סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 05, 2024 10:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 82  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 10:51 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
קודי (יובל) כתב:
פרקינס הוא שחקן נהדר, אבל הקו האחורי שנבנה משווע לסקורר שיכול גם לשים סל באחד על אחד כשהכל תקוע. מה לעשות שפרקינס הוא לא כזה. הוא חזר בסך הכל בסדר לקאנטו ונראה לא רע מבחינה פיזית, אבל אחוזי הקליעה שלו שם מזעזעים.
מעבר לכך, שמירת הלחץ ההיא עבדה נגד קבוצות חלשות וגם נגד חלק מהבינוניות אבל לא היתה אפקטיבית נגד אף קבוצת יורוליג רצינית, כך שאני באמת שלא מבין מה הטעם לבנות עליה קבוצה עם שאיפות ביורוליג.

מי היה השחקן הזה ששם כדור בסל כשהיה תקוע, בשנה של פרקינס, פארגו ואידסון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 10:53 am 
Junior

פארגו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 10:54 am 
Senior

לא מבין את ההתלהבות מפרקינס. לפני שנה מכבי נראתה טוב יותר בלעדיו מאשר איתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 10:58 am 
Sophomore

shachaf78 כתב:

ועל הדרך גם הפסידה את גמר היורוליג.

פרקינס שחקן מצוין, אבל לקבוצה ולתפקיד מאוד ספציפיים. בקבוצה שמכבי בונה לעונה הקרובה הוא כנראה יותר יזיק מאשר יועיל, בעיקר בגלל שהבאה שלו תהיה על חשבון הבאה של סקורר ברמה גבוהה לעמדה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 11:03 am 
Sophomore

www.dovi כתב:
קודי (יובל) כתב:
פרקינס הוא שחקן נהדר, אבל הקו האחורי שנבנה משווע לסקורר שיכול גם לשים סל באחד על אחד כשהכל תקוע. מה לעשות שפרקינס הוא לא כזה. הוא חזר בסך הכל בסדר לקאנטו ונראה לא רע מבחינה פיזית, אבל אחוזי הקליעה שלו שם מזעזעים.
מעבר לכך, שמירת הלחץ ההיא עבדה נגד קבוצות חלשות וגם נגד חלק מהבינוניות אבל לא היתה אפקטיבית נגד אף קבוצת יורוליג רצינית, כך שאני באמת שלא מבין מה הטעם לבנות עליה קבוצה עם שאיפות ביורוליג.

מי היה השחקן הזה ששם כדור בסל כשהיה תקוע, בשנה של פרקינס, פארגו ואידסון?

פארגו, שחקן אחד על אחד נפלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 11:27 am 
Junior

1. בראייה לאחור של עונת 2010/11, פארגו היה שחקן אחד-על-אחד נפלא וה-סקורר של מכבי מהקו האחורי. אלא שהוא גם היה רוקי ביורוליג, שלקח לו חודשיים-שלושה להיכנס לעניינים ובשלב הראשון של העונה קלע באחוזים נמוכים למדי ושמר בעיקר על חוסר יציבות. ייאמר לזכותו שמרגע הפציעה של פרקינס (אם כי הראה עוד ניצוצות לפני כן, כולל הזריקה כמובן ששינתה את העונה האישית שלו והקבוצתית של מכבי) הוא העלה את המשחק שלו ב2-3 רמות והפך לגארד ההתקפי הטוב באירופה בחודש וחצי האחרונים של העונה.

השורה התחתונה היא שעל פארגו לא בנו כסקורר מוביל בקיץ ולפרקים לא קצרים באותה עונה הוא אכן לא נראה שחקן כזה. קשה לדעת אם היקמן או לנדסברג יצליחו לבצע קפיצה דומה, אבל זה לא תסריט מופרך לחלוטין.

2. הדיבורים על "מחליף ללנגפורד", במובן העמוק והלא פשטני (של שחקן שיגיע, בעצם על אותה העמדה כמוהו ללא שום קשר למקור) הם מגוחכים למדי. לנגפורד, אולי צריך להזכיר, הוא (אקס) מלך הסלים ביורוליג ואחד הסקוררים הכי טובים בליגה הזאת בשנים האחרונות. בוודאי בטופ5 מבין הגארדים. להניח שמכבי צריכה או יכולה להביא שחקן כזה מדי קיץ, לא מאוד ריאלי. זה מצרך נדיר ולא זול. מכבי יכולה לבנות קבוצה טובה ותחרותית גם עם שחקנים שונים, ובל נשכח שלצד מעלותיו הרבות ללנגפורד היו גם לא מעט חסרונות (שהפכו אותו לסימן שאלה בקבוצה כמו מכבי, לפני שהצטרף כמובן), שאולי ניתן להעלים עם בחירה נכונה של שחקן מסוג אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 11:32 am 
Sophomore

ג'אפר כתב:
shachaf78 כתב:

פרקינס שחקן מצוין, אבל לקבוצה ולתפקיד מאוד ספציפיים. בקבוצה שמכבי בונה לעונה הקרובה הוא כנראה יותר יזיק מאשר יועיל, בעיקר בגלל שהבאה שלו תהיה על חשבון הבאה של סקורר ברמה גבוהה לעמדה הזו.

לי דוקא ההחתמה של פרקינס נראית טבעית ברגע שאוחיון עוזב. פרקינס יהיה הרכז הפותח, מנהל המשחק, השומר הטוב בקו האחורי ויעזור הרבה בריב'. לגבי הגנת הלחץ - היא אכן הוכיחה את עצמה רק נגד קבוצות קטנות, אבל עושה רושם שככה יראה השלב הראשון של היורוליג השנה. השלישיה של פרקינס - היקמן - סמית' מתאימה מאוד ללחץ הזה, כשגם המחליפים בעמדות 1-3 יכולים לתרום לו. השאלה היחידה היא האם פרקינס יכול להחזיק מעמד פיזית עם הלחץ הזה - במשחקים שראיתי אותו השנה הוא נראה בדיוק אותו השחקן שלפני הפציעה - אגרסיבי, שומר נהדר, חודר לא רע לסל אבל נגר לא קטן מבחוץ.
אבל עוד חזון למועד, פרקינס לא חתום בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 11:45 am 
Junior

3. אולי החשוב מכל - אני חושב שאפשר למסגר את הביקורת על מכבי עד כה בקיץ הזה (וגם בקיצים קודמים, אולי כדאי להזכיר למען הפרופורציות) לעניין שהוא הרבה יותר רוחבי ומערכתי, ולא החתמה נקודתית כזו או אחרת.

מכבי, באופן שאני בספק אם ניתן לערער עליו כרגע, החליטה ללכת על קונספט של 10-11 שחקנים בכירים כאשר לפחות שמונה-תשעה מהם שחקני יורוליג לגיטימיים. זה משליך על חלוקת הפיירול המאוזנת, יחסית, בקבוצה. במכבי מעדיפים לשלם לא מעט כסף לשחקנים מחליפים (שרמאדיני, אליהו/קיינר מדלי, פניני), בוודאי בהשוואה למקומות אחרים. אפשר להתווכח אם זה נובע, בחלקו מהחוק הרוסי והאילוצים של מכבי לבנות סגל ישראלי יציב גם למשחקי הליגה, אבל זה דיון פחות מעניין - ממילא מכבי משלמת סכומים כאלה גם לשחקנים הזרים שיושבים על הספסל.

הנקודה היא חשובה בעיקר מכיוון שכידוע, זהו משחק סכום אפס. כסף גדול (יחסית) שהולך לספסל, משמעו פחות כסף כדי להתחרות על השחקנים המרכזיים. אי אפשר לשמור על לנגפורד או על הנדריקס במיליון דולר פלוס לעונה אם אתה משלם למחליפים שלהם סכומים קרובים.

וזה (צריך להיות) מקור הביקורת העיקרי. אני רחוק מלהיות נחרץ בעניין הזה, ולראייה המודל ההפוך שלאו דווקא זוכה להצלחה גדולה (קחו, למשל את הקבוצות של סקאריולו - רוטציה של 6-7 שחקנים בכירים שמרוויחים הרבה מאוד כסף, ומאחוריהם פילרים שלא ממש קשורים לרמה הזאת). בסופו של דבר ביורוליג יש מתאם לא רע בין הקבוצות העשירות ביותר, ששופכות המון כסף גם על הכוכבים וגם על הספסל, לבין ההישגים. השאלה היא מה אתה עושה עם מגבלת תקציב, וכאן אני ממש לא בטוח שהדרך בה מכבי בוחרת איננה הרע במיעוטו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 12:00 pm 
Sophomore

zurkin כתב:
ג'אפר כתב:
shachaf78 כתב:

לי דוקא ההחתמה של פרקינס נראית טבעית ברגע שאוחיון עוזב. פרקינס יהיה הרכז הפותח, מנהל המשחק, השומר הטוב בקו האחורי ויעזור הרבה בריב'. לגבי הגנת הלחץ - היא אכן הוכיחה את עצמה רק נגד קבוצות קטנות, אבל עושה רושם שככה יראה השלב הראשון של היורוליג השנה. השלישיה של פרקינס - היקמן - סמית' מתאימה מאוד ללחץ הזה, כשגם המחליפים בעמדות 1-3 יכולים לתרום לו. השאלה היחידה היא האם פרקינס יכול להחזיק מעמד פיזית עם הלחץ הזה - במשחקים שראיתי אותו השנה הוא נראה בדיוק אותו השחקן שלפני הפציעה - אגרסיבי, שומר נהדר, חודר לא רע לסל אבל נגר לא קטן מבחוץ.
אבל עוד חזון למועד, פרקינס לא חתום בכלל.

מהבחינה הזו אתה צודק, אבל מי לעזאזל יעשה נקודות מהקו האחורי? רוט?!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 12:43 pm 
Sophomore

היקמן ולנדסברג הם ספקי נק' ברמה טובה. לא מדהימה, לא הוכיחו שומדבר עדיין, אבל מה אני אגיד - זה מה יש. תוספת של הלפרין זה גם לא רע. רוט, עם כל הזלזול בו (וגם אני מאוד לא אוהב את ההחתמה שלו) הוא שחקן התקפה טוב, שמתאים למשחק מהיר שבלאט מאוד אוהב. אם זה יצליח? נחיה ונראה, אני לא בטוח בכלל.

דייבי - אני חושב שניתחת נכון את הקונספט של בניית הסגל במכבי אבל צריך להגיד שקבוצות כמו מילאנו לדוגמא עדיין משלמות הרבה יותר כסף ממכבי. התקציב שלהם הרבה יותר גדול. המחליפים של מכבי הם זולים באופן יחסי (אולי למעט קנר מדלי/אליהו), והמורכבות של בניית סגל עם התחשבות בליגה הישראלית מחייבת בנייה יותר רחבה ופחות הסתמכות על כמה תותחים.

והנה אני מציע מלפפון חדש לעמדת הסנטר - דארקו מיליצ'יץ'. כבר נכתב איפשהו שהוא אולי יצא לאירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 12:51 pm 
Junior

לא משנה את העובדה שמכבי בחרה מדיניות מסוימת לחלוקת העוגה. גם אם מילאנו משלמת *הרבה* יותר (לא יודע אם זה המצב), בנקודת החלטה לגבי שחקן ספציפי מכבי יכולה בהחלט לזכות בו. אלה לא הפערים מול צסק"א או ברצלונה. אם במכבי היו מחליטים ששווה להם להוציא מיליון וחצי יורו על השחקנים הבכירים (ובהתאם, לקצץ בעלויות של המחליפים) לא הנדריקס, לא לנגפורד ואולי אפילו לא אידסון, למשל היו עוזבים.

ושוב, כדאי לציין שזה לא דיון נקודתי על לנגפורד או הנדריקס. אני אישית לא חושב שהם שווים את הסכום הזה ויש תחליפים טובים אחרים. זה העניין הרחב יותר, שמכבי פשוט לא מוכנה לשלם את המספרים האלה, עבור אף שחקן (נקצין, למשל את הדיון - כמה "שווה" למכבי שחקן כמו ג'ורדן פרמאר?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 1:13 pm 
Hall of Famer

ג'אפר כתב:
קודי (יובל) כתב:
ג'אפר כתב:
או שבמכבי בונים על יכולות הסקרור המוכחות של סמית', לנדסברג והלפרין...

הלפרין עוד לא במכבי. אתה מתכוון ליכולות הסקורר המוכחות של סמית', לנדסברג ורוט, נכון?...

צודק. טעות שלי.

או שבמכבי בונים על יכולות הסקורינג של היקמן, לנדסברג וסמית', לפחות מהססטיסטיקה נראה שהיחס להיקמן צריך להיות כאל סקורר ולא כאל רכז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 1:44 pm 
Senior

ממתי פרקינס מנהל משחק טוב? פרקינס תוקע אצלו את הכדור ואת ההתקפות, אין לו יכולת מסירה טובה והוא גם לא פיק אנד רולר טוב. ״ניהול המשחק״ שלו היה טוב במכבי של אנדרסון ששיחקה בידודים כל הזמן, לא בקבוצה שרוצה שהרכז שלה באמת יזין שחקנים אחרים, מה שפרקינס לא כל כך יודע לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 1:48 pm 
Junior

אני מסכים עם שחף בגדול. פרקינס מביא חבילה מאוד יפה לשולחן, אבל דווקא ניהול משחק זה לא בדיוק הצד החזק שלו. מצחיק שגם יכולת הסקורינג שלו לא משהו ובכל זאת זה שחקן שאתה רוצה שיהיה אצלך בקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 1:54 pm 
Sophomore

shachaf78 כתב:
ממתי פרקינס מנהל משחק טוב? פרקינס תוקע אצלו את הכדור ואת ההתקפות, אין לו יכולת מסירה טובה והוא גם לא פיק אנד רולר טוב. ״ניהול המשחק״ שלו היה טוב במכבי של אנדרסון ששיחקה בידודים כל הזמן, לא בקבוצה שרוצה שהרכז שלה באמת יזין שחקנים אחרים, מה שפרקינס לא כל כך יודע לעשות.

אוקיי, מקבל את הטענה בגדול. אבל... גם במכבי של פרקינס-פארגו הכדור היה אצל פארגו ביד רוב הזמן ופרקינס שיחק ביחד איתו וזה עבד יופי. היקמן יכול להוביל כדור, גם הלפרין, לנדסברג ורוט יכולים, ואפילו סמית' ופניני יכולים אם יכריחו אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 1:55 pm 
Junior

פניני להוביל כדור? זה יהיה גדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:31 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נתון מעניין לגבי היקמן ופרקינס - השניים שיחקו אחד נגד השני 6 פעמים בעונה החולפת, פעם אחת בליגה וסדרת רבע גמר הפלייאוף בה פזארו חזרו מפיגור 2-0 (לאחר תבוסה כואבת 74-47 במשחק השני) וניצחו 3 פעמים רצוף כולל במשחק החמישי בחוץ.
אני לא יודע אם הם שמרו רוב הזמן אחד על השני (אבל זה הגיוני) אבל רק לסבר את האוזן להלן הממוצעים של שניהם מששת המשחקים (4-2 לפזארו):
פרקינס: 9.5 נק' (38% מ-2, 21% מ-3, 71% מהקו), 4.8 ריב', 1.5 אס', 2.7 חט', 0.2 חס', 2.5 איב', מדד 8.2.
היקמן: 19 נק' (65 מ-2, 46 מ-3 (2.8 למשחק), 88 מהקו), 4 ריב', 2.8 אס', 1.3 חט', 0.5 חס', 3.8 איב', מדד 21.2.
אני לא בטוח אם זה מעודד לגבי היכולת ההתקפית של היקמן או גורע מהיכולת ההגנתית של פרקינס אבל אי אפשר להתעלם מכך שהנתונים של היקמן מרשימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:34 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
עם נתונים כאלה, נשמע סביר שבמכבי עקבו אחרי הסידרה כדי לראות מה המצב של פרקינס, והתלהבו מהיקמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:37 pm 
Sophomore

ההגנה של פרקינס פחות אפקטיבית באחד על אחד כמו שמרבים לחשוב. את הימים היפים שלו בהגנה הוא עשה כשהיה מי שהצטרף אליו לטראפים - פארגו - וכשאיידסון עם הידיים הארוכות הצליח לקלוט כדורים אבודים והטיס למתפרצות. אני לא יודע כמה שחקן הגנתי היקמן, אבל אני חושב ששחקן מסוגו כן אפשר לחנך להשקיע בהגנה בצורה בה פארגו השקיע, מה שאי אפשר למשל לדרוש משחקן כמו פרמאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:40 pm 
Junior

מסכים עם הנקודה שלך (פרקינס מאוד אפקטיבי בהגנת לחץ) אבל לא צריך גם לעוות את העובדות. פרקינס שומר אחד-על-אחד מדהים, אחד הטובים שראיתי ואני עוקב לא מעט זמן אחרי הכדורסל האירופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 7:51 pm 
Sophomore

לא דייקתי כל כך. פרקינס באמת שומר מצוין, אבל הגדולה שלו הייתה עדיין כשהוא לא היה שם לבדו, אני חושב שבעונה הראשונה שלו במכבי פחות שמו לב להגנה שלו כמו ששמו לב לאנרגיות שהוא מביא מהספסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 8:06 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

וויוקאס סיכם?
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?F ... 75&lang=HE
לאחר צפייה בקליפ הזה אני קצת יותר נרגש לקראת ההחתמה
http://www.youtube.com/watch?v=ZOvlDgZx0M4
משחק לואו פוסט מצויין, גוף גדול ויודע להשתמש בו, עבודת רגליים טובה, חוסם לא רע בכלל. קולע הרבה במעט דקות (כמעט 9 נק' ב-14 דקות בליגה, 7 נק' ב-12 דק' ביורוליג) השאלות הגדולות הן:
איך יעשה את המעבר משחקן שמשחק מעט דקות בפאו לשחקן יותר מרכזי במכבי (סופו של העונה הראשונה או השניה?) ואיך יתפקד בקבוצה בלי מוסרים מוכשרים כמו שהיו לו בפאו. גם מספרי הריבאונד שלו לא מרשימים במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 8:12 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
וויוקאס סיכם?
משחק לואו פוסט מצויין, גוף גדול ויודע להשתמש בו, עבודת רגליים טובה, חוסם לא רע בכלל. קולע הרבה במעט דקות (כמעט 9 נק' ב-14 דקות בליגה, 7 נק' ב-12 דק' ביורוליג) השאלות הגדולות הן:
איך יעשה את המעבר משחקן שמשחק מעט דקות בפאו לשחקן יותר מרכזי במכבי (סופו של העונה הראשונה או השניה?) ואיך יתפקד בקבוצה בלי מוסרים מוכשרים כמו שהיו לו בפאו. גם מספרי הריבאונד שלו לא מרשימים במיוחד.

זו כתבה מה- 20/06...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 9:06 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ג'אפר כתב:
sir charles כתב:
וויוקאס סיכם?

זו כתבה מה- 20/06...

אופסי, לא שמתי לב... זה הופיע בעדכונים החמים בצד באתר משום מה.
האמת שהתפלאתי בהתחלה כי נראה לי שעם גל העזיבות בפאו וויוקאס ישמח להישאר ולקבל את המושכות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 15, 2012 10:15 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
ג'אפר כתב:
לא דייקתי כל כך. פרקינס באמת שומר מצוין, אבל הגדולה שלו הייתה עדיין כשהוא לא היה שם לבדו, אני חושב שבעונה הראשונה שלו במכבי פחות שמו לב להגנה שלו כמו ששמו לב לאנרגיות שהוא מביא מהספסל.

אפשר להגיד הרבה דברים על רוט, אבל שומר גרוע - הוא לא. בעונה שעברה היו לו 2 חטיפות למשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 2049 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 82  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: