סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 6:29 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121592,00.html
http://www.moital.gov.il/NR/rdonlyres/3 ... t_2010.pdf

אלה המספרים (במיוחד ב PDF), כמו שאמרתי, קיים אך מצומצם. אגב, מעניין לראות שדווקא בתקופת ביבי שאתה כל כך מתעב, היקף היצוא\יבוא עלה משמעותית.

גם משינה כתבו על קהיר. ועדיין, כשחושבים על זה שהפאקינג פירמידות נמצאות מטר מאיתנו, והרוב המוחלט והמובהק של הישראלים תמיד חשש לבקר אותם, כנראה שהיתה סיבה לכך.
ועם כל הכבוד לשמעל'ה פרס. ברור שמלחמה היא בזבוז משאבים והרבה דברים, מה שלא ברור זה האם היתה לחימה לו לא היה הסכם שלום. ובנוסף, אפשר לחשוב שמשאבים בטחוניים זה משהו שבישראל אי פעם חסכו בו. אחרי הכל - האיום התמידי על ישראל הוא איום כולל, ואני מניח שרוב ההשקעה היא בכלל בטכנולוגיה, השקעה שתהיה עם או בלי שלום עם מצרים (אבל לא תהיה, לו יהיה שלום עם שאר שכנותינו ובני דודינו).

לגבי הנורמליזציה, אתה קורא לזה נורמליזציה וקושר בין זה לבין מצרים, אני אומר שכל עוד מספרי המסחר הם כפי שהם, זו לא נורמליזציה.

ואגב, רק בגלל שלא כתבתי את זה קודם, אבל המשפט שכתבת קודם ובו השווית בין ערפאת ועמיר לבין ביבי ושרון (גם אם באופן מרומז, אך גס למדי), כנראה מסביר איפה אתה נמצא כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:32 pm 
Hall of Famer

אגב, אציין שאין נפקא מינה אמיתית ביני לבינך. בסופו של דבר, גם אני מסכים ללא שום ספק, שאת הסכם השלום הזה צריך לכבד, טוב שהוא קיים, וסבבה שהיה שקט בגבול. לא אמרתי לרגע שצריך לפתוח במלחמה עם מישהו מהמצרים.

אבל "כבדהו וחשדהו". לומר לך, שאני מאמין שהשלום הזה הוא בר קיימא? שהוא לא יכול להתפוגג ברגע? אני לא יכול לומר. שנאה היא בעייתית, היו לה ועוד יהיו לה השלכות, אל תשלה את עצמך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:38 pm 
Hall of Famer

אני חושב שביבי, אותו אחד ששלהב את ההמון שהניף שלטים עם רבין במדי אס.אס וכל שאר החוויות, הוא חתיכת בן זונה ואפס מאופס שהיה ראוי לשבת בכלא. ושרון...מאז מה שעשה ביום הכפורים, לא היה אדם שעשה יותר נזק למדינת ישראל מאשר אריאל שרון. מלחמת לבנון, האינתיפאדה השנייה, ההתנתקות, גדר ההפרדה. האיש הזה הוא האנטיתזה למה שרבין עשה, ולא מפליא אותי שאחד נרצח בעוד השני היה כמעט בדרגת אל עד ההתנתקות (כי להיות מטומטם אסטרטגי בישראל מותר וכדאי להיות רק ביחסים עם הערבים, אוי ואבוי אם זה יהיה כלפי מתנחלים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:41 pm 
Hall of Famer

מה שרבין עשה זה אוסלו, וים הפיגועים שבא בעקבותיו.

וכמה כיף שאתה משווה בין מישהו שנכח (אבל לא עודד בפועל) בהפגנת המונים בה היתה הסתה (שהוא ראה או לא ראה. לא אני ולא אתה יודעים) לרוצח ראש הממשלה, ולאחד הטרוריסטים הגדולים של המאה העשרים. אתה באמת לא מבין לבד שזה לא רציני?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:46 pm 
Hall of Famer

כיכר ציון, ירושלים - ביולי 1994

יממה לאחר החגיגות לרגל בואו של יאסר ערפאת לעזה ממלאים עשרות אלפי מפגינים מהימין את כיכר ציון בירושלים. כל ראשי הימין, ובראשם בנימין נתניהו, צופים בשאננות מהמרפסת בחיזיון מבעית: מתנחלים קורעים לגזרים תצלום של ראש הממשלה יצחק רבין, ראשו עטוף בכאפייה. קריאות קצובות "מוות לרבין!" "מוות לרבין!" מהדהדות למרחוק.

אחר כך עורכים המפגינים את טקס שריפת תמונתו של רבין במרכז הכיכר. לא לפני שעיניו מנוקרות ופרצופו נרמס תחת רגליהם הרוקעות.

כיכר ציון, ירושלים - אוקטובר 1995

לקראת שמונה בערב חוסמת המשטרה את כל דרכי הגישה לכיכר. יותר ממאה אלף מפגינים ממלאים את רחבת הכיכר ואת הרחובות הסמוכים. רמקולים רבי עוצמה מלהיטים את האווירה כשהם משמיעים סיסמאות נגד "ממשלת הזדון" של יצחק רבין. ברקע מתנגנים שירי ארץ ישראל. על מרפסת הנואמים עומדים כל מנהיגי תנועות הימין ובראשם בנימין נתניהו. "מראה כזה טרם נראה בירושלים", מדווחים כתבי הרדיו והטלוויזיה שהתמקמו על גגות הבניינים הסמוכים. שירה אדירה סוחפת את ההמונים. "בדם ואש את רבין נגרש!" הם שרים כמקהלה. וגם: "הוא בוגד! הוא בוגד! הוא בוגד!" מדי כמה דקות מתחלפות סיסמאות הנאצה ועמן המנגינה. כעת הכל זועקים בקול אחד ובקריאות קצובות: "מוות לרבין! מוות לרבין!" דיוקנו של רבין בכאפייה על ראשו ועליו המלה "הבוגד" מתנוסס על אלפי כרזות.

רפאל איתן עומד ליד הרב יוסף בא-גד והשניים מנופפים בידיהם להמונים. "ממשלת רבין היא ממשלה של קוויזלינגים", זועק איתן לתוך המיקרופון, "אלה הקוויזלינגים ואלה מעשיהם". הקהל מריע וצועק "מוות לרבין! מוות לרבין!"

במרכז המרפסת מזדקרת דמותו של בנימין נתניהו. הוא סוקר במבטו את הקהל העצום ומפזר חיוכים. ניכר שרוחו טובה עליו. מאז יצא לקרב נגד הסכמי אוסלו, שנתיים קודם לכן, לא זכה לקבלת פנים כה נלהבת.

מתחת למרפסת מפזז בנימין כהנא, בנו של מאיר כהנא מייסד תנועת "כך". הופעתו מעוררת התרגשות רבה. מאות דוחפים ונדחפים כדי לגעת בו. כמה שבועות קודם לכן אמר בחיוך לעיתונאים שבאו לראיינו - "אנשים רבים סבורים שהפתרון הוא לרצוח את רבין ואת פרס... אני לא חושב שזה הפתרון".

קולו של נתניהו מהדהד במרכז ירושלים. "לממשלה הזאת יש רוב לא ציוני", שואג מנהיג הימין לעבר הקהל המשולהב, "ממשלת רבין נשענת על חמישה נציגים ערבים שמזוהים עם אש"ף. אני רוצה להזכיר לרבין שהילדים שלהם אינם משרתים בצה"ל ובכל זאת הוא נשען עליהם ובונה עליהם את הרוב המעוות שלו". אלפי חובשי כיפות ומגבעות מתחתיו זועקים: "מוות לרבין! מוות לרבין!"

בעוד נתניהו נואם את דבריו, קבוצת מפגינים מניפה תמונה של רבין לבוש במדי אס.אס שחורים, עטורי דרגות. עבודת הפוטו-מונטאז' נראית מושלמת. המפגינים מתכתשים ביניהם מי יזכה בפיסה מהכרזה המרוטשת. אחרים תוקעים מכשירים חדים בפנים שבתמונה, מחוררים אותן עד לבלי הכר.

ולא עשיתי השוואה בין הטרוריזם של ערפאת למעשים של ביבי נתניהו, הזכרתי את שניהם כמנהיגים משני הצדדים שעשו הכל כדי לחרבן את המציאות של השלום. ערפאת עשה את זה בפיגועים, ביבי בדרכים אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:53 pm 
Hall of Famer

אלו דרכים אחרות? ובעיקר, על מה אתה מדבר? איזו מציאות של שלום?

בסופו של דבר:
א. עמיר וערפאת היו רוצחים, ביבי - מה לעשות, ועם כל הצער שלך בדבר, לא. הוא מנהיג פוליטי לגיטימי. וההשוואה הזאת לצערי אומרת יותר עליך, מאשר עליו.
ב. לגבי הציטוט הארוך שלך מתוך "וואלה". ובכל... יופי, הבאת ציטוט ארוך מתוך "וואלה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 12:59 pm 
Hall of Famer

דרכים אחרות כגון מדיניותו המופלאה בימינו אנו, או התיאורים שנתתי לגבי הימים ההם. וכן, זה מ"וואלה", אז מה? זה אומר שזה לא נכון? אני זוכר את התמונות האלה מהטלוויזיה כילד. ביבי היה שותף פעיל להסתה נגד רבין, חד משמעית.

והמציאות של השלום היא מה שהיה יכול להיות כאן, אם לא היה אידיוט גמור כמו ערפאת בצד אחד בתקופה של רבין, ואחרי זה הרבה אידיוטים ישראלים בתקופות אחרות. אני לא מדבר רק על הפלסטינים, דרך אגב, שהם אשמים (המנהיגים) עיקריים במצב שלהם. אני מדבר על ההידרדרות הכוללת של היחסים עם העולם הערבי/מוסלמי בתקופת שרון, ואחרי זה ביבי שהחרה-החזיק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:05 pm 
Hall of Famer

סליחה. יש אוסלו, ומיד אחרי זה יש כמויות של פיגועי התאבדות (כשפרס היה ראש ממשלה, עוד לפני שנתניהו נבחר).
מה בדיוק אתה רוצה שנחשוב על המשמעות של אוסלו? באמת, מהי המחשבה הטבעית על אוסלו, כשעשרות אנשים מתים מדי שבוע בקו 18?

לגבי ההדרדרות הכוללת של היחסית. פה המקום לציין שהאינתיפאדה השניה התחילה בימי ברק. אנא, אל תשכתב את המציאות. ברק אגב, שבאותה שנה (2000) ניסה "לתת הכל" לבני דודינו, והם סירבו. אפרופו, בני דודינו האהובים.

וכאן המקום לציין, שבדיוק באותה תקופת תפר של לפני ואחרי רצח רבין, הייתי תלמיד ישיבת "נתיבות יוסף" במצפה יריחו, מעוז מתנחלים עצום, כשכל חבריי היו כל מיני חבר'ה מבית אל, חברון, פסגות ושאר מרעין בישין. להגיד לך שלא היתה שנאה לרבין ופרס? אני לא יכול להגיד. להגיד לך שמישהו אצלנו הטיף או דיבר על רצח, או פגיעה או אלימות בהם? גם את זה, אני מצטער, אבל אני לא יכול להגיד. עם כל הכבוד לתמונות שלך מהטלויזיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:07 pm 
Hall of Famer

וביום הרצח של רבין, דיברו איתנו מצד הישיבה נגד זה. אני לא יכול לומר שהיה עצב בישיבה. אולי אפילו היתה איזושהי שמחה על כך שאחד מאדריכלי אוסלו מת, אבל היא היתה מאד עדינה, ומאד מהולה בעצב על זה שיהודי רצח יהודי, ומאד לא ברורה. והיו אצלנו חבר'ה (כולל אני) שהלכו ללוויה. רחוק מאד מהתמונות שאתה מצייר. ובאמת, מדובר בהארד קור של ההארד קור של המתנחלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:30 pm 
Junior

nadav_hacohen כתב:
אני חושב שביבי, אותו אחד ששלהב את ההמון שהניף שלטים עם רבין במדי אס.אס...

הנה דוגמה מעולה לכוחה של התקשורת ביצירת זיכרון קולקטיבי מעוות.
ביבי עמד על מרפסת מעל כיכר ציון.
בשולי ההפגנה עמד סוכן שב״כ עם פוטומונטאז׳ של רבין במדי SS (אגב, שים לב, סוכן שב״כ, מה שאומר שבעקיפין הוא נשלח לשם ע״י רבין, אבל אני מסכים שזו רק אנקדוטה ולא מעבר).
גם נץ או בז לא היה יכול לראות את השלט מהמרפסת.
מי שכן ראה את השלט היה צלם של ערוץ 1 כמדומני, שצילם את התמונה.

אגב, למרות שהמילים ״לשלהב״ ו״המון״ הן בעלות טעם רע, מה לעשות שתפקידו של נואם בהפגנה הוא, ובכן, לשלהב את ההמון.

אגב 2, ביבי, שהוא נואם מוכשר לכל הדעות, לא היה צריך להתאמץ מדי בהפגנה הזו, רבין די עשה בעבורו את העבודה כשהכריז שאנחנו ״לא מזיזים לו״, ״יכולים להסתובב כמו פרופלורים״ ושהוא ראש ממשלה של 98% מהעם. כל זאת בעיצומו של גל פיגועים רצחני בחסותו של רב המרצחים שהוקם לתחיה פוליטית בידי אותו רבין.
אבל כנראה שמספיקים שני כדורים בגב כדי להפוך ראש ממשלה שקרן כושל ורוצח לקדוש מעונה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:37 pm 
Junior

הי, נורטון, איזה מחזור אתה במצפה? (אני מחזור ח, נעים מאד).
אגב, הציטוט מוואלה מערבב הרבה אמת עם קצת שקר.
צעקו רבין בוגד, לא צעקו מוות לרבין.
מי שהרים את בנימין זאב כהנא על הכתפיים היו 2-3 חסידים שלו. עמדתי צמוד לשם. אני יודע.
מה שמשעשע הוא שלתומי חשבתי שרק בעלון הכהניסטי ״דרכה של תורה״ תיארו את זה כאילו ״ההמונים נשאו את בנו של הרב כהנא על כפיים״ והנה, כמעט 20 שנה אחר כך אני מגלה שגם באתר האינטרנט הסופר שמאלני וואלה, מתארים את זה כאילו מאות אנשים רבו על הזכות לגעת בו.
שנאמר: וואלה.

ראובן כתב:

נערך לאחרונה על ידי צוד בתאריך ה' יולי 26, 2012 4:42 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:38 pm 
Hall of Famer

אבל צוד, בניגוד אליי ואליך, נדב ראה את זה בטלויזיה, וגם קרא בוואלה. לא יכול להיות שהוא טועה. נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:39 pm 
Hall of Famer

ההפרדה שעשו בין סיני (ליתר דיוק- חופי מפרץ אילת וסנטה קטרינה) למצרים נובעת מההרכב האנושי. באזורי החופים עיקר האוכלוסיה אינה מצרית "קלאסית" ברובה אלא בדואית. האנטי שם כלפיי ישראלים היה תמיד קטן יותר מאשר האנטי במצרים כלפינו.

לגביי כמויות התיירים: עם תחילתו של הסכם השלום עם מצרים היו רבים שאכן נסעו למצרים "עצמה" (מה גם שבתקופה ההיא מזרח סיני עדיין היה ישראלי). אבא שלי אגב עשה את זה ב-80' או 81'. הייתה תנועה של תיירים ישראלים שיצאו בצורה יבשתית למצרים דרך מסוף נאות סיני (שישב על גבולה המזרחי של אל עריש) אשר ממנו ישראלים המשיכה מערבה למצרים.
כמות הישראלים שנסעה למצרים "עצמה" לעומת סיני הלכה ופחתה עם התקררות השלום בימי מובארכ. מסוף ניצנה הפסיק לשמש מסוף נוסעים עקב חוסר כדאיות. תרמה לזה גם העובדה שהכניסה לישראלים לחופי מפרץ אילת שבסיני הייתה ללא ויזה, בניגוד ליתר החלקים בסיני ולמצרים עצמה. אחרי 2000 התנועה התיירותית הישראלית למצרים ספגה מכה אנושה עם פרוץ האינתיפאדה. גם לסיני כמעט ולא נסעו ולמצרים עצמה בטח שלא נסעו. לסיני חזרו בהמשך, והחזרה הזו (שלשמחתי הייתי שותף לה בקיץ 2004) ספגה מכה אנושה עם פיגועי סוכות 2004 בנואיבה ובטאבה. תיירות למצרים "עצמה" כמעט ולא הייתה בעשור האחרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:41 pm 
Hall of Famer

ואני מחזור ה'. מה שאומר שעשיתי לך השבעה, חמשוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:43 pm 
Junior

ניחוש אחד:
טרכטמן?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:45 pm 
Hall of Famer

נדב, מה עשה שרון רע לדעתך באינתיפאדה ה-2 ובעניין גדר ההפרדה? (אני מנחש שבנוגע לגדר ההפרדה קביעתה על תוואי שאינו חופף לקו הירוק בעיניך, לא?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 1:47 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
ניחוש אחד:
טרכטמן?

חחח. מה אתה רציני? למה אתה יודע את זה? ומי אתה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:00 pm 
Junior

השילוב של מצפה והחרדיות, סך הכל לא הייתם כיתת ענק.
אני צבי יהודה בדיחי, סביר שלא תזכור. בן דוד של מתניה בדיחי מחזור ג/ד.
הייתי חברותא צעיר של אלנתן אליהו.
למדתי באלון מורה, ככה שאני מכיר גם את יוסף גרשון.

טוב, אם גינות יחזור לפה יום אחד אני אספר לו שבאמת היית נחשב לעילוי. 

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:04 pm 
Hall of Famer

השם זכור לי. את מתניה נראה לי שאני גם זוכר (זה לא ההוא שהיה אוהד בית"ר והפועל ירושלים?). לצערי, אני לא יכול לומר שאני זוכר יותר מזה.
אלנתן היה חבר טוב, ויוסף גרשון, טוב, אנחנו בבית קוראים לו יוסי.

אחלה. (אם כי כשחושבים על זה, היית יכול גם לחשוב שאני בוכניק, אבל אני לא).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:38 pm 
Hall of Famer

כמה דברים:

1. אוסלו היה הסכם מחורבן וטעות של רבין, אבל צריך לזכור שהוא עצמו די סלד מהרעיון והובל לשם ע"י פרס והביילינים למיניהם. לא לחינם יש את התמונה המפורסמת מהבית הלבן עם קלינטון, שבה רבין נראה כמי שמעדיף למצוץ איבר מין של לוטרה מאשר ללחוץ לערפאת את היד.

2. לגבי האינתיפאדה השנייה, ברק אמנם היה ראש הממשלה, אבל היתה את העלייה המפורסמת של שרון להר הבית, שהיה ברור שתדליק מהומות ענק. אני לא מתכחש לדעות שהאינתיפאדה היתה מתוכננת והביקור של שרון היה רק תירוץ, אבל אי אפשר להתעלם מהעקשנות המטופשת שלו שאכן הובילה לפרוץ המאורעות בפועל.

3. אני אהיה הראשון להצטרף לדעה שמי שדפק את הפלסטינים יותר מכולם, הם המנהיגים הפלסטינים ובראשם ערפאת. השם של ערפאת רשום באותיות שחורות בהסטוריה, אבל גם זה של שרון.

4. חזור לרבין-גם אני חייתי בתקופת הרצח, אתם יודעים. אמנם הייתי ילד, אבל לפעמים הרגשות הכי אמיתיים יוצאים כשאתה ילד. ובכן, התגובות בבית הספר שלי לאחר הרצח (של הילדים, לא של המורים) היו של יום חג. לא זוכר ילד אחד שלא היה שמח מהרצח, ובשיחות שהיו לי לאחר שנים עם אנשים שלמדו בבתי ספר דתיים אחרים הם סיפרו לי על תגובות דומות. אצלי זה בא מהבית, מאחי הגדול שהיה ימני קיצוני, וכל החדר שלו היה מלא בסטיקרים הדוחים ההם שהיו נפוצים בעת ההיא. גם אצל שאר הבית ספר זה בא מהבית, וכנראה במידה רבה גם מההורים. ההסתה היתה קיימת, מהותית, הבן אדם שהחזיק את הסמל של האוטו של רבין ואמר "הגענו לאוטו של רבין ונגיע גם אליו" מקבל היום משכורת ממדינת ישראל כעוזר פרלמנטרי. לא למדנו כלום.

5. צוד-מה זאת אומרת "שקרן, כושל ורוצח"? על סמך מה? תקופת רבין, מבחינה הסטורית ולמעט חזון העוועוים של אוסלו שהיה כאמור הרבה יותר של פרס וביילין מאשר של רבין, היתה תקופת שגשוג ופריחה יוצאי דופן של ישראל. היתה השקעה אדירה בחינוך, היחסים עם שאר המדינות הערביות כפי שציינתי, מעמד בינ"ל שישראל היום יכולה לפנטז עליו בחלומות הכי רטובים, בלי משברים כלכליים, אפילו השקעה בדברים מוזרים כמו "איכות הסביבה" היתה אז. "ראש ממשלה כושל", עאלק.

לעניין הקדוש המעונה, פה אני מסכים. רבין כנראה לא היה האיש הנחמד ביותר בעולם, סליחה אם נפגעת מהפרופלורים. הוא לא היה מושלם, והגלוריפיקציה שנעשתה לו לאחר הרצל היתה מגוחכת במידה רבה. הייתי לגמרי בצד של ישראל שירן, המורה שפוטר בגלל שלא הסכים ללמד "מורשת רבין" מעוותת. אבל כדי שתגיד מה שאמרת+"רבין בהחלט היה בוגד"...שמע, אני באמת מחזיק את עצמי מלהשתמש במילים יותר קשות, אבל אתה לא מצטייר בעיניי כאדם חכם. בכלל לא. מי אתה שתקבע שרבין היה בוגד? לפי איזה פרמטרים של בגידה הוא בגד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:48 pm 
Junior

שקרן על סמך ״מי שיעלה על הדעת״
כושל על סמך אוסלו
ורוצח על סמך אלטלנה

נורטון, בוחניק גר באלון מורה. לא הייתי מתבלבל.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:56 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
שקרן על סמך ״מי שיעלה על הדעת״
כושל על סמך אוסלו
ורוצח על סמך אלטלנה

סבבה, שקרן בדיוק כמו כל פוליטיקאי אי פעם.

סבבה, באופן ברור לגמרי, רק אוסלו בראשך. כלכלה, חברה, חינוך, יחסים בינ"ל-הכל לא שווה כלום, רק אוסלו קיים. למצער, רבין נרצח שנתיים אחרי אוסלו, ולא ניתנה לו ההזדמנות לנסות לתקן את שקלקל (ושוב, אני אומר שקלקל בגלל שהוא היה האחראי הראשי, האשמים האמיתיים הם פרס והביילינים).

והיה ברור שתלך לאלטלנה, אבל בדור ההוא היו דברים של הדור ההוא. לא מזמן הצטערת על לכתו של שמיר, לא? מתוך ערך הויקיפדיה על אליהו גלעדי: "שמיר הצליח לשכנע את אנשיו כי יש לחסל את גלעדי. במועד בלתי ידוע, במחצית השנייה של 1943, הוזמן גלעדי לצפות באימוני נשק בחולות בת ים. בבואו למקום הרגו אותו חבריו והטמינו את גופתו בחולות. הגופה לא נתגלתה מעולם. (הפרשה זכתה לעיבוד טלוויזיוני בדרמה "גופה בחולות", בבימויו של ריקי שלח, ע"פ תסריט של רון פלדמן, אסי דגני ואריה קרישק. ולספר, בהוצאת "תרמיל", מאת העתונאי ברוך נאדל.)
לאחר הרצח כינס יצחק שמיר 13 מפעילי לח"י בחולות בת ים ודיווח להם על מעשיו של גלעדי ועל הוצאתו להורג. בהצבעה רטרואקטיבית אישרה הקבוצה פה אחד את המעשה. בהמשך אישרו אף אנשי לח"י שבמאסר את ההריגה. גם נאמניו של גלעדי השלימו לבסוף עם המעשה".

כאמור, אני לא חושב שרבין היה אדם קדוש או מושלם. אבל הוא היה ראש ממשלה מצוין, שנגרר לטעות איומה שאני מאמין שהיה מנסה לתקן באופן ראוי, ושנרצח בגלל גילויי הסתה איומים. העובדה היא שמעמדה הבינ"ל של ישראל בתקופת רבין היה הקרוב ביותר לאידאלי שהיה בכל הזמנים. אז נכון, העולם מטומטם ורק הפרופלורים מרמת הגולן צודקים תמיד, אבל מה לעשות. עובדה.

ולמה בוגד, תזכיר לי שוב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 2:59 pm 
Hall of Famer

מבלי להכנס לויכוח, בזכות אותה "טעות" המעמד הבינ"ל של ישראל היה כמו שהיה בתקופה ההיא. את העולם לא עניין החורים והצרות שהביא ההסכם ההוא, מן הסתם.

לגביי שרון והעלייה להר הבית: אפשר כמובן להגיד שהיה עדיף לא לעלות וכו'. בסופו של דבר, כמו שציינת, האינתיפאדה הייתה פורצת אם לא בגלל זה אז בגלל משהו אחר. אפשר לומר שהוא הצית את הגפרור (ויש רבים שיגידו שאסור למדינת ישראל להכנע לתכתיבים פלסטינים כמו שהם ניסו לעשות אז באיומי אלימות נגד עלייה של ח"כ ישראלי למתחם. עלייה שהיו רבים כמוה ב-33 השנים שקדמו לאותה עלייה) אבל בסופו של דבר הכתובת לאינתיפאדה השנייה לא נמצאת בחוות השיקמים אלא במוקטעה ברמאללה. כמו שהכתובת לאינתיפאדה הראשונה לא הייתה נהג המשאית בתאונה ההיא במחסום ארז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:06 pm 
Hall of Famer

גם בגלל אותה טעות, נכון. אבל מה שהיה משנה באמת זה שרבין-שים לב צוד, אותו אחד מ"לשבור להם את הידיים והרגליים"-הושיט יד למזרח התיכון, הוא היה הסאדאת הישראלי. עם ירדן ומדינות אחרות זה הצליח, עם ערפאת המנוול זה נכשל. אבל זה היה מתוך רצון לשנות פה באמת דברים, לטובת עם ישראל, שכנראה לא הגיע לו מנהיג כזה (כי הוא הרי היה בוגד, חולה על ערבים ושונא יהודים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 26, 2012 3:08 pm 
Hall of Famer

נערך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 205 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bluey, Dovi ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: