סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:24 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 1:00 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
מה שהיה מדהים בפתיחה הנוראית של אלבה זה לא העובדה שהם קלעו את הסל הראשון שלהם רק אחרי 6 דקות, אלא שעד אותו סל, הם הצליחו להעיף 3 כדורים בלבד לסל ושתיים מהזריקות בכלל היו איירבולים. כל זאת ב-6 דקות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 1:02 am 
Hall of Famer

ואז ליאור אליהו נכנס :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 1:09 am 
Senior

מה בדיוק הופך את תומפסון לסנטר, או ליותר אפקטיבי בעמדה הזאת משני הפאוור פורוורדים(ג'יימס ותומאס) שמשחקים בעמדה הזאת במכבי? מכבי חסרה סנטר עם מימדים של סנטר ומשחק פוסט אפ, לא עוד 4. כאלה יש לה כבר ארבעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 1:13 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מי היה מאמין שדווקא שון ג'יימס יהיה החור ההגנתי הכי גדול של מכבי מתחת לסל. מה זה חור? בור. זה לא רק הטיפול הזוועתי שלו בפיקנרול (את זה כל הגבוהים עשו רע), אלא דווקא ובעיקר בדקות שהוא שיחק יחד עם תומס ותומס היה זה שיצא לפיקנרול. כל מה שג'יימס היה צריך לעשות זה לשמור בצבע. הוא פשוט נראה כאילו הוא קיבל החלטה מודעת לא לשמור היום.
חבל שלא ניצלו יותר טוב את ההרכב של אליהו ושרמדיני. הוא היה הכי יעיל התקפית במחצית השנייה ופתח הפרש, אז בלאט היה חייב לפרק אותו מהר...

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 1:29 am 
Senior

טיפול בפיק אנד רול הוא יותר עבודה של גארדים מאשר של גבוהים. אם הגארדים יודעים לעבור בכוח בחסימה הגבוה לא חייב לצאת בצורה מאוד אגרסיבית. מאמנים ישראלים מחפשים להתחכם ולעשות כל מיני חילופים ולשמור כל מיני אזוריות מתחלפות. האמת שהגנה בסיסית נכונה כמו שהמאמנים הסרבים ומסינה מלמדים, היא תמיד הרבה יותר אפקטיבית. זה לא אומר כמובן שג'יימס צריך לצאת בפאניקה לשפרציק כאילו הוא נבארו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 2:01 am 
Junior

שחף אני לא מסכים איתך - טיפול בפיק נ רול זו עבודה קבוצתית, או במינימום של 3 אנשים.
הפתרון הכי יעיל שאני מכיר זה שהגבוה דוחף את הגארד המתקיף אחורה לשניה עד שהשחקן הנחסם מגיע בחזרה, ובנתיים מישהו מהויק סייד מנסה לסגור את המסירה לשחקן שמתגלגל.
בהחלט האדם עם התפקיד הכי חשוב כאן זה הגבוה, ולכן לרוב גבוהים עצלנים הם אסון בהגנה על פיק נ רול כי לרוב הם בוחרים בין לעזוב את הגבוה המתגלגל להרבה זמן או לא לצאת בצורה תקיפה לשחקן עם הכדור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 2:13 am 
Senior

רק אני שמתי לב לתכונה המאד מעצבנת של המאמן של אלבה? כל פעם ששחקן מאבד כדור הוא ישר מוריד אותו לספסל. לא משנה אם הוא השחקן הכי טוב של הקבוצה, הכי חם, התקפה לפני קלע שלשה או עשה פעולה טובה. איבוד כדור, יורד לספסל. לדעתי לפחות חצי מהחילופים שלו במשחק הם רק חילופים על איבודי כדור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 2:26 am 
Senior

sheky כתב:
שחף אני לא מסכים איתך - טיפול בפיק נ רול זו עבודה קבוצתית, או במינימום של 3 אנשים.
הפתרון הכי יעיל שאני מכיר זה שהגבוה דוחף את הגארד המתקיף אחורה לשניה עד שהשחקן הנחסם מגיע בחזרה, ובנתיים מישהו מהויק סייד מנסה לסגור את המסירה לשחקן שמתגלגל.
בהחלט האדם עם התפקיד הכי חשוב כאן זה הגבוה, ולכן לרוב גבוהים עצלנים הם אסון בהגנה על פיק נ רול כי לרוב הם בוחרים בין לעזוב את הגבוה המתגלגל להרבה זמן או לא לצאת בצורה תקיפה לשחקן עם הכדור.

אני זוכר את צסק''א של מסינה מחסלת למכבי ב-2006 את הפיק אנד רול עם סברסנקו, לא בדיוק הגבוה הכי נייד בעולם. יש פה משמעות להגנה קבוצתית, אין לי ספק, אבל אם הגארד תוקע את הגבוה בסיטואציה בלתי אפשרית שהוא צריך להגן בעצם על שני שחקנים גם שומרים יותר טובים מג'יימס ושרמדני ייכשלו בזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 2:31 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אבל הגבוה לא יכול לבוא בשופ טענה אם הוא לא עושה שום מאמץ לעזור לגארד, שאין מה לעשות, יש לו בדרך כלל נחיתות פיזית מול החוסם. הגבוה צריך לעשות את המינימום הנדרש, לצאת להפ-אנד ריקאבר. הגבוהים של מכבי לא עשו אפילו את זה, למעשה לא עשו כלום. סתם נתקעו באמצע בין החוסם למתגלגל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 10:42 am 
Junior

shachaf78 כתב:
sheky כתב:

אני זוכר את צסק''א של מסינה מחסלת למכבי ב-2006 את הפיק אנד רול עם סברסנקו, לא בדיוק הגבוה הכי נייד בעולם. יש פה משמעות להגנה קבוצתית, אין לי ספק, אבל אם הגארד תוקע את הגבוה בסיטואציה בלתי אפשרית שהוא צריך להגן בעצם על שני שחקנים גם שומרים יותר טובים מג'יימס ושרמדני ייכשלו בזה.

מסכים איתך לחלוטין :)
ציינתי שזו עבודה של 3 שחקנים מינימום, שלשניים המעורבים בחסימה יש את התפקיד הכי קריטי... לא אמרתי שהגארד לא חשוב, להיפך, רק ציינתי שהגבוה הוא זה שמתחיל את המהלך ההגנתי ואם הוא מזייף אז זה אסון. כמובן שגם אם הגארד מזייף זה לא פחות גרוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 11:57 am 
Hall of Famer

shachaf78 כתב:
מה בדיוק הופך את תומפסון לסנטר, או ליותר אפקטיבי בעמדה הזאת משני הפאוור פורוורדים(ג'יימס ותומאס) שמשחקים בעמדה הזאת במכבי? מכבי חסרה סנטר עם מימדים של סנטר ומשחק פוסט אפ, לא עוד 4. כאלה יש לה כבר ארבעה.

לא אמרתי שתומפסון הוא סנטר פר אקסלנס. אבל הוא מאסיבי ועם זאת נייד למדי, יעיל בצבע, בהחלט יודע לשחק בפוסט, ריבאונדר אמין ובאופן כללי אחלה שחקן פרונט ליין לאירופה. אני הייתי מעדיף אותו על תומאס, שהוא בעיקר אתלט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 3:20 pm 
Senior

וזה עדיין לא ממש הופך אותו לסנטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 3:39 pm 
Hall of Famer

אבל, ידידי, איפה דיברתי על כך שהוא סנטר או שהוא צריך להיות סנטר?

לאלקטרה יש כרגע 2 סנטרים שלדעתי שניהם לא רעים, אם כי חלשים פיזית: ג'יימס ושרמאדיני. כשיש לך 2 כאלה חלשים פיזית, ואת ליאור אליהו הרך בעמדה 4, לדעתי אתה צריך 4 מאסיבי בסגנון של תומפסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 7:44 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (2)
אולי הנדרקיס יחזור? סתאאאאם...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 09, 2012 8:20 pm 
Sophomore

frodoborg כתב:

אם כבר דיבורים על סנטרים מהעבר, דאור פישר (שהיו כאלה שעוד דיברו עליו כאופציה בתחילת העונה) פותח את עונת היורוקאפ עם הפסד לקבוצה של יוגב אוחיון בעונה הבאה, כשהוא מבלה 20 דקות על הפרקט, מלקט 2 ריב' וזו בערך כל תרומותו. נאדה נקודות. פרקינס משום מה לא שיחק בדונייצק (שוב פצוע?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 7:19 am 
Junior

שחרר למישהוא בספרד את נק"ם. תביא את קרייג סמית ושחק איתו כמו ששיחקת עם סופו. אם שון ג'יימס ימשיך להראות הגנה רכה, להחליף בסנטר הגנתי גבוה (יש כזה?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 7:58 am 
Junior

frodoborg כתב:

למה סתם? http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 32177.html
אם זה יקרה עדיין הייתי משחרר את ג׳יימס ומביא את הנדריקס. משחרר את נק״מ ומביא את קרייג סמית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 8:13 am 
Hall of Famer

כמה שנים כבר אתה משחק באן בי איי לייב?

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 11:47 am 
Hall of Famer

למה בדיוק מה שקורובייב כתב לא הגיוני?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 11:50 am 
Senior

ושוב, למכבי חסר ס-נ-ט-ר. לא 4.5 או 4.75...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 11:52 am 
Hall of Famer

או.קיי, ומי אתה מציע להביא?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 12:27 pm 
Senior

עם המועמדים שעלו פה? אף אחד. חבל על הכסף. הנדריקס הוא התגשמות הבינוניות. במילאנו הוא מסריח את הפרקט וחיבר שלשום 1 מ-5 מהשדה פעם שנייה ברציפות. בזכות חודש אחד טוב ביורוליג ועוד כמה משחקים מול קבוצות אדריאטיות. האיש סיים את עונת היורוליג עם 8.9 נקודות ו-5.4 ריבאונדים. זה לא מרשים. הוא לא באמת שידרוג על תומאס וג'יימס. אם מכבי יכולה לשלוף את ביינס מלובליאנה איכשהו לקראת סוף הסיבוב זה יכול להיות טוב. במידה ולא חבל על הכסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 12:42 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
עמוס לב כתב:
למה בדיוק מה שקורובייב כתב לא הגיוני?

א. איזו סיבה יש למכבי לרצות את קרייג סמית?
ב. עד כמה שזכור לי קרייג סמית חתום בקבוצה אחרת.
ג. אם ההצעה היא לחזור על הטרייד ג'יימס-סמית', שבלאט פסל בתחילת העונה ומאז הטיעון שלו רק התחזק, אז נראה לי שזה בהחלט נכלל תחת ההגדרה של "לא הגיוני". אפילו מאוד לא הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 1:04 pm 
Hall of Famer

השאלה כמה אתה מאמין בקרייג סמית'. אם אתה עדיין מאמין ששחקן שהיה מסוגל לשים נק' על הלוח ברמת האן.בי.איי יכול להיות סקורר דומיננטי ביורוליג ופתיחת העונה הרעה שלו היא בגלל הפועל ירושלים, אז אתה תנסה ללכת על כך.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 10, 2012 1:12 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
השאלה כמה אתה מאמין בקרייג סמית'. אם אתה עדיין מאמין ששחקן שהיה מסוגל לשים נק' על הלוח ברמת האן.בי.איי יכול להיות סקורר דומיננטי ביורוליג ופתיחת העונה הרעה שלו היא בגלל הפועל ירושלים, אז אתה תנסה ללכת על כך.

חשבתי שכבר הוכח שלא כל שחקן רוטציה ב-NBA הופך בהכרח לסקורר דומיננטי ביורוליג. בטח לא כזה עם נתונים גופניים בעייתים כמו סמית'(1.99 מ' עם נעליים ובלי אתלטיות יוצאת דופן).יש דוגמא מצויינת לזה בבית של מכבי(שלדן וויליאמס). אני לא רואה במה סמית' יהיה שדרוג משמעותי על תומאס וג'יימס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 68 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: גמליאל ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה