סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 4:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 6:10 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
ברוך שובך. אבל בקושי סובל זה אנדרסטייטמנט. וקובי יעבור מהלייקרס ביום שדאנקן יעבור מהספרס.

זו הסיבה שקובי הפסיד? לא ה9-24 המשותפים מהשדה של ביינום וגאסול במשחק, והאיטיות והזריקה שלהם בהגנה על הפיק-רול והגבוהים (מול קבוצה שכל התקפה מתבססת על החסימות)? לא בגלל הנצחון של אוקלוהומה 51-35 בריבאונד ובפרט 14 רבאונד התקפה מול 3 בלבד של הלייקרס, כשביינום לא מנסה בכלל? קובי נתן משחק עצום והוכיח בעבר שהוא שחקן קבוצתי כשזה עובד. רק לפני שבוע וחצי דיברו על זה במשחק השביעי מול דנבר כשהוא התעקש למסור ולמסור ברבע הרביעי...

בכל מקרה הלייקרס היו מפסידים ככה או ככה, כי ביינום וגאסול קיבלו כדורים ופשוט לא ניפקו את הסחורה. ביינום זרק 14 פעם למשחק בסדרה וקלע ב43.5% תודות לפרקינס. גאסול 11 זריקות למשחק וקלע ב44.4%. שניהם סנטרים שקולעים באיזור 55% בקרירה בלייקרס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 6:27 pm 
Hall of Famer

הקו הקדמי של הלייקרס שיחק מול הקו הקדמי ההגנתי הכי טוב באן.בי.איי כיום והתקשה מאד לשלוט. בעיקר גאסול, אבל גם ביינום למרות מספרי נק' טובים קלע באחוזים נמוכים. אין לי ספק שמשחק שבו קובי לוקח מעל 40% מהזריקות מהשדה הוא לא משחק שעוזר לקבוצה לנצח, אבל אני ממש לא חושב שאפשר להפיל את זה על קובי. אם הוא לא היה לוקח את הזריקות זה היה נגמר מהר יותר, כפי שאפשר היה לראות בשתי הדקות בתחילת הרבע הרביעי בהן הוא נח.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 6:27 pm 
Junior

FLASH כתב:
ברוך שובך. אבל בקושי סובל זה אנדרסטייטמנט. וקובי יעבור מהלייקרס ביום שדאנקן יעבור מהספרס.

זו הסיבה שקובי הפסיד? לא ה9-24 המשותפים מהשדה של ביינום וגאסול במשחק, והאיטיות והזריקה שלהם בהגנה על הפיק-רול והגבוהים (מול קבוצה שכל התקפה מתבססת על החסימות)? לא בגלל הנצחון של אוקלוהומה 51-35 בריבאונד ובפרט 14 רבאונד התקפה מול 3 בלבד של הלייקרס, כשביינום לא מנסה בכלל? קובי נתן משחק עצום והוכיח בעבר שהוא שחקן קבוצתי כשזה עובד. רק לפני שבוע וחצי דיברו על זה במשחק השביעי מול דנבר כשהוא התעקש למסור ולמסור ברבע הרביעי...

בכל מקרה הלייקרס היו מפסידים ככה או ככה, כי ביינום וגאסול קיבלו כדורים ופשוט לא ניפקו את הסחורה. ביינום זרק 14 פעם למשחק בסדרה וקלע ב43.5% תודות לפרקינס. גאסול 11 זריקות למשחק וקלע ב44.4%. שניהם סנטרים שקולעים באיזור 55% בקרירה בלייקרס.

חןחן. תתפלא אבל כשאני מתרחק מאוהדיו המביכים ברשת (לאו דווקא פה) אני מצליח להעריך את קובי על הדברים החיוביים שבו למרות חסרונותיו. הכל עניין של פרופורציות.

קובי בתור הוטרן שהוא היה חייב לעשות כל שביכולתו כדי לגרום לקבוצה שלו לשחק כמו שהיא צריכה בשביל לנצח, במקום זה הוא כהרגלו מיהר לקחת הכל על עצמו ולא נתן לגדולים של הלייקרס תאפשרות להיות דומיננטים. זאת לא אשמתו הבלעדית וגם הם נתנו סדרה די מאכזבת, אבל קובי ומייק בראון היו צריכים להתאים תעצמם והם נמנעו מכך מסיבותהם. במקום ללכלך על גאסול על האיבוד כדור בסוף משחק מס' 4, קובי היה צריך להסתכל על הלבנים שהוא זרק במשך כל הרבע האחרון.

קובי מין הסתם ישאר לייקר לנצח (אףאחד גם לא ירצה לקחת אותו עם החוזה המפלצתי שלו) אבל אני די בטוח שביינום, גאסול או שנהם לא שם בעונה הבאה. יותר מידי אנרגיות מוזרות זיהיתי שם.

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 6:43 pm 
Junior

לקובי יש לא פחות שונאים מביכים (כמובן, לאו דווקא פה).

קובי והלייקרס הלכו לגאסול וביינום בסדרה, שזרקו כאמור 24 זריקות משותפות. במשחק הראשון 18 זריקות של קובי הובילו לתבוסה הגדולה בסדרה. העובדה היא שביינום ופאו לא ניפקו את הסחורה, הרבה בזכות פרקינס והחסימות של איבקה, ולתת להם יותר כדורים לא היה פותר את הבעיה שהם לא הצליחו מולם.... יותר מזה, אני חושב שקובי היה צריך להיכנס גם בביינום במהלך הסדרה. מה שהיה עוזר זה משחק התקפה אמיתי בקלאץ' וטיים אווטס בתגובה לריצות של הת'אנדר בסיום משחקים 2 ו4.

מסכים שלפחות אחד מהם יעוף בקיץ. שילוב לא מוצלח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 7:22 pm 
Junior

לא מסכים בכלל עם הביקורת על קובי בנושא השיתוף של פאו וביינום. בדיוק להיפך. ראיתי כמעט כל רגע מתריסר משחקיהם בפלייאוף הזה, והם כל הזמן ניסו ורצו לשחק פנימה, והלכו לשם, כמעט בכוח, בכל פעם שניתנה להם ההזדמנות. נגד אוקלהומה ביינום קיבל את הכדור בפוסט בכל פעם שהוא הצליח לתפוס עמדה. הבעיה שפרקינס נכנס לו לנשמה. במחצית הראשונה של כל משחק הוא עוד שמר קצת כוח ולא נלחם בכל פוזשן, אבל במחצית שנייה פרקינס התעלל בביינום בכל פוזשן ולא נתן לו לזוז. הפיתרון היה צריך להגיע בדמות חסימה של הגבוה הנעלם השני, גאסול, על פרקינס כדי לשחרר את ביינום לתנועה לקבלת כדור בפוסט, וסביר להניח שהיה נעשה חילוף ואיבאקה היה נשאר עם ביינום, ועליו הוא יכול לעבוד. אבל בראון כמובן לא עשה כלום ופשוט צפה בגאסול מתחבא ורועד בצד ואת ביינום מנסה ללא הצלחה להתנתק מהקרנף שמקיף אותו. האשמה בלייקרס בהפסד הסדרה הזאת נופל קודם על בראון, אחכ על הגבוהים שלו, אז על הקלעים שלא קלעו ואיפשרו לרמות מהם לכל אורך הסדרה, ובסוף בסוף אפשר להזכיר את מה שקובי יכל לעשות טוב יותר, למרות שבתאכלס אם הוא לא היה כל כך תחרותי וכל כך חדור לא לתת לקבוצה שלו לקבל עוד השפלה אחרי שנה שעברה, הסדרה הזאת הייתה נגמרת בצורה מביכה מאוד מבחינת הלייקרס.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 7:27 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
FLASH כתב:
גואטה, ב"עשור האחרון", מן הסתם מאסטר התכוון בפשטות לתקופת הלייקרס והספרס, כלומר מאז עונת 99 עד עכשיו. לקובי יש 5 אליפויות (כשחקן שעושה באזור 25-30 נק', 6 רב' 5 אס'+הגנה מצוינת), אשמח אם תסביר לי איך השחקן שלוקח הכי הרבה זריקות ומוסר הכי הרבה אסיסטים היה סיידקיק. לשאקיל יש 4 אליפויות (באחת מהם סיידקיק מובהק). לדאנקן יש 4. קובי לקח את המערב 7 פעמים, דאנקן 4. בהחלט אפשר לומר שקובי הווינר הכי גדול בתקופה הזאת.

אני לא קורא מחשבותיו של מאסטר (וגם לא בדיוק רוצה) מ98/99 עד עכשיו זה 14 עונות, שזה כמעט עשור וחצי. אם אתה סופר מאז, אזי לקובי יש שתי אליפויות כמוביל ועוד 3 כסיידקיק. העובדה שכרגיל חפרת בסקורבוקסים (לוקח הרבה זריקות ?! ממתי חשוב כמה לקחת יותר מכמה קלעת) כדי למצוא משהו שקובי עשה יותר משאק לא הופך אותו לפחות סיידקיק. לדאנקן 4 כמוביל אבל אחת מכוכבת (והעונה עוד נטויה, אם כי ספק אם אפשר להגדיר אותו כמוביל העונה). לשאק יש 3 כמוביל + 1 כסיידקיק. עדיין הייתי אומר דאנקן, אז שאק, אז קובי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 7:52 pm 
Junior

אין הגיון בלספור רק מאמצע התקופה של הלייקרס והספרס.
ולא הבנתי. קובי גם קלע כמעט כמו שאקיל הן ב2001 והן ב2002, הן בעונה הרגילה והן בפלייאוף. ההתקפה הלכה אליו לא פחות מאל שאקיל, עובדתית. להגיד על שני שחקנים שזרקו (בשקלול שדה+עונשין) אותו מספר זריקות שאחד הסיידקיק של השני זה מגוחך לגמרי בעיני (לא שזה מפתיע, אין שום חידוש) בטח כשה"סיידקיק" משחק כרכז בפועל. ברור לחלוטין ששאקיל היה מספר 1. עדיין לקובי יש 5 אליפויות, שסטטיסטית לא פחות טובות מה4 של דאנקן. ושאקיל די נעלם מהטופ ב6 השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 7:57 pm 
Sophomore

מעבר לעובדה שכמובן קובי יישאר בלייקרס עד סוף הקריירה (אני מאוד מקווה) אני בטוח ב100% שיש קבוצות שהיו רוצות אותו למרות השכר (נגיד והיו מקבלות אותו בחינם)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 8:22 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אגב, לא יודע אם זה הוזכר, אבל אני חושב שהעונה הזו של הלייקרס בכללותה היא מימוש די מדויק של התחזיות (הלא מפרגנות) שהיו כשבראון הוחתם, על בסיס מה שקרה עם לברון וקליבלנד: עונה אישית מעולה של קובי, עונה קבוצתית בינונית מאוד, פלייאוף מאוד לא מוצלח וקריסה מוחלטת מול יריבה רצינית.

אין לי מושג מה זה אומר לגבי הויכוח האם קובי הוא צדיק או נבל, סביר להניח שכל צד ייקח את זה לצד שהוא רוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 22, 2012 11:16 pm 
Hall of Famer

גואטה, להגדיר את קובי כסיידקיק זה להקטין אותו מאד מאד. שאק וקובי לא היו באטמן ורובין, אלא יותר אם נישאר במחוזות הקומיקס - סופרמן (אלא מה) ופלאש (המצוייר, לא האמיתי, שדווקא בשותפות ההיא היה באטמן של שאק) בליגת הצדק (אתה רוצה, חפש אנלוגיה מהאוונג'רס). שני גיבורי על, כשאחד פשוט יותר גדול ויותר חזק מהשני.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 23, 2012 7:09 am 
Junior

אני פחות מתמצא בקומיקס אבל עובדתית קובי בריאנט היה אחד מ-3 השחקני הטובים ב-NBA בזמן הת'ריפיט, וכשאתה ברמה הזו אי אפשר לקרוא לך סיידקיק כי החלק שלך על האליפויות היה גדול מאוד.
מלבד ממוצעים עונתיים גבוהים שכל אלפא דוג היה מתגאה בהם, אפשר להזכיר גם סדרות של 30 ו-35 נקודות מול הספרס וסקרמנטו כולל תצוגות קלאץ', בזמן ששאק נוטרל בגלל העונשין.
אמנם נהיה טרנד להגדיר אנשים לפי אלפא דוג וסיידקיק אבל לא תמיד זה במקום - יש גם 1A ו-1B. לדוגמא: לא זכור לי ששמו כוכביות על טבעות אליפות של קארים בלייקרס של מג'יק או דברים בסגנון.
אני פחות בקיא בעונות האליפות של הספרס אבל גם לאולסטארים שליד דאנקן היו סדרות בהם הם בלטו יותר מטימי (פארקר עם ה-MVP בגמר, ג'ינובילי מול פיניקס, אולי רובינסון ב-99)
וכשהגדרתי הווינר הכי גדול בעשור האחרון הכוונה הייתה בין 2000 (התואר הראשון בעידן שאקובי) ל-2010 (התואר האחרון מול בוסטון) - 10 שנים מלאות כמדומני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 23, 2012 7:17 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מישהו שם כוכבית על האליפויות של קובי עם שאקיל? אבל במפורש, כשהיו דיוני "השחקן הגדול בהיסטוריה" בשנות ה-80, בודאי שהקטינו את ערך האליפויות של ג'באר כי הם הושגו ליד מג'יק (אחרת אני חושב שדי ברור שג'באר היה נחשב לגדול ביותר בלי תחרות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 23, 2012 8:44 am 
Hall of Famer

הבעיה של ג'אבר הייתה שהוא לקח אליפות אחת בלבד ללא מג'יק וגם היא הייתה במדי הבאקס ועוד ליד הול אוף פיימר עצום אחר, רוברטסון.
ב-3 האליפויות הראשונות של הספארס דאנקן היה בפירוש ה-MVP ללא מתחרים לטעמי. בסדרה מול דטרויט מאנו התחיל חזק יותר, אבל הסיומת הייתה כולה של דאנקן והתואר ניתן לו בצדק. בשתי האליפויות הראשונות אפילו לא היה סימנצ'יק של שאלה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 24, 2012 12:32 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
מאסטר "עובדתית" ? לא חושב. קובי היה שם בטופ-10, אבל יש מספיק שחקנים שאני הייתי שם לפניו אז. דאנקן. גארנט. איברסון. גיייסון קיד. סי-ווב. אפילו בסקונד גארד היה ויכוח אם זה הוא או טי-מאק (אני, דרך אגב, חושב קובי, אבל זה ממש לא ברור 100%). למה קובי זכה יותר מרוב החברה האלו ? להם לא היה את שאק.

ודרך אגב, 2000 - 2010 זה לא עשור אלא...11 שנים כי אתה סופר את שתי הקצוות. בספירה המוזרה הזו (שבאופן נוח מפילה תואר אחד של דאנקן אבל כוללת את כל התארים של קובי) יש לקובי 2 תארים כמוביל + 3 כסיידקיק, לדאנקן 3 כמוביל, ולשאק 3 כמוביל + 1 כסיידקיק. עדיין אדג' לשאק....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 24, 2012 12:47 pm 
Freshman

לא חושב שהאליפות אחרונה של שאקובי קובי בתור סיידקיק והרבה מאוד חושבים כך(יש לקובי 3 אליפויות על שמו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו 35 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה