סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 4:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:09 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
nadav_hacohen כתב:
מה זה משנה, ראי. הם כולם מוסלמים ושונאים אותנו ורוצים אותנו בים. אל קעידה, איראן, ג'יהאד. מה ההבדל בכלל.

באמת מה ההבדל?
ובכלל, מה זה קשור למה שכתבתי? אני רק אומר שגם אם כל הגופים הנחמדים שציינת רוצים לזרוק אותנו לים (והם כן), לצעוק זאב זאב בלי שיש לך משהו אמיתי ביד לגבות את זה זה לא חכם ועושה שירות דוב ל"עקביות ההסברתית" שמישהו דיבר עליה פה. אחר כך, גם כשתטען טענות שאותן אתה כן יכול לגבות, לא יאמינו לך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:13 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
נו, ראי. זה נכון כשהזאבים אף פעם לא נכונים. כשהם נכונים בדרך כלל, זה פשוט לא קשור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:23 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
"בדרך כלל" זה לא מספיק. כשיש לך משהו ביד על הזאבים, תצעק עליהם. כשאין לך, עדיף שתסתום, כי אחר כך, גם כשיהיה לך יגידו לך שעדיף שתסתום.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:55 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
לא הבנתי אף מילה. אתה טוען שהיחס של אל קעידה או איראן לישראל הוא משהו שלא ניתן או לא רצוי להגדיר אותו במונחים של אהבה/שינאה?

בוודאי שיש כאן שנאה, אבל התמודדות בזירות בינ"ל נמדדת לפי אינטרסים. זה דבר אחד להגיד "הם כולם רוצים לזרוק אותנו לים", ודבר שני לנתח מה באמת האינטרסים והמשאבים שלהם כדי לבצע פעולות. כך, למשל, אל קעידה לא מתמקד עד היום במטרות ישראליות דווקא (מודולו המחבל מבורגס, שעדיין אין לנו מושג מאיפה צץ). לגבי איראן, זה עוד מורכב בהרבה. איראן היא מדינת ענק, קרוב ל80 מליון תושבים, שכידוע לכולם ניהלה יחסים נורמליים עם מדינת ישראל עד המהפכה החומנייסטית. יהודים חיו בפרס אלפי שנים וחיו טוב מאד בדרך כלל, כך שלהגיד קטגורית "הם שונאים" זה בעייתי. מי שונא? העם? לא בטוח בכלל. השלטון הנוכחי? בוודאי, אבל עם כל השנאה, יש רציונל. והרציונל האיראני עד היום אמר שעם כל הכבוד, לשרוף דגלי ישראל ברחובות זה דבר אחד, ולהכנס למלחמה שתכלול אולי את ארה"ב ואולי נשק גרעיני זה סיפור אחר לגמרי. בהשאלה, מצרים. אי אפשר לטעון שהאינטילגנציה המצרית אוהבת את ישראל, להיפך-הם נחשבים מתעבי ישראל הגדולים מכולם. ועדיין הסכם השלום היציב עם המצרים הוא אולי המהלך החשוב והאסטרטגי ביותר שמדינת ישראל השיגה בכל שנות קיומה.

צוד כתב:
נדב, גם אני לא ממש הבנתי מה אתה רוצה אבל המשפט: "הם כולם מוסלמים ושונאים אותנו ורוצים אותנו בים. אל קעידה, איראן, ג'יהאד" הוא באמת נכון למרות שנאמר בציניות. (אגב, המוסלמיות שלהם לא רלוונטית לסיפור בעיני, אבל מילא).

המוסלמיות שלהם סופר-רלוונטית. כל הסיפור של הטרור המודרני הוא סיפור של אסלאם קצוני, אין שום סיבה להתייפייף או להגדיר את זה אחרת. אני חושב, דרך אגב וכמה לא שמאלני מצידי, שלמדינות המערב יש זכות מלאה להגן על עצמן מביטויים אסלאמיים קיצוניים, כולל חוק הבורקה שאני תומך בו לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 10:59 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
זה נכון ומעניין להיכנס מתישהו לדיון של מי שונא את ישראל ומדוע. אבל לא ברור לי למה לעשות את זה בהקשר הנוכחי, המצומצם (המשפט שכתבת) או הקצת יותר רחב (הפיגוע בבורגס).

נכון לעכשיו יש בדיוק שתי השערות מי עשה את הפיגוע - איראן/חיזבאללה או איזשהו אירגון שקשור לג'יהאד העולמי. שני הגורמים הללו שונאים את ישראל בצורה ברורה לחלוטין ובלי כמעט הבדל (וכמובן שאני מתכוון למשטר האיראני ולא לעם האיראני, שאני משוכנע ששינאת ישראל בו פחותה בהרבה מבמרבית מדינות ערב), ככה שלא ברור למה פתאום להכניס משפט שמנסה ללעוג לטענה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 11:25 am 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
ראובן כתב:
לא הבנתי אף מילה. אתה טוען שהיחס של אל קעידה או איראן לישראל הוא משהו שלא ניתן או לא רצוי להגדיר אותו במונחים של אהבה/שינאה?

בוודאי שיש כאן שנאה, אבל התמודדות בזירות בינ"ל נמדדת לפי אינטרסים. זה דבר אחד להגיד "הם כולם רוצים לזרוק אותנו לים", ודבר שני לנתח מה באמת האינטרסים והמשאבים שלהם כדי לבצע פעולות. כך, למשל, אל קעידה לא מתמקד עד היום במטרות ישראליות דווקא (מודולו המחבל מבורגס, שעדיין אין לנו מושג מאיפה צץ). לגבי איראן, זה עוד מורכב בהרבה. איראן היא מדינת ענק, קרוב ל80 מליון תושבים, שכידוע לכולם ניהלה יחסים נורמליים עם מדינת ישראל עד המהפכה החומנייסטית. יהודים חיו בפרס אלפי שנים וחיו טוב מאד בדרך כלל, כך שלהגיד קטגורית "הם שונאים" זה בעייתי. מי שונא? העם? לא בטוח בכלל. השלטון הנוכחי? בוודאי, אבל עם כל השנאה, יש רציונל. והרציונל האיראני עד היום אמר שעם כל הכבוד, לשרוף דגלי ישראל ברחובות זה דבר אחד, ולהכנס למלחמה שתכלול אולי את ארה"ב ואולי נשק גרעיני זה סיפור אחר לגמרי. בהשאלה, מצרים. אי אפשר לטעון שהאינטילגנציה המצרית אוהבת את ישראל, להיפך-הם נחשבים מתעבי ישראל הגדולים מכולם. ועדיין הסכם השלום היציב עם המצרים הוא אולי המהלך החשוב והאסטרטגי ביותר שמדינת ישראל השיגה בכל שנות קיומה.

צוד כתב:
נדב, גם אני לא ממש הבנתי מה אתה רוצה אבל המשפט: "הם כולם מוסלמים ושונאים אותנו ורוצים אותנו בים. אל קעידה, איראן, ג'יהאד" הוא באמת נכון למרות שנאמר בציניות. (אגב, המוסלמיות שלהם לא רלוונטית לסיפור בעיני, אבל מילא).

המוסלמיות שלהם סופר-רלוונטית. כל הסיפור של הטרור המודרני הוא סיפור של אסלאם קצוני, אין שום סיבה להתייפייף או להגדיר את זה אחרת. אני חושב, דרך אגב וכמה לא שמאלני מצידי, שלמדינות המערב יש זכות מלאה להגן על עצמן מביטויים אסלאמיים קיצוניים, כולל חוק הבורקה שאני תומך בו לחלוטין.

יותר מזה, נראה לי שהמוסלמיות שלהם היא העניין היחיד הרלוונטי. איזה סיבה אחרת יש למדינה לא ערבית ורחוקה מישראל כמו איראן לשנוא אותנו בכזה להט מלבד דת? באינדונזיה זה אפילו עוד יותר בולט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 11:45 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
זה נכון ומעניין להיכנס מתישהו לדיון של מי שונא את ישראל ומדוע. אבל לא ברור לי למה לעשות את זה בהקשר הנוכחי, המצומצם (המשפט שכתבת) או הקצת יותר רחב (הפיגוע בבורגס).

נכון לעכשיו יש בדיוק שתי השערות מי עשה את הפיגוע - איראן/חיזבאללה או איזשהו אירגון שקשור לג'יהאד העולמי. שני הגורמים הללו שונאים את ישראל בצורה ברורה לחלוטין ובלי כמעט הבדל (וכמובן שאני מתכוון למשטר האיראני ולא לעם האיראני, שאני משוכנע ששינאת ישראל בו פחותה בהרבה מבמרבית מדינות ערב), ככה שלא ברור למה פתאום להכניס משפט שמנסה ללעוג לטענה הזו.

אני לא לועג לעצם הטענה (הנכונה) שהם שונאים, אני מעביר ביקורת על התפישה שמשטיחה את כל הפעולות של איראן/מדינות אחרות/ארגונים אחרים לרמת ה"הם שונאים". חוץ מזה שהם שונאים, יש להם אינטרסים ומשאבים שונים וצריך להבין את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 4:58 pm 
Junior

hagai_sela כתב:
nadav_hacohen כתב:

צוד כתב:
(אגב, המוסלמיות שלהם לא רלוונטית לסיפור בעיני, אבל מילא).

יותר מזה, נראה לי שהמוסלמיות שלהם היא העניין היחיד הרלוונטי. איזה סיבה אחרת יש למדינה לא ערבית ורחוקה מישראל כמו איראן לשנוא אותנו בכזה להט מלבד דת? באינדונזיה זה אפילו עוד יותר בולט.

בהינתן העובדה שהם שונאים, מה זה משנה למה הם שונאים?
(ומי ישמע, כאילו מהנוצרים ליקקנו דבש לאורך ההיסטוריה).

nadav_hacohen כתב:
הסכם השלום היציב עם המצרים הוא אולי המהלך החשוב והאסטרטגי ביותר שמדינת ישראל השיגה בכל שנות קיומה.

אכן כן.
זה וייבוש החולה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:01 pm 
Hall of Famer

כי יש הבדל בין שנאה על רקע לאומי לשנאה על רקע דתי. אבל עזוב, זה לא בשביל מי שרואה רק שחור/לבן.

ומהנוצרים לא ליקקנו דבש (ישעיהו ליבוביץ', אגב, אהב מאד להזכיר את זה), אבל השאלה היא לא מה קרה בעבר, אלא מה קורה היום ומה יקרה בעתיד. מסעות צלב ואינקוויזיציה כנראה כבר לא נראה, ג'יהאד עולמי דווקא כן.

ועייפתי, באמת, מלנסות להסביר לך למה הסכם השלום עם מצרים כל כך חשוב. אם אתה מעדיף להשאר בור רק בשם הקונספציה-מי אני שאפריע לך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:07 pm 
Junior

מי שחולק עליך הוא בור? טוב.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:11 pm 
Hall of Famer

לא, מי שמדבר שטויות מתוך חוסר הבנה וידיעה הוא בור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:38 pm 
Hall of Famer

נדב, אשמח מאד אם תאיר את עיניי - מדוע ההסכם הזה כל כך חשוב.

שיתוף פעולה כלכלי? במהלך חיפושיי, גיליתי שגם אם היו, היו במשורה.
אי מלחמה? גם עם ירדן וסוריה לא היתה לנו מלחמה ב 30 השנים האחרונות.
אפשרות לבקר את הפירמידות? כמה ישראלים כבר עשו את זה, אפילו אני עם דרכון וחצי נוספים לא העזתי, למרות שמאד רציתי.
אפשרות לבקר בסיני? ובכן, לפני זה היא עוד היתה שלנו.
גבול בטוח יחסית - כן, הגבול יחסית בטוח בשלושים השנים האחרונות. נו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:44 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:

אני מדבר שטויות - לדעתך.
מתוך חוסר הבנה - לדעתך.
ו(חוסר) ידיעה - בלי להיכנס לשאלה "ידיעה של מה", נראה לי שאני בהחלט יודע מספיק אינפורמציה שרלוונטית לעניין.

אז יש לך פעם אחת טעות ופעמיים הבעת דעה. שזה נחמד, אבל עדיין לא הופך אותי לבור.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:54 pm 
Hall of Famer

אני אגיד את זה פעם אחרונה ודי:

לא היה עימות שלקח מישראל כל כך הרבה משאבים כספיים ואנושיים (גם במובן של חיי אדם, כמובן) כמו העימות עם המצרים. גם אחרי הנצחון הגדול של 67' (שלפניו היו בטוחים שהמצרים יכבשו את תל אביב וישחטו יהודים ברחובות), באה מלחמת ההתשה-מלחמה "אנדרייטד" שגרמה למוות ופציעות של אלפי ישראלים-ואז כמובן המלחמה הנוראה מכולן: מלחמת יום הכפורים. אנחנו מדברים פה על מדינת ענק שהיתה ראש החץ של העולם הערבי (ואולי עודנה, אם כי בוודאי פחות מבעבר), שהיוותה סכנת מלחמה ממשית ומתמשכת נגד ישראל ולא ברמה של עמותים כמו האינתיפאדה, אלא מלחמות עקובות דם ומורטות עצבים של ממש כמו אלה שהוזכרו למעלה. השלום עם מצרים נתן שקט בגזרה הכי קשה של ישראל אי-פעם, והחל את תהליך הנורמליזציה שהעולם הערבי אימץ אט-אט כלפי ישראל, כשנקודות ציון ברורות בשנים שאח"כ (בעיקר תקופת רבין) יהיו ביטול החרם הערבי (ושים לב שמצרים שילמה מחיר כבד ואמיתי, סילוק של 10 שנים מהליגה הערבית בעקבות השלום עם ישראל), השלום עם ירדן, יחסים דיפלומטיים מלאים עם מרוקו ועוד. כמובן שכל הנורמליזציה הזו לא שווה כלום בעיניו של צוד ודומיו, ולצערנו גם לא בעיניו של ראש ממשלתנו הנכבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 5:55 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
nadav_hacohen כתב:

אני מדבר שטויות - לדעתך.
מתוך חוסר הבנה - לדעתך.
ו(חוסר) ידיעה - בלי להיכנס לשאלה "ידיעה של מה", נראה לי שאני בהחלט יודע מספיק אינפורמציה שרלוונטית לעניין.

אם אתה יודע את כל האינפורמציה הרלוונטית ועדיין חושב שאין חשיבות להסכם השלום, אז אתה הרבה יותר גרוע מבור וכאן אני לא אמשיך, כי זה יהיה מעבר על חוקי הפורום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 6:02 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:

לא היה עימות שלקח מישראל כל כך הרבה משאבים כספיים ואנושיים (גם במובן של חיי אדם, כמובן) כמו העימות עם המצרים. גם אחרי הנצחון הגדול של 67' (שלפניו היו בטוחים שהמצרים יכבשו את תל אביב וישחטו יהודים ברחובות), באה מלחמת ההתשה-מלחמה "אנדרייטד" שגרמה למוות ופציעות של אלפי ישראלים-ואז כמובן המלחמה הנוראה מכולן: מלחמת יום הכפורים. אנחנו מדברים פה על מדינת ענק שהיתה ראש החץ של העולם הערבי (ואולי עודנה, אם כי בוודאי פחות מבעבר), שהיוותה סכנת מלחמה ממשית ומתמשכת נגד ישראל ולא ברמה של עמותים כמו האינתיפאדה, אלא מלחמות עקובות דם ומורטות עצבים של ממש כמו אלה שהוזכרו למעלה. השלום עם מצרים נתן שקט בגזרה הכי קשה של ישראל אי-פעם, והחל את תהליך הנורמליזציה שהעולם הערבי אימץ אט-אט כלפי ישראל, כשנקודות ציון ברורות בשנים שאח"כ (בעיקר תקופת רבין) יהיו ביטול החרם הערבי (ושים לב שמצרים שילמה מחיר כבד ואמיתי, סילוק של 10 שנים מהליגה הערבית בעקבות השלום עם ישראל), השלום עם ירדן, יחסים דיפלומטיים מלאים עם מרוקו ועוד. כמובן שכל הנורמליזציה הזו לא שווה כלום בעיניו של צוד ודומיו, ולצערנו גם לא בעיניו של ראש ממשלתנו הנכבד.

אז הסיבות הן:
א. אי לחימה, כמובן שהמלחמה האחרונה היתה ב 73, ומאז לא היתה מלחמה גם עם רוב שכנותיה של מצרים, אבל ניחא.
ב. ביטול חרם ערבי - כמובן שהעובדה שמצרים ביטלה את החרם, לא ממש עזרה לאף אחד כלכלית כל עוד החרם היה קיים על ידי אחרים, ושהביטול הגורף של החרם בא ממכלול של סיבות, שיתכן והשלום עם מצרים היה אחד מהם, ויתכן גם שלא, ובכל מקרה, משקלו ממש לא ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 25, 2012 6:15 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:
צוד כתב:
nadav_hacohen כתב:

אני מדבר שטויות - לדעתך.
מתוך חוסר הבנה - לדעתך.

אם אתה יודע את כל האינפורמציה הרלוונטית ועדיין חושב שאין חשיבות להסכם השלום, אז אתה הרבה יותר גרוע מבור וכאן אני לא אמשיך, כי זה יהיה מעבר על חוקי הפורום.

מה תעשה? תקרא להרג הילדים שלי?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 10:54 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
nadav_hacohen כתב:

אז הסיבות הן:
א. אי לחימה, כמובן שהמלחמה האחרונה היתה ב 73, ומאז לא היתה מלחמה גם עם רוב שכנותיה של מצרים, אבל ניחא.
ב. ביטול חרם ערבי - כמובן שהעובדה שמצרים ביטלה את החרם, לא ממש עזרה לאף אחד כלכלית כל עוד החרם היה קיים על ידי אחרים, ושהביטול הגורף של החרם בא ממכלול של סיבות, שיתכן והשלום עם מצרים היה אחד מהם, ויתכן גם שלא, ובכל מקרה, משקלו ממש לא ברור.

לא, הסיבות הן:

א. ביטול האיום המתמשך, הגדול וסוחט המשאבים העיקרי על מדינת ישראל. כפי שכבר כתבתי יותר מפעם אחת, מצרים שונה מירדן ומסוריה: היא הגדולה מכולן, מובילת העולם הערבי וזו שחרחרה את המלחמות הקשות והמתמשכות שישראל ידעה מעודה (ואני לא נכנס פה למי חירחר אח"כ את מלחמת לבנון הארורה). סוריה לא היתה יוצאת לשום מלחמה בלי מצרים, אבל לדבר על זה שגם מול הסורים אין לחימה זה שקר ענק. הסורים פשוט העבירו את הלחימה שלהם בישראל מהערוץ הישיר בין המדינות, לתפעול של ערוץ לא ישיר ע"י חיזבאללה. ירדן בהנהגת חוסיין לא היתה מיליטנטית כלפי ישראל אחרי 67', ולראיה העובדה שחוסיין הזהיר את גולדה מאיר לפני מלחמת יום הכפורים וכמובן-חתם לאחר עשרות שנים על הסכם משלו עם ישראל. כאמור, כדי לא להבין את הערך של גבולות שקטים ואי-חשש למלחמה מול המצרים צריך לא להכיר את ההסטוריה של מדינת ישראל, או לא להבין אותה. תחליט איפה אתה נמצא.

ב. מעניין שלקחת את כל הביטוי הגדול שכתבתי, "נורמליזציה", והקטנת את זה לנושא של "חרם". אני יודע שקשה לזכור ולהאמין, אבל היו פה תקופות שאשכרה היה נראה שישראל הופכת למדינה לגיטימית בקרב שכנותיה במזרח התיכון. אז כמובן שימני מצוי יספר לך שירדן עשתה אתנו שלום, ושמרוקו וקטאר ומאוריטניה התחילו איתנו יחסים בינ"ל רשמיים, ושגם החרם הערבי הוסר-הכל קונספירציה כדי לזרוק את היאהוד לים. אדם המפעיל מדי פעם את מוחו ולו לשם רענון, יודע שהיה כאן תהליך מדהים שיכל להפוך את המזרח התיכון לבאמת משהו שהוא עוד לא היה, וחבר'ה כמו ערפאת בצד אחד ויגאל עמיר, אריק שרון וביבי נתניהו בצד השני עשו כל מה שהם יכולים כדי שזה לא יקרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 11:01 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לא הבנתי את א'. העובדה שהיו חמש מלחמות עם מצרים בין השנים 48-76 (כולל מלחמת ההתשה) ואפס מלחמות בין השנים 77-2012 היא אינדיקציה לרעת הסכם השלום? ועל איזה שכנות של מצרים מדובר? היתה לישראל מלחמה אי פעם עם סודן או עם לוב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 11:34 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
לא הבנתי את א'. העובדה שהיו חמש מלחמות עם מצרים בין השנים 48-76 (כולל מלחמת ההתשה) ואפס מלחמות בין השנים 77-2012 היא אינדיקציה לרעת הסכם השלום? ועל איזה שכנות של מצרים מדובר? היתה לישראל מלחמה אי פעם עם סודן או עם לוב?

לקח לי דקה להבין שאתה מתייחס לא' של נורטון ולא לא' שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 11:53 am 
Hall of Famer

לא, חלילה לי מלאמור דבר כזה - ברור שזו לא אינדיקציה נגד. מצד שני, זאת גם לא בטוח אינדיקציה בעד. מכיוון שנורמליזציה (המילה שנדב כל כך אוהב), כוללת בדרך כלל גם יחסי מסחר ענפים, תיירות ושאר שיתופי פעולה, וכאן לא היתה כזו - כנראה שנורמליזציה לא היתה. למעשה, אם כבר, אזי שהעדר הנורמליזציה הזו, היא האינדיקציה, (גם אם היא רחוקה מאד מלהיות הוכחה).

ואגב, רציתי להזכיר שגם פעם היתה תקופה של 21 שנות שלום, שנוצלו היטב גם בשביל ללבות שנאה (בגלל שורה של מהלכים). 1918-1839.

ולא, אני לא מאמין שתיתכן "נורמליזציה" אמיתית לטווח ארוך, אלא אם כן גורם השנאה יוסר. אין לי שום סיבה להאמין שכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 11:59 am 
Hall of Famer

ציטוט:
ואגב, רציתי להזכיר שגם פעם היתה תקופה של 21 שנות שלום, שנוצלו היטב גם בשביל ללבות שנאה (בגלל שורה של מהלכים). 1918-1839.

79 שנים :men:

(מצטער, זה היה מתבקש)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:03 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
לא, חלילה לי מלאמור דבר כזה - ברור שזו לא אינדיקציה נגד. מצד שני, זאת גם לא בטוח אינדיקציה בעד. מכיוון שנורמליזציה (המילה שנדב כל כך אוהב), כוללת בדרך כלל גם יחסי מסחר ענפים, תיירות ושאר שיתופי פעולה, וכאן לא היתה כזו - כנראה שנורמליזציה לא היתה. למעשה, אם כבר, אזי שהעדר הנורמליזציה הזו, היא האינדיקציה, (גם אם היא רחוקה מאד מלהיות הוכחה).

ולא, אני לא מאמין שתיתכן "נורמליזציה" אמיתית לטווח ארוך, אלא אם כן גורם השנאה יוסר. אין לי שום סיבה להאמין שכך.

אתה בדקת לעומק את יחסי המסחר עם המצרים? ישראלים לא באו בהמוניהם לסיני כתיירים? מישהו מנע מישראלי בשנים היפות של השלום להסתובב בתחריר ולאכול קושרי? ובכל מקרה, גם אם לא היתה אהבה-הערך של מדינת אויב כל כך משמעותית שמתייחבת לאי-לוחמה מולך הוא כל כך גבוה, שכאמור לדעתי הוא עולה לכדי המהלך החשוב ביותר שישראל בצעה אי-פעם. לא לחינם גם לאומן משיחיסטי בדמותו של בגין לא יכל שלא לבצע את המהלך הזה, הוא היה כל כך חשוב והסטורי שאפילו הוא לא הצליח לפספס את זה.

לגבי השנים שהזכרת, פעם היו הרבה דברים בהסטוריה, וזה יהיה מאד דמגוגי ולא חכם להשליך בצורה כללית כל כך על מצב ספציפי כמו שאתה עשית. אז אל תהיה דמגוג לא חכם, בבקשה.

לעניין הנורמליזציה, אז אתה לא מאמין, סבבה. העובדה היא שבתקופה של רבין היו כאן כל הסימנים לנורמליזציה. אתה לא צריך לשכנע מישהו כדי לחשוב שלא היה כאן סיכוי לנורמליזציה אמיתית, אתה צריך לשנות את המציאות בשביל זה. אבל מי אני שאפריע לך. הערבים אותם ערבים, הים אותו ים, לנצח נחיה על חרבנו והכל בגלל שהם שונאים אותנו. יאללה, יאללה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:09 pm 
Hall of Famer

אכן, ישראלים באו בהמונם לסיני כתיירים, אותה סיני שהיתה שלהם קודם. כמה ישראלים הגיעו לקהיר? לא בדקתי לעומק שום יחסי מסחר, אבל קראתי מספיק בשביל לדעת שהם היו מצומצמים מאד.

אלו סימנים היו כאן בתקופת רבין לנורמליזציה? אוסלו? על מה אתה מדבר בדיוק? היתה אופטימיות באוויר, זה כן. שלא לומר, אופוריה.

וגם, עם כל הכבוד, דמגוג לא חכם אני לא. יש משמעות לשנאה לעומת אהבה (ויחסי מסחר זה משהו שלפחות קצת מוכיח את השני. בוא נגיד שהעדר יחסי מסחר מוכיח את הראשון). מה שכן, המשפט האחרון שלך, עם כל הכבוד, הוא דמגוגיה קלאסית. וזה לא מה שאמרתי, ולא מה שאני חושב.
אני חושב שפרס צדק - כל עוד לא יהיו אינטרסים כלכליים אמיתיים ומובהקים, לא יהיה שלום. ככה העולם עובד, ככה העולם תמיד עבד (דמגוגיה דמגוגיה, אבל באמת ככה הוא תמיד עבד, זו לא היסטוריה גרידא, זו מציאות אמיתית שנה אחרי שנה לאורך ההיסטוריה), וזה עד כדי כך פשוט. כשהבאתי את הדוגמה של גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה, אתה ראית בזה דמגוגיה, אני ראיתי בזה דוגמה מובהקת למה שקורה כשיש "שלום" אבל אין אינטרסים משותפים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:21 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אכן, ישראלים באו בהמונם לסיני כתיירים, אותה סיני שהיתה שלהם קודם. כמה ישראלים הגיעו לקהיר? לא בדקתי לעומק שום יחסי מסחר, אבל קראתי מספיק בשביל לדעת שהם היו מצומצמים מאד.

אלו סימנים היו כאן בתקופת רבין לנורמליזציה? אוסלו? על מה אתה מדבר בדיוק? היתה אופטימיות באוויר, זה כן. שלא לומר, אופוריה.

וגם, עם כל הכבוד, דמגוג לא חכם אני לא. יש משמעות לשנאה לעומת אהבה (ויחסי מסחר זה משהו שלפחות קצת מוכיח את השני. בוא נגיד שהעדר יחסי מסחר מוכיח את הראשון). מה שכן, המשפט האחרון שלך, עם כל הכבוד, הוא דמגוגיה קלאסית. וזה לא מה שאמרתי, ולא מה שאני חושב.
אני חושב שפרס צדק - כל עוד לא יהיו אינטרסים כלכליים אמיתיים ומובהקים, לא יהיה שלום. ככה העולם עובד, ככה העולם תמיד עבד (דמגוגיה דמגוגיה, אבל באמת ככה הוא תמיד עבד, זו לא היסטוריה גרידא, זו מציאות אמיתית שנה אחרי שנה לאורך ההיסטוריה), וזה עד כדי כך פשוט. כשהבאתי את הדוגמה של גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה, אתה ראית בזה דמגוגיה, אני ראיתי בזה דוגמה מובהקת למה שקורה כשיש "שלום" אבל אין אינטרסים משותפים.

ושל מי היתה סיני לפני 67'? באיזו תכנית בינ"ל סיני אמורה להיות בשטח ישראל?

לא יודע כמה בדיוק הגיעו לקהיר, אבל ממש אתמול הייתי בעל האש שבו בעל הבית סיפר על הטיול שלו בקהיר, יש לי חבר שנסע במיוחד לדרבי הגדול של קהיר בין אל אהלי לזמאלק ואני זוכר גיליון של מסע אחר עם המלצות לטיול בקהיר. לא יודע כמה הגיעו בפועל, אבל בוודאי שהיה אפשר להגיע ולהסתובב בבטחה.

מה קראת כדי לדעת שיחסי המסחר היו מצומצמים? ומה זו, למשל, עסקת הגז המדוברת (היקף של כמה מיליארדים טובים)? בכל מקרה, יחסי מסחר הם ממש לא חזות הכל, עם כל הכבוד לשמעל'ה פרס. אין בזבוז משאבים עצוב ומגוחך יותר ממלחמה, ומה שהיה לך מהקמת המדינה ועד השלום עם מצרים זו השקעת משאבים מטורפת, מלבד המחיר האנושי הכבד, בלוחמה או בהגנה מפני לוחמה עם מצרים.

לגבי הנורמליזציה, כתבתי כמה וכמה פעמים ואתה מתעקש להתעלם: השלום עם ירדן (שלפחות בתחילתו היה חם מאד), היחסים הרשמיים עם מרוקו ועם מדינות מוסלמיות נוספות, היחסים עם טורקיה שהתחממו מאד, התפוגגות החרם הערבי. להמשיך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: