סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 1:33 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 450 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 1:37 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
צ'ונסי, אתה באמת חושב שקו אחורי של טפירו המזדקן, לימונד ופוסטר לוקח את היקמן, לוגאן, רוט ולנסברג (שמשום מה שכחת לציין בהודעה שלך)? לגבי הפורוורדים, אני מודה שפניני מסריח את הפרקט כבר הרבה זמן אבל גם גרונפלד לא הרשים בעונה שעברה. וההשוואה בין סמית' לפלס מגוחכת בעיני... לא רק שסמית' היה יותר טוב מפלס בשנה שעברה בליגה כמעט בכל קטגוריה ב-6 דקות משחק פחות בממוצע, גם הפוטנציאל העדיף לכאורה של פלס לא בא למימוש כ"כ הרבה פעמים (מתוך 27 משחקים בשנה שעברה ב-7 מהם המדד שלו היה מעל 20, ב-13 המדד שלו היה נמוך מ-10, סמית' לעומתו ב-21 משחקים השיג 5 פעמים מדד מעל 20 ומדד נמוך מ-10 גם 5 פעמים). אין ספק שפלס שחקן מוכשר אבל אנשים קצת נותנים יותר מדי משקל להתפוצצות שלו בגמר לפני שנתיים מול מכבי.
לגבי הגבוהים - זה נכון שדאנקן עשה למכבי הרבה צרות בעונה שעברה וסמית' עשוי לעשות להם צרות העונה אבל מיסמאצ'ים עובדים גם לכיוון ההפוך - מי בדיוק ישמור על שמרדיני ואליהו בירושלים? אין יותר רנדל ואף אחד מהגבוהים האחרים למעט קוקיה אינו שומר יותר מבינוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 1:46 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ועוד משהו, במידה ובלאט מחליט לחזור להגנת הלחץ של לפני שנתיים (היקמן, רוט, לנסברג ולוגאן מתאימים לכך), מעניין אותי איך ירושלים (שמחזיקה 3 מ-15 המאבדים המובילים בליגה בעונה שעברה כולל מלך האיבודים) תתמודד עם זה. יהיה משעשע לראות חמישייה של רוט, היקמן, סמית', נק"מ וג'יימס לוחצת את טפירו, לימונד, פלס, כדיר ודאנקן (12.5 איב' בממוצע למשחק יחד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 2:06 pm 
Freshman

shmueliki כתב:
טפירו חוזר בגילו המופלג לקצב משחקים מוגבר , וירושלים ( לא בפעם הראשונה בשנים האחרונות ) מתחילה עונה עם 3 גארדים בלבד

דווקא בעונה של נעימי-יוגב-סולומון-ריץ' היו תלונות על עומס גדול מידי. ובצדק. אין בעיה שיש שלושה וחצי גארדים (החצי זה פלס מבחינת דרוקר), רוב קבוצות הליגה מסתדרות עם זה יופי. הבעיה זה האיכות של אותם שלושה והאם לא חסר משהו, לדעתי במקרה של טפירו-לימונד-פוסטר כן חסר יכולת להוביל כדור. הרבה יהיה תלוי בפוסטר בעניין הזה. אם שלושת הזרים היו טפירו-מקל-זר בעמדה 2 לדעתי זה יותר אידיאלי.

ובאופן כללי לדיון, בכלל להתחיל להשוות למכבי נראה לי לא רציני. לא אותו לבל ולא המטרה. עמדות 3-5 נראות אחלה וגם לי יש ציפיות מסמית' ברמת הליגה. למרות סלידתי מכדיר לפחות הוא עולה מהספסל. לגבי הקו האחורי תלוי הרבה בזר שיחתום, כרגע פוסטר הכי קרוב, אבל עדיין שום דבר לא נסגר סופית כולל לימונד אז נחכה ונראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 2:44 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני גם חושב שהשוואות למכבי מיותרות לחלוטין, אבל במצ' אפים אישיים ודאי שאין מה לעסוק. אני מניח שהפועל ישמרו אזורית ברוב אם לא כל הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:00 pm 
Junior

זורקין- לא, וגם רשמתי את זה.

צ׳רלס, רשמתי שהקו האחורי של ירושלים טוב יותר? רשמתי שהישראלי הבכיר בקו האחורי משחק שם. הזכרת לי את קיומו של לנדסברג, אז אני לוקח בחזרה. ברור שהקו האחורי של מכבי עולה על זה של ירושלים, אבל במצ׳אפ של השנה יש לירושלים נקודות אור להתמודד בקו האחורי. בשנים עברו לא חשבתי כך.
פוסטר הוא מבחינתי הגארד המוביל של ירושלים, והיקמן מבחינתי הוא הגארד המוביל של מכבי (מחזיק ממנו הרבה יותר מלוגאן, ממנו אני חושב שאוהדי מכבי הולכים לסבול לא מעט העונה).

אז אתם יכולים לחשוב מה שאתם רוצים ולתת את דעתכם האישית, אני מדבר על הדעה שלי, וכשהדעה שלי היא שהייתי מאוד מתלבט את מי אני לוקח, את הגארד הבכיר של ירושלים או את הגארד הבכיר של מכבי, זה כבר מאוד מאוד מעודד מבחינתי, גם מבחינת הכישרון היחסי בירושלים וגם מבחינת החולשה היחסית במכבי. התחלתי להתעניין בכדורסל לפני עשרים שנה ואני לא זוכר עונה אחת שבה יכולתי להגיד בקיץ שהגארד הבכיר של ירושלים לא נופל מזה של מכבי.

בקשר לגרונפלד, נכון שהוא היה חלש בעונה שעברה, ועדיין- אני מניח שתשעה מעשרה כאן ייקחו אותו לפני הכרס של פניני.

בקשר לפלס- סמית׳; נכון שסמית׳ היה טוב בהרבה , בתרומה הכללית לאורך כל העונה, מפלס.
גם אם אני מוציא מהמשוואה ולא סופר את כך שפלס היה מדוכא בגלל אחיו, ושאני מאמין שהוא שחקן של קבוצות גדולות ומעמדים גדולים שפשוט שעמם לו רוב הזמן בגלבוע-
רשמתי שאני מדבר על כך שבליגה שבה התארים מוכרעים על משחק אחד, ואני מתייחס כרגע רק לליגה ולא לאירופה, אני הייתי מעדיף, אם הייתי אוהד מכבי רחמנא ליצלן, את הפוטנציאל של פלס לגמור את הקבוצה שממול בשני צדי המגרש, על פני הפוטנציאל של סמית׳ להיות סולידי. בטח כשהקו האחורי שלי מסתמך כל כך על יכולת יצירת הנקודות של הגאנרים הסטריקיים לוגאן ולנדסברג. ( למרות שאני חושב שלאנדסברג יהיה אדיר במכבי.) אז כשאין לי יצרן נקודות יותר מדי אמין בקו האחורי, אני מעדיף את הפוטנציאל של פלס לתת לי את השחקן הנוסף בקו האחורי שיכול להעמיס את המטלה הזאת על גבו.

aka: בוודאי שירושלים צריכה להסתכל על מכבי.
מה זה לא אותם מטרות? המטרה של ירושלים זה לא לקחת גביע ו/או אליפות? וודאי ובוודאי שזו המטרה. נכון, הסיכוי להשגת המטרה לא גבוה מדי, כי בדרך עומדת קבוצה עם תקציב גדול פי ארבעה, אבל בגלל זה אני מנסה להשוות אל אותה הקבוצה, כי זה מה שמעניין אותי, האם ירושלים יכולה להתמודד עם מכבי על ההגמוניה השנה, כמו שחולון עשו לפני כמה שנים.
מה לעשות, זה מעניין אותי יותר באם ירושלים תצליח להתגבר על האריות שייתמודדו איתה על המקום השני.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:06 pm 
Sophomore

אמממ, פיספסתי משהו לגבי פוסטר? ככל הידוע לי הוא לא חתום עדיין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:10 pm 
מנהל פורום

יש בעיה עם להיבנות למכבי משתי סיבות - ראשית, כי ממילא אתה צריך לקוות לנפילה של מכבי יותר מלהצלחה שלך עצמך, ושנית (ויותר חשוב) כי יש מטרות חשובות יותר מלנצח את מכבי שמשום מה מזניחים. הפועל צריכה לשאוף לשלוש מטרות - העפלה לגמר הפלייאוף, העפלה לגמר הגביע, והגעה כמה שיותר רחוק באירופה. להגדיר את מכבי כמטרה אחרי שבשנתיים האחרונות ברוב המטרות הללו אפילו לא התקרבת להגשמה שלהן (בגביע לא עלית לחצי הגמר ובאירופה לא עברת שלב) זה לא רעיון טוב. במקרה הטוב זה נראה כמו סתם שחצנות.

אחרי שתגיע לגמר הפלייאוף, יהיה טעם לדבר על מכבי.

ואשר למצ'-אפ פלס/סמית, אני מעדיף את סמית' מהסיבה הפשוטה שהוא הוכיח שהוא יכול לחסל כמעט כל שחקן שעומד בעמדה שמולו. ככה שבמקרה הזה הסולידיות בהחלט מנצחת, גם בהנחה שאתה צודק באיפיון הכללי שלך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:13 pm 
Junior

אורן כתב:
הרסי הוקינס כתב:
דבר מעניין בסגל הזה של ירושלים הוא הנומך. דאנקן השחקן הכי גבוה וגם זה לא מי יודע מה, וכל הגבוהים האחרים נחים בעדינות על גבול ה 2 מטר. מצד שני, דווקא יש אחלה צוות מסיע ורוחב טוב, ואולי בכל זאת לא תהיה להם בעיית ריבאונד. טפירו, לימונד ופלס הם ריבאונדרים מצויינים לעמדתם (או בכלל), גרונפלד אוהב להתפלש בריבאונד ואם קוקיה וכדיר יעשו בוקס אווט טוב דאנקן יוכל לאסוף אותם בנחת וירושלים אולי יסתדרו. מה שכן, מכבי יוכלו להשכיל ולשחק להם מעל הראש. שחקנים נמוכים מתקשים לשמור על אליהו, פופס הוא רחפן ושרמדיני פשוט גבוה ועם טאצ' לא רע.

ממתי גובה זו ערובה להצלחה בריבאונד?

תסתכל על רשימת הריבאונדרים המוצלחים בליגה שלנו בעשרים השנים האחרונות, מעטים מהם, אם בכלל, גבוהים מ-2.04.

הליגה שלנו היא לא זאת שקוראים לה ליגת הגמדים? מן הסתם, אם כל שחקני הפנים נעים סביב אותו הגובה ההבדלים הם זניחים יותר. אין הרבה שחקני פנים בארץ שהרבה יותר גבוהים מ 2.04. קשה להגיד שלגובה ומוטת ידיים אין משמעות... שון ג'יימס, כששיחק כמות דקות רלוונטית להשוואה, היה הריבאונדר הכי טוב בארץ בפער, ואי אפשר להגיד שהאורך שלו לא הייתה אחת הסיבות העיקריות לכך. הוא כמעט 6'8" עם מוטת ידיים של 7'5". גם לבריאנט דאנסטון שהוא 6'8" יש מוטת ידיים ארוכה באורך 7'3".

קיוויתי שמההודעה שלי יובהר שאני לא חושב שלירושלים יש בעיית ריבאונד. בטח ובטח שלא ערובה לאי הצלחה כזו. איפה קראת את זה? מצד שני, גובה הוא יתרון גדול בריבאונד. הוא פחות חשוב מרצון, אינטואיציה, כוח וניתור, אבל מבחינת ריבאונד התקפה, במידה ויש הפרש גובה גדול בין המתקיף לשומר, יש לגובה יתרון משמעותי עוד יותר (בעיניי). מה גם שההודעה הייתה בקונטקסט של השוואה למכבי.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:15 pm 
Freshman

King Chauncey כתב:
aka: בוודאי שירושלים צריכה להסתכל על מכבי.
מה זה לא אותם מטרות? המטרה של ירושלים זה לא לקחת גביע ו/או אליפות? וודאי ובוודאי שזו המטרה. נכון, הסיכוי להשגת המטרה לא גבוה מדי, כי בדרך עומדת קבוצה עם תקציב גדול פי ארבעה, אבל בגלל זה אני מנסה להשוות אל אותה הקבוצה, כי זה מה שמעניין אותי, האם ירושלים יכולה להתמודד עם מכבי על ההגמוניה השנה, כמו שחולון עשו לפני כמה שנים.
מה לעשות, זה מעניין אותי יותר באם ירושלים תצליח להתגבר על האריות שייתמודדו איתה על המקום השני.

בטח שהמטרה היא לקחת תואר כלשהו, אבל א. פה בדיוק הבעיה. כדי לקחת תואר אתה כנראה צריך לנצח קבוצה עם תקציב אסטרונומי לעומת שלך. זה בדיוק מה שגורם לציפיות מוגזמות מידי. ב. כדי להשיג את המטרה אתה עדיין צריך להיות יותר טוב מ-10 קבוצות אחרות, אי אפשר לנפנף את זה ואני בטח לא מבין איך אפשר להגיד שזו גם לא מטרה אחרי השנים האחרונות של ירושלים. בשנה ההיא שהייתה קרובה לדאבל, הדבר הכי בולט היה השליטה מול שאר הליגה. ועוד דבר - מה זה רלוונטי מה יותר מעניין אותך או אותי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:34 pm 
Hall of Famer

שון ג'יימס, במחילה, זה חיזוק לא רע תיאוריה שלי. הממוצע שלו בבני השרון (בכוונה הוצאתי את העונה במכבי מהחישוב) עומד על טיפונת יותר משמונה ריב' למשחק. רחוק מאוד ממה שהציגו מפלצות ריבאונד ששיחקו כאן בעבר (גאלי, ברנדי, בילי תומפסון, אפילו יוברט רוברטס - כולם 2.03 ומטה. אני מרשה לעצמי להוסיף לרשימה הזו גם את קוז'קארו ואוואג'ובי שהיו מלך הריבאונד וסגנו בעונה לפני שהגיעו להפועל).

וזה לא רק עניין של ליגת הגמדים שלנו - גם בנבא חלק גדול מהריבאונדרים הגדולים באמת היו נמוכים לעמדה שלהם (בארקלי, רודמן, בן וואלאס).

כמובן, אני לא אומר שיש יחס הפוך חד-חד ערכי בין גובה ליכולת ריבאונד. עקרונית, זה בטח יכול להועיל.

בפועל, בד"כ שחקנים שמגיעים לרמות האלה ויש להם הרבה גובה, בד"כ אין להם יותר מדי כוח וקשיחות, ולהיפך.

אני גם לא קובע שהפועל תהיה קבוצת ריבאונד טובה העונה. לא מכיר את סמית', והגבוהים האחרים אינם מציאה בתחום. אבל יש לנו את הגארד הריבאונדר הישראלי הטוב ביותר אי פעם, ופלס, אאז"ן, נותן לא מעט בתחום.

מצד שני, לא הייתי רץ להמר על קבוצה ששתקח רוב הזמן עם אליהו בחמישייה (ולא מעט עם פניני, ריבאונדר איום ונורא יחסית לעמדה שלוש) כעל מועמדת להיות משאבת ריבאונד. נדמה לי שגם שרמדיני איננו מציאה גדולה במה שנוגע לריבאונד, אבל כאן יכול מאוד להיות שאני טועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 3:39 pm 
Junior

נושא השיחה המועדף עליי הוא די רלוונטי כשאני רושם הודעה...

ראובן, עד כמה שזה מפתיע, אפילו אותי אחרי כל מה שחפרתי, אני מסכים איתך לחלוטין.
ברור שהפועל לא צריכה לבנות עצמה לפי המצ׳ אפ שיתאים למכבי ואני מניח שהיא גם לא עשתה את זה.
ברור שהפועל צריכה לחשוב קודם כל איך היא בכלל מגיעה לגמר מול מכבי, ולפני זה, איך היא מציגה עונה סדירה ראוייה למעמדה כקבוצה מספר 2 בליגה.

אני עושה השוואה למכבי כי אותי אישית זה מעניין.
לי אישית זה נראה כתבוסתנות לבנות סגל מאוד מרשים יחסית ליכולותיך הכספיות ולא לחשוב איך אתה יכול לנצח את הקבוצה הבכירה ממך, בטח כשזאת מעמידה סגל לא מרשים בעליל יחסית לשנים עברו.
נכון, מכבי עדיין חזקה יותר, נכון, המטרה של הפועל בישראל זה להציג כדורסל טוב ולהיות הבכירה מחוץ לעולם של מכבי ובאם מטרות אלה ייתממשו גם תבוסות של 20 הפרש בגמרים מול מכבי ממש לא יסמנו את העונה ככישלון, אבל עדיין.
אותי מעניין כרגע ובכלל לדסקס על יחסי הכוחות בין הקבוצה מספר 1 לקבוצה מספר 2.
אם מישהו מעדיף ומעוניין לדסקס על יחסי הכוחות בין הקבוצות שמסתמנות כ2-5, תפאדל..  

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 4:19 pm 
Sophomore

הדוגמא‏ ‏הקלאסית‏ ‏לקבוצה‏ ‏שבנתה‏ ‏את‏ ‏עצמה‏ ישירות‏ ‏‏להתמודדו‏ת‏ ‏מול‏ ‏מכבי‏ ‏היא‏ ‏בני‏ ‏השרון‏,‏ ‏ובעיקר‏ ‏בני‏ ‏השרון‏ ‏של‏ ‏המקום‏ ‏השמיני‏ ‏‏לפני‏ ‏שלוש‏ ‏שנים.‏ ‏בנייה‏ ‏מסיבית‏ ‏בפנים‏ ‏‏(‏ג‏'‏יימס+קלנסי‏)‏‏ ‏תוך‏ ‏הזנחת‏ ‏שאר‏ ‏העמדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 5:15 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

King Chauncey כתב:
צ׳רלס, רשמתי שהקו האחורי של ירושלים טוב יותר? רשמתי שהישראלי הבכיר בקו האחורי משחק שם. הזכרת לי את קיומו של לנדסברג, אז אני לוקח בחזרה. ברור שהקו האחורי של מכבי עולה על זה של ירושלים, אבל במצ׳אפ של השנה יש לירושלים נקודות אור להתמודד בקו האחורי. בשנים עברו לא חשבתי כך.
פוסטר הוא מבחינתי הגארד המוביל של ירושלים, והיקמן מבחינתי הוא הגארד המוביל של מכבי (מחזיק ממנו הרבה יותר מלוגאן, ממנו אני חושב שאוהדי מכבי הולכים לסבול לא מעט העונה).

אני לא בטוח שטפירו עדיין נחשב לישראלי הבכיר מבין הגארדים בליגה. למעשה מכבי מחזיקה כרגע בשלושת מארבעת מובילי המדד משנה שעברה (לנסברג, אליהו ורוט) וי"ם את מקומות 5, 7 ו-9 (לימונד, טפירו וכדיר). בכל אופן אתה צודק שהפערים לא משמעותיים ואם י"ם היתה מחתימה את היקמן אף אחד לא היה מרים גבה. לגבי לוגאן אני בדיעה דומה לשלך (ורשמתי זאת לא מעט פעמים) ואם י"ם היתה מחתימה אותו רוב הסיכויים שאוהדי י"ם היו מתלהבים מהחתמת שחקן יורוליג ואוהדי מכבי היו יורדים עליהם שהביאו שחקן גמור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 6:34 pm 
הנביא הרשמי של הפורום
סמל אישי של המשתמש

נקודה שלא ראיתי שנגעו בה כאן:
מאיר טפירו שומר רע. למעשה, הוא לא שומר, כי הוא לא יכול להזיז את הרגליים.
לכן, לבטח בשמירה אישית, הוא חייב גיבוי של חוסם טוב מאחור.
בעונה שעברה, באשדוד, היה לו את טיוס כמובן. בתחילת העונה, כשטיוס עדיין לא ממש השתלב - אשדוד הפסידה בצרורות.
בירושלים, לעומת זאת, אני לא רואה חוסם גדול במצבת הגבוהים הנוכחית, אלא אם סמית׳ כזה...
כמובן שתמיד אפשר לשמור אזורית ולקוות שהשלשות לא ייפלו...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 6:42 pm 
Hall of Famer

לפחות בגזרת הישראלים ירושלים צימצמה פערים ולדעתי הסגל הישראלי שלה(בהנחה שלימונד חותם) לא נופל מזה של מכבי או לפחות כמעט באותה רמה:

רוט,לאנדסברג,פניני,אליהו

טפירו,לימונד,גרונפלד,כדיר,קוקיה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 10:21 pm 
Hall of Famer

*AKA כתב:
shmueliki כתב:
טפירו חוזר בגילו המופלג לקצב משחקים מוגבר , וירושלים ( לא בפעם הראשונה בשנים האחרונות ) מתחילה עונה עם 3 גארדים בלבד

דווקא בעונה של נעימי-יוגב-סולומון-ריץ' היו תלונות על עומס גדול מידי. ובצדק. אין בעיה שיש שלושה וחצי גארדים (החצי זה פלס מבחינת דרוקר), רוב קבוצות הליגה מסתדרות עם זה יופי. הבעיה זה האיכות של אותם שלושה והאם לא חסר משהו, לדעתי במקרה של טפירו-לימונד-פוסטר כן חסר יכולת להוביל כדור. הרבה יהיה תלוי בפוסטר בעניין הזה. אם שלושת הזרים היו טפירו-מקל-זר בעמדה 2 לדעתי זה יותר אידיאלי.

ובאופן כללי לדיון, בכלל להתחיל להשוות למכבי נראה לי לא רציני. לא אותו לבל ולא המטרה. עמדות 3-5 נראות אחלה וגם לי יש ציפיות מסמית' ברמת הליגה. למרות סלידתי מכדיר לפחות הוא עולה מהספסל. לגבי הקו האחורי תלוי הרבה בזר שיחתום, כרגע פוסטר הכי קרוב, אבל עדיין שום דבר לא נסגר סופית כולל לימונד אז נחכה ונראה.

אז נגדיר זאת אחרת - 5 שחקנים בלבד לעמדות 1-3 לקבוצה ששואפת לשחק 2 משחקים בשבוע מרבית העונה .
זכורה לי בעיקר העונה האחרונה , עם הטריו נעימי-יזרעאלי-סטרוברי , כאשר גיא דותן פתאום מוקפץ בכל מקרה של פציעה בודדת של אחד הגארדים .

מכבי רעננה זל כתב:
הדוגמא‏ ‏הקלאסית‏ ‏לקבוצה‏ ‏שבנתה‏ ‏את‏ ‏עצמה‏ ישירות‏ ‏‏להתמודדו‏ת‏ ‏מול‏ ‏מכבי‏ ‏היא‏ ‏בני‏ ‏השרון‏,‏ ‏ובעיקר‏ ‏בני‏ ‏השרון‏ ‏של‏ ‏המקום‏ ‏השמיני‏ ‏‏לפני‏ ‏שלוש‏ ‏שנים.‏ ‏בנייה‏ ‏מסיבית‏ ‏בפנים‏ ‏‏(‏ג‏'‏יימס+קלנסי‏)‏‏ ‏תוך‏ ‏הזנחת‏ ‏שאר‏ ‏העמדות.

נו , ומה רע כל כך בזה ( כמובן בסטנדרטים של בני השרון ) ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 26, 2012 10:50 pm 
Sophomore

היא‏ ‏שיחקה‏ ‏בינוני‏ ‏מאוד‏ ‏לאורך‏ ‏כל‏ ‏העונה‏.
זה‏ ‏לא‏ ‏רע,‏ ‏זה‏ ‏בינוני‏ ‏ובטח‏ ‏לא‏ ‏‏'‏קבוצה‏ ‏מס‏'‏‏ ‏2‏'‏.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 27, 2012 12:47 am 
Hall of Famer

כן , אבל אם ירושלים נוקטת בגישה שכזאת ( ואני ממש לא אומר שהיא צריכה , סתם לצורך הדיון ... ) , היא מן הסתם יכולה לעשות זאת עם סגל מוצלח יותר מאשר היה לשרון , ותבטיח את מקומה ב1-8 קצת לפני המחזור האחרון ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 27, 2012 12:49 am 
מנהל פורום

אני חייב להגיד שלדעתי אתם סתם עושים רציונליזציה לעונה הגרועה של השרון, ומשתי סיבות - ראשית, כי בחיים הם לא נבנו כדי להתמודד מול מכבי, ושנית, כי לא זה מה שהפיל אותם. היתה להם קבוצה מצוינת שהיתה צריכה להתמודד על מקום בפיינל פור, ושקרסה מכל מיני סיבות או סתם כי זה קורה לפעמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 27, 2012 1:01 am 
Hall of Famer

אני נוטה להסכים , ובכל מקרה זו לא ממש נקודה חשובה עבורי ( אלא סתם משהו שנגררתי אליו משום מה ... ) .
כבר בזמן אמת ( ועודני כמובן ) סברתי שסוללת זרים של סטיל - בלצ'ר ( אם כי בסוף דרכו כבר ) - טאקר ( הגיע רק לקראת סוף העונה ) - קלנסי - ג'יימס , הייתה יכולה להשיג הרבה יותר אלמלא קיבעונות של שמיר ( למשל העדפת בלצ'ר על סטיל עקב המעמד , הניסיון והשד יודע מה , והחשש לשחק עם טאקר בעמדה מס' 3 נגד מכבי ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 27, 2012 3:59 am 
Sophomore

צ'ונסי, דיבורים כמו שלך בסופו של דבר מחלחלים גם לשחקנים וככה נראית ירושלים לאחר 2-3 הפסדים. במקום להתאושש במהרה, הם מבינים שהם לא יעמדו במטרות העונה ובדרך כלל מתחיל שלב החרקירי.

הגמר האחרון של ירושלים - גמר הגביע 2007-2008. כמעט חצי עשור.

גם אני מסכים שנבנתה קבוצה טובה בירושלים, אבל פרט לעונה שעברה, כל שנה יש הייפ סביב הסגל שלהם. זו השלכה ישירה של סגל הרבה יותר יקר משאר קבוצות הליגה פרט למכבי. בדרך כלל זה מתקזז עם גורמים אחרים שיש בהפועל ירושלים, כך שקבוצה שנבנתה בירושלים ב20 מליון שקל, בדרך כלל בסופו של דבר שווה ביכולת שהיא מציגה על המגרש לקבוצות בעלות חצי ורבע תקציב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 1:40 pm 
Junior

אורן כתב:
שון ג'יימס, במחילה, זה חיזוק לא רע תיאוריה שלי. הממוצע שלו בבני השרון (בכוונה הוצאתי את העונה במכבי מהחישוב) עומד על טיפונת יותר משמונה ריב' למשחק. רחוק מאוד ממה שהציגו מפלצות ריבאונד ששיחקו כאן בעבר (גאלי, ברנדי, בילי תומפסון, אפילו יוברט רוברטס - כולם 2.03 ומטה. אני מרשה לעצמי להוסיף לרשימה הזו גם את קוז'קארו ואוואג'ובי שהיו מלך הריבאונד וסגנו בעונה לפני שהגיעו להפועל).

וזה לא רק עניין של ליגת הגמדים שלנו - גם בנבא חלק גדול מהריבאונדרים הגדולים באמת היו נמוכים לעמדה שלהם (בארקלי, רודמן, בן וואלאס).

כמובן, אני לא אומר שיש יחס הפוך חד-חד ערכי בין גובה ליכולת ריבאונד. עקרונית, זה בטח יכול להועיל.

בפועל, בד"כ שחקנים שמגיעים לרמות האלה ויש להם הרבה גובה, בד"כ אין להם יותר מדי כוח וקשיחות, ולהיפך.

אני גם לא קובע שהפועל תהיה קבוצת ריבאונד טובה העונה. לא מכיר את סמית', והגבוהים האחרים אינם מציאה בתחום. אבל יש לנו את הגארד הריבאונדר הישראלי הטוב ביותר אי פעם, ופלס, אאז"ן, נותן לא מעט בתחום.

מצד שני, לא הייתי רץ להמר על קבוצה ששתקח רוב הזמן עם אליהו בחמישייה (ולא מעט עם פניני, ריבאונדר איום ונורא יחסית לעמדה שלוש) כעל מועמדת להיות משאבת ריבאונד. נדמה לי שגם שרמדיני איננו מציאה גדולה במה שנוגע לריבאונד, אבל כאן יכול מאוד להיות שאני טועה.

במחילה מחילתית, אני לא יודע מהאיפה הממוצע לגבי שון ג'יימס (כל העונות שלו בבנה"ש ביחד?), אבל בעונה המלאה שלו, 2010-2011, (לפני זה היו הרבה פציעות ותקופת רוּקִיות שלו) הוא עמד על 11 ריבאונד ובערך 3 מעל כל הגבוהים האחרים בליגה.

אני לא חושב שיש ביננו באמת ויכוח. כמו שכבר כתבתי, יש תכונות יותר חשובות מגובה בלקיחת ריבאונדים. כמובן ששן זהב, החבר'ה במנש ועוד דוגמאות רבות הם ריבאונדרים טובים למרות הגובה שלהם. הטיעון העקרוני שלי נובע מכך שכקבוצה, הפועל ירושלים נמוכה, ואם זה פרמטר כלשהו בריבאונד, כמו ששנינו אני חושב מסכימים, זה אומר שהוא יצטרך להיות מגוּבה בפרמטרים אחרים: מלחמה, ריכוז, כוח וכו'. רוצה לומר, בהשוואה של אחד לאחד בין שחקנים שהם אלופי ריבאונד, השפעת תכונת הגובה יורדת, אבל כפרמטר רוחבי, כשממוצע גובה של קבוצה נמוך מזה של היריבה, יש כאן מכשול שצריך לעשות בשבילו אדפטציות. זה לא רק ריבאונד, זה גם מצ'אפים בהגנה.

לגבי הקו האחורי: זה מה שכתבתי בעצמי, שמשם יבוא חיפוי מצויין בריבאונד. הקו הקדמי הוא בעייתי בהרבה: קוקיה עושה בוקסאווט סביר אבל מוגבל מאוד בריבאונד, כדיר מזעזע (פחות טוב מאליהו לדעתי, אבל זה נבלה וזה טרפה) וסמית' ממה שהבנתי לא מבריק שמה. דאנקן מצויין, אבל בזה זה נגמר. לגבי מכבי, פופס מפלצת אופנסיב ריבאונד והאחרים בקו הקדמי כנראה דיי בינוניים לעמדתם (גם פה אני לא מומחה).

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 1:44 pm 
Hall of Famer

התייחסתי לעניין הריבאונד בלבד, לא להשלכות אחרות שיש לגובה.

וכן, בעניין הריבאונד, אני דבק בעמדתי - לסנטימטראז' יש משמעות זניחה למדי, ליגת גמדים או לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 3:00 pm 
Hall of Famer

לפי ורד כהן , מועמד חדש - ג'ייקוב פולן

http://sports.walla.co.il/?w=/3825/2562158

יש איזושהי סיבה נראית לעין שלקראת ספטמבר לשחקן כזה אין קבוצה באירופה ?

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 4:04 pm 
Sophomore

הבחור אחרי עונה טובה וגם מחזיק בדרכון גיאורגי.מה שמייקר אותו עוד יותר.לא חושב שהוא בטווח המחירים של ירושלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 450 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עודד ל ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: