סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 10:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1145 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 5:55 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
arielbp כתב:
ייאמר כבר עתה. עלייה לשלב הטופ-16 תהווה הפתעה, עלייה לפלייאוף תהיה בבחינת נס.

נראה לי כמו הגזמה פראית, בעיני זו תהיה הפתעה עצומה אם מכבי לא תהיה בטופ 16. מה שכן, ממה שראיתי עד עכשיו אני מסכים שהסיכויים לפלייאוף ומעלה מזה לא נראים טובים. מצד שני, אני זוכר שכבר אמרו את זה על לא מעט קבוצות של מכבי שאחר כך נתנו עונות יפות מאוד, אני חושב שמגיע לבלאט קרדיט של לפחות חודש וחצי-חודשיים לפני שקופצים למסקנות. זוכר איך לנגפורד נראה בחודש הראשון שלו? זוכר מה אמרו על פארמר במשחקים הראשונים שלו? על יוגב אוחיון אף אחד לא האמין שהוא מסוגל להיות שחקן תורם ביורוליג עד הטופ 16 בשנה שעברה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 6:11 pm 
Freshman

כמה פעמים אפשר לקרוא פה אנשים מזלזלים ויוצאים בהצהרות? הזיכרון כל כך קצר.. כל שנה אנשים פה אוכלים כובעים בקילו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 6:29 pm 
Junior

מה הבעיה בהצהרות? לכל היותר יצאתי חומוס וגם נהניתי מעונה טובה של מכבי. במקרה הנוכחי, הבינוניות ניכרת בכל פינה כמעט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 6:47 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אפשר לחשוב כמה כובעים נאכלו פה בשנים האחרונות. מכבי מאז ההתפרקות של האימפריה קבוצה די מאכזבת - מבחינה תקציבית אני מניח שהיא בין שמונה הגדולות (בטח אם מוציאים את הטורקיות שמצליחות להפוך כל שנה זהב לקש באופן קונסיסטנטי ולבטח מאכזבות יותר ממכבי). בשנים האלה היא הצליחה פעם אחת באמת להאכיל את כולם את כל הכובעים (העונה של בלאט לפני שנתיים), בעוד עונה אחת היא עשתה הישג אירופי יוצא דופן אבל העונה עצמה זכורה כזוועתית למדי, ובשאר העונות במקרה הטוב היא היתה בינונית והשיגה את הפלוס מינוס הצלבה שלה. העונה שעברה, למשל, לא האכילה שום כובע אף אחד.

תשוו את ההישגים של מכבי בשבע השנים האחרונות, מול הנוכחות הכמעט קבועה שלה בפיינל פור (לדעתי היעדרות אחת, וגם זה רק בגלל השיטה הבעייתית של הטופ-16 דאז) שלא לדבר על הזכיות והגמרים בשבע השנים שלפני כן.

לא שאני לא חושב שהתחזית של אריאל סופר מוגזמת...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 7:03 pm 
Junior

אני כבר הימרתי שהיא לא תגיע ליותר מהטופ 16...

אגב,סתם עניין היסטורי...הטופ 16 ישוחק בדומה לשיטה של החצי הראשון של שנות ה90 (שמונה קבוצות בשתי בתים וכו'),מכבי עלתה בשיטה הנ"ל רק ב92. ב93,95 ו96 היא לא הגיעה לרבע הגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 7:27 pm 
Hall of Famer

ראובן, צריך גם לציין שההצלחות של אותן 7 שנים טובות היו די חסרות פרופורציה לתקציב של מכבי ביחס ליריבות שלה, התוצאות שלה בשנים האחרונות דווקא די מייצגות את התקציב שלה ביחס לקבוצות האחרות, קבוצת טופ 8 באירופה. לפעמים זה מספיק לפיינל פור בשנה טובה, לפעמים לא מגיעים להצלבה בשנה גרועה, אבל כשהתקציב שלך הוא בערך ה-5-6-7-8-9 באירופה, אתה לא אמור להגיע לפיינל פור כל שנה ובטח שלא להיות איום תמידי של זכייה בכל שנה. זה שמכבי עשתה את זה למרות תקציב לא גבוה במיוחד, זה החריג, לא הנורמה בעיני.

ובכל מקרה, שכחת גם חלק מהרוסיות שמעמידות תקציבים מאוד גדולים, אני אפילו לא בטוח ב-100% שמכבי באופן קונסיסטנטי נמצאת בין 10 התקציבים הגדולים באירופה, אבל גם אם היא כן, אני בספק אם היא בטופ 5.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 7:43 pm 
מנהל פורום

אני בספק אם התוצאות של מכבי בשבע השנים האחרונות היו טופ 5 (והרוסיות לא ממש רלוונטיות כי הן לא מתחרות עם מכבי).

אין ספק שמכבי של ראשית העשור הקודם היתה קבוצה מופלאה ואובראצ'יברית. אולי הגזמתי עם ההגדרה כ"מאכזבת" (לא בטוח לגבי זה) אבל בודאי שתיאור ה"לא מפרגנים אוכלים כל הזמן כובעים" ממש לא מדויק. במקרה הטוב, מכבי בשנים האחרונות משיגה פחות או יותר את המצופה ממנה. לדעתי קצת פחות מזה, אם כי כמובן ייתכן שקבוצה אחרת באותם תנאים היתה מתרסקת לחלוטין (בכל זאת מכבי עברה כל השנים הללו את השלב המוקדם ורק פעם אחת פספסה עלייה להצלבה), וגם זה משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 7:49 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
אני בספק אם התוצאות של מכבי בשבע השנים האחרונות היו טופ 5 (והרוסיות לא ממש רלוונטיות כי הן לא מתחרות עם מכבי).

למה לא מתחרות עם מכבי? בכל אחת מהשנים האחרונות הייתה לפחות עוד קבוצה רוסית אחת ביורוליג חוץ מצסק"א (שלה תמיד יש תקציב גדול יותר משל מכבי), למיטב זכרוני כולן בהחלט היו לפחות ברמה התקציבית של מכבי אם לא יותר. נשאל את זה ככה, האם יש קבוצה ברמה התקציבית של מכבי ומטה שהצליחה יותר ממנה בשנים האחרונות?

נערך לאחרונה על ידי rony בתאריך ד' אוקטובר 03, 2012 7:55 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 7:53 pm 
Sophomore

בפועל, התוצאות של מכבי ב- 3-4 השנים האחרונות כן מציבים אותה כאחת הקבוצות בטופ 4 באירופה, ההוכחה לכך היא העובדה שבשל כך היא הוגרלה ביורוליג כראש בית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 8:10 pm 
מנהל פורום

ראש בית או לא ראש בית, אני חושב שדי ברור שמכבי נופלת מצסק"א, פאו, ברצלונה ואולימפיאקוס (כמובן בשיקלול הזכייה המדהימה שלה ביורוליג). אין לי כח עכשיו לחשב איזה עוד קבוצות מתחרות איתה על המקום החמישי ומטה, אבל זה בערך מה שהיא השיגה ומה שהיא שווה.

אבל פחות מעניין אותי המיקום באירופה ומה זה אומר על מכבי ועל אירופה, ויותר מעניין אותי התחושה בסוף העונה (כי על זה הביטוי "לאכול את הכובע" דיבר). אם ניקח את העונות הללו אז נקבל:

עונה אחת מאכילת כובע ללא ספק (בלאט הראשונה)
עונה אחת מוזרה עם גמר אירופי ועדיין הגרועה ביותר של מכבי מאז עונת הדובדבנים (קטש/שרף)
עונה אחת רעה מאוד גם מבחינת הישגים (אפי/גרשון - אי עלייה להצלבה)
עונה תנודתית שיכלה להסתיים מצוין אבל נגמרה בהפסד ביתי בהצלבה ובלי שום סיגר (העונה של פיני עם ההפסד לפרטיזן ואובדן האליפות)
שנה שעברה, עונה בינונית לחלוטין, סידרה מופלאה אחת וסיום מאכזב
העונה של ספאחיה, עונה שנחשבת לא מוצלחת ושהסתיימה באופן בינוני למדי עם הפסד די מוחץ בהצלבה

לדעתי זהו אלא אם פספסתי משהו. אני חוזר ואומר שרק על עונה אחת אפשר לדברים במושגי אכילת כובעים, ככה שהעניין הזה הוא פשוט מיתוס. כמובן שצריך להיזהר מגישה שאומרת שמכבי השנה קבוצה גרועה יותר ממ"כ הביקעה (אגב, גם בביטוי הזה צריך להחליף את הביקעה באילת?), כי מי שאלה הציפיות שלו באמת יתאכזב מן הסתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 9:13 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בעונת קטש-שרף אתה מכניס לי את הליגה המקומית? אם אתה מכניס את הליגה המקומית, אין ספק שמכבי עולה על אולימפיאקוס. כמה עונות אכילת כובעים היו לאולימפאקוס בחמש השנים האחרונות? אחת. ואם אתה מכניס גם את הליגה המקומית, אולימפיאקוס עד העונה האחרונה הייתה כשלון מוחץ יחסית ליומרות שלה. היא השקיעה כספים שבמכבי לא חולמים עליהם, המטרה הראשונה הייתה לקחת את האליפות מפנתינייקוס, והיא נכשלה פעם אחרי פעם עד העונה. גם באירופה, עד העונה, כמדומני שהתוצאות שלה - בטח יחסית להשקעה - היו כשלון.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 9:31 pm 
Sophomore

ראובן- ייתכן שלא הבנתי את כוונתך בעונה הראשונה של בלאט אבל כמודמני פיספת את עונת פרקינס פארגו שהיא אולי העונה שהכי קופצת לראש אם חושבים במונחי "תחזיות עגומות/ הצלחה בפועל". כדורסל מהנה מאד, קבוצה ווינרית, הרבה סיפורים ספורטיביים מרתקים (בלו, סופו) וגם הגעה לגמר.
הסיבה העיקרית שאני מזדהה עם מי שסבור שההספדים מוקדמים מאד היא שאני חושב שלראות את בלאט כמי שהוא מאמן ברמה הגבוהה ביותר בכל מה שקשור ללקיחה של אוספי שחקנים כמעט אקראיים וחיבורם לקבוצה הוא כבר לא מיתוס או סתם חנפנות אלא עובדה מוכחת ולכן על אף כל החסרונות הברורים והצועקים של הסגל הזה לא ניתן לפסול אפשרות שהוא יגיע רחוק כמו קודמיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 9:32 pm 
Junior

אין בכלל מה להשוות בין אולימפיאקוס בליגה המקומית למכבי בליגה המקומית. לאולימפיאקוס יש יריבה עם תקציב דומה לשלה(לפעמים יותר,לפעמים פחות) למכבי יש ליגה שסך כל הקבוצות ביחד מגיעות לתקציב שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 9:41 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
יכול להיות, אבל אלה היו יומרותיה בליגה המקומית והיא נכשלה בצורה עקבית עד העונה, גם כשתקציבה היה גבוה יותר. אתה אומר "פעם פחות פעם יותר" וזה נכון, אבל התוצאות היו תמיד פחות.
על אירופה בכלל אין מה לדבר, עד העונה האחרונה (שהיא היחידה "מאכילת הכובעים" לפי מילון ראובן) היא הייתה כשלון מוחץ.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 10:22 pm 
מנהל פורום

אד, עונת פרקינס/פארגו היא אכן העונה שהתייחסתי אליה. היתה עוד עונה של בלאט (בקדנציה הנוכחית) לפניה ששכחתי בסניליותי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 10:40 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
אד, עונת פרקינס/פארגו היא אכן העונה שהתייחסתי אליה. היתה עוד עונה של בלאט (בקדנציה הנוכחית) לפניה ששכחתי בסניליותי?

תהיתי שמא אתה מתכוון לקדנציה הקודמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 6:12 pm 
Hall of Famer

לדעתי מכבי ת'א תצליח להגיע לטופ 16 אבל תאכל הרבה קש בדרך. מורן רוט כמעט ולא קיים ולעמשה יוגב אוחיון הוא עושה המשחק היחיד של הקבוצה ,למכבי יש עוד חילוף אחרון אחד של זר עד סיום העונה והיא חייבת רכז זר נטו במקום היקמן (לדעתי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 06, 2012 4:48 am 
Junior

הנה, זאת לא רק ורד כהן: http://sports.walla.co.il/?w=/151/2572949
פדרמן מדליף לוואלה דרך מקורבים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 06, 2012 11:51 am 
מנהל פורום

מעניין מה המספר פדרמן של המקורב הנ"ל:

ציטוט:
"במקרה הזה, הצדק עם פדרמן", משוכנע המקורב למכבי. "במצב הנוכחי, מבחינה מקצועית התרומה של תומאס תהיה שולית. זה כמו בעונה שעברה, כשדני רצה להחתים את ג'ייקוב פולן ובלאט העדיף את מאלט, ובדיעבד התברר שהצדק היה עם דני. גם סיפור קית' לנגפורד החל מדני, ולבלאט לקח זמן להשתכנע. קרייג סמית' יחד עם תומאס שווה יותר מתומאס יחד עם ג'יימס ושרמדיני. השאלה היא רק האם ההתנגדות של בלאט למהלך נבעה ממחלוקת מקצועית אמיתית, או ממקום של עלבון, ממקום של 'אה, לא שיתפתם אותי? עכשיו אני אראה לכם מי הבוס'. ואת החשבון הזה כל אחד יכול לעשות".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 06, 2012 5:30 pm 
Junior

והנה נשים את זה גם פה, גם דני כהן מירושלים מודה שדיברו על סמית.

http://sports.walla.co.il/?w=/196/2572741

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1145 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], idpwf1, Majestic-12 [Bot], מיכאל ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: