סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 7:21 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: לפיד והחרדים
הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 5:31 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
רוני, בגדול, רוב הספאם הקולי הזה דווקא לא חוקי.

יש כמה תנאים שצריכים להתמלא כדי שזה יהיה חוקי, הראשון והחשוב שבהם (שבו נופלים הרוב) זה שהנמען יאשר מראש ובכתב את קבלת הפרסומת הזו (לצורך זה, מסר ראשון, חד-פעמי, ובו הצעה להסכים להמשיך לקבל זה בסדר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 7:05 pm 
Sophomore

למה הפסימיות הזאת נורטון.
מכיר אישית אנשים שהיו הולכים לבית כנסת בחגים ולעיתים בשבתות, וכל המסחרה הזאת של מכירת פרוכות והוצאת ספר תורה במכירה בפומבי וכל עניני המסחר של עשרות הכשרויות (אני אוכל רק מחפוד! כל השאר טרפות!) הוציאה אותם משם בשאט נפש.
בכלל,הניכוס של הת ע"ד חרדים מרחיק הרבה אנשים.
אתה יכול לומר שגם ככה הם לא היו קרובים מי יודע מה, אבל זאת עדיין עובדה שנוצר ריחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 7:36 pm 
Junior

ההיפך הוא הנכון: כל מה שנהוג היום בבתי הכנסת בנושא מכירת הכיבודים וכו' הוא שארית דהויה למה שהיה נהוג בעבר (מאות שנים אחורה), בעיקר בשל העניות והדלות של מוסדות הדת בגלויות השונות.
בנושא הכשרות, בעבר כל האוכל היה ביתי ובלתי מתועש, וכל עקרת בית היתה פוקדת בקביעות את בית הרב עם עופות וחלקי בקר, עם היות הדבר למתועש, הפך הענין לתלוי רשויות וציבורי.

התירוץ של "החרדים השתלטו על הדת" הוא מגוחך ונובע בעיקר מבורות וחוסר ידע, הריחוק והסלידה מהדת ענינה אחד: ככל שנקפו השנים לעזיבתה, הדורות שנולדו התרחקו ממנה מאוד, ומה שבעבר נראה היה טבעי ומובן לכל ילד ממה שהכיר בבית אביו או סביו, כיום נראה מוזר ומשונה, (בעבר, טבילה במקווה לאישה היהודיה היה ענין טבעי ופשוט, וכיום הוא נתפס כהשפלה מסוימת, ואינספור דוגמאות נוספות).
יש עוד ענין, והוא ה"ערסיאדה של הדת" שהיא בעיקר בתחום נישוק מזוזות וכל הסובב אותה, היא תוצר ישיר לכך שבניגוד לחילונים האשכנזים שהתנתקו לחלוטין מהדת, בקרב בני עדות המזרח תוכנה של הדת נעלמה אך הכבוד לסמליה החיצונים נשאר, ומכאן תערובת הטיפשות.

הוא שטוען אני חזור וטעון: בניגוד לחזון הדל"י, הפיכת ערכי דת לחוקי מדינה היא מטופשת וחסרת משמעות, ונידונה לכישלון צורב, לא יעזרו עטיפות "צוהר" כאלו ואחרים.

אני מאשים בהחלט חלק מההנהגה החרדית שבניגוד לעשורים הראשונים של המדינה, בעשור האחרון הם שלחו טלפיים לדת הממוסדת (בית הדין, רבנות, ומערכי הכשרות והדת השונים), ובכך החמירו את התופעה עשרת מונים, אנו אוכלים כיום את הפירות הבאושים שלהם).

(בטוחני שמי שמכיר את הדת מניסיון אישי ולא מקטעי מידע או מקריאה כזו או אחרת יסכים אתי לחלוטין).

נערך לאחרונה על ידי גינות מיכאל בתאריך א' אפריל 28, 2013 7:40 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 7:40 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
חשבתי שמאמצים נרגשים מצד המתדיין לגרום לשאר האנשים לסלוד באופן קיצוני מהעמדה שלו היא נחלת אנשי שמאל. מסתבר שגם בקרב החרדים הפרקטיקה הזו קיימת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 7:41 pm 
Junior

ראובן, אשמח אם תבהיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:09 pm 
Sophomore

יפה גינות אבל עם הפסקה האחרונה אני לא מסכים.
אפשר לחשוב שבעשורים הראשונים של המדינה כל כך אהבו את החרדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:15 pm 
Junior

זה היה משהו אחר לגמרי, יותר ויכוח אידאולוגי ולא שיח של חרשים, משהו מהסוג שהגיע השבוע לשיא בטיעון שהשמיע שר בישראל, שעיקרו: נכון, "תפילה מבחינתי זה כמובן דבר מטופש ואידיוטי, אבל אתם חצופים שהחלטתם עבורי איך היא אמורה להתבצע".

נערך לאחרונה על ידי גינות מיכאל בתאריך א' אפריל 28, 2013 8:18 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:18 pm 
Sophomore

לפחות לפי חומר הקריאה על הימים ההם זה היה הרבה יותר גרוע.
ואני לא כ"כ עוקב - אפשר קישור?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:23 pm 
Junior

קשה למצוא קישור פרטני לדבר כולל, אם אוכל להגדיר, לחילונים לא היה ויכוח על איך הדת אמורה להיות (=המצב הנוכחי), כמו האם היא היא בכלל רלוונטית (=בעבר).

היריבות בעבר היתה מרה וקשה אבל היה ברור לכל שאם להיות שומר מצוות יש לכך רק דרך אחת, וכי לדת יש מאפיינים ברורים ומוחלטים. (לא לחינם התנועה הרפורמית היתה מנודה לחלוטין בעבר, ומרימה ראש בהווה, מדובר בעיקר בניצול מצב של שכחת המורשת מבית סבא).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:28 pm 
Sophomore

האמן לי גינות,כל מה שאמרת אני כבר יודע,אך לא מסכים ובעיקר חושב שזה תירוץ לאי הבנה.
אני לא חושב שיש בעיה בקניה של הפרוכת וכו, אך למה להפוך את זה לעניין של חצי שעה בחגים? כסף!
יש מקומות שבהם עורכים את הקניה לפני השבת/חג,גם מתוך כבוד לשבת.

בנוגע לכשרות,
אין בעיה עם הרעיון הכללי,אך כרגיל בני האדם מטנפים וממקסמים ממנו רווחים.
אתה יכול לעצום עיניים,אך הסכומים שדורשים בכשרויות מהדרין למיניהן הם עצומים:מדובר בעסקים לכל דבר שמגלגלים מאות מיליוני שקלים בשנה(ואני מוציא מהכלל את הכשרויות של הרבנויות הראשיות למיניהן)

יש הרבה יותר מידי כשרויות מהדרין כדי שהעניין יראה תמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 8:34 pm 
Junior

אבו שוקרי, הכל טוב ויפה, אבל הטיעון שלך היה שמדובר במשהו שהחרדים עושים וכתוצאה מכך הדת נמאסת בעיני הציבור הכללי, על כך עניתי שמדובר במשהו עתיק מאוד שהחרדים דווקא המעיטו מאוד במינונו. (למעשה, כמעט ואיני נתקל בדברים כאלו).

האמן לי שוק הכשרות הוא קפיטליסטי לכל דבר, כל מה שיש בא אך ורק מדרישה מלמטה, עוד לפני שנכנסנו לענין עצמו, כן, אני מסכים לשלם עוד כסף כדי להיות בטוח במאת האחוזים שאני מכניס לפה משהו כשר, מה הבעיה בכך (או במה זה שונה מאנשים שמשלמים הון תועפות כדי לאכול אוכל ירוק/אורגני וואטאבר)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 9:19 pm 
Sophomore

כמו הדרישה להכשר לאקונומיקה?
צר לי אבל זה קשקוש.
פשוט צריך לפרנס את אנשי שלומנו אז ממציאים חומרות.(לא שאני אומר שכל החומרות ממוצאות,חלילה,אבל אני יכול לומר שיש חומרות כאלו)
ואז הרב השכונתי(שבמקרה ש"סניק) דורש בבית כנסת כמה חשוב להקפיד על זה ו"אבותינו נכשלו בדבר".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 9:27 pm 
Junior

הבל ורעות רוח.
אתה באמת חושב שאפשר להמציא הלכות? במקרה הגרוע (מבחינתך) ניתן להקצין חשש מסוים, אבל זו קונספירציה טיפשית שהרב השכונתי מחמיר בדרשתו, כד לפרנס מערכות כשרות, מי שטוען כף אין לו שמץ מושג על הדרך בה פוסקים הלכות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 9:59 pm 
Sophomore

לא אמרתי שאפשר להמציא הלכות,להיפך.
התבססתי על כך שאי אפשר להמציא הלכות.
לא הבנתי את האנלוגיה שלך בין "מחמיר בדרשתו כדי לפרנס מערכות כשרות" ל"אין לו מושג על הדרך שבה פוסקים הלכה" בעיקר הואיל ואני סובר כי אין אנלוגיה כזאת.
אני חושב שפשוט לא הבנת אותי נכון.
לא התכוונתי לדרך או צורת פסיקה כלשהיא - התכוונתי לכך שחלק לא קטן ממערכת הכשרות הפרטית והציבורית הוקם כדי לפרנס את מפעיליו תוך שימוש באנשים כמו "הרב השכונתי" שקשור לגוף הנ"ל בצורה זו או אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:02 pm 
Junior

סליחה אבל אתה מפריז (שלא לומר ממציא מהיסוד) בערכן של מערכות הכשרות, אין להם קשר עם רבני השכונות ואין שום קורלציה בין הגופים (למעשה גוף הכשרות הגדול ביותר שייך לפלג קיצוני שמנותק לחלוטין ברוב רובו של הציבור החרדי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:05 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לפני הבחירות היה לנו ויכוח בדיוק על זה. אז אמרת - לא ישנו אותנו, מצידי שיפסיקו לנו תקציבים, לא מזיז לנו. נהדק חגורה, נייסד עוד גמ"חים התוך העדה, נסתדר.
קניתי את זה אז ואני קונה את זה גם היום. לדעתי זה לב העניין יותר מכל דבר אחר, כבר 80-90% מהויכוח זה יפסיק.
מתברר שאתה זה שלא קונה את זה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:09 pm 
Junior

היכן ראית זאת בדברי (שאיני קונה את זה)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:15 pm 
Sophomore

גינות מיכאל כתב:
סליחה אבל אתה מפריז (שלא לומר ממציא מהיסוד) בערכן של מערכות הכשרות, אין להם קשר עם רבני השכונות ואין שום קורלציה בין הגופים (למעשה גוף הכשרות הגדול ביותר שייך לפלג קיצוני שמנותק לחלוטין ברוב רובו של הציבור החרדי).

זה נשמע כמו שאתה מדבר על בד"ץ בעוד שאני מדבר על הבית-יוסף.
בכל מקרה,גם במקרה של הבד"ץ יש לחץ על חברות מזון להקנות לעצמם את ההכשר הכי מהודר מצד הצרכן החרדי כך שאתה לא יכול לומר שזה מזון 'לצרכים מיוחדים' כמו אורגני ודומיו.(ומי שלא רוצה שלא יקנה)
אם כי אני חייב לציין שיש אנשים חילונים(וגם קצת דתיים) שמקפידים לא לקנות בד"ץ בטענה הדי מובנת שהם לא רוצים לפרנס את הגוף הזה בדיוק מהסיבהשהבאת
"גוף הכשרות הגדול ביותר שייך לפלג קיצוני שמנותק לחלוטין ברוב רובו של הציבור החרדי"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:17 pm 
Junior

בד"צ בית יוסף נחשב להכשר מקל מאוד (מבחינתי, הוא ברמת רבנות לכל דבר), הוא הוקם כדי להקפיד על דעתו של הבית יוסף שבמקרים רבים לא נתקבלה על ידי רוב הציבור, אך לדעת הגרע"י על הספרדים לאמצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:20 pm 
Sophomore

ועוד סיבה - הוא הוקם כדי לפרנס את משפחת יוסף,העסקנים הסובבים אותה ואנשי שלומי ש"ס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:22 pm 
Sophomore

גינות מיכאל כתב:
יש עוד ענין, והוא ה"ערסיאדה של הדת" שהיא בעיקר בתחום נישוק מזוזות וכל הסובב אותה, היא תוצר ישיר לכך שבניגוד לחילונים האשכנזים שהתנתקו לחלוטין מהדת, בקרב בני עדות המזרח תוכנה של הדת נעלמה אך הכבוד לסמליה החיצונים נשאר, ומכאן תערובת הטיפשות.

הוא שטוען אני חזור וטעון: בניגוד לחזון הדל"י, הפיכת ערכי דת לחוקי מדינה היא מטופשת וחסרת משמעות, ונידונה לכישלון צורב, לא יעזרו עטיפות "צוהר" כאלו ואחרים.

(בטוחני שמי שמכיר את הדת מניסיון אישי ולא מקטעי מידע או מקריאה כזו או אחרת יסכים אתי לחלוטין).

רק תקרא שוב את מה שרשמת, ואחרי שתסיים להתבייש, אני גם מקווה שתערוך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:28 pm 
Junior

התכתבתי על כך עם צוד בעבר, שכינה אותי בתגובה לדברי שאיני רואה ערך בנישוק מזוזות: "ליטווק" (שזה למי שלא הבין, כינוי לבעל מנהגים "אשכנזיים").

ואם לא הובהר דיו, בלי שום ספק שרוב ה"מסורתיים" מוצאם -עובדתית- ביהדות צפון אפריקה/ מדינות ערב, אתה מוזמן להילולא של הבאבא סאלי כדי לבדוק -עובדתית - מי הם עשרות האלפים המשתתפים בו, (רובא דרובא הם חילונים למהדרין שמוצאם גלוי וידוע), אם אתה בוחר להתכחש לכך, זו הליכה עם ראש בקיר, דברים מסוג זה שכתבת גורמים לי להבין מדוע מדובר בשיח של חרשים.

אני בעיקר חושב שאתה -בטעות- רואה בדברי סוג של גזענות או רמז לאפליה עדתית כלשהיא, במקום להתייחס לגופן של עובדות (ידועות לכל) וממהר לקפוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:38 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גינות מיכאל כתב:
היכן ראית זאת בדברי (שאיני קונה את זה)?

תקן אותי אם אני טועה, אבל התרעמת על ביטול הטבות ארנונה על בסיס "תורתו אמנותו" וקיצוץ קצבאות הילדים, סתם דוגמא.
אם אתה חושב שאין בסיס להטבות ארנונה רק בגלל שמישהו תורתו אמנותו אז אין לנו ויכוח פה. עכשיו נשאר רק לגבות אותה ממנו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:41 pm 
Sophomore

גינות מיכאל כתב:
בד"צ בית יוסף נחשב להכשר מקל מאוד (מבחינתי, הוא ברמת רבנות לכל דבר), הוא הוקם כדי להקפיד על דעתו של הבית יוסף שבמקרים רבים לא נתקבלה על ידי רוב הציבור, אך לדעת הגרע"י על הספרדים לאמצה.

קודם כל המילה רבנות היא מאוד מכלילה.ההכשר של הרבנות בצפת,למשל,לא נופל מכשרויות טובות אחרות.
אני תוהה האם כל הכשר שהוא לא הכשר ליטאי(שהוא כידוע מושלם - כמו כל הליטאים) הוא ברמת רבנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 28, 2013 10:49 pm 
Junior

מעולם לא היתה הטבת ארנונה בגלל סעיף שכזה.

אחוזי הארנונה מקבעים (גם) לפי רמת ההכנסה של בעל הנכס, מהיום כל מי שבחר בלימוד התורה כדרך חיים לא יזכה להתחשבות לפי רמת הכנסתו, (למעשה, באופן אבסורדי אם אשתו עובדת הוא רק יפגע מכך כי ההכנסה שלה מספיקה כדי להעלות את חיוב הארנונה אך היות והוא לומד תורה, הוא ייאלץ לשלם יותר מאשר מקרה בו שני בני הזוג אינם עובדים). (למיטב הבנתי את חוק ההסדרים החדש).

לגופו, האם זה שטענתי שהחרדים יתעקשו על עקרונות מסוימים (חופש הבחירה ללמוד תורה) גם במחיר של אובדן כספי אינה מאפשרת לי ל"התרעם" על כך שהקיצוץ הכלכלי יפגע בהם מאוד מאוד. מתרעם, אך מוריד את הראש.

ואגב, אני חוזר וטוען, ישנה פגיעה מטופשת גם ובעיקר דווקא בחרדים שמבקשים לצאת לעבודה, דוגמא: אחותי עובדת במכון יוקרתי ונחשב בתחום המחשבים, כדי שתוכל לעבוד עד שעה מאוחרת היא נהנית (כמו כל העובדים), ממעונות יום בהם נמצאים ילדיה עד שעות הערב, חוק ההסדרים מבקש לבטל זאת בגלל שבעלה לומד תורה, כעת, היא תיאלץ להחליט, או לשלם 3000 על מעונות היום, או לקצץ בשעות העבודה שלה על מנת להיות בביתה, ההחלטה די ברורה בענין.
מי שטוען שרוממות הרצון להשתלבות של החרדים בשוק העבודה בבסיס החלטותיו, יתכבד נא ליישב את הענין, טיפשות כבר אמרתי?

צ'ארלי, ההכשר של הרב לנדא לדוג' , אינו ליטאי, למעשה לליטאים אין מערכת כשרות גדולה בכלל, הכשר שארית ישראל הליטאי נמצא בשלבי גסיסה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 464 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: