סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 3:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 5:13 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
sir charles כתב:
לא ראיתי את המשחק אתמול כך שאני לא יודע כמה בורשטיין הסריח את הפרקט, אבל מבחינתי כל תרומה שלו היא בונוס (והוא נתן כמה משחקים לא רעים השנה). אליהו לעומתו, מרוויח הרבה יותר, חתום ליותר שנים, יותר צעיר ואמור להיות בשיאו כך שאין מחילה על המשחק הרכרוכי שלו.

לא יכולתי להסכים יותר. :co_ol:
יושב על חוזה עתק של 5 שנים בלי צורך להוכיח את עצמו.- וגם לא מוכיח עצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 7:02 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני מחכה שכספי ייפלט מה-NBA ויגיע למכבי כמחליף של ליאור. גם ככה יש לו יותר כישורים של 4 נייד עם קליעה מבחוץ מאשר 3 עם יכולת הובלת כדור וזה אולי יגרום למכבי להיפטר מאליהו סוף סוף. אני לא זוכר שחקן ישראלי שפחות סבלתי מליאור אליהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 7:08 pm 
Sophomore

השאלה היא מה זה להפטר מאליהו? הוא לא יזוז מטר מהחוזה הסופר נוח שלו במכבי. מכבי לא תייבש על הספסל מיליון דולר. העניין עם החוזה של ליאור שהוא כל כך גדול ביחס לתפוקה ממנו שהוא מונע ממכבי להתחזק במקומות כל כך נחוצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 7:24 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

זו עוד אחת מהטעויות המפגרות של מכבי מהשנים האחרונות - לתת לשחקן שנתן עונה לא טובה בספרד (למעט משחק מס' 5 בגמר הפלייאוף) והוכיח שהוא לא מוכן לעבוד קשה חוזה יקר ל-5 שנים. איזו קבוצה אחרת היתה מפזרת עליו את הסכומים האלה? והוא גם אפילו לא נחשב לסמל מכביסטי, אין לו שום יכולת מנהיגות, מעולם לא ראיתי אותו משתטח על כדור. לפחות לא החזירו את לימונד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 8:20 pm 
Sophomore

יותר מזה מעולם לא ראיתי על הפנים שלו בזיק של איכפתיות כלשהי אחרי שדפקו לו שלשה או דאנק בפנים יש לו את הבעת "עסקים כרגיל - עולים להתקפה". שום תחושה של איכפתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 8:27 pm 
Senior

sir charles כתב:
זו עוד אחת מהטעויות המפגרות של מכבי מהשנים האחרונות - לתת לשחקן שנתן עונה לא טובה בספרד (למעט משחק מס' 5 בגמר הפלייאוף) והוכיח שהוא לא מוכן לעבוד קשה חוזה יקר ל-5 שנים. איזו קבוצה אחרת היתה מפזרת עליו את הסכומים האלה? והוא גם אפילו לא נחשב לסמל מכביסטי, אין לו שום יכולת מנהיגות, מעולם לא ראיתי אותו משתטח על כדור. לפחות לא החזירו את לימונד...

היה לו חוזה בויטוריה לעוד 3 שנים כמדומני בהרבה יותר כסף ממה שהוא מרוויח במכבי... מכבי הוציאה אותו מהחוזה הזה, ויטוריה כנראה הבינו שהוא לא שווה את הסכומים האלה והסכימו לשחררו בלי תמורה. אבל אם מכבי לא נותנים לו את החוזה הגדול הזה הוא היה נשאר שם ומרוויח יותר. ככה שהוא לא היה צריך לחפש קבוצה אחרת שתפזר עליו את הסכומים, הייתה קבוצה שכבר פיזרה יותר מהם.

ואני לא מבין את הביקורת על אליהו. בחיית, ברור שהחוזה שלו מנותק מהערך שלו באמת... אבל עדיין, הוא הישראלי היחיד היום בנוסף לבלו שברמה של היורוליג. אתם מעדיפים את כדיר? זאת הרי הייתה החתמה בשנה שעברה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 21, 2012 11:49 pm 
Hall of Famer

וגם הישראלי היחיד בשנים האחרונות, לדעתי, שזכה ב MVP של השבוע ביורוליג, ויותר מפעם אחת.
הוא עולה פחות ממיליון דולר, זה המחיר, וזה מחיר שצריך לשלם בשביל שחקן כמוהו. הוא אולי לא קונסיסטנטי בהתקפה, אבל הוא טוב מספיק פעמים, וכשהוא טוב, הוא טוב מאד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 8:50 am 
Sophomore

אליהו כמו סופו מעולה מול סופוט ולובליאנה. במשחקים קשים, קשוחים וכשהכסף על השולחן הוא לא מגיע באופן מאוד מאוד עקבי. זה לא שחקן ששווה את מה שמשלמים לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 9:45 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הדבר היחיד שעקבי זה שלא משנה מה אליהו יעשה הוא יוצג כאפס מאופס על ידי שונאיו.

מזיכרון - אליהו היה טוב מאוד בסידרה מול צסק"א, קבוצה קצת מעל הרמה של סופוט, והיה המצטיין (עד כמה שאני זוכר) בניצחון הביתי שהשאיר את מכבי בחיים. מול סיינה בפיינל פור העלייה של אליהו מהספסל (וזה למרות האפס קרדיט שהוא קיבל משרף וכתבות משמיצות תוך כדי העונה) הצילה למכבי את המשחק ואיתו מכבי מחקו פיגור של 19 הפרש ועלו לגמר. אני לא זוכר מה הוא עשה שנה שעברה מול טאו בסידרה כולה, אבל אני די משוכנע שבמהפך בדקות האחרונות של המשחק השני (כשמכבי מחקו מינוס שבע וניצחו) אליהו היה מצוין. ואפשר גם שוב להזכיר את 18 הנקודות שהוא קלע במשחק האליפות מול ברצלונה, וזה במדי קבוצה שהלוזריות שלה במשחקים מכריעים אצלה בבית היתה לשם דבר.

אליהו הוא שחקן עם טונה חסרונות, ואולי הוא לא שווה את הכסף שמשלמים לו (אבל הוא הרוויח אותו ביושר - ככה זה כששתי קבוצות עלית רבות עליך, וכשמכבי מתחרטת על שוויתרה עליך ופספסה פיינל פור באותה עונה), אבל הוא עדיין פאואר פורוורד מהשורה הראשונה באירופה ועם מספיק קבלות להצדיק את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 9:56 am 
Sophomore

דווקא המשחקים שהזכרת הם היוצאים מן הכלל ומתפרשים בדלילות רבה מדי על פני עונות רבות מדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 12:16 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

קוף ירוק כתב:
sir charles כתב:

היה לו חוזה בויטוריה לעוד 3 שנים כמדומני בהרבה יותר כסף ממה שהוא מרוויח במכבי... מכבי הוציאה אותו מהחוזה הזה, ויטוריה כנראה הבינו שהוא לא שווה את הסכומים האלה והסכימו לשחררו בלי תמורה. אבל אם מכבי לא נותנים לו את החוזה הגדול הזה הוא היה נשאר שם ומרוויח יותר. ככה שהוא לא היה צריך לחפש קבוצה אחרת שתפזר עליו את הסכומים, הייתה קבוצה שכבר פיזרה יותר מהם.
ואני לא מבין את הביקורת על אליהו. בחיית, ברור שהחוזה שלו מנותק מהערך שלו באמת... אבל עדיין, הוא הישראלי היחיד היום בנוסף לבלו שברמה של היורוליג. אתם מעדיפים את כדיר? זאת הרי הייתה החתמה בשנה שעברה.

התכוונתי שמכבי לא היתה צריכה להילחץ ולהחתים אותו ל-5 שנים בסכום גדול כי (א) אף קבוצה ישראלית אחרת לא היתה גונבת אותו ו-(ב) הוא לא סמל או מנהיג (בניגוד לטל).
זה נחמד שאוהדי חיפה וי"ם מעריכים אותו, אתם מוזמנים לקחת אותו אליכם בכל רגע. העובדה שרוב אוהדי מכבי שאני מכיר לא סובלים אותו. ותכלס איפשהו אני מעדיף את כדיר. נכון שהוא ברמות אחרות של כישרון אבל הוא לפחות מנסה להשתפר ולעבוד על המשחק שלו ויש לו mean streak שלאליהו אף פעם לא יהיה.
פאק, עכשיו קלטתי שכשאני כותב על אליהו אני חורק שיניים... איזה שחקן מרגיז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 12:22 pm 
Junior

נכון, בוא ניקח את כדיר במקום אליהו בגלל שיש לו : "mean streak "
אבל למה לעצור פה? בוא נחליף את סופו בקוקיה שהוא שחקן נשמה ונלחם לעומת סופו האדיש.
נחליף את פניני שלא פוגע ביהוא אורלנד שיודע לכסח כשצריך.
ולקינוח נביא במקום פאפא המאכזב את ליאור ליפשיץ שמשאיר את הלב על המגרש בכל משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 12:33 pm 
Sophomore

ומתי ישאר לנו זמן לדבר לעניין ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:14 pm 
Sophomore

רעיון להנהלה- אולי כדאי להעביר את הדיון על ליאור אליהו לת'רד בפני עצמו.

ולעניין- אליהו שחקן מעצבן שלא שווה את הכסף וחוסם את התקציב והעמדה, אני הראשון שיודה בכך.
אבל, אחרי שפרקנו ועוד נפרוק את התסכולים שהעצלנות והרכות שלו גורמת לנו, צריך להתמודד עם המציאות והיא:
הבחור כאן כדי להשאר. צריך לקחת את העובדה הזו ולהפוך את החסרון ליתרון, כלומר לבנות את כל הקבוצה סביבו ובהתאם לשחקנים החתומים.
השאלה היא בהינתן אליהו, בורשטיין, פניני, אוחיון, ג'יימס ונדמה לי סמית' שכבר חתומים, את מי צריך להשאיר?
הולכים: פאפא, מאלט, סופו, מצ'באן (סוג של), ובלו (בהנחה שהנדריקס נשאר)
נשארים: לאנגפורד, הנדריקס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:17 pm 
Hall of Famer

סליחה, אבל תגובה שמתחילה להשוות בין אליהו לכדיר, היא תגובה לא לעניין.

בכל מקרה, גם השנה מבחינה של הממוצעים שלו, הוא שחקן של 10 נקודות למשחק (עקב האכילס - שני המשחקים המאופסים שלו מול ברצלונה, פרט אליהם הוא היה די קונסיסטנטי למשך כל העונה, ונע בין סביר לטוב) וזה גם בעונה לא טובה במיוחד שלו. האיש אחראי על מספיק מההישגים של מכבי, בעבר, וגם העונה (למשל, הניצחון על קובנה). כאמור, לגמרי הצדיק את המעמד שלו ביושר, ואני לא רואה שחקן ישראלי שאפילו יכול להתקרב לתרומה שלו בעמדות הפנים.

קובי, מה קשור בלו בהנחה שהנדריקס נשאר. בלו עוזב, אם הוא רוצה לפרוש, ונשאר אם לא. אין שום קשר להנדריקס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:25 pm 
Sophomore

לדעתי הנדריקס צריך להשאר ולשחק בעמדה הטבעית שלו כ-4 עם אפשרות לדקות מסוימות בחמש. לכן, אין מקום ל-3 פאוור פורוורדים בקבוצה.
שלא תחת אילוצים הייתי משאיר את בלו ומעיף את ג'יימס או אליהו או את שניהם, אבל כמו שאמרתי, זה המצב הקיים וזה הטוב ביותר שניתן להוציא מהסיטואציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:44 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כמה שאליהו מרגיז, לא משפר חסרונות וכו', הוא לא יהיה כדיר. נו בחיאת. אני לא מאמין שצריך אפילו לענות לזה (ואז עוד להישאל למה לא מדברים לעניין...)

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 1:46 pm 
מנהל פורום

guyancho כתב:
דווקא המשחקים שהזכרת הם היוצאים מן הכלל ומתפרשים בדלילות רבה מדי על פני עונות רבות מדי.

ארבעה יוצאים מהכלל זה כבר ממש לא עונה על ההגדרה של "מאוד מאוד עקבי".

והבאתי ארבעה יוצאים מהכלל שכולם (באופן מאוד מאוד עקבי) משחקי הכי מאני טיים שאפשר להעלות על הדעת: חצי גמר פיינל פור, משחקי להיות או לחדול בהצלבה, ומשחק מכריע באליפות ספרד, וגם כולם בסיטואציה ברורה של קבוצה אנדרדוגית מול יריבה טובה יותר. לאורך משהו כמו שש עונות הצטיינות בארבעה משחקים כאלה זה לא מעט, וכמובן שצריך שוב להגיד שאלה משחקים ששלפתי לגמרי מהזיכרון, אני משוכנע שהיו עוד כאלה ולא מעט.

אם אתה טוען שלמרות הדוגמאות בשליפה האלה, עדיין אליהו עונה על ההגדרה של מי שלא מגיע למשחקים עם הכסף על השולחן מול יריבות טובות, אז בבקשה - תעשה רשימה של המשחקים האלה לאורך שש השנים האחרונות, ותמחיש לנו בכמה מהם הוא הגיע וכמה מהם לא. עד אז חוששני שהטענה שלך היא לא יותר מהאשמה חסרת ביסוס ושחר.

שוויק, בלי קשר לנימה ההומוריסטית של ההודעה שלך, הבעיה של סופו היא בדיוק ההיפך מאדישות. הבעיה הגדולה שלו היא שהוא לוקח כל דבר ללב ויש לו מנטליות של ילד קטן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 4:07 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואם כבר mean streak, למה להסתפק בכדיר, הילד-טוב-אלין לוי הזה? לרועי ניצן יש פי מאה mean streak.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 5:04 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אוקי אני ארים את הכפפה. אני מחשיב משחקים טובים כמשחקים עם מדד דו ספרתי.
יורוליג (עונת 2011-2012) -
משחקים טובים:
הפסד החוץ מול מילאנו - 21 (9/12 מהשדה), 8 ריב', מדד 28.
ניצחון בבית על אפס - 16 (8/11), 9, 6, מדד 25.
ניצחון בבית על שרלרואה - 15, 3 ריב', מדד 16.
ניצחון החוץ בקובנה - 14, 5, מדד 15.
ניצחון החוץ באיסטנבול - 12 (5/6) , מדד 10.
משחקים קשים או חשובים:
בבית מול ריאל - 10 דקות, 2 נק', מדד 0.
בחוץ מול ריאל - 11 נק' (כולל שלשה!), מדד 7.
בחוץ מול פרטיזן - 6 נק', מדד 2.
בבית מול ברצלונה - 0 נק', מדד 1.
בחוץ מול ברצלונה - 0 נק' (0/4), מדד 0.
בחוץ מול קאנטו - 6 (3/7), מדד 4.

אני חייב להיכנס לשיעור אז אני אמשיך יותר מאוחר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 5:38 pm 
מנהל פורום

במה ניצחון החוץ בקובנה חשוב פחות או קשה פחות ממשחק החוץ מול פרטיזן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 6:56 pm 
Senior

ואולי כדאי גם להסתכל על השנה שעברה אז?

http://www.euroleague.net/competition/p ... code=E2010

בטופ 16 אליהו קלע 14 נק' ו 4.5 ריב' בבמוצע ב24 דקות.

ומלבד 2 משחקים בכל משחק שהוא שיחק מעל 20 דקות בממוצע הוא קלע בדו ספרתי.

גם בגמר נגד פנא בשנה שעברה, 11 נק' 5 ריב' ומדד 13 וכל זה ב12 דקות משחק.

בהתחשב בקרדיט ובחוסר האמון של בלאט באליהו במשחקים מכריעים וחשובים (אולי בגלל שהוא לא רצה אותו במכבי... מי יודע) היכולת של אליהו היא בטופ של אירופה כבר שנתיים.

ושוב, הבנאדם ישראלי, הכי טוב באירופה. את מי בדיוק מכבי יכולה להביא במקומו שידגדג את הרמה שלו? איזה עוד ישראלי יכול בכלל לתרום ברמות האלה? רק הלפרין וגם הוא גורש ממכבי בבושת פנים כשהקהל של מכבי צועק לו בוז בלי חשבון.

ורק בשביל הפרופורציה, אליהו לא נותן השנה עונה טובה במיוחד... אבל בו נשווה למשל בשנה שעברה את הסטטיסטיקה שלו לזאת של לורבק שנחשב אחד מהשחקנים הטובים באירופה בעמדה הזאת:
http://www.euroleague.net/competition/p ... code=E2010

אליהו והוא שיחקו למשל באותה הבית בטופ 16 בשנה שעברה, קיבלו אותה כמות דקות, אליהו היה טוב ממנו בהרבה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 7:08 pm 
Sophomore

אז היית מעדיף את אליהו על פני לורבק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 7:13 pm 
Senior

לא. אבל הזילזול באליהו הוא מביש. מבחינת מכבי כל סיטואציה שבה אליהו, הישראלי הכי טוב באירופה היום לא משחק בקבוצה היא טיפשות ממדרגה ראשונה. כנראה שאוהדי מכבי שכחו שהם משחקים בישראל ורצוי שיהיו בקבוצה גם שחקנים ישראלים פה ושם, לצערם הרב הישראלי היחידי שיכול לתרום ברמות הגבוהות של אירופה הוא אליהו וויתור עליו זה משהו שמכבי לא יכולה לקבל בכלל (ולא סתם ההנהלה לחצה ודחפה להביא אותו. אם לא מכבי הייתה עדיין תקועה עם כדיר וזה היה משעשע מאד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 22, 2012 7:22 pm 
מנהל פורום

זה לא קשור לשחקנים ישראלים (למרות שאין ספק שאליהו הוחזר בגלל הביקורת על העדר הישראלים). יש לאליהו מספיק קבלות כדי להיחשב כפאואר אירופי או ספרדי מוביל בלי קשר לתעודת הזהות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 141 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עודד ל, עופר האדום ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: