סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 2:12 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: בחירות ישראל 2013
הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 5:12 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
nadav_hacohen כתב:
אני מכיר עורכי דין שהם ספק אנאלפבתים.

ולא רק אתה, כל הפורום מכיר את קובי ::yaz-yk:

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 5:42 pm 
Freshman

רק הערה קטנה. התקשורת שמפמפמת את כל הנושא החברתי, היא ביי-פאר המגזר הכי נצלני ובלתי הוגן שיש במשק.
חוץ מאליטה קטנה של "טאלנטים" שנמצאת בפרונט, כל שאר המועסקים בתחום עובדים בתנאים ש"סדנת יזע" היא מחמאה בשבילם.
זה האנטי הכי גדול שיש לי נגד אנשים כמו שלי יחימוביץ', ניצן הורוביץ, מיקי רוזנטל וכאלה שעדין בתחום כמו אורלי וילנאי. אם כל כך אכפת לכם, למה לא עשיתם כלום כדי לעזור לאלה שקרובים אליכם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 6:39 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
charlie5 כתב:
nadav_hacohen כתב:
לא נכנסתי למנוע הזה, אבל צ'רלי-אתה מודע לזה שקולה בבקבוק 0.5 ליטר בכל קיוסק/פיצוצייה לא תעלה לך פחות מ8-7 שקלים בדרך כלל? כי זה מה שאנשים לרוב שותים כשהם צמאים ברחוב ביום חם. המחיר של ליטר וחצי קולה שקונים בסופר לא רלוונטי לרוב האנשים שקונים קולה במזדמן. וזה עוד מבלי להכנס לתמחור המזעזע של בתי קפה ומסעדות, בהם ימכרו לך לרוב בקבוק זכוכית של שליש ליטר בסכום דו ספרתי.

אתה צודק,אני באמת לא מתקרב לכאלו מקומות.
nadav_hacohen כתב:
ועכשיו נכנסתי לאתר, ואני רואה שהוא עוד עושה חסד למחירים בישראל (ושאתה עשית דמגוגיה בנתון).

כך למשל כתוב שם ששליש קולה עולה 8 ש"ח במסעדה, כשלדעתי היום רוב המסעדות לא מוכרות שליש בפחות מ10 ש"ח. כנ"ל מים ב6.5, שזה זול יחסית למה שקורה באמת.

ועכשיו אני תוהה איך הגעת לכתוב שמה שמצוין שם זה "9 ש"ח לשליש פפסי", כשזה עוד מחולק שם במפורש ל"מסעדות" (שם מופיע הנתון כמו שאני הבאתי אותו) ול"שווקים" (שם אין בכלל מחיר של קולה). זו דמגוגיה קצת מעצבנת מצדך.

נובמת,אני צריך לצלם מסך שהממוצע הוא 9.36?
לא הייתה שום דמגוגיה מצידי,לא שמתי לב שזה מתייחס למסעדות ,אבל מה שאני כן יודע זה שיש באמת הרבה מקומות שאתה יכול גם לקנות 1.5 ליטר ואז זה יעלה בשני שקלים פלוס מינוס יותר.
על כל פנים,במקומות כאלו לוקחים מי ברז.

ידידי, כמו שאמר תומר: קב חרובים ומים זה אחלה, אבל ציבור של מעמד בינוני לא אמור לחיות כך. וכמו שאני אמרתי לך קודם: תגדל-תבין. כולנו היו תיכוניסטים נטולי הכנסות שבשבילם בגט עם חומוס אחלה מהסופר בליווי קולה משפחתית או שוקו זו ארוחת שחיתות, אבל מנקודת המבט הזאת אתה לא יכול לתת ניתוחים כלכליים על מצבו של מעמד הביניים.

אם לא שמת לב-ניחא, לא שמת לב. אבל אפשר להשתמש בכלי הזה להשוואה, ואז נוכל לראות בקלות שבבריטניה מוצרי בסיס שגם הסגפן הסגוף ביותר צורך כגון חלב, גבינה וביצים זולים מבישראל, כנ"ל בגרמניה (מחיר חלב-כחצי מבישראל, הבדל משמעותי בביצים) וכשמגיעים לכלכלה חלשה יחסית כמו ספרד ההבדלים בחלב, באורז ובביצים פשוט זועקים לשמיים.

יש הבדל ענק בין לחם צר ומים לחץ בין קנייה במקומות יקרים באופן מופקע בלי קשר לכמה אתה מרוויח.(אלא אם כן הסכומים שאתה מרוויח לשעה גורמים להליכה למקום זול יותר להיות בזבוז כסף).
תודה שאתה קובע לי אם שמתי לב או לא.(מתוך ידע מעמיק מה עשיתי,כמובן)
מקודם קראת לי "דמגוג" - בלי נימוק כמובן.
ולכן תרשה לי להציג מי דמגוג.אז אני בניגוד לך ציינתי בדיוק את הערים שבדקתי(יש הבדל בין עיר לעיר אפילו במדינה כמו ישראל)
אז קבעת לאחר יד שהם זולים מישראל(זאת אומרת יכול להיות ב0.1 אג' ויכול להיות פי 100) והנה פתאום הם אותו דבר פחות או יותר.
אז נכון שזה עדיין מראה שיקר בישראל מהסיבה הפשוטה שישנם הבדלים במשכורת והוצאות אחרות ,אבל מה שעשית כעת זו דמגוגיה מושלמת.(אגב יש הבדל ענק בין רווק למשפחה יען כי אם אתה רוצה חינוך יהודי לילדים זה כבר עניין יקר,מאוד יקר)
לונדון
http://awesomescreenshot.com/067pdrk5a
ירושלים
http://awesomescreenshot.com/0a6pdrj39

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 6:47 pm 
Hall of Famer

חמוד:

1. אתה זה שאמר "לא הייתה שום דמגוגיה מצידי,לא שמתי לב שזה מתייחס למסעדות". אתמהה כיצד אתה בא אליי בטענה כשאני אומר שניחא, לא שמת לב.

2. ברור שהיה לי נימוק למה קראתי לך דמגוג: אתה נתת מחיר שהיה כתוב למסעדה והשווית אותו למחיר בסופר מבלי לציין, אפעס, את העובדה שמחיר אחד התייחס למסעדה ואחד לסופר. ואז אמרת שלא היתה דמגוגיה כי לא שמת לב, ואני אמרתי ניחא, ואתה התגוללת עליי למה העזתי להגיד שלא שמת לב.

3. אני לא בדקתי לפי ערים אלא לפי מחירים במדינה (יש אפשרות כזו), כי זה נראה לי המדד הנכון. לא הבנתי את המשפט: "אז נכון שזה עדיין מראה שיקר בישראל מהסיבה הפשוטה שישנם הבדלים במשכורת והוצאות אחרות". ברור שיש הבדלים במשכורות, המשכורות בגרמניה ובבריטניה גבוהות מבישראל. כולם יודעים (חוץ מתיכוניסטים שלא קונים כלום, כנראה, ומתיימרים להבין בכלכלה כתוצאה מ...לא יודע?), למשל, שמחירי החלב ומוצרי החלב בישראל גבוהים מפני שיש קרטל חלב והשוק פחות או יותר חסום ליבוא.

בקיצור, לך תעשה שיעורי בית בהבנת הנקרא ובמושגי יסוד בכלכלה, ותחזור להתווכח. או שתשאר להתווכח, ואז זה יראה כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 8:14 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
3. אני לא בדקתי לפי ערים אלא לפי מחירים במדינה (יש אפשרות כזו), כי זה נראה לי המדד הנכון. לא הבנתי את המשפט: "אז נכון שזה עדיין מראה שיקר בישראל מהסיבה הפשוטה שישנם הבדלים במשכורת והוצאות אחרות". ברור שיש הבדלים במשכורות, המשכורות בגרמניה ובבריטניה גבוהות מבישראל. כולם יודעים (חוץ מתיכוניסטים שלא קונים כלום, כנראה, ומתיימרים להבין בכלכלה כתוצאה מ...לא יודע?), למשל, שמחירי החלב ומוצרי החלב בישראל גבוהים מפני שיש קרטל חלב והשוק פחות או יותר חסום ליבוא.

בקיצור, לך תעשה שיעורי בית בהבנת הנקרא ובמושגי יסוד בכלכלה, ותחזור להתווכח. או שתשאר להתווכח, ואז זה יראה כך.

רגע רגע,אתה גר בעיר או במדינה?
אני זה שצריך ללמוד מושגי יסוד בכלכלה? הרי מציאותית מה שמשנה זה המדד בין הערים(לאזרח הפשוט) ואתה מראה לי את המחירים לפי מדינות?
אולי גם תראה את המחירים של ארה"ב?הרי אין שום הבדל בין דרום דקוטה,אריזונה וניו יורק.
אבל לצערי,אתה זה שנהנה להתווכח תוך שימוש בנימוקים כמו "תיכוניסטים שלא קונים כלום" - תמיד נחמד שיש עלי מעקב אישי,אז זהו שלא.
ולסיום,כשאני כותב "הבדלים במשכורות" -כמובן התכוונתי שהמשכורות בישראל גבוהות יותר - לפי הבנתך שהרי ראית צורך לומר שהמשכורות בגרמניה ובאנגליה גבוהות יותר.ואני זה שצריך ללמוד הבנת הנקרא ומושגים בכלכלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 8:27 pm 
Hall of Famer

בוא נעשה את זה קצר ופשוט: השכר הממוצע בישראל נמוך באופן משמעותי ביותר מאשר בבריטניה ובגרמניה, אולם עלויות מוצרי יסוד כגון מזון ותחבורה נמוכים יותר דווקא היכן שמרוויחים יותר. כיצד כבודו מבקש להשתמש בנתונים הנ"ל כדי להצדיק את העמדות שהביע כאן, במידה שיש לו בכלל עמדות ברורות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 8:32 pm 
Sophomore

אני לא בא לקחת צד בויכוח, אבל 2 סנט שאוסיף:

- מחירי ההשכלה גם במדינות כמו ארה"ב ואנגליה הם אסטרונומיים. בבריטניה המקומיים זועקים שאכן המוסדות שלהם מלאים... אבל בסטודנטים זרים! לסטודנטים הבריטים אין כסף לשלם על השכלה במדינה שלהם. ישראל רחוקה שנות אור מהמצב הזה - וטוב שכך (אם כי אני חושב שבישראל יש גם יותר מדיי משכילים עם תואר שלא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו בגלל ריבוי מכללות).

- כשאני עושה קניות אני מודה שהמחיר הוא לא השיקול הראשון שלי. אני נותן עדיפות לתוצרת הארץ כמעט בכל דבר, למעט דברים מאוד מסויימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 9:09 pm 
Hall of Famer

ככל שידוע לי חוקקו לא מזמן חוק בבריטניה שמגביל מאד זרים באוניברסיטאות.

בתור בן אדם שהוציא כנראה יותר מכל אחד אחר פה על תואר (ובמספרים, יותר ממאה אלף דולר), אני חושב שלימודים צריכים להיחשב כהשקעה. אם אנשים יתייחסו ללימודים כהשקעה, וישקיעו בהתאם, אזי נכון, שכר הלימוד יהיה גבוה יותר, וגם הרמה תהיה גבוהה הרבה יותר, ובעיקר לא תהיה האינפלציה המטורפת הזאת שקיימת היום, ובהתאם אנשים שכן השקיעו ועשו תואר נחשב, יוכלו להשתכר בכבוד מאותו תואר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 9:29 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לדעתי אם כבר להיפך. הקריירה צריכה להיות תגמול על הצלחה בלימודים.

אם לימודים יהיו "השקעה" אז זה אומר באופן לא מפתיע שמידת ההצלחה תהיה פרופורציונלית למידת ההשקעה הראשונית, מה שאומר שהם יקדמו לא את המוכשרים או המצליחים אלא את מי שיש לו כסף. אני חסיד גדול של ההצעה (שנדמה לי שאפילו הועלתה בארץ כפיתרון פרקטי לבעיית שכר הלימוד) של שכר לימוד שניתן כהלוואה ומוחזר בהתאם למשכורת העתידית של שמסיים ללמוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 9:40 pm 
Junior

סתם (או לא סתם) שאלה. כמה מבין האנשים פה, ואני מפנה את זה בעיקר לצעירים יותר שהם לא עדין עבודה-קבועה/ילדים/משכנתא/סד-אילוצים-אחר, מעלים על דעתם לנסות "להיות חלק מהפתרון"? לא לרוץ לפוליטיקה, אלא למשל לחפש עבודה בשירות הציבורי, או להבדיל (וזה להבדיל גדול לכל הכיוונים) להיות פעילים בעמותה כלשהיא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 9:47 pm 
Hall of Famer

נדב, אם זה היה תלוי בלשכת עורכי הדין, כבר מוזמן היה מוצא צו סגירה לכל המכללות למשפטים, וגם צו זמני לפקולטאות לאיזה חמש שנים. אבל אין להם הכוח החוקי חהגביל יותר מדי את הכניסה למקצוע, ובצדק. ואת זה אני אומר כמי שיש לו אינטרס אישיש מובהק שלא יתקבלו עו"דים חדשים במשך איזה חמש שנים. עכ"פ, ממה שאני שומע, ראיית החשבון נמצאת היום באותו המצב שעירכת הדין הייתה בו לפני חמש עשרה שנה, והכיוון דומה מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 10:22 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:

אם לימודים יהיו "השקעה" אז זה אומר באופן לא מפתיע שמידת ההצלחה תהיה פרופורציונלית למידת ההשקעה הראשונית, מה שאומר שהם יקדמו לא את המוכשרים או המצליחים אלא את מי שיש לו כסף. אני חסיד גדול של ההצעה (שנדמה לי שאפילו הועלתה בארץ כפיתרון פרקטי לבעיית שכר הלימוד) של שכר לימוד שניתן כהלוואה ומוחזר בהתאם למשכורת העתידית של שמסיים ללמוד.

שלא יהיו לך אי הבנות, כל שכר הלימוד שהוזכר לעיל, מומן על ידי הלוואה. אם אני מצאתי לנכון להוציא 6 ספרות בדולרים מכסף שאין לי, אין סיבה שאחרים לא ימצאו לנכון להוציא לפחות עשירית מהסכום, גם אם בהלוואה.
אני לא אוהב את הרעיון של "מוחזר בהתאם למשכורת העתידית", כי אז אתה יוצר תמריץ לעבודה מועטת או כלל לא, נשמע לי כמו מתכון לאסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 10:48 pm 
Sophomore

צ׳רלי אני במקומך הייתי עורך את ההודעה האחרונה כי היא באמת לא עושה לך חסד.

צוד, אתה ממש כותב את התביעת דיבה בעצמך אז אם לא קשה לך תעשה את זה בוורד ותשלח לי את הלינק את כבר אגיש את התביעה. בגלל שאני אוהב אותך אני אגיד במסעדה, מתאים?
כמובן שאתה יכול להימנע מכל אי הנעימות של לנהל משפט אר3ך ומתוקשר אם רק תארגן משחק במוצש. לשיקולך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 10:59 pm 
Sophomore

nadav_hacohen כתב:
בוא נעשה את זה קצר ופשוט: השכר הממוצע בישראל נמוך באופן משמעותי ביותר מאשר בבריטניה ובגרמניה, אולם עלויות מוצרי יסוד כגון מזון ותחבורה נמוכים יותר דווקא היכן שמרוויחים יותר. כיצד כבודו מבקש להשתמש בנתונים הנ"ל כדי להצדיק את העמדות שהביע כאן, במידה שיש לו בכלל עמדות ברורות?

איפה ראית שסתרתי את זה? כלומר בבריטניה העלויות של מזון ותחבורה הם גבוהות יותר מאשר בישראל ,אבל לא במידה ניכרת והמשכורות ,כאמור, הרבה יותר גבוהות.כל מה שבאתי לומר זה שאתה טוען שאני דמגוג בעוד שאתה משתמש בדמגוגיה,גם אם זה בצורה מזערית,ילדותי מצידי.
וזה גם מה שאמרתי לכל אורך הת'רד אם אני לא טועה.

קובי - אני לא רואה שום דבר פסול בהודעה.האר את עיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 11, 2012 11:24 pm 
Hall of Famer

לא בטוח שהרבה יותר גבוהות, באנגליה המשכורת השנתית הממוצעת היא בערך 27 אלף פאונד שהם 165 אלף שקל, שהם 14 אלף שקל בחודש. בהחלט יותר גבוה מאשר בישראל. אממה, מדרגת המס באנגליה גם גבוהה יותר. לא בטוח בכמה ואין לי כוח לבדוק, אבל אם המשכורת הממוצעת בארץ היא 8, ההפרש הוא לא 6, מן הסתם יותר בכיוון של 4. בוא נניח שמדובר בנטו של 11 מול 7. כך שהאנגלים מרוויחים משהו כמו 160 אחוז מהישראלים.
עכשיו, השאלה היא האם עלות המחיה היא גדולה או קטנה מ 160 אחוז. גרתי באנגליה כמה חודשים, היה יקר. לא יודע אם 160 אחוז, אבל לא יודע גם אם הרבה פחות. ואנגליה היא עוד מדינה במצב טוב יחסית לאירופה, ע"ע ספרד או איטליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 2:17 am 
מנהל פורום

נורטון כתב:
ראובן כתב:

שלא יהיו לך אי הבנות, כל שכר הלימוד שהוזכר לעיל, מומן על ידי הלוואה. אם אני מצאתי לנכון להוציא 6 ספרות בדולרים מכסף שאין לי, אין סיבה שאחרים לא ימצאו לנכון להוציא לפחות עשירית מהסכום, גם אם בהלוואה.
אני לא אוהב את הרעיון של "מוחזר בהתאם למשכורת העתידית", כי אז אתה יוצר תמריץ לעבודה מועטת או כלל לא, נשמע לי כמו מתכון לאסון.

מי שזה התמריץ שלו ועושה רק את השיקול הכספי, כנראה שהציונים שלו לתואר לא יהיו משהו בכל מקרה. בכל אופן, אני לא אתפלא אם יסתבר שכמו בכל שאר התחומים, הדעות שלנו בנושא מיסוי פרוגרסיבי שונות במקצת.

אני בכל מקרה חושב שמאוד הגיוני שרופא שהלך להיות מנתח מוח מזהיר ומרוויח מיליוני דולרים ורופא שבחר להיות רופא משפחה בירוחם לא ישלמו אותו שכר לימוד, גם אם למדו בדיוק אותם קורסים באותו מוסד. אני לא חולק על עצם העובדה שהראשון ישתכר הרבה יותר מהשני (למרות שאין לי שום תיעדוף של האחד על האחר מבחינת "מי יותר חשוב"), אבל בעיני זה הגיוני לחלוטין שהשני יחזיר למוסד שבו למד סכום גבוה יותר של כסף. ואני גם לא רואה שום בעיה עם מה שאתה מגדיר "תמריץ שלילי" במקרה הזה. אם כבר יש רופא אידיאליסט שהולך על מישרה פחות רווחית, למה לא לתגמל אותו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 2:26 am 
מנהל פורום

ברשותכם, פיצלתי. אני מקווה שלא סחבתי לכאן איזו הודעה על התנועה או על אלדד יניב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 3:56 am 
Sophomore

ziv כתב:
סתם (או לא סתם) שאלה. כמה מבין האנשים פה, ואני מפנה את זה בעיקר לצעירים יותר שהם לא עדין עבודה-קבועה/ילדים/משכנתא/סד-אילוצים-אחר, מעלים על דעתם לנסות "להיות חלק מהפתרון"? לא לרוץ לפוליטיקה, אלא למשל לחפש עבודה בשירות הציבורי, או להבדיל (וזה להבדיל גדול לכל הכיוונים) להיות פעילים בעמותה כלשהיא?

count me in בקשר לשירות הציבורי
עמותה זה גדול עליי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 4:01 am 
Sophomore

נורטון כתב:
ראובן כתב:

באופן אישי כששמעתי על זה מסטודנטית אמריקאית שלומדת כאן - שחיה על הלוואות של 6 ספרות בדולרים שתחזיר בעתיד (שלקחה בבנקים באמריקה) כדי לשכור דירה כאן במרכז ת"א וללמוד רפואה באוניברסיטת ת"א - חשבתי לעצמי שהיא חסרת אחריות ושאם כל הסטודנטים האמריקאים עושים את זה, אין פלא שסיסמת בחירות נפוצה שם היא it's the economy, stupid.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 8:55 am 
Sophomore

פאנוש כתב:
ziv כתב:

עמותה זה גדול עליי

עמותה זה הדרך הכי טובה להרוויח כסף ללא מס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 8:56 am 
Sophomore

נורטון כתב:
ראובן כתב:

האם אתה חושב שדווקא משום שהוצאת את הסכום הזה - אתה קיבלת את מה שקיבלת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 9:56 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
נורטון כתב:
ראובן כתב:

מי שזה התמריץ שלו ועושה רק את השיקול הכספי, כנראה שהציונים שלו לתואר לא יהיו משהו בכל מקרה. בכל אופן, אני לא אתפלא אם יסתבר שכמו בכל שאר התחומים, הדעות שלנו בנושא מיסוי פרוגרסיבי שונות במקצת.

אני בכל מקרה חושב שמאוד הגיוני שרופא שהלך להיות מנתח מוח מזהיר ומרוויח מיליוני דולרים ורופא שבחר להיות רופא משפחה בירוחם לא ישלמו אותו שכר לימוד, גם אם למדו בדיוק אותם קורסים באותו מוסד. אני לא חולק על עצם העובדה שהראשון ישתכר הרבה יותר מהשני (למרות שאין לי שום תיעדוף של האחד על האחר מבחינת "מי יותר חשוב"), אבל בעיני זה הגיוני לחלוטין שהשני יחזיר למוסד שבו למד סכום גבוה יותר של כסף. ואני גם לא רואה שום בעיה עם מה שאתה מגדיר "תמריץ שלילי" במקרה הזה. אם כבר יש רופא אידיאליסט שהולך על מישרה פחות רווחית, למה לא לתגמל אותו?

זאת דוגמה אחת, ומה אם אותו רופא שני יחליט במקום להיות רופא משפחה בירוחם, שהוא מעדיף להיות סטלן בהודו? אז כן, ברור שאפשר לבנות איזושהי נוסחה שכן תיקח בחשבון את השיקול החברתי וכו' וכו', ואחרי שהיא תשקלל את כל השקלולים היא תגיע למסקנה אם צריך לשלם את כל ההלוואה או את חלקה או בכלל לא (אם למשל אותו רופא, קיבל משרה בתור הרופא הראשי של זימבבווה, שבה הוא מטפל באלפי ילדים, אבל בחינם). אבל זה נשמע לי ממש מסובך מדי.
הרבה יותר הגיוני - להחזיר את כל ההלוואה, פרט אולי למקרים מיוחדים שייבדקו באופן פרטי ובכל מקרה לא יעלו על אחוז או שניים מסך ההלוואות, ואולי אפילו הרבה פחות מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:30 am 
Hall of Famer

charlie5 כתב:
פאנוש כתב:
ziv כתב:

עמותה זה גדול עליי

עמותה זה הדרך הכי טובה להרוויח כסף ללא מס.
?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:39 am 
Hall of Famer

עזוב, אורן. צ'רלי הוא מומחה לכלכלה, זה ניכר לאורך כל הת'רד. הוא יודע מה שאנחנו לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 12, 2012 10:39 am 
Hall of Famer

עזוב, אורן. צ'רלי הוא מומחה לכלכלה, זה ניכר לאורך כל הת'רד. הוא יודע מה שאנחנו לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 139 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], uriel17 ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: