סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 6:43 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 37 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ליאור אליהו וה-NBA
הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 6:33 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
nadav_hacohen כתב:
שימי ריגר וונאבי כתב:
ללמוד עכשיו לקלוע שלשות זה קצת מאוחר. הוא כבר למד לקלוע מחוץ לצבע?

אין ספק שיש שחקנים פחות מוכשרים מליאור בNBA, ההבדל הוא שהם שחקנים משלימים פיזיים שנלחמים, שומרים, לוקחים קרשים. הוא סקורר בעמדת PF שלא עושה כלום חוץ מקלוע, וכאמור אין לו קליעה. מין גרסא לעניים של סוטדמייר בגרסא הפצועה..

אמארה, עם רגל אחת תותבת והשנייה מתפקדת למחצה, עדיין יהא כלי התקפי מאיים ושלם פי כמה מאליהו. לא אמארה לעניים, לא לרשים, לא לדלפונים ולא לדכים. אליהו הוא שחקן שיש לו תוחלת באירופה בלבד, וגם זה בצד אחד של המגרש. בעמדה 4, כל עציץ בליגה יהיה אגרסיבי, חזק ורוצה יותר ממנו. לא היה לו מקום בליגה מלכתחילה, ועם השנים-כשברור שהוא לא משתפר במאסה, בהגנה או בקליעה מבחוץ-יש לו עוד פחות מקום, בטח ובטח בארץ הפורוורדים הצעירים ובעלי הפוטנציאל במינסוטה.

אני מסכים עם הסנטימנט הכללי, אבל לגבי אמרה לעניים - בוא נגיד שליאור מקבל 35 דקות למשחק במשך עונה שלמה. תסריט מופרך לחלוטין כמובן. אני לגמרי רואה אותו נותן 12 נקודות ו6 קרשים בNBA. אמנם זה ילוווה באפס הגנה, אפס תרומה למאזן של הקבוצה (או ליתר דיוק תרומה שלילית) ואפס קשיחות ודברים משלימים שהיית מצפה מPF פותח בליגה, אבל תנקודות הוא יוכל להשיג. בניגוד להרבה ארופאים שגם ב48 דקות פשוט לא יוכלו לקלוע שם.

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 6:36 pm 
Hall of Famer

כל המלל הזה ותאוריה שאתה מגדיר כמופרכת לחלוטין, כדי להגיד שלאליהו יש כשרון התקפי מסוים? אז הנה: "לאליהו יש כשרון התקפי מסוים". אלא שכל הכשרון הזה לא שווה כלום כששום יכולת אחרת לא מצטרפת אליו, והוא כשלעצמו יתבטל לגמרי מול האנשים החזקים והקשוחים שמסתובבים מתחת לסלים בNBA.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 8:22 pm 
Junior

zurkin כתב:
קובי כתב:
zurkin כתב:
אני מצטער, אבל אני חייב להעלות את זה לפה. זה מראה עד כמה ליאור אליהו מוכן לNBA:
http://www.youtube.com/results?search_q ... %95&page=3

?
מה אנחנו אמורים לראות?

סליחה, לינק לא נכון, הנה הבדיחה הנכונה:
http://www.youtube.com/watch?v=V1syTxcTwBs

WOW. זה אומר שעכשיו הוא יודע לעשות הגנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 9:10 pm 
Sophomore

ראובן, ליאור אליהו בהחלט שחקן עצלן מאוד. לא יודע מה היה בעתודה, ומי היה נחשב מה, הרשה לי גם ללחטוא ולנופף שוב במושג האמורפי הזה- "כישרון". ליאור אליהו שחקן כישרוני בצורה יוצאת דופן שמצליח לחיות ברמות גבוהות מיכולות מולדות כמו מהירות או טאץ' נדיר, וכמעט ללא יכולות כדורסל נרכשות ששחקני כדורסל מקצועניים קנו בדם יזע ודמעות. יש לו בנוסף הבנת משחק טובה שבאה לידי ביטוי בעיקר בתנועה טובה ללא כדור. חוץ מזה? הבחור הפך בשנים האחרונות אפילו לשחקן עוד יותר בלתי נסבל מכפי שכבר היה. שים לב שהוא נהיה לחלוטין וואן טריק פוני. הגויאבה הזאת מהווה לדעתי ובהערכה גסה קרוב לשלושת רבעי מאחוז הזריקות שלו. הוא כבר כמעט ולא מסיים מהלכים קרוב באמת לסל(פשוט כואב בעיניים לראות כיצד אין לו שם יכולת לקחת גארד לסל אחרי חילוף) . יכולת המסירה שלו שראינו טעימות ממנה בעבר נעלמה לחלוטין. כך גם לגבי הובלת הכדור שלו. על המשחק של ליאור אליהו כתוב "עצלות" באותיות קידוש לבנה.

לעניין האן.בי.איי, לא שאני חושב שיש כאן איזושהי הצהרת כוונות של הוולבס או איזשהו רצון מבחינתם לקחת אותו, אין סיכוי שזה יקרה, אבל ברמה התיאורטית אליהו בוודאי יכול לשחק באן.בי.איי. היכולת שלו לשים נקודות על הלוח יכולה לבוא לידי ביטוי גם מעבר לים. יש קבוצות מחורבנות מספיק שייתנו לו לשחק קצת. שוב, הכול שאלה של מטרה. כי הרי שחקן אן.בי.איי לגיטימי באמת בקבוצה שרוצה לעשות משהו הוא כבר כנראה לעולם לא יהיה. חוץ מזה, תמיד אפשר לשלוף את טיעון ה"אם בראיין סקלבריני..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 9:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

frodoborg כתב:
אני מניח שמי שצוחק כאן הם אותם אנשים פחות או יותר שצחקו על רוביו. זה סתם ככה, לסדר יום. לא משווה בין אליהו ורוביו.
אין כל כך קשר בין ביצועים באירופה ו אמריקה. משחק שונה לחלוטין. ליאור במכבי, זה אפילו לא ליאור בנבחרת. מי שרוצה לראות את אליהו האמתי, שיראה למשל משחק ידידות מול רוסיה.
לגבי זריקה משלוש, יש לו יד משם.הוא אפילו דיבר על זה פעם. פשוט לא מעודדים אותו לזרוק משם.

אז אתה אומר שליאור האמיתי מראה את גדולתו במשחק אימון לא חשוב? זה כמו הנבחרת בכדורגל שפעם היתה אלופה במשחקי ידידות... לא מספיק מה שאנחנו רואים כל שבוע ביורוליג? אז אפילו אם הוא יוכל לקלוע על שחקנים איטיים ממנו, הוא לא יכול לשמור על אף שחקן בליגה הזו, בין אם זה גארד או פורוורד (אולי על ג'ואל אנתוני). ולגבי הזריקה מ-3, הרשה לי לפחפח.
יש לו שחרור כדור מזעזע... אני מניאק אם אני לא מנצח אותו בחיובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 9:35 pm 
Sophomore

רגע, איזה חיובים? כזה שאתה צריך לעשות בדיוק את אותו מהלך או רק לקלוע מאותה נקודה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 9:55 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

:) רק לקלוע מאותה הנקודה כמובן, קשה לי קצת עם דאנקים ברוורס...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 10:12 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
יש משפטים שכל הזמן חוזרים, כמו “משחק אימון חסר חשיבות “ או “לא הייתה מנצחת את בקעה “... כבר הגיעה זמן להסכים או לא להשתמש בהם, או להמציא איזה סימון לבוז אוניברסלי...
מה זה משחק אימון חסר חשיבות? חוץ מזה, חסר לנו משחקים מצוינים של ליאור?
ומה בדיוק ראית כל שבוע ביורוליג? שליאור נזרק לספסל בדקה 5, בלי קשר ליכולת שהוא מציג?
ולפני שתגיד איך אליהו נעלם מול הגדולות, תרשה לי להזכיר לך, למשל, את בית הספר שהוא עשה פה למוריס ובארסה.
לגבי שחרור זריקה, זה בכלל רלוונטי? חסר שחקנים גדולים בהיסטוריה עם שחרור לא קונוונציונלי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 27, 2012 11:37 pm 
Junior

שינסה לשנות קצת את הזווית של הגויאבה ולשווק את עצמו כשחקן גבוה שמחקה את הזריקה של טוני פארקר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 12:37 am 
Sophomore

טוב אז אני חושב שאפשר לסגור את הת'רד - דייויד קאהן התבטא היום ואמר שליאור אליהו לא היווה נק' חשובה בטרייד הזה. מה שהוא התכוון להגיד, זה: "מי זה ליאור אליהו?"

הציטוט המדויק: Lior Eliyahu was not a focal point...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 12:43 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
"משחק אימון חסר חשיבות" זה בקצרה, משחק שהוא משחק לצורכי אימון, וככזה, חסר חשיבות. ופרודו, אתה היית זה שטען שדווקא על סמך משחק אימון אפשר ללמוד את היכולת האמיתית של אליהו. מה שכן, אפשר לחשוב איזה זוועות רואים ממנו כל שבוע ביורוליג (כמו הפעם ההיא שמישהו טען שאין שום משחק גדול שאליהו הופיע אליו, ואילץ אותי להכין רשימה שלמה כזו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 2:45 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

frodoborg כתב:
יש משפטים שכל הזמן חוזרים, כמו “משחק אימון חסר חשיבות “ או “לא הייתה מנצחת את בקעה “... כבר הגיעה זמן להסכים או לא להשתמש בהם, או להמציא איזה סימון לבוז אוניברסלי...
מה זה משחק אימון חסר חשיבות? חוץ מזה, חסר לנו משחקים מצוינים של ליאור?
ומה בדיוק ראית כל שבוע ביורוליג? שליאור נזרק לספסל בדקה 5, בלי קשר ליכולת שהוא מציג?
ולפני שתגיד איך אליהו נעלם מול הגדולות, תרשה לי להזכיר לך, למשל, את בית הספר שהוא עשה פה למוריס ובארסה.
לגבי שחרור זריקה, זה בכלל רלוונטי? חסר שחקנים גדולים בהיסטוריה עם שחרור לא קונוונציונלי?

אני מודה שבלאט לפעמים שוכח אותו על הספסל ליותר מדי דקות, אבל מה לעשות שמגיע לו ברוב הפעמים לרדת לספסל - הוא לא שומר בפנים, לא יוצא לקלעים, לא נלחם בריבאונד ובהתקפה במידה ושומר עליו שחקן פיזי זה בד"כ נגמר בהחטאה מעצבנת (ומתישהו הוא שכח שאפשר למסור לחברים ונהיה חור שחור).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 37 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה