סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' אוקטובר 04, 2024 10:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 82  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 9:27 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
במקרה של שחקני כדורסל, האמת, אני לא כ"כ מבין את ההגיון של מי שמנסה לטעון שהם הופכים לתושבים זרים. הרי ברור שהלפרין לא התכוון לרדת מהארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 9:41 am 
Hall of Famer

אורן כתב:
במקרה של שחקני כדורסל, האמת, אני לא כ"כ מבין את ההגיון של מי שמנסה לטעון שהם הופכים לתושבים זרים. הרי ברור שהלפרין לא התכוון לרדת מהארץ.

אדם לא חייב "לרדת מהארץ" לצמיתות כדי להחשב תושב זר לעניין מס הכנסה. הוא יכול להעביר את מרכז חייו לתקופה מסוימת לחו"ל ולהתמסות כתושב זר. הבעיה היא בהוכחת העברת מרכז החיים, אבל זה לא סצנריו בלתי אפשרי גם לכדורסלנים, ובוודאי לכדורגלנים (אני מתקשה להאמין שיוסי בניון, למשל, נחשב תושב ישראל לעניין מס הכנסה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 9:47 am 
Hall of Famer

לרדת מהארץ לצמיתות זה משהו שניתן לבחון רק אחרי מאה ועשרים. אי אפשר לבחון את השאלה הזו בכלים רטרוספקטיביים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 9:51 am 
Hall of Famer

יפה. אז תסכים איתי שבניון, נניח, לא אמור להחשב כתושב ישראל לעניין מס, גם אם כל משפחתו בדימונה יודעת שהוא יחזור יום אחד?

ואם בניון, אז למה לא נעימי? (ובתנאי, שסביר להניח שלא יתממש, שנעימי יעביר את מרכז חייו לחו"ל כמו שבניון עשה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 9:52 am 
Hall of Famer

לא מכיר את הפרטים לגבי בניון, אבל לא אתפלא לשמוע שהוא כן נחשב לתושב כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 10:02 am 
Hall of Famer

למה, לדעתך, בניון אמור להחשב תושב ישראל לעניין מס הכנסה? הוא לא עומד בשום מבחן סביר של תושבות ישראלית. אא"כ הוא מקבל את השכר כחברה ישראלית (למרות שאני במקומו מקים חברת BVI, או לפחות חברה קפריסאית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 10:32 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

oren_80 כתב:
ציטוט:
קצת אוף טופיק, אבל אתמול בפייסבוק של מכבי פרסמו הודעת מזל טוב משתפכת לכבוד יום ההולדת של אנתוני פארקר.
אוקי, נחמד... הבעיה שעוד סמל מכביסטי וקפטן לשעבר חגג אתמול יומולדת - נדב הנפלד, ולא היה שום אזכור (מלבד בדף של ערן סלע). ממש חורה לי איך מכבי לא יודעת לסיים יפה עם שחקנים/מאמנים/עובדים שהוציאו פיפס לרעתה.

הכל טוב ויפה, אבל בדף הפייסבוק של מכבי היה פרסום ליום הולדת של הנפלד. פורסם ב-10:15 בבוקר + סרטון וידאו, כמו לפארקר.

:-ok-: לא הצלחתי למצוא את הברכה לנדב אז כנראה פספסתי או שלא חיפשתי אחורה מספיק.
ואולי די עם קשקושי המס הלא מעניינים האלה. למה כל עניין פעוט מגיע פה לדיונים של כמה עמודים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 10:45 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
כי ככה טוב לאנשים פה, והם כותבים בפורום הזה בדיוק כמוך. לעצם העניין, במקרה הזה לדיני המס יש כנראה השלכה ברורה על כדורסל - חתימה או אי חתימה של ישראלי מרכזי במכבי. תצטרך לסבול את הדיונים האלה כנראה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 10:50 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורן כתב:

כל נושא המיסוי מבוסס על ההנחה שמדובר ביורדים? כלומר, אם אני עושה רילוקיישן לשלוש שנים ומודיע באופן רשמי ומוצהר שזה זמני לחלוטין ושאני מתכוון לחזור בסוף השלוש שנים, אז אני אחויב במס כישראלי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 11:10 am 
Hall of Famer

כמו שעניתי באופן ברור, אין למונח "ירידה" שום הגדרה בפקודת מס הכנסה. יש התייחסות ל"מרכז החיים"+המבחן הטכני של ימי השהייה. בין המבחנים שמגדיר סעיף 1 (א) (1): "מקום ביתו הקבוע/מקום עיסוקו/העסקתו הקבוע", ולכן "הצהרה" רשמית כלשהי שאתה מתכוון לחזור יכולה בהחלט לגרום לכך שיתייחסו אליך כתושב ישראל. היות ואין שום סיבה שתצהיר הצהרה רשמית שכזו, יש לך סיכויים טובים יותר לטעון שלא היית תושב ישראל בתקופת 3 השנים האלה, אם כי במידה וחזרת לעבוד בישראל באותה החברה ששלחה אותך לחו"ל, פקיד השומה יוכל לטעון ש"מקום העסקתך הקבוע" הוא בישראל ולחייב אותך כתושב ישראל. אני מניח שזו הבעיה שאנשים ברילוקיישן נתקלים בה.

לעומת זאת, כאמור, דווקא אצל ספורטאים ההחשבות כתושב זר יכולה להיות קלה הרבה יותר. אם לחזור לדוגמא של בניון, הוא בקלות יכול לטעון שמקום עיסוקו הקבוע הוא בבריטניה ושמקום ביתו הקבוע הוא בריטניה, גם אם הוא מחזיק בית בישראל שאותו הוא משכיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 11:22 am 
Sophomore

אז אם ככה מה הבעיה של הלפרין? העובדה שמקום העבודה עובר ל"ירידתו" מהארץ היה מועדון הכדורסל מכבי תל אביב ועכשיו הוא חוזר אליו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 11:52 am 
Hall of Famer

ראובן, הרציונל מבוסס על זה ש"ירדת" מהארץ. כמובן, זה לא מוגדר כך רשמית, אבל אם תקרא את הפסיקה תבין שזה העניין.

נדב, ואם בניון לא משכיר את הבית בארץ? ומבלה כאן את כל החופשות שלו? ויש לו כאן כל מיני עסקים (הרבה ספורטאים מתעסקים בכל מיני דברים מהצד)?

כאמור, אין לי מושג מה הפרטים. אבל עצם העובדה שאדם מתפרנס בחו"ל במשך עשר שנים איננה אינדיקציה מוחלטת לכך שאיננו תושה יותר (אם כי זו בהחלט אינדיקציה חזקה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 12:04 pm 
Hall of Famer

שוב, לא הייתי משרבב את המונח "ירידה" לכאן, אמורפי מדי.

גם אם בניון לא משכיר את את הבית שלו בארץ ומבלה כאן את כל חופשותיו, זה לא מספיק לענ"ד כדי לטעון שהוא תושב ישראל, בטח לעומת המבחנים החזקים של תושבות חוץ שהוא כן מקיים.

עסקים זו כבר אופרה אחרת, כאמור בלשון הפקודה: "מקום האינטרסים הכלכליים הפעילים והמהותיים שלו". אבל גם אם יש לו עסקים בישראל, עדיין לא סוף פסוק. תלוי בהיקף העסקים, במעורבות שלו בנהולם וכו'.

לגבי הסיפא שלך, זה לא רק "מתפרנס בחו"ל". זה גם חי עם אשתו וילדיו בחו"ל, אינדיקציה חזקה מאד כשלעצמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 12:07 pm 
Hall of Famer

שוב, ההגדרה "חי עם אשתו ועם ילדיו בחו"ל" גם היא קצת אמורפית ולא בינארית. אני מסכים שבהחלט ייתכן שיש שם אינדיקציות חזקות לאי-תושבות, נגיד, אם הילדים לומדים שם וכו'. אבל לא אפול מהכיסא אם מישהו יטען את ההפך, לגבי מי שמחזיק כאן בית ומבלה בו עם המשפחה זמן ניכר מדי שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 12:17 pm 
Hall of Famer

לגבי הזמן שהוא מבלה פה בחופשות, אפשר לחזור למבחן הברור והכן בינארי שהזכירו פה קודם: מבחן "חזקת התושבות" לפי ימים. אין מצב שבניון ומשפחתו נמצאים בישראל את מספר הימים הנדרש כדי לקבוע שהם תושבי ישראל מהבחינה הזאת.

לעניין אשתו וילדיו, אז כמו שהזכרת-סביר להניח שילדיו לומדים במוסדות חינוך מקומיים, וזו אינדיקציה מאד חזקה. אפשר גם בקלות לבדוק כמה זמן אשתו מבלה בחו"ל וכמה בארץ, אבל זה לא מבחן שיידרשו אליו כי ברור שאם ילדיו גרים איתו ולומדים בחו"ל, הרי שהוא מקיים את המבחן "מקום המגורים שלו ושל בני משפחתו".

החזקת בית כשלעצמה, מול מבחני אי-תושבות כאלה, לא תהווה משקל נגד ולא תגרום לסיווגו של בניון כתושב ישראל לצרכי מס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 12:20 pm 
Hall of Famer

חזקת הימים ניתנת לסתירה (לשני הכיוונים, אגב. יכול להיות שמישהו שהה כאן 300 ימים בשנה מסוימת ובכ"ז איננו תושב).

ושוב, לא החזקת בית כשלעצמה, ולא כל מבחן אחר כשלעצמו. זה בדיוק העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 12:29 pm 
Hall of Famer

אמנם ניתנת לסתירה, אבל לא תיסתר במקרה הזה.

ואם הבנתי נכון את הסיפא שלך, אין לי מחלוקת איתך. בדיוק בגלל שלא מתייחסים רק למבחן אחד, הפקודה מדברת על "מכלול קשריו...". אבל ישנם מבחנים חזקים יותר ופחות, מבחן מקום העיסוק הרגיל/קבוע הוא מבחן מאד חזק, ואם מוסיפים לזה את מבחן מקום המגורים+משפחה, כאמור קשה לי להאמין שיוסי בניון מוגדר כתושב ישראל לצרכי מס.

הויכוח שלי איתך היה על האמרה הזאת:
אורן כתב:
באתי להראות לך שבהחלט יכול להיות הגיוני עבור ספורטאים לטעון שהם תושבים זרים, ובקשתי להוציא מהדיון ביטוי כגון "לרדת מהארץ" שהוא אמורפי ולא קשור לפקודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 21, 2012 1:27 pm 
Hall of Famer

קובי כתב:
אז אם ככה מה הבעיה של הלפרין? העובדה שמקום העבודה עובר ל"ירידתו" מהארץ היה מועדון הכדורסל מכבי תל אביב ועכשיו הוא חוזר אליו?

לא. אני מניח, בלי להכיר את פרטי המקרה לאשורם, שהלפרין חושש שהוא לא נחשב תושב חו"ל לצרכי מס הכנסה בישראל, ולכן מבקש להמשיך לשחק בחו"ל כדי להוכיח ניתוק מתמשך מתושבות בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 1:50 pm 
Junior

אוחיון סיכם בקובאן, ירוויח 1.7 מיליון לשנתיים|(!!!!), ישלם על הפרת החוזה למכבי בלי למצמץ....

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2543802

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:16 pm 
מנהל פורום

אריה כתב:
אוחיון סיכם בקובאן, ירוויח 1.7 מיליון לשנתיים|(!!!!), ישלם על הפרת החוזה למכבי בלי למצמץ....

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2543802

השאלה בכלל אם הוא יכול להפר את החוזה ומה גובה הקנס אם קיים. הצדדים עדיין חלוקים אם יש לו אופציית יציאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:17 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
אם זה נכון, אז הוא באמת חתיכת ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:21 pm 
Hall of Famer

יש לי דווקא הרגשה שהוא עוד ימצמץ והרבה. התחושה שלי היא שאחרי טראומת פארגו מכבי תרצה לעשות ממנו מקרה לדוגמה ומופת, בעיקר שלפחות לפי הסעיפים שפורסמו מהחוזה שלו הקייס שלה חזק יותר. יכול להיות שהוא יצא בסוף, כי בוררויות למיניהן נוטות בצורה מגוחכת לטובת שחקנים גם כשהם מפרים את התחייבויותיהם, אבל זה יעלה לו בהרבה זמן ולהערכתי גם ביותר כסף ממה שהוא חושב.
וכמובן, למרות שבוררויות כאמור נוטות בצורה ברורה לטובת שחקנים מול קבוצות, ישנה גם האפשרות שהבוררות תפסוק נגדו.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ו' יוני 22, 2012 2:28 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:28 pm 
Sophomore

frodoborg כתב:
אם זה נכון, אז הוא באמת חתיכת ...

מלך.
כמו שאין בעיה למכבי לחתוך שחקנים שלא מתאימים לה, ככה בא שחקן ועשה לה בפנים ויברח תמורת חופן נדיב של דולרים.
כל הכבוד ליוגב ושיהיה בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:30 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
השאלה היחידה היא האם צריך להגיד שהוא עשה פארגו למכבי או שהוא עשה פניני למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 2:31 pm 
Hall of Famer

או שמכבי תעשה לו מיקי ברקוביץ'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 82  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: uriel17, נורטון ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: