סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 25, 2012 11:43 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני אולי טועה. אבל מה לעשות והיו קבוצות כאלה. כל מיני צפתיות וקריית אתאיות שעשו בושות (לא בכל העונות שלהן) כי איפשרו להן. קח קבוצה מאוד נחמדה כמו עפולה, נשארה בליגה בצדק, עונה אחר כך לא יכלה להעמיד קבוצה מבחינה תקציבית וקיפלה את הרגליים. היית מעדיף שהיא תיקח את מיליון השקל מהמינהלת ותגחיך את הליגה בעונה שאחרי? אתה באמת חושב שאי הנעימות היא מה שגרמה לה לנטוש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 12:21 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
הכל עניין של הסתכלות. אני לא חושב שהיא הייתה מגחיכה את הליגה. אני חושב שהכל נובע מהטימטום של קופל ומה שהוא חינך אנשים פה להאמין כאילו ליגה חייבת להיות שווה מלמטה על למעלה (כמעט). קופל גאה בזה שיש פה ליגה שכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. אני חושב שליגה טובה זאת לא בהכרך ליגה שווה, אלא גם ליגה שיש לה צמרת ברורה, תחתית ואמצע היא ליגה טובה. ליגה שיש בה 3-4 קבוצות פחות טובות אבל נלחמות בינהם על להישאר בליגה היא לא ליגה פחות טובה.

ואני חושב שאתה תמצא לא פחות דוגמאות של קבוצות שהגכיחו את הליגה בתקציב המינימום (קריית אתא לפני מספר שנים, חיפה השנה, חולון של שנתיים אחרי דורסמן עד שהוא חזר לשם) ועוד... לא פחות מאשר קבוצות בעידן של לפני.

אני חושב שהיתרונות לכאורה של תקציב מינימום כזה כמעט ולא קיימות, לעומת הדברים הרעים שהוא מביא.

אני חושב שאם נשנה את החשיבה, לזה שהליגה זה לא הכל כסף ואין בעיה להשתתף בליגה ולא להיות שווה לכולם אבל לקדם צעירים, לתת צ'אנס לשחקנים שלא יקבלו צ'אנס וכו', ושזה לא פחות חשוב מלהוציא עוד כמה מיליונים על כמה זרים בשביל לעמוד בתקציב המינימום.... ליגה שתעשה את הדבר הזה לא בטוח שלא תהיה טובה יותר מהליגה הנוכחית.

בצרפת ירדה השנה קבוצה ליגה עם 3 נצחונות (מ30 משחקים), ביוון קבוצה עם ניצחון אחד (מ24 משחקים), בטורקיה קבוצה עם 4 נצחונות (30 משחקים). אז מה הליגה גרועה? לא ראויה. בכל ליגה כמעט יש תחתית והקבוצה ששם הרבה פחות טובות מהקבוצות האחרות. רק בליגה שלנו מנסים לשמור על האשליה שתמיד תוכל להגיע למשהו וכולם צריכים להיות אותו הדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 9:20 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
כל העניינים העקרוניים האלו נחמדים, אבל בסוף יש לליגה החלטה בין שתי אופציות - ליגה של 8 או 10 קבוצות עם התקציב מינימום הנוכחי, או ליגה של 12 קבוצות (ומעלה) עם תקציב מינימום מופחת. כרגע פשוט א-י-ן 12 קבוצות עם התקציב הזה כל שנה ואנחנו נכנסים לדברים מגוחכים כמו ליגה אי זוגית וכו'. לשתי האופציות יש פלוסים ומינוסים, העניין הוא שהמנהלת רוצה גם וגם. לא עובד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 9:25 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
למטריצה הזו צריך גם להוסיף ליגה עם עולות/יורדות מול ליגה סגורה, שגם שם המינהלת מושכת לשני הכיוונים (בין השאר כי דה-פאקטו זו מזמן לא ליגה עם עליות/ירידות לפי מיקום אבל כשפעם אחת החליטו את זה פורמלית אז היא חטפה על הראש). בכל אופן, בעיני ליגה של 12 קבוצות זה הרבה מדי ממילא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:46 am 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:
ואני חושב שאתה תמצא לא פחות דוגמאות של קבוצות שהגכיחו את הליגה בתקציב המינימום (קריית אתא לפני מספר שנים, חיפה השנה, חולון של שנתיים אחרי דורסמן עד שהוא חזר לשם) ועוד... לא פחות מאשר קבוצות בעידן של לפני.

כאן אני חושב שאתה עושה עוול.
חיפה של השנה היתה קבוצה שלומיאלית ששמטה בעקביות משחקים לקראת הסוף, במשחקים שלה אפילו מול המובילות ממש לא הרגשת שתי רמות (היא אפילו סחטה משחק צמוד ממכבי לקראת סוף העונה).
גם חולון של אחרי דורסמן היתה קבוצה שנלחמה ונתנה תוצאות סבירות.
למעשה אני לא בכמה שנים האחרונות אף קבוצה שההפרש השלילי הממוצע שלה היה גדול מ15-20 (אולי היו קבוצות בתקופה רעה).
וזה אכן יאמר לזכות שכר המינימום, הוא אכן הצליח לייצר איזון מסוים ולמנוע בושות, השאלה היא האם אפשר לעשות זאת בדרך אחרת (משחקי פרה-סיזון?ירידות באמצע העונה אולי) והאם זה שווה את המחיר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 26, 2012 10:46 am 
Hall of Famer

קוף ירוק כתב:

כאן אני חושב שאתה עושה עוול.
חיפה של השנה היתה קבוצה שלומיאלית ששמטה בעקביות משחקים לקראת הסוף, במשחקים שלה אפילו מול המובילות ממש לא הרגשת שתי רמות (היא אפילו סחטה משחק צמוד ממכבי לקראת סוף העונה).
גם חולון של אחרי דורסמן היתה קבוצה שנלחמה ונתנה תוצאות סבירות.
למעשה בכמה שנים האחרונות אני לא זוכר אף קבוצה שההפרש השלילי הממוצע שלה היה גדול מ15-20 (אולי היו קבוצות בתקופה רעות שחטפו בראש, או התדרדרו לקראת סוף העונה, אבל לא קריקטורה מתחילת העונה ועד סופה).
וזה אכן יאמר לזכות שכר המינימום, הוא אכן הצליח לייצר איזון מסוים ולמנוע בושות, השאלה היא האם אפשר לעשות זאת בדרך אחרת (משחקי פרה-סיזון?ירידות באמצע העונה אולי) והאם זה שווה את המחיר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 01, 2012 12:21 pm 
Junior

אבימאל כתב:
ירידות באמצע העונה

Say WHAT?!?!?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3 ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה