סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 11:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 115 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2012 9:16 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
צר לי, פספסתי אותך מרוב דימויים. זה בא לחזק או להחליש את מה שכתבתי?

(בלי קשר לכך שברור שעונת הדובדבנים מרשימה ומגניבה בהרבה מעונת האליפות האחרונה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 28, 2012 11:57 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם האליפות של חולון הייתה הרבה יותר מרשימה לטעמי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 5:00 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
והיא לא הייתה עוד יותר מרשימה אם היא הייתה נלקחת אחרי סידרת פלייאוף?

בסדרי גודל לדעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 5:21 pm 
מנהל פורום

פספסתי את הכיוון של הת'רד. לאן הוא הולך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 5:25 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
הוא הולך לכוון אחד הדברים שאתה לא אוהב/מבין/מכיר בקיומם... הכוכביות כמובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 5:30 pm 
מנהל פורום

אין לי בעיה עם כוכביות. אבל רוב ההודעות האחרונות היו די מובנות מאליהן, לא?

תת-הפתיל הזה התחיל מהערה של הקוף על כך שהאליפויות בעידן הפיינל פור הן "בלוף ושטות חסרת כל חשיבות", ומכאן זה התפתח. זה שאליפות בסידרה עדיפה על אליפות בפיינל פור ושאליפות אחת יכולה להיות מרשימה יותר מאליפות אחרת לא מעלה ולא מוריד לגבי העניין הזה (ואני חושב שבפורום הזה יש קונצנזוס די מובהק נגד הפיינל פור ככה שלא על זה הדיון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 6:10 pm 
Senior

זה בהחלט מעלה ומוריד את ההרגשה שמשחקים פה על כלום. אליפות היום שווה בדיוק אותו דבר לגביע, וגביעים מכבי איבדה כאמור הרבה מאד. אין לאליפות שום חשיבות מעבר ל"תואר", בדיוק כמו לגביע. אז כן זה כיף לזכות, ונהנים מזה, זה עדיין לא מוריד את התחושה שלאליפות אין שום ערך מעבר לשבוע שבו זכית באליפות. זה כמובן לא רק בגלל הפיינל פור, זה בגללו + השיריון + העליונות התקציבית + הירידה ברמת הכדורסל + זה שאין ירידות + זה שיש הרגשה שהאנשים שמנהלים את הכדורסל עושים הכל הפוך. כל הדברים האלה ביחד גורמים לתחושה של ליגה לא מעניינת, ליגה מתה, ליגה שבה לא באמת משחקים על שום דבר.

בהתחלה כשרק המציאו את הפיינל פור זה נתן תחושה של משהו חדש והייתה התעוררות. היום אחרי כמה וכמה שנים לדעתי זה נותן תחושה הפוכה, תחושה שלא באמת משחקים פה על משהו. וזה לא רק לגביי האליפות... כש8 מתוך 10 (השנה 11) קבוצות בעצם יכולות להגיע לפיינל פור עד הרגע האחרון, למרות שחלק הסריחו את הפרקט רוב העונה, זה יוצר תחושה כזאת.

אני למשל חושב שהתוספת של הסדרות לפיינל פור היא תוספת נוראית ואיומה שהורסת את הליגה עוד יותר. או שיש סדרות עד הסוף או שיש פיינל פור שבו 4 הקבוצות המובילות מגיעות אליו (כמו בשנים הראשונות) וכל הקבוצות בליגה יודעות שאי אפשר לזייף חצי עונה ולעשות פיינל פור בסוף בגלל כמה שבועות טובים. המצב שאתה יודע שבעצם כל מה שחשוב זה להכנס לפלייאוף ולא ממש חשוב מאיפה, ושרוב הליגה נכנסת לשם גם כן... כל הדברים האלה ביחד, עם הדומיננטיות של מכבי, חוסר הירידות, חוסר בקהל, כל הדברים האלה ביחד גורמים להרגשה בליגה שמשחקים על כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 6:26 pm 
Junior

קוף, אפשר לא להסכים עם דרך הביצוע והמתכונת שבה משתמשים בסדרות, אבל אי אפשר להגיד שזה כלום.
אני הרבה זמן לא אשכח את הסדרה ההיא של גליל- חולון שנמשכה עד המשחק החמישי. אני חושב שזה היה לפני שלוש שנים כבר או שנתיים.
היה גם את זו של בנה"ש נגד מכבי שנמשכה עד למשחק חמישי.
אז נכון, הסדרות קובעות שיותר מחצי מהליגה נכנסת פנימה וזה בכלל אבסורד גבוה, אבל שיטת הסדרות היא שיטה מבורכת בפני עצמה. בטח עדיפה על פני קיום סיבוב שלישי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 6:41 pm 
Senior

שיטת הסדרות היא מבורכת, אם היא ממשיכה עד הסוף. אז יש לה ערך. במתכון הנוכחי היא פשוט גורמת לליגה להפוך לחסרת כל תוכן וחשיבות, וגורמת לתחושה שמשחקים פה שנה שלמה על כלום. זאת הנקודה. לא סידרה טובה כזאת או אחרת, לא פיינל פור טוב כזה או אחר, אלו דברים שנמשכים שבוע או שבועיים טובים גג. השאלה זה מה קורה פה כל השנה.

האם סידרה טובה שווה את התחושה שכל השנה לא משחקים פה על כלום? אם משחק טוב בפיינל פור שווה את זה? האם לא צריך למצוא את הדרך שבה הליגה, היום יום שלה, יהפוך לחשוב?

זאת בדיוק הבעיה של המנהלת ושל אלו שמנהלים את הליגה. כל ההחלטות, כל הכיוונים נובעים רק מדבר אחד, למצוא את הריגוש הקצר הזה שיתן תחושה גם אם לשבוע או שבועיים שיש פה ליגה. לא חושבים לעתיד, לא חושבים איך הופכים את הליגה לחשובה, אלא רק איך מוצאים עוד רגעים כאלה שאפשר יהיה "לשווק" אותם לציבור "שהכל אפשרי".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 6:48 pm 
מנהל פורום

קוף ירוק כתב:
זה בהחלט מעלה ומוריד את ההרגשה שמשחקים פה על כלום. אליפות היום שווה בדיוק אותו דבר לגביע, וגביעים מכבי איבדה כאמור הרבה מאד. אין לאליפות שום חשיבות מעבר ל"תואר", בדיוק כמו לגביע. אז כן זה כיף לזכות, ונהנים מזה, זה עדיין לא מוריד את התחושה שלאליפות אין שום ערך מעבר לשבוע שבו זכית באליפות.

נתחיל מההתחלה? אז אוהדי גליל וחולון לא יסכימו איתך (גם לא אוהדי הפועל, שלמרות אי החשיבות של הפיינל פור רואים בגודס כישלון עצום בגלל שהוא לא הצליח לעלות לגמר).

אני דווקא מסכים איתך לגבי מרבית הנקודות הענייניות שהעלית. אבל ההקצנה מגוחכת ומונעת למעשה כל דיון רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 7:03 pm 
Senior

מי בדיוק אמר שאוהדי גליל וחולון לא יסכימו איתי?

אני חושב שאם תעשה משאל בין אוהדי חולון למשל, הם היו מעדיפים סדרות בעונת האליפות שלהם. הם סיימו ראשונים, הם זכו באליפות בצדק, ועדיין אני לא חושב שהם מרגישים קרוב למה שאוהדי גליל הרגישו בזמנו שהם לקחו אליפות בסדרות. הם מרגישים שהם לקחו גביע לא אליפות. שנה אחרי זה הקבוצה שלהם כמעט והתפרקה לה, הבעלים עזב, הם לא שיחקו באירופה.

לגביי אוהדי גליל, חוסר הקהל שלהם אחרי שהם לקחו אליפות מבחינתי אומר הכל.

שוב, אני לא אומר שלא כיף ואין תחושה טוב שזוכים באליפות, אבל כזאת יש גם בגביע... זה כיף, זה נחמד. אליפות צריכה להיות תחושה חד פעמית, תחושה היסטורית. אתה רוצה להגיד לי שככה האוהדים של חולון וגליל מרגישים? אני לא חושב, אבל אולי אני טועה.

אני חוזר ואומר, זה שילוב של כל הדברים הלאה ביחד שגורמים לתחושה שהליגה משוחקת על כלום בעצם (תבדיל, רוב הכיוון שלי מכוון לזה שההרגשה במהלך השנה היא שאין חשיבות לליגה ומשחקים על כלום, לא על השלבים הסופיים), שאין לה חשיבות. הכל מכוון לסוף עונה, לריגוש של השלבים הסופיים, לשבועיים-שלוש טובים וזהו. הדברים האלה הורסים את הליגה לדעתי.

קח את היורוליג לדוגמא, מפעל עם פיינל פור. אבל שם בדרך יש לך 3 שלבים שאתה יכול לעוף הביתה. ככה שלכל משחק, לכל שלב, יש חשיבות.

לליגה פה כמעט ואין חשיבות, ככה שבמשחק העונה של אשדוד הם מביאים 700 צופים כי מה זה באמת משנה אם מסיימים 6 או 7, ובמשחקי פלייאוף של חיפה וגליל (שסיימו במקומות 2-3) הגיע 500-600 צופים לפעמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 7:48 pm 
Freshman

קוף ירוק כתב:

אני חושב שאם תעשה משאל בין אוהדי חולון למשל, הם היו מעדיפים סדרות בעונת האליפות שלהם. הם סיימו ראשונים, הם זכו באליפות בצדק, ועדיין אני לא חושב שהם מרגישים קרוב למה שאוהדי גליל הרגישו בזמנו שהם לקחו אליפות בסדרות. הם מרגישים שהם לקחו גביע לא אליפות. שנה אחרי זה הקבוצה שלהם כמעט והתפרקה לה, הבעלים עזב, הם לא שיחקו באירופה.
.

הייתי אומר לך אבל בגלל שאיבדתי הכרה מרוב אושר אני לא ממש זוכר..
לא יודע להשוות לאוהדי גליל אבל היתצה אקסטזה מאוד מאוד גדולה באליפות ומן תחושה של הגשמת חלום מטורף.

יכול להיות שזה שהיינו ראשונים בליגה+פשוט יותר טובים תרמה להרגשה מהכיוון של ההוגנות אבל זו שאלה לפסיכולוגים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 8:02 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לגבי ההרגשה של "משחקים על כלום" ו"האליפות לא שווה כלום", לדעתי שטויות.
אם חיפה הייתה מנצחת את מכבי ב-2009, לא היו חגיגות בחיפה?
אם ירושלים תיקח אליפות בשיטת פיינל פור, לא ירוצו לכיכר ספרא ויחגגו "אליפות היסטורית"? ירוצו כמו ענקים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 8:21 pm 
Senior

היו חגיגות. גם בגביע יש. לא היו חגיגות כשירושלים זכו בגביע? כשחולון זכו? יש חגיגות תמיד.

חוגגים, אבל האפקט של זה הוא בדיוק אפקט של גביע. יש כבר גביע, הליגה אמורה להיות משהו אחר. ואני חושב שככל שעוזר הזמן והשיטה ממשיכה זה משפיע יותר ויותר (כמובן בצירוף עוד הרבה גורמים אחרים) והופך את הליגה לפחות ופחות מעניינת ורלוונטית. כמובן זה שגליל וחולון שזכו באליפות רואים על גופם שהעיקר שזה עשה זה לפרק את הקבוצות שלהם, ולא השפיע או עזר להם בשום דבר בעצם, גם לזה יש השפעה.

אני מחכה ליום שהקבוצה ממקום שישי או שביעי תזכה בטעות באליפות (או לפחות תגיע לגמר). אולי אז יבטלו את הפיינל פור או שיבטלו לפחות את הסדרות שלפני הפיינל פור.

לדעתי היום הזה לא רחוק, יכול לקרות השנה אפילו (זה לא תסריט הזוי שאשדוד מדיחה את גליל למשל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 29, 2012 9:37 pm 
מנהל פורום

קוף ירוק כתב:

א. אני אמרתי
ב. מה הקשר למה שכתבתי? להיפך, אני מסכים שאליפות בסדרות משמעותית יותר, זה אומר שאליפות בשיטת פיינל פור היא כלום ושום דבר?

מה שכן, אם אתה מסכים שאחרי אליפות מרגישים כמו אחרי זכייה בגביע, אז זה מקל על העניינים. כל פעם שאני נזכר בגביע של 96, עולות לי דמעות לעיניים. אני מהמר שזכייה באליפות תהיה מרגשת יותר לאוהד הקבוצה (גם אם הוא מיעוט קטן כמו אנשי גלבוע), אבל גם זה מספיק טוב בעיני. בטח שלא כלום ושום דבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 115 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עופר האדום ו 24 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה