סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 3:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 48 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ליגת העל - צופים
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 4:03 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
אז סיפרו לנו על אווירה חדשה, התלהבות, קהל נרגש וחזרה לשנות ה90... מחזור ראשון יצא לדרך ומה היה לנו:
אילת במשחק ראשון אחרי המון שנים - 600 צופים
נתניה- 600 צופים
גן נר - 500 צופים (שעל פי העיתון בעיקר קראו בשמו של אבישי גורדון)
נוקיה - 9500 צופים למשחק הכי גדול בשנה (נו טוב, למעט הדרבי כנראה בעיניים של הת"אביבים)

אז היום הפועל ת"א תשפר את התדמית קצת מן הסתם עם 2000 הצופים (למרות שאם אני זוכר נכון מישהו אמר שהתכולה של האולם שם בכלל רק 1600 על פי איזה שלט שראה שם) שאפשר להכניס לראשון.

אבל לא סיפרו לנו שאילת בטירוף ולא יהיו כרטיסים בקופות? על התעוררות גם במקומות אחרים?

אישית אני גם מהמר על לא יותר 700-800 צופים במשחק הראשון בחיפה שבוע הבא נגד גלבוע (בינתיים נמכרו כ370 מינויים בלבד על פי הדיווחים)

הנתונים דרך אגב הם על פי עיתון מעריב, ויש לציין שהעיתונים לא אחת קצת נדיבים גם עם כמות הצופים שהם נותנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: ליגת העל - צופים
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 4:53 am 
Sophomore

ומה אתה מצפה? שאילת יתחילו למלא אולמות מהמשחק הראשון? זה לא טריוואלי.

כשאתה רוצה להביא צופים לליגה מסוימת, אתה צריך קבוצות מערים בהם פוטנציאל הקהל גדול.

קבוצות כמו עפולה, גליל/גלבוע, בני השרון, לא תורמות כלום לליגה במובן הזה.
קבוצות כמו ירושלים, חולון, תל אביביות, אשקלון, אילת, חיפה, אשדוד, נתניה, ראשל"צ, ברור שכן.

אלו אזורים גאוגרפיים בעלי אוכלוסיה עצומה עם פוטנציאל עצום למשוך קהל מהאזור. מכאן נובעת האופטימיות. לא מצפיה שמשריקת הפתיחה הליגה תהיה בפול האוס.

כשיש לך קבוצות מערים גדולות בליגת העל, כך גדל רצון העירייה לעזור, למשוך קהל ולהשקיע במתקנים. כשיש השקעה כזאת מעיריות, צופים בדרך כלל באים, כמובן יחד עם מסורת ויציבות כלשהי.

אני לא מדבר על תהליך של עונה-שתיים, אני מדבר על תהליך של 5-10 ואפילו יותר עונות. כל עוד יש לך קבוצות בליגת העל מערים גדולות עם אוכלוסיה גדולה, אתה יכול לעשות דברים מאוד יפים בסופו של דבר.

לגוש דן יש יותר מידי נציגות לטעמי, אבל זה כבר עניין אחר. הייתי שמח אם הייתה לנו עוד קבוצה מחיפה בליגה, או אולי סוף סוף קבוצה מבירת הנגב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 8:03 am 
Junior

התכולה בראש"צ היא עפ"י המשחק. בכדוריד יש 1600 בכדורסל זה גדל ל2500. להפועל 1700 מנויים.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 10:47 am 
Junior

ערן סלע טען הרבה פעמים שהערכת הצופים היא שכונתית למדי. כל עיתונאי זורק מספר, ובסוף עושים איזה ממוצע כזה או אחר.
ככה או ככה, במשחק בכפר בלום מול נתניה היו (על פי אותן הערכות שכונתיות, כן?) 700 צופים.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 10:52 am 
Sophomore

קוף ירוק כתב:
אז סיפרו לנו על אווירה חדשה, התלהבות, קהל נרגש וחזרה לשנות ה90... מחזור ראשון יצא לדרך ומה היה לנו:
אילת במשחק ראשון אחרי המון שנים - 600 צופים
נתניה- 600 צופים
גן נר - 500 צופים (שעל פי העיתון בעיקר קראו בשמו של אבישי גורדון)
נוקיה - 9500 צופים למשחק הכי גדול בשנה (נו טוב, למעט הדרבי כנראה בעיניים של הת"אביבים)

אבל מה חדש? נתניה לא קבוצה שתפוצץ את הקופסל אלא אם מגיעה לעיר קבוצה גדולה (והיהלומנים מוזמנים לתקן אותי) ולגלבוע אין אוהדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 10:58 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני דווקא כן ציפיתי שאילת תמלא אולם במשחק הראשון.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 11:05 am 
Sophomore

בטח אחרי ההצהרות של מוטי אמסלם על מכירת אלף מנויים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 11:15 am 
Junior

אילת היא פקציה שחיה על כספי ציבור.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 11:36 am 
Hall of Famer

Red Sumo1 כתב:

אולי די כבר עם הטרמינולוגיה המעיקה הזאת? אני מבין את התסכול שלכם על חוסר התמיכה מהעירייה ואת הגאווה (המוצדקת) על כך שהקמתם קבוצת אוהדים והצלחתם למנף אותה, אבל ההתנשאות הזאת היא חסרת משמעות ומעצבנת. נניח שראש עיריית אילת החליט שהוא רוצה לתקצב קבוצת כדורסל, כי זאת אחת הפעולות התרבותיות שהוא רוצה לעשות בעיר. אז זו חייבת להיות פיקציה? אין אנשים שאוהבים כדורסל באילת? הקבוצה ההיא שניצחה את פנאתינייקוס היא אגדה? יש לאילת פוטנציאל נהדר. יש לי חברים שעבדו באילת בימים של הקבוצה ההיא ובאו בכיף לראות משחקים, אז למה לא? די לקנאה ולצרות העין.

אבל כן, כמובן שהמצב בענף משפיע על הצופים. כמו שאמרתי לשופט לאומית אוהד נתניה ששאל אותי אתמול אם אני בא למשחק: "אני אחד מכמה עשרות בודדות של צופים, במקרה הטוב, שמשלמים מחיר מלא על כרטיס. אז זכותי לחשוב פעמיים אם בא לי לשלם או לא, אני לא נכנס עם תעודת שופט/הזמנה/סתם כי אני חבר של הדובר". לדעתי, רוב הצופים בנתניה ואולי גם במקומות אחרים הם מוזמנים מסיבה כזו או אחרת. עצוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 11:42 am 
Junior

Red Sumo1 כתב:

אילת מהבחינה הזו דומה למפעל טקסטיל בעיירת פיתוח כלשהי (מלבד ההבדל שנובע מכך שאחד הוא פרנסה לחבריו והשני בידור). אין לכדורסל סיכוי להתניע ולהתקיים בפרירפריה ללא תמיכה כלכלית של השלטונות המקומיים, לפחות עד שמתפתח בסיס כלכלי סביר או שנדבקים לקבוצה פילונטרופים. לתל אביבי כמוך עם קבוצה בעלת מסורת ואוהדים רבים קל לדבר, אבל לפי גישתך - אין ולא יהיה לעולם כדורסל בפריפריה וכל הקבוצות יהיו בגוש דן, היכן שנמצא מרכז הכובד הדמוגרפי והכלכלי.

האמת, לא הגישה שאמורה להיות לסוציאליסט אוהד הפועל, אבל אולי אתה לא סוציאליסט.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:14 pm 
Junior

לא יודע מה הקשר לסוציאליסט, אבל אני מאמין שכולם, אבל כולם צריכים לנסוע ברולס רויס....

יש לי בעיה שערים ישקיעו כספי ציבור בספורט מקצועני. עיריות צריכות להשקיע בתשתית ספורט, בילדים ובנוער ובספורט עממי לא מקצועני.
אל אחת כמה וכמה שיש ערים שיש להם צרות כלכליות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:19 pm 
Junior

אז לשיטתך, מה צריך לעשות שחקן נוער שהתפתח במחלקת הנוער המשובחת של הפועל אילת (היפוטתית)? הוא צריך להתנדב לשחק בקבוצה הבוגרת של העיר, או לשלם לה על חוג כדורסל? או, ללכת למקום שבו כבר נמצא מרכז כובד כלכלי קיים ולשחק בשביל מכבי תל אביב, הפועל ירושלים או הפועל תל אביב (שכבר יש לה מסורת ואפילו בסיס כלכלי יותר גדול פוטנציאלית מזה שקיים באילת)? בלי קבוצה בוגרת אין שום תקווה להצמיח תחרותיות מהפריפריה.

בקיצור, אתה חושב שתפקידה של העיר אילת הוא לייצר בשבילך שחקנים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:20 pm 
Hall of Famer

מדהים, יש משהו שאני וסומו מסכימים עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:29 pm 
Junior

אני חושב שהתפקיד של אילת להיות עיר נופש.

אם אנשי עסקים רוצים קבוצת כדורסל מקצוענית, שיממנו את זה. לא חושב שצריך להתעלק על כספי העירייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:39 pm 
Junior

נמשיך קצת את הקו הזה - אז ההריסה של אוסישקין כן בסדר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:47 pm 
Hall of Famer

Red Sumo1 כתב:
אני חושב שהתפקיד של אילת להיות עיר נופש.

אילת היא עיר נופש (וגם נמל, ועוד כמה עניינים, אבל לא חשוב כרגע). אז מה? יש שם 50,000 תושבים, יש שם עובדים צעירים מכל רחבי הארץ שבאים לעבוד ולאחרונה גם ללמוד, לא מגיע להם לראות כדורסל? מה האופציה האחרת? לנסוע לאשקלון?

להגיד במציאות הכלכלית של הכדורסל הישראלי שעיריות לא צריכות לתמוך בכלל, זה אבסורדי. במצב אידאלי הכל היה עסקי ומתממן ע"י אנשי עסקים (ואתה יודע, נורטון, אפילו בNBA הרבה מאד תלוי בעיריות. ראה הסאגה של מעבר הסוניקס לאוקלהומה או הבעיות של סקרמנטו עם האחים מאלוף), אבל זה לא המצב. כדורסל מקצועני זה בילוי, בידור, ולגיטימי שעירייה תתמוך-כל אחת לפי יכולתה וסדר עדיפויותיה. בטח באילת שהיא עיר שחסר בה מאד ספורט מקצועני.

וסומו, אני מבין שאילו תבוא מחר עיריית ת"א ותציע לתקצב אתכם, תסרבו בתוקף. או שאני מבין לא נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:49 pm 
Junior

אני מת על זה שעושים אידאילזציה כתוצאה מכורח המציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 12:58 pm 
Junior

הרס אוסישקין היה מוצדק, ובתנאי שהיה מוקם אולם במקומו, ולפני שהוא נהרס. כמו הרס הייבורי וכד'.

אני לא אוהב את חולדאי. אבל את המדיניות של עיריית ת"א בו אין ממנים ספורט מקצועני אני מקבל ואפלו תומך בו.

אם לא הייתם אליטיסטים וקובעים שאין כדורסל אלא בליגת העל... היה כדורסל באילת. הינו שם במשחק. אני אוהד קבוצה גם אם היא בליגה ב'. סה"כ אילת היא הצעצוע החדש של אמסלם את הרציקוביץ, לאחר שהברז של כספי ציבור נסגר בבקעת אונו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:00 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אפשר לחשוב שב-NBA ירום הודו הקבוצות ובעליהן לא ממומנות מכסף ציבורי. ממומנות, ובמאות מיליוני דולרים, בבניית אולמות מכספי מיסים ומסירת הזכויות לקבוצות ולבעלים, ולפעמים גם בהכנסות נוספות משטחים שלפחות חלקם ציבוריים (למשל הכנסות מחניונים סמוכים בזמן אירועים). זה אחד התנאים הנפוצים בספורט המקצועני בצפון אמריקה למעבר קבוצה מעיר לעיר או הישארות בעיר הנוכחית שלה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:09 pm 
Hall of Famer

שששש, ראי, מה קרה לך?! נורטון עוד יתעורר יום אחד מהחלומות של החוגים האמריקאיים לכלכלה/מנהל עסקים לתוך המציאות! אל תעשה לו את זה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:27 pm 
מנהל פורום

התמיכה בצפון אמריקה שווה כסף בדיוק כמו הכסף שמועבר במזומן מחשבון העיריה לחשבון הקבוצות כתמיכה
כסף; הוא כסף הוא כסף
אבל התמיכה בסגנון הצפון אריקאי מוצאת חן בעיני יותר
היא משאירה בבעלות הציבור את התשתית ולא הזרמת מזומנים בלתי פוסקת כל עונה מחדש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:40 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

צוד כתב:
ערן סלע טען הרבה פעמים שהערכת הצופים היא שכונתית למדי. כל עיתונאי זורק מספר, ובסוף עושים איזה ממוצע כזה או אחר.
ככה או ככה, במשחק בכפר בלום מול נתניה היו (על פי אותן הערכות שכונתיות, כן?) 700 צופים.

הרשו לי לספר כיצד עובדת הערכת מס' הצופים בליגת העל.
החברה שנותנת שירותי סטטיסטיקה למינהלת כותבת כצד דף הסטט' את מספר הצופים. כמעט כל העיתונים לוקחים משם את מספר הצופים. ישנם עיתונאים בודדים שמדי פעם רואים שהמספר שנכתב שם בדף הסטט' מנופח באופן מוגזם ומוחקים אותו וכותבים בכתב ידם מספר ריאלי יותר ומעבירים את הדף המתוקן למערכת. לעיתים רחוקות מתנהל דיון בשולחן העיתונות בין הכתבים לגבי המספר הריאלי לעומת המנופח אך זה לא גורם לרובם לשנות. ואתם שואלים כיצד בכלל חברת הסטט' קובעת את אותו המספר המצוין בראש דף הסטט' ? היא קובעת אותו סתם לפי הערכה של עושה הסטט' ללא כל קשר למידע על מכירת הכרטיסים למשחק או למונה האנשים בכניסה לאולם (יש מקומות שיש כזה), וברוב רובם של הקבוצות מגיע אי שם ברבע הראשון - שני אדם בכיר מטעם הקבוצה אל אנשי הסטט' ומבקש מהם עד מורה להם לציין את המספר המנופח שהוא ממציא, בד"כ ב 300 - 500 איש יותר מהמציאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:46 pm 
Hall of Famer

אני לא מבין מה אתם רוצים? אמרתי שבאמריקה זה בסדר? לא. קבוצת ספורט, בדיוק כמו תיאטרון, צריך להצדיק את עצמו כלכלית. מה שכן, מבלי לבדוק, אני מניח שבאמריקה המצב טוב יותר מאשר בארץ, ואם לא - אז גם הם טועים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:48 pm 
Hall of Famer

מה שכן, אני מוכן במידה מסוימת (לא שמישהו שאל אותי), לתת לקבוצת ספורט או תרבות, הטבות אחרות גם אם החברות הן למטרות רווח, כמו למשל הלוואות נוחות יותר, או עדיפות מסוימת (לא אבסולוטית) במכרז על מגרש. לא יודע, דברים כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 15, 2012 1:50 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
אני לא מבין מה אתם רוצים? אמרתי שבאמריקה זה בסדר? לא. קבוצת ספורט, בדיוק כמו תיאטרון, צריך להצדיק את עצמו כלכלית. מה שכן, מבלי לבדוק, אני מניח שבאמריקה המצב טוב יותר מאשר בארץ, ואם לא - אז גם הם טועים.

ממש בנו הרוחני של מילטון פרידמן.

נו, אז אני מניח שאם רובנו המכריע לא שייכים למחנה הנאו-קפטילסטי של נורטון הגורס שכל נשימת חמצן צריכה להצדיק את עצמה כלכלית, וסומו בוודאי לא שייך למחנה הזה, אזי אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לנהל את הדיון במוסכמות המקובלות בספורט המקצועני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 48 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עופר האדום ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה