סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 6:36 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 82  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 4:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אם ננטרל את נושא הכסף, שבטח ישחק פה תפקיד, אז לדעתי אין שאלה בכלל. אם פרקינס בריא, ונראה עד עכשיו שהוא אכן בריא, חייבים ללכת עליו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 5:23 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
frodoborg כתב:
מאדים כתב:
פרודו, אתה תלך לראש הצוות שלך, ואז לממונה עליו ואחר כך למי שמעליו. אתה לא תלך ישר למנכ"ל ובטח ובטח לא תלך להתבכיין בתקשורת.

תשמע, כל אחד משתמש באמצעים עומדים לרשותו. אני חושב שזה לגיטימי להפעיל לחץ גם דרך תקשורת, אם יש אפשרות כזו.

אוקיי, רק קח בחשבון שכשעושים שוט-אאוט מול המנכ"ל לא בהכרח תצא עם ידך על העליונה. אלו התנאים של המעסיק. אין רכב חברה יותר והתקציב לשיחות סלולרי משתנה בהתאם למאזן התקציבי. ארגון מגיב לביצועים שלו, והארגון שנקרא הכדורסל הישראלי איננו הארגון שנקרא מכבי ת"א, על אף שרבים מאוהדי מכבי מסרבים לראות את ההבדל.
ואני מסכים עם ראי. לא רואה את מכבי עוזבת את הליגה אז שיפסיקו לאיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 5:35 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
אם ננטרל את נושא הכסף, שבטח ישחק פה תפקיד, אז לדעתי אין שאלה בכלל. אם פרקינס בריא, ונראה עד עכשיו שהוא אכן בריא, חייבים ללכת עליו.

אם מנטרלים את נושא הכסף אז שיהיה בו מקלב :wink:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 5:35 pm 
Sophomore

רכזים מעניינים בשוק השחקנים:
דרייפר, פרקינס, ג'רלס, טייריס רייס, פטריק בברלי
אגב מילאנו החתימה את ג'סטין דנטמון לשעבר בעפולה
אז אני לא חושב שיש קטע של שחקן שלא מתאים או כן מתאים ליורוליג
אלא אם הוא באמת גרוע
אם הוא שחקן טוב אז הוא טוב וזהו
מישהו האמין שסטיבן סמית יגיע מנהריה לפאנאתיניקוס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 5:50 pm 
Hall of Famer

basketball_fan כתב:
אלא אם הוא באמת גרוע

עזוב, למה רק פאו. פשוט שים את סטיבן סמית' במיאמי, הוא בדיוק הגבוה הנוסף שחסר להם. אחרי הכל, אם שחקן טוב אז הוא טוב וזהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 6:41 pm 
Sophomore

תשאל אותו אם מתאים לו מיאמי :)
ועכשיו ברצינות הנקודה היא שיש לדעתי הרבה שחקנים שמכבי פספסה במהלך השנים בליגה שלנו
ואני לא מסכים עם האמירה שזרים בליגה בארץ לא מתאימים ליורוליג
עובדה שפארגו ופרקינס לקחו את מכבי עד לגמר
וגם טרנס מוריס
אז יש גם זרים שכן יכולים להתאים
עדיין אין בארץ היום רכז זר שמתאים למכבי
אז לכן נראה שהם יקחו רכז מבחוץ
בקיצור אם הגענו פעם לגמר היורוליג עם ביינום והלפרין כנראה שהכל אפשרי :)
ולפעמים עושים מהיורוליג משהו שהוא קצת בשמיים יותר מדי
וישר מקטלגים שחקן שהוא לא מתאים ליורוליג רק כי הוא קיבל שתי דקות במכבי
ולא באמת נתנו לו הזדמנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 7:45 pm 
Freshman

basketball_fan כתב:
אלא אם הוא באמת גרוע

סיכויים גבוהים שדרייפר יילך לריאל מדריד, אגב סעיף השחרור שלו לפי אנשי זאגרב אחרי הנגאובר לפניי המשחק 400 אלף יורו טבילין ותקילין.

רק הייתי חייב להעיר לגבי דנטמון, הוא היה העונה בNBA(עזוב את הנתונים בצד) זכה בMVP ובאליפות של ליגת הפיתוח, שיחק בקיץ עם נבחרת ארה"ב הבוגרת עקב הלוקאאוט במשחקים הפאן אמריקאיים שבהם הם לקחו את הברונזה וסיים רביעי באס' את הטורניר כשהוא מקבל איזה 16 דקות למשחק, ועוד תוספת מילאנו החתימו אותו רק לתקופת הפלייאוף והיו לו הצעות מקאנטו לפני פרקינס, פרטיזן ואזובמש רק ממה שאני יודע, ובעפולה הוא סיים בתור מלך הסלים של הליגה אז אני חושב שזה לא רע, אולי אני טועה ולא אובייקטיבי אבל זאת מחשבתי...

ואגב גם בהקשר של העתיד מה אתם חושבים על ההצעה של מכבי על "ליגת הפיינל פור" והמתקפה של המנהלת על הקבוצה ועל המאמן בפרט?, שאגב אם נשפוט לכף זכות ייתכן שהוא התכוון בדבריו שבוודאות הם ימשיכו בליגה הישראלית ולא בהכרח בליגה האדריאטית שכן גם העומד בראשה(של האדריאטית) הכריז שהוא לא מאמין שהם ימשיכו בעונה הבאה עלינו(לטובה?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 9:13 pm 
מנהל פורום

אני חיב לציין שהתגובה של דובר המנהלת מביכה אפילו יותר מדבריו של הנחש האנגלו-סקסוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 9:23 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
מאדים כתב:
אוקיי, רק קח בחשבון שכשעושים שוט-אאוט מול המנכ"ל לא בהכרח תצא עם ידך על העליונה. אלו התנאים של המעסיק. אין רכב חברה יותר והתקציב לשיחות סלולרי משתנה בהתאם למאזן התקציבי. ארגון מגיב לביצועים שלו, והארגון שנקרא הכדורסל הישראלי איננו הארגון שנקרא מכבי ת"א, על אף שרבים מאוהדי מכבי מסרבים לראות את ההבדל.
ואני מסכים עם ראי. לא רואה את מכבי עוזבת את הליגה אז שיפסיקו לאיים.

אני מצידי לא רואה מכבי ממשיכה לשחק עם קבוצה אחת ליורוליג והקבוצה השנייה לליגה המקומית. לא להיות בבעלות של מכבי לא שווה ערך ל"יאללה, חבר'ה, כולם כאחד מתייצבים נגד מכבי ועושים דווקא".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 9:41 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני אחזור שוב ושוב על אותה הטענה, אבל זו פשוט תפישת מציאות כוזבת לחלוטין. כמה פעמים צריך להגיד את זה? מכבי תיעבה את החוק הרוסי, ודרשה לבטל אותו לא פעם. אז הנה, ביטלו אותו, איך זה מסתדר עם ה"כולם נגד מכבי"? ויותר מזה, בנוסף לכך שהונהגו ארבעה זרים (שווה למספר המקסימלי אי פעם לפני עידן החוק הרוסי) גם הוכנס הסעיף שמתיר מספר בלתי מוגבל של זרים לאורך העונה, עוד משהו שלא היה אף פעם ברמה כזו ומשהו שמועיל בעיקר למכבי (ומזיק לקבוצות אחרות, אם לקחת את הדוגמה של הפועל שהיתה מטומטמת מספיק כדי להחתים שישה ושיבעה זרים).

יכול להיות שבאמת יש כאן פער בלתי ניתן לגישור בין קבוצה אחת שחושבת שהכל מגיע לה ושכל דבר נעשה נגדה ובין צד אחר שעושה כמיטב יכולתו לרצות את הקבוצה הראשונה ולא מצליח (למעט עניין הפיינל פור, שמכבי ניצלה אותו לטובתה עד הסוף - אני שוב אזכיר את ה"כמעט כל דרישותינו נענו" של מזרחי אחרי ההחלטה הראשונה). הפיתרון הפשוט במקרים כאלה הוא גירושין, ולדעתי האישית גם מבחינה מקצועית זה יהיה לטובת כל הצדדים. אם אתה חושב שמכבי צריכה להישאר בליגה הישראלית (אם לא, אז ממילא אין בינינו ויכוח), אז נא לרדת מהנרטיב המגוחך הזה של "כולם נגדנו ורק אנחנו שוכבים על הגדר למען הליגה", ואם לא, אז למעשה אין בינינו ויכוח והויכוח שלך הוא עם מכבי שסופגת את התלאות הנוראיות האלה ועדיין מסכימה להישאר במקום הבזוי הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 10:10 pm 
Junior

אתה צודק בתיאור ההיסטורי של הדברים אבל עושה שירות רע מאוד לטיעון שלך כשאתה מציין את המצב לפני החוק הרוסי (ארבעה זרים בקונסטלציות שונות, לפני קבורתו של חוק בוסמן) כנקודת השוואה למצב היום.

מדיניות הזרים באירופה לא נשארה סטטית בחמש השנים האחרונות, כך שלטעון שבהצעה הנוכחית יש משום "שיפור" או הליכה לקראת מכבי זה כמובן לא לעניין. במציאות הנוכחית היום, כשמרבית הליגות באירופה עברו לשחק עם הגבלת זרים רופפת מאוד עד לא קיימת, אי אפשר כבר להחזיר את הגלגל לאחור ולדבר על שלושה-ארבעה זרים בקבוצה. זה לא רלוונטי ועל כך יוצא הקצף של מכבי.

החוק הרוסי נוראי בפני עצמו (משיקולים של ניהול רוטציה), אבל ביחס לאפשרות של ארבעה זרים בלבד הוא עדיף. אתה לפחות לא מושיב בצד שניים-שלושה שחקנים מדי ערב, כך שבהחלט אפשר להבין את נקודת המבט של מכבי בנושא.

שאר הקבוצות ממילא לא תחרותיות באירופה כך שכל חוק זרים הוא אפקטיבי באותה המידה (כלומר, שוויוני). הקבוצות הגדולות ישאפו מן הסתם לכמה שיותר זרים כדי להבליט את העדיפות הכלכלית, אם כי היה כבר מי שאמר (ונדמה לי גם ראובן כאן בפורום) שתקציב עושה את ההבדל קודם ברמת הישראלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 11:05 pm 
Junior

מעשה בגנב שנתפס על חם בידי אנשים לא חכמים במיוחד.
אמר להם הגנב, הטילו עלי כל עונש ובלבד שלא תזרקוני מעבר לגדר באמצע הלילה.
אמרו לו: נעשה לך דווקא. זרקו אותו בלילה מאחורי הגדר.
ברח הגנב.

(ולנמשל: הגנב זה קבוצות הליגה, מכבי זה האנשים שתפסו אותו. ולזרוק בלילה מאחורי הגדר זה לא לשחק בליגה בארץ).

או במילים אחרות: מה אתם מאיימים, לעזאזל? שתלכו מפה? יאללה, לכו. הלוואי.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 11:08 pm 
Junior

אגב, צפיתי לאחרונה בכמה קרבות ג׳ודו, והעניין הזה שמחלקים קטגורית לפי משקל הוא מגוחך. כנציג השמנים אני רוצה לומר שזה מפגר. במקום להגביל את השמנים, תשמינו את הקטנים. או שלא ישמינו אבל שימצאו דרך להילחם בשמנים.
לשבת ולבכות שאתה במשקל 60 קילו לא יכול לנצח בג׳ודו סוס יאור ששוקל 140 זו סתם בכיינות שלא תקדם אותך לשום מקום.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 11:22 pm 
Junior

אנלוגיה נהדרת.

אז יש לנו מתאגרף במשקל כבד (מכבי), שמצא לעצמו את הזירה הראויה מול מתאגרפים באותה הקטגוריה (יורוליג). בין לבין הוא גם מתחרה בקטגוריה חצי-חובבנית, שלא מייצרת עבורו כמעט שום מקור הכנסה (נניח) וכיום כבר לא חיונית גם לצורך ההתמודדות שלו בקטגוריה הראשית. רק שבאותו טורניר חובבני הנזכר לעיל, דורשים ממנו להשיל ממשקלו 40 ק"ג כדי להתמודד, ואז כמובן שהוא נאלץ לפצוח בדיאטת פחמימות אגרסיבית כדי להחזיר את אותו המשקל לפני ההתמודדות בזירה המרכזית (כדי שלא לסבול מנחיתות).

עם כל הפאתוס בצד, הליגה הישראלית היא לא הליגה של מכבי. הליגות האיזוריות שצצות להן הן פאזה חולפת בדרך לסופר-ליגה אירופית שתאחד את המועדונים הגדולים, כי כבר היום ברור שאין ברירה אחרת. משיקולים פוליטיים בוחרים בישראל בפיתרון ה"קל" לייצור תחרותיות שהוא הגבלת השחקן החזק ביותר. לגיטימי. בו בזמן, לגיטימי לא פחות מצד אותו שחקן להתרעם על הפגיעה ביכולתו להתמודד במסגרת המשמעותית יתור עבורו (ניסית פעם להוריד ולהחזיר 40 ק"ג בשבוע?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 11:32 pm 
Senior

ארבעה זרים היו בארץ כשברוב אירופה קבוצות שיחקו עם מספר דומה של זרים לפני שהורדה ביורוליג ההגבלה על מספר הזרים שקבוצה רשאית להחתים ולרשום בטופס.אני זוכר שב-2004 צסק''א שנחשבה לקבוצה עמוקה יחסית שיחקה נגד מכבי עם רוטציה של 9-10 שחקנים. אז היום בליגות המקומיות זה עוד קיים, אבל קבוצות מקמבנות לזרים שלהם כל מיני אזרחויות ועוקפות את החוק הזה כדי שהשחקנים ישחקו גם בליגות שלהם(ג'ייסי קארול לדוגמא יהיה בשנה הבאה אזרבייג'ני למהדרין. כן כן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2012 11:45 pm 
Junior

גם בליגות המקומיות זה לא ממש קיים. במרבית הליגות כבר אין דה פאקטו הגבלה על מספר הזרים, או הגבלה רופפת ביותר (שישה-שבעה זרים ומעלה). ניהלנו את הדיון הזה כאן כבר עשרות פעמים, ואנשים שלא דייקו בדבריהם קיבלו הוכחות חותכות למדי.

לצערי, ממילא הדיון הוא לא על השירות שהגבלת הזרים תעשה לשחקן הישראלי (דיון לגיטימי ומנותק לחלוטין משאלת המדיניות בשאר מדינות אירופה) אלא על הניסיון לייצר תחרותיות על-ידי הגבלה של מכבי, באופן שפוגע בה ישירות קודם כל במפעלים האירופיים. בליגה היא הרי תהיה טובה יותר גם עם שני זרים ו(כנראה) גם עם קבוצת הוותיקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 12:05 am 
Junior

ניסיתי להוריד הרבה יותר מ40 קילו. להעלות במשקל הצלחתי גם בלי לנסות.
איפה היינו?
אה, כן, מכבי.
פחמימות מה פחמימות, בתכלס משחקים פה בחארטה.
מכבי והליגה לא באותה רמה. זהו.
לא היו מעולם, וכנראה שגם לא יהיו לעולם.
המצב הנוכחי הוא בדיחה עגומה, מה לעשות.
אם רוצים ליגה בארץ, צריכים לשנות את המצב.
כן אשמת מכבי לא אשמת מכבי כן זרים לא זרים לואיס קרול אזרבייג׳ן וטיטו וילאנובה, לא אכפת לי מי או מה. רק רוצה שתהיה משמעות כלשהי לענף הזה.
זו דרישה מופרכת בעיניך?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 12:26 am 
Hall of Famer

יש משמעות לענף גם אם מכבי בנק' פתיחה גבוהה יותר מהשאר. אני לא מבין ייחוס אי המשמעות כאשר משחקים על מגרש חמישה נגד חמישה. זה נכון שלמכבי יש תקציב יותר גבוה, אך גם לפנא יש תקציב יותר גבוה מלמכבי ובכל זאת, מכבי הצליחה להתמודד כשווה בסדרה. ירושלים, למשל, הייתה יכולה לעשות כל כך הרבה יותר עם התקציב שלה. גליל בונה כבר שנים קבוצות חביבות בהחלט שכיף לראות אותן. כרגע מכבי בטופ של אירופה. זה לא תמיד כך. תן למכבי כמה עונות ללא בלאט והיא תחזור להיות פגיעה.

לצד הניסיון לאזן את הכוחות כדי ליצור עניין, צריך גם לשמור על ערך ספורטיבי.
ליגה שמוכרעת בפיינל פור היא פחות ספורטיבית בכך שהיא פחות מייצגת את יכולת הקבוצות.

לגבי הזרים, המצב צריך לשקף במידה מסוימת לפחות את המצב באירופה וכעת מדובר במצב פתוח יחסית. נדמה לי שגם מכבי מבינה שהחוק הרוסי הוא יחסית טוב לה כעת.

לגבי השימוש בתקשורת של בלאט ומנהלי מכבי, אפשר להבין את זה אך גם לי כאוהד מכבי קצת נמאס מזה. מעייף משהו.
כשהאריה בוכה שפוגעים בו זה בכל זאת מעורר כעס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 12:43 am 
Freshman

מכבי לקחת כמות בלתי נתפסת של תארים רצופים הרבה לפני שבלאט היה באיזור , אתה אולי מתכוון שבהיעדר בלאט יוכלו לגנוב למכבי תארים דרך שיטת הפיינל פור .

אישית הייתי שמח מאוד אם מכבי היו עוזבים את הליגה ונדמה לי שראי נמצא בבדידות מזהרת בקרב אוהדי מכבי בעניין הזה , אפשר לראות את ההצבעה של אוהדי מכבי ברגליים באדריאטית ואני בטוח שבפיינל קופל הקרוב נראה את הצד השני של המטבע , זה אולי גם יעודד את ההנהלה לעשות סוף סוף את הצעד המתבקש כבר כל כך הרבה זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 2:06 am 
Hall of Famer

האמת היא שבתור אוהד מכבי, לא מאד משנה לי כך או כך. אני באמת לא צריך אותה בליגה, והליגה בגדול משעממת אותי (כשעוד הייתי בארץ).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 6:00 am 
Hall of Famer

אגב, כל כך לא אכפת לי מה קורה מבחינת מכבי בליגה, שממש לא הפריע לי כשהיא לא לוקחת אליפות. כמובן, זה כל עוד קבוצות סימפטיות לוקחות את האליפות. אם זו איזו הפועל תל אביב, זה פחות כיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 6:11 am 
Hall of Famer

דייבי ג'ונס כתב:
אנלוגיה נהדרת.

אז יש לנו מתאגרף במשקל כבד (מכבי), שמצא לעצמו את הזירה הראויה מול מתאגרפים באותה הקטגוריה (יורוליג). בין לבין הוא גם מתחרה בקטגוריה חצי-חובבנית, שלא מייצרת עבורו כמעט שום מקור הכנסה (נניח) וכיום כבר לא חיונית גם לצורך ההתמודדות שלו בקטגוריה הראשית. רק שבאותו טורניר חובבני הנזכר לעיל, דורשים ממנו להשיל ממשקלו 40 ק"ג כדי להתמודד, ואז כמובן שהוא נאלץ לפצוח בדיאטת פחמימות אגרסיבית כדי להחזיר את אותו המשקל לפני ההתמודדות בזירה המרכזית (כדי שלא לסבול מנחיתות).

עם כל הפאתוס בצד, הליגה הישראלית היא לא הליגה של מכבי. הליגות האיזוריות שצצות להן הן פאזה חולפת בדרך לסופר-ליגה אירופית שתאחד את המועדונים הגדולים, כי כבר היום ברור שאין ברירה אחרת. משיקולים פוליטיים בוחרים בישראל בפיתרון ה"קל" לייצור תחרותיות שהוא הגבלת השחקן החזק ביותר. לגיטימי. בו בזמן, לגיטימי לא פחות מצד אותו שחקן להתרעם על הפגיעה ביכולתו להתמודד במסגרת המשמעותית יתור עבורו (ניסית פעם להוריד ולהחזיר 40 ק"ג בשבוע?).

מי מגביל לעזעזל את מכבי???? היית יכול לטעון את זה , אם הייתה פה תקרת שכר נניח. אבל מגבלות זרים, שהיא שווה לכל קבוצה וקבוצה? איפה ההגבלה פה? כמו שצוד טען , מכבי יכולה להחתים עוד עשרה אמריקאים , ולבכות שמגבילים אותה בגלל שהיא צריכה בליגה להושיב בצד 13 שחקנים....... אף אחד לא מגביל את כמות הזרים כדי להחליש את מכבי, מה, זה עדיין לא ברור? מגבילים את כמות הזרים , כי זאת אמורה להיות ליגה ישראלית. וכמו שראובן טען, מצחיק שפתאום מכבי כמהה לחוק הרוסי, אחרי שרק לא מזמן גם זה היה חוק שחוקק במיוחד כדי לפגוע בה.....

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 6:49 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
דייבי ג'ונס כתב:
אתה צודק בתיאור ההיסטורי של הדברים אבל עושה שירות רע מאוד לטיעון שלך כשאתה מציין את המצב לפני החוק הרוסי (ארבעה זרים בקונסטלציות שונות, לפני קבורתו של חוק בוסמן) כנקודת השוואה למצב היום.

מדיניות הזרים באירופה לא נשארה סטטית בחמש השנים האחרונות, כך שלטעון שבהצעה הנוכחית יש משום "שיפור" או הליכה לקראת מכבי זה כמובן לא לעניין. במציאות הנוכחית היום, כשמרבית הליגות באירופה עברו לשחק עם הגבלת זרים רופפת מאוד עד לא קיימת, אי אפשר כבר להחזיר את הגלגל לאחור ולדבר על שלושה-ארבעה זרים בקבוצה. זה לא רלוונטי ועל כך יוצא הקצף של מכבי.

אני שואל מתוך עניין - בליגות הספרדיות, היווניות והרוסיות אין יותר הגבלת זרים? יפתיע אותי לשמוע שאין (ואני גם בספק אם ברצלונה או צסק"א בנו קבוצות שלא עומדות בהגבלות הזרים של לפני כמה שנים). בכל מקרה, אם כבר אתה עושה לעצמך שירות רע - מכבי בנתה את הקבוצה הטובה ביותר באירופה (ואחת הגדולות אי פעם) עם הגבלות זרים בליגה המקומית חריפות הרבה יותר מהנוכחית. ככה שממש לא משנה מה קרה בליגות אחרות או ה"אי אפשר" שלך ממש לא מדויק. ובכל מקרה, אני אחזור שוב ושוב על מה שאמרתי - יש למכבי אלטרנטיבה (כפי שהם עצמם אומרים שוב ושוב), אם היא לא מסוגלת ("אי אפשר") לתמרן בין חוקי הזרים של הליגה הישראלית והשינוי שקרה לכאורה או למעשה באירופה, שתלך למקום בו יהיה לה יותר נוח. מה עוצר אותה? אם היא תפרוש וקופל ירוץ אחריה בתחנונים שתישאר, אז הטיעון המכביסטי יהיה קביל.

וכמו במרבית הויכוחים, אני לא צריך להוכיח שום טענה בדבר "הליכה לקראת מכבי". זה לא שמכבי טוענת שהמצב הוא לא מי יודע מה ואני טוען שהוא מדהים מבחינתה. מכבי (ואתה) טוענים שיש חוקים שנועדו לפגוע במיוחד בה, שחוקי הזרים לא הגיוניים, לא צודקים, ולא סבירים, ושהרציונל היחיד בהם הוא הפגיעה במכבי בשם ה"אל תחלישו את החזק, תחזקו את החלשים". ככה שאין שום צורך לדבר על הליכה לקראת מכבי - מספיק להראות שהחוקים הללו מונעים מתוך רציונל ברור לגמרי (וההתנגדות של מכבי אליו מוכיחה שזה לא שהליגה חושבת רק איך לפגוע במכבי, זה שמכבי לא חושבת על שום דבר חוץ מהתועלת שלה) ושהם מכילים מספיק מרכיבים שבעצם רק מכבי נהנית מהם, גם שלדבר על הגבלות שנועדו לפגוע במכבי זה מגוחך ומביך (אם לחזור על המילה שהציתה את הדיון הנוכחי).

אף אחד לא היה טוען שהראיון של בלאט הוא מביך, אם הוא היה אומר שלמכבי לא נוח עם החוקים בליגה הישראלית ולכן היא שוקלת אופציה אחרת. מה שהפך אותו למביך זה ההתבכיינות ("כמה נורא לנו כאן, רק רוצים לפגוע בנו") וגישת ה"תחזיקו אותנו" בזמן שלכולם ברור (חוץ ממני, שעדיין מקווה) שאין למכבי שום כוונה מעשית לעזוב את הליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 7:53 am 
מנהל פורום

עוד סיבה שהראיון וההתבכיינות מביכים הוא היא השימוש הרב של מכבי במתאזרחים לאורך השנים, שימוש שמאפשר לה שנה אחרי שנה למתוח עוד קצת את חוקי הזרים לטובתה. קבוצות אחרות משתמשות בו לעתים נדירות יחסית אליה, וברור שכל שחקן ישראלי ו/או מתאזרח שמוכיח את עצמו לא יוכל להישאר בקבוצתו המקורית זמן רב עם הצעות מצהוב על השולחן.

ודייבי כמו שאמרו לך: אף אחד לא מחזיק את מכבי. אדיוס שתלך להסתובב בבלקן מול צ'דוויטות למיניהן. אף אחד לא יזיל כאן דמעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2012 8:02 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הטענה בדבר המתאזרחים, תסלח לי, היא קשקוש. קבוצות הליגה, בטח קבוצות הצמרת, השתמשו במתאזרחים בצורה מסיבית בתקופות הגבלת הזרים. הפועל ת"א, למשל, אני לא בטוח שהשתמשה ב]פחות מתאזרחים ממכבי לאורך השנים (ולמותר לציין שאת טריק המתאזרחים היא בכלל המציאה).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 82  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 31 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: