סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 8:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 27 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 2:20 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אנטוני פארקר, אולי גדול שחקני מכבי תל אביב בכל הזמנים ולבטח הגדול שבהם בחצי היובל האחרון, תולה את הנעליים בגיל 37:

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2545331

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 5:14 am 
Junior

מה פתאום גדול שחקני מכבי?! ג׳מצי זכה מקום שני......

שחקן ענק, בנאדם ענק. חבל שלא בא לשנת פרישה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 10:47 am 
Hall of Famer

שנת פרישה ?!
זה בדיוק מסוג הדברים שיכולים להכתים קריירה אדירה של שחקן , ולהדביק לו תווית "בינוני" .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 11:17 am 
Sophomore

shmueliki כתב:
שנת פרישה ?!
זה בדיוק מסוג הדברים שיכולים להכתים קריירה אדירה של שחקן , ולהדביק לו תווית "בינוני" .

ע"ע מייקל ג'ורדן. :wink:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 11:56 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
השנה האחרונה שלו הראתה שהוא איבד חלק גדול מהמהירות והיכולת האתלטית שלו. הוא פורש בזמן, וטוב שלא חזר כדי שנזכור את אנתוני פארקר הגדול, ולא קשיש שנראה כצל של עצמו ושבא לעשות סיבוב אחרון על בסיס שם שבנה לעצמו בעבר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 12:27 pm 
Junior

פתחתם תרד אז נהפוך אותו לדיון.

אני חושב שאם נקח את שלוש צלעות המשולש : פארקר-שאראס-וויציץ אז הצלע "הפחות" קריטית הייתה פארקר.

כלומר תחליף אותו במישהו בתפקיד שלו ברמה דומה (קצת יותר קולע , קצת פחות חודר , יותר אתלט , פחות שומר וכו') ומכבי עדיין הייתה גדולה כמו שהיא.
תוציא את שאראס ותשים במקומו מישהו אחר (כמו סולומון בעונת הגמר בפראג) ומכבי עדיין מעולה אבל משמעותית פחות טובה (למרות שקצת קשה להיזכר אבל מכבי הייתה הרבה פחות טובה למרות ההגעה לגמר)
אם תוציא את וויציץ לדעתי העסק בכלל היה פחות טוב.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 12:28 pm 
Hall of Famer

אולי המשחק הכי גדול שלו במכבי, נגד וילרבאן ב-2005: 33 נק', 13/17 מהשדה, 7/8 מהקו. השיג 47 נק' מדד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 12:42 pm 
Hall of Famer

בזמנו, אחרי המשחק הזה, כתבתי בסלניוז שהוא בעיניי שחקן של 18-20 נקודות למשחק בנ.ב.א, ואחד מ 15 הסקנד גארדים הטובים בעולם בזמנו. אני עדיין חושב שבשיאו (03-05), הוא היה שווה משהו כזה, אבל כבר בעונה האחרונה שלו במכבי הוא היה טיפה פחות חד, והוא איבד קצת מהחדות שלו כל עונה אח"כ בנ.ב.א

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 1:16 pm 
Freshman

beatla כתב:

אני חושב שאם נקח את שלוש צלעות המשולש : פארקר-שאראס-וויציץ אז הצלע "הפחות" קריטית הייתה פארקר.

כלומר תחליף אותו במישהו בתפקיד שלו ברמה דומה (קצת יותר קולע , קצת פחות חודר , יותר אתלט , פחות שומר וכו') ומכבי עדיין הייתה גדולה כמו שהיא.
תוציא את שאראס ותשים במקומו מישהו אחר (כמו סולומון בעונת הגמר בפראג) ומכבי עדיין מעולה אבל משמעותית פחות טובה (למרות שקצת קשה להיזכר אבל מכבי הייתה הרבה פחות טובה למרות ההגעה לגמר)

(סתם להבהרה, אני אוהד הפועל ירושלים, לא יודע אם זה רלוונטי או לא)
אני ממש לא מסכים איתך. פארקר היה השחקן היחיד בסגל שיכל ממש לייצר בכל רגע נתון מצב מכלום.
שאראס, פארקר ו-וויצ'יץ היו המוח שסביבו המשחק התפתח, כולם חשובים מאוד למשחק הקבוצתי (אם הייתי חייב לקבוע הייתי אומר שוויצ'יץ' הכי חשוב רק כי ניהול המשחק מהפוסט הוא אלמנט מאוד יעיל), אבל פארקר גם היה שם מעבר למשחק הקבוצתי, כשהיה צריך סל. או לחלופין סטופ הגנתי.

אני תמיד אזכור את פארקר בתור אותו שחקן ב2003-2005, שחקן שלא היה לאף קבוצה שום פתרון אליו. חלק הביאו שמירה כפולה, חלק ניסו להציק, אבל אני עדיין חושב שהוא הסיבה העיקרית לתקופת הזהב של מכבי תל אביב, כשקבוצות קיוו לצאת רק עם 20 מהמשחקים. שחקן בלי חסרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 2:05 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
הוא אכן הגיע לNBA שנה-שנתיים מאוחר מדי. לא יודע עם זה עניין של חדות כמו פשוט התדרדות פיזית של הקפיצים ברגליים. בכל זאת היתה לו תקופה יפה בראפטורס שהשיא היה הסדרה ההיא מול ניו ג'רזי, בה טורונטו אמנם הפסידה אבל פארקר נתן תצוגה יפה מול וינס קארטר. חבל שהיה עוד קורבן ללוזריות של הקאבס ולא גמר גם עם תכשיט קטן.

אם היה לו חסרון בתקופת השיא באירופה אז זה אולי טיפ-טיפה (ממש לא הרבה) פאסיביות ואובר קבוצתיות - הוא תמיד זרם בתוך המשחק ולפעמים היה פשוט בא לצעוק עליו "יאללה, קח את הכדור כל התקפה, אף אחד אחר לא צריך לזרוק...".

ודרך אגב בקנדציה הראשונה שלו במכבי הוא היה הרבה יותר אתלטי (כמה מהיילייטים הטובים ביותר שלו הם מהתקופה הזו) אבל שחקן הרבה פחות שלם. שמר הרבה פחות טוב, הבנה לקויה של המשחק האירופי. התקופה האיטלקית שלו עשתה לו טוב מהבחינה הזו והוא הפך דוקא שם לסופרסטאר שמכבי נהנתה ממנו כל כך.

נערך לאחרונה על ידי Amos Gueta בתאריך ה' יוני 28, 2012 2:07 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 2:06 pm 
Sophomore

ורק מסינה פירק לו ת'צורה...

מה שאני זוכר ממנו באופן אישי זה מפגש חד פעמי לאחר אימון עם שקית קרח על הברך ועייפות נוראית והבחור מקשקש איתי כאילו לא מזמן סיימנו קולג' יחד... שנת 2003 לפני המשחק מול צסקא בבת בשלב הבתים (מכבי הפסידה אחרי משחק מושלם שלו).

הדאנקים מהמקום היו הדבר הכי אקספלוסיבי שראיתי משחקן באירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 4:37 pm 
Junior

guyancho כתב:
ורק מסינה פירק לו ת'צורה...

מה שאני זוכר ממנו באופן אישי זה מפגש חד פעמי לאחר אימון עם שקית קרח על הברך ועייפות נוראית והבחור מקשקש איתי כאילו לא מזמן סיימנו קולג' יחד... שנת 2003 לפני המשחק מול צסקא בבת בשלב הבתים (מכבי הפסידה אחרי משחק מושלם שלו).

הדאנקים מהמקום היו הדבר הכי אקספלוסיבי שראיתי משחקן באירופה.

http://www.youtube.com/watch?v=pzpv4KIZzJk (המהלך הראשון).

אחד מהשחקנים השלמים ביותר שדרכו באירופה. קולע, חודר, מוביל כדור, ריב', אס' וחט'. אתלטיות ברמה גבוה ביחס לאירופה.
בשתי העונות האחרונות בקאבס היה אפשר לראות שזה לא זה. הוא כבר לא עומד בקצב וגם זריקות פנויות שלו מסתיימות בהחטאה לרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 6:22 pm 
Sophomore

אכן היה אחד הגדולים בתולדות מכבי
היה תענוג לראות אותו במדי הצהובים

הנה כתבה שעשיתי עליו : מילון פארקר השלם , כשעזב את הצהובים

http://www.maccabifans.co.il/News.Asp?ID=3477

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 8:33 pm 
מנהל פורום

קובי יותר טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 28, 2012 9:09 pm 
Hall of Famer

פדרר הכי טוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 1:30 am 
Junior

רוסול > נדאל> פדרר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 1:43 am 
Senior

נורטון כתב:
בזמנו, אחרי המשחק הזה, כתבתי בסלניוז שהוא בעיניי שחקן של 18-20 נקודות למשחק בנ.ב.א, ואחד מ 15 הסקנד גארדים הטובים בעולם בזמנו. אני עדיין חושב שבשיאו (03-05), הוא היה שווה משהו כזה, אבל כבר בעונה האחרונה שלו במכבי הוא היה טיפה פחות חד, והוא איבד קצת מהחדות שלו כל עונה אח"כ בנ.ב.א

אני זוכר שבסיום אותה עונה הייתה השוואה בין ג'ינובילי לפארקר. בשיאו האתלטי אנתוני בעיני לא נפל ממנו. חודר פחות טוב אבל משחק מיד ריינג' קטלני שלמאנו לא היה גם בשיאו ויכולות ריבאונד והובלת כדור עדיפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 3:08 am 
Hall of Famer

נכון, אבל אי אפשר לדעת בוודאות. ההבדל הוא שג'ינובילי הגיע לנ.ב.א בזמן, ופארקר לא. ולכן לעולם ג'ינובילי ייחשב לגדול יותר ולא במעט מפארקר. וחבל שכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 8:11 am 
מנהל פורום

shachaf78 כתב:
נורטון כתב:

אני זוכר שבסיום אותה עונה הייתה השוואה בין ג'ינובילי לפארקר. בשיאו האתלטי אנתוני בעיני לא נפל ממנו. חודר פחות טוב אבל משחק מיד ריינג' קטלני שלמאנו לא היה גם בשיאו ויכולות ריבאונד והובלת כדור עדיפות.

מסכים לחלוטין לעניין המיד ריינג' והאתלטיות, אבל אין שום סיכוי שפארקר הוביל כדור טוב יותר מג'ינובילי.

פארקר היה שחקן טוב, מאד טוב, אבל אפילו לא הטוב ביותר במכבי שבה שיחק. הכבוד הזה שמור לוויצ'יץ' ולעונה האחת המופרעת של יאסיקיביצ'יוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 10:23 am 
Junior

beatla כתב:

אני ממש לא מסכים.
פארקר למעשה היה היתרון הגדול על קבוצה אחרת באירופה. סקורר מזן נדיר, כזה שלא כופה את עצמו על הקבוצה עם בחירת זריקות נהדרת והשתלבות במארג הקבוצתי, אבל כשההתקפה תקועה הוא היה שם כדי ליצור משהו.
מצד שני אני מסכים עם הביקורת עליו שתמיד הוא היה מעט פאסיבי מדי ולא מספיק מעיף את כולם הצידה ודורש את הכדור לעצמו.
המהלך שהכי זכור לי ממנו:
http://www.youtube.com/watch?v=D-AETVWsx3k&feature=player_detailpage#t=466s

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 12:35 pm 
Hall of Famer

קשה לשים את האצבע למי מהטריו היה חלק גדול יותר, אבל אין לי ספק שפארקר בהשוואה לכל שחקן אחר בעמדה שלו באירופה, היה יתרון עצום. פארקר היה בדיוק ההבדל בין לשחק עם שחקן אחד שיכול לנהל משחק, לבין שניים שיכולים לנהל משחק (ואפילו שלושה אם בורשטיין קם על הצד הנכון של המיטה בבוקר). מבחינה התקפית, הוא היה שחקן במכבי לעשות סל ברגעים שההתקפה תקועה, יכול לנהל משחק בפיקנרול עם וויצ'יץ' ובאסטון, יכול גם להיות ספוט-אפ שוטר כמו שעשה הרבה באן בי איי אח"כ.
לדעתי מה שפחות העריכו לגביו זה הריבאונד. AP היה ריבאונדר מצוין לעמדה שלו, וזה היה חלק מהמנגנון של מכבי לרוץ למתפרצות.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 1:39 pm 
Sophomore

אני חושב שהמהלך שהכי זכור לכולנו היה במשחק הזה:

http://www.youtube.com/watch?v=-zMCSu2DEgo

1.54 מהפתיחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 2:19 pm 
Senior

פארקר לא תיפקד במכבי כמעט כספוט אפ שוטר. לפחות לא בקדנציה השנייה. רוב הג'אמפרים שלו היו אחרי כידרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 4:12 pm 
Hall of Famer

זה אולי לא המהלך הכי מלהיב שלו אי פעם, אבל זה עדיין כנראה ההמהלך שאני הכי אוהב:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jkQI#t=27s

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 29, 2012 4:28 pm 
Freshman