום ומרימים את היד, אפילו בלי לחכות לשריקה של השופט, כאילו הם בלמים שיצאו למלכודת נבדל או משהו.
תעשה עבירה בצורה חכמה יותר, תוודא שהיא תישרק, ולא תחטוף שלשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 12:04 pm 
Hall of Famer

וראיתי כל כך הרבה שלשות בשניות האחרונות שלא הגיעו לשום מקום. אבל משום מה אותן לא זוכרים, מעניין למה זוכרים רק את אלו שמביאות הארכה. דרך אגב, אני מדבר על מצב שבו אתה מוביל ב-3 נק'. כשאתה מוביל ב-2 נק' זה כבר סיפור אחר בעיני וזה מאד תלוי בקבוצה שלך. במצב הזה נראה לי שהייתי הרבה יותר נוטה לעשות עבירה כשיש זמן על השעון מאשר לסמוך על ההגנה שלי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 5:00 pm 
Senior

ראובן כתב:
בעיני חולון עד עכשיו מרשימה מאוד, לא רק הרבה ניצחונות יפים, אלא גם כמה ניצחונות ממש יפים (אם כי ה40 הפרש על הרצליה וג'יי ג'יי היקסון קצת צריך להיכנס לפרופורציה). תחושה של קבוצה מאוד מאומנת שמוציאה יותר ממה שהסגל שלה שווה לכאורה. אני מסכים שצריך לחכות לסוף העונה עם הסיכומים האלה, כמובן.

דן שמיר לטעמי אפילו לא בדיון אם כל הכבוד ואין לו סיכוי אלא אם כן ימצא דרכו לגמר הפיינל פור. הסגל שלו כמו שעמוס לב ציין הרבה יותר טוב, הוא מחזיק בישראלי הכי יקר בליגה אולי שעולה כמו חצי מהסגל של ראשון לבד. ההייפ סביב חולון הוא זה שעושה את הרעש ולא היכולת שלהם ולא הדרך. הדרך של חולון זה שעד עכשיו הם במאזן שלילי בחוץ (אני חושב), הם מנצחים בבית כי יש להם קהל ואולם ביתי, אולי הכי ביתי בליגה. אפי עושה את מה שהוא עושה בתקציב קטן יותר, בלי קהל כמו של חולון (והקהל של חולון הוא קהל אדיר בבית ובחוץ, לראשון יש אחלה קהל אבל לא מתקרב אפילו) ובלי ההייפ שגם עוזר מאד עם השיפוט (למשל המשחק אתמול). וגם הדרך של אפי היא לא פחות מרשימה, כשכדאי שתזכור שוב שראשון הפסידה את כל המשחקים שלה השנה בליגה בסה"כ מצטבר של איזה 15 נקודות. אז חולון ניצחה ב40 הפרש את הרצליה בתחילת השנה, היא גם הפסידה פעמיים לאשקלון, הפסידה בראשון, הובסה בגליל, וכאמור צריכה לבקר עוד במלחה ולקבל את מכבי בבית.

אבל כל זה ממש מיותר כי כמו שאמרתי, לובין צריך, חייב, לקבל את מאמן העונה ובלי תחרות בכלל. אלא אם כן לובין לא יגיע בסוף לפיינל פור או שתהיה נפילה גדולה שם פתאום. הדרך של לובין היא הכי מרשימה והכי יציבה, הקבוצה שלו משחקת אחלה כדורסל, ובשקט בשקט הוא פירק כמעט את כל הצמרת. אם הוא ינצח באשקלון בסיבוב הזה הוא יעמוד על מאזן של 1-7 מול כל קבוצות הצמרת (לא כולל מכבי). זה אומר הכל מבחינתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 5:39 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
וראיתי כל כך הרבה שלשות בשניות האחרונות שלא הגיעו לשום מקום. אבל משום מה אותן לא זוכרים, מעניין למה זוכרים רק את אלו שמביאות הארכה. דרך אגב, אני מדבר על מצב שבו אתה מוביל ב-3 נק'. כשאתה מוביל ב-2 נק' זה כבר סיפור אחר בעיני וזה מאד תלוי בקבוצה שלך. במצב הזה נראה לי שהייתי הרבה יותר נוטה לעשות עבירה כשיש זמן על השעון מאשר לסמוך על ההגנה שלי.

לא צריך לזכור את ההחטאות והן לא החשבון. צריך לזכור את מקרי השלשות המוצלחות לעומת המקרים של הצלחה בהחטאה בכוונה + ריבאונד + סל, או מקרים שבהם התוצאה התהפכה בקרבות זריקות עונשין. זה מספיק.
ובמקרה של הובלה ב-2 - הנטייה שלי היא דווקא לא לעשות עבירה. אתה מוותר בקלות רבה מדי על יתרון (בהנחה שהקבוצה תשים את הכדור אצל קלעי טוב), וזה שונה ממקרה של יתרון 3. יכול להיות שזה תלוי במי בדיוק נמצא על המגרש בשתי הקבוצות, אם יש לך בכל זאת יריב קלעי עונשין גרוע ששווה לעשות עליו פאול, האם אתה נותן אמון בהתקפה שלך שתצליח לקלוע סל נצחון (לא פחות חשוב מהאמון בהגנה שלך), מה מצבך לקראת הארכה אם לא תצליח, וכו' וכו'. אבל זה הרבה יותר רחוק מלהיות סגור בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 6:17 pm 
Hall of Famer

למה ההחטאות הן לא במסגרת החשבון? בוא נגיד שיש הרבה יותר שלשות באזר, אבל האחוז הצלחה של אותן שלשות באזר הוא 5%, אז זה מוכיח שעדיף לעשות עבירה? אולי רוב המאמנים לא עושים עבירות ולכן הכמות של שלשות באזר מוצלחות גדולה יותר מאשר סצנריוז אחרים. מה שחשוב והדבר היחידי שחשוב זה אחוז ההצלחה של המהלכים הללו. אם יש אחוז עדיף לאחת מהטקטיקות, אז זה לא משנה הכמות של המקרים (כמובן אם לא מדובר על מקרה בודד או שניים, אבל זה לא המקרה שאנחנו מדברים עליו). אני חושב שאחוז ההצלחה או יותר נכון הכישלון, הוא די דומה ואני מעדיף לא לעשות פאול, כי אני חושב שכך המשחק יותר בשליטה, יש פחות מקריות מאשר שאתה מתחיל בדו קרב עונשין, תלוי בשריקות שופטים ובטעויות מנטליות של שחקנים. פשט את המשחק למקסימום ברגעים הקובעים. הרי זה גם מה שאומרים לנו כל אותם חסידי "תרגיל" האופן בזריקות האחרונות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 6:27 pm 
Hall of Famer

לי דווקא אין ספק שאחוז ההצלחה בשלשות באזר הרבה יותר גבוה מאחוז ההצלחה של גם להחטיא בכוונה, גם לקחת ריבאונד מעמדה נחותה וגם לעשות מזה סל, הכל ביחד. בלי קשר, נדמה לי שבמשחקים באנחנו רואים באירופה לפחות יש אחוז לא קטן של מאמנים שמעדיפים לעשות עבירה, ועדיין אנחנו רואים הרבה יותר שלשות באזר מאשר כל הקומבינציה האלטרנטיבית.
אני גם לא רואה איך בדיוק כשהקבוצה השנייה מתקיפה המשחק בשליטה שלך. להיפך, הקבוצה השנייה היא זו שיוזמת מהלך, ואתה צריך להגיב בדרך כלל.
ולגבי הטיעון האחרון, כשתתווכח עם חסיד "אופן" תעלה אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 6:42 pm 
Hall of Famer

המשחק לא בשליטה שלי, אלא אחוז המקריות קטן יותר. המהלך היחידי שההתקפה יכולה ליזום זה שלשה, שום דבר אחר. ההגנה היא הכי בסיסית שיש. שומרים על הקשת שלא יקחו שלשות, לא קופצים לחסום בשום פנים ואופן וכשהיריב יקח זריקה הידיים של המגנים יהיו ישרות למעלה. טקטיקה כזאת תביא ברוב המוחלט של המקרים לשלשה מופרעת, שהאחוזים של שלשות מופרעות הם די ידועים.

להיפך, כשאני אתווכח עם חסיד אופן, אז הוא יעלה וגם העלה אותו בעבר הקרוב מאד, אתה מוזמן לחפש בפורום.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 21, 2012 11:48 pm 
Hall of Famer

אני לא מסכים שאחוז המקריות קטן יותר. דווקא בהרבה מאד מקרים יש איזה תגריל, חסימה של ההתקפה, או סתם מישהו מפשל ומתחילה רוטציה מבוהלת ושחקן נשאר חופשי. מאחר והקבוצה המתקיפה מטבע הדברים גם מעלה את הקלעים הכי טובים שלה, אז פישול הכי קטן מביא לקליעה של מישהו שזה תחום התמחותו, וזה כל מה שצריך.
דווקא במקרה של החטאה + ריבאונד + סל אחוז המקריות קטן יותר, כי יותר מדי דברים צריכים לקרות כדי שתינזק, ומספיק שאחד לא יקרה והצלחת. גם אם פישלת במשהו אחד, עדיין אתה צריך לפשל בעוד אחד ועוד אחד. וזה לא שהכל מקרי - למשל, יש הרבה פחות מקריות בסגירה לריבאונד בעונשין מאשר בהתרוצצות אחרי קלעים על קשת השלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 9:24 am 
Sophomore

לא מצאתי את הת'רד על אסטרטגיות בסיום משחק...

הנה טור שמשקף (בצורה, ובכן, מטומטמת) את הלך הרוח האמריקאי הכללי לגבי עבירה ביתרון שלוש נקודות.
http://www.grantland.com/blog/the-trian ... ngs-unfair

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 13, 2012 9:36 am 
Hall of Famer

תגיד לי, היית באיום אקדח של משטרת איסור פתיחת הנושאים כשהעלת את הנושא הזה מלפני שלושה שבועות?
רצית נושא רלוונטי, זה בסדר, לא מצאת, אז הלכת וחיפשת נושא ישן שלא קשור?
מה היה קורה אם היית פותח נושא חדש על מדיניות סיום המשחקים לפי גרנטלנד?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 166 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Y.T ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה