סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אוקטובר 05, 2024 10:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 75 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: גל מקל סגר בהפועל
הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 12:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
ראיתי אותו בעבר בריבים שהיו לו עם למונט ג'ונס ועם הוראס ג'נקינס, וגם במשחק מול נתניה הוא בילה זמן לא מבוטל בשאגות על פולן. טפירו אמנם שחקן שמוסר, ויכול להיות שהוא מעדיף לעלות מהספסל ולשחק מאשר לעלות בחמישייה ולשחק פחות, אבל בראש שלו הוא לעולם אלפא דוג.

אני מאד-מאד-מאד מסופק לגבי הקביעה "היה מאז ומעולם שחקן הגנה טוב מאד", אבל אני לא בא לנהל דיון הסטורי. ראיתי את טפירו המון בשנים האחרונות באשדוד ועכשיו בירושלים, והוא שומר מביך. יותר גרוע מזה: הוא אפילו לא מנסה. שחקנים עוברים אותו לא בצעד הראשון כי אם בתנועת הגוף הראשונה, וכל מה שהוא עושה זה לנופף בידיים-לפעמים יוצא מזה פאול, לפעמים לא. טפירו הוא חור הגנתי אפילו ברמת ההגנה שירושלים מציגה העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 2:28 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
הוא שומר אישי רע מאוד, אבל הוא שומר קבוצתי לדעתי מהטובים שהיו (מאותה סיבה שהוא אחד הגארדים הריבאונדרים הטובים שהיו בארץ, חרף נתוניו האישיים). ולא סתם הוא היה לא פעם בקריירה חלק מקבוצות הגנתיות מצוינות (בני השרון, או נבחרת ישראל של קצורין שהאזורית שלה גרמה לצרפת ולספרד להיראות זוועה). כשאני אקח איתי לקבר/אי בודד את רשימת משחקי ההגנה הטובים של הפועל, יהיו שם שניים לפחות שלטפירו היה בהם תפקיד משמעותי מאוד - הניצחון בחוץ על ריטאס וילנה שהעלה את הפועל לחצי גמר ספורטה, והניצחון על מכבי של האפמן בעונת הסופרוליג.

בכל אופן, הוא עכשיו בן 38 וחלק מקבוצה שהתחילה את העונה זוועה מבחינה הגנתית, לא מפתיע במיוחד שההגנה שלו נראית רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:03 pm 
Hall of Famer

גם אם נניח שאני מקבל את דעתך על ה"הגנה הקבוצתית", אם גם אתה מודה שהוא שומר אישי רע מאד-אתמהה על הניסוח שלך "הוא מאז ומעולם היה שחקן הגנה טוב מאד". רוב הקבוצות, וגם אלה שטפירו שיחק בהן רוב הקריירה, לא משחקות הגנות מתוחכמות במיוחד. יתרה מכך, גם האזורית המורכבת ביותר תהא מבוססת בסופו של דבר גם על יכולות הגנה אישיות. ההגנה האישית של טפירו תמיד היתה רעה, ובשנים האחרונות היא בלתי מתקבלת על הדעת. נניח שאתה עוד סופג את זה כשאתה אשדוד וכל רצונך זה לבוא קטן ואולי לצאת גדול, אבל בירושלים אין לזה מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:07 pm 
מנהל פורום

אז או שלא נדרשת הגנה מתוחכמת במיוחד כדי שהגנה קבוצתית טובה תבוא לידי ביטוי או שהטענה שטענת לא נכונה.

ואני חושב שזה שמישהו יכול להיות שומר אישי רע ועדיין לתרום תרומה חיובית להגנה זה דבר סביר לחלוטין גם ברמה התיאורטית (מה ההבדל בין זה ובין להגיד ששחקן X הוא ריבאונדר הגנה רע אבל ריבאונדר התקפה טוב? או שהוא מוליך כדור גרוע אבל נע בין חסימות מצוין?) וגם ברמה האמפירית, כי הנה נתתי לך דוגמה להתממשות של העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:13 pm 
Hall of Famer

למה שהטענה שלי לא תהיה נכונה?

ואני לא רואה שום קשר לדוגמאות שהבאת. יכול להיות שטפירו (ואני באמת לא זוכר את כל המשחקים שלו ברזולציה שלך), בהיותו שחקן שיודע לקרוא מצבי משחק מצוין, יכול לתרום בהגנה קבוצתית כי הוא יוכל לחטוף הרבה, למשל. ועדיין, שחקן ששומר אישית כל כך רע, אני לא מבין איך אפשר להגיד שהוא "מאז ומעולם היה שחקן הגנה טוב מאד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:25 pm 
מנהל פורום

כי לעשות רדוקציה להגנה קבוצתית ל"חוטף כדורים" זו שגיאה גרועה לא פחות מההיסק המקובל ש"חוטף הרבה כדורים" משמעו שחקן הגנה טוב. הגנה קבוצתית אומר גם לבוא לעזור בזמן (אפילו בלי לחטוף), לקרוא נכון את התרגיל של היריבה, להבין נכון את ההגנה שלך, לעזור בריבאונד הגנה, ועוד כל מיני דברים כאלה. בשורה התחתונה, טפירו היה שותף פעיל בקבוצות הגנה טובות כך שאני מסיק שיתרונותיו מחפים על חסרונותיו ועוד נשאר עודף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:40 pm 
Hall of Famer

זה שאתה מניח זה סבבה. אני מניח שמי שהוא לכולי עלמא שומר אישי מזעזע, לא יכול להתקרא "שחקן הגנה טוב מאד".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 3:51 pm 
מנהל פורום

אבל זו הנחה מופרכת לחלוטין. מחר בבוקר יגיד מישהו שבעיניו מי שהוא ריבאונדר התקפה גרוע לא יכול להיקרא "ריבאונדר טוב", גם אם הוא לוקח עשרה ריבאונדים למשחק (אם ההשוואה נראית לך דמגוגית, תחליף 'התקפה' ב'הגנה' וזה עדיין תקף). או שמי שאין לו קליעה טובה משלוש לא יכול להיקרא "סקורר" גם אם הוא קולע עשרים נקודות למשחק.

הגנה אישית היא אספקט אחד במכלול. ממש כמו שיכול להיות שומר אישי טוב שהוא שחקן הגנה גרוע (למשל, כי הוא ייצמד לשומר שלו גם אם הסיטואציה מחייבת לבוא לעזור), יכול להיות שומר אישי גרוע שמחפה על כך ביכולות נוספות. בסופו של דבר המטרה היא שהיריב יקלע פחות נקודות ויחטיא יותר זריקות, לא שדווקא השחקן שלך יעשה את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 4:01 pm 
Hall of Famer

ראובן, אני לא רוצה להעליב, אבל שוב-הדוגמא עם הריבאונד התקפה מטופשת לחלוטין.

ריבאונד זה אספקט סטטיסטי נמדד. הגנה של שחקן הרבה פחות, בטח בליגה הישראלית משוללת הסטטיסטיקות המתקדמות למיניהן ברוב השנים שטפירו משחק. מה שאתה אומר זה שכדי שטפירו יהיה אפקטיבי בהגנה, הקבוצה שלו צריכה להיות קבוצת הגנה טובה ומתואמת, כי אם שומרים אישית-גם אתה מודה שהוא שומר גרוע. עכשיו, אתה רוצה ללכת לבדוק כמה משחקים בקריירה קבוצות של טפירו שמרו אישית וכמה שמרו דברים יותר מורכבים? וגם בהגנות מורכבות יותר, עצם העובדה ששחקן שטפירו היה עליו כמעט תמיד יכול לעבור אותו בצעד אחד היא ליקוי גדול. אם אתה רוצה להתלות באילנות גבוהים מאד, אין ספק שסטיב נאש הוא שחקן סופר אינטיליגנטי גם בהגנה. אבל הוא שומר אישי מזעזע, ולכן נחשב לשחקן הגנה לא טוב. ברגע שהשחקן הוא שומר אישי גרוע, פשוט אי אפשר לקרוא לו "שחקן הגנה טוב מאד". ההגנה האישית היא אלמנט חשוב מכדי להתעלם ממנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 4:37 pm 
Freshman

לכל המתווכחים לפני - כדי לסיים את הויכוח, קחו את גל מקל להפועל ירושלים, והעבירו לנו - מכבי חיפה - את מאיר טפירו (תמורת תשלום הוגן).

חלק גדול מהתחלת הקריירה של טפירו היה אצלנו, והגיוני מאוד שיגמור אותה כאן (אני מקווה שגם הוא קורא את זה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 5:10 pm 
מנהל פורום

לא הבנתי את הטיעון בדבר האלמנט הסטטיסטי הנמדד. הלוואי שהגנה היתה גם היא אלמנט סטטיסטי נמדד.

וסלח לי, גם אני לא רוצה להעליב, אבל אתה מתייחס ל"הגנה אישית" כאילו מדובר על חמישה שחקנים שכל אחד לוקח שחקן וזהו. גם בהגנה אישית יש חילופים ורוטציות וטראפים וקריאת תרגילים והליכה לעזרה. וזה ממש לא דבר מתוחכם במיוחד, זה לגמרי הבסיס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 6:03 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
וסלח לי, גם אני לא רוצה להעליב, אבל אתה מתייחס ל"הגנה אישית" כאילו מדובר על חמישה שחקנים שכל אחד לוקח שחקן וזהו. גם בהגנה אישית יש חילופים ורוטציות וטראפים וקריאת תרגילים והליכה לעזרה. וזה ממש לא דבר מתוחכם במיוחד, זה לגמרי הבסיס.

איפה התייחסתי כך להגנה אישית? אבל זה היה קל וחומר מבחינתי, ואם לא-הנה: טפירו נוראי כשהוא שומר על שחקן (שתמיד יעבור אותו אם רק ינסה), נוראי בחילופים ונוראי בעזרה. וכמו שאמרתי, בשנים האחרונות הוא אפילו לא משחק אותה כאילו הוא מנסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 6:08 pm 
מנהל פורום

כתבת:

"כי אם שומרים אישית-גם אתה מודה שהוא שומר גרוע"

אני הודיתי שהוא שומר גרוע באספקט המאוד מסוים של שמירה על השחקן שלו (גם שם, זה לא כמו שאתה מצייר את זה, אבל לא חשוב), ואני חושב שזה היה ברור לחלוטין ממה שכתבת.

בכל אופן, אם אתה טוען שגם בשאר האספקטים, בטח שחילופים ועזרה, הוא גרוע, אז זה הופך לויכוח עובדתי נטו וכזה שאין לי כח לנהל בלי שיהיו דוגמאות מול העיניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 6:13 pm 
Hall of Famer

אוקיי. אני רואה המון כדורסל ישראלי והמון את טפירו, וההתרשמות שלי היא שמדובר בשומר הכי גרוע בליגה. אבל מזל שההגנה של ירושלים כל כך גרועה השנה, שהויכוח מי הכי גרוע ממש טפל לבעיה המהותית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 7:33 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

טפירו ריבאונדר הגנה טוב וקורא מצבים ומכאן חוטף טוב אבל מגן אישי איטי וגרוע. כמו ש:
ד'אור פישר חוסם אדיר, ריבאונדר סביר ומגן אחד על אחד גרוע.
צ'אק אידסון חוטף מסירות מצויין אבל מגן אישי לא משהו בכלל.
נק"מ חוטף חוסם ובכללי עושה הרבה רוח בהגנה, אבל חסר יסודות ולא יודע לסגור לריבאונד.
דווין סמית' לא חוטף כמעט (ובכלל לא משיג מספרים הגנתיים יוצאי דופן) אבל מגן אישי וקבוצתי ברמה הגבוהה ביותר.
אני מציין את המובן מאליו אבל הגנה מורכבת מהרבה משתנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 8:26 pm 
מנהל פורום

ירושלים פוצצה את המו"מ אחרי שמקל המשיך למסמס אותם והוא לא יגיע לקבוצה:
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 32510.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 8:32 pm 
Hall of Famer

אין, חבורה של גברים מנהל את הפועל ירושלים. הראו למקל מאיפה משתין הדג, ונשארו עם רכזים אמינים אחרים וקו אחורי בלי שום בעיות. או שלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 9:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מה שכן, בשביל מישהו שלא הראה גדולות ונצורות בעונה האחרונה או בקיץ בנבחרת ואין לו קבוצה עד אמצע נובמבר, מקל די תופס מעצמו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 9:21 pm 
Sophomore

אני לא מאמין שהאגו מניאק הזה הורס לי 100 אחוז. בכל מקרה, אם מקל לא מגיע הפועל חייבת להחליף את פולן. צריך להביא לפה רכז אמיתי ולא גאנר במסווה של רכז שיוריד את התלות בטפירו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 15, 2012 9:38 pm 
מנהל פורום

לפעמים כשמשא ומתן נמרח והתנהגות שרומזת על אדם בעייתי עדיף לוותר
אירופה כבר אבודה
את הליגה יש עוד מספיק זמן לתקן
אולי עם החלפה של פולן אולי שינוי שיטת המשחק
אבל בנאדם שמראה שהוא לא רוצה להיות בקבוצה או עושה טובה שהוא בא לקבוצה הופך לסרטן ועדיף שלא יהיה לא משנה כמה הוא טוב
ויש מאמן או שניים שיעדיפו את לימונד על מקל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 16, 2012 12:15 am 
Junior

אולי פשוט מקל רואה איך ירושלים נראית והוא מעדיף לותר על התענוג

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 22, 2012 9:55 pm 
Hall of Famer

Luiscola כתב:
מזל טוב. אפשר להוריד משמעותית את הדקות של הנזק טפירו והטיפש לימונד. בתקווה שיתלבש כבר למשחק מול נימברוק.

מאוד מעריך אותך ככותב בפורום, אבל לפעם הבאה, אולי כדאי להמתין לפני שקושרים את העגלה לפני הסוסים...

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 22, 2012 11:18 pm 
Sophomore

שמוליק ברנר מצא כבר קבוצה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 23, 2012 8:56 am 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
אין, חבורה של גברים מנהל את הפועל ירושלים. הראו למקל מאיפה משתין הדג, ונשארו עם רכזים אמינים אחרים וקו אחורי בלי שום בעיות. או שלא.

או אולי לא רצו לרקוד לפי חלילו של האובר רייטד, ולא הסכימו לכל מיני סעיפים מגוחכים כמו אופציית יציאה לאירופה כבר בעונה הזאת, כמו שחיפה הסכימה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 23, 2012 12:58 pm 
Hall of Famer

אלא שהידיעה שהגבתי עליה את התגובה הזאת דיברה על התמהמהות של מקל, לא על סעיפי חוזה שירושלים לא הסכימה להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 75 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה