סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 7:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 97 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 9:55 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
nadav_hacohen כתב:
טוני יאנגר התגייר די מזמן, דרך אגב.

ואגב נוסף, משרד הפנים לא נמצא בשליטת ש"ס כיום? הם לא אמורים למצוא כל טריק שבעולם כדי להוכיח שאם הגיור של תיוס ושל אחרים הוא לא אורתודוקסי, אז אין מצב לאזרחות?

שמע, אני בטח לא רוצה לראות את ישראל הופכת למקדוניה ב' בתחום האזרוחים. אבל נדמה לי שהמקרה של תיוס הוא פרטי וייחודי, ייתכן שאני טועה כמובן.

טוני יאנגר אולי התגייר מזמן אבל שים לב כמה זמן לוקח לו לקבל אזרחות, הוא נאבק במשרד הפנים כבר שנים ובקרוב יקבל. רוצה לומר - שזה מה שידענו עד כה שמדובר בהליך ארוך וקשה על אף ההתגירות, ואילו מקרה טיוס משנה את החשיבה. אשמח לדעת מה מיוחד במקרה טיוס. ייתכן שבאמת שמקרהו כה מיוחד עד שאינו מהווה תקדים ונסיון לחיקוי אבל אני לפחות עד כה לא שמעתי מה כ"כ מיוחד בו.
שים לב, לא אמרתי שיש בעיות בגיור, גם אם הגיור מושלם זה עדיין, לפי מה שידענו עד היום, לא מביא מידית או בכזו מהירות למתן אזרחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 10:10 am 
Freshman

טוב, כמה תגובות מהירות.

א. אני לא יודע אם הכתבים שהעלו את הידיעות ביררו או לא את הידיעה, לדעתי דווקא כן, פשוט לא אצל האנשים הנכונים. מעטים האנשים שיודעים לעומק בדיוק מה קורה עם התהליך עצמו ונראה לי שנעשו בירורים לא נכונים, זה הכול.

ב. טל, מכיוון שהייתי נוכח עם אלכס בכל מפגש שהיה לו במשרד הפנים, אני יכול להגיד בוודאות שהמעמד היחיד שהוא מחזיק כרגע בישראל הוא אדם שנמצא בתהליך קבלת אזרחות, לא תושב ולא כלום.

ג. לגבי תהליך הגיור והאזרוח, יכול להיות שאני נאיבי ויש דרך לקצר את הדברים, אבל זה לוקח זמן וזה ממש לא קל. את תהליך הגיור הראשוני אלכס החל לפני שלוש שנים כשהוא התחבר לקהילה היהודית בפלורידה, אחרי שהוא היה שותף מלא בקהילה הוא החל בתהליך הגיור שנמשך יותר משנה וכלל שיעורים, תפילות, פעילויות וכמו שציינתי הקזת דם (האמת שהייתה שם אפילו חתונה יהודית, תמונות מצחיקות, בחיי). אחרי שהוא מתגייר הוא צריך לשהות שמונה חודשים לפחות בקבילה יהודית מוכרת בעולם. באורח פלא, שהייה בישראל דווקא מקשה על הסיפור כי במשרד הפנים כיום לא ממש ששים לאשר את הקהילות הקונסרבטיביות בארץ (הגיוס של אלכס קונסרבטיבי). היהדות של אלכס באמת לא קשורה לכדורסל. אני לא אשקר ואגיד שמדובר בבן ישיבה, ממש לא, אבל הוא כן חוגג את כל החגים היהודים וכן לוקח חלק פעיל בארוחות שבת וכן לוקח חלק בקהילה קונסרבטיבית שנמצאת באשקלון פלוס נמצא בקשר ישיר עם הקהילה והרב שלו בפלורידה. בהנחה שהוא יקבל האזרחות שלו ממש בקרוב, אז הסיפור לקח סדר גודל של שלוש שנים, בהתחשב בעובדה שאף אחד לא מבטיח לו שהוא ייקבל חוזה גדול בעקבות ההתאזרחות (החוזה שלו בעונה הבאה במכבי אשדוד בעונה הבאה יהיה אותו חוזה כזר או כישראלי), אני לא בטוח כמה זה שווה לעשות את העניין בשביל הכדורסל. סתם בשביל האניקדוטה, יכול אלכס טיוס שנה הבאה להגיד שהוא הולך לסין והוא יקבל שם יותר כסף ממה שהוא יקבל בארץ בתור ישראלי, אפילו במכבי תל אביב.

ד. אני לא מכיר את התהליך של טוני יאנגר. אני כן יודע שיש דרישות סף שצריך להגיע אליהן עוד לפני הגשת הבקשה ולאחר הגשת הבקשה גם ישנו תהליך הוכחה. כמה זמן? אני שמעתי מקרים שלא קשורים לכדורסל שלקחו שבועיים מרגע ההגשה, ושמעתי גם על מקרים של שנתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:28 pm 
Senior

קיקאס, ארוך וקשה התהליך ככל שיהיה טל צודק ב100 אחוז. ברגע שטיוס יקבל אזרחות זה פותח את הדלת לעשרות וכל מי שרוצה לעשות אותו הדבר. יש משהו שנקרא תקדים, וברגע שתהיה הדוגמא של טיוס אז יהיה יותר קל לשחקן הבא שרוצה לעשות את זה (בין אם זה ממניעים נקיים או כאלה של לקבל אזרחות) כשהוא יכול להשתמש בדוגמא של טיוס. זה לא אומר שמחר ירוצו שחקנים לעשות את זה ולא כל אחד מעוניין לעבור את התהליך הזה, אבל בסופו של יום מדובר פה בהרבה כסף (לא דווקא בחתימה במכבי, בוסמן היום באירופה שווה לא מעט) על השולחן ובטח ובטח שיהיו שחקנים שירצו לנצל את האפשרות הזאת או כמו שטל אמר קבוצות ספציפיות שישמחו לדרבן את שחקניהם להתגייר בהבטחה שזה יביא להם קריירה יותר ארוכה וחוזים יפים. זה בהחלט פותח את הפתח לעניין הזה מחדש.

ולגביי החוזה שלו בשנה הבאה, אם הוא ישאר באשדוד החוזה יהיה אותו הדבר. אבל אם הוא יעבור למכבי או לאירופה אז האזרחות תהיה שווה לו לפחות פי 2 או 3 כסף ממה שהוא ירוויח באשדוד השנה. לא בטוח שזה לא שווה את ה3 שנים השקעה בו נגיד, כשמדובר בשחקן צעיר שיש לו עוד 10 שנים של קריירה בסופו של דבר זה יהיה שווה לפחות מיליון דולר או יותר. עסקה משתלמת לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:34 pm 
Freshman

ישראלי לא נחשב לבוסמן....

ואין לי עניין לנהל פה דיון על האם החוק הוא נכון או לא, מה שכן, אם שואלים אותי, לאלכס טיוס יש קשר גדול יותר ליהדות מאשר להרבה אמריקאים שהגיעו לכאן לשחק וגילו מתישהו בחיים שלהם שיש להם איזו סבתא עם מקורות יהודיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:37 pm 
Senior

בהחלט שכן. במקום היחידי שזה עוד חשוב, ספרד (גם יוון לדעתי) הוא נחשב. בשאר המקומות (אולי חוץ מאיטליה) כבר מזמן אין הבדל בין בוסמן לזר, אפילו ביוון מדברים על מעבר ל6 אמריקאים בקבוצה במקום 3 זרים ו 3 בוסמנים של היום. אבל חזרה לעניין, בליגה היחידה שזה עוד חשוב באירופה, הליגה הטובה באירופה שהיא ספרד ישראלי הוא בוסמן, כששם מותר רק 2 זרים ודרכון עושה את כל ההבדל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:39 pm 
Freshman

אוקיי, נגיד, אני לא ממש מבין לאן אתה חותר. אסור לאזרח? צריך לשנות את החוק? מה אתה בעצם רוצה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:41 pm 
Hall of Famer

קוף, אתה (שוב) משעשע. אתה מדבר על "תקדים" עם אלכס תיוס? הלו, הכדורסל בישראל התחיל בשנות ה2000? אתה יודע כמה מגויירי אינסטנט-דה-לה-אינסטנט עברו בכדורסל הישראלי? כאלה שלא יזהו טלית גם אם ינופפו בה מול עיניהם? אתה רוצה שראי שוב יצטט לך מהספר של יעקבסון על הרב ההוא שגייר ברבע שעה? אתה רוצה לבדוק עם ארל ויליאמס מה הוא יודע על יהדות? אתה רוצה לשאול את וילי סימס על סמך מה החליטו שהוא יהודי? וכן הלאה.

איתן מספר פה סיפור הגיוני מאד. בנאדם שהתחיל להתגייר בארה"ב בלי קשר לכדורסל, תהליך של שלוש שנים, משהו מסודר. אני אוהד נתניה ותמיד ביאס אותי שיאנגר לא מקבל אזרחות, אבל אני גם יודע שהגיור של יאנגר לא היה אורתודוקסי ולכן היה לו מסובך לקבל את האזרחות, מה גם שהוא רוב הזמן חי בישראל ולא ממש היה בקשר עם קהילה דתית כלשהי. בשנים האחרונות ישנה הקלה מסוימת בהתייחסות לגיורים לא אורתודקסיים, ואיתן מספר שתיוס באמת קשור לאיזו קהילה ועשה הכל מאד מסודר, ועדיין-3 שנים מתחילת תהליך הגיור, עוד אין לבן אדם אזרחות ביד.

אז שוב, אם יש מישהו שמוצא שחקן במשך 3 שנים מוכן לעבור תהליך גיור אמיתי עם בדיקות של משרד הפנים וכו', שיבושם לו. זה בטח לא "תקדים מסוכן" בכדורסל הישראלי, כי "תקדימים" גרועים מאלה בהרבה כבר ראינו ואכלנו בלי מלח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:43 pm 
Senior

אני לא חותר לכלום. רק מציין עובדה בקשר לרווח שיש מדרכון כזה לשחקן (זאת גם הסיבה להרבה גיוריים באירופה של שחקנים שמשלמים כסף טוב בשביל לקבל דרכון ולאפשרות לשחק כבוסמנים). בזמנו היה חוק ה3 שנים צינון, מרגע קבלת התושב או משהו כזה. לא חושב שזה יהיה רעיון רע, ששחקן מרגע שהגיור שלו אושר יאלץ לחכות 3 שנים מלאות עד שיוכל לקבל אזרחות. זאת אומרת שאם מחר התהליך של טיוס מאושר, הוא מקבל תושב ואז צריך להמתין 3 שנים עד שיקבל את האזרחות. כמו ששחקנים שהתחתנו עם ישראלית (שם זה אפילו 4 או 5 שנים אני חושב) נאלצים להמתין ולחכות. ככה זה מוציא מהאפשרות שחקן שיעשה את זה רק בשביל האזרחות (ואני לא אומר שזה מה שטיוס עשה, ממה שאתה מספר אז לא) וימנע את המקרים שטל דיבר עליהם שנראה פה התגיירות חופשית של שחקנים בשביל קבלת דרכון.

נערך לאחרונה על ידי קוף ירוק בתאריך ב' יוני 11, 2012 2:46 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:45 pm 
Senior

nadav_hacohen כתב:
קוף, אתה (שוב) משעשע. אתה מדבר על "תקדים" עם אלכס תיוס? הלו, הכדורסל בישראל התחיל בשנות ה2000? אתה יודע כמה מגויירי אינסטנט-דה-לה-אינסטנט עברו בכדורסל הישראלי? כאלה שלא יזהו טלית גם אם ינופפו בה מול עיניהם? אתה רוצה שראי שוב יצטט לך מהספר של יעקבסון על הרב ההוא שגייר ברבע שעה? אתה רוצה לבדוק עם ארל ויליאמס מה הוא יודע על יהדות? אתה רוצה לשאול את וילי סימס על סמך מה החליטו שהוא יהודי? וכן הלאה.

סליחה, אבל זאת בדיוק הנקודה שטל דיבר עליה. זה היה בעבר, ואז הוכנסו חוקים בשביל למנוע את זה. עכשיו טיוס פותח את הדלת בשביל זה שוב בעצם, והשאלה של טל היא האם זה יתחיל תהליך של חזרה לעבר ונתחיל לראות פה גיורים מאסיבים של שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:47 pm 
Freshman

יש המתנה בגלל נישואים בשביל לוודא שהנישואים אינם פיקטיביים, זה נושא אחר לגמרי. החוק אומר שצריך לשהות שמונה חודשים בקהילה יהודית מרגע סיום הגיור עד שמותר להגיש בקשה, נראה לי שמדובר במספיק זמן. מה גם, שהדת היהודית היא לא בדיוק הדת הכי חביבה כלפי זרים, אני לא בטוח שמישהו פה היה מוכן לעבור את התהליך הזה. אני אומר את זה חד משמעית, אני במקום אלכס, עושה אחורה פנה מזמן בכל התהליך הזה. בגלל זה אני לא רואה פה גיורים מסיביים בעקבות המקרה, אני אופתע אם אני אראה בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 2:50 pm 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
nadav_hacohen כתב:

סליחה, אבל זאת בדיוק הנקודה שטל דיבר עליה. זה היה בעבר, ואז הוכנסו חוקים בשביל למנוע את זה. עכשיו טיוס פותח את הדלת בשביל זה שוב בעצם, והשאלה של טל היא האם זה יתחיל תהליך של חזרה לעבר ונתחיל לראות פה גיורים מאסיבים של שחקנים.

מה שאיתן אמר. פאקינג 3 שנים של תהליכים קפדניים של משרד הפנים, שיכול לפסול את הבקשה שלך בכל רגע. לא ממש טיול בפארק שפותח פה פתח לכל אמריקאי נדכה. ומה לעשות, הבנאדם באמת התגייר. כאילו, הוא לא ארל ויליאמס, לא וילי סימס. אשכרה אחד שרוצה להיות יהודי. כמה זרים פוטנציאלים כאלה יש? ואם יש, יאללה-תביאו אותם. על מי אתם מאיימים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 3:47 pm 
Hall of Famer

בנבחרת מאמינים שעד תחילת יולי תיוס יקבל רישמית את האזרחות הישראלית שלו והוא ללא ספק יכול לתרום הרבה בדיוק בחוליה הכי חלשה ,אם העסק לא יצא לפועל ישנו קונספציה וילכו על לאנדסברג לעמדות 2-3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 4:18 pm 
Senior

איתן לא אמר שזה פאקינג 3 שנים של תהליך קפדני של משרד הפנים, אלא שטיוס התחיל את התהליך עוד בארה"ב לפני 3 שנים. אני מניח שאת משרד הפנים הוא לא פגש מעולם עד לפני שהוא נחת בארץ, ככה שהתהליך מול משרד הפנים הוא פאקינג שנה אם הוא יקבל את האזרחות בקרוב. התהליך הכולל הוא נגיד 3 שנים כמו שאיתן אומר, שווה בשביל לקבל אזרחות נראה לי.

וטוב שאתה לא חושב ששחקנים לא ירצו, אבל כאמור כמו שאמרתי מול רווח פוטנציאלי של מיליון דולר לאורך הקריירה ואחרי שאנשים ילמדו וישמעו מטיוס עצמו על התהליך ועל הרווח האפשרי (במיוחד אם הוא יעבור למכבי) אז בהחלט אני רואה זרים אחרים "קופצים" על המציאה, בעצת סוכניהם, בעצת מקורבים או בעצת הקבוצות שרוצות להרוויח את זה.

ישראל היא מלכת הקומבינות, ברגע שמשהו יצליח (ושוב אני מאמין שכמו שאיתן אמר טיוס לא חשב על זה כשהוא התחיל) יהיו מספיק נשמות טובות להתחיל לחקות את הסיפור...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 4:44 pm 
מנהל פורום

סליחה על הבורות, אבל באופן תיאורטי - אם כמה מסתננים סודנים יחליטו שהם רוצים לעבור גיור, אז בסופו של התהליך גם הם יקבלו אזרחות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 5:03 pm 
Hall of Famer

לא מספיק שהם יחליטו, הם צריכים גם לעבור את הגיור הזה, וזה תהליך לא פשוט. במיוחד לא בארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 6:33 pm 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
איתן לא אמר שזה פאקינג 3 שנים של תהליך קפדני של משרד הפנים, אלא שטיוס התחיל את התהליך עוד בארה"ב לפני 3 שנים. אני מניח שאת משרד הפנים הוא לא פגש מעולם עד לפני שהוא נחת בארץ, ככה שהתהליך מול משרד הפנים הוא פאקינג שנה אם הוא יקבל את האזרחות בקרוב. התהליך הכולל הוא נגיד 3 שנים כמו שאיתן אומר, שווה בשביל לקבל אזרחות נראה לי.

וטוב שאתה לא חושב ששחקנים לא ירצו, אבל כאמור כמו שאמרתי מול רווח פוטנציאלי של מיליון דולר לאורך הקריירה ואחרי שאנשים ילמדו וישמעו מטיוס עצמו על התהליך ועל הרווח האפשרי (במיוחד אם הוא יעבור למכבי) אז בהחלט אני רואה זרים אחרים "קופצים" על המציאה, בעצת סוכניהם, בעצת מקורבים או בעצת הקבוצות שרוצות להרוויח את זה.

ישראל היא מלכת הקומבינות, ברגע שמשהו יצליח (ושוב אני מאמין שכמו שאיתן אמר טיוס לא חשב על זה כשהוא התחיל) יהיו מספיק נשמות טובות להתחיל לחקות את הסיפור...

שמע, יש לך מין נטייה מוזרה כזו להתווכח על דברים שאתה לא מבין בהם/כשאין בטענה שלך שום הגיון.

קודם כל, ישראל היא לא מלכת הקומבינות בקטע הזה. יש מדינות באירופה שלקבל בהן אזרחות זה תהליך פי מליון קל יותר מבמדינת ישראל, ע"ע מקדוניה, בולגריה ומונטנגרו. אתה יכול להניח שבו מקאלב מעדיף לשחק קיץ אחר קיץ עם נבחרת מקדוניה בשביל הדרכון האירופאי שלו (ומי יודע אילו שלמונים נוספים), ושגם ג'ייסי קארול מעדיף לבוא לישראל בקיץ בתור שחקן של מדינה בלקנית בת 600,000 תושב, מאשר לעבור תהליך גיור שיאושר במדינת ישראל.

עכשיו, אתה ממשיך להתעלם באופן מרשים מזה שמשרד הפנים, להזכירך בשליטת ש"ס התיאוקרטית שאי אפשר לחשוד בה שמחלקת אזרחויות בקלות לגויים שמתיימרים להיות יהודים, בעצם מכיר בגיור של תיוס. זה לא דבר של מה בכך. זה אומר שתיוס אשכרה עבר גיור אמיתי, עם שבתות, חגים, הקזת דם ו-ווג'ראס. אני אומר שוב: אם יש לך כל כך הרבה שחקנים טובים שמוכנים לעשות את זה בשביל אזרחות ישראלית, לך תביא אותם. אבל אין, ומכאן שכל הטיעונים שלך הם די בולשיט, ומתבססים על דמיונך הפרוע. ביום שאני אראה פה אפילו 6-5 שחקנים טובים שמוכנים לעבור את מה שתיוס עבר רק כדי לקבל אזרחות ישראלית, אני גם אהיה מבסוט למדי על החיזוק לענף וגם אתנצל בפניך פומבית. וזה למרות שמנגד, אם זה לא יקרה (וזה לא יקרה), אתה לא תבוא ותגיד "סליחה, דמיוני הוא פרוע".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 6:49 pm 
Senior

אתה יכול להמשיך לבלבל את המוח ולזלזל באנשים אחרים אבל אתה זה שמחליט לתת פרשנות לא נכונה לדברים שלי. אני לא אמרתי שהגיור של טיוס לא בסדר, לא אמרתי שלא צריך להכיר בו ושום דבר. זה הכל שטויות שאתה אומר. אמרתי דבר פשוט, ברגע שהוא יקבל את האזרחות אחרי התהליך הזה, גם אם זה לקח 3 שנים, זה בהחלט פתח לזה ששחקנים נוספים יקפצו על העגלה ויעברו את אותו תהליך בדיוק.

הדמיון הפרוע הוא שלך, מכיוון שעד היום בשנים האחרונות (לא מדבר על שנות ה90) לא היה אפילו שחקן אחד שעשה את זה (התגייר וקיבל אזרחות בגלל זה) אז בהחלט הגיוני להניח שיש מצב שהתהליך של טיוס יפתח את הדלת לעוד ועוד שחקנים לעשות את זה שיראו כי טוב ויחליטו שגם להם מתאים. לפעמים מספיק אחד שעשה והצליח בשביל שאחרים יחליטו שזה משתלם. לא אמרתי שזה יקרה בטוח, לא אמרתי שמחר נראה נהירה למשרדי הגיור ברחבי העולם, אבל בהחלט ישנה אפשרות שהגיור והאזרחות של טיוס תפתח את הפתח לעוד ועוד מקרים כאלה בזמן הקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 6:57 pm 
Hall of Famer

ובכן, בנוסף לכך שדמיונך פרוע, יש לך עיוות קשה בהבנת הנקרא.

אני טענתי שאמרת שהגיור של טיוס לא בסדר? עניתי בדיוק לשטויות שאתה כותב. אתה אומר שלאור זה שמכירים בגיור, רבים יקפצו על העגלה ויעשו אותו דבר. אני אומר: הפוך, קופיקו, הפוך. זה ששחקנים לא עשו את זה בהמוניהם עד היום, זה מכיוון שא. זה לא משתלם כמו שאתה מתאר את זה, ב. הגיור צריך להיות אמיתי וזה תהליך קשה.

וכמו שאמרתי, מבחן התוצאה הוא שיקבע. בוא נפגש פה עוד שלוש שנים, ונראה מי צדק. זה שטען שהמקרה של טיוס ייחודי, או זה שטען שיהיו המונים. אני מתחייב מראש להתנצל קבל עם ופורום אם תצא צודק. אני רק מבקש ממך, במקרה ההפוך, להתייצב ולכתוב "דמיוני הוא פרוע".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 6:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
קוף, בתחום ההתאזרחות, ישראל היא ממש לא מלכת הקומבינות. אני מניח שזו אחת המדינות שהכי קשה לקבל בה אזרחות (מאלה שזה נחשב מצרך מבוקש), וגם בתחום הכדורסל זה לא משהו שקורה כל הזמן. אני מניח שאם תהיה מגיפה של זרים שינסו את זה (ואני חייב להגיד שההאשמה של טיוס בזה קצת מזכירה לי את היחס של אוהדי הפועל לשארפ כישראלי מינוס), הם יפגשו את הבירוקרטיה של משרד הפנים ואת הנאומים של אלי ישי ורובם יוותרו על התענוג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:06 pm 
Hall of Famer

ראובן, יכול להיות שקוף לא יענה לך. הוא עסוק בקליטת המוני הזרים שבאים להתגייר עכשיו כדי לשחק כדורסל בארץ הקודש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:14 pm 
Senior

זאת עוד פרשנות לא נכונה כמובן, ולנדב לא התייחס (הוא לא שווה יחס, סליחה). לא התכוונתי שישראל כמדינה היא מדינת קומבינה, אלא שהאנשים בישראלים הם קומבינטורים גדולים מאד ורוב הדברים בארץ פה בנויים על קומבינות כאלה ואחרות. ולכן יש מצב אפשרי מאד שברגע שיראו (סוכנים, בעלי קבוצות, וסתם אנשים שרוצים להרוויח כסף) כי טוב עם טיוס ושאפשר לקבל אזרחות דרך גיור שכזה, אז בהחלט יש אפשרות שנראה יותר ויותר שחקנים מנסים ללכת בדרך הזאת (ואז גם כמו שאתה אומר ראובן יש מצב שאיזה פוליטיקאי ייקח על זה טרמף ויביא איזה חוק למנוע את זה). את טיוס חס וחלילה אני לא מאשים בזה ודווקא מאמין לאיתן באמת ובתמים שהוא לא התחיל את התהליך במחשבה על הקריירה שלו (בטח ובטח לא אם התחיל אותו לפני 3 שנים כמו שהוא מספר) אלא בשלב מאוחר יותר גילה בדרך אגב שזה יכול לעזור לו (כמו ששחקנים שמגלים שיש להם אמא\סבתא יהודים), ואולי אפילו זה גם גרם לו לבחור בישראל על פני הצעות אחרות אם וכאשר היו כאלה. אבל כל זה לא מונע משחקנים ואנשים אחרים לראות מה שטיוס עשה ולהחליט שאם זה טוב לו ועוזר לו אז גם הם יכולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:17 pm 
Hall of Famer

זה שאתה מאמין, זה בסדר. זה שהעובדה שאתה מאמין מסייעת לחשוב שאתה לא מבין מהחיים שלך, גם בסדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:19 pm 
Freshman

שוב, אנחנו מדברים על תהליך של שלוש שנים כשהתהליך מול משרד הפנים הוא לפחות שנה. בכל שלב בתהליך הזה אתה יכול לקבל סירוב או יכולים להמשיך לעכב את הבקשה (טוני יאנגר נגיד), אז למה למישהו שכל הקריירה שלו היא 12-15 שנה להמר על סיפור כזה שיכול להיכשל. בנוסף, כלכלית, זה לא בדיוק משתלם להיות ישראלי כל עוד המיסוי על שחקנים זרים הוא יותר נמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:24 pm 
Hall of Famer

די, נו, איתן. למה אתה הורס עם הגיון?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 11, 2012 7:35 pm 
Sophomore

קוף ירוק, תרים טלפון לכריס ווטסון שהתגייר וגם שיחק בנבחרת קמפיין או שניים ולא סחף אחריו זרם של מתאזרחים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 97 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: נורטון ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה