סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 6:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יולי 18, 2012 5:41 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
שלום חברים,

אני שומע הרבה על נושא של בעיות מיסוי של שחקנים שכן באים לשחק בארץ או לא באים לשחק בארץ.
כמו לדוגמא: יותם הלפרין.

מה בדיוק הבעיה במיסוי?

יניב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 18, 2012 9:47 pm 
Hall of Famer

אל תתפוס אותי במילה ואולי זה לא לגמרי מדויק, אבל באופן כללי:
אתה צריך לחיות מספר שנים רצופות בחו"ל בשביל שרשויות המס יכירו לך בזה שמרכז החיים שלך היה שם, ולכן לא ידרשו ממך לשלם מס הכנסה בגין המשכורת שהרווחת בחו"ל.
אם השחקן שיחק פחות שנים ממה שרשויות המס הגדירו, אז הוא צריך לשלם מס כפול, הן לרשויות המס של המדינה בה הוא שיחק, והן למדינת ישראל.
מה שמעניין אותי בעניין הזה - אמנות כפל מס לא אמורות לטפל בבעיות האלה?

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:23 am 
Freshman

לא מדובר כאן על בעיות מיסוי של כדורסלנים, מדובר כאן בעצם על כל מי שגר ועובד מחוץ לישראל.

בעקרון כל מי שמוגדר כתושב ישראל מחוייב בתשלום מס הכנסה. אתה יכול להיות תושב גם אם אתה פיזית לא חי בארץ. ישנם מבחנים קשיחים כמו למשל שמי שנמצא בישראל מעל 30 יום רצוף, או מעל 180 יום בשנה קלנדרית נחשב תושב ישראל, אבל רוב השאלות הם שאלות פתוחות ששואלות לאן לאדם יש זיקה גדולה יותר, לארצו החדשה, או לישראל. למשל תשלום ביטוח לאומי מעיד שאדם הוא תושב ישראל, החזקת נכסים בישראל, ועוד ועוד.

במידה והוכח שאתה תושב ישראל, אתה מחוייב במס מלא בישראל, כאשר יש כמה ניקויים. לכל מדינה יש סכום כספי שהוא פטור (מוגדר כהוצאות מחיה), וכן אם יש אמנות מס, אז גם מס ששילמת בארץ המקור, מקוזז. מכיוון שמס הכנסה בישראל כל כך גבוה, רוב הסיכויים שמשהו נשאר לשלם.

אחד המבחנים הוא משך השהיה שלך מחוץ לישראל. יותם הלפרין רוצה לחזור, אבל מס הכנסה מסרב לתת לו אישור רשמי שהוא לא יחוייב במס על השנים ששיחק בחו"ל (כמו לכל אדם אחר).

בעיני זה בכלל בזיון, כי ברור שהלפרין לא עבר לחיות במקום אחר, ומרכז החיים שלו עדיין בישראל (כמו כל ספורטאי אחר שהולך ל"עבוד" במדינה אחרת). הוא מייצג את נבחרת ישראל, הוא מבלה כאן את החופשות שלו, הוא מתכנן לחזור מדי שנה, והוא לא השתקע במדינה מסויימת באירופה. ברור שהוא יחזור לכאן בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:58 am 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

כן? מרכז החיים שלך היה בישראל כשעבדת בהונג קונג? שילמת מס לישראל?

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 5:23 am 
Sophomore

ביבי שילם מס על הרצאות שהוא נתן בחו"ל לפני הקאמבק שלו לראשות הממשלה, אם זה מה שאתה שואל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 7:18 am 
Junior

וזה ששחקנים זרים משלמים 25% מס הכנסה בניגוד למס מלא של שחקנים ישראלים לא מפריע לך?

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 9:09 am 
Freshman

זה מגוכח שההחלטה על לשחק בקבוצה כזו או אחרת מבוסס על שיקולי מס ולא שיקולים מקצועיים.
ובטח שיש שוני במס של שחקנים הזרים והישראלים (שהישראלים משלמים יותר)
מה שהופך את הקבוצות להעדיף זרים, משקולי מס כיוון שזה הופך את מחיר הישראלים ליקר יותר ובענף שגם ככה נלחם עד מספר השחקנים הישראלים ודקות השחקנים הישראלים (חוק רוסי, מספר זרים).

שגיא רפאל כתב:
יותם הלפרין רוצה לחזור, אבל מס הכנסה מסרב לתת לו אישור רשמי שהוא לא יחוייב במס על השנים ששיחק בחו"ל (כמו לכל אדם אחר).

האם הוא רק לא יכול לשחק בארץ, או שהוא לא יכול בכלל להגיע לארץ לחופש או משחקי נבחרת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 11:17 am 
Sophomore

סומו- אני לא יודע אם זה מכוון אליי, אבל אני כן יכול לומר שבלב כבד אני בעד להישאר עם ההחלטה על מיסוי מופחת על זרים עד לתקרה מסויימת (כמו כיום) אבל גם עד למכסה מסויימת של שחקנים זרים (שלא כמו כיום).

אנחנו בליגה עם פערי רמות עצומים, ופה אני לא מחדש לך. השוק המקומי הוא מוגבל, והצ'אנס היחיד של קבוצה ממוצעת להביט להיא שמלמעלה בלבן של העיניים זה עם פגיעה בול בזרים. אבל בליגה ישראלית אנחנו צופים, וצריך לשים לזה גבול, ולכן הפטור על האמריקאים לדעתי צריך להישאר במתכונת הנוכחית עם מכסה נוספת של שחקנים זרים (נניח, שהטבת המס תחול עד השחקן השישי). כמו כן- משאלת לב שלי- הגבלת המתאזרחים בקבוצות באותה מתכונת שיש בנבחרות (לא קשור ישירות לעניין המיסוי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:12 pm 
Junior

כך לעולם לא תגדל שחקנים, כי זול יותר להביא מבחוץ

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:21 pm 
Hall of Famer

maccabi כתב:
זה מגוכח שההחלטה על לשחק בקבוצה כזו או אחרת מבוסס על שיקולי מס ולא שיקולים מקצועיים.
מה שהופך את הקבוצות להעדיף זרים, משקולי מס כיוון שזה הופך את מחיר הישראלים ליקר יותר ובענף שגם ככה נלחם עד מספר השחקנים הישראלים ודקות השחקנים הישראלים (חוק רוסי, מספר זרים).

שגיא רפאל כתב:
יותם הלפרין רוצה לחזור, אבל מס הכנסה מסרב לתת לו אישור רשמי שהוא לא יחוייב במס על השנים ששיחק בחו"ל (כמו לכל אדם אחר).

האם הוא רק לא יכול לשחק בארץ, או שהוא לא יכול בכלל להגיע לארץ לחופש או משחקי נבחרת?

לא בטוח שהבנתי את הרישא שלך. זה מגוחך, לדעתך, שחוקי מס שחלים על כל ישראלי חלים גם על כדורסלנים? (מדבר על מקרה הלפרין).

הלפרין יכול לחזור לארץ לחופש ולמשחקי נבחרת, ועדיין להחשב כתושב חוץ לעניין מס. אביא שוב את לשון פקודת מס ההכנסה:

"(2) חזקה היא שמרכז חייו של יחיד בשנת המס הוא בישראל -
(א) אם שהה בישראל בשנת המס 183 ימים או יותר;
(ב) אם שהה בישראל בשנת המס 30 ימים או יותר, וסך כל תקופת שהייתו בישראל בשנת המס ובשנתיים שקדמו לה הוא 425 ימים או יותר;
לענין פסקה זו, "יום" - לרבות חלק מיום;".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:35 pm 
Sophomore

סומו- צריך להיות איזון. או שניתן הזדמנות לצמצם פערים, נבוא לקראת הקטנות וניתן להן צ'אנס לעשות קצת יותר ממה שהכסף שלהן מאפשר, או שנשים ווינר בפתיחת העונה על זהות האלופה ונרוויח את היחס 1:1.05 הכי קל שהיה לנו.

סה"כ המתווה שלי משאיר מקום לשחקנים ישראלים. 4-5 זרים בסגל זה משאיר מקום בקבוצה רגילה לעוד 3-4 ישראלים בסגל שאמורים לראות דקות טובות. אם הם באמת טובים הם יקחו אותו, ואם לא הם יתחשלו שנתיים בלאומית ויקפצו כיתה כשהיא תהיה קטנה עליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:54 pm 
Freshman

Iggy כתב:

אני דאגתי להעביר את מרכז החיים שלי להונג קונג. אני לא הייתי מבוטח בביטוח לאומי, לא היו לי שום נכסים, וכוונתי הייתה להשתקע בהונג קונג. האם גם הלפרין התכוון להשתקע ביוון\רוסיה\גרמניה? עצם העובדה שהוא שוקל כל שנה לחזור למכבי תל אביב מוכיחה שאין לו כוונות השתקעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:57 pm 
Freshman

Red Sumo1 כתב:
וזה ששחקנים זרים משלמים 25% מס הכנסה בניגוד למס מלא של שחקנים ישראלים לא מפריע לך?

מפריע, אבל כאן מדובר בחוק, ולא בפרשנות של מס הכנסה כלפי אנשים שונים.

אני מסכים שצריך לשנות את החוק. מצד שני מס הכנסה צריך להתייחס בשיוויוניות לכל ישראלי, בין אם הוא דוגמנית מפורסמת (בר רפאלי), ספורטאי, או מתכנת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 12:59 pm 
Freshman

maccabi כתב:

שגיא רפאל כתב:

אני לא יודע מה הוא יכול או לא יכול, כי מס הכנסה בדרך כלל לא מתייחס לכאלה שאלות, וכל הנושא מאוד פתוח לפרשנות. השאלה היחידה שחשובה בסופו של דבר היא האם מס הכנסה יתלבש עליו בסופו של דבר (ואז ימצא דרך לפרש את החוק בצורה שמתאימה לו), או יוותר לו (ואז שום דבר לא משנה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 1:05 pm 
Hall of Famer

שגיא רפאל כתב:
Iggy כתב:

אני דאגתי להעביר את מרכז החיים שלי להונג קונג. אני לא הייתי מבוטח בביטוח לאומי, לא היו לי שום נכסים, וכוונתי הייתה להשתקע בהונג קונג. האם גם הלפרין התכוון להשתקע ביוון\רוסיה\גרמניה? עצם העובדה שהוא שוקל כל שנה לחזור למכבי תל אביב מוכיחה שאין לו כוונות השתקעות.

לא נכון ולא מדויק. אין שום התייחסות בפקודת מס הכנסה ל"כוונת השתקעות". ישנם מבחנים טכניים ברורים, שאפילו מתנהל ביניהם שובר שוויון במקרה הצורך. בהחלט יכול להיות שהלפרין ייחשב תושב חוץ לצורך מס, וכבר אמרתי שלדעתי בוודאות חבר'ה כמו יוסי בניון לא משלמים מסים בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 1:41 pm 
Junior

אם הבנתי את הדוגמא שלך מבניון, אז לא בטוח שהיא דוגמא טובה, כי יוסי אמר כמה פעמים שהוא כנראה יישאר בלונדון אחרי הפרישה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 1:43 pm 
Hall of Famer

אז לא הבנת את הדוגמא שלי, כי אני אומר בפירוש שזה לא מעניין מה הוא אמר. לקחתי את בניון כדוגמא למי שמשפחתו חיה איתו בחו"ל ומקיים את רוב המבחנים המהותיים להיותו תושב חוץ, על אף כמובן שהוא משחק בנבחרת ישראל ומן הסתם מגיע לכאן לחופשות. אם תרצה, אני מניח שאיל ברקוביץ'-שתמיד הצהיר על הציונות השופעת שלו-גם הוא לא שילם מיסים בישראל בתקופתו הבריטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 4:49 pm 
Freshman

nadav_hacohen כתב:
שגיא רפאל כתב:
Iggy כתב:

לא נכון ולא מדויק. אין שום התייחסות בפקודת מס הכנסה ל"כוונת השתקעות". ישנם מבחנים טכניים ברורים, שאפילו מתנהל ביניהם שובר שוויון במקרה הצורך. בהחלט יכול להיות שהלפרין ייחשב תושב חוץ לצורך מס, וכבר אמרתי שלדעתי בוודאות חבר'ה כמו יוסי בניון לא משלמים מסים בישראל.

נדב, מה הנסיון של בנושא? אני מדבר אך ורק כמי שחקר את הנושא לצרכים אישיים. אני רחוק מלהיות מומחה לנושא.
אין ספק שיותם הלפרין עובר את המבחנים הטכניים, אבל אלו רק מבחנים התחלתיים. כמו שכתבת, השאלה העיקרית היא שאלת מרכז החיים, שהיא שאלה שפתוחה לפרשנות בית המשפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 4:55 pm 
Sophomore

www.dovi כתב:
אם הבנתי את הדוגמא שלך מבניון, אז לא בטוח שהיא דוגמא טובה, כי יוסי אמר כמה פעמים שהוא כנראה יישאר בלונדון אחרי הפרישה

אתה בטוח לגבי זה? פשוט פעם ראשונה שאני שומע משו בסיגנון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 5:02 pm 
Junior

לא נראה לי הגיוני שיש שאלות שפתוחות לפרשנות בית המשפט מהסיבה שאין רצון ללכת לבית משפט על כל גביית מס.
גם לא נראה לי הגיוני שהצהרה של אדם בתקשורת הבריטית (או הישראלית) תקפה לצורכי מס.
רוצה לומר - תגידו לי מה אני צריך להגיד ולמי כדי לקבל 3 נקודות זיכוי מס ואני עכשיו מרים טלפון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 19, 2012 5:27 pm 
Sophomore

idansha כתב:
לא נראה לי הגיוני שיש שאלות שפתוחות לפרשנות בית המשפט מהסיבה שאין רצון ללכת לבית משפט על כל גביית מס.
גם לא נראה לי הגיוני שהצהרה של אדם בתקשורת הבריטית (או הישראלית) תקפה לצורכי מס.
רוצה לומר - תגידו לי מה אני צריך להגיד ולמי כדי לקבל 3 נקודות זיכוי מס ואני עכשיו מרים טלפון

אין לך מושג כמה אתה טועה. ולגבי הרצון, תאמין לי, אם תדרש לשלם סכומים משמעותיים, אתה תרצה גם תרצה ללכת לביהמ"ש. וחוצמזה לא מגיעים לביהמ"ש כל כך מהר, יש עוד כמה שלבים בדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 20, 2012 9:16 am 
Hall of Famer

שגיא רפאל כתב:
nadav_hacohen כתב:
שגיא רפאל כתב:

נדב, מה הנסיון של בנושא? אני מדבר אך ורק כמי שחקר את הנושא לצרכים אישיים. אני רחוק מלהיות מומחה לנושא.
אין ספק שיותם הלפרין עובר את המבחנים הטכניים, אבל אלו רק מבחנים התחלתיים. כמו שכתבת, השאלה העיקרית היא שאלת מרכז החיים, שהיא שאלה שפתוחה לפרשנות בית המשפט.

סטודנט לראיית חשבון עם כמה שנים של נסיון עבודה בתחום.

השאלה של מרכז החיים מוגדרת בסעיף 1 לפקודת מס הכנסה:

"(1)לשם קביעת מקום מרכז חייו של יחיד, יובאו בחשבון מכלול קשריו המשפחתיים, הכלכליים והחברתיים, ובהם בין השאר:
(א) מקום ביתו הקבוע;
(ב) מקום המגורים שלו ושל בני משפחתו;
(ג) מקום עיסוקו הרגיל או הקבוע או מקום העסקתו הקבוע;
(ד) מקום האינטרסים הכלכליים הפעילים והמהותיים שלו;
(ה) מקום פעילותו בארגונים, באיגודים או במוסדות שונים;

(2) חזקה היא שמרכז חייו של יחיד בשנת המס הוא בישראל -
(א) אם שהה בישראל בשנת המס 183 ימים או יותר;
(ב) אם שהה בישראל בשנת המס 30 ימים או יותר, וסך כל תקופת שהייתו בישראל בשנת המס ובשנתיים שקדמו לה הוא 425 ימים או יותר;
לענין פסקה זו, "יום" - לרבות חלק מיום;".

בודקים את המבחנים האלה אחד מול אחד ביחס לכל אדם, ומחליטים. יש גם "שובר שוויון" במקרה של שוויון בין הפרמטרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 20, 2012 1:20 pm 
Freshman

נדב, האם אתה מכיר גם פסיקה בנושא? פקודת מס הכנסה כללית מאוד ומלבד המבחנים הכמותיים ניתנת לפרשנות לכל כיוון (המלים בין השאר למשל...)

כשנסעתי קיבלתי סמינריון של חבר בנושא, בו כבר נקבע על ידי בית משפט שתשלום ביטוח לאומי, שיציאה לחל"ת של בן\בת הזוג ונושאים נוספים מעידים על זיקה לישראל.

ספציפת לגבי הלפרין - האם המשך משחקו בנבחרת ישראל לא מעיד על זיקה? (נקרא לזה השתתפות באיגוד).

האם העובדה שהוא רוצה לחזור לארץ, לא מעידה על זיקה (פנה פעמיים למס הכנסה לבירורים על חזרה)?

כמו כן, אינני יודע לגבי פרטים נוספים (האם משלם בט"ל, מצב הנכסים, בת הזוג). יש לי הרגשה שמס הכנסה יכול להתלבש עליו (ועל כל ספורטאי ישראלי בחו"ל), אבל הוא לא עושה את זה בגלל המעמד.

ובינינו, חוק או לא חוק, אם מס הכנסה רוצה, מס הכנסה לוקח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 20, 2012 1:46 pm 
Junior

chaiel49 כתב:
אתה בטוח לגבי זה? פשוט פעם ראשונה שאני שומע משו בסיגנון.

לא בטוח, ככה זוכר שהוא אמר בראיון שהיה איתו באנגליה עם דני ענבר (נראה לי שודר בערוץ 2)
אבל לא בהכרח שזה נאמר שם.

דודו אוואט לעומתו שמעתי אומר יותר מפעם אחת שהוא רוצה להשאר לגור במיורקה בספרד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה