סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 9:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 4:12 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בהנחה (הלא מובנת מאליה) שמכבי לוקחת את האדריאטית ואת הליגה הישראלית, מה למדנו מהסדרה עם פאו ועונת היורוליג בכלל?

בלאט כבר אמר שהוא לא בטוח שצריך להשאיר את רוב הסגל למרות רצון המערכת בהמשכיות והכרה בחשיבותה ונשמע נוסטלגי באשר לקו האחורי שהיה לו בעונה לפני כן (פרקינס, פארגו, איידסון), אותו הגדיר כטוב ביותר באירופה באותה שנה. היחיד שדיבר עליו כשחקן שהוא רוצה להשאיר בקבוצה הוא הנדריקס.
מאלט ופאפא בחוץ. סופו ככל הנראה גם כן (אלא אם כן יחליט לקחת קיצוץ משמעותי בשכר).
דווין סמית' קנה את עולמו בסדרה ונראה שיישאר על פי חוזהו, על אף חסרונותיו.
יוגב אוחיון גם כן הבטיח את מקומו בסגל. אליהו עדיין כאן. כך גם פניני ובורשטיין (למצער). בלו כנראה יפרוש.
מכבי ירצו להשאיר ככל הנראה לנגפורד ואת הנדריקס אבל שניהם מבוקשים, מי יותר ומי פחות.
אם מכבי לא מצליחים להשאיר את השניים (כמה לנגפורד שווה והאם מניותיו עלו או ירדו בעקבות הסדרה?), הם מתחילים פחות או יותר מהתחלה את בניית הקבוצה. אם יצליחו הרי שצריך סנטר ורכז בכירים, ביחד עם גיבוי ראוי לעמדה 2 ועוד ישראלי או שניים (הלפרין/לנדסברג, אולי שניהם). פרקינס הוא אופציה לעמדת הרכז. שאלת מצ'באן גם היא מחכה לתשובה.

למישהו יש את הסטט' של שחקני מכבי בסדרה?

כמובן שאם מכבי יפסידו את הליגה הישראלית לירושלים או לקבוצה אחרת תהיה רעידת אדמה אבל בסך הכל נראה שבמכבי העניינים תחת שליטה בעידן בלאט.
ישנה בעיה מובנית של המשכיות אליה התייחס בלאט כשהתלונן שהם מכשירים זרים לרמה הגבוהה עבור קבוצות אחרות, אבל אלו הם החיים (במובן מסוים, בפערי התקציב של מכבי מהגדולות של אירופה היא נמצאת במצב מעט דומה לזה של קבוצות אחרות בליגה הישראלית המתחרות איתה).

אני מניח שהשאלה העיקרית היא מה למדנו מהסדרה עם פאו - לא היה לנו ת'רד מסכם לסדרה אלא לכל משחק. ניתן להשליך מכך על הסגל לשנה הבאה.

אוריאל/מנהל אחר - אם הת'רד החדש נראה מיותר אפשר למחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 9:14 am 
Junior

אני כבר שאלתי בת'רד אחר ועדיין לא הצלחתי להבין - למה סמית' נחשב לשחקן בינוני?
אני רואה שחקן משלים מצוין. קולע שצריך, מוסר הרבה, שומר אחד על אחד מצוין (הטוב בקבוצה בלי ספק לטעמי).
הוא לא כוכב, אבל אם שמים לידו שחקן שלוקח את הפוקוס (לדוגמא לנגפורד) אז הוא פשוט שחקן נפלא לטעמי.

הוא מאוד מזכיר לי את אידסון של העונה הראשונה (שחקן משלים קלאסי) - רק טוב בלא מעט ממנו.
אני חושב שאם התפקיד שלו יהיה שחקן שלישי-רביעי בהתקפה (כמו לדוגמא אידסון אחרי פארגו וסופו עונה שעברה) הוא יהיה מעולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 9:45 am 
Hall of Famer

אני לא ממש מתלהב מהלפרין, יקר מדי לטעמי ביחס לתוצרת שלו. לנדסברג הוא הימור, אבל בהחלט הימור שנראה לי טוב ולדעתי יש סיכוי סביר שתחת בלאט הוא יצליח להיות שחקן תורם, את הנתונים הפיזיים בהחלט יש לו ואני חושב שתחת המאמן המתאים הוא יכול להיות סקורר מועיל מהספסל גם ביורוליג.

בעיני שאלת הגבוה המוביל היא קריטית, למכבי בעצם מאז וויצ'יץ' לא היה סנטר עם נוכחות פיזית מתחת לסל שמסוגל לשחק דקות רציניות, סופו מיותר לגמרי למכבי בעלויות שלו ובדקות המוגבלות שהוא מסוגל לשחק והנדריקס, אם ישאר, צריך לדעתי לבלות יותר ב-4 מאשר ב-5, גם אם הוא יכול להיות בק-אפ ראוי ל-5. עוד שאלה זה מצ'באן, יש לו עדיין חוזה במכבי, אבל כמו שראינו, 5 הוא ממש לא ואם הנדריקס אכן יוסט יותר ל-4 ואליהו כמובן ישאר, זה לא משאיר לו יותר מדי מקום, מצד שני, מה שהוא הראה העונה בפרטיזן בהחלט מגרה את הדימיון, מכבי תצטרך לחשוב מאוד ברצינות איך היא מוצאת לו מקום.

סמית' אחלה שחקן, סטופר של ממש לעמדות הכנף, חוסם וריבאונדר מצוין וכנראה שגם אישיות חיובית (שזה משהו שקצת נוטים לזלזל בו, אבל בעיני שווה הרבה מאוד), אבל בהנחה שהוא נשאר מכבי תצטרך לוודא שיש לה סקוררים אחרים בקו האחורי כי הוא לא ממש כזה, גם אם הוא יכול להפציץ מדי פעם שלשות, רצוי לפחות שניים (נגיד-לנגפורד ולנדסברג). בסדרה האחרונה ראינו שהיו למכבי לא מעט קשיים ליצור נקודות כשלנגפורד לא היה טוב, ואלא אם כן מניחים הנחה מרחיקת לכת שהיכולת של אוחיון תישמר והוא יוכל להיות סקורר עקבי של 10-12 נק' לערב ביורוליג עם איום משלוש, מכבי תהיה חייב עוד סקורר בקו האחורי.

וכמובן יש את שאלת כספי, אני מניח שאם הוא מחוייב ב-100% להצלחה ב-NBA אז גם אם הוא יחתך מקליבלנד הוא ירצה למצוא מקום בקבוצה אחרת, אולי אפילו דרך הדי-ליג, אבל אם הוא לא, יכול להיות מאוד מעניין לראות אותו חוזר למכבי, מה שיהפוך את פניני, שממילא נתן עונה זוועתית, למיותר לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 9:58 am 
Sophomore

השאלה הגדולה לדעתי היא האם ממשיכים באדריאטית
אם לא ( ואני מאוד מקווה שלא)
ובהנחה שבלו פורש ומאצ'בן מגיע במקומו
וגם פרקינס חוזר (הלוואי) יש לנו סגל לא רע כבר עכשיו

פרקינס, אוחיון
לנגפורד,בורשטיין
סמית, פניני
אליהו, מאצ'בן
הנדריקס , ג'יימס

עכשיו השאלה היא מה צריך להוסיף לסגל הזה וכמה שחקנים יוסיפו
חסר פה עוד סנטר במקום סופו ועוד שחקן 2-3 שיודע להוביל כדור
במקום מאלט ( למשל הלפרין) כי בורשטיין לא נהיה צעיר יותר מיום ליום.

הסגל יוצא מנקודת הנחה די הגיונית שהצמד סופו ופאפאלוקאס יעזבו וכנל מאלט

נערך לאחרונה על ידי basketball_fan בתאריך ב' אפריל 09, 2012 10:04 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 10:00 am 
Junior

הבעיה האמיתית בסגל שרשמת שאין שחקן פרט ללנגפורד שיכול לשים נקודות יש מאין.
אני לא רואה הרכב של פרקינס/אוחיון, בורשטיין, סמית/פניני, מאצ'בן והנדריקס/ג'יימס מסתדר יותר מדי בהתקפה עומדת.

לפי דעתי מה שההרכב הזה חסר בצורה בולטת זה סנטר וסקורר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 2:09 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה שמכבי צריכים זה:
1) להחתים מחדש את לנגפורד והנדריקס.
2) רכז פותח (עם כל הכבוד למשחק המצוין של יוגב לאחרונה).
3) גארד ישראלי מחליף. מועמדים פוטנציאלים: הלפרין ולנסברג
4) במקרה שבלו פורש להחליט אם מחזירים את מצבאן.
5) סנטר במקום סופו.
לגבי רכז, המועמדים (מאירופה) מבחינתי הם: פרקינס (מכיר את המערכת ונראה שחזר לעצמו, אך לא ברורה מידת ההתאמה שלו ללנגפורד וזה משאיר את מכבי חלשים בקליעה מבחוץ), ארון ג'קסון (שחקן בעלייה, חושב על מסירה, גודל מצויין, אבל לא יציב. נתן סדרת הצלבה טובה מול צסקא), עומר קוק (מוסר מצויין ששומר טוב על הכדור ומגן טוב, אבל בעל קליעה רעה, עבר את ה-30 ולא מצליח להביא את הקבוצות שלו להישגים מי יודע מה).
לגבי סנטר -אני חושב שגם אם סופו מפחית מהדרישות שלו כדי להשאר עדיין כדאי להפרד כידידים. סגולותיו הידועות לו מפצות על החסרונות הרבים ומכבי צריכה סנטר פותח שאפשר לבנות עליו ליותר מ-20 דקות במשחק (ורצוי שישיג יותר ריבאונדים מאשר עבירות ואיבודים). אני לא יודע כמה כדאי לבנות על שחקן כמו מאריץ שהוא כבר לא כזה צעיר ובקושי משחק בשנתיים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 2:22 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
שאלו למה סמית' נחשב לשחקן עם הרבה חסרונות, אבל יש שאלות שלעולם לא תקבלו תשובה מספקת, כי הסטיגמות חזקות. כמו גם הסטיגמה לגבי טל בורשטיין, למרות העונה הטובה שהוא נותן.
מכבי צריכה לנסות להחתים מחדש את לנגפורד והנדריקס, אבל כמובן לא בכל מחיר. גארד ישראלי מחליף? הלפרין?! אתה בטח לא רציני. אם מחתימים את יותם, אז בטח לא בתור מחליף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 2:35 pm 
Hall of Famer

העונה הטובה שבורשטיין נותן כוללת את סטט' היורוליג הבאות: 3.4 נק' ב-11 דקות עם אחוזי שלשות לא משהו בכלל, 36.8%, כשהוא לוקח מחצית מהזריקות מהשדה שלו מהשלוש. בורשטיין גם מגיע פעם אחת במשחק לקו ולא תורם כמעט שום דבר בשאר האספקטים.

בארץ בורשטיין משחק 19.1 דקות למשחק וקולע 6.9 נק'. האחוזים יותר טובים - 40% מהשלוש, כששוב הוא לוקח מחצית מהזריקות שלו מהשלוש. לקו הוא מגיע 1.3 פעם.

בקיצר, הסטיגמה על העונה הטובה של טל היא אצלך, כי ביורוליג הוא פשוט שחקן לא משמעותי ובארץ הוא לא נוראי. הבעיה מתחילה כשמשכללים לעסק את המשכורת שלו ואפשר להציע נגיד תחליף דומה של חנוכי ברבע המחיר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 2:45 pm 
Sophomore

בינתיים ב"ידיעות" מספרים שביוון עולים דיווחים שסופו מעוניין להישאר במכבי ומוכן לקצץ בשכר המיועד שלו לשם כך. זו שאלה מעניינת, אני חושב שאם דברים יהיו רציניים יותר במכבי ישקלו את זה בקיץ, אחרי הניתוח שיעבור בברך. על פניו - יש לקבוצה מה להוציא ממנו, אבל פשוט אי אפשר לבנות עליו כסנטר מוביל. סופו כגיבוי לשחקן כמו מאריץ' יכול לסגור למכבי קו קדמי אימתני עם הנדריקס, אליהו, ג'יימס, ואולי בכל זאת בלו. אבל זה ידרוש תוספת תקציב לא מבוטלת. באותה המידה - לא חושב שמכבי תהיה מוכנה להקריב את המליון יורו בחוזה של מצ'באן, זה הרבה מידי עבור שחקן שבלאט לא סומך עליו.

בקו האחורי אוחיון, פניני וסמית ישארו, מן הסתם, ולצערנו גם בורשטיין. מכבי תביא את הלפרין או לנדסברג, ואם לא לנגפורד - היא בכל זאת תצטרך איזשהו שחקן בקנה המידה שלו. חושב ששווה לקחת הימור על רכז אמריקאי מעניין מעניין מעבר לים שלא קיבל מספיק הזדמנויות שם, אבל יוכל להתפתח ולהשתדרג כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 3:20 pm 
Hall of Famer

כספי אולי? מישהו יזרוק לכיוון שלו משהו בNBA? ואם כן, האם זה יהיה יותר ממה שמכבי יכולים להציע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 4:05 pm 
Hall of Famer

frodoborg כתב:
שאלו למה סמית' נחשב לשחקן עם הרבה חסרונות, אבל יש שאלות שלעולם לא תקבלו תשובה מספקת, כי הסטיגמות חזקות.

אני אישית לא עניתי כי חשבתי שזה מובן מאליו... יכולת הובלת הכדור ויצירת המצבים של סמית' היא חלשה עד בינונית ברמות האלו וזו בעיה רצינית שהפכה את הקו האחורי של מכבי לתלוי מדי בלנגפורד. אתה לא בטוח מה תקבל ממנו בצד ההתקפי והסטט' שלו בצד הזה הן מהחלשות שזר הנפיק במכבי. היכולת שלו במאני טיים של העונה, היותו מעין דבק, היכולת ההגנתית שלו, הריבאונד, האישיות החיובית בחדר ההלבשה וכו', כל אלו מכסים במידה זו אחרת על היותו מוגבל התקפית, אבל הוא רחוק מלהיות שחקן נטול חסרונות. צריך להתחשב בכך בכל מה שקשור לבנייה מחדש. שלישיה דוגמת פרקינס, לנגפורד וסמית' יכולה להוות בעיה וזה עוד בהנחה שאתה מצליח להשאיר את לנגפורד, שכמוהו אין המון באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 4:20 pm 
Hall of Famer

מעתיק את מה שרשמתי בת'רד הקודם.

התותח המפוברק כתב:
אני מניח שבלאט ינסה לשמר את הסגל אחרי הקיץ שעבר עם תיקונים פה ושם. די מוקדם אבל שיהיה -

גארדים: לנגפורד, אוחיון, גארד זר, בורשטיין, שייר. סיכוי נמוך להגעה של הלפרין לטעמי. אם כן, שייר ישוחרר ובורשטיין יעבור לתקן גור שלף בתור נער המים.
סמול פורוורדים: גיא פניני. אם לנדסברג זמין הוא גם כן בפנים. לגבי סמית, ביחד עם סופו, הוא הזר שמבחן התוצאה הכי יקבע לגביו. אם מכבי לוקחת דאבל ומגיעה רחוק באירופה, סמית ימשיך כדי ליצור המשכיות. אם לא, אז לא, ומכבי תחפש סקורר לעמדה הזאת.
פאוור: ליאור אליהו, בלו - מצד אחד הצטייר לאורך השנים כשחקן מאוד גרידי, ומצד שני, יש לו את ההעדפות שלו ולא חושב שהוא שם זין על מה שמישהו חושב. אם בלו ילך, מכבי בבעיה. לדעתי במצב הזה יתבקש להחזיר את מילאן מצ'באן. יכול להיות שמצ'באן יבוא בלי קשר... עוד אופציה שתעלה כנראה על השולחן זה אלכס טיוס מאשדוד שצפוי לקבל שנה הבאה אזרחות ישראלית אבל נשאיר את זה כאופציה בשלב הזה.
סנטר - ריצ'רד הנדריקס. שון ג'יימס... מאוד תלוי בהמשך העונה והחזרה מהפציעה. אין הרבה סנטרים במחיר הזה עם פוטנציאל כזה, אבל לצערי לא הרשים כ"כ ביורוליג. סופו... מאוד תלוי בתוצאות העונה לכאן ולכאן. אם מכבי נכשלת יחפשו תחליף זול יותר, ואם מכבי מצליחה, יכול להיות שהספרדיות יציעו לו יותר ז'יטונים בקיץ. בלי לבסס על כלום, הרגשה שלי שג'יימס נשאר ומכבי תחפש סנטר אחר במקום סופו.

סה"כ סגל (בהנחה שבלו נשאר ומצ'באן מגיע במקום סופו):
7 ישראלים
6 זרים

תיקונים:
שייר הלך, הלפרין יבוא כנראה כישראלי לעמדה 2. גארד זר - בהחלט יכול להיות פרקינס, ואם כן, קווים מקבילים מסוימים לאנתוני פארקר. (הגיע עם מכבי לפיינל פור, עזב לחצי עונה ואז חזר לאיטליה, ומשם חזרה למכבי).
סמול פורוורדים - לנדסברג... בהחלט. סמית יישאר למרות שאני לא מת עליו. נותן הגנה, ונתן סדרה טובה מול פאו. פשוט לא חושב שהוא סקורר מספיק טוב, ולדעתי מכבי צריכים יותר סקוררים טובים מאשר שחקני הגנה.
פאוור - בלו לדעתי יסיים את הקדנציה הנוכחית במכבי. יחזירו את מצ'באן.
סנטר - הנדריקס יקבל הצעה טובה יותר וילך. סופו גם ילך כי העלות כבר גבוהה יותר מהתועלת (ולא רק בהיבט המשכורת). בקיצור, יישאר שון ג'יימס ויביאו עוד שני סנטרים.

לגבי שאלת כספי - לדעתי לא יקרה ואם כן, זו תהיה טעות גדולה. כספי לא יהיה מוכן לקבל פחות מליאור אליהו, כלומר משכורת של שחקן זר. המשמעות היא שהחתמה כזאת אומרת שמכבי תצטרך להתפשר בעמדה אחרת, או לנסות להשיג מציאה סטייל פרקינס/פארגו, משהו שלא משיגים כל שנה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

נערך לאחרונה על ידי התותח המפוברק בתאריך ב' אפריל 09, 2012 4:26 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 4:21 pm 
Junior

1. מכבי תצטער אם לא תשאיר את סופו, על כל חסרונותיו, לאבד אותו יפגע מאוד במשחק ההתקפה שלה. איזה קבוצה נוספת עצרה אותו בעקביות במכבי, חוץ מהחיסול הממוקד של אוברדוביץ' ופאו?
2. הנדריקס הוא אחלה של ביג מן צעיר וטוב בשני צידי המגרש, להשאיר אותו ואת לנגפורד המוכשר זה מאסט.
3. אוחיון נתן סדרה חלומית אבל הוא לא יצליח להתגבר כך על גארדים אתלטיים מהירים וזריזים (בקיצור אמריקאים). הם צריכים רכזר, ואוחיון כמחליף.

פאפא ומאלט החוצה, להביא רכזר (פרקינס?) וגארד מחליף שיבוא עם אוחיון מהספסל, להשתדל להשאיר את השאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 4:59 pm 
Hall of Famer

התותח המפוברק כתב:
לגבי שאלת כספי - לדעתי לא יקרה ואם כן, זו תהיה טעות גדולה. כספי לא יהיה מוכן לקבל פחות מליאור אליהו, כלומר משכורת של שחקן זר. המשמעות היא שהחתמה כזאת אומרת שמכבי תצטרך להתפשר בעמדה אחרת, או לנסות להשיג מציאה סטייל פרקינס/פארגו, משהו שלא משיגים כל שנה.

ואם הוא נותן תרומה של זר? הוא לא שווה משכורת של זר?
כלומר אם הוא היה כספיץ' מסרביה ופליט NBA היית אומר ששווה לשם עליו מיליון יורו (או כמה שאליהו מקבל), אבל בגלל תעודת זהות כחולה הוא לא אמור לקבל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 5:42 pm 
Hall of Famer

אם הוא נותן תרומה של זר, אז כן. העניין הוא שלדעתי הוא לא ייתן תרומה של זר, אז לא.
אגב, גם ליאור אליהו לדעתי לא שווה את הכסף שמשלמים לו.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 6:08 pm 
Sophomore

לגבי עמדות הפנים של מכבי.

עמדה 5 :

היו שמועות (ב"וואלה") שמכבי מעוניינים במארי'ץ לעמדת הסנטר.
אני חושב שמדובר ברעיון גרוע.
שחקן מוגבל יחסית, כבד יחסית, אבל מעל הכל צריך לזכור נתון חשוב נוסף :
בשנתיים האחרונות מאריץ' שיקח מעט מאד בשנתיים האחרונות.
לא חושב שיהיה לו את הכושר להתחיל לטחון דקות ארוכות, הוא לא רגיל לזה.

בהנחה שפאו מתפרקת מנכסיה, אני הייתי ממליץ למכבי ללכת דווקא על ויוקאס.
סנטר התקפי מעולה, התמצאות יפה מתחת לסלים, תנועות מודרניות.
ג'יימס + ויוקאס סוגרים למכבי יפה את עמדת הסנטר ל 40 דקות טובות בערב.

אם מכבי רוצים, אפשר להתחיל לקדם את זלמנסון לכמה דקות בערב. אף אחד לא ימות מזה אם הוא ישחק כמה דקות בערב מול קבוצות כמו לובליאנה או שרלואה.

את הנדריקס לא שווה להשאיר במחיר שידרשו לשלם.
אני חושב שהסדרה מול פאו החזירה אותו למימדים הטבעיים שלו - שחקן שלא לוקח על עצמו התקפית, ומסתפק בכל מיני פירורי האסל. אם אני לא טועה הוא לא הגיע לדאבל פיגרס באף אחד ממשחקי הסדרה.

עמדה 4 :

אליהו + מאצ'בן. לרמות הגבוהות זה לא טוב מידי ולא רע מידי. זה כנראה מה שיהיה.
אני ממליץ למכבי לתת למצ'באן לזרוק כמה שבא לו מבחוץ, רק ככה הוא משוחרר ומראה את היכולות האמיתיות שלו.
מצ'באן קפוא ומהוסס רק יפגע בזרימת המשחק של מכבי.

אני חושב שמכבי תרגיש כבר מהשנה הקרובה את המחסור ב"קילריות" של בלו בעמדה הז, אפילו בליגה הישראלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 6:11 pm 
Hall of Famer

מה זה "תנועות מודרניות"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 6:20 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
מה זה "תנועות מודרניות"?

נניח שהוא לא חופר באופן מגעיל ולא חכם כמו סופו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 6:48 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
העונה הטובה שבורשטיין נותן כוללת את סטט' היורוליג הבאות: 3.4 נק' ב-11 דקות עם אחוזי שלשות לא משהו בכלל, 36.8%, כשהוא לוקח מחצית מהזריקות מהשדה שלו מהשלוש. בורשטיין גם מגיע פעם אחת במשחק לקו ולא תורם כמעט שום דבר בשאר האספקטים.

הערה מתודית: 37% לשלוש ברמת היורוליג זה אחלה של מספר, אחוז טוב, ממש לא "לא משהו בכלל".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 7:01 pm 
Freshman

FLASH כתב:
1. מכבי תצטער אם לא תשאיר את סופו, על כל חסרונותיו, לאבד אותו יפגע מאוד במשחק ההתקפה שלה. איזה קבוצה נוספת עצרה אותו בעקביות במכבי, חוץ מהחיסול הממוקד של אוברדוביץ' ופאו?
2. הנדריקס הוא אחלה של ביג מן צעיר וטוב בשני צידי המגרש, להשאיר אותו ואת לנגפורד המוכשר זה מאסט.
3. אוחיון נתן סדרה חלומית אבל הוא לא יצליח להתגבר כך על גארדים אתלטיים מהירים וזריזים (בקיצור אמריקאים). הם צריכים רכזר, ואוחיון כמחליף.

פאפא ומאלט החוצה, להביא רכזר (פרקינס?) וגארד מחליף שיבוא עם אוחיון מהספסל, להשתדל להשאיר את השאר.

מסכים איתך בעניין סופו ואני רק הוסיף שהוא הוכיח את עצמו מעל ומעבר בעונה שעברה ובתחילת העונה הזו עד שנפצע.

הוא מזכיר לי את אנדרו ביינום גם בפוטנציאל , גם בחוסר הסבלנות של רוב האנשים , גם בילדותיות שיוצאת להם לעיתים קרובות .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 7:12 pm 
Sophomore

ehud כתב:
לגבי עמדות הפנים של מכבי.
עמדה 5 :
היו שמועות (ב"וואלה") שמכבי מעוניינים במארי'ץ לעמדת הסנטר.
אני חושב שמדובר ברעיון גרוע.
שחקן מוגבל יחסית, כבד יחסית, אבל מעל הכל צריך לזכור נתון חשוב נוסף :
בשנתיים האחרונות מאריץ' שיקח מעט מאד בשנתיים האחרונות.
לא חושב שיהיה לו את הכושר להתחיל לטחון דקות ארוכות, הוא לא רגיל לזה.
בהנחה שפאו מתפרקת מנכסיה, אני הייתי ממליץ למכבי ללכת דווקא על ויוקאס.
סנטר התקפי מעולה, התמצאות יפה מתחת לסלים, תנועות מודרניות.
ג'יימס + ויוקאס סוגרים למכבי יפה את עמדת הסנטר ל 40 דקות טובות בערב.

אם מכבי רוצים, אפשר להתחיל לקדם את זלמנסון לכמה דקות בערב. אף אחד לא ימות מזה אם הוא ישחק כמה דקות בערב מול קבוצות כמו לובליאנה או שרלואה.
את הנדריקס לא שווה להשאיר במחיר שידרשו לשלם.
אני חושב שהסדרה מול פאו החזירה אותו למימדים הטבעיים שלו - שחקן שלא לוקח על עצמו התקפית, ומסתפק בכל מיני פירורי האסל. אם אני לא טועה הוא לא הגיע לדאבל פיגרס באף אחד ממשחקי הסדרה.

עמדה 4 :
אליהו + מאצ'בן. לרמות הגבוהות זה לא טוב מידי ולא רע מידי. זה כנראה מה שיהיה.
אני ממליץ למכבי לתת למצ'באן לזרוק כמה שבא לו מבחוץ, רק ככה הוא משוחרר ומראה את היכולות האמיתיות שלו.
מצ'באן קפוא ומהוסס רק יפגע בזרימת המשחק של מכבי.

אני חושב שמכבי תרגיש כבר מהשנה הקרובה את המחסור ב"קילריות" של בלו בעמדה הז, אפילו בליגה הישראלית.

לגבי עמדה 5 - ויוקאס וג'יימס זה ממש לא מספיק. ראינו כמה מהר ג'יימס, הנדריקס וסופו צברו עבירות בסדרה הזאת נגד פאו כדי להבין ששני שחקני פנים שיכולים לשחק לתת דק' משמעותיות זה פשוט לא מספיק. ג'יימס הוכיח בסדרה הזאת שהוא יכול להיות יופי של פילר לדק' מסוימות בהרכבים מסוימים (בעיקר נגד הרכבים מסוימים) אבל לא הוכיח שהוא יכול להיות סנטר דומיננטי בקבוצה עם שאיפות פיינל פור, ואפילו לא קרוב לכך.
לגבי הויכוח מאריץ' - ויוקאס, אני חושב שנכון לעכשיו (בהתחשב בשימוש של אוברדוביץ' בשניהם) ויוקאס באמת מוצלח יותר, אבל מבחינת פוטנציאל אני הולך על מאריץ' בלי להתבלבל. וזה גם מה שמכבי צריכים לעשות בעיני אם וכאשר האופציה הזאת מגיעה (והוא זול יותר מסופו).

עמדה 4 - הצמד אליהו & מצ'באן יספק למכבי שניים מחמשת השחקנים ההתקפיים הטובים ביותר באירופה בעמדה הזאת, אבל, וזה אבל גדול מאוד, בור גדול בהגנה. מצ'באן יכול אולי לשמור על מספרי 4 כבדים יחסית (אולי), אבל אין לו סיכוי מול כל מיני מירוטיץ'ים למיניהם. אליהו לא יכול לשמור על כלום. זה שם את מכבי בבעיה גדולה, אבל לדעתי הם ילכו על השילוב הזה בכל מקרה. הפוטנציאל של מצ'באן שווה את הסיכון לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 7:19 pm 
Junior

לא מצליח להבין את הגישה שאם מאריץ' יובש שנתיים בפאו סימן שהוא לא יכול לתת הרבה דקות במכבי. מה הקשר בין מחט לתחת?
חסר שחקנים שקיבלו מעט דקות במקום אחד והרבה במקום אחר?
אם המחשבה הזו היא בגלל מה שהיה עם סופו אז אין שום השוואה. סופו שיחק בפיראוס דקות מוגבלות והיה ברור שמבחינה פיזית יהיה לו קשה לשחק הרבה. אני ממש לא חושב שזה המקרה של מאריץ'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 7:26 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ויוקאס הוא פרוספקט מעניין. סנטר התקפי מצויין (7.7 נק' ב-12 דקות משחק העונה), גבוה ואתלטי שגם הולך הרבה לקו (ושיפר את האחוזים לאורך העונה מ-59 בשלב הראשון ל-76 בהצלבה), אבל הוא ריבאונדר די חלש ולא בטוח כמה הוא מוכן להיות פתאום סנטר פותח בקבוצה כמו מכבי. וגם איזו סיבה יש לו לעזוב את פאו כשבשנה הבאה רוב הסיכויים שהוא יתקדם ברוטציה (באטיסט לא נהיה יותר צעיר ומאריץ כנראה יעזוב).
לדעתי תהיה טעות להביא את כספי. כמו שאני רואה את זה הוא יגיע באחד משני מודים: א) FU mode -יקח על עצמו יותר מדי כדי להוכיח לכל מי שהוא יכול שהוא שחקן NBA גם על חשבון ההצלחה הקבוצתית, או ב) F Me mode - יהיה מבואס מהתחת על ההזדמנות המצוינת שפספס העונה וימשיך ביכולת הרעה (כמו יירי וולש הצ'כי שהתחיל כהבטחה עד שהועבר תמורת בחירת סיבוב שני, חזר לאירופה והיום דופק כרטיס בשרלרואה). גם אם הוא מגיע זה אומר שסמית' יעזוב ואני יותר אוהב את סמית'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 8:41 pm 
Senior

קראתי כמה ראיונות עם בלאט(בהארץ ובוואלה, שיש מצב שזה אותו ראיון בכלל). הוא טוען שההבדל העיקרי בין הקבוצות היה דיאמנטידיס ודיבר על עניין ההמשכיות כעניין שיכול להוות תחליף ל"שחקני על". לדעתי יש סיכוי לא רע שבלאט יבוא להנהלה בסיום העונה וידרוש אחד משני הדברים: או השארה של לאנגפורד והנדריקס בכל מחיר(כלומר סכומים שפויים של עד מיליון וחצי דולר לאחד, שזה סכומים שהנדריקס לא יקבל בעיני, ככה ששניהם ביחד יעלו משהו כמו 2.5 מיליון דולר). או החתמה של סופרסטאר בסכומים גבוהים- דהיינו להחזיר לפה את פארמר בעלות החוזה שלו בארה"ב או לנסות להתחרות על כוכב אירופאי כמו לורבק, משהו שמכבי מזמן מזמן לא עשתה.

מהנדריקס אני פחות מתלהב אחרי הסדרה הזאת. היא הראתה בעיקר את המוגבלויות שלו בתור אנדרסייזד סנטר בלי יכולות טכניות גבוהות, מסה יוצאת דופן או כוח מתפרץ: הוא בעיקר גבוה מחליף מצויין שמצטיין בהאסל וריבאונדים. לא צריך לכת בכל מחיר על שחקן כזה. לאנגפורד גם כן לא הרשים במיוחד, אבל יכולות האחד על אחד שלו הן אבסולוטיות בכל רמה ואם מכבי הייתה מציגה כדורסל מגוון יותר עם יותר אופציות בפנים(סופו פשוט לא פגע רוב הסדרה) הוא היה נראה הרבה יותר טוב. הוא בעיני כן שווה מאבק, כי יש מעט שחקנים בעמדה 2 שעולים עליו.

לגבי סופו, גם אם יפחית בדרישות שלו לכיוון 500 אלף דולר הוא לא שחקן שצריך להשאיר. זה עלולה להיות מלכודת דבש קלאסית. לכאורה שחקן טוב במחיר מאוד מאוד נמוך, בפועל סנטר שמוגבל ל-20 דקות במקרה הכי טוב, מוגבל מול סנטרים עם בשר כמו אלו של הקבוצות הגדולות, שחקן הגנה בינוני מינוס במקרה הכי טוב, והדובדבן שבקצפת: הולך לעבור ניתוח בקיץ בגלל הפציעה שהוא סוחב. גם בסכום כזה לא חושב שיהיה למכבי מספיק כסף בשביל להחתים סנטר טוב שיגבה אותו, חוץ מזה שראינו מול פאו שאפילו בתור סנטר מחליף הוא לא כזה אפקטיבי. דובר על מאריץ', אבל אני חושב שפול דייויס יתאים מאוד לבלאט, שלא כל כך אוהב סנטרים כבדים ולא ניידים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 09, 2012 8:43 pm 
Sophomore

שוויק1 כתב:
לא מצליח להבין את הגישה שאם מאריץ' יובש שנתיים בפאו סימן שהוא לא יכול לתת הרבה דקות במכבי. מה הקשר בין מחט לתחת?
חסר שחקנים שקיבלו מעט דקות במקום אחד והרבה במקום אחר?
אם המחשבה הזו היא בגלל מה שהיה עם סופו אז אין שום השוואה. סופו שיחק בפיראוס דקות מוגבלות והיה ברור שמבחינה פיזית יהיה לו קשה לשחק הרבה. אני ממש לא חושב שזה המקרה של מאריץ'.

זה גם עניין פיזי - מאריץ' הוא מסוג השחקנים עבי הבשר, וגם עניין מנטאלי - אני לא יודע עד כמה נכון הוא יכול להתרגל להיות סנטר פותח.
אבל שוב, יש גם סיבה אחרת שאני נגד להחתים אותו : לדעתי הוא לא מספיק מוכשר.

zurkin כתב:

לגבי עמדה 5 - ויוקאס וג'יימס זה ממש לא מספיק. ראינו כמה מהר ג'יימס, הנדריקס וסופו צברו עבירות בסדרה הזאת נגד פאו כדי להבין ששני שחקני פנים שיכולים לשחק לתת דק' משמעותיות זה פשוט לא מספיק. ג'יימס הוכיח בסדרה הזאת שהוא יכול להיות יופי של פילר לדק' מסוימות בהרכבים מסוימים (בעיקר נגד הרכבים מסוימים) אבל לא הוכיח שהוא יכול להיות סנטר דומיננטי בקבוצה עם שאיפות פיינל פור, ואפילו לא קרוב לכך.
לגבי הויכוח מאריץ' - ויוקאס, אני חושב שנכון לעכשיו (בהתחשב בשימוש של אוברדוביץ' בשניהם) ויוקאס באמת מוצלח יותר, אבל מבחינת פוטנציאל אני הולך על מאריץ' בלי להתבלבל. וזה גם מה שמכבי צריכים לעשות בעיני אם וכאשר האופציה הזאת מגיעה (והוא זול יותר מסופו).

עמדה 4 - הצמד אליהו & מצ'באן יספק למכבי שניים מחמשת השחקנים ההתקפיים הטובים ביותר באירופה בעמדה הזאת, אבל, וזה אבל גדול מאוד, בור גדול בהגנה. מצ'באן יכול אולי לשמור על מספרי 4 כבדים יחסית (אולי), אבל אין לו סיכוי מול כל מיני מירוטיץ'ים למיניהם. אליהו לא יכול לשמור על כלום. זה שם את מכבי בבעיה גדולה, אבל לדעתי הם ילכו על השילוב הזה בכל מקרה. הפוטנציאל של מצ'באן שווה את הסיכון לדעתי.

תשמע אני מסכים איתך שמפתה להסתכל על הסדרה מול פנא' ולחשוב שאסור להסתפק בשני סנטרים דומיננטיים.
אבל מצד שני, מכבי הולכת שנה הבאה לשחק רק ב -2 ליגות (כנראה), ואפילו שעונת היורוליג הולכת לתפוח בצורה משמעותית, להחזיק שלושה סנטרים
דומיננטיים, עדיין נראה לי מוגזם.
לדעתי צריך להסתפק בשני סנטרים דומיננטיים (למשל ג'יימס וויוקאס) + עוד צעיר שיכול לתת כמה דקות בערב (זלמנסון למשל) + עוד 4 שיכול לתפקד גם כ - 5 (למשל מצ'באן).
סך הכל, אני חושב שמכבי יכולה להסתפק בשנה הבאה ב -5 שחקני פנים דומיננטיים בעמדות 4-5(לא כולל זלמנסון, כמובן), כאשר השחקן ה - 5 יכול לסתום חורים גם בעמדה 4 וגם בעמדה 5.

אני חושב שלג'יימס יש פוטנציאל פוסט די גבוה. מכבי אפילו לא נותנים לו את הצ'אנס לנסות לשחק בפוסט וליצור לעצמו. ההפסד כולו שלהם.
אי אפשר לשפוט אם ג'יימס דומיננטי לפי העונה הזו, כי הוא קיבל מספר דקות חד ספרתי. לדעתי אם מכבי תרצה - הוא יהיה מאד דומיננטי, לכן הוא כן נחשב אצלי כדומיננטי.

לגבי עמדה 4 - אין מושלם.
הלוואי שהיה שחקן בעמדה 4 עם יכולות התקפיות כמו של אליהו, והגנתיות כמו של לאזמה.
אבל אין דבר כזה בפחות ממליון דולר.
מסכים איתך שזה מאד מוגבל מאד הגנתית, אבל יש לך רעיונות יותר טובים?

אגב, אולי קמיאקוגלו זה רעיון טוב לעמדה הזו, אם כבר פאו תתפרק מנכסיה, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 31 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: