סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 01, 2024 4:41 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 590 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 8:47 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
הוא גם הלך המון שמאלה בפוסט אפ, מה ששבר את התיזה שכדי לעצור אותו צריך למנוע ממנו ללכת ימינה כי משמאל הוא זורק ג'אמפים ביעילות פחותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 8:59 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
הפוסט אפ שלו היה מאוד מרשים, וזה ממש לא מעיד על הג'מפים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 9:02 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
השינוי הגדול ביותר שמיאמי עשו במשחק הזה היה הדרך שבה לברון שיחק. למרות כל הדיבורים על כך שהיברט לא מפריע לו וכשהוא חודר, הוא מטביע על כל העולם, אז היה ברור שהיברט מאד מפריע ללברון וביחד עם הידיים הארוכות והאתלטיות של ג'ורג' ללברון הרבה יותר קשה להגיע לטבעת. הפיתרון? משחק הפוסט אפ של לברון, כשהלילה הוא נראה קטלני יותר מתמיד. בעונה שעברה, גם כשלברון הלך לפוסט אפ, ברוב המקרים זה נגמר בפייד אוויי קשה. הלילה לברון שיחק כמו שחקן ציר אמיתי בפוסט. הזריקות היו לכיוון הטבעת, ולא ברחו ממנה. זה נראה כמו טים דאנקן בצבע ולא כמו פטריק יואינג נניח. היו גם סלים שלברון עשה מנעילה של ג'ורג' וקבלת הכדור כשהמגן על הגב שלו ולא יכול לעשות שום דבר. נראה מה ווגל מתכנן לעשות במשחק הבא.

לתת לג'ורג' את ווייד זה גם לא פיתרון אם ווייד בריא. ג'ורג' זה בדיוק השומר שווייד התעלל בו קשות בסדרה בשנה שעברה.

הסיפור של היברט היה נשמע לי מגוחך והוא גם היה מגוחך במשחק השני. לברון סיים אותו עם 36 נקודות, 70% מהשדה ו-78% לשתי נקודות. חוץ מזה הוא גם הגיע לקו 7 פעמים. אין לי ספק שהיברט עם הגודל שלו משנה זריקות. ועדיין זריקה בצבע של לברון ג'יימס זה כנראה אחד המהלכים הכי יעילים שיש בכדורסל היום, עם כל הכבוד לרוי היברט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 9:30 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
Amos Gueta כתב:
הוא גם הלך המון שמאלה בפוסט אפ, מה ששבר את התיזה שכדי לעצור אותו צריך למנוע ממנו ללכת ימינה כי משמאל הוא זורק ג'אמפים ביעילות פחותה.

ראיתי השבוע ייחוס של התזה המוזרה הזו למייקל ג'ורדן. יש לה איזשהו ביסוס או שזו עוד דוגמה לדברים ההזויים שהגדול מכולם נוהג לספק מאז הפרישה?

(לי לברון נראה אמבידקסטרי לגמרי ואם כבר נוטה לצד שמאל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 9:55 pm 
Junior

לא דובר על פוסט. ג׳ורדן טען, לפני יותר משנה אאל״ט, שכשלברון חודר והולך ימינה הוא כמעט תמיד חודר עד הטבעת, וכשהוא חודר והולך שמאלה - לרוב הוא עוצר לג׳אמפ. אז הטענה של מייקל הייתה שצריך לתת לו את השמאל - כי עדיף לך שלברון יעלה לג׳אמפ (הגם שהג׳אמפ שלו התפתח לכלי יעיל) ולא יגיע עד הטבעת.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 9:57 pm 
מנהל פורום

גם אני לא דיברתי על פוסט. יש לטענה הזו איזשהו ביסוס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 9:59 pm 
Junior

ראובן הנה:
http://sports.walla.co.il/?w=/175/2644983

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 10:01 pm 
מנהל פורום

כן, את זה קראתי. אני לא חושב שזה עונה על ההגדרה של "ביסוס".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 10:02 pm 
Junior

עמוס דיבר על פוסט.
לא יודע אם יש ביסוס והוא לא שלף את זה סתם אחרי צפייה במשחק אחד, אבל צריך לזכור שהוא משלם כסף לכמה אנשי מקצוע שאמורים היו לראות מאות חדירות לסל של לברון, אז אולי הוא יודע על מה הוא מדבר.
בלי קשר, אם אני צודק והציטוט של מייקל אכן עם וותק של שנה+, צריך לזכור שלברון פיתח וגיוון מאוד את המשחק שלו מאז.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 10:10 pm 
Hall of Famer

shachaf78 כתב:
הסיפור של היברט היה נשמע לי מגוחך והוא גם היה מגוחך במשחק השני. לברון סיים אותו עם 36 נקודות, 70% מהשדה ו-78% לשתי נקודות. חוץ מזה הוא גם הגיע לקו 7 פעמים. אין לי ספק שהיברט עם הגודל שלו משנה זריקות. ועדיין זריקה בצבע של לברון ג'יימס זה כנראה אחד המהלכים הכי יעילים שיש בכדורסל היום, עם כל הכבוד לרוי היברט.

הסיפור אולי נשמע לך מגוחך, אבל למרבה השמחה הוא מגובה בעובדות שמראות שלברון כמעט לא זורק בצבע על היברט.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 10:25 pm 
Junior

לציטוט יש וותק של שלושה חודשים, בערך בתקופה שלברון התבסס על אזור ה56% מהשדה. הגדול מכולם יודע על מה הוא מדבר (אמנם לא בודקים מאיזה צד מגיעות החדירות, כי כולם נגמרות בטבעת, אבל אפשר לבדוק מאיפה הוא זורק יותר ג'מפרים):
http://www.businessinsider.com/michael- ... ame-2013-2

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 10:58 pm 
Senior

כן, כי ג'ורדן הוא סקאוטר מצויין. איפה אדם מוריסון היום?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 11:03 pm 
מנהל פורום

לא הבנתי, הוא זורק יותר משמאל ולכן צריך לשמור לו יותר את הימין? זה היגיון 1984-אי לגמרי.

בכל אופן, יכולות הסקאוטינג שלי לא משהו, אבל המסקנה האישית שלי מהנתון הזה היתה שלברון מעדיף את צד שמאל על צד ימין, ולכן צריך מן הסתם להשגיח עליו יותר (זה גם מאשר את מראה העיניים שלי, אבל מה אני מבין).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 11:10 pm 
Junior

באמת לא הבנת.
בימין הוא חודר עד הדאנק ובשמאל הוא מוותר וזורק ג'אמפ ולכן ג'ורדן טען שעדיף לאלץ אותו לשמאל.
והם לא שאלו אותו בגלל יכולות הסקאוטינג שלו אלא בגלל שהוא היה שומר אגדי והם שאלו אותו כיצד הוא היה שומר את לברון
אם הוא היה צריך.

נערך לאחרונה על ידי רן בתאריך ב' מאי 27, 2013 11:12 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 11:12 pm 
Hall of Famer

לא הבנת ראובן. מה שג'ורדן אומר זה שכשלברון הולך ימינה, אז הוא הולך עד לטבעת ובצבע הוא קולע באחוזים גבוהים. לעומת זאת כשהוא הולך שמאלה במקרים רבים יותר הוא מסתפק בג'אמפר וקולע אותו באחוזים נמוכים משמעותית מהאחוזים בצבע. אז המסקנה היא להכריח את לברון שמאלה, כי משם הוא פחות מגיע לטבעת. לא יודע אם זה באמת טקטיקה שתעבוד, אבל היא לפחות מגובה בנתונים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 27, 2013 11:34 pm 
מנהל פורום

הבנתי שהוא אמר את זה, אבל מה הנתונים שמגבים את זה? הנתונים בכתבה שפלאש הביא בסה"כ אומרים שלברון זורק מצד שמאל הרבה יותר מאשר מצד ימין. הם לא אומרים כלום לגבי אחוז החדירות. אז מסקנה אפשרית אחת היא שיש יותר זריקות משמאל כי מימין הוא מגיע עד הטבעת, המסקנה האלטרנטיבית היא שהוא פשוט הולך הרבה יותר שמאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 12:25 am 
Junior

מעבר לזה אין נתונים חד משמעיים כי לחלק חדירות לימין ושמאל זה בעייתי. אפשר לדבר רק על תחושות מצפיה:
כשנותנים ללברון ללכת ימינה מה שקורה זה משהו כזה: http://www.youtube.com/watch?v=shFDZW636X4 וכזה: http://www.youtube.com/watch?v=GvwpKSzB10I אפס סיכוי להפריע. לא זוכר כאלה דאנקים שלו מצד שמאל, מצד שמאל הוא לפחות מסיים עם הלוח.
בנוסף כשלברון עולה לג'מפר הוא מעלה את הכדור מצד שמאל של הגוף שלו, כשהוא הולך ימינה, להעלות את הכדור משמאל זה די מסורבל, אבל זה מאוד נוח כשהוא הולך שמאלה, לכן יותר קל לפתות אותו לזרוק מרחוק כשהוא הולך שמאלה. כמו שרואים פה http://www.youtube.com/watch?v=tJPwuOqb4PE הוא מעלה את הכדור מצד שמאל. ניתן לחלק את הג'מפרים שלו בחלוקה גסה לשלשות משוגעות, לכדרור לשמאל ועליה ישרה לג'אמפ, או כדרור לימין וקליעה בנפילה אחורה (שהוא לא עושה הרבה כמו שרואים בלינק הראשון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 2:32 am 
Sophomore

אז יש לי נתונים:

בבידודים כשלברון בוחר לחדור, זה לחדור ימינה 47% מהזמן, ולחדור שמאלה 53% מהזמן, אז הוא לא הולך שמאלה יותר באופן משמעותי.

בבידודים;
כשלברון חודר שמאלה, הוא עולה לג'אמפ 36% מהפעמים, הולך לטבעת 43%, וזורק ראנר 12%.
כשלברון חודר ימינה, הוא עולה לג'אמפ 22% מהפעמים, הולך לטבעת 57%, וזורק ראנר 6%.
כמובן, יש פעמים שהוא מוסר או מאבד, אז הנתונים לא מסתכמים ל100%... וזה נכון גם לנתונים בהמשך...

בבידודים מצד ימין הוא בוחר לזרוק בלי לחדור 52% מהזמן, בבידודים מצד שמאל הוא בוחר לזרוק בלי לחדור 41% מהזמן.
בבידודים מצד ימין ומצד שמאל הוא בוחר לחדור לאמצע בתדירות דומה;
כשהוא חודר מימין לאמצע (כלומר שמאלה שלו), 42% הולך לטבעת, 19% ראנר, 38% ג'אמפ.
כשהוא חודר משמאל לאמצע (כלומר ימינה שלו), 52% הולך לטבעת, 17% ראנר, 24% ג'אמפ.

עדיין בבידודים:
כשהוא חודר לקו מימין, 55% מגיע לטבעת, 38% עוצר לג'אמפ.
כשהוא חודר לקו משמאל, 56% מגיע לטבעת, 14% ראנר, 30% ג'אמפ.

בבידודים מהאמצע:
35% מהזמן חודר ימינה, 33.5% חודר שמאלה (השאר זורק).
כשחודר ימינה 65% זה לטבעת, 17% לג'אמפ.
כשחודר שמאלה 41% זה לטבעת, 43% לג'אמפ.

בPNR מהצדדים השונים יש רק 50 דוגמאות לכל צד, אז הדגימה היא קטנה מידי בשביל להסיק מסקנות,
מה גם שזה שחוסמים בצד ימין, לא אומר שחוסמים לכיוון האמצע ושהוא יחדור שמאלה. זה תלוי בסוג ההגנה.

בPNR מהאמצע (200 פוזשנים), אין חלוקה לחדירה ימינה או שמאלה:
44% מהזמן לוקח ג'אמפ, 41% הולך לטבעת.
הוא הולך לטבעת באופן יותר שכיח כאשר הוא בוחר לא להשתמש בחסימה (אבל 80% שישתמש בחסימה...)

בספוט-אפ:

כשבוחר לחדור ימינה זה 57% לטבעת, 14% לג'אמפ.

כשבוחר לחדור שמאלה זה 23% לטבעת, 45% לג'אמפ.

לסיכום: ג'ורדן יודע מה הוא אומר.
אם יש עדיין תהיות או דברים שחסרים לכם, תשאלו, אני אנסה למצוא...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 5:30 am 
Hall of Famer

מרשים. מאיפה הנתונים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 6:34 am 
Sophomore

אם אני לא טועה באתר סטטסטיקה של הNBA יש נתונים כאלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 7:01 am 
מנהל פורום

CP3, תודה, אבל מה שחסר (אלא אם פספסתי) זה כמות הפעמים שהוא מתחיל חדירה ומוציא את הכדור, כלומר לא זורק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 7:18 am 
Sophomore

ראובן כתב:
CP3, תודה, אבל מה שחסר (אלא אם פספסתי) זה כמות הפעמים שהוא מתחיל חדירה ומוציא את הכדור, כלומר לא זורק.

ב-20% מהבידודים הוא מוסר, 59% בPNR הוא מוסר.
מקווה שלא פספסתי, חישוב האחוזים הוא די קשה, הקטגוריות מבלבלות אותי ממש :du_ma_et:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 7:23 am 
מנהל פורום

אה, אני עכשיו רואה שכתבת שהנתונים לא מסתכמים במאה אחוז, והשאר זה מסירות/איבודים. נראה שיחס הזריקות/מסירות (בבידודים) הוא גבוה להפתיע, אבל מה אני מבין.

בכל אופן, אני מניח שאפשר להתווכח עוד (זה סוג של תרגיל מגניב בסטטיסטיקה), אבל זה יישמע קטנוני אז נעזוב את זה :-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 8:31 pm 
Junior

תמונה

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2013 9:17 pm 
Hall of Famer

במיוחד לשימי (שמתעב כל דבר במכבי בארץ, אבל אוהד את מכבי של אמריקה), אחד מהרגעים המשמחים של הסדרה בנתיים :

http://www.youtube.com/watch?v=ur4eGXg93Rw

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 590 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], shmueliki, כינוי2, עופר האדום ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: