סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 3:36 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 57 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

הימורים סדרת גמר 2011-2012
אוקלהומה ב-7 12%  12%  [ 4 ]
אוקלהומה ב-6 38%  38%  [ 13 ]
אוקלהומה ב-5 9%  9%  [ 3 ]
אוקלהומה ב-4 3%  3%  [ 1 ]
מיאמי ב-7 9%  9%  [ 3 ]
מיאמי ב-6 26%  26%  [ 9 ]
מיאמי ב-5 3%  3%  [ 1 ]
מיאמי ב-4 0%  0%  [ 0 ]
סך הכל הצבעות : 34
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 9:30 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
תמו המשחקים המוקדמים, שיחקו הנערים לפנינו. עכשיו זהו המאני טיים או הצ'וקר טיים. אוקלהומה סיטי עם יתרון ביתיות של הפסד אחד (19-47 מול 20-46) על פני מיאמי. הסדרה תיפתח בשלישי ה12.6 וכל יומיים או שלושה משחק. השיטה היא 2-3-2.
הלו"ז:
12.6 אוקלהומה - מיאמי
14.6 אוקלהומה - מיאמי
17.6 מיאמי - אוקלהומה
19.6 מיאמי - אוקלהומה
21.6 מיאמי - אוקלהומה *
24.6 אוקלהומה - מיאמי *
26.6 אוקלהומה - מיאמי *
* האליפות עם כוכבית. סתם, משחקים אם יהיה צורך.
כל המשחקים ב8 או 9 שעון ארה"ב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 10:34 am 
Sophomore

הדור הצעיר (ווסברוק, דוראנט, הארדן, איבאקה) מול דור הביניים (לברון, בוש, וויד) .

זה רק נדמה לי או שבאמת מיאמי אנדרדוג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 10:38 am 
Hall of Famer

ההיט ב7 משחקים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 10:50 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מי ייתן ובזכות הסידרה הזו קבוצות יפסיקו את הטאנקינג המטופש שהן עושות בשבועיים האחרונים של הליגה הסדירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 11:34 am 
Hall of Famer

אני לא לגמרי זוכר מה היה בסוף העונה הנוכחית, אבל בעקרון קבוצות מודעות היטב לנושא של ביתיות וממש לא מקלות בו ראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 11:49 am 
מנהל פורום

מיאמי לדוגמה סיימו את העונה במאזן של שלושה הפסדים מארבעה משחקים. שניים מההפסדים הללו היו לוושינגטון, אחד בבית בשתי נקודות, ואחד ב-34 הפרש בחוץ.

בהפסד החוץ זו היתה הסטטיסטיקה:

http://www.nba.com/games/20120426/MIAWA ... GIboxscore

שים לב מי לא שיחק במיאמי. לצערי אני בעד מיאמי, אבל אלמלא העובדה המשונה הזו, זו היתה עוד סיבה מני רבות לקוות שהם יפסידו. יכול להיות, אגב, שבשלב הזה הם כבר ידעו בודאות שאוקלהומה תהיה לפניהם בדירוג (אני לא יודע אם אוקלהומה כבר סיימו לשחק ומה היה קורה אם מיאמי והם היו בשיוויון במאזן), אבל זה לא הופך את זה לפחות מביש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 11:51 am 
Hall of Famer

שוב, אני לא זוכר בדיוק, אבל סביר מאד להניח שאם היתה ביתיות לשחק עליה-מיאמי היתה משחקת עליה. האם זה מביש שהם נתנו לכוכבים לנוח במידה וידעו שאין משמעות לנצחון? לא לדעתי. החלטה לגיטימית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 11:57 am 
מנהל פורום

לא נתווכח כאן על שאלות עקרוניות מהסוג הזה, אבל כאמור הטנקינג לא התחיל במשחק האחרון. בהפסד הבית לוושינגטון, שהיה ארבעה משחקים לסוף העונה ובטח כשהיה עוד על מה לשחק, לא שיחקו ג'יימס ובוש, למשל. בכל אופן, מבלי לבדוק פרטנית נראה לי שהקבוצות הנמיכו הילוך בצורה היסטרית לקראת סוף הפלייאוף, ולא רק מיאמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 11:58 am 
Hall of Famer

אז זו, כמובן, טעות קשה ולא מובנת. אא"כ המצב היה כזה שבו הכוכבים היו עד כדי כך צריכים מנוחה, שלא התחשבו בנושא של הביתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:11 pm 
Hall of Famer

מצד שני, מה היה קורה אם באחד המשחקים האלו לברון או ווייד היו נפצעים? אז כולם היו קופצים ושואלים למה להילחם על יתרון ביתיות בסידרה תיאורטית מול אוקלהומה כשרוב הסיכויים שקבוצה אחרת תגיע לגמר, את שיקגו וסן אנטוניו הם לא היו עוברים במאזן וקבוצות אחרות לא עברו אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:16 pm 
Hall of Famer

גם זה שיקול נכבד. בכל מקרה, אני מסתכל על זה רק מהזווית התועלתנית ולא ה"מוסרית". ממש לא מביש בעיניי להושיב כוכבים על הספסל במשחקים שלא קובעים כלום או לא קובעים הרבה בסוף העונה, וזה בטח לא מעצבן ואנטי-ספורטיבי כמו הטאנקינג ההפוך: המירוץ לכדורי הדראפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:18 pm 
מנהל פורום

מישהו קפץ ושאל (נניח) למה אוקלהומה שיתפו את דוראנט ווסטברוק (נתנו להארדן לנוח...) במשחק האחרון של העונה? ואם היו קופצים ושואלים - אז התשובה היתה ברורה, שווה וצריך להילחם על יתרון ביתיות בגמר פלייאוף פוטנציאלי. רוני - כמי שהקבוצה שלו במשך שנתיים לקחה והפסידה אליפות בדיוק סביב העניין הזה של הביתיות, אתה אמור להזדהות עם הטיעון הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:22 pm 
Hall of Famer

ראובן, לקבוצות שונות יש שיקולים שונים. יכול להיות שבמיאמי אמרו "אוקיי, אנחנו מעדיפים את הריזיקה של גמר בלי יתרון ביתיות מול אוקלהומה, מאשר את הריזיקה של לשחק בלי לברון בפלייאוף". זה שיקול לגמרי בלתי הגיוני בעיניך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:26 pm 
Hall of Famer

הקבוצה שלי לקחה והפסידה אליפויות על פציעות לא פחות מאשר על ביתיות, כשלדעתי החלק של הפציעות היה קריטי יותר מהחלק של הביתיות, אז אני מזדהה גם עם זה וגם עם זה.

בוסטון בעידן הביג 3 עברה 3 סדרות נגד הביתיות (קליבלנד ואורלנדו ב-2010, אטלנטה השנה) והפסידה פעם אחת עם הביתיות (אורלנדו ב-2009), בעיני המסקנה היא שפציעות כמו הפציעה של גארנט ב-2009, של פרקינס ב-2010 ושל כל הספסל העונה היו קריטיות יותר לבוסטון מאשר יתרון הביתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:34 pm 
מנהל פורום

נדב, כמובן שהתשובה דורשת ספיקלוצים מספיקלוצים שונים. אם נניח לברון היה באמת פצוע זה דבר אחד, ואם לברון בא לספולסטרה ואמר לו "תשמע, אני הרוג לגמרי, תן לי לנוח" (וגם בוש ווייד אמרו את זה), זה דבר אחר. כמובן שגם נשאלת השאלה האם באמת שקלו את השיקולים האלה או שפשוט התעלמו מהם, שגם זה קורה לפעמים.

אם היה שיקול קונקרטי של שחקנים עייפים שחייבים לנוח, ניחא. אבל אם החליטו מפחד אפשרי של פציעה לוותר על מאבקי המיקום, אז זו החלטה מטומטמת שמאוד יכול להיות שמיאמי תשלם עליה באליפות. מכיוון שבישורת האחרונה לפלייאוף פתאום המון שחקנים גילו שהם עייפים נורא, אני מפקפק לגבי מידת ההיגיון של האפשרות הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 12:59 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
אם היה שיקול קונקרטי של שחקנים עייפים שחייבים לנוח, ניחא. אבל אם החליטו מפחד אפשרי של פציעה לוותר על מאבקי המיקום, אז זו החלטה מטומטמת שמאוד יכול להיות שמיאמי תשלם עליה באליפות. מכיוון שבישורת האחרונה לפלייאוף פתאום המון שחקנים גילו שהם עייפים נורא, אני מפקפק לגבי מידת ההיגיון של האפשרות הראשונה.

אתה מפקפק בכך שבעונה כל כך דחוסה וצפופה שחקנים סבלו מעייפות לקראת סוף העונה והיה שווה לתת להם לנוח כדי שיגיעו טריים ובריאים יותר לפלייאוף? כי אני לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:11 pm 
מנהל פורום

אז למה לתת להם לנוח דווקא בסוף העונה? אם כבר, סוף העונה בעונה הספציפית הזו היה השיא של המאני טיים, עד לרגע האחרון לא היה ברור איזו קבוצה תסיים באיזה מאזן, והיה ברור שהקרב מאוד צמוד.

אם חשוב לנהל עייפות/פציעות של שחקנים, תעשה את זה במשחקים לא הכי חשובים במהלך השנה ולאורך כל העונה, ואל תיזכר ברגע האחרון. אפשר גם לתת לשחקנים לשחק שלושים דקות במקום ארבעים ועשרים במקום שלושים. אתה לא צריך להודיע לכל העולם שויתרת על X משחקים בשם איזו מנטרה של לתת מנוחה (ויכול להיות שאתה צודק ואנשים פחדו ממה יגידו עליהם במקרה שמישהו ייפצע).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:16 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
סוג של טרוליות נאורה:
מנסה שוב לארגן מפגש פורום בגמר - נא לאשר בת'רד הבא:
viewtopic.php?f=1&t=11471

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:25 pm 
Senior

אני לא חושב שהביתיות תכריע את האליפות. הסדרות של הלייקרס מול בוסטון והספרס מול הפיסטונס היו היחידות שבהן הביתיות הכריעה בשנים האחרונות. מאז היו שתי סדרות צמודות שהסתיימו בניצחון של הקבוצה בלי הביתיות דווקא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:44 pm 
מנהל פורום

אף אחד לא אומר שהביתיות תכריע את הסידרה. אבל הביתיות משפרת מאוד את הסיכויים של אוקלהומה, וזה לא רק מובן מאליו באופן כללי אלא עוד יותר מובן מאליו כשמסתכלים על מאזן הבית-חוץ של שתי הקבוצות שעלו לגמר.

זה שהיו שתי סדרות שהתפתחו אחרת לא אומר כלום. היית ממליץ למכבי לוותר על הביתיות ביורוליג אחרי השנתיים שבהן היא הפסידה לפרטיזן וניצחה את טאו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:45 pm 
Hall of Famer

ראובן, הנקודה היא שמאבק המיקום היה עם קבוצה אחת בדיוק-אוקלהומה, לקחת הימור על הבריאות והעייפות של השחקנים שלך שדווקא היא תהיה הקבוצה שתפגוש בגמר זה הימור לא קטן בכלל, בדיעבד זה קל מאוד להגיד שהיה שווה להיאבק, אבל מה אם מיאמי היו נופלים מעייפות או פציעות מול בוסטון בגלל שהם טחנו ללברון או ווייד את הצורה? מה אם סן אנטוניו, דאלאס או הלייקרס היו מגיעות לגמר והעוד 1-2-3 ניצחונות האלו היו מתגלים כחסרי משמעות? אתה לא יודע מראש עם מי תצטרך לשחק בפלייאוף, אתה כן יודע בוודאות שאתה תצטרך את השחקנים שלך בריאים וטריים, אז כנראה שלקחת סיכון מחושב שתאבד את יתרון הביתיות מול קבוצה אחת שווה את זה.

אני גם לא חושב שלתת ללברון ו-ווייד לנוח באמצע העונה היה עדיף, יכול להיות שאת ה-2-3 ההפסדים המיותרים שלהם הם היו סופגים בפברואר במקום באפריל, ואז מה עשינו בזה? גם לא הרווחת מיקום וגם נתת לווייד ולברון לקרוע את עצמם בשבוע האחרון של העונה ולהגיע לפלייאוף יותר עייפים ואולי גם יותר פצועים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 1:50 pm 
מנהל פורום

אני לא חושב שבאמצע העונה היית מושיב לנוח את בוש וג'יימס בצורה מופקרת כמו שמיאמי עשו בסוף העונה. אבל ברור שיש חלוקת מאמץ לאורך עונה שלמה, ועובדה שלברון שיחק 37 דקות במהלך העונה הסדירה ולא 45 כמו שהוא משחק עכשיו. זה לגיטימי לעשות את חלוקת המאמץ הזו, אבל זה מטופש פתאום להיכנס לפאניקה שמישהו ייפצע בישורת האחרונה.

אתה מדבר ספציפית על העניין הזה, אבל לדעתי זה תקף לא רק למיאמי ולא רק למשחקים האחרונים (לדעתי כמעט כל הקבוצות בליגה, כולל אוקהולמה, נתנו סוף עונה גרוע בהרבה מרוב העונה עצמה). אבל במקרה של מיאמי זה היה בוטה במיוחד (להבדיל ב-30 הפרש לוושינגטון זה דורש כישרון מיוחד כאתה קונטנדרית). בכל אופן, אני חולק עליך - גם אם כל מה שעמד על הפרק זה הדירוג מול אוקלהומה, זה משהו להילחם עליו, ועובדה שכאן בפורום עשינו את החישובים ואת הספקולציות. אני לא אומר שצריך היה לתת ללברון לשחק 48 דקות (שזה מה שבמיאמי יודעים לעשות כשצריך ניצחון, מסתבר), אבל יש ספקטרום בין זה ובין מה שנעשה בפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 2:15 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
יש לאמר שצריך להפנות קצת אשמה גם לליגה והארגון שנתנו לנו את העונה הדחוסה והפחידו קבוצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 2:29 pm 
Hall of Famer

ראובן, אבל שוב, כשאתה נכנס לספקטרום הזה אתה יכול מאוד בקלות למצוא את עצמך קירח מכאן ומכאן, גם לא לתת לשחקנים מנוחה מלאה וגם להפסיד את יתרון הביתיות. חוץ מזה, הפאניקה היא לא רק מפציעות אלא גם מעייפות, אחרי עונה של 15-20 בק-טו-בקים ולפחות בק-טו-בק-טו-בק אחד תוך פחות מ-4 חודשים, השחקנים מותשים הרבה יותר מאשר אחרי עונה רגילה. אני מניח שלא תתווכח עם הטענה שהקבוצות מכירות את המצב הפיזי של השחקנים יותר טוב מאיתנו, ועובדה שהרבה מאוד מהן בחרו להושיב את השחקנים שלהם לקראת סוף העונה. אגב, אם כבר הזכרת את הסלטיקס אז הם בעיני הדוגמה הכי טובה להפרכת הטענה שלך, הם הושיבו את השחקנים שלהם בסוף העונה למרות שיכלו להשיג יתרון ביתיות מול אטלנטה והרוויחו שחקנים יותר טריים בפלייאוף שהחזיקו מעמד הרבה יותר ממה שרוב העולם ציפה מהם, כולל לעבור את אטלנטה בלי יתרון הביתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 10, 2012 2:39 pm 
Junior

זו לא בעיה לבדוק, מה גם שזכור לי שרשמתי שאני מקווה שמיאמי יפסידו את האליפות על הזלזול בסיום העונה, זה אומר שהיה על מה לשחק.

ה20 באפריל: שבוע וקצת לסיום העונה, מיאמי ואוקלהומה שתיהן החזיקו במאזן 45-17, כשסן אנטוניו במאזן 45-16. סן אנטוניו ואוקלהומה היו שתי הפייבוריטיות להגיע לגמר הNBA מהמערב, אבל למי אכפת מהביתיות בגמר?

ס"א המשיכו לשחק בסגל מלא את שלושת המשחקים הבאים, ונצחו, הבטיחו ביתיות במערב והורידו את הכוכבים לנוח לשני משחקים אחרונים (וגם בהם נצחו). אוקלהומה יצאה למשחקי חוץ בסקרמנטו (W) ובסטייפלס שם הפסידה אחרי שתי הארכות, ועדיין יצאה לבאקטובאק בסיום העונה בסגל מלא. כנראה להם אכפת. מיאמי יצאו ללוח משחקים קל (ויזארדס בבית ובחוץ, יוסטון בבית ובוסטון בלי כלום בחוץ) בלי בוש, כשוייד משחק משחק אחד ולברון אחד.

יכול להיות שביתיות בגמר הכריעה גם סדרות שנגמרו 4-2 למאחרת, כמו ספרס-נטס או בוסטון-לייקרס או לייקרס-אינדי, אי אפשר לדעת מה היה קורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 57 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], stavs ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה