סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 8:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יולי 23, 2012 10:03 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
48-44 לישראל שתיים וחצי דקות לסוף, אחרי שלשה גדולה של תמיר בלאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 23, 2012 10:11 pm 
Hall of Famer

יש תוצאת סיום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 23, 2012 10:11 pm 
Hall of Famer

יש תוצאת סיום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 23, 2012 10:20 pm 
Freshman

ניצחנו 53-52 ועברנו את הבית.
ערן טיסונה עם 12 נקודות ו-10 ריבאונדים, רועי הובר עם 10 נק', אביחי בן דוד עם 9 נק' ב-18 דקות.
הפעם סורקין שיחק רק 9 דקות ולא קלע, אבל הוא עם פלוס מינוס של +10.

נערך לאחרונה על ידי מנצור בתאריך ב' יולי 23, 2012 10:26 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 23, 2012 10:20 pm 
מנהל פורום

ניצחון בנקודה ועלייה לשלב הבא! 53-52 על הפינים לאחר קרב עונשין בסיום.
בשלבים ארוכים של המשחק היה פחות או יותר קצב של סל לדקה... ולא סל לכל קבוצה אבל פשוט בכללי עוברת דקה ורק קבוצה אחת קולעת סל בודד.

סטט' בולטת: 51% בעונשין וזרקנו 33 זריקות. רק בלאט והובר עם 6-6.
הפעם לשם שינוי ארבעה שחקנים שיחקו יותר מ-25 דק'. 54-40 בריב' לפינים ולא ניכר שהם גבוהים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 3:38 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
בנו של סבוניס משחק בימים האלה באליפות דרג א':

http://u16men.fibaeurope.com/en/cid_z8j ... 84314.html

חוץ מהדאנק הזה, תראו את הכניסה בוידאו כאן (01:18 מהתחלה):

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 4:15 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

הוא גם מוסר לא רע בכלל. כרגע הוא 2.05, מעניין אם ימשיך לגבוה ויגיע לגובה של אבא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 4:53 pm 
Sophomore

אני יודע שזה קצת אוף טופיק, ושדיברנו על זה באריכות לפני חודשים רבים באיזה תירץ אחר - אבל אם אנחנו נשפכים על המסורת פיתוח כישרונות הליטאית, ובהינתן ומדובר במדינה שיש בה חצי ממס' התושבים שלנו (וגם אם נניח שהגנים הסלאבים שלהם עדיפים על הגנים היהודים שלנו) - אי אפשר לאתר איזה מאמן נוער או שניים ולהציע להם עבודה אצלנו באקדמיה/נבחרת ?
למה לא לאמץ את הטכניקות פיתוח כשרונות שלהם, במידה והן כל כך יותר אפקטיביות.
ואני ידוע שמדברים על השחקן הישראלי הלא מקצועי והעצלן, אבל במקום כמו האקדמיה שעובדים איתם מגיל יחסית צעיר ובתנאי אכסנייה - אפשר גם לדאוג שהיחס והאופי יהיו בהתאם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 5:21 pm 
Hall of Famer

לא שיזיק להביא לפה כמה ליטאים, אבל "וגם אם נניח שהגנים הסלאבים שלהם עדיפים על הגנים היהודים שלנו" זה האנדרסטייטמנט של השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 6:10 pm 
Sophomore

קודם כל, אני לא יודע מאיפה סבא וסבתא שלך הגיעו, אבל שלי הגיעו פחות או יותר מאותו האזור :)
חוץ מזה, אני לא מדבר על זה שתוך 10 שנים אנחנו נתחיל לייצר שחקנים בגובה 2.10 עם אתלטיות מתאימה.
אבל גם איזה מאצ'אס או שאראס או כל אחד מהקטנים האלו שקולעים כמו מכונת ירייה אין לנו.
הליטאים שאני חיבבתי במהלך השנים (סאבוניס מעבר לגודל שלו, קרנישובס, שטומבארגס ואחרים) היו בעיקר טובים בהבנת משחק וקליעה טובה. שני דברים שפחות קשורים לגנים (ולא, אני לא מתחיל פה נושא חדש של תורת הגזע) ויותר קשורים לדעתי ללימוד נכון של יסודות המשחק...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 6:35 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בכלל ב-15 שנה האחרונות כמעט ואין יותר קלעים בארץ. היחידים בנבחרת למשל שיש להם סגנון זריקה נורמלי כמו בספר הם יבזורי, הלפרין, פניני וניסים. לגבי כל השאר, צריך להרחיק מהענף את המאמנים שלהם בגילאים הצעירים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 8:15 pm 
Hall of Famer

Mako Regever כתב:
הליטאים שאני חיבבתי במהלך השנים (סאבוניס מעבר לגודל שלו, קרנישובס, שטומבארגס ואחרים) היו בעיקר טובים בהבנת משחק וקליעה טובה. שני דברים שפחות קשורים לגנים (ולא, אני לא מתחיל פה נושא חדש של תורת הגזע) ויותר קשורים לדעתי ללימוד נכון של יסודות המשחק...

אני עפר לרגלי הבנת המשחק והקליעה של קרנישובאס ושטומברגראס, ועדיין היכולות שלהם היו הרבה יותר יעילות ומרשימות על ה2.03 ככה של כל אחד מהם. אבל מי אני שאתנגד, תביאו מאמנים ליטאים, למה לא.

sir charles כתב:
בכלל ב-15 שנה האחרונות כמעט ואין יותר קלעים בארץ. היחידים בנבחרת למשל שיש להם סגנון זריקה נורמלי כמו בספר הם יבזורי, הלפרין, פניני וניסים. לגבי כל השאר, צריך להרחיק מהענף את המאמנים שלהם בגילאים הצעירים.

מבחינת סגנון, גם זה של עמית שמחון נאה לעין. עדיין רחוק מאד מלהיות קלע אוטומטי, אבל הפוטנציאל קיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 9:37 pm 
Sophomore

אבל למה, נדב יקר, להיות ציני רק בשביל להיות ציני ?

הרי גם לנו יש שחקנים שהם 2.03

והרי שאראס ומאצ'אס אינם 2.03.

מכיוון שאין לך מעמד כרגע לא באקדמיה ולא בנבחרת, ההתנגדות שלך בהחלט לא רלוונטית.
מכיוון שגם לי אין מעמד - אז אני כנראה לא אביא אותם.

בעיקר שאלתי לדעתך. כלומר, גם לדעתך. לא רק לדעתך.

האם זה חלק מהבעיה ? האם זה יכול להיות חלק מהפתרון ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 9:48 pm 
מנהל פורום

השיטה שהיא הגורם העיקרי להצלחה שלהם היא... כמות, ובשביל לדעת את זה אנחנו לא צריכים את המאמנים שלהם.

הם אולי חצי מאיתנו מבחינת כמות האוכלוסייה אבל בערך 90% מהילדים שם שיחקו כדורסל בשלב זה או אחר. מיצוי הפוטנציאל שם שואף ל-100%.
נתחיל בזה שכאשר יש לך הרבה יותר ילדים שהולכים לכדורסל אז יש גם בסופו של דבר יותר ילדים שיגיעו ל-2.10, או בכלל למעל 2 מטר.
בנוסף למי ששאל איך זה שגם הגארדים שלהם בגובה 1.85-1.90 הרבה יותר טובים. אז גם פה ההסבר פשוט. אם גם אנחנו נצליח להגיע למצב שכמעט כל ילד שצפוי להיות סביב ה-1.90 יתחיל לשחק כדורסל לפני גיל 10, אז יהיו לנו כל שנתון עשרה יוגב אוחיונים / בר טימורים ובסוף, בגלל שבכל זאת יש תחרות ביניהם, אז אחד מהם יהיה שאראס/מצ'אוסקס.
כנ"ל פחות או יותר לגבי אלה שהם 2 מטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 10:07 pm 
Hall of Famer

ובנוסף, על כל 2 מטר שלנו, להם יש עשרה. לא לכל בן אדם עם 2 מטר יש כשרון כדורסל, ואם הסבירות לכך היא נניח 5%, זה די מסביר למה להם יש שטומברגאס ולנו יש פניני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 10:46 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אם כבר מדברים על אתלטיות אז ברור שהבעיה מתחילה מבית הספר שם תרבות הספורט היא עלובה.
לפחות בתיכון גדרה איפה שאני למדתי, מרבית שיעורי הספורט (שעתיים עלובות בשבוע) התחילו בריצת 2000 (או הליכה ודיבורים עם החברים כי לא היה מסלול ריצה אז עשינו סיבוב סביב הבלוק) ואחרי זה אחת מ-4 אופציות:
1) משחק קטרגל
2) משחק כדורסל, או יותר נכון "קחו כדור ותזרקו לסל העקום והלא תקני על מגרש הבלטות" (היה לנו סוג של אולם בתקופתי, נכנסנו אליו בשיעור ספורט אולי פעמיים, אני זוכר שהיו שם מזרונים, לא זוכר סלים)
3) משחק כדוריד (פעם-פעמיים בשנה out of the blue)
4) איזושהי פעילות אתלטית רנדומלית (ריצה, קפיצה לרוחק, לגובה, הדיפת כדור ברזל) - לא יותר מפעמיים בשנה לכל ענף.
כמובן ששיחקנו כדורסל בהפסקות ובזמן הפנוי אבל לא הנחילו לנו שום תרבות אתלטית כלשהי, שלא לדבר על ספורט תחרותי (ב-6 השנים שלי בתיכון מעולם לא היתה לנו נבחרת כדור-משהו או תחרות אתלטיקה).

הקטע שאני לא מבין הוא - אמנם הישראלים הם לא עם גבוה ביחס לאירופאים או האמריקאים - אבל רובנו עושים צבא, חלקנו קרביים ואלו שהולכים לקרבי בד"כ עושים אימוני כושר קרבי לפני הצבא. גם הספורט הקרבי די חזק אצלנו (ג'ודו, קרב מגע, התאבקות (בקרב הרוסים)) כך שיש פה לא מעט צעירים בכושר טוב.
מה שמביא אותי למסקנה שאו שמאמני הנוער לא משקיעים באימוני כוח כמעט בכלל, או שהכדורסלנים הצעירים שלנו הם חבורה של עצלנים.

אה ואנקטודה קטנה כדי שתבינו כמה השקיעו אצלנו בתיכון באתלטיקה - ארז מרקוביץ למד בשכבה מעלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 24, 2012 10:52 pm 
מנהל פורום

לא ממש הבנתי את הפיסקה האחרונה שלך. אתלטיות וכושר זה לא אותו דבר. זה שאולי בצבא אתה רואה שיש הרבה בני נוער שמסוגלים לעשות מתח, לרוץ מרחקים בזמן סביר+, ולעשות הרבה שכיבות שמיכה, זה עוד לא ממש אומר שהם יהיו מסוגלים להתמודד אתלטית במגרש הכדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 2:49 am 
Sophomore

אבל ודים, אם אנחנו מדברים על משהו כמו הבנת משחק או טכניקת קליעה - ואומרים שאפילו מתוך ה 5% שלנו לא מצליחים לייצר כבר עשר שנים מישהו שהוא גם 1.90 וגם זורק נכון.
טוב. אולי הלפרין אחד.
אז יש גבול כמה אפשר להאשים את הכמות....אז אולי הסיכוי שיצא לך שאראס הוא קטן יותר יחסית, אבל יאללה, קלע נורמאלי....

(ושוב פעם, לא ניכנס לשאלה למה ליטא כן ולטביה הרבה פחות. למה פולין בכלל לא בתמונה ולמה שבדיה,דנמרק ונורווגיה לא מצליחות לייצר שחקנים בכלל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 8:54 am 
מנהל פורום

קודם כל לא אמרתי שזו השיטה היחידה. ברור שכנראה יש להם עוד שיטות עבודה שגם כן משפיעות, אבל ההבדל העיקרי הוא בכמות שחקנים.
אם נחזור שוב לדוגמא של יוגב - אחת לכמה שנים יש לנו שחקן אחד עם שילוב כמו שלו של אתלטיות, יכולת שליטה בכדור, הבנת משחק וגובה (בכל זאת 1.88). אחת הסיבות שבתור ילד/נער הוא לא ממש פיתח קליעה היא שהוא פשוט לא היה צריך. אני אומר שאם היו לנו כל שנה 5-10 יוגבים כאלה אז לפחות אחד מהם היה מפתח גם קליעה מאוד טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:26 am 
Sophomore

מה שעוד יותר מעציב היא העובדה שלפחות יחסית לליטאים אנחנו יותר אתלטים.
אוחיון כספי גרין ואליהו יותר קפיציים ומהירים מהחבר'ה מליטא אבל הם כה לוקים בסעיף ה FUNDAMENTALS שזה כואב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 2:16 pm 
Sophomore

אנחנו צריכים מישהו שישים את ה פאן בפאנדאמנטלס !

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 6:09 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
גלינארי הבא? איטליה לא מפסיקה לנצח, והשחקן הטוב שלה - אוליבה:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 9:01 pm 
Junior

מה שבאמת מדהים זה שהסרטון הזה צולם רק בעוד חודש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 9:11 pm 
מנהל פורום

matan 2.0 כתב:
מה שבאמת מדהים זה שהסרטון הזה צולם רק בעוד חודש.

זה בסדר, זה לפי שעון איטליה.

אגב, אם זה עדיין מעניין מישהו אז נבחרת הקדטים הפסידה במשחק מול בלגיה משלשה שחטפה בראש בשנייה האחרונה של המשחק. הסיכויים לעלות לשלב הבא הם אפסיים. נתנתאל ארצי "הצטיין" בנבחרת עם 11 נק'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 9:50 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
אם כבר מדברים על אתלטיות אז ברור שהבעיה מתחילה מבית הספר שם תרבות הספורט היא עלובה.
לפחות בתיכון גדרה איפה שאני למדתי, מרבית שיעורי הספורט (שעתיים עלובות בשבוע) התחילו בריצת 2000 (או הליכה ודיבורים עם החברים כי לא היה מסלול ריצה אז עשינו סיבוב סביב הבלוק) ואחרי זה אחת מ-4 אופציות:
1) משחק קטרגל
2) משחק כדורסל, או יותר נכון "קחו כדור ותזרקו לסל העקום והלא תקני על מגרש הבלטות" (היה לנו סוג של אולם בתקופתי, נכנסנו אליו בשיעור ספורט אולי פעמיים, אני זוכר שהיו שם מזרונים, לא זוכר סלים)
3) משחק כדוריד (פעם-פעמיים בשנה out of the blue)
4) איזושהי פעילות אתלטית רנדומלית (ריצה, קפיצה לרוחק, לגובה, הדיפת כדור ברזל) - לא יותר מפעמיים בשנה לכל ענף.
כמובן ששיחקנו כדורסל בהפסקות ובזמן הפנוי אבל לא הנחילו לנו שום תרבות אתלטית כלשהי, שלא לדבר על ספורט תחרותי (ב-6 השנים שלי בתיכון מעולם לא היתה לנו נבחרת כדור-משהו או תחרות אתלטיקה).

הקטע שאני לא מבין הוא - אמנם הישראלים הם לא עם גבוה ביחס לאירופאים או האמריקאים - אבל רובנו עושים צבא, חלקנו קרביים ואלו שהולכים לקרבי בד"כ עושים אימוני כושר קרבי לפני הצבא. גם הספורט הקרבי די חזק אצלנו (ג'ודו, קרב מגע, התאבקות (בקרב הרוסים)) כך שיש פה לא מעט צעירים בכושר טוב.
מה שמביא אותי למסקנה שאו שמאמני הנוער לא משקיעים באימוני כוח כמעט בכלל, או שהכדורסלנים הצעירים שלנו הם חבורה של עצלנים.

אה ואנקטודה קטנה כדי שתבינו כמה השקיעו אצלנו בתיכון באתלטיקה - ארז מרקוביץ למד בשכבה מעלי.

חח אצלי זה היה שעה גג בשבוע(לפעמים פשוט חופשי) ופשוט דילגו ישר לכדורגל או לכדורסל(שדווקא היו מגרשים פחות או יותר נורמלים ואפילו טובים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 90 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה