סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:33 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 109 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 7:01 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
אני מתבסס על המציאות.

בשנים האחרונות מלחה לא מלא גם במשחקי פלייאוף, זאת אומרת שלא רק מינויים אין מספיק גם קוני כרטיסים. בפיינל פורים (חצי גמר) מגיעים בסביבות ה3000 אוהדים, וזה משחק של פעם בשנה. לא ראיתי בשום מקום שלירושלים יש בסיס של מעבר ל2000 צופים "קבועים", כאלו שיקנו מנוי ויגיעו למשחקים כל שבוע על פי מה שהולך שם בשנים האחרונות.

ולכן אני גם מעריך שלא יהיה כזה, אלא אם ירושלים יעשו קפיצה משמעותית, מעבר לשחק ביורוליג למשל, קבוצה ב15 מיליון דולר שתהיה ראש בראש עם מכבי או משהו כזה. משהו שיגרור אחריו אלפים נוספים להגיע. לא רואה את זה קורה.

בארנה עם 5000-6000 מקומות ו2000 מינויים, אף אחד לא יצטרך לקנות מנוי בשביל "להבטיח" את מקומו במשחקים הגדולים, כי יהיו מספיק כרטיסים למכירה גם ככה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 7:19 pm 
Junior

מה שעונה מחורבנת עושה לזיכרון של האנשים....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 8:18 pm 
Junior

להפועל ירושלים יש בסיס קהל לא רע והלוגיקה לא צריכה להתבסס על נתוני הקהל הנוכחיים. העובדה שקבוצה לא מצליחה למלא אולם של 3,000 צופים (בין היתר, כי מחירי הכרטיסים יקרים ולא כל הצופים מעוניינים במקומות הפחות אטרקטיביים במגרש) לא מעידה בהכרח על כך שאלה יהיו המספרים גם באולם גדול יותר. אם כי אני מסכים לחלוטין עם הקוף שעצם המעבר לאולם גדול, לכשעצמו, לא מבטיח גידול בממוצעי הצופים של הקבוצה. יצטרכו לעשות עבודה שיווקית טובה ובעיקר - אולי צריך לומר סוף סוף - לבנות קבוצה טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 8:21 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
השנים האחרונות מגדירות את הפוטנציאל? אם כבר השנים האחרונות מגדירות את הרף התחתון של הפוטנציאל. אם בליגה חסרת עניין ובעונות מחורבנות למשחק מגיעים ה1500 איש הקבועים, איך זה בדיוק "פוטנציאל הקהל"? הפוטנציאל זה הרף העליון שהקבוצה יכולה לשאוף אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 8:37 pm 
Senior

הפוטנציאל שאני דיברתי עליו הוא לא הפוטציאל הכללי של הקהל, אלא הערכה שלי לפוטנציאל שיש לירושלים כרגע להביא בצורה קבועה למשחקים בלי שינוי משמעותי במצב הקבוצה (תקציב וקבוצות על\יורוליג וכו'), גם כשיגיעו לארנה המדוברת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 8:46 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ולאטרקטיביות מקצועית אין שום ערך בעיניך? מה גם שאריה דיבר במפורש על שינוי של מודל כלכלי והורדת מחירים משמעותית. מה שאתה אומר בעצם זה שגם אם יקצצו את המחירים בחצי אין פוטנציאל אוהדים נוסף שיגיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 9:08 pm 
Senior

לא כרגע. אלא אם כן זה שינוי גדול כמו שאמרתי, הגדלת תקציב לסכום גבוה מאד והחתמת שחקנים מובילים ישראלים (נגיד הלפרין, לאנדסברג, ובלו ששחקנים חופשיים) במאבק מול מכבי. במצב הנוכחי ובתקציב הנוכחי (שהוא נשאר אותו דבר) אפשר לבנות קבוצות הרבה יותר טובות, אבל אין שום דבר "אטרקטיבי" שהם יכולים לעשות שאני רואה אותו גורר אחריו עוד 1000 צופים בממוצע או משהו כזה.

לגביי קיצוץ המחירים בצורה דראסטית, אולי, קשה מאד להעריך (כמו שקשה לדעת כמה באמת מחרימים את הפיינל פור), בתחושה שלי זה לא יוסיף כמות כזאת גדולה כמו שאנשים אולי חושבים אבל אולי אני טועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 9:18 pm 
Junior

קוף, אתה טועה. לקנות כרטיס היום למלחה זה דבר ששוקלים לפחות פעמיים, גם בגלל המחיר וגם בגלל התור בקופות (וזה בלי קשר לשיקול המקצועי). 100-120 ש"ח לאדם זה מחיר מגוחך עבור שעתיים של עינוי מתמשך. ב-50-60 ש"ח זה כבר משהו הרבה יותר נסבל וסביר שהרבה יותר אוהדי "מלחה מדי פעם" שכמותי יגיעו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 10:21 pm 
Senior

השאלה זה כמה כמוך יש? אני לא יודע, אבל לא נראה לי שיש כל כך הרבה כאלה. זה לא שבמשחקי חוץ למשל שהמחירים הרבה יותר טובים כנראה באים 1000 צופים או משהו כזה. שוב, אין לי ספק שבמשחקים גדולים אפשר למלא את הארנה של 5000-6000 צופים. אבל ביום יום? במשחקים מול הבקעה, ראשון, אשקלון, חיפה, הרצליה, נתניה וכו'? לא נראה לי שירושלים יכולים להביא פתאום 3000-4000 צופים גם אם המחירים יהיו יותר נמוכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 10:27 pm 
Junior

יש בסיס רחב דיו כדי להביא קהל; תהיה אפשרות למכור מנויי נוער במחירים זולים ומנויי סטודנטים או שיוכלו לתת לילדים מתחת לגיל 12 להכנס חינם. לא חסרות שיטות למלא אולם. בי-ם לעומת מקומות כמו רעננה, יש בסיס רחב של אהדה והכרות עם המועדון והקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 20, 2012 10:35 pm 
Hall of Famer

קוף, אני לא מכיר את מאדים מעבר להיכרות רבת השנים כאן בפורום. אני אפילו לא יודע איך
קוראים לו. אני יכול לספר לך שאני בדיוק באותו סטטוס כמוהו, ואני יכול לחשוב בקלות על
עוד לפחות עשרה אנשים שבמצב דומה - בתמחור אחר של הכרטיסים במלחה, נגיע לשם יותר. זה כבר לא רחוק ממדגם מייצג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 12:00 am 
Senior

מדגם מייצג של מה? אנשים מהפורום? הפורום מן הסתם הוא לא מדגם מייצג של הציבור. השאלה כמה כאלה יש? 100? 200? 1000? 2000? זה הבדל גדול.

אני לא ראיתי שבחצי גמר גביע למשל הגיעו מעל 4000 צופים. וזה בכרטיסים במחירים של 30-50 שקל, ומשחק מהגדולים שיש. אז זה לדעתי פוטציאל הגג של הכמות שיכולים להביא למשחקים שהם לא משחקים גדולים של ממש (מכבי\משחק על תואר).

לא יודע, לא נראה שיש 1000-2000 צופים שרק מחכים שהמחיר יהיה קצת נמוך יותר ויגיעו. לי זה נראה אולי במקרה הטוב כמו כמה מאות (שזה גם משהו) אבל לא משהו שימלא את האולם החדש.

ורק להדגיש, אני מדבר על התקופה הראשונה עם ההקמה, העונה הראשונה\שנייה, אני חושב וברור שאם עבודה טובה, הורדת מחירים, שיווק, בניית קבוצה טובה, הצלחות בארץ ובאירופה בהחלט יש לירושלים את הפוטנציאל להגדיל את הקהל היום יומי וזה שירכוש מנויים, אבל זה משהו שייקח זמן, תהליך, עבודה טובה וכו'. ההרגשה שאני מקבל שאיכשהו בירושלים (אני יודע שבחיפה חושבים ככה, ובטוח שהם טועים) מניחים שרק צריך שהארנה תבנה והאולם יפתח והוא כבר יתמלא מעצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 12:10 am 
Sophomore

עם כרטיסי ילד, חיילים וסטודנטים (ואלוהים, יש המון סטודנטים שהיו שמחים לבוא לכדורסל בעיר) מחירים הגיוניים למבוגרים (50 ש"ח) ושיווק טוב- לבוא לבתי ספר, לקמפוס גם משחק מול ראשון אפשר למלא. דיי בקלות. אני בעצמי הייתי שוקל לבוא למשחקים מדיי פעם מהמרכז ברכבת/אוטובוס אם יש מחירים הגיוניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 1:32 am 
Freshman

קוף ירוק כתב:
בשנים האחרונות מלחה לא מלא גם במשחקי פלייאוף.

קודם כל, בשנה האחרונה בלבד ולא בשנים האחרונות. ולדיון עצמו, כמו שאתה לא מתבסס על שנים יפות של הקהל שלא היו כ"כ מזמן, בהם מלחה היה מלא בכל משחק, אובר-מלא בפלייאוף ובמשחקי גביע/פיינל-פור בנוקיה חצי היכל היה אדום (ו-7,500 מול בניה"ש), ככה אי אפשר להתבסס על השנה-שנתיים האחרונות שברור שהם שנים רעות מבחינת הקהל. האם צריך שינוי במחירים ועל הדרך הצלחה מקצועית ועוד כמה דברים? ברור. אבל כשמסתכלים על פוטנציאל צריך לקחת את הכל בחשבון.
ציטוט:
אני לא ראיתי שבחצי גמר גביע למשל הגיעו מעל 4000 צופים

ואיך בדיוק יבואו מעל 4,000 בחצי גמר גביע אם יש 4 קבוצות על היכל אחד? משחק החצי גמר הכי מלא שאני זוכר שבאמת היה קרוב ל-4,000, שזה בעזרת רכישת כרטיסים המיועדים ליציעים של קבוצות אחרות, הוא חצי גמר פיינל-פור נגד בניה"ש (לפני הגמר ההוא).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 1:50 am 
Senior

ברוב חצאי הגמר האולם לא מכור כולו ויש כרטיסים בקופות. אני מזכיר שאני מדבר בכוונה על גביע, מכירים נמוכים, מוכרים רק לחצי גמר (בניגוד לפיינל פור) וכו'. יצא לי ללכת לכמה וכמה חצאי גמר, לא זוכר שלא נשארו כרטיסים וברובם היה אפשר לקנות בקופות לפני במשחקים כרטיסים. ככה שכמות הקבוצות זה לא תירוץ.

ואני לא תבסס על השנה שנתיים האחרונות, בכללית מלחה במשחקים "רגילים" בשנים האחרונות לא מלא. האם הייתה שנה בשנים האחרונות שבהם הקופות היו סגורות לכל המשחקים והאולם מכור לכל העונה? לא נראה לי. נכון שהיו שנים טובות יותר של קהל והשנה הייתה מקרה מיוחד (במיוחד בפלייאוף). אבל אני לא מדבר על הפוטנציאל של ירושלים להביא למשחקים גדולים קהל, אין לי ספק שאת זה הם יכולים. אני מדבר על הפוטנציאל להביא כל שבוע קהל גדול, של 4000-5000 צופים, שזה קהל של גביע (חד פעמי בשנה). לדעתי זה לא קיים. לדעתי ה1500-2000 שהם מביאים לכל משחק בשנים האחרונות זה בערך הממוצע. הורדת מחירים, שיווק טוב, הצלחה מקצועית יעזרו להביא עוד כמות יפה של כמה מאות אולי, אבל אני לא רואה מצב שהם מצליחים להביא 4000 או 5000 צופים בממוצע למשחקי ליגה "רגילים" או להגדיל את כמות המנויים משמעותית (אלא אם כן יחתכו את המחירים בחצי).

וזה כאמור במצב הנוכחי. בלי שינוי תקציבי גדול או שינוי במסגרת שבה הם משחקים. במידה ויהיה שינוי גדול ברמת הקבוצה (כסף) או לחילופין יצליחו להכנס למסגרת של היורוליג או משהו כזה זה בהחלט משהו שיכול למנף את זה. אם לא, לדעתי ייקח להם כמה שנים טובות לבנות קהל שבועי בכמות שהיא משמעותית יותר ממה שיש היום.

בדיוק כמו שאני משוכנע שבחיפה בשנה הבאה אנחנו צפויים לראות קבוצה עם 500 עד 1000 צופים גג, רק שבמקום באולם של 3000 מקומות זה יהיה באולם משופץ של 5000.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 2:23 am 
Freshman

אז בעיקרון אנחנו די מסכימים. הויכוח אולי הוא על המילה פוטנציאל. מסכים איתך שבשנה שנתיים הראשונות של הארנה אין סיכוי ל-4000-5000 בכל משחק ליגה, מצד שני גם אתה אומר שכניסה ליורוליג וכו' יכולים למנף את זה בעתיד ועל זה אני מדבר. ובכל זאת אם נתייחס לשינוי מיידי עם הקמת הארנה, אני כן חושב שעצם קיומו של אולם חדש ונוח, שהשהייה בו הרבה יותר נעימה גם למשפחות, יגדיל את כמות האוהדים (אלא אם יהיה כישלון מקצועי, מה לעשות). גם 2,500 צופים מול נתניה בתור התחלה זה בסדר גמור ובשלב ראשוני זה יהיה באולם של 5,600 מקומות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 2:38 am 
Senior

סבבה. אמרתי כבר שאני דיברתי על הפוטנציל ההתחלתי, על השנה הראשונה של הארנה, לא על מה שהם יכולים להגיע אליו בעתיד. יש לירושלים בסיס מספיק גדול שאם הארנה תגרום להם לעשות קפיצה מקצועית הם יכולים למנף את זה, רק שאמרתי שיש יותר מידי הרגשה (כמו בחיפה) שמספיק בארנה וזהו, כאילו עצם זה שתהיה ארנה ישר אומר שהיא תתמלא, ולדעתי זה הולך לקחת זמן, עבודה נכונה (שירושלים לא הוכיחו שהם יודעים לעשות... ובטח ובטח בחיפה לא הוכיחו), וגם הצלחה מקצועית עד שבאמת יצליחו למצות את הפוטנציאל שיש לעתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 7:56 am 
Junior

רגע, שאני אבין, המחלוקת בינינו היא על העונה הראשונה? אתה רציני?
תראה לי עוד מועדון ספורט מקצועי שמגדיל ב-100%~ את תכולת האולם שלו ומצפה לראות את האולם החדש 80% מלא בשנה הראשונה. גידול ריאלי זה בין 10 ל-20 אחוזים בשנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 8:40 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
דווקא בשנה הראשונה אני מצפה לראות עלייה יפה בנוכחות הקהל, לא בגלל הקבוצה כל כך, אלא בגלל האולם. יהיה אפקט לאולם החדש, החוייה החדשה, הנובלטי שבעניין. זה לא יחזיק הרבה זמן אם הקבוצה תהייה פח, אבל אני חושב שבעונה הראשונה או לפחות במרביתה נראה את זה.
אחרי זה? תלוי כאמור אם הקבוצה תהייה פח או לא. השנה הראשונה של הארנה תהייה קריטית להמשך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 8:56 am 
מנהל פורום

לא יודע ראי, האצטדיון החדש של יובה היה מלא במשחק הפתיחה, ורק לקראת סיום העונה שוב התמלא. וזה אצטדיון חדש, קבוצה בתחיה מחודשת, לוקח לקהל חדש זמן להגיע. המספרים לא היו שונים משמעותית ממספרי הקהל שהגיעו לדלה אלפי בשנים קודם לכן (בחריג של העונה הקודמת האיומה). כך שהנובלטי לבדו לא יספיק לטעמי.
מה שכן, אני גם מצפה לעליה בכמות הקהל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 11:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא יודע מה היה היחס של הקהל בטורינו למעבר מדלה אלפי לאצטדיון החדש. הייתה ציפיה אליו? אני באמת לא יודע. האצטדיון החדש, אגב, מכיל יותר קהל מדלה אלפי?
פה מדובר בארנה שהקהל הירושלמי מחכה לה שנים, אחרי תקופה ארוכה של אכזבות, כולם מצפים לה. תהייה כאן תחושה של הגשמת חלום מעבר לנובלטי, חווייה חדשה לחלוטין שלא הייתה קיימת לפני זה עם כל הכבוד למלחה. לכן אני חושב שהאפקט יהיה ארוך יותר מאשר משחק הפתיחה וזהו.
אבל ברור שחייבים גם כדורסל, כי הנובלטי יתפוגג לו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 12:49 pm 
Junior

ראי, כמדומני האצטדיון החדש גדול יותר מהדלה אלפי. הדלה אלפי היה אצטדיון מיושן וגדול שהקהל יש רחוק מהמגרש, ולכן הוא אף פעם לא היה מלא ולא נתן תחושה ביתית. את הדברים הללו היה האצטדיון החשד צריך לפתור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 1:42 pm 
Senior

זהו שאני לא מסכים עם ראי. זה יספיק אולי למשחק הראשון בעונה, לא יותר מזה... נראה לי שאתה נותן קצת יותר מידי חשיבות ל"הגשמת חלום". לא נראה לי שזה כזה חשוב כמו שאתה נותן לזה חשיבות. אולי אם תבנה קבוצה גדולה במלחה שתמשוך ותדליק אנשים שימשיכו לבוא, אבל בהנחה שאנחנו מדברים על קבוצה שנשארת ברמה של השנים האחרונות (ולא עושה קפיצה תקציבית או מקצועית ליורוליג), יש הרבה יותר סיכוי ל2000 צופים למשחק, מאשר שיגיעו פתאום 4000 כי יש אולם חדש. דברים חדשים מעניינים אותך בפעם הראשונה, אחרי זה זה כבר ישן ולא מעניין, אלא אם כן יש משהו שמושך אותך לחזור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 21, 2012 2:20 pm 
Junior

קוף, זו פונקציה של כמה מנויים תמכור בטרום עונה. תאורטית אנחנו יודעים שהיו עונות שבמלחה לא פתחו קופות. משמע, מספיק שיהיה גידול של עשרה אחוזים במנויים בעונות הארינה כדי שיהיה 2000+ צופים בכל משחק. תוסיף לזה קוני כרטיסים מזדמנים, הזמנות וקהל חוץ, והמצב יכול להשתפר פלאים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 3:24 am 
Senior

העונות האלה לדעתי היו מזמן, לא בשנים האחרונות. ועדיין, רוב הנקודה שלי היא שחלומות על 4000 צופים בשחקים זה לא ראלי בשנה-שנתיים הראשונות, והם צריכים לצפות למשהו כמו 2500 (שזה פחות מחצי אולם) בהתחלה ולקוות שתהיה הצלחה מקצועית ושידרוג שיגדיל את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 109 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3 ו 12 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה