סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 7:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 129 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוקטובר 13, 2012 11:18 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
מעניין שבהקשר של מסינה ואובראדוביץ' אף אחד לא מזכיר שהם אימנו שחקנים גדולים בעצמם(פאפאלוקאס, הולדן, ג'ינובילי, סמודיש, לאנגדון, אנדרסן אצל מסינה, ודיאמנטידיס, בודירוגה, שאראס, ספאנוליס, באטיסט ורברצ'ה אצל אובראדוביץ') או שגם מסינה נכשל בקבוצה עם תקציב גדול(ריאל) ואובראדוביץ' עם נבחרת סרביה מלאה בשחקני NBA. אני יודע שזה סוג של בון טון פה לשנוא את גרשון או להמעיט בערכם של ההישגים שלו, באופן מעשי, אף קבוצה לא עשתה ריפיט ביורוליג חוץ ממכבי שלו כבר למעלה מ-20 שנה כולל כאלו עם תקציבים גדולים בהרבה מאלו שהיו לו במכבי. אף קבוצה לא התקרבה ל-92 נקודות למשחק בשנים האלו. כמובן שאת כל אלו קל מאוד לבטל בטיעון המצחיק שבלאט עשה הכל בקבוצה ההיא או שהיו לו שחקנים יוצאי דופן(כי לא ראינו קבוצות עם כוכבים נכשלות אחר כך), כי אנשים לא אוהבים את האישיות שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 13, 2012 11:27 pm 
Sophomore

Mako Regever כתב:
ומתוך אותם הישגים של הרב פנסח הגרשוני, כמה אליפויות הוא השיג בלי בלאט לצידו(כשאפילו הוא ביהירותו כי גדולה מודה שבלאט היה יותר מע.מאמן רגיל)?

אליפות אחת, שנה אחרי שהוא זכה באליפות עם בלאט ועם סגל מדהים שברובו המכריע נשאר מהשנה שלפני.

ושוב אני אומר, אני לא חושב שגרשון מאמן רע - אבל אני לוקח את בלאט על פניו היום גם מול פיני בשיאו.

והגמר ב-2006, בעונתו של הדג, אינו הישג הראוי להימנות?

shachaf78 כתב:
מעניין שבהקשר של מסינה ואובראדוביץ' אף אחד לא מזכיר שהם אימנו שחקנים גדולים בעצמם(פאפאלוקאס, הולדן, ג'ינובילי, סמודיש, לאנגדון, אנדרסן אצל מסינה, ודיאמנטידיס, בודירוגה, שאראס, ספאנוליס, באטיסט ורברצ'ה אצל אובראדוביץ') או שגם מסינה נכשל בקבוצה עם תקציב גדול(ריאל) ואובראדוביץ' עם נבחרת סרביה מלאה בשחקני NBA. אני יודע שזה סוג של בון טון פה לשנוא את גרשון או להמעיט בערכם של ההישגים שלו, באופן מעשי, אף קבוצה לא עשתה ריפיט ביורוליג חוץ ממכבי שלו כבר למעלה מ-20 שנה כולל כאלו עם תקציבים גדולים בהרבה מאלו שהיו לו במכבי. אף קבוצה לא התקרבה ל-92 נקודות למשחק בשנים האלו. כמובן שאת כל אלו קל מאוד לבטל בטיעון המצחיק שבלאט עשה הכל בקבוצה ההיא, כי אנשים לא אוהבים אותו.

ועוד נחדד ונוסיף שדווקא בעונת 2004/05 שבה בלאט עזב לדס"פ, וג'ינו היה עוזרו של פיני, מכבי שיחקה "טוטאל באסקטבול" ביעילות שאינני זוכר כמותה- גם לא אצל מסינה בשנותיו הגדולות (קינדר/צסק"א) ואף לא אצל מר אוברדוביץ'.

נערך לאחרונה על ידי -adi- בתאריך ש' אוקטובר 13, 2012 11:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 13, 2012 11:32 pm 
Sophomore

וכדי לחזק את מה שהחבר'ה מעלי אומרים - מהקבוצות של בלאט מעולם לא ראיתי את הברק של הקבוצות של פיני, ולדעתי הוא לא innovator (יש לזה תרגום טוב לעברית? חדשן? מהפכן?) ברמה של פיני. ברמה האסתטית מכבי של פיני היתה הקבוצה האירופית ששיחקה את הכדורסל הכי יפה שראיתי מעודי. התרגיל שבו וויצי'ץ' מוציא מסירה מבפנים לקלעי שעולה על חסימה כפולה היה פשוט שירה כדורסלנית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:06 am 
Hall of Famer

אני חושב שגרשון הוא מאד תלוי סגל. הוא לא בונה הסגלים הכי טוב בעולם וראינו את זה בלא מעט מקרים, אבל כשיש סגל שמתאים לכדורסל שלו ובעיקר סגל של שחקנים מאד אינטילנגנטיים, הכדורסל של הקבוצה שלו מענג. זה קרה בגליל, עם אסופת השחקנים אולי הכי אינטיליגנטית שדרכה על הפארקט וכמובן עם מכבי הגדולה וגם עם מכבי בהנהגת מקדונלד. לעומת זאת כשהשחקנים פחות מבינים את מה שגרשון רוצה, זה נראה רע מאד. בלאט גם בונה קבוצות טוב בהרבה מגרשון (למרות שהוא לא חסין מטעויות, מי אמר אפס פילזן), וגם מצליח לייצר קבוצות מאסופת שחקנים שדווקא לא מתאימים לשיטה שלו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 1:33 am 
Junior

-adi- כתב:

יש סיכוי לא קטן שאותו עמית יהיה זה שיחליפו בעמדת הפרשן עם הצטרפותו של שלח לפוליטיקה

אני חושב שאם שלח הולך, אז צביקה שרף יחליף ולא אלי סהר

הלוואי שימצאו מישהו אחר נורמלי (למרות שאני לא מכיר פרשן כדורסל נורמלי בארץ)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 1:51 am 
Sophomore

דן שמיר פרשן מצוין בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 2:10 am 
Junior

זה דווקא רעיון, אבל לא מאמין שערוץ 10 יביאו אותו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 8:52 am 
Junior

CP3 כתב:
רעיונות היכן לצפות במשחק של מכבי תל אביב במלאגה? או להוריד, אם יש...

יש גירסה עברית ב-SPORT SCENE

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 10:01 am 
Senior

כמו שעמוס כתב, בלאט מוציא יותר מסגלים פחות מוכשרים. זו תכונה טובה מאוד ומאוד מתאימה לסגלים החסכוניים שמכבי בונה. מהצד השני, הוא גם לא חף בעיני מטעויות. חיבה מוגזמת לשחקנים בינוניים כמו הנדריקס, לדוגמא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:24 pm 
Hall of Famer

או דווין סמית'?
בלאט אוהב שחקנים ששומרים טוב, ששמים את האגו בצד לטובת הקבוצה. רואים שהוא התחנך על כדורסל אמריקאי בו רול פליירים מהסוג הזה נחוצים מאוד. לא בהכרח חסרון. זה עובד כל עוד יש מספיק כשרון בקבוצה.
יש לציין לטובה שהוא הצליח להסתדר היטב גם עם שחקנים בעלי יותר ברק כמו לנגפורד או פארגו. מה שכן ניתן להגיד על בלאט ביחס להנדריקס הוא השימוש בשחקנים נמוכים יחסית ואתלטיים בעמדה מספר 5. הוא עשה את זה גם במלאגה עם תומאס. להבדיל, יש מחשבה לעשות זאת בבולס עם טאג' גיבסון, שחקן טוב בהרבה אבל מאותו אב טיפוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:26 pm 
Hall of Famer

מה שבלאט עשה עם הנדריקס נזקף לחובתו?

מוזר איך לפעמים אותה עובדה מתפרשת אצל אנשים שונים לכיוונים הפוכים לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:28 pm 
Hall of Famer

אגב , כמעט מתחת לרדאר , אבל מכבי כבר עם פער משמעותי ב"מאבק" על המקום ראשון .
ניצחונות בית על סיינה ומלאגה לטעמי סוגרים את הסיפור .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:34 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שיש טעם להתחיל לדבר על מקום ראשון-שני-שלישי לפני שעברו לפחות 4-5 מחזורים, רק לפני שבוע כולם דיברו על זה שמכבי נראית כמו קבוצת יורוקאפ ושלא בטוח שהיא בכלל תעלה לטופ 16, עכשיו אחרי משחק אחד טוב היא פתאום על סף להבטיח מקום ראשון? לאנשים אין סבלנות. אז נכון שהניצחון מול מלאגה בחוץ היה מרשים ונתן למכבי מקדמה ראשונית יפה, אבל יש עוד דרך ארוכה עד למקום הראשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 12:43 pm 
Junior

אורן כתב:
מה שבלאט עשה עם הנדריקס נזקף לחובתו?

מוזר איך לפעמים אותה עובדה מתפרשת אצל אנשים שונים לכיוונים הפוכים לגמרי.

מה שאני אוהב אצל שחף זה שהוא עקבי, כל התייחסות שלו להנדריקס (או לדווין סמית) למשל חייבת לאזכר בתוכה את הבינונית שלהם. לא חשוב שלמצוא גבוהים באירופה בלי חסרונות משמעותיים ועם תג מחיר סביר עבור מכבי זה בגדר משימה בלתי אפשרית, העיקר שהנדריקס בינוני ולא מתאים למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 1:11 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
אני חושב שגרשון הוא מאד תלוי סגל. הוא לא בונה הסגלים הכי טוב בעולם וראינו את זה בלא מעט מקרים, אבל כשיש סגל שמתאים לכדורסל שלו ובעיקר סגל של שחקנים מאד אינטילנגנטיים, הכדורסל של הקבוצה שלו מענג. זה קרה בגליל, עם אסופת השחקנים אולי הכי אינטיליגנטית שדרכה על הפארקט וכמובן עם מכבי הגדולה וגם עם מכבי בהנהגת מקדונלד. לעומת זאת כשהשחקנים פחות מבינים את מה שגרשון רוצה, זה נראה רע מאד. בלאט גם בונה קבוצות טוב בהרבה מגרשון (למרות שהוא לא חסין מטעויות, מי אמר אפס פילזן), וגם מצליח לייצר קבוצות מאסופת שחקנים שדווקא לא מתאימים לשיטה שלו.

תקנו אותי אם אני טועה, הקדנציה של בלאט כמאמן ראשי מיד אחרי קדנציית פיני הראשונה הייתה מזעזעת, לא?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 1:17 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
shachaf78 כתב:
כמו שעמוס כתב, בלאט מוציא יותר מסגלים פחות מוכשרים. זו תכונה טובה מאוד ומאוד מתאימה לסגלים החסכוניים שמכבי בונה.

כמה מילים בעניין. אם הייתי מעוניין לפתוח כאן דיון עמוק, הייתי שואל: מה זה "סגלים פחות מוכשרים"? "פחות נוצצים" - הייתי מקבל. אבל "פחות נוצצים" זה לא בהכרח "פחות מוכשרים".

אני חושב שהמבקרים צריכים לשואל את עצמם את השאלה: "מה היא המטרה של מכבי?" המטרה היא לא לבנות קבוצה שתהיה המועמדת לזכייה בתואר. ואפילו לא הקבוצה שתהיה המועמדת הוודאית להעפיל לפיינל 4. כדי להציב מטרות כאלו, חייבים להשקיע סכומים בסדר גודל של צסק''א, הקבוצות הטורקיות, ריאל, בארסה (אבל, לא של העונה), בעבר - הקבוצות היווניות. סכומים שמכבי לא תוכל לעמוד בהם, גם אם תחליט להשתגע, לחרוג משמעותית מהמסגרות, ולהגדיל את הגירעון.

המטרה של מכבי, כפי שאני מבין, היא לבנות קבוצה תחרותית, ומספיק מעניינת מצד אחת, ומצד שני - להבטיח את מיקומה בדרג הבכיר (1-8). ולדעתי, אם בלאט ומכבי מצליחים להשיג את המטרה בסגלים פחות נוצצים, וזולים יחסית, אז הרי אין סיבה להתחיל להשתגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 1:54 pm 
Sophomore

לא יודע מה זה להשתגע, ואני לא חושב שמכבי תל אביב צריכה להתחרות פיננסית עם הקבוצות הכי עשירות באירופה, אבל אם אתה כאוהד שרוף של הקבוצה חושב שהיא צריכה לכוון באופן מוצהר לבינוניות - אז ברור שאין סיבה מיוחדת שהן יעשו משהו אחר.

לדעתי לפחות, קבוצה במעמד של מכבי תל אביב, עם הקהל וההיסטוריה וארון הגביעים - אם היא לא מכוונת להתחרות על הגביע (להתחרות לא אומר שחייבים לנצח כל שנה - אבל לפחות להיות שם) אני לא רואה את הטעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 2:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
rony כתב:
אני לא חושב שיש טעם להתחיל לדבר על מקום ראשון-שני-שלישי לפני שעברו לפחות 4-5 מחזורים, רק לפני שבוע כולם דיברו על זה שמכבי נראית כמו קבוצת יורוקאפ ושלא בטוח שהיא בכלל תעלה לטופ 16, עכשיו אחרי משחק אחד טוב היא פתאום על סף להבטיח מקום ראשון? לאנשים אין סבלנות. אז נכון שהניצחון מול מלאגה בחוץ היה מרשים ונתן למכבי מקדמה ראשונית יפה, אבל יש עוד דרך ארוכה עד למקום הראשון.

+1
הנצחון במלאגה היה מרשים בהחלט, בטח לאור הניגוד בינו לבין מה שנראה במשחקי ההכנה. וזו בדיוק הנקודה - בינתיים המשחק במלאגה הוא היוצא מן הכלל ולא הכלל. לא בכל משחק מכבי תצליח להחביא את חסרונותיה ולבטא את יתרונותיה בצורה כל כך מרשימה. לא בכל משחק יקלעו ככה לשלוש. לא בכל משחק הגנה אזורית עם ליאור אליהו במרכזה תעבוד טוב, למעשה ברוב המקרים כנראה שלא.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 2:17 pm 
Hall of Famer

rony כתב:

מי בדיוק חשב שמכבי לא תעלה לטופ 16 ?
הרי בתרחיש הסביר הכי שלילי שהיה אפשר לחשוב עליו מכבי מסיימת במקום השלישי .

ברור שמכבי עוד לא הבטיחו מקום ראשון , אבל בבית שאין בו קבוצה דומיננטית אחרת ( ואת כבר אפשר להגיד בוודאות כמדומני , סיינה או מלאגה לא יסיימו פתאום עם איזה מאזן 2-8 ) , כל מה שנותר למכבי הוא לשמור על הבית , להוסיף איזה ניצחון חוץ ( נניח בפולין ) וסיכוייה למקום ראשון טובים למדי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 3:05 pm 
Sophomore

גם מוקדם מדיי וגם מיותר

השינוי במבנה הטופ 16 מייתר כמעט לגמרי את כל עניין הדירוג בבית המוקדם. הרי ממילא מכבי תפגוש קבוצות טובות בכל קונסטלציה שהיא. בהנחה
שהיא אכן תסיים ראשונה, היא תקבל עוד יריבה נוספת המדורגת ראשונה מבית ד' (סביר מאוד שזו תהיה צסק"א) ועוד שתי יריבות המדורגות במקום השני מהבתים האחרים (פנרלוקר/פאו וכן את מילאנו/אפס/קאחה/אולי') וזה מבלי להזכיר את המדורגות שלישי ורביעי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 3:11 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
צוד כתב:
עמוס לב כתב:

תקנו אותי אם אני טועה, הקדנציה של בלאט כמאמן ראשי מיד אחרי קדנציית פיני הראשונה הייתה מזעזעת, לא?

לא, היא לא היתה מזעזעת. היו לו כמה בעיות שנבעו ישירות מחוסר הנסיון שלו כמאמן ראשי ברמות האלו - הן על המגרש (תזמון חילופים) והן מחוצה לו (חוסר תקשורת טוב עם הקהל, ובעיות מול ההנהלה - הוא למשל קיבל, בהנחתה, את האפמן לעונה שלישית בשכר מזעזע של מעל מיליון דולר אחרי שכבר החתים את וויצ'יץ' ובשוק). הייתי מגדיר את הקדנציה ההיא כדי בינונית, או אפילו טובה עם מחלות ילדות. לדעתי אם מכבי לא היתה מארחת את הפיינל פור גם היו משאירים אותו כמאמן ראשי אחרי זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 4:10 pm 
Sophomore

אני חושב שהאשם המרכזי בהיותה של מכבי קבוצה נטולת כוכבים הוא בלאט. נדמה שהוא זה שמתעקש על סגל בו יש שלושה שחקנים בכל עמדה וזאת על פני איכות בכל עמדה. זה גורם למכבי להראות קבוצה פחות נוצצת אבל הרבה יותר יעילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 4:14 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אה, כן? זה הוא שמתעקש? לא, כי אני הייתי תחת הרושם שדני פדרמן קובע את סגל השחקנים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 4:31 pm 
Senior

העובדה שבלאט מיקסם את היכולות של הנדריקס ממש לא נזקפת לחובתו, העניין הוא שבלאט רצה גם להשאיר את אותו הנדריקס כסנטר המוביל של הקבוצה. אני חושב שבלאט מאוד מאוד אוהב שחקנים שנותנים האסל והגנה, לפעמים יותר מידי. הנדריקס הוא שחקן עם רמת הכישרון של טראביס ווטסון פלוס מינוס. אם היה מציג את אותה יכולת בקבוצה שהיא לא מכבי ספק אם היה מקבל חוזה כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 14, 2012 5:23 pm 
Junior

rony כתב:

וזה בדיוק הדבר שהכי מעצבן באוהדי מכבי - היכולת לייצר תסריט דרמטי מכלום בערך. מי בכלל תיאר לעצמו שמכבי לא תעלה מבית כ''כ עלוב כמו זה(ודיברו על עליבות הבית הזה עוד לפני שנודע כמה סיינה תהיה חלשה, ועד כמה מלאגה תיראה קבוצה לא מאומנת)???
בשביל לא לעלות זה אומר שפאקינג שאלון, אלבה ברלין או גדיניה יסיימו לפנייך! אפילו גדולי הפאסימיים שבאוהדי מכבי לא באמת יכולים לתאר מצב כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 129 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: