סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 6:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 348 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 11:22 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
היי, אתה העלת את עניין הסמול הבכיר ובירד. כמו שאמרתי לא יודע אם המשחק בעמדה הזו יהפוך לטרנד עם לברון (ומה זה משנה אם זה קרה כי בוש נפצע ? מה שמשנה זה שזה עבד), בינתיים זה בהחלט היוצא מן הכלל ולא הכלל, אבל אם זה יתקבע אז בירד לא יצטרך לדאוג.

ודאנקן...לא הפאוור הגדול בהיסטוריה(כי רוב הקריירה הוא לא היה פאוור), וגם לא הסנטר הגדול בהיסטוריה(כי היו גדולים ממנו). ליד נאזי ואוברטו הוא היה סנטר - העובדה שהם שחקנים פחות מוכשרים התקפית ממנו לא משנה את זה. הוא היה השחקן הגבוה במגרש, שיחק הכי קרוב לסל, שמר על סנטרים והם שמרו עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 22, 2012 11:46 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
נאזי שמר על הפאוארים ודאנקן על הסנטר??
כמאמר הגשש - הצחקתיני....

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:05 am 
Senior

עמוס, אתה נראה לי היחיד שממשיך בעקשנות עם הסיפור המוזר היסטורית נחשב סנטר. לא קראתי את זה בשום מקום. אם נתייחס אינדיבידואלית לטיעונים שלך:
1. נסטרוביץ' הוא סבן פוטר. כמו דאנקן, אם נאמין לדיווחים שהוא בעצם נרשם נמוך יותר ממה שהוא. אז הטיעון על הגובה די נופל והוא בעיני לא היה רלוונטי גם ככה.
2. אני לא כל כך זוכר את השנים של אמצע העשור, אבל מאוד קשה לי לדמיין את מוחמד ונסטרוביץ' הכבדים שומרים על פאוור פורוורדים רוב הזמן.
3. אי אפשר לבטל את התיפקוד ההתקפי של השניים האלה כשבאים להתייחס לדאנקן כסנטר. פאוור פורוורדים ברוב המקרים משחקים עם הפנים לסל וקולעים ברמה סבירה מחצי מרחק. זה לא דברים שיש לשניים האלה בארסנל.

לגבי לברון, אתה קצת שוכח שבחלק נכבד מהסדרה אוקלהומה שיחקו עם קוליסון\איבאקה בתור גבוהים יחידים ודוראנט ב-4. קצת סותר את מה שאתה אומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:16 am 
Hall of Famer

Amos Gueta כתב:
יש משהו שלא התייחסתם אליו בעניין לברון-בירד, והסמולים הגדולים אי פעם.

בחלקים גדולים מאד של סדרת הגמר הזו, המאצ'אפים היו לברון-איבאקה ודוראנט-באטייה כשבוש בסנטר. תוסיפו לכך את העובדה שלברון הוא יותר מאסיבי מבאטייה ושיחק יותר קרוב לסל ממנו כל הסדרה, ותקבלו שלפי כל הגדרה לברון פשוט היה הפאוור של ההיט. בינתיים יש לו עוד מאסה גדולה של הקריירה מאחוריו כסמול, אבל אם החמישיות האלו ימשיכו כטרנד בעתיד לבוא (כי מה לעשות, ממשיכים עם מה שמנצח) ולברון ימשיך לקחת ככה אליפויות, אז נצטרך להתחיל לדבר על לברון לא כעובר את בירד ברשימת הסמולים אלא כמתחרה עם בארקלי ומלון (דאנקן סנטר !) על תואר הפאוור הגדול בהיסטוריה.

כמובן, גם בירד שיחק לא מעט ב-4. למעשה, יותר מאשר לברון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:35 am 
Hall of Famer

ושוב, שני הסנטים שלי שכבר הזכרתי בעבר, אבל בכל זאת.

ללברון (קצת כמו שאקיל לפניו), אין כשרון כדורסל אמיתי, ואין אינטליגנטיית משחק טובה באמת. לברון, אם היה למשל במימדים של קובי (ואתם יודעים מה, גם אם היתה לו את אותה אתלטיות של קובי), היה לכל היותר שחקן רוטציה בנ.ב.א. מעולם לא ראיתי אותו עושה מהלך מרשים במיוחד שלא התבסס על העובדה שפיזית הוא פשוט הרבה יותר גדול וחזק. לא ראיתי אותו עושה את הספייסינג של קובי, או עובד על שלושה שומרים כמו מייקל, או מטווח ג'אמפ שוטים כמו, לא יודע, קרל מאלון מצידי. לעולם גם לא היתה לו עבודת הרגליים של ווייד, או היכולת להשתחרר מחסימות כמו של ריפ המילטון ורג'י מילר.
אפילו יכולת המסירה שלו (שהיא בהחלט טובה מהממוצע בנ.ב.א), נעזרת המון בעובדה שהשמירה מתכווצת עליו ומשאירה שחקנים פנויים רבים. זה לא נאש או פול שיכול ליצור זוויות מסירה ו PLAYS מדהימים.

שוב, זה לא אומר שום דבר לרעתו. הוא כן מנצל את היכולות הפיזיות שלו עד תום, אבל זה כן אומר שאני לא יכול בשום פנים ואופן להעריץ שחקן כזה. אז הוא לקח אליפות, שוין. וברור לי שבזכות המימדים, הפיזיות והאתלטיות, הוא כן יסיים כאחד מעשרת הגדולים בהיסטוריה. זה עדיין לא יכול לגרום לי להעריך אותו במיוחד.

ורק למנוע טעות, אני לא אומר שהוא איזה קונוס נטול כישורי כדורסל, אני רק אומר שלו היו לו המימדים והאתלטיות של קארון באטלר, אז הוא כנראה היה בערך קארון באטלר. שזה לא רע כל כך, אבל גם לא מי יודע מה מרשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:36 am 
מנהל פורום

למען האמת, ב-5 העונות הראשונות של מקהייל, בירד פתח כפאואר ולידו סדריק מקסוול בסמול, ומקהייל עלה מהפסל.
רק בעונת האליפות האחרונה של הסלטיקס בעידן בירד, מקהייל היה שחקן חמישייה במשרה מלאה, ובירד פתח בתור סמול.

עד לפני כמה שנים, עמוס לב נשען על העניין הנ"ל בכדי להכניס את אהובו משכבר הימים - ד"ר ג'יי, אל תוך החמישייה הראשונה, תוך הסטתו של בירד לפאואר, רק שדאנקן הרס לו את התיאוריה בעשור האחרון, ועכשיו לברון רק העמיק יותר את העניין...

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:37 am 
מנהל פורום

נורטון, אולי עדיף שתחזור לכתוב וואן-ליינרים.
לפחות הם היו משעשעים לעיתים...

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 1:01 am 
מנהל פורום

נורטון כתב:
ושוב, שני הסנטים שלי שכבר הזכרתי בעבר, אבל בכל זאת.

ללברון (קצת כמו שאקיל לפניו), אין כשרון כדורסל אמיתי, ואין אינטליגנטיית משחק טובה באמת. לברון, אם היה למשל במימדים של קובי (ואתם יודעים מה, גם אם היתה לו את אותה אתלטיות של קובי), היה לכל היותר שחקן רוטציה בנ.ב.א. מעולם לא ראיתי אותו עושה מהלך מרשים במיוחד שלא התבסס על העובדה שפיזית הוא פשוט הרבה יותר גדול וחזק. לא ראיתי אותו עושה את הספייסינג של קובי, או עובד על שלושה שומרים כמו מייקל, או מטווח ג'אמפ שוטים כמו, לא יודע, קרל מאלון מצידי. לעולם גם לא היתה לו עבודת הרגליים של ווייד, או היכולת להשתחרר מחסימות כמו של ריפ המילטון ורג'י מילר.
אפילו יכולת המסירה שלו (שהיא בהחלט טובה מהממוצע בנ.ב.א), נעזרת המון בעובדה שהשמירה מתכווצת עליו ומשאירה שחקנים פנויים רבים. זה לא נאש או פול שיכול ליצור זוויות מסירה ו PLAYS מדהימים.

שוב, זה לא אומר שום דבר לרעתו. הוא כן מנצל את היכולות הפיזיות שלו עד תום, אבל זה כן אומר שאני לא יכול בשום פנים ואופן להעריץ שחקן כזה. אז הוא לקח אליפות, שוין. וברור לי שבזכות המימדים, הפיזיות והאתלטיות, הוא כן יסיים כאחד מעשרת הגדולים בהיסטוריה. זה עדיין לא יכול לגרום לי להעריך אותו במיוחד.

ורק למנוע טעות, אני לא אומר שהוא איזה קונוס נטול כישורי כדורסל, אני רק אומר שלו היו לו המימדים והאתלטיות של קארון באטלר, אז הוא כנראה היה בערך קארון באטלר. שזה לא רע כל כך, אבל גם לא מי יודע מה מרשים.

קשקוש מוחלט. מסכים עם עודד.

אתה כמובן לא חייב להעריץ אותו, אבל כן צריך לתת לו קרדיט על מה שמגיע לו. מדובר על מישהו שכבר בגיל 17 היה עושה בי"ס לשחקני NBA באימונים מיוחדים שהיו מזמינים אותו אליהם.

הוא עשה כל מיני דברים שגרמו לי אישית להיגעל ממנו ברמה מסויימת (המסיבת עיתונאים הידועה לשמצה והראיונות בהם הודיע על המעבר, עצם המעבר עצמו וכו'), אבל בכל הקשור לכדורסל נטו אין יותר מדי דברים להגיד לרעתו.
אם הוא היה 1.80 עם אותן יכולות פחות או יותר, אז הוא היה היום סוג של כריס פול. הרבה פעמים הבעיה שלו לדעתי היא שהוא נמצא במן מלכוד: הוא חושב כמו רכז והוא ממש רוצה להיות רכז, אבל בגלל שהוא כל כך גדול וחזק ועם שליטה טובה בכדור וקליעה, אז זה יהיה פשוט בזבוז אם הוא לא יקלע כל משחק 30 נק'. אם הוא היה יותר נמוך אז כנראה שהוא היה הופך להיות לרכז פול-טיים ועושה את מה שהוא הכי אוהב. אז אולי במצב כזה הוא לא היה השחקן הכי דומיננטי בליגה אבל הוא כן היה יכול להיות רכז טוב מאוד.

ואם לרג'י מילר או רים המילטון היה רבע מהגיוון ההתקפי של לברון, או לפחות השליטה בכדור שלו למשל, אז אולי הם לא היו צריכים בכלל לדעת להשתחרר מחסימות ולא היו מפתחים את היכולת הזו. כך שאני בכלל לא מבין את הטיעון הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 1:15 am 
Senior

נו באמת. מבחינת אינטליגנציית משחק לברון בטופ של הליגה. גם מבחינת יכולת מסירה ושליטה בכדור יחסית לשחקן בגובה שלו. השנאה מעוורת כנראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 3:21 am 
Freshman

אגב, גם שאק היה שחקן עם אינטלגנציית משחק ממש אנדרייטד. היה מוסר טוב מאוד מהפוסט.

בנוגע ללברון? להגיד שללברון אין כישרון, ואם הוא לא היה מפלצת אתלטית הוא היה קארון באטלר? זה קצת מזכיר לי את אלו שאמרו שלארי בירד היה סתם עוד שחקן אם לא היה לבן. א. בולשיט מוחלט. ב. לא רלווטני לכלום.

כמו שאמרו כבר, לברון מגיל 18 (כשעוד שקל כמו בן אדם ולא כמו טנק) היה אחד השחקנים הטובים בליגה, ורבים שוכחים אבל הוא נכנס לליגה בתור רכז (שווה לקרוא את ההדראפט רפורטס עליו, שם כולם מדברים עליו בתור רכז שיכול גם לקלוע)
ניהול המשחק מהפוסט שהוא הראה הסדרה זה לא כישרון מיוחד? הוא מסר ב-2009 8.6 אסיסטים למשחק (שוב, 8.6 אסיסטים למשחק במשך 82 משחקים, כשמו וויליאמס וג'יי ג'יי היקסון היו אלו שייצרו מהאסיסטים סלים כזכור), זה היה רק בגלל הגובה שלו כנראה.. נו באמת...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 4:49 am 
Hall of Famer

עודד וולפסון כתב:

לפחות בחלק מהוואן ליינרים שלי אני גם מנמק. מה התירוץ שלך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 4:51 am 
Hall of Famer

Super Mario כתב:
אגב, גם שאק היה שחקן עם אינטלגנציית משחק ממש אנדרייטד. היה מוסר טוב מאוד מהפוסט.

בנוגע ללברון? להגיד שללברון אין כישרון, ואם הוא לא היה מפלצת אתלטית הוא היה קארון באטלר? זה קצת מזכיר לי את אלו שאמרו שלארי בירד היה סתם עוד שחקן אם לא היה לבן. א. בולשיט מוחלט. ב. לא רלווטני לכלום.

כמו שאמרו כבר, לברון מגיל 18 (כשעוד שקל כמו בן אדם ולא כמו טנק) היה אחד השחקנים הטובים בליגה, ורבים שוכחים אבל הוא נכנס לליגה בתור רכז (שווה לקרוא את ההדראפט רפורטס עליו, שם כולם מדברים עליו בתור רכז שיכול גם לקלוע)
ניהול המשחק מהפוסט שהוא הראה הסדרה זה לא כישרון מיוחד? הוא מסר ב-2009 8.6 אסיסטים למשחק (שוב, 8.6 אסיסטים למשחק במשך 82 משחקים, כשמו וויליאמס וג'יי ג'יי היקסון היו אלו שייצרו מהאסיסטים סלים כזכור), זה היה רק בגלל הגובה שלו כנראה.. נו באמת...

כתבתי "רק"? תסתכל שוב, כתבתי שיכולת המסירה הטהורה שלו, היא בהחלט גבוהה מהממוצע בליגה. ועדיין, אין ספק שיש לו לא מעט אסיסטים שנובעים מההתמקדות של ההגנה בו, ואין ספק שפנומן מסירה כמו פול, נאש או קיד, הוא ממש לא.

פרט לזה ,אני אשמח לראות סימוכין לזה שהוא נכנס לליגה בתור רכז, כי אני לא זוכר את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 9:26 am 
Hall of Famer

הטענה שללברון אין כשרון כדורסל אמיתי פשוט מצחיקה בעיני, האיש כשרון כדורסל עצום בכל אספקט של המשחק שאפשר לחשוב עליו, אם היית "מקטין" אותו לסייז והאתלטיות של קובי אז הוא אולי לא היה קובי, אבל סביר להניח שהוא כן היה משהו לפחות ברמה של ברנדון רוי (מינוס הפציעות). רבאק, לא ראינו מספיק פריקים אתלטיים מדהימים שלא עשו כלום בליגה כדי לדעת שצריך הרבה יותר מסייז, כוח וניתור כדי להצליח בליגה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 9:27 am 
Hall of Famer

לכן, שוב, לא אמרתי שהוא לא שחקן כדורסל בלי זה (ומה רע בקארון באטלר?) אמרתי שבלי זה, סופרטסטאר ואפילו אולסטאר ,הוא לא היה. ואני עדיין מנסה לראות מישהו שכותב על תכונה אחת שיש בו, (פרט למסירה) שבה הפיזיות והאתלטיות היוצאים דופן שלו, לא משחקים תפקיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 10:03 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נורטון, אני אשמח לשמוע הגדרה למה זה כישרון משחק "אמיתי" (מזכיר לי קצת את זה שנדב העצני "ביכה" השבוע את זה שישראל לא יכולה להשיג שלום אמיתי). וגם מה זה אומר שאינטליגנציית המשחק שלו לא "טובה באמת". היא טובה קצת? טובה מאוד אבל לא איינשטיינית?

מעבר לזה שיש לי קצת דז'ה-וו לדיון המאסטרי (אאל"ט) ששאקיל לא היה שחקן כדורסל אם הוא היה בגובה 1.80, לי זה בעיקר נשמע כמו ניסיון לתת רציונליזציה חדשה ללמה אתה לא אוהב את לברון, עכשיו כשהקודמת התנפצה. מותר לך לא לאהוב אותו גם סתם ככה, אתה יודע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 10:25 am 
Junior

אני עם ראובן בשאלה של מה זה "כשרון כדורסל אמיתי". אשמח להסבר.

לברון הוא טנק ואתלט ובעל יכולות פיזיות מטורפות. זה נתון. את הסקיל-סט שלו שכולל שליטה בכדור ברמה מאוד גבוהה לגובה שלו הוא פיתח. את יכולת המסירה ההרבה מעל הממוצע בליגה זה עליו. את יכול הסיום שלו שראינו אותו פעם אחרי פעם באוויר סוחט מגע ומצליח לסיים בירידה, הוא פיתח. את המשחק הפוסט המאוד משתפר שלו - הוא פיתח.
על הדברים שהוא פיתח הוא עשה כי אלו הנתונים הפיזים שלו, ואלו הם הסקיל סט שהוא ראה לנכון לפתח.

ברור שאני לא מאמין בזה, אבל מה לא נכון בלטעון ש:
אם דאנקן היה 1.80 הוא לא היה שחקן גדול כי אז הבנק-שוט שלו לא היה יעיל. הרי כדרור אין לו, יכולת מסירה מאוד בינונית יש לו ביחס לגארד, קליעה מרחוק אין לו.... למעשה לדאנקן אין שום יכולות כדורסל שלא נובעות מהיותו גבוה שפיתח זריקה עם הלוח ברמה סבירה.

מה ההבדל בין האמירה על דאנקן לאמירה על לברון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 10:59 am 
מנהל פורום

נורטון כתב:
עודד וולפסון כתב:

לפחות בחלק מהוואן ליינרים שלי אני גם מנמק. מה התירוץ שלך?

זה היה רק בשביל לא להעליב אותך

פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:01 pm 
Freshman

מעבר לכוח, אתלטיות, גובה וכו', הסיומת של לברון באמת מדהימה. העובדה שעם כל הכוח המתפרץ והפיצוצים שהוא חוטף בדרך לסל ועדיין מצליח לסיים ברכות את הליי-אפים שלו פשוט מדהימה.
אז הוא לא מוסר כמו נאש, קולע כמו רג'י מילר או מכדרר כמו כריס פול אבל הוא עושה את כל הדברים האלה ברמה גבוהה מאוד (אולי פרט לקליעה שכדאי תהיה יציבה יותר), השילוב של היכולות האלה יחד עם הסייז והאתלטיות שלו הופכות אותו לשחקן הענק שהוא היום.
וכן הוא גם רואה משחק מעולה ולא אגואיסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:12 pm 
Junior

אני חושב שאת האלמנט שהיה החלש ביותר שלו(אם ננהג ברחמים בנוגע לכדרור כשנזכור שהוא 2.03), הקליעה, הבחור שיפר בעשרות מונים מאז הקדנציה ההיא בקליבלנד. עוד בקליבלנד, בין העונות, היה ניכר שיפור רציני בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:21 pm 
Senior

הכידרור של לברון ביי-פאר הכי טוב מבין הסמול פורוורדים בליגה, ככה שזה נראה לי מצחיק "לנהוג איתו ברחמים".
לגבי הקליעה, גם ג'ורדן הגיע לליגה עם קליעה בינונית מינוס והפך לשחקן בלתי עציר מהטווחים האלה. אז שיפור לרמות ג'ורדניות אני לא יודע אם יהיה שם, אבל זה בהחלט המטרה הבאה שלו אחרי שהוא עבד על משחק הפוסט שלו. ראינו מול בוסטון במשחק 6 מה קורה אם הקליעה הזאת תיפול באופן קונסיסטנטי. הוא יהפוך לשחקן בלתי עציר לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:32 pm 
Freshman

נורטון כתב:
Super Mario כתב:

כתבתי "רק"? תסתכל שוב, כתבתי שיכולת המסירה הטהורה שלו, היא בהחלט גבוהה מהממוצע בליגה. ועדיין, אין ספק שיש לו לא מעט אסיסטים שנובעים מההתמקדות של ההגנה בו, ואין ספק שפנומן מסירה כמו פול, נאש או קיד, הוא ממש לא.

פרט לזה ,אני אשמח לראות סימוכין לזה שהוא נכנס לליגה בתור רכז, כי אני לא זוכר את זה.

http://www.angelfire.com/hero/jimmysspo ... mes_1_.htm
http://www.thedraftreview.com/index.php ... iew&id=662

המילה הזאת שאתה משתמש בה "גבוהה מהממוצע"... היא מילה נכונה, ועדיין מעליבה. זה כמו שתגיד אלאייברסון היתה מהירות גבוהה מהממוצע. זה נכון, אבל עדיין מגמד את כמות הכישרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 12:55 pm 
Junior

מתנצל שלא קראתי הכל ואולי אמחזר.

בסך הכל, הרבה מחמאות למיאמי וללברון (עד כמה שכואב להגיד את זה). ההיט חזרו מפיגור בשלוש סדרות וניצחו בגמר למרות שלא היתה להם הביתיות. הגמר היה ממש חד צדדי למרות שחלק מהמשחקים נגמרו צמוד, מיאמי נתנה בהם נוק-אאוט מנטלי ופשוט הרסה את כל מה שהביא את OKC לגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 2:20 pm 
Hall of Famer

sheky כתב:
אני עם ראובן בשאלה של מה זה "כשרון כדורסל אמיתי". אשמח להסבר.

לברון הוא טנק ואתלט ובעל יכולות פיזיות מטורפות. זה נתון. את הסקיל-סט שלו שכולל שליטה בכדור ברמה מאוד גבוהה לגובה שלו הוא פיתח. את יכולת המסירה ההרבה מעל הממוצע בליגה זה עליו. את יכול הסיום שלו שראינו אותו פעם אחרי פעם באוויר סוחט מגע ומצליח לסיים בירידה, הוא פיתח. את המשחק הפוסט המאוד משתפר שלו - הוא פיתח.
על הדברים שהוא פיתח הוא עשה כי אלו הנתונים הפיזים שלו, ואלו הם הסקיל סט שהוא ראה לנכון לפתח.

ברור שאני לא מאמין בזה, אבל מה לא נכון בלטעון ש:
אם דאנקן היה 1.80 הוא לא היה שחקן גדול כי אז הבנק-שוט שלו לא היה יעיל. הרי כדרור אין לו, יכולת מסירה מאוד בינונית יש לו ביחס לגארד, קליעה מרחוק אין לו.... למעשה לדאנקן אין שום יכולות כדורסל שלא נובעות מהיותו גבוה שפיתח זריקה עם הלוח ברמה סבירה.

מה ההבדל בין האמירה על דאנקן לאמירה על לברון?

נו, כי קח לדוגמה את יכולת הסיום שלו שאתה מדבר עליה. האם היא קיימת ברמה גבוהה ביותר? בוודאי ובוודאי. האם לו היו לו 15 קילו פחות, וניתור ורטיקלי קצת פחות איכותי, הוא גם היה מסוגל לעשות את זה? התשובה היא שלא. כי מדובר בסיום של כוח וגודל. השליטה בכדור שלו טובה, אבל אני לא מסכים שהיא טובה מאשר כל סמול פורוורד אחר בליגה. הוא רחוק מלהיות משנה כיוון עצום בתנועה (כמו למשל ווייד), וחלק גדול מהיכולת שלו גם שם, היא הכוח והמהירות, שלא לומר דהירה. יפה מאד שהוא מסוגל לשלוט בכדור ברמה גבוהה כשהוא שועט כך, ועדיין בוא לא נהפוך את זה ליותר ממה שזה.

כבר כתבתי כאן לא פעם ולא פעמיים, מה שאני אוהב אצל שחקן זו אינטליגנציית משחק מרשימה באמת, אלף הטעיות הגוף של קובי הן מרשימות בגלל שהוא מבין את השומר שלו, ויודע איך לגבור עליו, לאו דווקא באמצעות הכוח או האתלטיות העדיפה אלא באמצעות השכל. כשג'ורדן (או אם תרצה, אפילו קטש), היה רואה את השומר שמולו, ואת השניים שהולכים לעזור, ויודע בדיוק איך הוא הולך לעבוד על שלושתם ולהגיע עד הסל, זה מרשים.

היכולות של הגבוהים זה דבר אחר, כי צריך גם לקחת בחשבון שרוב הגבוהים גם איטיים בהרבה, ולו היו נמוכים יותר היו גם מן הסתם מהירים יותר ושחקנים שונים לגמרי (לעומת לברון שהוא בסופו של דבר סוג של סווינגמן בגוף עצום). בשחקנים כמו דאנקן עם היכולת לעשות תמיד את הדבר הנכון, או אולג'ואן עם עבודת הרגליים, ראיתי המון שכל. בשאקיל מה שהרשים אותי בעיקר היה קוארדינציה יוצאת דופן לגוף העצום שלו, וגם יכולת מסירה שהתפתחה עם השנים, ועדיין גם אצלו ברור לי שחלק גדול ממה שהוא זה הגודל והכוח.

אגיד זאת כך, אנשים במימדים של אולג'ואן היו מספיק, ואף אחד מהם לא היה אולג'ואן. אותי זה מרשים. אנשים במימדים של שאקיל... לא ממש היו. גם לא במימדים של לברון (ובאתלטיות שלו)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 2:25 pm 
Junior

מגוחך ברמה אחרת לחלוטין.
כל שחקן עובד עם מה שיש לו מן הסתם, ולכתוב שלשחקן הכי טוב של דורו אין ״כישרון כדורסל אמיתי״ זה עלבון לכל הענף, כאילו מתת האל של הגובה והאתלטיות מספיקים כדי לשלוט בליגה הטובה בעולם.

אם קובי היה במימדים של נאש, ולא היה מקבל מאמא טבע את נתוניו? היה הופך לג׳יי ג׳יי רדיק לא? הרי יכולת מסירה הוא אף פעם לא הוכיח ( בטח לא ברמה של לברון, או כל פוינט גארד פותח אחר בליגה) , הוא לא היה יכול להשתמש בפוסט והפייד אווי שלו. מה עם דאנקן? הרי כל המשחק שלו מבוסס על הגובה.

בקיצור מגוחך. כל שחקן מתפתח ועובד לפי נתוניו, ולברון - לא רק שיש לו ״כישרון כדורסל אמיתי״, הכישרון הזה הביא אותו לשליטה בליגה. לטעון שאם הוא היה במימדים של קארון באטלר אז הוא היה קארון באטלר מקביל לקביעה שאם הוא היה במימדים של אולג׳ואן אז הוא היה לברון דה דרים. 

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 23, 2012 2:29 pm 
Junior

למימדים של לברון רבים לא הגיעו אך ורק בגלל הפחד שמשקל שרירים נוסף ייפגע להם במהירות ובאתלטיות.
לברון לא רק שהעלה כל כך הרבה מסת שרירים, כפי הנראה הוא גם הצליח להביא את זה לכך שזה לא ייפגע לו כהוא זה בשום אספקט של המשחק אלא להפך.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 348 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: