סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 1:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 9:36 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אז אמנם התרשלתי ולא פתחתי את הנושא המסורתי בתחילת הקיץ ( עם הספקולציות הרגילות על ההנחתות של אקוניס ... ) , אבל לאור העובדה שלא יהיה יותר מדי "בשר" בפורום בחודש הקרוב , ננסה לדון כאן במצב הקבוצה .

אמנם עוד לא ראיתי כמובן את הזרים בעיניים , אבל הבנייה נראית לי קצת מוזרה . משום מה חשבתי שבמקום פלאסיו הולך להגיע שחקן גבוה . כרגע על פניו החמישייה החזקה של הקבוצה היא של 4 הזרים ורוזפלט . אבל פרט לספק האם החמישייה הזאת מספיק נמוכה וזריזה מטריד יותר דווקא נושא הספסל , שם יהיו ברקוביץ' , לביא ורייס ללא גיבוי גבוה נאות ( קשה לבנות כרגע על אלטיט יותר מדי ) .
לכן , הגיוני יותר לטעמי שהחמישייה תהיה פלאסיו , ברקוביץ' , בק , ג'ונס ופופ / רוזפלט , ככה אחד משני האחרונים יהיה גיבוי מהספסל לעמדות הגבוהים , כאשר לביא ורייס יוצרים ספסל מאוזן מבחינת העמדות .
דבר אחד בטוח יהיה לקבוצה הזאת וזה סייז לא רע בליגת הסמול בול שלנו ( בעיקר בעמדות החוץ ) : בק ( 2.01 ) יתופקד אני מניח לרוב בעמדה מס' 3 , ואולי קצת אפילו בעמדה 2 , כנ"ל לגבי ג'ונס ( 2.03 ) רק בעמדה אחת יותר גבוהה .

לו"ז משחקי הכנה :

15.9 – ירושלים (ח)
18.9 – ראשון לציון (ח)
20.9 – חיפה (ח)
24.9 – גלבוע/גליל (ב) – פתוח לקהל
29.9 – ירושלים (ב) – פתוח לקהל
2.10 – גביע צ'אנס: משחק ראווה מול ברק נתניה (אולם רוממה, חיפה).
4.10 – אילת (ב) – פתוח לקהל

ביום רביעי (10.10) בשעה 15:00, תקיים הקבוצה מסיבת עיתונאים רשמית לפתיחת עונת 2012-13.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 9:43 am 
Junior

קשה לי להבין את ההחתמה של מילט פלאסיו. בעבר היה שחקן חביב מאוד, אבל כבר כמה שנים שהוא לא עושה כלום, ולדעתי גם יחתך מהרצליה בשלב כלשהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 11:56 am 
Sophomore

אם מצבת הישראלים תגשים את הציפיות ממנה, יש פה סגל ישראלי לא רע בכלל.
רוזפלט צריך להמשיך ביכולת של סוף שנה שעברה והוא אחד הגבוהים הישראלים היעילים בליגה.
לדעתי הסיטואציה של גיא לביא היא מצוינת- רכז מחליף לרכז פותח מנוסה מאוד אבל גם קצת זקן. בקלות יוכל לקבל 10-15 דקות בליגה, ואפילו יותר מזה בלי הלחץ של 'הישראלי המוביל'.
ברקוביץ הוא גארד סולידי לגמרי- לא כוכב, אבל שחקן שעובד קשה ועל פניו נראה כאחד שמוכן להקריב למען הקבוצה.
השאלה הגדולה היא בן רייס ואיך הוא חוזר אחרי פציעה של שנה-חזרה טובה שלו ולהרצליה יש סגל ישראלי טוב+. חזרה פחות טובה תוריד את הדרוג לטוב-.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:01 pm 
Hall of Famer

אני לא רואה אף קבוצה פרט למכבי ולירושלים שמציגה סגל ישראלי טוב יותר מזה של הרצליה .

שאלה למבינים - מה סגנון המשחק של פלאסיו ? עד כמה הוא משתלט על המשחק וצריך את הכדור אצלו ?
השאלה נשאלת כי את מרבית הדקות הוא ישחק לצד עוד רכז לידו ( ברקוביץ' / לביא ) , ואם 2 הישראלים כמעט לא יראו את הכדור האפקטיביות שלהם יורדת בהרבה ( ממש לא מדובר בקלעים שמחכים לכדור ואז צולפים מבחוץ ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:10 pm 
Sophomore

הסגל הישראלי שלכם זה ברקוביץ, לביא, רייס ורוזנפלט? אם ככה, לדעתי אפילו הסגל הישראלי של הפועל טוב יותר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:12 pm 
Sophomore

איך נהיה עדינים?
לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:19 pm 
Sophomore

מכבי רעננה זל כתב:
איך נהיה עדינים?
לא.

חבל שנתחיל עם השוואות. אבל אם אכן הארבעה שציינת זה הסגל הישראלי שלכם, אני מעמיד מולם את בר טימור, גל איתן, מתנאור ויונתן שולדברנד. אז זה די שווה, ואני עוד מפרגן לכם.

*אין בהודעה זו כדי לרמוז על התוצאה במחזור הראשון נגדכם, אנחנו נפסיד...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:24 pm 
Sophomore

מי שהתחיל עם השוואות זה אתה.
ובהנחה (שעל בסיסה גם אני כתבתי וגם שמוליקי כתב) שרייס חוזר ברמה דומה לזאת שבה שיחק לפני שנה אז שוב- לא.
נתחיל עם הקלים- רוזפלט טוב בהרבה משולדברנד.
בר טימור עדיין סימן שאלה אל מול גיא לביא שהוכיח לפחות יכולת לא רעה בליגת העל.
כנ"ל גל איתן אל מול ברקוביץ'.
מתן נאור טוב ולא בהרבה מבן רייס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:26 pm 
Sophomore

נחיה ונראה. בכל מקרה, האמרה של שמוליקי שלהרצליה יש את הסגל הישראלי השלישי הטוב בליגה, איך נגדיר את זה, מופרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:42 pm 
Sophomore

היתרון בסגל הישראלי של בני השרון על פני כל סגל ישראלי אחר (אולי למעט זה של אשדוד במידה ותחתים את יזרעאלי ואילת) הוא שאין לה מתאזרח שיש לגביו סימני שאלה. זה לא בהכרח הופך אותו לטוב יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 1:00 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הקטע המוזר הוא שהרצליה הולכים על ארבעה זרים בלבד. היית מצפה שהשילוב של (1) סגל ישראלי חלש יחסית, (2) מנהל מקצועי שיש לו מוניטין גדול בהבאת זרים זולים, (3) הצלחות העבר עם חמישה זרים, יביאו למחשבה אחרת, אבל מה אני מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 1:06 pm 
Sophomore

נכון. למרות שחייבים להודות שעל פניו נראה שלפחות 4 הזרים שאקוניס הביא נראים מבטיחים מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 1:34 pm 
Freshman

shmueliki כתב:
אני לא רואה אף קבוצה פרט למכבי ולירושלים שמציגה סגל ישראלי טוב יותר מזה של הרצליה .

שאלה למבינים - מה סגנון המשחק של פלאסיו ? עד כמה הוא משתלט על המשחק וצריך את הכדור אצלו ?
השאלה נשאלת כי את מרבית הדקות הוא ישחק לצד עוד רכז לידו ( ברקוביץ' / לביא ) , ואם 2 הישראלים כמעט לא יראו את הכדור האפקטיביות שלהם יורדת בהרבה ( ממש לא מדובר בקלעים שמחכים לכדור ואז צולפים מבחוץ ) .

אתה רומז שהסגלים הישראלים של שאר הליגה יותר עלובים?

אני לא מבין את ההתלהבות מבן רייס. בין פציעה אחת לשנייה כל מה שזכור לי ממנו בליגה זה דאנק (נדמה לי נגד מכבי) סטייל הדאנקים שבורשטיין היה עושה פעמיים בקריירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 1:47 pm 
Sophomore

אין 'התלהבות', לפחות לא אצלי. בסכ"ה שחקן שהראה יותר מניצוצות לכך שהוא יכול להפוך לישראלי בכיר.
איפשהוא ברמה של יבזורי (לא בתפקיד כמובן- במעמד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 2:52 pm 
Senior

ציטוט:
אתה רומז שהסגלים הישראלים של שאר הליגה יותר עלובים?

אני יענה בשבילו. הוא לא רומז, הוא אומר את זה בצורה גלויה וזה דיי נכון מה לעשות.

כמעט כל הישראלים ה"בכירים" נטשו את הקבוצות שלהם הקיץ והתמקמו בירושלים\מכבי. כשאין אף ישראלי בכיר (נכון לעכשיו) שחזר מאירופה לקבוצה בארץ.

לרוזנפלד היום יש קייס דיי טוב לישראלי הטוב בליגה שמחוץ למכבי את ירושלים. בו נגיד שביחד עם חנוכי ויבזורי הוא מ3 הישראלים המובילים בליגה שמחוץ לגדולות.

נכון לשנה הזאת כמו שזה נראה כמעט באף קבוצה אין ישראלי מוביל בדומה למה שהיו בשנים בעבר. בחולון יש פוטנציאל עם ז'אק רוזן יתברר כשחקן ברמתו של רוט, אבל זהו בערך. בחיפה חנן קולמן הוא הישראלי המוביל. באילת בן שימול. באשדוד מזרחי. בגליל יבזורי. בראשון חנוכי. בנתניה אורלנד. באשקלון כרגע זה ליפשיץ את שעשוע. ומתן נאור בהפועל ת"א. אלו הישראלים המוביל בליגה... בהחלט לא מצב מעודד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 2:56 pm 
Hall of Famer

אני לא מכיר את הליגה הישראלית של השנים האחרונות, אבל בכל זאת תהייה.
השחקנים האלה שציינת, כל הבן שימול, יבזורי וחנוכי והאלה. האם הם טובים יותר או פחות ממה שהיו בזמנו שחקנים כמו למשל, ארדיטי, ארז חזן או דורון שפע. איך השחקנים הישראלים של שנות התשעים (אלה שהזכרתי, וגם כל מיני אסף ברנע, זלוטיקמן, כאלה) היו נראים לו היו משחקים היום בליגה הישראלית לדעתכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 3:10 pm 
Junior

ראובן כתב:
הקטע המוזר הוא שהרצליה הולכים על ארבעה זרים בלבד. היית מצפה שהשילוב של (1) סגל ישראלי חלש יחסית, (2) מנהל מקצועי שיש לו מוניטין גדול בהבאת זרים זולים, (3) הצלחות העבר עם חמישה זרים, יביאו למחשבה אחרת, אבל מה אני מבין.

אני לא חושב שזה כל כך מוזר. אם צריכים להיות מוגבלים לחוק רוסי, זה אומר שצריך לשחק הרבה זמן יחסית או עם שני שחקני קו אחורי ישראלי מוגבל יחסית בהתקפה, (לביא/רייס/ברקוביץ') או עם אחד כזה בקו האחורי ועם רוזפלט מקדימה, וזה עשוי להיות מוגבל בדקות בגלל בעיות פאוולים שהוא מרבה להיכנס אליהן, בלי גיבוי ישראלי מוכח עדיין (אלטיט) כנראה שהסגל לא עמוק במיוחד, לדעת המאמן, והוא עדיין לא סומך על הצעירים מספיק כדי לשחק בחוק רוסי. ארבעה זרים אומר להקטין את ההימור על יכולת הצעירים.

אני כמובן מקווה שאני טועה ושנראה הרבה צעירים משחקים, אפילו על חשבון הפסדים פה ושם. בעיקר אם אלו הישראלים שחתומים להרבה זמן בקבוצה כמו לביא ואיילון.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 3:12 pm 
Senior

נורטון כתב:
אני לא מכיר את הליגה הישראלית של השנים האחרונות, אבל בכל זאת תהייה.
השחקנים האלה שציינת, כל הבן שימול, יבזורי וחנוכי והאלה. האם הם טובים יותר או פחות ממה שהיו בזמנו שחקנים כמו למשל, ארדיטי, ארז חזן או דורון שפע. איך השחקנים הישראלים של שנות התשעים (אלה שהזכרתי, וגם כל מיני אסף ברנע, זלוטיקמן, כאלה) היו נראים לו היו משחקים היום בליגה הישראלית לדעתכם?

על פניו התשובה היא בהחלט כן. אלו היו שחקנים שהיו מסוגלים לפנק 15 נק' למשחק ולהוביל קבוצות. אבל קשה מאד להגיד כי השחקנים של אז גדלו למציאות אחרת של 2 זרים בקבוצה וזה אומר הרבה יותר זריקות, הרבה יותר מקום לקחת על עצמך וכו'. בעוד השחקנים של היום גדלים למציאות של 4 זרים בקבוצה וזה מן הסתם גורם להם גם להתפתח יותר כשחקנים משלימים מאשר שחקנים מובילים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 3:14 pm 
Junior

אגב, אני חושד שבית הלחמי ימשיך ללכת עם לביא כפותח ושברקוביץ' יהיה המחליף, לפחות בתחילת העונה, וכשתתברר מה היכולת של רייס, ובמידה והוא יהיה טוב, אז רייס יפתח. אני דיי יורה באפלה, אבל זה מה שמריח לי.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 3:16 pm 
Senior

ראובן כתב:

ראובן אין בזה שום דבר מוזר. אני למשל אמרתי כבר בתחילת הקיץ שאני רואה את כל הקבוצות מלבד מכבי בוחרות ב4 זרים (בינתיים לא טעיתי) כשרק אולי גליל (שחיים אוחיון דחף חזק מאד לחוק הרוסי ואולי לא ירצה להראות צבוע) יצטרפו אליהם. כשגם בגליל אני מעריף שהצוות המקצועי ילחץ חזק מאד לא ללכת לחוץ הרוסי (ולראייה אנחנו לא רואים החתמה של זר חמישי שם בינתיים).

זה פשוט מאד, גם אם יש יתרונות לחוץ הרוסי אני לא רואה מאמן שמהפחד שהוא צריך לשחק בחוץ הרוסי מול הקבוצות האחרות שלא משחקות בחוץ הרוסי יבחר בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 4:02 pm 
Hall of Famer

אתה מדבר על אותו בן רייס שבשנת ה"פריצה" שלו נתן 6.6 נק', 26.4% מהשלוש ו-62.2% מהעונשין (ואתם זוכרים שמדובר בגארד)

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 4:14 pm 
Sophomore

כן. אותו בן רייס שעשה את זה כשהוא בן 20.
הציפייה ממנו הייתה להשתדרג בעונה שעברה לאזור ה10 נק' למשחק.

והוא לא גארד. הוא מוגדר כסמול שיכול לשחק גם כגארד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 4:20 pm 
מנהל פורום

אז אחרי שהודיתי בטעותי בעניין החוק הרוסי, אני אשמח אם מישהו ירים את הכפפה ויערוך סטטיסטיקה של: (א) משחקים שבהם קבוצות נאלצו לשחק רק עם שלושה זרים, כי אחד הזרים שלהם נפצע או הורחק ו(ב) כמה דקות בפועל היו באמת ארבעה זרים על המגרש וכמה שיחקו ממילא שני ישראלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 4:21 pm 
Hall of Famer

אותו בן רייס שמוגדר באתר המנהלת בגובה 1.95 (לדעתי גם פרגנו לו ב-3 סנטים) הוא הסמול שאתה מדבר עליו?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 4:23 pm 
מנהל פורום

1.95 זה גובה סביר לגמרי לסמול ישראלי. הגובה של ברק פלג ומתן נאור למשל. בכל אופן בפעמים שאני ראיתי אותו הוא לגמרי שיחק סמול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 40 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה