סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 7:19 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1367 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 55  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: כדורגל
הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2012 10:19 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
הנה הרשימה:

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World ... olden_Ball

קנבארו קיבל ב2006 את כדור הכסף (במהלך שדי מאשר את הטענה שלי). אגב, זה מעניין שב74 קרויף קיבל את הזהב ובקנבאואר את הכסף, כשבקנבאואר נחשב אולי לגדול שחקני ההגנה אי פעם (והנבחרת שלו גם זכתה בגביע), אבל מצד שני גם קרויף לא קוטל קנים ואני מניח שצריך מישהו שהיה שם כדי להגיד למי הגיע יותר.

יותר מעניין שקרויף היה הראשון מאז פושקאש ב-54 שנבחר למצטיין על אף שהנבחרת שלו לא זכתה.
ב-4 המונדיאלים האחרונים באופן מפתיע למדי, התופעה חזרה על עצמה, עם זכיות של רונאלדו ב-98, קאן ב-2002, זידאן ב-2006 (איך לעזאזל הוא קיבל את התואר עם הנגיחה ההיא??) ופורלאן באחרון, כשהוא היחיד שאפילו לא הגיע לגמר.

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 26, 2012 11:43 pm 
Sophomore

גימל, אני אתה! :)

קסיאס שוער עצום, הגדול ביותר שאני ראיתי. יש לו תחרות מפיטר שמאייכל ואדווין ואן דר סאר, אבל אצלי קסיאס הוא הגדול מכולם. כמובן שאין שום שמץ של סיכוי שהוא ילבש את החולצה של ברצלונה, לעולם. אלא אם רוסיי יחטוף את אימא שלו ויאיים על חיה. לא בר השוואה לפיגו (אף אחד לא השווה, אני מקדים תרופה למכה).

ראובן, כן - יש לואלדס בעיה בכדורי גובה. הוא לא שוער מושלם, לפעמים הוא אפילו קצת חולם, אבל האמן לי שהוא שוער מצויין, מהרמה הגבוהה ביותר באירופה. בעונה שעברה הרבה אנשים תהו אם הוא לא עובר את קסיאס, ולדעתי זו הייתה באמת סוגיה מורכבת. העונה קסיאס כמובן מוכיח את עליונותו, אבל זה רק בגלל שהפעם ההגנה של ברצלונה פחות טובה מזו של מדריד (לראשונה מאז פפ מונה למאמן). אנשים שוכחים עוד משהו - לא קל למצוא שוער טוב. אני לא יודע אם זוכרים כאן, אבל הייתה התלהבות אדירה מריצ'ארד דוטרואל הצרפתי ומרושטו הטורקי, ואז הם הגיעו לברצלונה ונחלו כישלון מהדהד. גם רוד הספ ההולנדי לא בדיוק הרשים. למעשה, מאז שזוביזרטה פרש ב-1994 ועד שואלדס התאקלם בבוגרים, היו לבארסה שנים קשות מאוד בעמדת השוער. בנוסף, הקבוצה הזו שמה דגש על שחקני בית, ולכן זה נראה לי לא לעניין לחשוב לצרף שחקן חיזוק בעמדה שבה יש לך את אחד מהשחקנים הטובים בעולם בעמדה שלו. כדי לחתום את הדילמה סופית, ואלדס גם מאוד מתאים לסגנון המשחק של בארסה, ומאפשר לחולית ההגנה לצמצם מרחק מחוליית הקישור. מי שמכיר את סגנון המשחק של בארסה יודע שזה אלמנט חשוב ביותר למשחק ההתקפה של הקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 12:08 am 
מנהל פורום

תחרות משמייכל? תחרות?

שפירו, אתה לוקה בעכשוויזם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 12:31 am 
Sophomore

לא בטוח ששמאייכל היה מתפקד יותר טוב עם הגנה כמו שיש לקסיאס במדריד. קסיאס הוא כבר שנים רבות השוער הכי טוב בעולם, והוא בהחלט אחד מהגדולים בהיסטוריה. אני כן אסייג את מה שכתבתי בכך שהייתי ילד בתקופתו של השוער הדני (אגב, מאוד אהבתי אותו בתקופה ההיא), ויכול להיות שאני לא נותן לו מספיק כבוד. בפועל, הוא זכור לי כשוער ענק, אבל קסיאס בהחלט ברמה שלו. מבחינתי, השוער הגדול ביותר שראיתי ברצינות הוא קסיאס. אפשר לומר בפשטות - השוער הגדול ביותר ב-13 השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 12:52 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לדעתי קסיאס שוער יותר טוב משמייכל. שמייכל היה שוער מדהים (אבל גם קסיאס שוער מדהים), אבל עדיין הוא היה עושה שטויות מפגרות מדי פעם. אחת התכונות הכי חשובות של קסיאס זה שהוא לא עושה את השטויות האלה. ואין לי מושג מי חשב שנה שעברה שואלדס עולה על קסיאס, ועל סמך מה.

אגב, אם הוזכר משחק הפנדלים ההוא של הולנד-איטליה, מה באמת יצא מטולדו? אחרי המשחק ההוא היתה ציפיה שהוא יהפוך לשוער הטוב בעולם ומסתבר שזה לא קרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:03 am 
מנהל פורום

אמיר שפירא כתב:
לא בטוח ששמאייכל היה מתפקד יותר טוב עם הגנה כמו שיש לקסיאס במדריד. קסיאס הוא כבר שנים רבות השוער הכי טוב בעולם, והוא בהחלט אחד מהגדולים בהיסטוריה. אני כן אסייג את מה שכתבתי בכך שהייתי ילד בתקופתו של השוער הדני (אגב, מאוד אהבתי אותו בתקופה ההיא), ויכול להיות שאני לא נותן לו מספיק כבוד. בפועל, הוא זכור לי כשוער ענק, אבל קסיאס בהחלט ברמה שלו. מבחינתי, השוער הגדול ביותר שראיתי ברצינות הוא קסיאס. אפשר לומר בפשטות - השוער הגדול ביותר ב-13 השנים האחרונות.

להגדיר את קסיאס כאחד הגדולים בהיסטוריה, כשאתה בעצמך טוען שאת שמייכל ראית רק בתור ילד, אפעס לא משהו...
ככה רק מהזכרון, אני יכול למנות כמה וכמה שהיו טובים מקאסיאס.
האיטלקים דינו זוף ו-וולטר זנגה (ואגב, לא בטוח בכלל שבופון פחות טוב ממנו דהיום, אבל זה נתון לויכוח), האנס ואן-ברויקלן ההולנדי המצוין, רינאת דאסייב הסובייטי, וכנראה שזוביזארטה הברצלונאי, שלפחות ניותן לו פייט על השוער הספרדי הכי טוב.

יש עוד שמות שמסתובבים באותה סקאלה שלו כמו קאן, שמייכל, וואן-דר-סאר מהעת החדשה, או פורדום ופיטר שלטון למשל משנות ה-80.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:17 am 
מנהל פורום

טולדו בכלל לא היה אמור להיות השוער הראשון של איטליה בטורניר, הוא הוקפץ לאפודה בגלל הפציעה של בופון.
ובכלל, אצל האיטלקים לאורך השנים הבעייה הייתה שהיו כל-כך הרבה שעורים טובים, שהתחרות ביניהם פשוט הרסה להם כל סיכוי להיכנס לתודעה העולמית (בופון, טולדו, פרוצי, פאליוקה, זנגה - ב-20 שנה האחרונות כל אחד מהם היה בתקופה זאת או אחרת השוער של הסקאודרה אזורה, כשלפניהם היה דינו זוף הגדול)
ואגב, בהמשך לרשימת השוערים, התעלמתי מעתיקים באמת שאני מכיר רק משמות כמו יאשין, או גורדון בנקס למשל.

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:18 am 
Hall of Famer

מאלו שראיתי:
קסיאס טוב יותר מזוביזארטה, שלדעתי היה טוב אבל בשום שלב שהוא לא היה הטוב בעולם.
קאהן... אני חושב שבשיא של שניהם, הם פחות או יותר אותו דבר.
שמייכל כשוער במשחק (בניגוד לשוער פנדלים או שוער כחלק מהמשחק ההתקפי), היה יותר טוב מהם. נתונים פיזיים פשוט מדהימים - גם גבוה וגם ידיים ארוכות, אפשרו לו להגיע פשוט לכל פינה בשער. אני לא יודע על איזה שטויות ראובן מדבר, הבחור נעל את השער של יונייטד לאורך התקופה שלו, וברגע שפרגוסון גם בנה חוליית הגנה נורמלית, היונייטד לקחו טראבל.
בופון בהחלט ברמה הזאת.
ון דר סאר לטעמי היה חצי רמה מתחת השלושה האלה (שמייכל, קאהן וקסייאס), ואולי זה גם ההבדל בין קסייאס לואלדס. ל-3 האלה היה פאסון מסוים של שוערים שאי אפשר להבקיע נגדם, לא משנה מה. ואלדס אמנם לא סופג הרבה, אבל בהתחשב בזה שהקבוצה שלו היא אלופת העולם בהחזקת כדור ומחזיקה באחת ההגנות הטובות בעולם, זו לא בדיוק חוכמה גדולה.

עודד - אם מתחשק לך להעלות עוד שמות באוב:
http://en.wikipedia.org/wiki/IFFHS_Worl ... Goalkeeper

ב-4 השנים האחרונות, קסייאס מקום ראשון. לפניו בופון היה 5 שנים, וקאהן גם היה 3 שנים...

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:24 am 
Hall of Famer

שמייכל היה השוער אחד על אחד הכי טוב שיצא לי לראות. הוא הפחיד את החלוץ שבא מולו ברוב המקרים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:25 am 
מנהל פורום

אמרתי שאני לא בטוח איפה הוא וזוביזארטה עומדים, אבל בטוח שהטיעון שהוא לא היה הטוב בעולם נקודת זמן מסויימת לא משנה כלום.
אתה מכיר אותו רק מהתקופה המאוחרת שלו אני מניח, בערך כשהוא עזב את בארסה.
כשנוא היה בבארסה, הוא בהחלט היה קנדידט לתואר השוער הטוב בעולם, רק שאיתו היו עוד כמה מהגדולים של אז ושל כל הזמנים - זנגה, ואן ברויקלן ודאסייב הם הבולטים שבהם

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:29 am 
מנהל פורום

ספציפית עולה לי עכשיו לראש ניסיון הרחקה שלו שעשה קשת גבוהה, נפל ברחבה היישר לרגליים של חלוץ יריב (ושמייכל היה מספיק טוב כדי כמעט לעצור גם את זה). בכל אופן אני לא זוכר מספיק כדי להשוות מהלך מהלך.

אם לחזור לניים-דרופינג, עמדתי להזכיר את יאשין ובנקס, ואני רואה שוולפסון הזכיר אותם עכשיו. אם לצטט את ספרו המופלא של ישראל רוזנבלט (נדמה לי שזה השם, העיתונאי ממעריב) על גדולי הכדורגל בעולם, אז היה בשנות ה-30 שוער צ'כי בשם פרניטשק פלניצ'קה או משהו כזה, שכנראה היה משהו באמת מיוחד. מוכר לי גם שפט ג'נינגס מצפון אירלנד נחשב מתישהו לשוער הטוב בעולם, אבל חוץ מהשם אני לא זוכר כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:45 am 
מנהל פורום

אני לא בטוח, אבל נראה לי שג'נינגס יותר הוזכר כמי שהחזיק בשיא ההופעות בנבחרת (משהו כמו 120) ובקריירה שארכה כאורך הגלות. מעולם לא שמעתי את שמו מוזכר כאחד הגדולים.
מי ששבר את השיא שלו היה כמדומני היה תומאס ראבלי השבדי, שנתן מונדיאל ענק ב-94.

ועוד שם מהעבר, שכנראה לא היה מהגדולים באמת, אבל אני זוכר שבתור ילד אהבתי נורא - טוני שומאכר הגרמני, שעמד בשער של פ.צ קלן של שנות ה-80, וכנראה שהוא היה המפחיד ביותר באחד על אחד מבחינת חלוצים, אבל לא בטוח שמהסיבות הנכונות...

http://www.youtube.com/watch?v=ZIAT74L3R38
זה מתוך חצי הגמר של המונדיאל בספרד 82, המגן הצרפתי איבד הרכה ונכנס לקומה לזמן קצר. שומאכר הגדיל לעשות ובתגובות בסיום המשחק (הגרמנים ניצחו בפנדלים, והוא אפילו לא קיבל על העבירה כרטיס צהוב), לאחר שאמרו לו שבאטיסטון איבד 3 שיניים, הוא ענה "אם זה כל הנזק שלו, אני אדאג לו לכתרים..."

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:50 am 
מנהל פורום

ראבלי הוא אהוב ליבי הנצחי, הדברים שהוא עשה ב-94 היו באמת מופלאים. ובאמת אהבת את שומאכר? הקטע שלו עם בטיסטון נחשב לאחד ממעשי הנבזות הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל. מה שכן, אני חושב שהמשחק הזה הוא מועמד ראוי לתואר המשחק הגדול בהיסטוריה עם ובלי קשר לאירוע הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 1:59 am 
מנהל פורום

הייתי ילד קטן ומושתן שלא ידע ממש מהחיים שלו, ובתקופה ההיא הליגה הגרמנית הייתה מאוד חזקה בעיתונות בארץ וקלן היו קבוצת צמרת לכל עניין ודבר.
אז כן, אהבתי את שומאכר, מודה ומתוודה.... :-)
והנה הליגה הגרמנית העלתה לי לראש עוד שוער גדול - ז'או מארי פאפף הבלגי, ששיחק בשנות ה-80 בהצלחה רבה בבאיירן מינכן ובחלק מהזמן בשער הנבחרת (התחרה עם פורדום על האפודה)

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 2:23 am 
Junior

ריינה היגיטה, מלך העקרבים.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 7:29 am 
Sophomore

לא ראיתי שוערים מלפני מאתיים שנה ככה שאין לי מה לדבר עלזה אבל אני חושב שעניין ההתקפה אצל שוערים היא פרט חשוב, כמובן שלא כמו העבודה שלהם שהיא הגנה אבל בהחלט פרט חשוב מאוד...ואני שוב אציין את הניימה בנושא...מן הסתם אף אחד פה לא ראה יותר מדי משחקים שלו אבל אין לכם מושג כמה בישולים הוא הביא וכמעט הביא ממסירות שלו אחרי שתפס את הכדור ביד ושיחרר מיד להתקפה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 8:56 am 
מנהל פורום

צוד, היגיטה היה שוער בינוני ביותר. אבל מגניב טילים.

ראובן, טולדו נפצע, וכשחזר, זה כבר לא היה זה.

אי אפשר לטעון כלפי שמייכל שהוא "עשה שטויות לפעמים", ולהשתמש בטיעון הזה כנגדו בהשוואה מול קסיאס. קסיאס, לראשונה בקריירה שלו לא ספג שערים מפגרים העונה כתוצאה מהגבהות לרחבה, אם אתה לא יוצא לכדורי גובה, אתה לא עושה שטות מפגרת. אתה סתם נותן הזדמנות לגול לקבוצה היריבה.

קסיאס בול סטופר אדיר, זה כן. אבל גם גרגורי קופה. בכדורי גובה הוא בינוני, באחד על אחד הוא רחוק מהטופ וכמות הפעמים שהוא חוטף מבעיטות חופשיות לבדה צריכה להפסיק את הטיעון שהוא הגדול מכולם.
שוער גדול יודע לגרום להגנה בינונית להיראות טוב, ראו ערך ואן דר סאר, בופון, שמייכל, אוליבר קאהן (פאקינג סמואל קופור!). קסיאס לא שם.

וולפסון, ז'אן מארי פפף.... אדיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 9:00 am 
מנהל פורום

chaiel49 כתב:
לא ראיתי שוערים מלפני מאתיים שנה ככה שאין לי מה לדבר עלזה אבל אני חושב שעניין ההתקפה אצל שוערים היא פרט חשוב, כמובן שלא כמו העבודה שלהם שהיא הגנה אבל בהחלט פרט חשוב מאוד...ואני שוב אציין את הניימה בנושא...מן הסתם אף אחד פה לא ראה יותר מדי משחקים שלו אבל אין לכם מושג כמה בישולים הוא הביא וכמעט הביא ממסירות שלו אחרי שתפס את הכדור ביד ושיחרר מיד להתקפה...

וגם, שוער שיודע מהר לשחרר כדור זה שוער שיודע לשבור לחץ. שוער שטוב ברגל זה שוער שמאפשר לבלמים לעלות קדימה יותר כשהוא מתפקד כמעין סוויפר, קאהן, שמייכל, זנגה ובופון היו אדירים בזה, ואן דר סאר אפילו יותר, והכי טוב בזה משחק ברומא, מרטין סטקלנבורג (רק שהוא שוער בינוני מינוס כמעט בכל אספקט אחר). כמובן ששוער כזה זה מותרות, ורק לקבוצה שמסוגלת ללחוץ גבוה, ומסוגלת לקחת סיכונים כי יש לה התקפה טובה (בקיצור, לקבוצות צמרת).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 9:11 am 
Sophomore

אגב מה דעתכם לגבי וינסנט אניימה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 9:14 am 
מנהל פורום

רק עצם זה שהזכרת אותו כאן, ביחד עם הגדולים של הגדולים בשלושים השנה האחרונות, זה חילול קודש אדיר...
אניימה שוער טוב, אבל אוברייטד בטירוף בארץ, כי זה מה שאנחנו אוהבים לעשות!
לא רואה סיבה לדבר על שוער שלא משחק קבוע בקבוצה בינונית בצרפת

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 9:14 am 
מנהל פורום

אני מת עליו, חוששתני שאינו בקליבר הזה. בכ"ז, גמד שלא משחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 9:19 am 
Sophomore

וולפסון, ואן ברויקלן לא היה כזה גדול, הוא פשוט היה השוער הסביר הראשון של הולנד אחרי משהו כמו 20 שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 10:24 am 
Junior

אסור לשכוח שהשנים של ון דר סאר ביונייטד הקהו משהו את מה שהיה לפני: הוא הובא מאייאקס ליובנטוס ונזרק תמורת בופון הצעיר. נזרק כ"כ רחוק עד שהוא נפל בפולהאם. רק לאחר כמה עונות פרגוסון הימר עליו וסייע לקבע אותו מחדש בתודעה כאחד הגדולים של דורו. בכל אופן, לצורך הדיון כשבופון משחק בשיאו אף אחד מהשוערים הפעילים שמשחקים כיום לא מתקרב אליו. לבופון, שמייכל, וקאהן יש תכונה שאין להרבה אחרים - הם משחקים עם טיפת רוע. מבחינתם מי שנכנס לרחבה שלהם ומאיים על השער דינו סקילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 10:28 am 
מנהל פורום

ואן דר סאר היה מצויין ביובה.
וכן, הוא נזרק לטובת בופון, אתה לא מביא את השוער היקר בהיסטוריה ומושיב אותו על הספסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 27, 2012 10:31 am 
Junior

לא אמרתי שהוא לא היה טוב, אלא שהביאו אחד טוב יותר, והמועדון היחיד שהיה מוכן לקחת אותו הוא מועדון קטן בלונדון. הוא לא היה נכנס לרשימה הזו לולא יונייטד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1367 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 55  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: