סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 11:34 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 112 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:12 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
כמה דברים:

קודם כל, למרות המשחק המחריד אני דווקא רואה כמה סיבות לאופטימיות, מכבי בערב קליעה מזעזע, אבל בסך הכל הגיעה ללא מעט זריקות טובות, יום קצת יותר טוב התקפית והמשחק הזה נגמר ב-15 הפרש, למרות שלסיינה בהחלט יש הגנה טובה ואגרסיבית. מה שכן, מכבי עדיין לא מצליחה להפעיל את הגבוהים, חוץ מאליהו שמייצר לעצמו ותומאס שחי מהזבל, שרמדיני, מדלי וג'יימס שצריכים שהקבוצה תעבוד בשבילם פשוט לא באים לידי ביטוי, מכבי בקושי מנסה משהו בכיוון שלהם והיא תהיה חייבת לעשות את זה בעתיד אם היא רוצה להגיע לאנשהו. אני מקווה שזה רק עניין של תיאום ותירגול, אבל זה נראה לי משהו יותר עמוק מזה, ההתקפה של בלאט נראית לי ככזו שמאוד מאוד מתמקדת בגארדים.

כמו שאמרתי שבוע שעבר, אם מכבי לא תחתים את תומאס כבר עכשיו, הוא יחתום בקיץ על הרבה מעל מיליון בעונה הבאה איפשהו באירופה, לא כשרון התקפי גדול, אבל עדיין, אתלט אדיר (דאנק מדהים שלו), ריבאונדר טוב ויש לו חוש לכדור, חבל רק שהידיים שלו קצת בינוניות, לא תופס כדורים כל כך טוב ומסיים בינוני עד סביר בכל מה שהוא לא דאנק או ליי אפ חופשי. מצד שני, בשביל שחקן שאחד הטיקטים המרכזיים שלו זה הגנה, הוא היה די זוועתי היום, ספרתי לפחות 4 פעמים שבהן סיינה עשתה פיק אנד רול עם השחקן של תומאס ותומאס במקום לשמור על הגארד שעם הכדור או לפחות לסגת אחורה כדי להגן על הטבעת "הלך לסגור נתיבי מסירה" ובפועל פשוט פינה את הדרך לסל לגארד שעם הכדור.

בקו האחורי, טוב לראות את סמית' חוזר, הוא עדיין לא לגמרי חד, אבל בלאט נותן לו המון קרדיט, אני מניח שהוא יחזור לעצמו די מהר. לגבי היקמן, טוב לראות שהוא מפתח ביטחון, מחצית ראשונה זוועתית, אבל היה מצויין במחצית השנייה וחיפה על ערב שחור של לוגאן, אוחיון ולנדסברג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:16 am 
Sophomore

היה קצת קשה לצפייה, אבל בסוף זה נגמר.

היקמן היה מעולה בדק' הסיום ובכלל, אחרי פתיחה רעה הוא היה חד מאוד. סיים רק עם איב' אחד מול 3 אס' ו-4 חט', שאחת מהן ניצחה את המשחק. מרגע שהוא קיבל קצת ביטחון הוא היה מעולה, ואני חושב שביום כזה שלוגן לא קולע כלום בלאט היה חייב ללכת על אוחיון ביחד איתו.

חוצמזה אין שומדבר להתלהב ממנו. מכבי נראתה נוראי מול האזורית של סיינה, כשרק ליאור אליהו הצליח לשבור אותה מדי פעם. זאת צריכה להיות נורת אזהרה רצינית לבלאט, כי עושה רושם שביום קליעה רע (כמו היום) מכבי מתקשה מאוד מול אזורית. אני חייב להודות שבהתחלה חשבתי שזאת טעות גדולה מאוד של האיטלקים, אבל אח"כ זה התברר כסיכוי היחיד שלהם לנצח את המשחק וזה כמעט הצליח.

גם ההגנה של מכבי לא נראתה משהו. אסור לשכוח שגם האיטלקים החטיאו המון זריקות פנויות ולמכבי היה כאן המון מזל, כי היא עמדה מול קבוצה חסרת ביטחון עם ידיים רועדות. מרסלוס קמפ אחלה שחקן, אבל עושה רושם שהקבוצה הזאת לא בנויה נכון. בובי בראון פסיכופט וקמפ פשוט מתבזבז לידו, וחבל. עוד שחקן יעיל בסיינה זה קאנגור האסטוני. הוא לא לוקח על עצמו שומדבר אבל הוא אחלה שחקן קבוצתי, שומר טוב, ריב' טוב וקולע מחצי מרחק באחוזים גבוהים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:16 am 
Sophomore

שאלה:
מתלהבים מתומאס די בצדק. מדוע לא מתלהבים מדבון ג'פרסון יותר? הרי דבון גם אתלט אדיר, אבל סקורר שתומאס לא יהיה לעולם.
בהגנה תומאס אולי במיל' קצת יותר טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:19 am 
Sophomore

רוני - לא מסכים לגבי ההגנה של תומאס. רואים שזה הרבה עניין של תיאום, שהוא לא יודע אם הוא אמור לשמור את הגארד או לחזור לשחקן שלו. דווקא היו פעמיים - שלוש שהוא נשאר על הגארד ועצר יפה מאוד.

עוד דבר שלדעתי בלאט היה חייב לעשות היום - להשתמש יותר ברוט ולנדסברג. שניהם שחקנים יוצרים, התקפיים טובים, וביום כזה חשוך הם יכולים להיות מאוד מועילים.
קיינר מדלי פשוט נעלם. בלאט לא מאמין בו, ויש לי הרגשה שהסיפור הזה הולך להגמר מהר מהצפוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:19 am 
Hall of Famer

אבל ג'פרסון הוא 3.8, תומאס הוא משהו כמו 4.3

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:20 am 
Sophomore

רשמים:
- סקינדזה שחקן הגנה חכם -הקשה מאוד על אליהו.
-כמו שכבר היה ידוע לפני ,קמפ סקורר טוב למרות שהיו לו החלטות טיפשיות לפעמים.
מכבי הצליחה לנצח ביום שחור של פניני,לוגאן ואוחיון,גם אליהו לא היה מדהים במידה יוצאת דופן.
בניגוד למה שנאמר כאן לתומאס בהחלט יש יכולת בכדרור ויצירה לעצמו אם כי מכבי היא לא בדיוק המקום לשפר את זה.
סמית' הוסיף הרבה להגנה של מכבי ,אבל כדאי לשלב יותר את לנדסברג.
סיינה שיחקה הרבה יותר טוב מאשר במשחקים האחרונים שלה ובובי בראון לא כ"כ חירב את המשחק ואף על פי כן מכבי נצחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:21 am 
Junior

מחצית שנייה הרבה יותר טובה ומהנה מהראשונה, סה"כ סיינה הפסידו את המשחק בשלומיאליות.
אני חושב שדיוויד טעה עם האשראי הבלתי מוגבל ללוגן במחצית השנייה, והכנסה של אוחיון הייתה מיטיבה עם הסדר בהתקפה של מכבי שלפרקים ארוכים נראיתה אקראית להחריד.
אני מסכים שתומאס הוא נכס אבל האינטליגנציה ההתקפית שלו ממש לא משהו לכתוב עליו, כדורים שנכנסים אליו לא יוצאים בחזרה בשום מצב ולא שהמשחק פוסט-אפ שלו כזה מוצלח. גם בהגנה כמו שרוני ציין הוא השאיר חורים נרחבים לחדירות של הגארדים בשחור.
בינתיים היחידי שהתחיל את העונה כמו שצריך עם כושר נהדר זה אליהו. בהתקפה הוא נייד כמו גארד ונע על התפרים של ההגנה בצורה מעוררת התפעלות, וכמובן מגיע לזריקות טובות(בשבילו) די בקלות. גם בהגנה ובריבאונד הוא נותן הרבה יותר לדעתי העונה והיציאות שלו לזריקות מחוץ לקשת השתפרו משמעותית מבעבר.
לדעתי במצב הנוכחי של היורוליג הוא טופ3 בעמדה שלו די בקלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:22 am 
Hall of Famer

לא מדברים על זה מספיק, וכולה שני משחקים, אבל ליאור אליהו נותן בינתיים עונה מצוינת. שבוע שעבר עם הגנה שכמותה מעולם כמעט לא ראיתי ממנו. השבוע עם ריבאונדים שהזכירו נשכחות (אנשים אוהבים לדבר על זה שאליהו לא טוב בריבאונד. אבל פעם הוא היה לא רע בכלל, שנה שעברה הוא היה לא משהו). וגם עוזר רבות בניהול המשחק מבפנים. יופי.

מנק"מ צריך להיפטר וישא"ק, יש גבול לכל שטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:24 am 
Junior

כרגע במצב הסגל של מכבי לדעתי נק"מ מיותר למדי אלא אם יוכיח יכולת לרווח את המשחק מבחוץ. כל מה שהוא עושה אליהו עושה טוב יותר משמעותית וההגנה שלו רעה למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:25 am 
Hall of Famer

זורקין, זה בדיוק הקטע, הוא לא הולך לסגור את השחקן שלו, הוא הלך לכיוון ההפוך, אם הגארד של סיינה שהיה עם הכדור היה מולו והגארד של מכבי ששמר על הגבוה של סיינה שחסם היו מימינו, הוא הלך שמאלה ולהיפך. מה שתומאס עשה זה ממש לא עניין של תיאום, כשעומד מולך שחקן עם כדור ומתחיל חדירה לסל, אתה אף פעם לא הולך הצידה, אתה תמיד נשאר איתו, אז או שהוא אוכל הטעיות ראש בקלות מדי או שהוא פשוט התעצל להזיז רגליים והימר על חטיפה, ככה או ככה, הגנה טובה מצידו זו לא הייתה בלי שום קשר לתיאום בהגנה, אני מופתע שבלאט לא אכל לו את הראש על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:29 am 
Junior

שוויק1 כתב:
כרגע במצב הסגל של מכבי לדעתי נק"מ מיותר למדי אלא אם יוכיח יכולת לרווח את המשחק מבחוץ. כל מה שהוא עושה אליהו עושה טוב יותר משמעותית וההגנה שלו רעה למדי.

שלשות זה הטיקט שלו, אליהו לא טוב ממנו משמעותית בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:30 am 
Hall of Famer

קורובייב כתב:
שוויק1 כתב:

ממש אחלה טיקט מצא, לא קולע כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:33 am 
Junior

קורובייב כתב:
שוויק1 כתב:

זה לא ברור שלזה בדיוק התכוונתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:34 am 
Junior

נורטון כתב:
קורובייב כתב:
שוויק1 כתב:

ממש אחלה טיקט מצא, לא קולע כלום.

הוא לא מצא, בשביל-זה\בגלל- זה הביאו אותו. זו גם לא השנה הראשונה שלו באירופה ושלשות היו בהחלט חלק מהרפרטואר שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 12:51 am 
Junior

אני חושב שכדאי להתעקב על הניסיון של בלאט לשחק ארבע בחוץ ואחד בפנים עם שארמנדיני בפתיחת המשחק. הסגנון הזה של ההתקפה הוא מעניין אבל עם זאת מעט יומרני לשחק בשלב כזה. הוא גם מצריך שחקנים שקולעים או לפחות כאלה שמאמינים ביכולת הקליעה שלהם - היקמן החטיא אחת פנויה ואת האופציה השניה והשלישית כבר לא לקח, מדלי לא פוגע בלוח בכלל ועם זאת אתה גם צריך שחקן או שניים שיכולים לעבור את השחקן שלהם בכדרור בשביל לנצל את הואקום שנוצר מתחת לסל - היקמן עוד ניער מעליו את טיפות ההתרגשות מהמעמד והקהל הביתי ולא מצא את עצמו, פניני לא מסוגל לעבור שחקן בכדרור ביורוליג ועל השאר לא היה ממש מה לבנות. עם יותר תיאום, יותר הכוונה וניהול יותר טוב על השחקנים שאיתם אתה רץ על ההתקפה הזו, זה יכול להיות מעניין ויעיל.

מי שחשב שיתן לאוחיון עוד 100-150-200 אלף דולר ויעלה את מספר הדקות שלו ב-10-15 דקות פתאום יקבל רכז יורוליג לכל דבר ששולט בקצב של המשחק ובקבוצה, נכון לעכשיו טעה. זה שקבוצה ברוסיה רצה עם פנקס צ'קים פתוח ונלחמת עליו כאילו הוא דבר שעוד לא היה בכדורסל, אחרי שהוא נתן בדיוק חודש אחד טוב, לא מבטיח לך מאומה בשנה הבאה.

אני לא חלק מההשתפכות על תומאס. אני מאוד אוהב שחקנים גבוהים שמבצעים את החילוף בהגנה, מקבלים גארד ולא נרתעים וגם שומרים עליו ללא רגעי נחיתות, חוש לריב' וגם הגנה טובה, אבל לא מבין מדוע מנסים לשחק עליו כשחקן ציר, השחקן לוקה מאוד בטכניקה ומאוד לא מלוטש בחלק ההתקפי. אלא אם לבלאט יש את האומץ והזמן לנסות ולהתחיל להנחיל לו מוב או שניים שישבו טוב, של שחקן ציר. לא אופטימי לגבי זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הבעייה העיקרית של תומס היא פחות המובים ויותר אינטלגנציית כדורסל של אספרגוס.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:14 am 
Hall of Famer

חמש נקודות ב-5 דקות:
1. ניק קיינר מדלי. כן, זה נראה רע. לא הייתי מספיד עדיין, ומספיק שחקנים פתחו גרוע בנוקיה, וגם פתחו גרוע את העונה ומתישהו תפסו את עצמם בידיים. יותר מהכל זה שאלה של אופי, ומספיק שחקנים שחשבו שהם רכרוכיים כבר הוכיחו הפוך, ולהפך.

2. מלקולם תומאס. למישהו היה ספקות לגביו? במשחק בכורה בנוקיה 14 נק' ו-11 ריב', 6 מתוכם בהתקפה, לא משהו שרואים בכל שנה. הראה הבנת משחק בפיקנרול בהתקפה, והרים את הקהל עם כמה דאנקים. לא מלוטש, אבל הוא אפילו עוד לא בן 24. לא חושב שהוא שחקן של מיליון דולר כמו שכתבו פה, אבל בכיף יכול להשתדרג לאזור ה-700-800 אלף בשנה הבאה.

3. הקו האחורי. ההרגשה הכללית בסוף היום היא שאין בעל בית. יוגב לא היה טוב היום, לוגאן גם כן חלש, היקמן היה בסדר מחצית שנייה ורע מחצית ראשונה. אמנם קלע סל נצחון, אבל לקלוע אותו 4 שניות לסיום כשיש לך כדור אחרון זה לא דבר הכי טוב בעולם. עדיף ללכת להארכה מאשר להסתכן להפסיד בשלשה...

4. שון ג'יימס. מאוד אהבתי אותו בבנה"ש, אבל ההרגשה היא אחרי שני משחקי יורוליג והעונה שעברה, שהבחור פשוט לא בנוי לזה. גדול עליו.

5. סיינה. לא יודע מי דיבר על סגל יורוקאפ. אני הסתכלתי בצהריים וראיתי קבוצה עם 8 שחקנים ברמת יורוליג, ועוד 2-3 שאני לא מכיר שאולי גם כן ברמה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:18 am 
Senior

לפטופ כתב:
שאלה:
מתלהבים מתומאס די בצדק. מדוע לא מתלהבים מדבון ג'פרסון יותר? הרי דבון גם אתלט אדיר, אבל סקורר שתומאס לא יהיה לעולם.
בהגנה תומאס אולי במיל' קצת יותר טוב.

מסכים לחלוטין. ג'פרסון לא פחות אתלט, אבל בניגוד לתומאס לג'פרסון יש גם קליעה אוטומטית היום מהחצי מרחק, סקורר אדיר, ריבאונדר לא פחות טוב... חוסם פחות טוב וזהו בערך. אבל ג'פרסון גם עולה פי 2 או 3 ממה שתומאס עולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:20 am 
Sophomore

הסתכלתי עכשיו בסטטיסטיקה. ויקטור סניקדזה עם 12 ריבאונדים ב 19 דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:21 am 
Senior

תומאס נכון להיות בעיקר חי מהנגרות הבלתי נגמרת של השחקנים של מכבי. הם מחתיאים כל כך הרבה שמה לעשות יש הרבה ריבאונד התקפה לקחת :-)

וקיינר מדלי הופך מיותר לגמריי בסגל של מכבי. אין לו מה לחפש שם ולדעתי הטלפונים לבלו כבר מתקיימים בחדרי חדרים (דיברו על ינואר בזמנו כאפשרות חזרה אחרי שיסיים את הלימודים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:52 am 
Senior

לתומאס יש תקרה גבוהה יותר מריצ'ארד הנדריקס(אתלטיות, כוח מתפרץ ואורך עדיפים) , אבל בלאט לא ייצור לו מובים עם הגב לסל. בקבוצה עם איזה רכז כמו הוארטס\דיאמנטידיס הוא בקלות גומר עם 10-12 נקודות למשחק רק מדאנקים כמו כלום. בכל מקרה הוא לא סנטר קלאסי שאתה בונה סביבו את ההתקפה.

אני גם לא מבין את ההשוואה לג'פרסון. ג'פרסון הוא 3\4, תומאס הוא 4\5.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 1:56 am 
Senior

ג'פרסון הוא לא 4\3 בשום צורה שהיא. הוא 4 קלאסי, בשום מצב הוא לא 3. בליגה המצחיקה שלנו הוא גם יכול להיות סנטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 2:02 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הדבר היפה לראות היה ההבדל בכושר הגופני בין היקמן לבראון. בראון נראה בנוי טוב יותר מהיקמן, רגליים חזקותצ וצעד ראשון הרבה יותר טוב - כשהוא טרי. במחצית הראשונה הוא עבר את הגארדים של מכבי כאילו הם אינם, והגארדים של מכבי לא הצליחו לחדור. במחצית השנייה זה התהפך, בראון התעייף מאד ולמרות שהביא מסירות יפות על הגנת הפיקנרול הכושלת של תומאס, לא חדר יותר. היקמן, לעומת זאת, חדר במחצית השנייה כמעט מתי שרצה.

ואני חייב לציין שאת הגישה הלוזרית של להחזיק את הכדור במצב של שוויון וללכת להארכה במקום לקלוע סל נצחון - אני לא מבין. לא מבחינת גישה ולא מבחינת הגיון כדורסל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 2:03 am 
Senior

אבל לא מדברים על הליגה המצחיקה שלנו. אין שום תועלת בג'פרסון בתור 5 ביורוליג.
מעניין לוגאן חששתי כבר בתחילת העונה. האיש לא שחקן אחד על אחד ברמה של לאנגפורד, והיום הוא חי בעיקר מהקליעה שלו. בגלל שהוא סטריק שוטר יהיו לו גם ערבים כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 19, 2012 7:22 am 
Sophomore

shachaf78 כתב:
אבל לא מדברים על הליגה המצחיקה שלנו. אין שום תועלת בג'פרסון בתור 5 ביורוליג.
מעניין לוגאן חששתי כבר בתחילת העונה. האיש לא שחקן אחד על אחד ברמה של לאנגפורד, והיום הוא חי בעיקר מהקליעה שלו. בגלל שהוא סטריק שוטר יהיו לו גם ערבים כאלה.

לא חושב שגם תומאס לאורך זמן יכול להיות 5 ביורוליג, אולי מול סיינה הנוכחית זה מספיק, מול קבוצות עם גבוהים זה לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 112 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], giladco, Google [Bot], Lakic, sir charles, פרארי ו 22 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: