סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 8:07 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 616 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 10:57 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
מכבי לא טובה. המון דברים לא יושבים במקום אבל את החושבים עדיף לעשות אחרי ניצחון ולא אחרי עוד הפסד ועוד שלישי ברצף.
ההפסד של רמה"ש הוא נטו של גל ניר שנתן לנו שלושה שערים. אין שמח ממני על הבחור שפעם היה צהוב והיום הוא בעיקר בן זונה גדול שמושך את הזמן כבר מהדקה הראשונה נגד כל אחת מהגדולות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 10:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הנקודה החיובית מהמשחק של מכבי הוא אוסקר גרסיה, שיצא מהשטנץ שלו והכניס את ארנשו וקולאוטי ליד עטר. נראה במשחקים הבאים הבאים אם למד את הלקח.
מצד שני בואו לא ניסחף. מכבי שיחקה יותר טוב במחצית השנייה, אבל השערים שלה באו אחרי שתי השמטות של השוער + כדור של אניימה שעבר את כל ההגנה. שערים שמול שוער והגנה נורמלים לא אמורים לקרות. לפחות עוד שחקנים חוץ מעטר הצליחו לשים את הכדור העגול בחור הקטן של השבעה וחצי מטר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 11:10 pm 
Sophomore

אני מקווה שהמשחק הזה נתן חומר למחשבה לאוסקר לגביי הרכב, ראו את ההבדל בין המחצית הראשונה לבין המחצית השנייה, בלי קשר לזה שגל ניר שוער ליגה ג'.

אבו-זייד הזה בכל מקרה לא רלוונטי לכלום, הוא אולי יכול לשחק שיש שני קשרים באמצע אבל כקשר שלישי הוא על תקן קספר. גנזאלו? אלוהים כמה שהוא מעצבן וזה למרות השער, במשחק הזה התיאור של ראי לגביו היה בולט בצורה קיצונית. מכבי צריכים לעשות שינויים בינאור, לא יודע איזה שחקנים אפשר להביא, אבל אפשר לוותר על גורי ועל ארנשאו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 11:18 pm 
Freshman

במחצית הראשונה מכבי בקושי הגיעו לרחבה של רמה"ש. משום מה ההגנה של רמה"ש נחלשה עם הזמן וגם גל ניר עזר למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 11:20 pm 
Sophomore

מזאת אומרת "משום מה"? הם נחלשו כי היו יותר שחקני התקפה במכבי והייתה להם עבודה כפולה במחצית, תוסיף לזה את העייפות הטבעית והקצב החזק שמכבי שיחקו וזאת התוצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:10 am 
Sophomore

גל ניר שוער ליגה מצוין, היום זה ממש לא משחק מייצג שלו. להזכיר לאוהדי מכבי, הוא היה שוער שני אצלנו כמה שנים... ורדפנו אחריו שיבוא מהספסל של ראשון לספסל שלנו במשך שנתיים... וכמו שמכבי נהנתה מ-2 גולים של גל ניר, היא גם סבלה מגול וחצי קריטיים של אניימה.

בקשר למשחק היום- אני מקווה שאוסקר הבין שמה שחסר בהתקפה של מכבי זה מחץ, ושתקיפה עם 2.5 שחקנים לא מחזיקה לאורך זמן. כיום למכבי אין הגנה טובה, והיא ספגה בממוצע יותר מגול במשחק. אז אם רצים לאליפות עם הגנה שמסתמכת על איתן טיבי (שהיום למרבה הפלא דווקא לא הצטרף למתנות שחילק קרלוס גארסיה) ויואב זיו (היי לך בגול השלישי), לפחות שניתן כל משחק 3 גולים.

אני גם מקווה שאוסקר הפנים שרוברטו הוא צוות מסייע מצוין לעטר, לטעמי- הטוב ביותר שלנו. זה כבר משחק שני שהוא מנצח לנו העונה (הראשון היה בעכו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:58 am 
Sophomore

לגביי ספיגת השערים, אם אפשר היה לבדוק את זה, לדעתי היו מגלים שאחוזי ניצול המצבים של קבוצות נגד מכבי הוא הגבוה בליגה. לגביי הגנה, אני חושב שהבעיה היא באגפים. שירן ייני וכתבתי את זה כבר פה, הוא בלם בינוני וקשר אחורי בינוני, מגן הוא גרוע וכמובן יואב זיו שאין מה להוסיף והגול השלישי נטו באשמתו. קרלוס בלם סביר וטיבי לדעתי הוא "הבן חיים" החדש, למרות שעדיין לא מספיק מנוסה ועושה טעויות.

מילה לגביי אניימה, עד עכשיו הוא ממש לא מביא שום ערך מוסף לקבוצה ולא זכור לי שהביא נקודות, לא מאשים אותו בהפסדים אבל עד עכשיו פרווה לגמריי. לטובתו, צריך לציין את משחק הרגל המצויין שלו והשקט שהוא נותן להגנה, זה קריטי בשיטה של אוסקר.

מכבי צריכה להסתפק בראדי ואלברמן באמצע ולשחק עם ארבעה שחקני התקפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 2:23 am 
Sophomore

ד"ש לחיפה מהמחזור הראשון.

קבוצה סופגת כי היא מאפשרת לקבוצה שכנגד להגיע למצבים, וזה לרוב קורה מטעויות של שחקנים שלה (יש גם מקרים התעלות של שחקני התקפה). אם היא לא תאפשר לקבוצה השניה להגיע למצבים, היא לא תספוג. אמת מאוד פשוטה. הקבוצה הנוכחית טועה המון מאחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 3:08 am 
Sophomore

אין דבר כזה שקבוצה לא תגיע לשום מצב במשחק, אפילו אם זה יהיה משחק נגד קבוצה בליגה א'. אם ניקח את שלושת המשחקים האחרונים שמכבי ספגה סה"כ 5 שערים, זה היה מתוך 7-8 מצבים סה"כ. זה עדיין לא פותר את ההגנה מהטעויות, מהאי סגירה של המגנים והבלמים אבל עדיין, האחוז ניצול של היריבות הוא מאוד גבוה. לעומת זאת, האחוז של מכבי הוא מאוד נמוך, מכבי בעטה היום 24 בעיטות למסגרת, נגד בני יהודה 30! נכון שלא כל בעיטה זה מצב 100%, אבל זה מראה על מגמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 5:05 am 
Sophomore

מגמה של מה? ועל מה מצביעה הטענה ל-% ניצול מצבים גבוה של היריבים, אם לא על זה שההגנה שלנו רעועה ומאפשרת להם להגיע לכאלה מצבים? באד לאק?? זה לא מקרי שאתה סופג יותר משער למשחק בממוצע אחרי ששיחקת כבר 11 משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:24 am 
Sophomore

המגמה היא, שמכבי מגיעה בסה"כ למספיק מצבי הבקעה במשחק כדי לנצח, רק שאין את הרגל המסיימת בסוף. גם נגד בני יהודה וגם נגד הפועל, מכבי מבחינת מצבים היו צריכים לנצח. עכשיו אני מקווה שהרכב או לפחות השיטה של המחצית השנייה נגד רמת השרון, תמשיך הלאה כי אין שום הצדקה בליגה הישראלית לשחק עם שלושה קשרים אחוריים.

לגביי ההגנה, אם לא רואים את המשחקים של מכבי ומסתכלים על סטטיסטיקה יבשה, אז אפשר לסכם את זה בהגנה רעועה. אם מנתחים את השערים, רואים שמדובר לרוב באשמת המגנים (חוץ מהשער של הפועל), שלא סוגרים את הצדדים ואז הבלמים יוצאים מהעמדות שלהם ומאבדים את השחקנים. למה זה? כי ייני לא מגן, כי גורי לא מגן וזיו....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:07 pm 
Sophomore

המגנים הם לא חלק מההגנה הרעועה שכוללים את איתן "טעות קריטית למשחק" טיבי וקרלוס "יום עאסל יום באסל" גארסיה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:14 pm 
Hall of Famer

ולא פחות חשוב, חלק מההגנה היותר טובה מזו של הפועל (שספגה חצי ממנה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 1:46 pm 
Sophomore

טיבי וגארסיה הם לא בעיה, כמו שאניימה גם לא הבעיה. מגנים נורמלים והבלמים לא היו צריכים לסגור כל פעם את הצדדים וככה היו פחות חורים, מקווה שורד יתחיל לחזור להרכב ואת זיו שנה הבאה כבר לא נראה בסגל.

ההגנה של מכבי יותר טובה מהפועל וחטפה כפול, בדיוק כמו שהתקפה של הפועל טובה יותר וכבשה חצי (קצת יותר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 2:52 pm 
Hall of Famer

זה סתם היה בשביל הקטע. הנקודה היא שראיתי את שתי ההגנות וראיתי את שתי ההתקפות, והפועל לדעתי טובה יותר בשתי הקטגוריות. אחרי כל מה שכתבת על המגינים של מכבי, אתה עדיין חושב שאלה של הפועל עוד יותר גרועים? ובנוסף, מה היתרון של גרסיה ובעיקר טיבי על בדיר וחיימוביץ'?
בנוסף, יש להפועל עד עכשיו יתרון בעמדת השוער. אדל שווה להם נקודות, אני לא בטוח שאניימה הביא לבדו נקודות למכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 5:38 pm 
Sophomore

קשה להגיד עכשיו שהגנה של מכבי יותר טובה מהפועל, לאור כל הספיגות האחרונות. על הנייר ומבחינת פוטנציאל, לדעתי ההגנה של מכבי יותר טובה גם בעמדת המגנים. בהפועל משחקים שחקנים גמורים, חסרי כושר משחק וגם איטיים באופן כללי. לא הייתי לוקח שום שחקן הגנה בהפועל להרכב הראשון במכבי, זאת השורה התחתונה.

בסוף, ספיגת שערים או כיבוש שערים, זאת פונקציה קבוצתית בשילוב עם מימוש הפוטנציאל. נכון לעכשיו, בחלק ההגנתי של מכבי זה לא קיים, בהתקפה כן. בכל אופן, הייתי ממליץ לחכות לפחות לעוד 10 מחזורים כדי לנתח את ההגנה והתתקפה של שתי הקבוצות, מה גם שכנראה יהיו שינויים בינואר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 8:42 pm 
Hall of Famer

חוליית הגנה היא דוגמה בולטת לחיבור ותיאום קבוצתי , ולא חיבור יכולת בדידה של שחקנים .
האם בעונה שעברה היית לוקח מישהו מחוליית ההגנה של ק"ש ( כולל השוער ) למכבי ת"א ? מניח שלא , ואין ספק מי הייתה ההגנה הטובה יותר .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 9:52 pm 
Junior

המון דברים שניתן לתת עליהם את הדעת באופן שבו מכבי ת"א משחקת.
על קצה המזלג אפשר לטעון כי הרכב של שלושה קשרים נועד בשביל לאפשר שליטה במרכז וחופש פעולה לשחקני ההתקפה ולמגנים להצטרף בידיעה כי גם אם הכדור יאבד, לחץ מהיר יניב חטיפה מהירה או לפחות איבוד המומנטום שבמהלך. הבעיה הגדולה היא שבשיטה ובה אתה מרכיב שלושה שחקני קישור באמצע המגרש אתה בעצם מעביר את כל כובד המשקל אל לב המגרש, האפשרות היחידה שלך לפרוץ ולייצר מהלכים הם מהצדדים. כשיש לך שחקן אגף אחד בסגל וגם הוא צעיר ומאוד לא יציב - מיכה - וחצי מגן תוקף לרפואה שנע ונד בין כושר משחק לקוי לעצבים - גורי - אתה בבעיה. מכאן גם השבלוניות הבלתי נדלית במשחק של מכבי ת"א. זה אגב מוזר שאוסקר לא עלה על הנושא עוד לפני או שמא עלה והחליט להמשיך עם המהלך הזה.

ראי אמר שמכבי הרוויחה מהמשחק את זה שגארסיה קצת יצא משטנץ שלו. אני בכלל לא בטוח. זאת אומרת, אם מכבי לא היו חוטפים את השער השני, ספק אם לא היינו רואים שוב חילופים בסגנון רפי דהן באבו זייד ומיכה במקום דאבור כפי שראינו במשחק נגד בני יהודה שגם שם המשחק היה בשליטה מוחלטת של מכבי.

בשער השלישי אני לא הייתי ממהר להאשים את זיו. זיו רץ לחפות על יציאה לא טובה של אחד הבלמים ורץ למרכז, אותו בלם במקום לרוץ ולסגור את הצד של זיו, רץ באופן אוטומטי אל העמדה שלו בלי קשר למהלך המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:56 pm 
Sophomore

שמוליקי, הייתי לוקח אפילו שני שחקנים מק"ש, מכבי לקחה אחד ואם תשאל את איזי שירצקי, אחד שווה מיליוני שקלים. בהפועל אין שום חיבור, ככה שהטיעון לא רלוונטי אליהם. יש שם 9 שחקני הגנה שחוץ מבאדיר כולם עושים רוטציה, אז על איזה חיבור אפשר לדבר? מגיעים להמון מצבים נגדם שכנראה רק בזכות אדל ואלילת המזל הם לא מסתיימים בשערים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 26, 2012 9:14 am 
Hall of Famer

כרגע היית לוקח שניים מהם , אבל אם היינו מדברים לפני שנה ?
יש גבול כמה אפשר לדבר על מזל אצל קבוצות אחרות , מזל זה "שגיאת רעש" נקודתית , אי אפשר להשליך מכך לעונה שלמה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 26, 2012 4:56 pm 
Sophomore

בגלל זה, בוא נשפוט את ההגנה שלהם עוד 10-15 מחזורים ואז זה יהיה משקף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 28, 2012 3:32 am 
Sophomore

אני ממש בהלם שמכבי הצליחה לספוג היום 2 שערים מקבוצה במקום האחרון שהחלוץ המוביל שלה הוא יובל אבידור. כאילו לא ראינו דברים דומים השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 28, 2012 2:56 pm 
Sophomore

ויואב זיו קפטן. חידוש מרענן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 28, 2012 3:09 pm 
Junior

אני מאוד חושש מהעדרות של אניימה. לא בגלל שאניימה גדול אלא בגלל שברק לוי שוער שנכון לעכשיו לא מספיק טוב לליגת העל.
בעונה הקודמת היה לו חלק עצום בהתדרדרות של הקבוצה ורק שהוחזר חיימוב(שמלכתחילה לא הבנתי מדוע הושב על הספסל), חזרה גם קצת מעט יציבות לעונה המוזרה הזו שהייתה למכבי. יכול להיות שהשמת ברק לוי בעונה הזו שמסתמנת כלחוצה אף יותר מקודמתה ויכולת לא טובה שברק לוי עשוי מאוד להציג, תביא את היחסים של האוהדים עם השוער הצעיר על שרטון שלא יהיה ניתן להשיב לאחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 03, 2012 11:44 am 
Hall of Famer

בינתיים יש איזו ידיעה לפיה דרו קארי רוצה את יוסי בניון:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4314731,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 616 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: