סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 11, 2024 1:36 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מרץ 19, 2012 8:33 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
תחזור לת'רד על המשחק ותבין.

מודיע בהכנעה שכבר אז לא הבנתי, וגם שחזרתי לא הבנתי. אבל כזה אני, אידיוט מדופלם, ויש לי גם אישור בכתב מהסרן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 19, 2012 9:26 pm 
Hall of Famer

yanivmus כתב:
פדרר זוכה בתואר ה- 73 שלו. 4 פחות ממנקרו במקום השלישי.
אבל האמת היא שאני לא רואה מישהו בעתיד מגיע כל כך מהר למקום השני, לנדל (94).
מישהו מאמין שפדרר או נדאל יגיעו ל - 94?

לא, מצד שני, סביר להניח שלנדל כבר לא יגיע ל 16 גרנד סלאמים, וספק גדול אם הוא אי פעם יזכה בווימבלדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 9:21 am 
Hall of Famer

וינטרוב שב ממסע של 3 צ'לנג'רים במזרח עם 30 נקודות.ומשהו כמו 5 אלף דולר.
אפשר לקרוא לזה אכזבה.
יתחיל היום פיוצ'ר בהרצליה.
כצפוי בפיוצ'ר הרצליה 0 ישראלים עולים מן המוקדמות, ובכלל במוקדמות אפשר לספור על יד אחת ניצחונות של טניסאי ישראלי על טניסאי לא ישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 4:34 pm 
Junior

וינטרוב עם הישג מרשים בהרצליה, הצליח להפסיד כבר בסיבוב הראשון למדורג 700 ומשהו בעולם, אחרי שכבר הוביל 4-0 בשלישית והגיש פעמיים למשחק. בר בוצר (בן 17 וקצת), לעומת זאת, עולה לסיבוב השני די בקלות ואוסף נקודת ATP שנייה. איך שהטניסאים שלנו נראים, הייתי מזמן אותו ועוד שחקן צעיר במקום אנדי/יוני/וינטרוב. עדיף לתת להם ניסיון ולוותר על איזה מפגש, כדי להציל את השנים הבאות.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 20, 2012 5:47 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
טו-אוב! אז מסתבר שבאופן יחסי המסע במזרח היה דווקא הצלחה...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 1:44 pm 
Junior

בר בוצר הצעיר ממשיך להציל את הכבוד הישראלי בהרצליה. עלה לרבע הגמר אחרי ניצחון יפה מאוד וחלק על דומיניק ת'יים (או טיאם, אנא עארף) - פיינליסט הרולאן גארוס לנוער, החניך הבכיר של גונטר ברזניק ואחד השחקנים הכי מדוברים שסיימו את גיל הנוער (מדורג 614 בבוגרים). גם בוצר עצמו נחשב לפוטנציאל, אם כי הוא קצת מזכיר את דודי מבחינת חוסר יציבות. מנצח שחקנים גדולים ומפסיד בסיבובים מוקדמים לכל מיני כלומניקים.

עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז, כִּי עוֹד אַאֲמִין גַּם בָּאָדָם, גַּם בְּרוּחוֹ, רוּחַ עָז... יָשׁוּב יִפְרַח אָז גַּם עַמִּי, וּבָאָרֶץ יָקוּם דּוֹר, בַּרְזֶל-כְּבָלָיו יוּסַר מֶנּוּ, עַיִן-בְּעַיִן יִרְאֶה אוֹר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 2:07 pm 
Hall of Famer

בוצר הנ"ל אמור לשחק ברולאן גארוס הקרוב לנוער?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 3:23 pm 
Hall of Famer

סביר להניח, הוא שיחק באוסטרליה ונדמה לי שגם בסלאמים בשנה שעברה.
בכל אופן, אם היה אמור להגיע למשהו - הוא היה כבר מגיע למשהו, כלשהו, בגיל 18. דירוג הנוער, באופן כללי, הוא פארש בן פארש, ומספיק לראות מה עושים שחקנים ששלטו בגיל הנוער אחרי זה בבוגרים. רמז: לפעמים מבליחים לטופ-100 (ולפעמים אפילו זה לא), אולי לפעמים לטופ 50 כמו דונלד יאנג. תראו למשל איך ממריאה הקריירה של תיימו דה באקר, ולדימיר איגנטיק או גריגור דימיטרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 3:29 pm 
Junior

כן, יחד עם אור רם ואיגור סמילנסקי בבנים, אם הם לא יפשלו (גם לטל גולדנגורן עוד יש סיכוי להיכנס למוקדמות) ולרה פטיוק בבנות אם היא תתאושש בזמן מפציעה שהשביתה אותה מאז אוסטרליה. דניז חזניוק אמורה לקבל כרטיס חופשי למוקדמות אם היא לא תיפול בדירוג הבוגרות.
וראי, זה לא מדויק. בגברים אין כמעט שחקנים בגילו בדירוג. בגלל החוקים הנוקשים זה מאוד מאוד נדיר ששחקנים שעדיין בגיל נוער מגיעים לטופ 300-400. אפילו ת׳יים הנ״ל, שגדול ממנו בשנה ונחשב לתקווה האוסטרית הכי גדולה ולהימור כמעט בטוח בטופ 20 התחיל את הפריצה רק בשלהי העונה האחרונה בנוער, שלא לדבר על פוטנציאלים לא פחות גדולים ממנו שעדיין נשרכים בתחתית הדירוג העולמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 3:43 pm 
Hall of Famer

ראינו בשנים האחרונות את נישיקורי וטומיץ', סתם שמות שעולים לי ככה במחשבה של חצי שנייה. שלא לדבר על שחקנים שהיום מרכיבים את הצמרת הגבוהה כמו נדאל, ג'וקוביץ', מארי או דל פוטרו. בטח יש עוד, הנה חשבתי עוד קצת ועלה לי בראש גם ארנסטס גולביס. אם אחקור ברצינות וארד לכוון ה-300-400 בטח אמצא עוד כאלה שבגיל 18-19 כבר עשו משהו בשנים האחרונות, ואני לא מבקש שיקחו גראנד סלאם כמו בקר או צ'אנג בזמנם, אבל שיעשו משהו. כלשהו.
אני רק הדגמתי מה שווים טורנירי הנוער ודירוגי הנוער כשאתה מגיע לעולם האמיתי. דולנד יאנג הוא היוצא מהכלל שמעיד על הכלל, אבל תראה איפה גמרו דה באקר ואיגנטיק ששלטו ללא מצרים בסבב הנוער בזמנם (דה באקר עוד הבליח קצרות, ונעלם במהירות). דימיטרוב עוד איכשהו נכנס לשולי המאייה אחרי שפונק בוויילד קארדים בכל מקום אליו הגיע כשעלה מהנוער (אפילו בצ'לנג'ר בישראל הוא קיבל וויילד קארד!), אלוהים יודע למה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 3:57 pm 
Junior

בזה אתה בהחלט צודק, אבל בדיוק בגלל זה אין טעם לשפוט גם את הטניסאים הישראלים הצעירים על פי ההישגים שלהם בנוער. מכיוון שאף אחד מהם (חוץ מדניז חזניוק בנשים) לא ממש משחק בסבב הבוגרים, הדרך היחידה להעריך מה ייצא מהם היא לראות איך הם בנויים ואיך הם משחקים. מהבחינה הזאת בוצר בנוי די טוב, הטניס שלו יפה לעין והוא גם די מגוון. הבעיה שלו היא דווקא אינטיליגנציית ייתר ויהירות. אולי המעבר לבוגרים ישנה את זה.
אם הייתי צריך להמר - בוצר הוא חומר לטופ 100, וגם אור רם (שהתוצאות החלשות שלו בזמן האחרון נובעות למיטב הבנתי משינוי בחבטות ובסגנון המשחק, כדי שיהיה יותר מגוון). ובנות לרה פטיוק (אלא אם הפציעה ממש קשה) תבלה לא מעט בטופ 50 ומעלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 4:19 pm 
Hall of Famer

זהו בדיוק, כשאתה בן 18 ולא משחק בסבב הבוגרים זה עומד לרעתך בעיני. לדעתי מי שמעדיף למצות את סבב הנוער ולא עובר לסבב הבוגרים יש לו בעייה - מנטלית, כשרונית או פיזית, או שילוב כלשהו שלהם. בוצר הוא המבוגר מכל אלה שהזכרת כמדומני, נחיה ונראה, לדעתי לא יצא ממנו כלום. לא טופ 100 ולא קרוב לזה. במקרה הטוב יהיה כמו ויינטראוב כזה, יפרוץ מאוחר לשולי הטופ 200 במקרה הטוב, אולי יכתוב בלוג. האחרים עוד צעירים יותר, נחכה עם המסקנות, אבל אם יישארו יתר על המידה בסבב הנוער זה יעיד גם עליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 4:38 pm 
Junior

כמה בלוג שווה בדירוג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 4:42 pm 
Junior

אתה טועה. זה לא מבחירה. בוצר כבר בשנה האחרונה בנוער, אז הוא יוכל לשחק יותר טורנירי בוגרים. סמילנסקי ורם פחות. וגולדנגורן עוד פחות. בכל מקרה, עד השנה גם לא היו מספיק טורנירים בארץ, ולטורנירים בחו״ל הם לא מקבלים וויילד קארד ולא יכולים להיכנס למוקדמות בלי דירוג. 12 טורנירי 10,000 (אם לא קיצצו שלושה בסוף) אמורים לתת לכל הצעירים הזדמנות טובה להשתפשף, להיכנס לדירוג וכך להרוויח עוד הזדמנויות בטורנירים דומים בחו״ל.
מכיוון שראיתי את בוצר, וגם את השאר, אני חושב שהוא יותר מוכשר ומאמיר וינטרוב וגם יצליח יותר. לגבי האחרים עוד מוקדם (גולדנגורן ממש נמוך אבל אולי הוא עוד יגבה ומבחינת מנטליות הוא הכי בשל, כולל יכולות הגנתיות די נדירות; סמילנסקי בנוי מדהים אבל הראש שלו גם חלול וגם לא ממש מסודר; ורם משלב כישרון וראש חזק, אבל אין לדעת איך השינויים ישפיעו עליו ואם היכולת שראיתי לא נובעת מבגרות מוקדמת יחסית לאחרים).
על פניו, זו נבחרת הדייויס של ישראל ביום שדודי ואנדיוני יפרשו, ואני לא בטוח שהיא תהיה פחות מוצלח
מאשר היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 4:57 pm 
Hall of Famer

איזה הגבלות יש לנוער בסבב הבוגרים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 8:23 pm 
Junior

בבנות ההגבלות הן: בין גילאי 14 ל15 מותר להשתתף בשמונה טורנירים בלבד, מתוכם רק שלושה של 50 אלף דולר ומעלה. בין גילאי 15 ל16 מותר להשתתף ב10 טורנירים. בין גילאי 16 ל17 מותר להשתתף ב12 טורנירים, ובין גילאי 17 ל18 מותר להשתתף ב16 טורנירי בוגרות. אגב, על פי החוקים שחקנית מתחת לגיל 17 לא יכולה להיות מדורגת בטופ 10. זה מסביר למה כבר אין יותר טניסאיות ממש ממש צעירות בצמרת.
לגבי הבנים - אין לי מושג. אני יודע שמתחת לגיל 14 אסור לשחק בסבב, בין 14 ל15 מותר לשחק בשמונה טורנירים ובין גיל 15 ל16 מותר להשתתף ב12. מניח שגם ההמשך דומה, אבל לא מצאתי את ההתייחסות לזה בספר החוקים החדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 12:16 am 
Hall of Famer

למעשה כתוב בפירוש ששחקנים מעל גיל 16 לא מוגבלים. בקיצור, שחק בבוגרים, יא בן זונה.

ומה זה "בסבב"? פיוצ'רים מנוהלים ע"י ה-ITF, למרות שהם נותנים ניקוד הם לא נחשבים חלק מהסבב. יכול להיות של-ITF יש חוקים משלו, בכל אופן פיוצ'רים לא נכללים במגבלת ה-ATP שפירטת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:11 am 
Junior

כתבתי שאין לי מושג לגבי הגברים. בנשים, בוודאות, החוקים חלים גם על טורנירי ה10,000. בכל מקרה, אתה מוזמן לבדוק כמה טניסאים בני 18 ומטה יש בטופ 1,000. למיטב ידיעתי יש ממש מעט יחסית לעבר. הייתי עושה את זה בעצמי אבל באתר של הatp לא מופיעה שנת הלידה. בכל מקרה, אני מסכים איתך שלפחות בוצר צריך לשחק השנה יותר טורנירי בוגרים, ולפחות את כל השבעה פיוצ׳רים הנותרים בהמשך השנה בישראל, כמו שגולדנגורן למשל עושה (בהצלחה חלקית). לגבי העתיד עוד נראה, אבל אני מאמין שהוא יגיע להישגים גדולים בהרבה משל וינטרוב.

עריכה: בדקתי בשבילך, בינתיים בטופ 400. אין שם אפילו שחקן אחד שנולד ב1994 וצפונה. יותר מזה, גם ילידי 1993 תתקשה מאוד לאתר. אז טוען שאין היום בעולם אפילו שיקן אחד מוכשר בגילאי 18 ומטה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 9:30 am 
Hall of Famer

אני טוען שאם זה המצב, אכן הכשרון העולמי נמצא בבעייה. אולי בגלל זה בוצר יצליח...
אם תבדוק את הטופ 10-15 של הטניס העולמי היום, אם תרצה תוסיף גם את סודרלינג שאין ספק שאם הוא בריא הוא שם. תגלה שרובם המכריע היו שחקני טופ-200 כבר בגיל 18-18 וחצי (ברור שיש מקרים יוצאי דופן של לייט בלומרס, אבל בשביל זה אתה צריך להיות בעל מאפיינים קיצוניים - סוס עבודה מוטרף כמו פרר או ספסימנים פיזיים כמו איזנר או צונגה), אני כבר לא מדבר על ארבעת הגדולים שהיו בגיל 18 כבר שחקני טופ-100. זה לא היה כל כך מזמן לפחות עבור שלושה מהם, אתה יודע. אם היום אין אף אחד בשנתון ה-18 שנכנס לטופ-400, אז כן, אני חושב שהדור הצעיר בטניס העולמי נמצא בבעייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 2:12 pm 
Junior

ובכן, הרמתי את הכפפה ובדקתי קצת את הנתונים. על פניו, אתה טועה בגדול.
לקחתי מדגם אקראי של שחקנים צעירים יחסית בטופ 100, שאין ספק שהם מצליחים: מילוש ראוניץ' למשל - את העונה האחרונה שלו בנוער (מקביל לבוצר) הוא סיים במקום ה923 בדירוג הבוגרים. לא משהו להשוויץ בו (בשנה השנייה הוא עלה ל377). ברנרד טומיץ' (דורג 2 בנוער, אגב קורולציה בין הנוער לבוגרים) - שקיבל וויילד קארדים בערך לכל טורניר אפשרי באוסטרליה, כולל האוסטרליאן אופן מגיל 16 - סיים את העונה הראשונה בבוגרים במקום ה208, למרות ששיחק לא מעט. נישקורי? 281 במקביל. ראיין הריסון האמריקאי, ששיחק לדעתי יותר מכולם בבוגרים כבר מגיל צעיר (ככה זה כשיש לך כל שבוע טורניר בסביבה) הצליח לגרד את המקום ה173, ובשנה וחצי שחלפו מאז לא עשה יותר מדי. ככה שגם בדימיטרוב (73 בעולם כרגע) לא הייתי מזלזל.
חוץ מזה, המחזור הנוכחי דווקא נחשב בסדר גמור, עם שחקנים כמו ת'יים האוסטרי (זה שבוצר ניצח), יאן וסלי ששלט ללא עוררין בנוער ונחשב להימור בטוח לטופ 20, ומהמחזור הנוכחי (ילידי 1994) יש גם לוק סאביל האוסטרלי שמדברים עליו גדולות ונצורות.
זה לא הדור הצעיר שהולך ופוחת, זה הסבב שנעשה יותר ויותר זקן (תראה כמה בני 30 ומעלה יש לך בין 150-200 הראשונים בדירוג).
למשוואה הזאת תוסיף עוד נתון: כמעט כל השחקנים הצעירים שהצליחו איכשהו להתקדם כבר בגיל צעיר לטופ 400, באים ממדינות שבהם יש המון טורנירים קטנים וגדולים. אם היה בישראל טורניר אחד גדול בנוסף ל12 פיוצ'רים, אין לי ספק שהיית רואה 4-5 ישראלים בני פחות מ18 מתקדמים בדירוג. זה לא אומר שבר בוצר הולך להיות שחק טופ 10 או טופ 20, וגם לא אומר כלום על הפוטנציאל של האחרים. רק מלמד שמוקדם עדיין להספיד אותם בגיל 17.
אגב, דווקא בישראל יש קורולציה מסוימת בין הדירוג בנוער להצלחה בבוגרים, ולו משום שגם טורנירי נוער אין הרבה בישראל כך שאי אפשר לזייף (אלא אם אתה יוליה גלושקו, שניצלה את חצי השנה האחרונה בנערות - כשכל היריבות שלה כבר שיחקו רק בסבב הבוגרות - כדי לנצח כמה ילדות בטורנירים בדרום אמריקה ולעלות לטופ 10). דודי סלע ושחר פאר, למשל, דורגו גבוה בנוער והצליחו גם בבוגרים. גם הראל לוי לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 2:52 pm 
Junior

ולהשלמת התמונה, זה מה שכתב לי אחד ממאמני הנוער הנחשבים בארץ, שמתייחס גם לגברים שכתבת: "זה לא נכון להתייחס לדירוג של שחקנים מתחת לגיל 19. נכון, יש עילויים כמו ג'וקוביץ', אבל גם הוא נכנס לטופ 100 בסוף העונה האחרונה שלו בנוער. שחקנים עד גיל 17-18 צריכים לעבוד אך ורק על היסודות ועל הטכניקה שלהם ופה ושם גם לצבור קצת ניסיון. אנחנו רושמים אותם גם לטורנירי הבוגרים הקטנים שנערכים בישראל, אבל זה בעיקר כצ'ופר וגם כדי שיוכלו לצבור קצת ניסיון. לא תמיד זה צעד נכון. יש שחקנים שזה יכול רק לפגוע בהם ולייאש אותם.
שחקן כמו בר בוצר, למשל, יוצא לפחות פעמיים בשנה למחנה אימונים אינטנסיבי באקדמיה של מורטוגולו בצרפת. זה מועיל לו הרבה יותר מאשר לשחק עוד 10 טורנירי בוגרים. אז בסדר, זה נחמד להיות אחד מ10 הצעירים שמדורגים הכי גבוה, אבל אין לזה שום משמעות. יבגני קורולב, זוכר אותו? פרץ בגיל מאוד צעיר לטופ 100 וכולם דיברו על היורש של סאפין. מאז הוא לא עשה כלום ורק הידרדר.
טורנירי נוער זה משהו אחר, אבל גם הם משמשים עבורנו בעיקר כמבחן - על מה צריך לעבוד בפן המקצועי והמנטלי. זה נותן גם לילדים קצת מושג איפה הם עומדים מול ילדים אחרים בגילם, ונותן להם עוד ניסיון על המגרש. יש יוצאי דופן, שחקנים שמתפתחים פיזית בגיל מאוד צעיר, ואז סבב הנוער רק פוגע בהם כי הם מנצחים יחסית בקלות בזכות היתרון הפיזי ואז הם בטוחים שהם הכי טובים בעולם ואין להם על מה לעבוד, וכשהם מגיעים לבוגרים הם פתאום נעצרים ומתקשים. במקרים כאלה באמת עדיף להם לשחק יותר בטורנירי בוגרים כדי לדעת את מקומם ולהשתפר.
קח את אור רם, אני בטוח שהוא יכול היה להיות היום בטופ 10-20 של הנוער, למרות שהוא צעיר בשנה. אבל למאמנים שלו חשוב הרבה יותר לעבוד איתו על הטכניקה ולשפר את החבטות שלו, ולכן זה פוגע בו בדירוג והוא נעצר כרגע. בטווח הרחוק הוא ירוויח מזה.
יש שחקנים שהם לייט בלומרס, שהתפקיד שלנו הוא לזהות את הפוטנציאל שלהם למרות שהם לא מצליחים. ג'ון איזנר הוא כזה. בחור שהיה לו רק גובה, והמשיכו לעבוד איתו כמו עם שחקן נוער, ועכשיו הוא קוטף את הפירות. דוגמה מקבילה לזה זאת עמית לב ארי, שחקנית בת 16, מאוד גבוהה (1.90) שלא עושה תוצאות מרשימות בלשון המעטה. לא הייתי מתייחס לתוצאות שלה בכלל לפחות בשנתיים הראשונות בבוגרות. אם ימשיכו לעבוד איתה נכון והיא גם תהיה חזקה בראש, אני בטוח שנרוויח שחקנית מצוינת לטווח הרחוק.
דוגמא הפוכה זאת דניז חזניוק. הייתה הרבה ביקורת על זה שהעדיפו עליה בנבחרת את ולריה פטיוק, אבל אני דווקא לא הייתי מתרגש מהפריצה היחסית מוקדמת שלה ומחכה שנה-שנתיים. מהרבה בחינות היא כבר שחקנית בוגרת, ולכן אם הייתי המאמן שלה הייתי מתעלם מהעונה הנוכחית שלה וממשיך לעבוד איתה על טכניקה, אחרת היא תתקע אי שם בין המקום ה150 ל200 בעולם ותפרוש בגיל 25. לכן גם לא הייתי מתלהב מהתוצאות של טל גולדנגורן בשנה שעברה, למרות שבשורה התחתונה הוא מדורג גבוה יותר מאשר דודי סלע היה בגילו. הניצחונות בפיוצ'רים האלה לא תורמים לו כלום מלבד ליטוף לאגו.
תכל'ס, אני יודע שאני משוחד, אבל לדעתי עובדים היום בישראל מאוד נכון. יש כמה שחקנים מאוד מוכשרים שידברו חזק בשנים הבאות. הייתי שם עין על בוצר (בן 17 וחצי), רם (16 וחצי), נועם מזור (16 וחצי, אם יתאושש מפציעה שעבר), עידן לשם (בסביבות 15, כפיל של בוצר) ועוד אחד או שניים בגיל צעיר יותר. ובבנות לרה פטיוק (15 וחצי), לב ארי (16) ואביטל וולף (13-14)".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 3:41 pm 
Hall of Famer

מעניין שאת סמילנסקי הוא לא מזכיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 3:44 pm 
Hall of Famer

נחיה ונראה, כי הדיבורים האלה מזכירים לי את הדיבורים ששמעתי בזמנו על גלעד בן צבי, טל ארוס או עמית ענבר, שהלך לקולג'ים - אבל אני מניח שאם היה חושב שיצליח במקצוענים לא היה ממהר כל כך.
משפט כמו "זה לא שהצעירים לא מצליחים, זה הסבב שהזדקן" זה משפט שאני לא מבין את ההגיון שלו. הסבב היום יותר אינטנסיבי, ועדיין שחקנים מבוגרים יחסית מצליחים להחזיק בו מעמד יותר זמן. חלק מזה מן הסתם זה שיטות אימון ותזונה וכל זה, אבל חלק ניכר מזה זה שאין צעירים מספיק טובים כדי לנשל אותם ולתפוס את מקומם.
לגבי המדגם שלך, נדמה לי שהמדגם שלי דווקא יותר טוב... תבדוק ותראה. זה לא רק ג'וקוביץ', חוכמה גדולה להיתלות בג'וקוביץ' ולהגיד שהוא היוצא מהכלל, אבל תבדוק שוב את הטופ-15 ותראה מה עשו רובם בגיל 18-18 וחצי.
ולגבי הקורלציה של הישראלים עם דירוג הנוער, אני מזכיר שגם אמיר חדד, אנדי רם ומישהו בשם קובי זיו או משהו כזה (שעד היום אני לא יודע מי זה ולאן נעלם) היו מדורגי טופ-10 בנוער. בטח אם אחפש אמצא עוד כאלה. בקיצור דירוג הנוער הוא פארש.
וזו פעם ראשונה בשנים רבות ששמעתי מישהו מקצועי טוען שבטניס הישראלי עובדים נכון... ניקח את מה שאמר אותו מאמן, נחזור בעוד 5-6 שנים ונראה אם יש לו כיסוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 3:53 pm 
Hall of Famer

ודרך אגב, אם כבר מדברים על "בישראל אנחנו עובדים נכון" - מעניין מאד שסער סטיל, שלא עשה שום דבר בחייו כשחשקן טניס ומתקרב אם אני לא טועה לגיל 30, ממשיך לקבל וויילד קארדים לפיוצ'רים על חשבון הצעירים. נדמה לי ששנינו יודעים למה זה קורה, אז אולי הצעד הראשון בעבודה הכל כך נכונה יהיה להוציא את הפיוצ'רים ממועדון הטניס של אבא שלו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 4:51 pm 
Junior

אבימאל, לדעתי הוא לא מזכיר את סמילנסקי כי למרות שהוא בנוי מדהים וגם השיג כמה תוצאות יפות בשנה שעברה, הוא נחשב להד קייס. מאוד לא חכם, בלשון המעטה, וגם לא מחויב. אולי זה ישתנה.
ראי, לגבי הפיוצ'רים במרכז סטיל בהרצליה, קצת קשה להוציא אותם משם כי רון סטיל (האבא) הוא זה שיזם והביא את הכסף לטורנירים. אלמלא הוא, הטורנירים האלה לא היו מתקיימים, ואין להם שום קשר לאיגוד או למרכז הטניס. מן הסתם הוויילד קארדים שהוא מחלק לבן שלו מעצבנים ומיותרים, אבל באמת שקשה לבוא אליו בטענות כי בלעדיו היו השנה בישראל שלושה פיוצ'רים פחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 230 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: