סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אוקטובר 06, 2024 5:43 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 216 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:11 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כרגע יש בברצלונה שני שחקני בית שמשחקים, ושלישי שהוא שחקן 12 בסגל ומהווה סוג של נער פוסטר, בטח בחלק המשמעותי של העונה. אבל זה לא עיקר הויכוח. סתם רציתי לראות איך אתה מנתק את הזהות מהלאומנות (כמובן אין פה שום לאומנות, בגלל זה הזכרת את כמות הבאסקים בקבוצות הבאסקיות כבסיס להשוואה).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:25 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אגב, אחרי כל זה, אפשר לומר שנתפסת לקטנות. אין לי בעיה להתייחס ל"לאומנות" בכל מה שקשור לברצלונה, הם גם מודים בזה בפה מלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:28 am 
Hall of Famer

נו, אז מה הבעייה? הרי כל מה שאמרתי בהתחלה זה שיפה לראות איך אתה מדבר על הלאומנות הנוראה במכבי, ולעומת זאת על הזהות המבורכת בברצלונה.
אז גם בברצלונה זה לאומנות. אוקיי. לא שלא ידענו, ברצלונה הוא אולי המועדון הכי לאומני בעולם המערבי (לא רק בכדורסל), אבל היה נחמד לראות את הסטנדטים השונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:31 am 
Hall of Famer

לא אמרתי "לאומנות נוראה" (ושיהיה לבריאות עם הטרנד החדש של גלעד שליט במשחקים, אה?), וגם אף מילה על "הזהות המבורכת" בברצלונה. אתה קראת מה שלבך חפץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:36 am 
Hall of Famer

נו, מה לעשות. "לאומנות" זו מילה שלילית, "זהות" זו מילה חיובית. לא סתם בחרת את המילים האלה ודחפת את מכבי לויכוח. בהודעות הבאות שלך גם הדגשת ביתר פירוש כמה רעה הלאומנות של מכבי, לעומת "הזהות" של ברצלונה. אז בסוף גם הם לאומנים. יופי (שוב, לא שלא ידענו). אבל זו מין לאומנות חיובית כזו כנראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:40 am 
Hall of Famer

היתה בדיוק הודעה אחת שבה דיברתי על הלאומנות של אלקטרה: " זה לא המצב במכבי ת"א, שהיא שולטת בלעדית בליגה שלה, קונה את כל הישראלים שיותר טובים מהממוצע וסוחפת אחריה גלי לאומנות של מדינה שלמה". עם איזה חלק במשפט הזה יש לך ויכוח?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:50 am 
Hall of Famer

אם באת לעשות הבדל בין מכבי וברצלונה, והרי זה העניין פה - אז עם החלק האחרון כשהוא מחובר לראשון. "זה לא המצב במכבי ת"א שהיא X ו,Y וסוחפת אחריה גלי לאומנות של מדינה שלמה". רק שהבעייה היא שברצלונה סוחפת אחריה גלי לאומנות גדולים הרבה יותר, של מה שבעיני רבים בקטלוניה היא מדינה בפני עצמה שנמצאת תחת שלטון של זרים לה, ושמועדון ברצלונה הוא אחד מסמליה הגדולים.
זו מהות הסטנדרט הכפול שניסית ליצור עוד במשפט הראשון שלך, שבו דיברת על "בניגוד ללאומנות של מכבי" - בברצלונה הזהות חשובה אפילו יותר. מעבר לזה שסתם דחפת את מכבי לויכוח לא לה... "הזהות"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 9:58 am 
Hall of Famer

אפשר להתווכח על עצמות גלי הלאומנות בקטלוניה מול ישראל. לענייננו-הניגוד היחיד שהתכוונתי ליצור היה בין העובדה שבאלקטרה בד"כ אין שחקני בית (ולמרות זאת, כל ישראלי שלובש את המדים הצהובים הופך אוטומטית לחצי-סמל לאומי), לבין העובדה שבברצלונה בד"כ יש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 11:06 am 
Hall of Famer

ואפילו העובדה שניסית ליצור אליה ניגוד היא לא נכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 11:21 am 
Hall of Famer

המקלדת סובלת הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 11:23 am 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
הנה, האופציה קיימת, אוברדוביץ' על המדף. והם לא יעשו את זה.

אני "דוחף את מכבי לדיון" בגלל שאתה מדבר על כך ש"ברצלונה כבר לא שולטת בליגה הספרדית כמו פעם", וזה כמה שעות אחרי שברצלונה לוקחת אליפות שלישית (תיקון שלי לטעות מקודם) בקדנציה בת 4 העונות של פסקוואל. רק מי שרגיל לליגה חד-צדדית ו/או לא מבין את הקושי ואת העומק של הליגה הספרדית יכול לכתוב כזה משפט. ותזכיר לי איזו שליטה היתה לברצלונה בתקופה בת 3 העונות של דושקו איוונוביץ', זו שקדמה לפסקוואל? תודה רבה.

אין שום קשר לליגה שלנו, ולזה שאני רגיל אליה. השמועות על עזיבה אפשרית של פסקוואל רצות בכל מיני מקומות ברשת ולא רק אצלי בראש. יותר מזה אני אגיד לך - המאזן של פסקוואל מרשים מאוד גם אם היה מדובר במכבי בליגה הישראלית. אבל... עדיין יש תחושה קלה של ירידה ביכולת ובדומיננטיות, וברור שבעונה הבאה יצטרכו לעשות שם שינויים בסגל (מרצון או מהכרח). שני הגורמים האלה ביחד, הופכים את הבאתו של אוברדוביץ' לדבר הגיוני לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 11:35 am 
Junior

נדב, ממה שאני יודע, הרבה אוהדים מאד לא מרוצים מצ'אבי פסקוואל. התחושה היא שמשנה לשנה הוא יורד ביכולת.
גם האליפות של השנה עברה דרך שלשת ניצחון בלתי הגיונית של הווארטס, והשפלה ביתית במשחק השני.
התחושה היא, כפי שכתב פה מיכאל גנות (שעוד מעט יבוא וייתן פה ספיץ' הרבה יותר אורך ומפורט בגנותו של פסקוואל) שגווארדיולה שיחק כדורסל עם קבוצת הכדורגל, בעוד פסקוואל משחק כדורגל עם קבוצת הכדורסל.
גם ההצלחות של ברצלונה נזקפות בעיני רבים יותר לזכות היכולת האישית של השחקנים ופחות למאמן.

(אגב, אני מתנצל על האון טופיק באמצע הויכוח על הלאומנות של מכבי ת"א. אגב, לא יודע לגבי הלאומנות, אבל אם זה רע - אני די בטוח שמכבי לוקה בזה).

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 11:53 am 
Hall of Famer

יכול להיות שזה טבעם של אוהדים, להתלונן על סגנון בזמן שההצלחות זורמות. מבחן התוצאה, פסקוואל הוא מאמן מצליח. אופתע מאד לראות אותו עף לטובת אוברדוביץ' דווקא, אבל החיים מלאים בהפתעות-חלקן מפתיעות יותר, חלקן עוד יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 1:01 pm 
Junior

צוד, יש צדק מסוים בדבריו של נדב, ולכן אחלק את דברי בין נקודת מבט של אוהד לזו של מתבונן מהצד. כאוהד, אני ממש סולד ממנו, מדרכו, ומחוסר היכולת שלו להטביע חותם מסוים בקבוצה.
אבל כמתבונן מהצד, אשאל את נדב, האם העונה של קזלאוסקס בצסק"א היא סיפור הצלחה? כשלצורך הדיון נשכפל תיאורטית את העונה ל3 עונות, הרי הוא לקח אליפות מקומית והגיע לגמר האירופי.
ובכן, בעיני, ההבדל בין לנצח בגלל סל הזוי מחצי מגרש ובין להפסיד בגלל גויאבה עשירית שניה לסיום הוא לא עד כדי כך קריטי. הניסיון להציג את ההצלחה במקרה הזה כחזות הכל הוא שגוי וראוי לבחון אספקטים נוספים בענין, כמו הדרך בה הושגו ההישגים (בצסק"א, אליפות ליגה בפערי כוחות עצומים, בברצלונה, אליפויות עם קו אחורי חלומי שברבות הימים כיכב בקידמת ליגת הדוד סם), והדרך בה הגיעו הכשלונות, (בצסק"א איבוד יתרון 17 נק' לקבוצה חלשה בהרבה, בברצלונה, סוויפ משפיל לליאור אליהו)

גם השימוש הכושל בצ'אק אידסון שנרכש ב2 מ' יורו עומד לחובתו של פאסקוואל, ובאופן כללי, אם יצא לך לראות משחקים של ברצלונה העונה מעבר למשחקים מול מכבי, היית רואה חוסר טביעת אצבע של מאמן הבא לידי ביטוי באין התקפה כמעט, ללא תרגילים, וללא תנועה, הגנת הברזל שאיפיינה את בארסה לא הניבה בעקבותיה כמעט התקפות מעבר (דבר הבא לידי ביטוי בסקור נמוך) משום שלא מדובר היה בהגנה קבוצתית הנוסעת מלחץ על הכדור סגירת קוי מסירה, ודאבל טים מתואם, אלא משחקנים בעלי יכולת הגנתית אישית וטקטיקה של נעילת הצבע, טקטיקה שקרסה לחלוטין בכל פעם שהתמודדה מול קבוצות עם מספר קלעים גבוה מאחד, ובערב קליעה משובח, כך היא הפסידה העונה את הגביע, לקבוצה שאפילו לא העפילה לשלב ההצלבה ביורוליג, וכך היא כמעט איבדה את האליפות לאותה קבוצה, מאמנה של מדריד המוגבלת היה פורס את קארול פרננדס ויול בפינות וממוטט את ההגנה של ברצלונה. הסידרה קמה ונפלה על אחוזי השלשות של מדריד. והקרדיט לפאסקוואל בכך הוא שולי לחלוטין.
קצת חפרתי אולי, ומה גם שאין לי כלים להתמודד עם טיעונו הצודק במשהו של נדב שמבחינת התוצאה פאסקוואל הביא מספר אליפויות, אבל לדעתי כמאמן חלקו היה שולי מאוד מאוד באותם אליפויות ואילו חלקו בכשלונות הוא עצום לאור איכות הסגל שברשותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 1:25 pm 
Hall of Famer

שאלה תיאורטית לצורך העניין: ההגנה המופלאה שברצלונה נודעת בה בימיו של פסקל (כשהכוכבים שלה הם דווקא שומרים אישיים בינוניים ומטה, ע"ע נבארו ולורבק)-זה הכל השחקנים? לא טביעת אצבע של מאמן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 17, 2012 2:38 pm 
Junior

שוב, מסכים איתך על הקרדיט הראוי לפאסקוואל, אבל ראשית, תסכים שחלק גדול ומשמעותי בכך שייך לעובדת היות הסגל מגובש ויציב בשנים אחרונות, - תופעה די נדירה בכדורסל האירופי - ושנית, עובדת הסירוס ההתקפי עומדת לו לרועץ דווקא משום כך, ובנוסף, לא יתכן שקבוצה עם פיט מייקל, נבארו, ולורבק, תיראה התקפית כה גרוע. גמר הגביע העונה מול מדריד, הסידרה דאשתקד מול פאנתינייקוס, חצי הגמר מול אולימפיאקוס, ותצוגות הנפל בסידרה האחרונה מול קבוצה שסיימה במקום ה3 בטופ 16, יעידו שבמאני טיים אתה צריך קצת מעבר להסתמכות על תיאום קבוצתי בהגנה.
ככלל, איני יודע מי אחראי על הרכש של הקבוצה אבל הבאתו ב2 מ' יורו של צ'אק אידסון - שחקן שעיקר ייחודיותו היא במשחק הקבוצתי - ודעיכתו בברצלונה, מסמלים את חוליי הקבוצה הנוכחית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 216 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה