סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 10:46 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 21 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 11:03 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
יום קשה לחברים ורז'או, ג'ינובילי, סקולה, פישר ושות'. האן בי איי שחררה רשמית את המדיניות לגבי פלופים - כל אקט פיזי אשר נראה שבאופן מכוון ניסה לגרום לשופט לשרוק פאול לשחקן אחר.
עונשים: פעם ראשונה - הזהרה, פעם שנייה - 5 אלף דולר, פעם שלישית - 10 אלף דולר, פעם רביעית - 15 אלף דולר, פעם חמישית - 30 אלף דולר, פעם שישית והלאה - קנס מוגדל ו/או הרחקה.
ולאדי דיבאץ יכול להגיד תודה שזה לא היה בתקופתו, אחרת הוא היה פושט רגל...
לטעמי צעד מבורך ע"י הליגה, לא רק בהיבט של העונש עצמו (שיינתן בדיעבד לאחר צפייה בוידאו), אלא גם בהיבט ששחקנים שיעשו פלופים יתויגו ככאלה ואז יקבלו עונש כפול - גם קנס וגם יקבלו פחות שריקות מהשופטים.

מצעד הפלופרים הגדולים של הליגה שנערך לפני שנה וחצי:
1. ורז'או
2. ג'ינובילי
3. סקולה
4. דרק פישר
5. קווין מרטין
6. שיין באטייה
7. ג'רון קולינס
8. ראג'ה בל
9. ג'יי ג'יי באראה
10. נוצ'יוני
11. רג'י אוונס
12. קורי מאגטי
13. קובי בראיינט
14. פול פירס
15. סשה וויאצ'יץ'

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 03, 2012 11:22 pm 
Hall of Famer

אני לא מת על ההחלטות הללו אחרי המשחקים. שיתנו לשופטים אופציה לתת טכניות לשחקנים על התחזות ויגידו לשופטים להקפיד על כך. זה צריך להספיק. בדרך שגם יהיו כמה שריקות שגויות לרעת הפלופרים, זה לא משנה. הם יבינו שפלופים לא מקובלים, זה גם ישפיע על המשחק, כפי שצריך להיות ולא רק על הכיס של השחקן. במקרה של עבירה בלתי ספורטיבית זה הגיוני, כי יש פה סיכון בריאות של שחקנים, אז הליגה צריכה לבדוק את העבירות. אני חושב שגם יותר קל לראות בוידיאו אם הייתה כוונה והאם צריך להישרק פאול בלתי ספורטיבי, מאשר פלופים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 12:09 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אני דווקא בעד הגישה הבדיעבדית, אבל בכל אופן, מה ההגדרה המדויקת של פלופ להקשר הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 12:23 am 
Sophomore
סמל אישי של המשתמש

הרשימה הזאת היא בולשיט! כריס פול צריך להיות בטופ 3 של כל רשימה כזאת! ואחריו בלייק גריפין בטופ 10. flop city, גועל נפש.

עמוס, אני מת על ההחלטה- הליגה מבהירה קבל עם ועדה שפלופים לא מקובלים עליה והורסים את האינטגריטי של המשחק. ולכן משחקים יבדקו רטרואקטיבית נגד האקט הנפשע הזה בדיוק כמו שבודקים unnatural basketball acts וGMים יכולים להתלונן למשרדים של הליגה על עבירות מכוערות מסויימות. כמו שיש "פשע עם קורבן" כמו מרפק לאף או רגל מתחת לג'אמפ שוטר, פלופ הוא פשע ללא קורבן אבל פוגע בספורט ובקהל ויש להוקיע ולסרס אותו. עכשיו ידעו העבריינים שיש שריף בעיר ונגמרה החגיגה. סטו ג'קסון בוחן אותם.

We went from Princeton offense to Lower Merion offense.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 2:25 am 
Junior

עכשיו נאברו בטוח לא יחזור לNBA

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 1:49 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
יש נקודה שבאטייה התייחס אליה - שאנחנו חושבים על פלופים אנחנו בדרך כלל חושבים על סחיטות עבירות תוקף, אבל הליגה גם מלאה בפלופרים התקפיים - חברה שחודרים לסל ואז מתעופפים כאילו חטפו אגרוף. השאלה אם יטפלו גם בהם או יתרכזו באופנסיבים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 2:51 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני מסכים לחלוטין עם הגישה של עמוס. בעצם אני מסכים עם שתי הגישות... בנוסף לעונש בדיעבד, מוזר לי שאין שום סנקציה שקשורה למשחק. אזהרה פעם אחת, טכנית פעם שניה. אפשר לעשות את זה כמו בפיב"א, שהאזהרה הראשונה מיוחסת לכל הקבוצה, והבא שעושה פלופ מאותה קבוצה - גם אם זה לא אותו שחקן - חוטף טכנית.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ה' אוקטובר 04, 2012 4:50 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 3:03 pm 
מנהל פורום

בילי האנטר מאיגוד השחקנים בליגה לא כל כך מרוצה מהקנסות הגבוהים האלה ויכול להיות שלא מדובר בסוף פסוק מצד השחקנים. ככל הנראה לפי ההסכם שנחתם אחרי השביתה, הליגה לא יכולה לנקוט בסנקציות כלכליות נגד שחקנים מבלי להתייעץ עם האיגוד.

ציטוט:
"The NBA is not permitted to unilaterally impose new economic discipline against the players without first bargaining with the union," union executive director Billy Hunter said. "We believe that any monetary penalty for an act of this type is inappropriate and without precedent in our sport or any other sport. We will bring appropriate legal action to challenge what is clearly a vague and arbitrary overreaction and overreach by the commissioner's office."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 3:35 pm 
Hall of Famer

יופי, אבל על טכניות והרחקות כן נותנים קנסות, לא? ועל זה אני מניח שלא צריך לדון עם השחקנים. די ברור שההתנגדות של האנטר תחזור אליו כבומרנג, כי בעצם הוא יכריח את הליגה לנקוט באמצעים תוך כדי משחק, מה שלא התכוונה לעשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 4:35 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
יהיה קל מאד לליגה לעקוף את העניין גם במסלול הבדיעבדי - פשוט להגדיר פלופ כטכנית אוטומאטית ולעשות הערכה שלהם אחרי המשחק. נדמה לי כטכניות זה יהיה 2000 דולר לכל אחד מה-5 הראשונות, 3000 לכל אחד מה--5 הבאות, 4000 ל-5 הבאות, ו-5000 פלוס השעייה (שגוררת איתה הפסד גם על המשכורת של המשחק, שהיא יחסית למשכורת של השחקן) על כל 2 טכניות מעבר לכך. נכון זה לא מגיע לסכומים שדובר עליהם, אבל צריך לזכור שהפלופים גם יצטברו יחד עם הטכניות הרגילות ככה ושחקנים יוכלו לחטוף די הרבה השעיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 4:41 pm 
Sophomore

החקיקה בעניין תראה מעט בעייתית.
המושג "פלופ" הוא לא כל כך ברור,ולא כל כך פשוט לאבחן אם כוונתו של השחקן הייתה להטעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 4:51 pm 
Hall of Famer

לא צריך פה שום חקיקה ואבחון כוונות, זה לא משפט אולמרט פה. אם לדעת השופט השחקן ניסה במזיד להטעות אותו, זו ההגדרה של פלופ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 5:02 pm 
מנהל פורום

אני עדיין מחכה להגדרה מדויקת (על פי הליגה) למה ההגדרה בפלופ. נניח נוצר מגע שהשופט פירש כעבירת מגן, אבל שהביא לנפילה של המגן כאילו מדובר בעבירת תוקף, האם זה פלופ? נניח שהיתה עבירת תוקף (וגם בדיעבד אפשר יהיה לראות את זה) והמגן הדגיש אותה בנפילה תיאטרלית, האם זה פלופ?

ההגדרה של התותח לא ברורה לי, כי פלופ מוצלח במיוחד הוא כזה שלא היה בו שום מגע פיזי. מה גם שלא מעט עבירות הן תוצאה של מגע יזום של השחקן האחר, שראה שהוא יוכל לסחוט ככה עבירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 04, 2012 6:58 pm 
Hall of Famer

ההגדרה היא של הליגה.
בוא לא נשלה את עצמנו. לליגה יש מספיק אנשים עם עבר מקצועני שיכולים לשפוט אם הייתה הצגה או לא הצגה.

לגבי השחקנים המתקיפים, מעבר להתעופפויות, אצל הרבה מהם זה דווקא בעיקר מתבטא בצעקות אינדיאניות עם כל חדירה לסל, יותר מאשר עיוות גוף כזה או אחר.

אגב, קובי בראיינט ופאו גאסול כבר אמרו שהיו מעדיפים את החוק של פיב"א בעניין, וקובי גם ציין את הפלופים של דיבאץ נגד שאקיל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 12:34 pm 
מנהל פורום

סלח לי, אבל לא הצלחתי להבין את התשובה שלך. יש לינק לניסוח הרשמי? אם הוא כפי שנתת, אז זה ניסוח מוזר ומלא חורים, וממילא לא קיבלתי תשובות לתהיות הקונקרטיות. למשל האם עבירת תוקף אמיתית שתלווה בהצגה כדי לגרום לשופט לשרוק (וזה משהו שמלמדים כל שחקן מתחיל לעשות) נחשבת או עשויה להיחשב לפלופ אם ההצגה מוגזמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 12:52 pm 
Hall of Famer

http://www.nba.com/2012/news/10/03/nba- ... ef:nbahpt2

The NBA said flopping will be defined as "any physical act that appears to have been intended to cause the referees to call a foul on another player."
"The primary factor in determining whether a player committed a flop is whether his physical reaction to contact with another player is inconsistent with what would reasonably be expected given the force or direction of the contact," the league said.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 1:00 pm 
Hall of Famer

התותח המפוברק כתב:
http://www.nba.com/2012/news/10/03/nba-sets-flopping-penalties.ap/index.html?ls=iref:nbahpt2

The NBA said flopping will be defined as "any physical act that appears to have been intended to cause the referees to call a foul on another player."
"The primary factor in determining whether a player committed a flop is whether his physical reaction to contact with another player is inconsistent with what would reasonably be expected given the force or direction of the contact," the league said.

לפי איך שאני מבין את מה שרשום כאן, בתיאוריה אין שום מניעה לשרוק לעבירת תוקף ופלופ באותו מהלך אם הייתה עבירת תוקף אבל התגובה של המגן הייתה מוגזמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 1:52 pm 
מנהל פורום

בקיצור, כרגיל, חוק עם כוונות טובות שמנוסח בצורה בלתי אפשרית לחלוטין. הרי כל נפילה אחרי עבירת תוקף עונה כמעט לחלוטין על ההגדרה הזו. זה גם רק מחזק את הצורך של הבדיקה להיעשות בדיעבד ולא בלהט המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 5:37 pm 
Junior

כמובן חוק מעולה והגיע הזמן, וכדאי גם שיוסיפו גם טכניות תוך כדי משחק כשהפלופ ברור.

אבל בטח שצריך הגבלה.
למשל, החסימות הנעות של גארנט. הרי ב80% מהזמן השופטים קולטים את העבירה בגלל שהשחקן המגן נפל וזכה בתשומת ליבם. אבל הנפילה הזו נכנסת בהגדרת הפלופ, כי גורילה במשקל 100 קילו לא אמורה ליפול מחסימה נעה. אם שחקנים לא יפלו, השופטים לא ישרקו ברוב המקרים, אם הם יפלו הם אמורים לקבל קנס, בעיה.

שחקנים מלוכלכים יוכלו לנצל את זה לטובתם עם כל מיני דחיפות קטנות וכדו'.

דוגמא להמחשה: http://www.youtube.com/watch?v=eUTpP041qlQ
5:35 בסרטון, עבירת תוקף של גארנט על גאסול, פלופ של גאסול, אין לי ספק שהשופט לא שורק אם גאסול לא מוכר את זה, לשופט אין 100 עיניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 05, 2012 8:28 pm 
מנהל פורום

ראובן כתב:
בקיצור, כרגיל, חוק עם כוונות טובות שמנוסח בצורה בלתי אפשרית לחלוטין. הרי כל נפילה אחרי עבירת תוקף עונה כמעט לחלוטין על ההגדרה הזו. זה גם רק מחזק את הצורך של הבדיקה להיעשות בדיעבד ולא בלהט המשחק.

לפי מה שהבנתי עד עכשיו מהפרסומים, הקביעה על הפלופים תהיה בדיעבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 07, 2012 12:30 pm 
Hall of Famer

למי שהיו לו ספקות, הפלופים הם גם נגד מתקיפים ולא רק נגד מגינים.
האן בי איי שחרר וידאו לשופטים עם כל מיני דוגמאות. בין השאר מראים שם את וייד זורק רגל בסוף ג'אמפ שוט כדי לסחוט פאול (או בקיצור, תרגיל דרק שארפ) וההנחיה היא שזה נחשב פלופ.

בין השחקנים שהופיעו בוידאו כ"פלופרים" (על אף שלא צוין השם שלהם באופן מפורש, אלא רק מהלך שבו היו שותפים) - טוני פארקר, כריס פול, ג'וש סמית, גלינארי, ריאן הולינס ורג'י אוונס.

http://www.chicagotribune.com/sports/ba ... 9721.story

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 21 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה