סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 2:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 102 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 10:13 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אגב, הרמקול שהוצמד לגילי כהן אתמול בחיפה הפיק כמה פנינים:

לגבי המהלך שהביא לטכנית של אוחיון, בלאט טען שהיו צריכים לשרוק לסטול 2 פאולים (לא כולל טכנית): את האחד שהוא עשה, ואת השני שהוא עשה כביכול לאחר השריקה לפאול. כהן אמר לו שלפי החוקה לא שורקים את השני, ובלאט רתח וצעק "על כמה אתה רוצה להתערב"? ועכשיו יבוא ראי ויגיד לנו מה צריך לעשות.

הדבר השני היה הבלתי ספורטיבית המופרכת שמיכאלי (שהוא שופט איום ונורא מעדות הספי שמש) החליט להדביק לקורי קאר על עבירה לגיטימית לחלוטין. במפגן נדיר של נאמנות לחוקה ולרוח המשחק בקרב שופט ישראלי ראשי, כהן ניגש למיכאלי ובלי לנתק את המיקרופון אמר לו: "אני רוצה לעזור לך, לא היתה בלתי ספורטיבית, בטל את זה". ומיכאלי אכן ביטל. שאפו לכהן על המהלך הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:34 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
לגבי המהלך שהביא לטכנית של אוחיון, בלאט טען שהיו צריכים לשרוק לסטול 2 פאולים (לא כולל טכנית): את האחד שהוא עשה, ואת השני שהוא עשה כביכול לאחר השריקה לפאול. כהן אמר לו שלפי החוקה לא שורקים את השני, ובלאט רתח וצעק "על כמה אתה רוצה להתערב"? ועכשיו יבוא ראי ויגיד לנו מה צריך לעשות.

אני מניח שלשים מאייה על כהן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:38 pm 
Junior

קוף ירוק כתב:
לפעמים באמת זה יתרון, אבל בהרבה מקרים דווקא בהרכבים יותר נמוכים יותר קשה להביא לידי ביטוי את הגבוהים כי יותר קשה להכניס כדורים פנימה במצב הזה, ההגנה יותר מהירה, מקווצת וכדומה. לא יודע אם זה היה המצב פה אבל זה משהו שקורה לא אחת. ככה למשל סופו במכבי הרבה פעמים התקשה דווקא בליגה עם ההרכבים הקטנים והנמוכים של קבוצות בארץ בעוד באירופה מול ההרכבים הגבוהים של הקבוצות ביורוליג הוא היה הרבה יותר אפקטיבי. או למשל קרייג סמית שהוא שחקן התקפה נהדר אבל לא מצליח להביא את היתרון ההתקפי שלו כרגע לידי ביטוי יותר מידי בליגה (ונראה לי שדווקא ביורוקאפ יש סיכוי שנראה את זה יותר החל מהשבוע).

קוף, אתה מבין שהמשמעות של מה שאתה אומר היא שלא צריך גבוהים בכדורסל, נכון?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 12:54 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
אגב, הרמקול שהוצמד לגילי כהן אתמול בחיפה הפיק כמה פנינים:

הדבר השני היה הבלתי ספורטיבית המופרכת שמיכאלי (שהוא שופט איום ונורא מעדות הספי שמש) החליט להדביק לקורי קאר על עבירה לגיטימית לחלוטין. במפגן נדיר של נאמנות לחוקה ולרוח המשחק בקרב שופט ישראלי ראשי, כהן ניגש למיכאלי ובלי לנתק את המיקרופון אמר לו: "אני רוצה לעזור לך, לא היתה בלתי ספורטיבית, בטל את זה". ומיכאלי אכן ביטל. שאפו לכהן על המהלך הזה.

כמו תמיד בישראל -מלא טעויות שיפוט.
אגב לדעתי החסימה היתה נקייה. לא עבירה רגילה אפילו.
מה שמצחיק זה שאחרי כמה דקות בפסק זמן השופטים דיברו והשופט ששרק את הבלתי ספורטיבית עדיין טען שהוא צודק (למרות שביטל בפועל את הבלתי ספורטיבית) ואמר לו "אין לו סיכוי להגיע לכדור" שכולם ראו שהוא פאקינג הגיע לכדור. מה זה "אין לו סיכוי להגיע"? שופטים לא שורקים מה שהם רואים? הם שורקים מה שנראה להם הגיוני. קורי קאר מטר תשעים אז אין לו סיכוי לחסום? שיפוט ישראלי גרוע.
כ"כ כיף לראות NBA. הרבה הרבה הרבה פחות טעויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 1:15 pm 
Hall of Famer

סאטריאני, בהחלט הייתה עבירה, המגע על הכדור אולי היה נקי (גבולי לדעתי), אבל היה הרבה מגע עם הגוף שבהחלט הצדיק עבירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 1:40 pm 
מנהל פורום

הוא גם אמר משהו בסגנון "זה היה מאחור" כאילו מדובר על עבירת כדורגל. שופט מביך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 1:48 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

אבל פרט לשריקה או שתיים היה שיפוט טוב מאד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 1:54 pm 
Hall of Famer

גילי כהן, כאמור, הוא שופט משובח ובניגוד לשמש/מיכאלי/רייניש/אסתרון/זריף לא מחפש את אור הזרקורים עליו, ולא נראה כאילו הוא סובל ממה שהוא עושה ו/או בא לגרום לאחרים סבל. יש שופטים בודדים שאפשר להגיד עליהם את זה בליגה (עמית בלק הצעיר הוא אחת התקוות הבודדות בדור החדש).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:01 pm 
Hall of Famer

rony כתב:
סאטריאני, בהחלט הייתה עבירה, המגע על הכדור אולי היה נקי (גבולי לדעתי), אבל היה הרבה מגע עם הגוף שבהחלט הצדיק עבירה.

לא נגע בו. תבדוק שוב. יש נטייה בישראל וגם באירופה לשרוק בגגות אלא עם הכדור עזב את היד של הזורק והחוסם רחוק ממנו.
שורקים מלא כאשר באים לדאנקים או שהכדור עדיין ביד הזורק.
במקרה הזה לא נגעו בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 2:41 pm 
Hall of Famer

ראיתי את זה כמה פעמים בהילוך חוזר אתמול, היה מגע די ברור ומשמעותי של גוף בגוף, קאר פשוט נכנס בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:52 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
Shiver כתב:
הוא גם אמר משהו בסגנון "זה היה מאחור" כאילו מדובר על עבירת כדורגל. שופט מביך.

דווקא יש התייחסות בחוקה לעבירה מאחור שמצדיקה שריקה לב"ס, אבל לא במקרה הזה.
עבירה רגילה הייתה ועוד איך, אבל סחתין לקורי קאר על הניתור. איזה אתלט בגילו המתקדם, האיש שומר על הגוף ברמות מיקי ברקוביצ'יות.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 3:57 pm 
Hall of Famer

ולגבי הנקודה של נדב, אין לי את החוקה מול העיניים, אבל אני לא רואה מצב ששורקים לשחקן שתי עבירות (רגילות) באותו מהלך. לדעתי השריקה הראשונה כבר גורמת לכדור להיות "מת", כלומר המהלך נגמר. במצב כזה על מה שסטול עשה שורקים טכנית, לא עבירה רגילה.
לא שמעתי את הטקסט במלואו, אז אולי אני טועה, אבל היה נדמה לי שזה מה שבלאט דרש. שישרקו גם לסטול טכנית (זה גם יותר משתלם לקבוצה שלו מאשר עבירה רגילה). אם זה מה שהוא דרש, הוא צודק בהחלט, הגיעה לסטול טכנית. אם הוא דרש שתי עבירות רגילות (לא הגיוני, כי כאמור זה פחות משתלם לו), הוא טעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 4:01 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ולגבי הנקודה של נדב, אין לי את החוקה מול העיניים, אבל אני לא רואה מצב ששורקים לשחקן שתי עבירות (רגילות) באותו מהלך. לדעתי השריקה הראשונה כבר גורמת לכדור להיות "מת", כלומר המהלך נגמר. במצב כזה על מה שסטול עשה שורקים טכנית, לא עבירה רגילה.
לא שמעתי את הטקסט במלואו, אז אולי אני טועה, אבל היה נדמה לי שזה מה שבלאט דרש. שישרקו גם לסטול טכנית (זה גם יותר משתלם לקבוצה שלו מאשר עבירה רגילה). אם זה מה שהוא דרש, הוא צודק בהחלט, הגיעה לסטול טכנית. אם הוא דרש שתי עבירות רגילות (לא הגיוני, כי כאמור זה פחות משתלם לו), הוא טעה.

דרש שתי עבירות רגילות. נדמה לי שכהן אפילו הסביר לו משהו לגבי ה"כדור המת", אבל בלאט לא השתכנע וכאמור רצה להתערב (פרשת פנאן 2.0?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 4:03 pm 
Hall of Famer

אני צריך לשמוע את זה במלואו, אני מקווה לתפוס שידור חוזר. אבל אם זה מה שהוא דרש, הוא טעה לדעתי, ומעבר לזה שהוא דרש דבר לא חוקתי כנראה, הוא גם דרש משהו פחות משתלם לו מאשר הדרישה המתבקשת והמוצדקת במקרה הזה. יכול להיות גם שהוא דרש שישרקו לסטול ב"ס, לא מוצדק לדעתי, אבל לפחות עומד בחוקה כמדומני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 4:30 pm 
Hall of Famer

טוב, אז מסתבר שבלאט הפיל את כולנו... אפשר לשרוק עבירה רגילה גם כשהכדור מת. אני מקווה שגילי כהן לא התערב איתו.
ציטוט מהחוקה, סעיף 34.1.1
A personal foul is a player’s contact foul with an opponent, whether the ball is live or dead.

טכנית מיועדת בעיקרה לעבירות התנהגות ללא מגע, אז כנראה שהדבר המתבקש היה לשרוק לסטול ב"ס, בנוסף לרגילה הראשונה (וב"ס גם לאוחיון במקום הטכנית). מבחינת בלאט, כאמור, זה גם היה משתלם יותר - העונש על העבירה של אוחיון היה מתבטל והכדור היה נשאר אצל מכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 5:14 pm 
Senior

הרסי הוקינס כתב:
קוף ירוק כתב:
לפעמים באמת זה יתרון, אבל בהרבה מקרים דווקא בהרכבים יותר נמוכים יותר קשה להביא לידי ביטוי את הגבוהים כי יותר קשה להכניס כדורים פנימה במצב הזה, ההגנה יותר מהירה, מקווצת וכדומה. לא יודע אם זה היה המצב פה אבל זה משהו שקורה לא אחת. ככה למשל סופו במכבי הרבה פעמים התקשה דווקא בליגה עם ההרכבים הקטנים והנמוכים של קבוצות בארץ בעוד באירופה מול ההרכבים הגבוהים של הקבוצות ביורוליג הוא היה הרבה יותר אפקטיבי. או למשל קרייג סמית שהוא שחקן התקפה נהדר אבל לא מצליח להביא את היתרון ההתקפי שלו כרגע לידי ביטוי יותר מידי בליגה (ונראה לי שדווקא ביורוקאפ יש סיכוי שנראה את זה יותר החל מהשבוע).

קוף, אתה מבין שהמשמעות של מה שאתה אומר היא שלא צריך גבוהים בכדורסל, נכון?

ממש לא. המשמעות שלפעמים בסגנון כזה אתה לא מצליח להביא את היתרונות שלך בפנים ידי ביטוי, זה לא אומר שתמיד זה ככה (היו הרי מספיק משחקנים שסופו פירק גם פה, ואני מניח שיהיו גם של סמית) אבל משחקים לפעמים מתפתחים ככה.

קח את אילת אתמול לדוגמא, פתחה ושיחקה דקות רבות בחמישייה שכוללת את יאנגר ב4 ו טילמן (194) ב5. גלבוע עם יתרון עצום בצבע (גרין, האנטר, וואט) על הנייר... ועדיין לא הצליחה להביא את זה לידי ביטוי בצורה משמעותית והפסידה את המשחק כשטילמן לבד לוקח יותר ריבאונד מהגבוהים של גלבוע ביחד. ובדקות של טילמן ויאנגר אילת ביתרון דו ספרתי.

לפעמים "יתרון" בגבוהים דווקא במשחקים נגד הרכבים נמוכים יוצר חיסרון ולפעמים זה להפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 5:26 pm 
Senior

לאומית כתב:
הרצליה אכן שיחקה איזורית נסוגה, באו עם קונספציה שאם יעצרו את האסל ודייסון יעצרו את חולון. רק לא לקחו בחשבון את המשך השיפור שמגלה זק רוזן שפתאום משחקן שמשחק רק לרוחב התחיל לחדור לסל ולהוציא כדורים, מה ששיפר מאוד את הנעת הכדור ומשחק ההתקפה של חולון. השלשות (למעט אלה של דייסון) באו לאחר הנעת כדור והיו זריקות חופשיות לחלוטין.

לאומית, רוב השלשות (אם נוציא את דייסון) הגיעו מ2, סמית והרוש שקלעו 7 מ 9 מהשלוש אתמול. סביר שהייתה הוראה להשאיר אותם חופשיים מהשלוש, וגם אתה מן הסתם תסכים שסביר שברוב הימים הם לא יקלעו באחוזים כאלה (אם כי סביר גם שלא יקלוע באחוזים שקלעו עד אתמול). בחיפה כמעט כל השלשות של כל הקבוצה שלכם היו חופשיות ובכלל לא היו בכיוון (זה המשחק היחידי שיצא לי לראות אתכם במלואו). אני מניח שכמו שהמשחק אתמול היה מקרה קיצון של יום מצוין מבחוץ אז חיפה זה היה בדיוק יום לצד השני (לזה נוסיף המון החטאות לייאפים גם כן).

בשבוע הבא באילת יהיה משחק שיתן מדד יותר טוב לדעתי לגביי הרמה של חולון השנה. בבית לא אחת שחקני משנה קולעים הרבה יותר טוב, הבעיה היא במשחקי החוץ שם קולעים בדרך כלל פחות טוב. ניצחון שם וחולון תוכל להסתכל למעלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 5:36 pm 
Sophomore

rony כתב:
nadav_hacohen כתב:

אני מניח שלשים מאייה על כהן?

מקווה בשבילך שלא שמת את המאיה על כהן.
דווקא אני תמיד סומך על בלאט של יפול בשטויות האלה, הוא נראה לי מאלה שעברו וזוכרים בע"פ כל סעיף וסעיף בחוקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 6:48 pm 
Hall of Famer

ואכן, כפי שכבר אמרתי, בלאט הפיל את כולנו. טוב נו, את גילי כהן ואותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:01 pm 
Hall of Famer

קוף , ראשית כל חכמון והופסון ( 2.00 ) שיחקו אמש 56 דקות יחדיו , כך שאני מניח שבכל רגע נתון לפחות אחד מהם היה על המגרש בעמדה 5 . שנית , ע"פ אתר המנהלת טילמן ויאנגר הם 1.98 כ"א , אבל לפחות לגבי יאנגר זה ממש מפתיע אותי ( הייתי מנחש איזה 1.93 ככה ... ) .
לגבי חולון , המצב נראה לי מאוד פשוט - אצלם בפחים הם פייבוריטים מול כל קבוצה שאינה מכבי ת"א , בחוץ הם כבר קבוצה בינונית למדי .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:25 pm 
מנהל פורום

בואנה ארז קורע את הליגה
או הפקט של אחרי הניצחון על מכבי עובד בעומצה חזקה מהרגיל
מה שלא יהיה מדובר בהפרש מפחיד.
41:15 או משו כזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:27 pm 
Junior

אחרי ששבוע שעבר ראשון השאירו את אלקטרה על 25 נקודות בחצי הראשון, השבוע הם עצמם קולעים רק 15 במחצית מול 41 של הפועל תל אביב...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:28 pm 
Hall of Famer

אכן זו תוצאת המחצית .
ראשון עם מדד קבוצתי 2- ...
עוד מספרים חביבים - 1/10 ל-3 , 0/4 מהעונשין ( יוטר ) , 10 איב' .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:30 pm 
מנהל פורום

כיוון שאני לא רואה את המשחק
שאלה לי
האם מדובר בזה שתל אביב פשוט הורסת את המשחק של ראשון או סתם יום מסריח לראשון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 05, 2012 9:31 pm 
Senior

shmueliki כתב:
קוף , ראשית כל חכמון והופסון ( 2.00 ) שיחקו אמש 56 דקות יחדיו , כך שאני מניח שבכל רגע נתון לפחות אחד מהם היה על המגרש בעמדה 5 . שנית , ע"פ אתר המנהלת טילמן ויאנגר הם 1.98 כ"א , אבל לפחות לגבי יאנגר זה ממש מפתיע אותי ( הייתי מנחש איזה 1.93 ככה ... ) .

שמוליקי, אני לא יודע איזה הופסון אתה חושב שמשחק באילת אבל זה שמשחק שם הוא שחקן חוץ בלבד, עמדה 2\3 (באילת משחק בעיקר שלוש). הגבוהים של אילת אתמול היו יאנגר וטילמן (שהוא ה4 שלהם בדרך כלל ואתמול היה הסנטר). תראה מה קטש אמר אפילו בסיום המשחק, שהוא היה צריך לשמור עליהם כי הם היו הגבוהים שלו. חכמון שיחק 18 דקות, אבל אלו הדקות היחידות שהם שיחקו עם "גבוה" נורמלי, וזה במשחק של 45 דקות כן? זאת אומרת ש27 דקות בערך הם שיחקו בהרכב הנמוך של גארדים ופווארדים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 102 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: sir charles, עודד ל ו 21 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה